Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Klienti RIO Media přelaďují, získají kanály v HD rozlišení 8.12.2014

Klienti RIO Media přelaďují, získají kanály v HD rozlišení

Klienti kabelového operátora RIO Media přelaďují. Právě dnes, v pondělí 8. prosince, jim dodavatel rozšiřuje nabídku televizních kanálů. Zatímco některé TV přístroje změnu vyhodnotí samy, u jiných bude nutné manuální přeladění.
Stolní tenisté ze Záblatí vedou tabulku regionálního přeboru 7.12.2014

Stolní tenisté ze Záblatí vedou tabulku regionálního přeboru

Hráčům A družstva oddílu stolního tenisu TJ Sokol Záblatí se povedl parádní kousek. Podzimní částí regionálního přeboru procházejí bez ztráty jediného bodu, všechna utkání dosud vyhráli.
Dagmar Bratovanová z Bohumína je 1. vicemiss Karvinska 6.12.2014

Dagmar Bratovanová z Bohumína je 1. vicemiss Karvinska

Dagmar Bratovanová z Bohumína bodovala v soutěži Miss Karvinsko 2014. 32letou zdravotní sestru porota zvolila 1. vicemiss. Ve finále usilovalo o korunku 10 soutěžících.
Před Vánocemi vyzkoušejí rybolovnou techniku 5.12.2014

Před Vánocemi vyzkoušejí rybolovnou techniku

Rybník vymění za tělocvičnu a vyzkouší si soutěžně rybolovnou techniku. Bohumínští rybáři a dům dětí a mládeže společně pořádají Vánoční turnaj 2014 Jardy Grosmana. V tělocvičně domu dětí a v Janáčkově ulici, v sobotu 13. prosince od 7:30 do 16 hodin.
K originálním plackám a magnetům nově zrcátko a stojánek 4.12.2014

K originálním plackám a magnetům nově zrcátko a stojánek

Spolu s tradičními plackami a magnety nově také zrcátka či stojánky, to vše buď s vaší fotografií nebo vámi vybraným motivem. Městská agentura K3 Bohumín rozšiřuje sortiment tipů na originální dárky.
Gwiazdy aneb bývalá celnice si zahraje ve filmu 3.12.2014

Gwiazdy aneb bývalá celnice si zahraje ve filmu

Bývalá celnice mezi českým Bohumínem a polskými Chalupkami se objeví v novém polském filmu. Scény pro snímek „Gwiazdy“ tam natáčel režisér Jan Kidawa-Bloński. Film půjde do kin příští rok.
Ledovka potrápí region až do středy 2.12.2014

Ledovka potrápí region až do středy

Meteorologové prodloužili výstrahu v souvislosti s ledovkou. Moravskoslezský kraj potrápí také zítra. Upozornění pro region platí do středy 3.12.2014 18:00. Ledovka trápí na Bohumínsku hlavně chodce.
Ledovka komplikuje život v Moravskoslezském kraji 2.12.2014

Ledovka komplikuje život v Moravskoslezském kraji

Ledovka sužuje řadu míst České republiky, včetně Moravskoslezského kraje a Karvinska. Hasiči a záchranáři kvůli tomu evidují desítky výjezdů a zásahů. Řidiči a chodci by měli být velmi opatrní, cyklisté by vyjíždět neměli vůbec.
Z hladiny Kališova jezera zmizela pramice 1.12.2014

Z hladiny Kališova jezera zmizela pramice

Majitel chatky na Oderské ulici ve Starém Bohumíně přišel o pramici. Spolu s ní zmizela také další technika z nedaleké kůlny. O řádění zloděje či zlodějů informovali policisté.
Zlodějům se líbila pračka i plechová udírna, rozebrali ji 1.12.2014

Zlodějům se líbila pračka i plechová udírna, rozebrali ji

Pračka, propanbutanová láhev, plechová udírna i bedny plné čokolád. Bezpáteřní zloději zkoušejí, co jim projde. Ovšem přepočítali se. Díky všímavosti lidí, kamerovému systému a zásahům městských strážníkům se z lupu dlouho neradovali.
Meteorologové upozorňují v kraji na ledovku 1.12.2014

Meteorologové upozorňují v kraji na ledovku

Meteorologové vydali upozornění na ledovku. Varovná zpráva s označením nízký stupeň nebezpečí platí pro Moravskoslezský kraj od pondělí 01.12.2014 16:30 do úterý 02.12.2014 18:00.
Psi v bohumínském útulku dostali krmivo na půl roku zdarma 30.11.2014

Psi v bohumínském útulku dostali krmivo na půl roku zdarma

Krmivo na půl roku zdarma dostali psí nalezenci v městském útulku v Šunychlu. Město uspělo s žádostí v projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích 2014“. Do Bohumína doputovalo několik set kilogramů psích granulí.
Nazdobte si dnes voňavé perníčky v Salonu Maryška 29.11.2014

Nazdobte si dnes voňavé perníčky v Salonu Maryška

Bohumínské náměstí T. G. Masaryka patří Vánočnímu jarmarku a Selskému trhu, zavítejte také do Salonu Maryška. Občanské sdružení Maryška zde připravilo relaxační zónu s tvůrčí dílnou. Děti i rodiče si v ní mohou vlastnoručně nazdobit voňavé perníčky.
Budoucí prvňáčci poznají třídy a školu hrou 28.11.2014

Budoucí prvňáčci poznají třídy a školu hrou

Budu školákem. Základní škola na ul. Čs. armády v Novém Bohumíně pořádá další ročník akce pro rodiče budoucích prvňáčků. Plánuje dvě setkání, první z nich proběhne v úterý 2. prosince odpoledne.
Cyklisté v Bohumíně dělají všechno pro to, Aby zadnice nezměkla 27.11.2014

Cyklisté v Bohumíně dělají všechno pro to, Aby zadnice nezměkla

Jen co cykloturisté v Bohumíně zamávali letní sezóně vrhli se naplno do té zimní. Milovníky vyjížděk na kole po okolí města nezastaví ani chlad a zima. Dělají vše proto, „Aby zadnice nezměkla“, jak naznačuje název zimního seriálu výletů.
Snow Film Fest v Bohumíně aneb outdoor v knihovně 26.11.2014

Snow Film Fest v Bohumíně aneb outdoor v knihovně

Bohumínská knihovna K3 se znovu připojuje k celostátnímu festivalu Snow Film Fest. Na plejádu nejlepších outdoorových filmů se zimní tématikou láká v pátek 28. listopadu. Festival probíhá ve 200 městech České a Slovenské republiky.
Adventní setkání na téma pěstounství a děti z dětských domovů 25.11.2014

Adventní setkání na téma pěstounství a děti z dětských domovů

Pohodové předvánoční odpoledne propojené s aktuální tématikou náhradní rodinné péče. Komponovaný pořad „Všichni spolu - Advent v rodině“ pořádá Centrum mladé rodiny Bobeš ve čtvrtek 27. listopadu od 15 hodin ve své herně v Nerudově ulici.
Pošta optimalizuje na pobočkách provozní dobu 25.11.2014

Pošta optimalizuje na pobočkách provozní dobu

Česká pošta optimalizuje na třech svých pobočkách v Bohumíně provozní dobu. Úprava se týká pracovišť v Záblatí, Pudlově a ve Skřečoni. Ke změnám dojde s účinností od 1. prosince 2014.
Devatenáctiletá žena bodla nožem svého druha 24.11.2014

Devatenáctiletá žena bodla nožem svého druha

Devatenáctiletá žena včera (neděle 24. listopadu) kolem osmé hodiny večer napadla stejně starého mladíka. Stalo se v jednom z bytů v sousedním Rychvaldě. Žena po předchozí hádce, v afektu, muže bodla nožem s asi deseticentimetrovou čepelí.
Ateliér Bart zve na podzimní výstavu originálních počinů 24.11.2014

Ateliér Bart zve na podzimní výstavu originálních počinů

Poslední listopadový pátek patří v Bohumíně už řadu let místnímu ateliéru Bart. Malíři, keramici, modeláři, výtvarníci a další zde představí své práce na tradiční podzimní výstavě a sejdou se svými příznivci. V pátek 28. listopadu od 17 hodin.
Dům dětí modernizuje, od výmalby až po techniku 23.11.2014

Dům dětí modernizuje, od výmalby až po techniku

Bohumínský dům dětí a mládeže modernizuje a zvelebuje. Hned v několika jeho částech návštěvníci narazí na novou výmalbu, nové vybavení i rozšíření techniky. Volnočasové zařízení města Bohumína investovalo přes 120 tisíc korun.
Novou Bohumínskou Superstar je Veronika Kachlová 22.11.2014

Novou Bohumínskou Superstar je Veronika Kachlová

Bohumín má novou pěveckou Superstar. Soutěž sólistů a dvojic vyhrála Veronika Kachlová z Nového Bohumína, která oslaví jedenácté narozeniny. Veronika uspěla v konkurenci několika desítek zpěváků a zpěvaček.
10. ročníkem memoriálu stolní tenisté vzpomínají na Miloše Freitaga 21.11.2014

10. ročníkem memoriálu stolní tenisté vzpomínají na Miloše Freitaga

Sokolovna v Záblatí zítra (sobota 22. listopadu) patří stolnímu tenisu. Proběhne tam 10. ročník turnaje pro širokou veřejnost s podtitulem „Memoriál Miloše Freitaga“ na počest bývalého a oblíbeného předsedy tamní tělocvičné jednoty.
Vrbice má obnovené sportoviště, sloužit začne na jaře 20.11.2014

Vrbice má obnovené sportoviště, sloužit začne na jaře

Kdysi zpustlé sokolské hřiště ve Vrbici dostalo druhou šanci. Bohumín investoval do jeho obnovy skoro půl milionu korun. Na jaře bude areál ve Vrbické ulici znovu plně sloužit dětem i dospělým.
Za vánoční inspirací na výstavu do Starého Bohumína 19.11.2014

Za vánoční inspirací na výstavu do Starého Bohumína

Hledáte inspiraci pro vánoční dárky? Zkuste to ve Starém Bohumíně. V domě U Rytíře v pátek 21. listopadu od 16 hodin startuje Vánoční prodejní výstava, kterou pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Vloni slavila akce velký úspěch.
Bohumín bude mít v pátek vlastní SuperStar, přípravy vrcholí 18.11.2014

Bohumín bude mít v pátek vlastní SuperStar, přípravy vrcholí

V Bohumíně vrcholí přípravy na velkou pěveckou show. Už v pátek 21. listopadu se zrodí Bohumínská SuperStar 2014. Před zaplněným kinem vystoupí 39 zpěváků. Soutěž pořádá městská agentura K3 počtvrté.
Školáci končí s datlováním, učí se psát všemi deseti 18.11.2014

Školáci končí s datlováním, učí se psát všemi deseti

Konec „datlování“. Žáci osmých a devátých tříd na škole ČSA se učí psát na klávesnici všemi deseti. Umožňuje jim to nově vzniklý zájmový kroužek. Žáci se spolu s učitelem schází každý týden v počítačové učebně školy.
Bohumínský Kates zavádí temperamentní latinu 17.11.2014

Bohumínský Kates zavádí temperamentní latinu

Jste temperamentní a láká vás tanec? Zkuste spojit obojí a přihlaste se do nově založené skupiny „Latino dance“ při tanečním souboru Kates Bohumín. Zaregistrujte se on-line na webu místního domu dětí a mládeže.
V bohumínské Maryšce EXIL pro všechny generace 16.11.2014

V bohumínské Maryšce EXIL pro všechny generace

Známá parta mladých lidí připravila pro příznivce OS Maryška inspirativní podvečer. Pod názvem EXIL se skrývá pomyslná možnost „konečně mít kam utéct“. Hudba, příjemná společnost a dobrá káva – v pátek 21. listopadu od 18 hodin.
Sokolovně v Záblatí dnes večer kraluje řecká muzika 15.11.2014

Sokolovně v Záblatí dnes večer kraluje řecká muzika

Záblatí dnes večer (sobota 15. listopadu) patří Řekům a jejich přátelům. Řecká obec Bohumín pořádá v tamní sokolovně další ročník oblíbené zábavy plné tanců a písní. Nevšední večer začíná v 19 hodin. Vstupné je 100 korun. Hlavním hostem bude kapela I Parea.
Zloděje odhalilo blikající světlo jízdního kola 15.11.2014

Zloděje odhalilo blikající světlo jízdního kola

Zloděje, který se v Novém Bohumíně vloupal do garáže, usvědčil jeho smysl pro povinnost mít v noci zapnutá světla na jízdním kole. Blikající svítilna strážníky navedla k dopadení pachatele vloupání.
Bospor rozšířil wellness, má venkovní whirlpool 14.11.2014

Bospor rozšířil wellness, má venkovní whirlpool

Vyzkoušejte už o tomto víkendu novou atrakci v bohumínském aquacentru. Bospor uvedl do provozu nový venkovní whirpool s teplou vodou a ochlazovací bazén. Užijte si prodloužený víkend s novou wellness službou.
Cyklisté se rozloučí se sezónou Posledním zvoněním 14.11.2014

Cyklisté se rozloučí se sezónou Posledním zvoněním

Cyklisté se loučí s letošní letní sezónou. Stane se jízdou zručnosti při listopadovém Posledním zvonění. Na dopravním hřišti v parku už zítra, v sobotu 15. listopadu. První start je v 10 hodin. Zapojit se může široká veřejnost.
Svoz odpadu proběhne i v pondělí 17. listopadu 13.11.2014

Svoz odpadu proběhne i v pondělí 17. listopadu

Popeláři budou mít v Bohumíně napilno i v den státního svátku. V pondělí 17. listopadu zůstane zachován svozový harmonogram podle běžného rozpisu - tedy v Novém Bohumíně a částech Vrbice a Pudlova.
Sedm sportovních disciplín ve čtyřech sálech 13.11.2014

Sedm sportovních disciplín ve čtyřech sálech

Sedm moderních sportovních disciplín ve čtyřech sálech! Občanské sdružení Aerobik Bohumín pořádá 9. ročník velkého sportovního dopoledne. Akce proběhne v sobotu 22. listopadu ve Sportcentru v Nerudově ulici v Novém Bohumíně.
Antošovická lávka je už zase v provozu, oprava skončila dříve 12.11.2014

Antošovická lávka je už zase v provozu, oprava skončila dříve

Oprava Antošovické lávky v Pudlově dnes dopoledne (12. listopadu) skončila. Dělníkům se povedlo o jeden den uspíšit demontáž provizorního lešení. Od odpoledne je lávka přes Odru opět plně funkční.
Za Jitkou Asterovou a Hankou Čížkovou do Záblatí 12.11.2014

Za Jitkou Asterovou a Hankou Čížkovou do Záblatí

Ženy pro ženy. Herečky Jitka Asterová a Hanka Čížková budou hlavními hosty dámské jízdy, kterou pořádá občanské sdružení Alma mater. Program nazvaný „Mládí nevyprchej“ proběhne v sokolovně v Záblatí už tento pátek 14. listopadu.
V Pudlově vykopali granát, naštěstí šlo o atrapu 12.11.2014

V Pudlově vykopali granát, naštěstí šlo o atrapu

Do Pudlova spěchal včera večer (11. listopadu) policejní pyrotechnik. Při výkopových pracích se tam měl najít ruční granát. K ohrožení osob nebo majetku nedošlo. Pyrotechnik určil, že jde pouze o atrapu ručního granátu.
Seber odvahu a přihlas se, hledá se Dívka Bohumína 2015 12.11.2014

Seber odvahu a přihlas se, hledá se Dívka Bohumína 2015

Slečny, pozor! Staňte se princeznou Bohumína a vyhrajte lákavé ceny. Místní dům dětí a mládeže vyhlašuje základní kolo celostátní postupové soutěže Dívka roku 2015. Přihlášky podávejte do 19. prosince 2014.
Do Bohumína se valí další LaViNa 11.11.2014

Do Bohumína se valí další LaViNa

LaViNa se po roce znovu valí do Bohumína. Komponovaný třídenní program pořádá místní skupina farního sboru Slezské církve evangelické augsburského vyznání v rámci projektu Fara dokořán. LaViNa 2014 proběhne od pátku 14. do neděle 16. listopadu.
Místo na jarním táboru domu dětí si zajistěte včas 10.11.2014

Místo na jarním táboru domu dětí si zajistěte včas

Kdo si zajistí místo včas, neprohloupí. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín přijímá přihlášky na jarní i letní turnusy táborů pro děti. Proběhnou na základně domu dětí v Návsí u Jablunkova.
Bohumín vyšle děti za čistým vzduchem, začal příjem přihlášek 9.11.2014

Bohumín vyšle děti za čistým vzduchem, začal příjem přihlášek

S topnou sezónou se kvalita ovzduší zhoršuje, Bohumín proto pořádá další ročník léčebných pobytů pro děti. Přihlášky přijímají dětští lékaři. Projekt dotuje město. Samotný pobyt v podhůří Beskyd a Jeseníků i léčebné kúry jsou v plné výši hrazeny ze zdravotního pojištění.
Předprodej žádaného divadelního předplatného v sobotu 22. listopadu! 8.11.2014

Předprodej žádaného divadelního předplatného v sobotu 22. listopadu!

Oldřich Navrátil, Tatiana Vilhelmová, Marián Miezga, David Prachař, Jana Janěková ml., Linda Rybová, a další hvězdy zazáří na divadelních prknech bohumínského kina K3. Předprodej divadelního předplatného pro novou sezónu startuje v sobotu 22. listopadu.
Nová Bohumínská tenisová liga nabídne čtyřhry 7.11.2014

Nová Bohumínská tenisová liga nabídne čtyřhry

Přátelé bílého sportu pozor, o slovo se hlásí nový ročník Bohumínské tenisové ligy neregistrovaných hráčů. Přináší navíc velkou novinku, takzvaná BTL 2015 nabídne čtyřhru družstev. V předstihu si v ní můžete zajistit místo už nyní.
11. až 13. listopadu Antošovická lávka mimo provoz 6.11.2014

11. až 13. listopadu Antošovická lávka mimo provoz

Obnova podlahy Antošovické lávky v Pudlově spěje ke konci. Poslední fáze si vyžádá ještě jednu kompletní uzavírku přemostění, která se dotkne pěších i cyklistů. Oznámila to prováděcí firma.
V Bohumíně proběhne pátý Esoterický festival 6.11.2014

V Bohumíně proběhne pátý Esoterický festival

Pátý ročník Esoterického festivalu se uskuteční v Bohumíně v sobotu 8. listopadu v kině K3 Bohumín. Program odstartuje v 9 hodin dopoledne a potrvá do 18:15 hodin.
Silný vítr poškodil v Bohumíně několik stromů, lámal větve 5.11.2014

Silný vítr poškodil v Bohumíně několik stromů, lámal větve

Přes 110 výjezdů v souvislosti se silným a nárazovým větrem evidují moravskoslezští hasiči. Nejvíce zasažená je oblast Ostravska a Opavska. Menší škody hlásí také Bohumín.
Předškoláci nahlédli do zákulisí bohumínské televize 5.11.2014

Předškoláci nahlédli do zákulisí bohumínské televize

Dvanáct předškoláků z mateřské školy ve Starém Bohumíně prozkoumalo zázemí bohumínské televize. Děti získaly exkurzi Televizním informačním kanálem Bohumín dárkem coby jedni z výherců fotosoutěže k 15. výročí televize.
Meteorologové upozorňují na silný vítr 4.11.2014

Meteorologové upozorňují na silný vítr

Meteorologové vydali upozornění na silný vítr. Výstraha (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od úterý 04.11.2014 17:00 do středy 05.11.2014 23:00.
LTV Plus odstřihla od vysílání havárie na vysílači, provoz obnoven 4.11.2014

LTV Plus odstřihla od vysílání havárie na vysílači, provoz obnoven

Stanici LTV Plus, která v Moravskoslezském kraji vysílá na 59. kanálu DVB-T, postihla havárie. V jejím důsledku je nyní její vysílání dočasně nedostupné. Do programu LTV Plus vstupují čtyřikrát denně také televizní zprávy z Bohumína.
Agresivní muž, invalida bez noh a hořící kontejner 4.11.2014

Agresivní muž, invalida bez noh a hořící kontejner

Pořádně rušno je na směnách bohumínských strážníků. Dokazují to jejich říjnové zásahy. Muži zákona museli zápasit s hledanými osobami, pomáhat dezorientovaným i hasit požár.
Dělníci instalují rošty na Antošovické lávce 3.11.2014

Dělníci instalují rošty na Antošovické lávce

Obnova Antošovické lávky v Pudlově vstoupila do poslední fáze. Dělníci v pátek (31.10.) začali s montáží nové podlahy. Termín dokončení oprav je do konce listopadu. Obnova probíhá od října.
Zastupitelé Bohumína v pondělí složí slib a zvolí starostu 2.11.2014

Zastupitelé Bohumína v pondělí složí slib a zvolí starostu

V pondělí 3. listopadu odpoledne složí 23 zvolených kandidátů slavnostní slib a každý z nich se stane na čtyři roky zastupitelem Bohumína. Ze svých řad zastupitelé zvolí starostu Bohumína. Staronovým kandidátem na tuto funkci je Petr Vícha (51).
Bohumín na ledové ploše Orly potrápil 1.11.2014

Bohumín na ledové ploše Orly potrápil

Výborný výkon domácích, ale hosté měli více štěstí. Bohumín v dalším kole krajské ligy mužů podlehl Orlové 4:6. Utkání sledovaly v den státního svátku 28. října téměř do posledního místa zaplněné tribuny Bospor arény za parkem Petra Bezruče.
Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku Mattoni 2014 31.10.2014

Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku Mattoni 2014

Bohumínská rocková kapela Grog v letošním roce slaví 20. výročí a znovu usiluje o hlasy fanoušků. Grog mohou podpořit v anketě Český slavík Mattoni 2014. Vloni kapela skončila na 73. místě jen těsně za Fleretem a Tata Bojs, dostala 330 hlasů.
Policisté o Dušičkách zvýší dohled na silnicích 30.10.2014

Policisté o Dušičkách zvýší dohled na silnicích

Památka zesnulých letos připadá na víkend. Moravskoslezští policisté v té souvislosti v rámci dopravně bezpečnostního opatření zvýší dohled nad bezpečností silničního provozu, a to ve dnech 31. října až 2. listopadu.
Bioodpad: 14. listopadu poslední svoz od zahrad a do listopadu kontejnery v ulicích 30.10.2014

Bioodpad: 14. listopadu poslední svoz od zahrad a do listopadu kontejnery v ulicích

Až do konce listopadu mohou lidé v okrajových částech Bohumína využívat nové veřejně přístupné nádoby na bioodpad. Dnes už slouží na 26 místech ve všech městských částech i menších osadách Bohumína.
Bohumínský klub Bunkr slaví páté narozeniny 30.10.2014

Bohumínský klub Bunkr slaví páté narozeniny

Nízkoprahový klub Bunkr v Bohumíně působí už 5 let. Místo pro děti a mládež ve městě funguje od 3. listopadu 2009. Nízkoprahový klub výročí oslaví spolu s klienty ve středu 5. listopadu odpoledne.
Upravená provozní doba a sbírka věcí v psím útulku 29.10.2014

Upravená provozní doba a sbírka věcí v psím útulku

Úprava provozní doby a také sbírka věcí pro zimní období. Nejen to přinese listopad v městském psím útulku ve Větrné ulici. O úpravě provozní doby informoval radniční odbor životního prostředí a služeb s tím, že k ní dojde s účinností od 1. listopadu.
Pietním aktem si Bohumínští připomněli 96 let samostatného státu 28.10.2014

Pietním aktem si Bohumínští připomněli 96 let samostatného státu

Uplynulo 96 let od založení samostatného československého státu v roce 1918. Na veřejných budovách dnes (28. října) zavlály státní vlajky a u busty prvního prezidenta dopoledne proběhl pietní akt.
Škola ČSA bude mít na angličtinu rodilého mluvčího 27.10.2014

Škola ČSA bude mít na angličtinu rodilého mluvčího

Od listopadu po zbytek školního roku se žáci základní školy na ul. Čs. armády v Novém Bohumíně v některých hodinách anglického jazyka česky už nedomluví. Za katedru se tam postaví a cizí jazyk bude vyučovat rodilý mluvčí.
Hasiči nacvičovali zásah za plného provozu mateřinky 26.10.2014

Hasiči nacvičovali zásah za plného provozu mateřinky

Kdo je připraven, není zaskočen. Nejen proto v říjnu proběhlo taktické cvičení hasičů přímo v budově mateřské školy Na Pískách v Záblatí. Zapojilo se do něj několik jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Mateřinka se na programu aktivně podílela.
Kopytovský terén mladé hasiče potrápil 25.10.2014

Kopytovský terén mladé hasiče potrápil

Mladé hasiče v podzimním čase prověřila bahnitá a náročná trasa závodu hasičské všestrannosti. První část okresního kola celostátní soutěže Plamen hostili dobrovolní hasiči z Kopytova v osadě a jejím okolí.
Shakespeare v sonetech, obrazech a dobovém oblečení 24.10.2014

Shakespeare v sonetech, obrazech a dobovém oblečení

Salon Maryška dnes (24. října) patří žákům. Občanské sdružení Maryška a volnočasový Klub u létající ryby pro ně organizují dopoledne na téma „Shakespeare - slovem i obrazem“.
Léto-kružní kříž v Záblatí zlikvidovala houba 24.10.2014

Léto-kružní kříž v Záblatí zlikvidovala houba

Dřevokazná houba zlikvidovala jednu ze soch vzniklých na multižánrovém festivalu Léto-kruhy. Do půlky října zdobila „magické“ místo mezi stromy u sídliště v Tovární ulici.
Policisté odhalili na dálnici mezi Ostravou a Bohumínem nadměrný náklad 24.10.2014

Policisté odhalili na dálnici mezi Ostravou a Bohumínem nadměrný náklad

Na odstavném parkovišti u dálnice D1 mezi Ostravou a Bohumínem včera (23. října) dálniční policisté zachytili nepovolený nadměrný náklad. Kamion se srbskou mezinárodní registrační značkou měl namířeno přes Bohumín do Polska.
Benešovka pořídí do výuky tablety 24.10.2014

Benešovka pořídí do výuky tablety

Nové učební pomůcky čekají na žáky základní školy na třídě Dr. E. Beneše v centru Bohumína. Do výuky tu totiž nově zavedou informační a komunikační technologie. Za téměř 600 tisíc korun pořídí škola dvacítku tabletů, novou interaktivní tabuli a další pomůcky pro výuku.
Protipovodňové čištění Mlýnského potoka v Šunychlu 23.10.2014

Protipovodňové čištění Mlýnského potoka v Šunychlu

Mlýnský potok v Šunychlu má za sebou první etapu čištění. Strouha, která měří skoro 1,5 kilometru, prochází podstatnou částí zastavěné oblasti Šunychlu. Čištění koryta hradí město Bohumín ze svého rozpočtu. Jde o součást protipovodňových opatření.
Meteorologové vydali kvůli dešti a větru výstrahu 22.10.2014

Meteorologové vydali kvůli dešti a větru výstrahu

Meteorologové vydali novou výstrahu na silný vítr (nízký stupeň nebezpečí). Pro Moravskoslezský kraj platí od čtvrtka 23.10.2014 15:00 do pátku 24.10.2014 12:00.
Změna provozní doby ve sběrných dvorech 22.10.2014

Změna provozní doby ve sběrných dvorech

Bohumínské sběrné dvory odpadu s přechodem na zimní čas upraví provozní dobu. Upozornil na to radniční odbor životního prostředí a služeb. O hodinu kratší provozní doba ve všední dny vstoupí v platnost od 27. října.
Meteorologové ve středu očekávají silný vítr 21.10.2014

Meteorologové ve středu očekávají silný vítr

Upozornění na silný vítr platí od středy 22.10.2014 00:00 do středy 22.10.2014 12:00 v Moravskoslezském kraji. Varovná zpráva meteorologů má označení nízký stupeň nebezpečí.
Myší díra v Pudlově už není dírou 21.10.2014

Myší díra v Pudlově už není dírou

Přestavba nevyhovujícího podjezdu v úrovňový přejezd vstoupila v Drátovenské ulici v Pudlově do další etapy. Stavbaři zbourali starý železniční svršek a takzvanou „myší díru“ zasypou návozem.
Na půdě měli 20 let důlní trhavinu i s rozbuškami 20.10.2014

Na půdě měli 20 let důlní trhavinu i s rozbuškami

20 let žili s průmyslovou trhavinou nad hlavou. Manželé, kteří v roce 1994 koupili v Záblatí nemovitost k rekreačním účelům, se v neděli dopoledne (19. října) nestačili při úklidu divit. Zasahovat musel pyrotechnik.
Štafetám ve Skřečoni kralovali žáci školy ČSA 20.10.2014

Štafetám ve Skřečoni kralovali žáci školy ČSA

Nejlepší štafetové běžce v Bohumíně má Základní škola v ulici Čs. armády v Novém Bohumíně. Rozhodl o tom další ročník tradičních štafetových běhů na oválu v Gliňoči ve Skřečoni.
Mladíci dostali chuť na kafe, nakradli ho několik beden 19.10.2014

Mladíci dostali chuť na kafe, nakradli ho několik beden

Když straku přepadne chuť na dobrou brazilskou kávu, nejde po zrníčkách, ale rovnou po celých krabicích. Dokazuje to případ dvou mladíků z Bohumína, kteří kradli v supermarketu v Šunychelské ulici.
Do knihy originální dětmi vyrobenou záložku 18.10.2014

Do knihy originální dětmi vyrobenou záložku

Malí čtenáři udělali radost velkým návštěvníkům knihovny. Do zapůjčené knížky si díky školákům mohou vložit originální záložku. Tvůrčí dílnu knihovna uspořádala na pobočkách v Novém Bohumíně, Záblatí, Skřečoni a Starém Bohumíně.
Zloděj zaútočil na starobohumínský Národní dům 17.10.2014

Zloděj zaútočil na starobohumínský Národní dům

Policejní kamera, kterou město pořídilo díky evropské dotaci, se na náměstí ve Starém Bohumíně znovu osvědčila. Odhalila zloděje, který zaútočil na tamní rekonstruovaný Národní dům. 24letému pachateli se zachtělo kovového materiálu.
Ve voliéře se budou snášet vejce, chovatelé vypustili hedvábničky 17.10.2014

Ve voliéře se budou snášet vejce, chovatelé vypustili hedvábničky

Velké návštěvnické lákadlo parku Petra Bezruče má nové obyvatele. Ve voliéře okrasných ptáků si zvyká na nový příbytek okrasná drůbež. Chovatelé sem umístili slepičky hedvábničky s tím, že k vidění budou celoročně.
193 čtenářů, 181 stran - čtenářský maraton naplno bodoval 16.10.2014

193 čtenářů, 181 stran - čtenářský maraton naplno bodoval

Bohumínské děti se čtení nebojí. Prokázal to čtenářský maraton, který městská knihovna K3 uspořádala v rámci Týdne knihoven. Zájem škol byl tak velký, že se začalo číst už o den dříve.
Atletický sedmiboj Wygoda prověří odvahu i kondici 15.10.2014

Atletický sedmiboj Wygoda prověří odvahu i kondici

Odvaha a kondice versus sedm disciplín. Bohumín se chystá na 15. ročník atletického mítinku Wygoda Open pro amatérské sportovce. Sedmiboj startuje v sobotu 18. října od 11 hodin na oválu při škole ČSA v Novém Bohumíně.
Do centra Bohumína v pátek za Selským rynkem 14.10.2014

Do centra Bohumína v pátek za Selským rynkem

Za domácími výrobky tuzemských producentů rovnou na náměstí. V centru Bohumína proběhne druhý Selský rynek, obdoba farmářských trhů. Městská agentura K3 ho pořádá v pátek 17. října od 10 do 16 hodin.
Výkopy na sídlišti kvůli výstavbě nového vodovodu 13.10.2014

Výkopy na sídlišti kvůli výstavbě nového vodovodu

Až do listopadu zůstanou výkopy na sídlišti v ulici Svatopluka Čecha v Novém Bohumíně. Uvedly to Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava, které v místě budují nový vodovodní řad.
Výsledky voleb v Bohumíně jsou kompletní 11.10.2014

Výsledky voleb v Bohumíně jsou kompletní

Bohumín má 23 nových zastupitelů. Výsledky ze všech okrsků se povedlo uzavřít dnes (11.10.) kolem 19. hodiny. Nadpoloviční většinu hlasů získala Česká strana sociálně demokratická (ČSSD).
Komunální volby 2014 - výsledky hlasování sledujeme on-line 11.10.2014

Komunální volby 2014 - výsledky hlasování sledujeme on-line

Přesně ve 14 hodin se v Bohumíně uzavřely volební místnosti. Začalo sčítání hlasů pro výsledky komunálních voleb 2014. Volební účast ve městě přesáhla 30 procent, ale o volby byl menší zájem než před čtyřmi lety.
Účast u voleb v Bohumíně 3 hodiny před uzavřením místností dosáhla 30 % 11.10.2014

Účast u voleb v Bohumíně 3 hodiny před uzavřením místností dosáhla 30 %

Tři hodiny před uzavřením volebních místností dosáhla volební účast v Bohumíně 29,8 procenta. Uvedl to organizační odbor bohumínské radnice s odvoláním na data zapisovatelek místních volebních komisí.
Desítky lidí si nechávají bezplatně změřit tlak, cukr i cholesterol 11.10.2014

Desítky lidí si nechávají bezplatně změřit tlak, cukr i cholesterol

Bezplatné měření cholesterolu nebo cukru v krvi je v Bohumíně oblíbené, od rána dnes (sobota 11. října) lidé proudí do kina K3 na další ročník velkého Dne zdraví. Svůj zdravotní stav si sem mohou přijít zkontrolovat až do 15 hodin.
V první den voleb přišlo v Bohumíně odevzdat hlas 20,14 % voličů 11.10.2014

V první den voleb přišlo v Bohumíně odevzdat hlas 20,14 % voličů

Jedna pětina oprávněných voličů přišla včera (pátek 10. října) ke komunálním volbám v Bohumíně. Zájem tak kopíruje celostátní čísla volební účasti, která se v první den voleb pohybovala mezi 20 a 25 procenty.
Záblatí versus Zablaće, Bohumínští dnes vyzvou Chorvaty 11.10.2014

Záblatí versus Zablaće, Bohumínští dnes vyzvou Chorvaty

Družebním fotbalovým utkáním bude dnes odpoledne (sobota 11. října) žít trávník na hřišti v Záblatí. Tamní Slovan uvítá a na domácí půdě vyzve chorvatský NK Polet Zablaće. Zápas začíná v 15 hodin, fandové kopané jsou pořadateli srdečně zváni.
Komunální volby přilákaly za první tři hodiny hlasování 12,59 % voličů 10.10.2014

Komunální volby přilákaly za první tři hodiny hlasování 12,59 % voličů

Úderem 14. hodiny se v Bohumíně otevřely dveře volebních místností, začaly volby do zastupitelstva města. Občané mohou svůj hlas odevzdat v devatenácti volebních okrscích. Bohumínští hlasují ve školách, školních jídelnách, tělocvičnách i hospůdkách.
Budoucí prvňáčci si v Bohumíně testují Školu nanečisto 10.10.2014

Budoucí prvňáčci si v Bohumíně testují Školu nanečisto

Základní škola na tř. Edvarda Beneše v Novém Bohumíně rozjíždí už 11. ročník oblíbené Školy nanečisto. Setkání, která připraví budoucí prvňáčky na vstup do opravdové školy, budou probíhat jednou měsíčně až do února 2015.
ZŠ ČSA modernizuje hned dvě učebny 9.10.2014

ZŠ ČSA modernizuje hned dvě učebny

Hned dvě nové odborné učebny otevře ještě v letošním roce Základní škola v ulici Čs. armády v Novém Bohumíně. Na jejich modernizaci získala evropskou dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.
Národní dům má provozovatele, podepsal smlouvu 8.10.2014

Národní dům má provozovatele, podepsal smlouvu

Podepsáno. Rekonstruovaný Národní dům ve Starém Bohumíně po dokončení oprav prázdný nebude. Bohumín dnes (8. října) podepsal smlouvu s budoucím provozovatelem komplexu. Historického domu se ujme podnikatel z Polska.
V Záblatí si dnes připomněli Památný den sokolstva 8.10.2014

V Záblatí si dnes připomněli Památný den sokolstva

Na dnešek, 8. října, připadá Památný den sokolstva. V Bohumíně-Záblatí si ho připomněla tamní tělocvičná jednota společně s dětmi. Sešli se v 10 hodin při pietním aktu v prostranství naproti tamní sokolovny.
Bohumínský Profit 12 podpoří kampaň Plaveme prsa 8.10.2014

Bohumínský Profit 12 podpoří kampaň Plaveme prsa

Bohumínští se připojí k celostátní kampani nazvané „Plaveme prsa“ pořádané Aliancí žen s rakovinou prsu. Do symbolické štafety se může zapojit každý. Občanské sdružení Profit 12 zve širokou veřejnost do aquacentra v Bohumíně v sobotu 11. října od 10 do 12 hodin.
Bohumínští budou volit ve školách, tělocvičně i v hospůdkách 8.10.2014

Bohumínští budou volit ve školách, tělocvičně i v hospůdkách

Přípravy na komunální volby v Bohumíně vrcholí. Pracovníci Českého statistického úřadu v minulých dnech prověřili on-line spojení, v pohotovosti jsou členové volebních komisí i organizační štáb, který zajistí vybavení volebních místností.
Kontejner uprostřed sídliště lehl popelem 7.10.2014

Kontejner uprostřed sídliště lehl popelem

Mezi obytnými domy v centru Nového Bohumína museli dnes v noci (7. října) zasahovat hasiči. Ve vnitrobloku mezi ulicemi Vrchlického a Husova hořel plastový kontejner na papír. Způsobená škoda je asi 15 tisíc korun.
Bohumínská knihovna vyhlásila týdenní amnestii 7.10.2014

Bohumínská knihovna vyhlásila týdenní amnestii

Vrátit zapomenutou knížku a nezaplatit přitom ani korunu za upomínku mohou čtenáři v Bohumíně. Městská knihovna K3 se připojila k celostátnímu Týdnu knihoven a vyhlásila až do soboty upomínkovou amnestii.
Ve Starém Bohumíně vystavuje Denisa Tomášková 7.10.2014

Ve Starém Bohumíně vystavuje Denisa Tomášková

Na novou výstavu zajímavých kreslených a malovaných obrazů láká občanské sdružení Přátel bohumínské historie. V jeho zázemí v domě U Rytíře na starobohumínském náměstí vystavuje Denisa Tomášková.
Zloděj šel v trafice po cukrovinkách a cigaretách 7.10.2014

Zloděj šel v trafice po cukrovinkách a cigaretách

Je až neuvěřitelné, na co všechno si zloději dělají zálusk anebo brousí zuby, doslova. V Novém Bohumíně šly dlouhé prsty jedné ze „známých firem“ po sladkostech v trafice.
Ve sklepě rodinného domu se našel dělostřelecký náboj 6.10.2014

Ve sklepě rodinného domu se našel dělostřelecký náboj

Při rekonstrukci domu našli v Záblatí dělostřelecký náboj ráže 37 milimetrů. Stalo se v pátek 3. října v podvečer v ulici Na Úvoze. Dnes o tom informovali karvinští policisté.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad