Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Pro voličský průkaz nejpozději ve čtvrtek 8. května 6.5.2014

Pro voličský průkaz nejpozději ve čtvrtek 8. května

Čtvrtek 8. května 2014 je posledním dnem pro podání žádosti o voličský průkaz pro volby do Evropského parlamentu. Mimořádně v den státního svátku bude proto otevřen úsek evidence obyvatel v budově A bohumínské radnice, a to od 8 do 16 hodin.
Před 45 lety postavili pomník 104 Polákům z Polenlagru 5.5.2014

Před 45 lety postavili pomník 104 Polákům z Polenlagru

104 Poláky, kteří zahynuli ve specifickém druhu válečného koncentračního tábora v Bohumíně, připomíná monumentální pomník na hřbitově ve Skřečoni. Vzpomínku 45. výročí jeho vzniku zorganizoval PZKO Skřečoň.
Poutní místo ve Starém Bohumíně má sochu Jana Pavla II. 4.5.2014

Poutní místo ve Starém Bohumíně má sochu Jana Pavla II.

Starobohumínský kostel Narození Panny Marie, který je oficiálním poutním místem, má novou poutní atrakci. K dominantám jeho bezprostředního okolí nově patří socha bývalého papeže Jana Pavla II. Starobohumínské farnosti ji darovali soukromí dárci.
Mladí hasiči ve Skřečoni: májka, čarodějnice i nocování ve zbrojnici 3.5.2014

Mladí hasiči ve Skřečoni: májka, čarodějnice i nocování ve zbrojnici

Filipojakubskou noc prožili mladí hasiči SDH Skřečoň v tamní zbrojnici. Dobrodružné nocování doprovodilo stavění májky a pálení vlastnoručně vyrobené čarodějnice. Akci pro děti uspořádali hasiči SDH Skřečoň.
Nepřihlášených psů v Bohumíně ubylo 2.5.2014

Nepřihlášených psů v Bohumíně ubylo

Na tři desítky nepřihlášených psů narazili strážníci v Bohumíně při dubnové rozsáhlé kontrole. Je to méně, než v loňském roce, kdy majitelů, kteří si nesplnili svou povinnost, bylo přibližně jednou tolik.
Také do Moravskoslezského kraje dorazí silné bouřky 2.5.2014

Také do Moravskoslezského kraje dorazí silné bouřky

Moravskoslezský kraj zasáhnou silné bouřky, uvedli meteorologové. Varovná zpráva má označení nízký stupeň nebezpečí. Varování platí od pátku 02.05.2014 14:00 do soboty 03.05.2014 01:00.
Městský hřbitov v Záblatí má nové oplocení 2.5.2014

Městský hřbitov v Záblatí má nové oplocení

Městský hřbitov v Záblatí má nové oplocení. V dubnu proběhla jeho obnova v celém rozsahu, včetně sloupků. Oprava přišla rozpočet Bohumína na 190 tisíc korun.
Armádní výstroj od 60. let do současnosti v nové expozici 30.4.2014

Armádní výstroj od 60. let do současnosti v nové expozici

V bývalém Domě služeb na náměstí Budoucnosti otevřelo občanské sdružení Vojenská technika IRONCLAD novou expozici výstrojního materiálu. Expozice se poprvé otevře návštěvníkům ve čtvrtek 1. května odpoledne.
Končí platnost prvních jednotných evropských řidičáků 30.4.2014

Končí platnost prvních jednotných evropských řidičáků

Česko má za sebou několik let trvající vlnu výměny řidičských průkazů. Teď přichází další. Končí totiž platnost prvních řidičáků tzv. evropského vzoru vydaných po 1. květnu 2004.
Některým zákazníkům RIO Media nefunguje TV, musejí znovu přeladit 29.4.2014

Některým zákazníkům RIO Media nefunguje TV, musejí znovu přeladit

Společnost RIO Media upozorňuje své klienty, že operátor změnil skladbu TV programů. Pokud klienti zjistili od včerejšího dne nefunkčnost některých programů je nutné si svůj TV přijímač znovu naladit.
Zatrubněná podzemní část potoka prošla opravou 29.4.2014

Zatrubněná podzemní část potoka prošla opravou

Specializovaná firma zlepšila stav zatrubněné části Skřečoňského potoka. Jak ukázal loňský podzemní průzkum, v jednom z úseků voda vymlela celé kusy betonového pláště. Oprava zabrala tři týdny.
Silnice v Bohumíně budou znovu podrobeny častějšímu úklidu 28.4.2014

Silnice v Bohumíně budou znovu podrobeny častějšímu úklidu

V Bohumíně se už poněkolikáté dočkají silnice častějšího úklidu, než jak to ukládá zákon. Své komunikace chce častěji podrobit úklidu jak Moravskoslezský kraj, tak město Bohumín.
Sprintujícího recidivistu varovný výstřel nezastavil 28.4.2014

Sprintujícího recidivistu varovný výstřel nezastavil

Scéna jako z akčního filmu se odehrála za bílého dne v Novém Bohumíně. Hlídka strážníků spatřila muže, který se vyhýbal nástupu výkonu trestu. Když je recidivista uviděl, dal se na zběsilý útěk. Nereagoval ani na varovný výstřel.
Přibyla další místa s časově omezeným parkováním 27.4.2014

Přibyla další místa s časově omezeným parkováním

Míst, kde v Bohumíně nezaparkujete s časovým kotoučem, je o jedno více. Radní do seznamu lokalit přidali parkoviště před B budovou radnice a obchody v Masarykově ulici. Omezená doba parkování se vztahuje na 11 tamních stání.
Chlípník chtěl okouzlit svým nástrojem ženy u hřbitova 26.4.2014

Chlípník chtěl okouzlit svým nástrojem ženy u hřbitova

Kdysi patřil k výbavě úchyla baloňák, dnes podle všeho jízdní kolo. Jak jinak si vysvětlit počínání muže z Rychvaldu, který šlápl do pedálů jen proto, aby mohl ženám v Bohumíně prezentovat svůj „nástroj“, i když o to žádná z nich nestála.
Na Bohumínsku skoro 250 žádostí o koncesi k alkoholu 25.4.2014

Na Bohumínsku skoro 250 žádostí o koncesi k alkoholu

Skoro 250 lidí požádalo úředníky v Bohumíně o novou koncesi k prodeji lihovin. Bez ní nemohou alkohol podle novely živnostenského zákona prodávat. Žádost o vydání koncese byla bezplatná.
Přípravy 18. Běhu ulicemi města vrcholí 25.4.2014

Přípravy 18. Běhu ulicemi města vrcholí

Osmnáctý ročník Běhu ulicemi města pořádá Atletický klub Bohumín v Den osvobození, ve čtvrtek 8. května. Největší sportovní událost měsíce května každoročně láká stovky dětí i dospělých. Tratě vedou kolem náměstí T. G. Masaryka.
V Bospor aréně začíná sezóna letních sportů 25.4.2014

V Bospor aréně začíná sezóna letních sportů

O víkendu začíná v hale zimního stadionu v Bohumíně letní sezóna. Bospor arénu od neděle 27. dubna ovládne mimo jiné badminton, stolní tenis a nohejbal. Za letními sporty sem můžete vyrazit každý den v týdnu.
Dům dětí školicím centrem pedagogů volného času 24.4.2014

Dům dětí školicím centrem pedagogů volného času

Bohumínský dům dětí a mládeže rozšiřuje obzory a zkušenosti pedagogickým pracovníkům volného času. Fontána je školicím místem podporovaným Evropským sociálním fondem. Kurz zde probíhá v dubnu až červnu.
Meteorologové: region zasáhnou silné bouřky 23.4.2014

Meteorologové: region zasáhnou silné bouřky

Silné bouřky zasáhnou Moravskoslezský kraj, upozorňují meteorologové. Výstražná zpráva má označení nízký stupeň nebezpečí. Varování platí od středy 23.04.2014 13:00 do středy 23.04.2014 20:00.
Až příliš veselé Velikonoce bohumínských cyklistů 23.4.2014

Až příliš veselé Velikonoce bohumínských cyklistů

Bujaré veselí patří k svátkům jara, ale co je moc, to je moc. Bohumínští strážníci o Velikonočním pondělí „načapali“ hned dva koledníky, kteří na kole vrávorali ulicemi města. Jeden z mužů dokonce skončil na záchytce.
Vozy posbírají nebezpečný odpad i textil 22.4.2014

Vozy posbírají nebezpečný odpad i textil

Do ulic Bohumína vyjede městská pojízdná sběrna nebezpečného odpadu, starého elektrozařízení a drobného šrotu. Stane se v sobotu 26. dubna. Znovu ji doprovodí vůz Diakonie Broumov, která pořádá svoz textilu.
Mauglího tablet vybojovala osmiletá Zuzanka 21.4.2014

Mauglího tablet vybojovala osmiletá Zuzanka

Velká soutěž s Mauglího stezkou má vítěze, respektive vítězku. Hlavní cenu - moderní tablet - vyhrála 8letá Zuzana Oláhová, žákyně 3. třídy základní školy ČSA. Ve vědomostně-interaktivním klání nasbírala největší počet bodů.
Odpal nudu a promluv do Bospor Golf Cupu 2014 20.4.2014

Odpal nudu a promluv do Bospor Golf Cupu 2014

Adventure golf v Bohumíně jede! V dubnu si ho můžete užít denně od 9 do 19 hodin, navíc od pondělí do pátku za jednotnou cenu 50 korun za osobu neomezeně. V květnu pak odstartuje vůbec první ročník turnaje Bospor Golf Cup.
Jan Košinár nejrychlejším skládačem v Bohumíně 19.4.2014

Jan Košinár nejrychlejším skládačem v Bohumíně

Šestiletý Jan Košinár půjde v září do první třídy a určitě se v ní neztratí. Má postřeh, což prokázal v celoměstské puzzliádě. Soutěž ve skládání obrázku s přehledem vyhrál. Skládačku s 99 dílky sestavil za 9 minut.
Velikonoční neděle v sedle jízdního kola 19.4.2014

Velikonoční neděle v sedle jízdního kola

Prožít velikonoční neděli v sedle jízdního kola plánují cyklisté v Bohumíně. Podobně jako vloni, také letos se vydají do country města na polské straně Olše. Start je v neděli 20. dubna v 9 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Na kopci v Záblatí přistanou čarodějnice 18.4.2014

Na kopci v Záblatí přistanou čarodějnice

Odpoledne pro celou rodinu chystají ve středu 30. dubna od 16 hodin v Záblatí. Městskou částí Bohumína projde rej masek, který odstartuje další ročník oblíbené akce „Pálení čarodějnic“.
Koledníci, o Velikonocích nohu z plynu! 18.4.2014

Koledníci, o Velikonocích nohu z plynu!

V průběhu Velikonoc zvýší dopravní policisté dohled na moravskoslezských silnicích. V pohotovosti jsou od středy 16. dubna do úterý 22. dubna v rámci celorepublikové dopravně bezpečností akce.
Velikonoce v nemocnici: písničky a hra na kytaru 17.4.2014

Velikonoce v nemocnici: písničky a hra na kytaru

Velikonoční čas zpestřila pacientům Bohumínské městské nemocnice písnička a hra na kytaru. Kulturní program proběhl ve středu 16. dubna v Centru léčby seniorů a na oddělení zdravotně-sociálních lůžek.
Zdevastované spíže už nehyzdí centrum Bohumína 17.4.2014

Zdevastované spíže už nehyzdí centrum Bohumína

Měly majitele, ale nikdo neví kde přesně jsou. Všechny pokusy najít vlastníka rozpadlých a nebezpečných skladovacích prostor ztroskotaly. Demolici objektu v centru Nového Bohumína proto musel nařídit stavební úřad.
Bohumín má nejlepší mladé dějepisce v kraji 16.4.2014

Bohumín má nejlepší mladé dějepisce v kraji

Gymnázium Františka Živného v Bohumíně má v kraji nejlepší mladé znalce novodobých dějin. Tým místních středoškoláků zvítězil v krajském kole nejprestižnější dějepisné soutěže v Česku a na Slovensku. Bohumín budou reprezentovat ve finále soutěže.
Půlnoční tanec s žebříkem zarazili policisté 14.4.2014

Půlnoční tanec s žebříkem zarazili policisté

Vyhlédl si byt, rozbil okno a pak se chtěl dostat dovnitř. Napoprvé to jaksi nevyšlo a tak se vydal pro pomůcku, která by mu pomohla. Zloději stálo za to, aby se uprostřed noci tahal po ulici s žebříkem. Zadrželi ho policisté.
Asi bude zabíjačka, zloděj ukradl tři prasata a tři kohouty 14.4.2014

Asi bude zabíjačka, zloděj ukradl tři prasata a tři kohouty

Už nejde jen o kovy a kovový šrot. Krade se všechno, i živá zvířata. Alespoň to tak vypadá podle případu, který se odehrál v sousedním Rychvaldě. Krádež živých zvířat vyšetřují bohumínští policisté.
Škola ČSA s pomocí iPadů popularizuje učivo 13.4.2014

Škola ČSA s pomocí iPadů popularizuje učivo

Školy v Bohumíně drží krok s moderní dobou. Například základní škola ČSA jako první ve městě zavedla ve větším měřítku do výuky iPady. Škola je používá v hodinách fyziky, občanské výchovy, cizích jazyků a podobně.
Regionální Zpěváček 2014 ovládla mládež z Bohumína 12.4.2014

Regionální Zpěváček 2014 ovládla mládež z Bohumína

Fenomenálního úspěchu dosáhli žáci bohumínských škol v regionálním kole celostátní soutěžní přehlídky ve zpěvu lidových písní Zpěváček 2014. Na regionální přehlídku do Karviné postoupili z městského kola 4 sólisté a 1 dueto a 2 tria. Všichni uspěli.
Šmejdi mají klisny, utíkaly před strážníky jako o závod 11.4.2014

Šmejdi mají klisny, utíkaly před strážníky jako o závod

Šmejdi opět útočí. Přestože je podomní prodej v Bohumíně vyhláškou zakázaný a hrozí za něj pokuty, někteří vykutálení prodejci to pořád neumí pochopit. V ulicích řádila například žena, která za podomní prodej vyfasovala v Bohumíně pokutu už třikrát.
Na občankách a pasech nový vyvolávací systém 10.4.2014

Na občankách a pasech nový vyvolávací systém

Přehlednější a rychlejší. Úsek občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel disponuje v Bohumíně novým vyvolávacím zařízením. Jedna z nejvytíženějších agend se tak přiblížila obvyklým soudobým standardům.
Trojhránky, sladká novinka ze Starého Bohumína 9.4.2014

Trojhránky, sladká novinka ze Starého Bohumína

Zkuste, jak chutná Starý Bohumín. Tamní občanské sdružení Přátel bohumínské historie uvedlo před Velikonocemi na trh novou laskominu. Po tradičním a oblíbeném produktu „Starobohumínské oplatky“ jsou tu nyní „Trojhránky ze Starého Bohumína“.
Evidence obyvatel na radnici mimořádně i v neděli 9.4.2014

Evidence obyvatel na radnici mimořádně i v neděli

Úsek evidence obyvatel na bohumínské radnici bude mít mimořádně otevřeno i tuhle neděli, 13. dubna 2014. Důvodem je zápis cizinců do seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu.
Zahradníci sázejí nové stromy, i v nemocnici 8.4.2014

Zahradníci sázejí nové stromy, i v nemocnici

Jarní ořezy střídá výsadba nových stromů. V Bohumíně jich v průběhu několika málo dnů zahradníci vpraví do země přes šedesát. Nové dřeviny zdobí mimo jiné areál Bohumínské městské nemocnice.
Na bývalé skládce vzniká vycházkový okruh 7.4.2014

Na bývalé skládce vzniká vycházkový okruh

Kdysi skládka komunálního odpadu, dnes odpočinková zóna s vycházkovým okruhem. V Budovatelské ulici na pomezí Skřečoně a Záblatí vzniklo biocentrum se stovkami nových stromů.
Ostravské buchary pro Otu Maňáka a Evžena Vašulína 6.4.2014

Ostravské buchary pro Otu Maňáka a Evžena Vašulína

Boban bodoval. Bohumínští ochotničtí herci si z regionální divadelní přehlídky amatérských souborů Ostravské buchary přivezli dvě ceny. Porota ocenila autorskou hudbu Oty Maňáka a herecký výkon Evžena Vašulína, profesí kožního lékaře.
Člověk a pes aneb První bohumínský canicross 5.4.2014

Člověk a pes aneb První bohumínský canicross

Dům dětí a mládeže Bohumín, Canicross Ostrava a Individuál mushing tým Bohumín pořádají pro širokou veřejnost první canicrosové závody v Bohumíně. Zvaní jsou všichni, kteří vlastní jakéhokoliv pejska a mají chuť si společně s ním zaběhat.
Stříbro a bronz pro elektronické služby Bohumína 4.4.2014

Stříbro a bronz pro elektronické služby Bohumína

Dvě ceny si odnesl Bohumín z letošního krajského kola celostátního klání o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. V soutěži Zlatý erb obsadil 2. a 3. příčku v kategorii „Nejlepší elektronická služba“.
Knihovna v Bohumíně má 200 dalších malých čtenářů 3.4.2014

Knihovna v Bohumíně má 200 dalších malých čtenářů

Dvě stovky prvňáčků v Bohumíně pasoval na čtenáře pohádkový král s královnou a opravdovým mečem. Slavnostní akt uspořádala knihovna K3 v pobočkách v Novém Bohumíně, Záblatí a ve Starém Bohumíně.
Zápis do městských mateřinek bude 5. května 3.4.2014

Zápis do městských mateřinek bude 5. května

V jednotném termínu proběhnou v Bohumíně zápisy dětí do městských mateřských škol pro školní rok 2014/2015. Radniční odbor školství, kultury a sportu je vyhlásil po dohodě se školkami na pondělí 5. května 2014.
Letní provozní doba v útulku pro psy 2.4.2014

Letní provozní doba v útulku pro psy

Od úterý 1. dubna platí v městském psím útulku v Bohumíně-Šunychlu letní provozní doba. Oznámil to radniční odbor životního prostředí a služeb. Útulek funguje v areálu bývalých kasáren na Větrné ulici v Šunychlu.
Bunkr Na Trati otevírá, zahajuje novou sezónu 2.4.2014

Bunkr Na Trati otevírá, zahajuje novou sezónu

Pěchotní srub MO-S5 zvaný Na Trati otevírá. Muzeum v bunkru u Starého Bohumína v sobotu 5. dubna zahajuje novou sezónu. V Česku unikátní stavbu, která je kulturní památkou, vloni navštívil skoro 1 tisíc lidí.
Řidiči si z blokového čištění udělali dobrý den, padají proto pokuty 1.4.2014

Řidiči si z blokového čištění udělali dobrý den, padají proto pokuty

Velká ignorace ze strany řidičů. Blokové čištění v Bohumíně provázejí komplikace, protože majitelé své vozy, přestože termín je v předstihu oznámený, zkrátka nepřeparkují. Strážníci už kvůli tomu za pouhé dva dny vystavili na dvě desítky pokut.
26letý muž v Bohumíně vypadl z okna v 2. patře 1.4.2014

26letý muž v Bohumíně vypadl z okna v 2. patře

V půl desáté večer přijali včera (pondělí 31. března) moravskoslezští záchranáři hlášení o vážně zraněném muži v Bohumíně. Vypadl z druhého patra domu. Zasahující lékař zjistil, že šestadvacetiletý muž jeví známky poruchy vědomí, jeho zranění byla život ohrožující.
Ve čtvrtek omezení na úseku pasů, občanských průkazů a ohlašovny 1.4.2014

Ve čtvrtek omezení na úseku pasů, občanských průkazů a ohlašovny

Právní a živnostenský odbor bohumínské radnice upozorňuje občany. Ve čtvrtek 3. dubna bude mimo provoz celý jeho úsek dokladů, včetně ohlašovny. Omezení platí téměř po celý den, od 8 do 15 hodin.
Jaro začíná v Maryšce vůní velikonočních perníčků 1.4.2014

Jaro začíná v Maryšce vůní velikonočních perníčků

Velikonoce se blíží a ani bohumínský Salon Maryška nezůstává pozadu. Svátky jara uvítá voňavě. Znovu se připojí k velkému Velikonočnímu jarmarku agentury K3 Bohumín a v sobotu 5. dubna otevře voňavou tvůrčí dílnu se zdobením velikonočních perníčků.
Nové přístroje zajišťující srdeční masáž 1.4.2014

Nové přístroje zajišťující srdeční masáž

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje uvedla do provozu nové přístroje pro mechanickou nepřímou srdeční masáž, které posádkám pomáhají při záchraně vážně ohrožených pacientů.
Moravskoslezský kraj má nejvíce opravených výmolů v Česku 1.4.2014

Moravskoslezský kraj má nejvíce opravených výmolů v Česku

Moravskoslezskému kraji se podařilo - stejně jako v loňském roce - opravit nejvíc výmolů a zničených úseků silnic v celé republice. Za vítězství v soutěži Výmoly.cz. převzali zástupci kraje už podruhé šek v hodnotě 100 tisíc korun.
Vodárny chtějí úpravnu prodat, proces se zasekl 31.3.2014

Vodárny chtějí úpravnu prodat, proces se zasekl

Opuštěný areál bývalé úpravny vody u Kališova jezera ve Starém Bohumíně chtějí Severomoravské vodovody a kanalizace prodat. Kvůli majetkoprávním vztahům k pozemkům pod tamními objekty je ale záměr zablokovaný.
Těžká ocelová součástka zabila 34letého muže 31.3.2014

Těžká ocelová součástka zabila 34letého muže

Ke smrtelnému pracovnímu úrazu vyjížděly v Bohumíně v sobotu 29. března večer posádky zdravotnické záchranné služby. Událost se stala před 19. hodinou. Operátoři na místo neprodleně vyslali bohumínskou posádku rychlé zdravotnické pomoci.
Školáci navrhovali originální šperky, nebáli se šokovat 30.3.2014

Školáci navrhovali originální šperky, nebáli se šokovat

Doslova gejzír originality a nápadů přinesla soutěž „Šperk 2014“. Pro žáky základních uměleckých škol ji vyhlásila Základní umělecká škola Bohumín ve spolupráci se školou v Ostravě-Mariánských Horách.
První Rychlý bazar dětského oblečení v Maryšce 29.3.2014

První Rychlý bazar dětského oblečení v Maryšce

Bohumínský Salon Maryška dnes (sobota 29. března) patří oblečení, obuvi a hračkám malých dětí. Až do 14 hodin zde probíhá první „Rychlý bazar“. Bez focení, bez čekání, bez provize, na místě prodáváte nebo nakupujete, to vše za pár korun.
Ženy benátské aneb karnevalový rej v Záblatí 29.3.2014

Ženy benátské aneb karnevalový rej v Záblatí

První dubnový večer patří v Záblatí ženám. Občanské sdružení Alma mater v tamní sokolovně pořádá originální projekt nazvaný Ženy benátské. Jeho hlavním hostem bude herečka Milena Steinmasslová.
Soutěž s Mauglího stezkou o tablet u dětí boduje 28.3.2014

Soutěž s Mauglího stezkou o tablet u dětí boduje

Mimořádný zájem vyvolala dvoutýdenní celoměstská soutěž spojená s chystanou lanovou Mauglího stezkou. Přihlásilo se již několik desítek dětí a další mají šanci ještě v příštím týdnu. Lanovou stezku plnou atrakcí město postaví v létě v hobbyparku.
1. dubna startuje projekt Nová zelená úsporám 28.3.2014

1. dubna startuje projekt Nová zelená úsporám

Majitelé rodinných domů dostali další šanci uspořit za energie. Ministerstvo životního prostředí opět vyhlásilo program Nová zelená úsporám. Moravskoslezský kraj navíc v programu vyjednal pro své občany finanční zvýhodnění.
Bloková čištění a nástřiky dopravního značení společně 27.3.2014

Bloková čištění a nástřiky dopravního značení společně

Spojí dvě akce v jednu. Nástřik vodorovného značení na parkovištích se v Bohumíně letos odehraje ruku v ruce s blokovým čištěním ulic. Vše se podle klimatických podmínek uskuteční v termínu od 31.3.2014 do 4.4.2014.
Svinčík, který způsobili, museli sami uklidit 27.3.2014

Svinčík, který způsobili, museli sami uklidit

Dělali kolem sebe svinčík a mysleli si, že jim to projde. Jenže nepočítali s tím, že lidem v okolí to jedno rozhodně není. Díky všímavosti občanů a zásahům strážníků si výtržníci svůj „marast“ odpracovali a uklidili.
Na Skvělém plese domu dětí udávala styl fa fashionable 26.3.2014

Na Skvělém plese domu dětí udávala styl fa fashionable

Bohumínský dům dětí a mládeže Fontána v březnu uspořádal už třetí ročník svého Skvělého plesu. Zpestřením akce se stala přehlídka z dílny fa fashionable, jejíž členové spolupracují s mládežnickým volnočasovým Klubem U létající ryby.
Svoz zeleného odpadu začne v Bohumíně dříve 26.3.2014

Svoz zeleného odpadu začne v Bohumíně dříve

Svoz zeleného odpadu začne v Bohumíně dříve. Poprvé si městský BM servis přijede k rodinným domkům pro rostlinné zbytky už v pátek 4. dubna. Další svozy budou probíhat podle původního harmonogramu, který startuje v pátek 18. dubna.
Průkopnická Maryška slaví úspěch s kroji i pokrmy 26.3.2014

Průkopnická Maryška slaví úspěch s kroji i pokrmy

Vzkřísily Bohumínský kroj a propagují původní slezské recepty a gastronomické postupy. Aktivity žen z občanského sdružení Maryška a lidí kolem nich poutají pozornost. V březnu přijeli nahlédnout do zákulisí počinů Maryšky hosté z občanského sdružení Soul (duše) z Rychvaldu.
Moravskoslezští záchranáři patří k nejvytíženějším v zemi 25.3.2014

Moravskoslezští záchranáři patří k nejvytíženějším v zemi

Téměř milionkrát vyjeli během loňského roku zdravotničtí záchranáři v České republice k pacientům (nejčastěji s infarkty, mrtvicemi a úrazy). Ti moravskoslezští patří k nejvytíženějším. Loni zasahovali ve více než 104 tisících případech.
Ozdoby z jarní tvůrčí dílničky zpestří seminář v Německu 25.3.2014

Ozdoby z jarní tvůrčí dílničky zpestří seminář v Německu

Originální jarní ozdoby z mechové pryže tvořily maminky dětí z bohumínského pracoviště Mateřské školy, základní školy a střední školy Slezské diakonie Český Těšín. Škola uspořádala tvůrčí program 19. března.
Auto musel z pole u dálnice vytáhnout jeřáb 24.3.2014

Auto musel z pole u dálnice vytáhnout jeřáb

Tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí 24. března dopoledne na dálnici D1 v Bohumíně-Dolní Lutyni. V poli tam skončil osobní automobil Citroën, řidič vozu se zranil.
Začíná týdenní amnestie pro zapomnětlivé čtenáře 24.3.2014

Začíná týdenní amnestie pro zapomnětlivé čtenáře

Pro všechny zapomnětlivé čtenáře dnes (24. března) v knihovně K3 startuje týdenní amnestie. Akce probíhá v rámci projektu „Březen - měsíc čtenářů“. Amnestie platí od pondělí 24. do pondělí 31. března včetně.
Kvůli několika stokorunám zranili muže z Rychvaldu 24.3.2014

Kvůli několika stokorunám zranili muže z Rychvaldu

Nejen ze závažného zločinu loupeže je obviněna trojice, nad kterou spadla policejní klec. Vykutálené trio (dva muži a jedna žena) vloni v prosinci kvůli částce 400 korun těžce zranili devětatřicetiletého muže z Rychvaldu.
Nemocnice zrekonstruovala další sociální zařízení 23.3.2014

Nemocnice zrekonstruovala další sociální zařízení

Lepší komfort nabízí od března II. ošetřovatelské oddělení a oddělení sociálních lůžek Bohumínské městské nemocnice. V nemocničním pavilonu C proběhla komplexní rekonstrukce a modernizace sociálních zařízení.
Bohumínští čtyřbojaři postoupili na mistrovství republiky 22.3.2014

Bohumínští čtyřbojaři postoupili na mistrovství republiky

Účast na dubnové mistrovství republiky mají jistou. Závodníci silového čtyřboje bohumínského Gymnázia Františka Živného v krajském kole celostátní soutěže Asociace školních sportovních klubů ČR nezklamali. Na krajské úrovni obsadili druhé postupové místo.
Svět vědy aneb zlepšováky k vidění v Bohumíně 21.3.2014

Svět vědy aneb zlepšováky k vidění v Bohumíně

Dálkově ovládané hasicí roboty, chytré barvy, které žerou smog a superpočítače jak z filmů o Jamesi Bondovi. To a ještě více představí výstava nazvaná „Svět vědy“. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava ji v Bohumíně představí od 25. do 31. března.
Elektroléčba na poliklinice v novém zázemí 20.3.2014

Elektroléčba na poliklinice v novém zázemí

Elektroléčba rehabilitačního oddělení Bohumínské městské nemocnice je v novém. Jde o pracoviště na poliklinice v Čáslavské ulici v centru města. V novém zázemí provoz funguje od března.
Region v pátek zasáhne silný vítr, předpovídají meteorologové 20.3.2014

Region v pátek zasáhne silný vítr, předpovídají meteorologové

Meteorologové upozorňují na silný vítr, který v pátek zasáhne Moravskoslezský kraj. Upozornění doprovází označení nízký stupeň nebezpečí. Výstražná zpráva platí od pátku 21.03.2014 03:00 do pátku 21.03.2014 15:00.
Také v Bohumíně probíhá průzkum statistiků 20.3.2014

Také v Bohumíně probíhá průzkum statistiků

Český statistický úřad (ČSÚ) organizuje každoročně dotazníkový průzkum »Životní podmínky«. Tazatelé se v náhodně vybraných domácnostech ptají na bydlení, pracovní aktivity, životní úroveň a zjišťují názory ohledně životních podmínek.
Na rivala zaútočil ostrým nožem a pořezal ho 20.3.2014

Na rivala zaútočil ostrým nožem a pořezal ho

Když slova nestačila, sáhli po ostré čepeli. Za bílého dne se dva dospělí muži porvali poblíž pěší zóny na třídě Edvarda Beneše. Starší na mladšího vytáhl nůž a napadeného pořezal. Stalo se v úterý (18. března) dopoledne.
V pátek a v sobotu v Bohumíně farmářské trhy 19.3.2014

V pátek a v sobotu v Bohumíně farmářské trhy

Domácí a nešizené. Kvalitní výrobky zákazníci najdou na dalších farmářských trzích v Bohumíně. Budou opět dvoudenní. Na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně proběhnou v pátek 21. a v sobotu 22. března.
V pondělí startuje velká soutěž k chystané Mauglího stezce 19.3.2014

V pondělí startuje velká soutěž k chystané Mauglího stezce

Už v červenci začne všem generacím v Bohumíně sloužit nová lanová Mauglího stezka plná atrakcí. Město ji postaví v hobbyparku za 5 milionů korun. Projekt doprovází soutěž pro děti, která startuje už v pondělí 24. března.
Senioři, nevolejte na zákaznickou linku podezřelé společnosti 19.3.2014

Senioři, nevolejte na zákaznickou linku podezřelé společnosti

V poradnách Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska se množí stížnosti na praktiky firmy Endemos distribution s.r.o. z Prahy, která spotřebitelům, převážně seniorům, rozesílá upomínku – výzvu k úhradě dlužné částky ve výši 3 566 korun.
Slůně bude s miminky plavat ve vaně 19.3.2014

Slůně bude s miminky plavat ve vaně

Se zajímavou novinkou přichází bohumínské rodinné centrum Slůně. V závěru března spouští cyklus plavání miminek ve vaně. Úvodní setkání je na programu ve středu 26. března od 16 hodin.
Školní družiny podle zájmu v provozu i o prázdninách 18.3.2014

Školní družiny podle zájmu v provozu i o prázdninách

V případě zájmu Bohumín otevře v době letních prázdnin své školní družiny základních škol. Oznámil to odbor školství, kultury a sportu bohumínské radnice s tím, že zveřejňuje návrhy termínů.
Bohumínský Boban potřetí na Ostravských bucharech 17.3.2014

Bohumínský Boban potřetí na Ostravských bucharech

Bohumínské bavidélko zpravidla nedělní alias BOBAN se chystá na spanilou jízdu. V závěru března opustí svou domovskou scénu v Bohumíně a zamíří na Ostravské buchary. Divadelní přehlídky se zúčastní už potřetí.
Velikonoce v Bohumíně doprovodí nová originální pohlednice 16.3.2014

Velikonoce v Bohumíně doprovodí nová originální pohlednice

Pošlete svým blízkým a známým originální jarní pozdrav z Bohumína. Novou pohlednici s motivem Velikonoc radnice uvede do prodeje v pondělí 17. března. Autorem pohlednice je fotograf a novinář Pavel Čempěl.
Modernější zázemí pro turisty technických atraktivit 16.3.2014

Modernější zázemí pro turisty technických atraktivit

Jeden a půl milionu korun vyhradil Moravskoslezský kraj na to, aby turisté, kteří navštíví technické atraktivity regionu, měli větší komfort. Vyhlásil dotační program na modernizaci zázemí technických atraktivit pro návštěvníky.
SOS Moravy a Slezska: vymáhání dluhů podle nového Občanského zákoníku 15.3.2014

SOS Moravy a Slezska: vymáhání dluhů podle nového Občanského zákoníku

Rok 2014 je přelomovým pro každého občana Česka, kvůli novému Občanskému zákoníku a dalším úpravám. Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska v té souvislosti upozorňuje na novinky ve vymáhání dluhů.
Řidič nedal přednost a srazil důchodkyni na kole 14.3.2014

Řidič nedal přednost a srazil důchodkyni na kole

Hned tři dopravní nehody vozidel s cyklisty během jednoho jediného dne evidují policisté na Karvinsku. Včera (čtvrtek 13. března) došlo ke srážkám v Horních Bludovicích, Karviné a také v Bohumíně.
Ze sedla do sedla, cyklisté zakončí zimní a zahájí jarní cyklovýlety 14.3.2014

Ze sedla do sedla, cyklisté zakončí zimní a zahájí jarní cyklovýlety

Zimní seriál končí, jarní začíná. Cyklisté z klubu SK Šafrata plánují sérii výletů, na které zvou širokou veřejnost. Zimní cyklus „Aby zadnice nezměkla“ zakončí už tuto neděli, v sobotu 22. března zahájí jarní část „Nebude-li pršet ...“.
Chutě zlodějů: unimobuňka, kolejnice, plechová krytina 13.3.2014

Chutě zlodějů: unimobuňka, kolejnice, plechová krytina

Snad nekonečný příběh. Městští strážníci měli v Bohumíně opět plné ruce práce se zloději kovů. V uplynulých dnech zaregistrovali několik případů krádeží, v jednom z nich chtěli zloději rozebrat dokonce unimobuňku.
Blíží se termín podání přihlášek na střední školy 13.3.2014

Blíží se termín podání přihlášek na střední školy

Termín podání přihlášek ke středoškolskému studiu se blíží. Střední škola Bohumín proto v pátek 14. března mimořádně prodlouží úřední hodiny pro možnost jejich podávání.
Maryška hostí první Rychlý bazar dětského oblečení 12.3.2014

Maryška hostí první Rychlý bazar dětského oblečení

Bez focení, bez čekání, bez provize, na místě prodáváte nebo nakupujete. S takovým cílem pořádá v sobotu 29. března bohumínské občanské sdružení Maryška „První rychlý bazar“ se zaměřením na dětské doplňky.
Vážná dopravní nehoda vozidla s motocyklem 11.3.2014

Vážná dopravní nehoda vozidla s motocyklem

V Šunychelské ulici v Novém Bohumíně, jen kousek od obchodu Lidl, došlo v pondělí (10. března) odpoledne kolem 16. hodiny k vážné dopravní nehodě mezi vozidlem a motocyklem.
Prevence onkologických onemocnění v Profit12 11.3.2014

Prevence onkologických onemocnění v Profit12

Prevence onkologických onemocnění, rakovina prsu a návrat nemocných do života. Takové téma nabídne dnes odpoledne (11. března) v odborné přednášce občanské sdružení Profit12. V klubovně sdružení v Mírové ulici startuje v 16:30 hodin.
Opuštěné kočky mají nové logo a vlastní spolek 11.3.2014

Opuštěné kočky mají nové logo a vlastní spolek

Nové logo, nová podoba, nový účet. Útulek pro opuštěné kočky v Bohumíně-Pudlově prošel hned několika změnami. Nově funguje jako samostatný zapsaný spolek, od 1. března 2014.
Pozor změna, Adventure golf v březnu každý den! 10.3.2014

Pozor změna, Adventure golf v březnu každý den!

Původně měl být otevřený v březnu jen o víkendech, ovšem předpověď počasí je tak příznivá, že nakonec si sem můžete vyrazit každý všední den. Řeč je o Adventure golfu v areálu bohumínského Bosporu za parkem Petra Bezruče.
Za dobrodružnou Expediční kamerou do knihovny 10.3.2014

Za dobrodružnou Expediční kamerou do knihovny

Prožijte dobrodružství v příjemném prostředí knihovny. Do té v Bohumíně zavítá další ročník festivalu Expediční kamera. Pásmo filmů doplní přednáška speleologa Josefa Wagnera z klubu Orcus Bohumín.
Bohumín zdolal Šumperk a postoupil do semifinále 9.3.2014

Bohumín zdolal Šumperk a postoupil do semifinále

Bohumín je v semifinále „play-off II“ krajské ligy mužů. Zápas s hokejisty Šumperku držel pevně ve svých rukou. HC Bohumín zdolal HK Šumperk 5:3. Góly dali Řezáč, Palkovič, Buba, Šurin, Vidlák.
Bohumín má nový územní plán, klíčový dokument 8.3.2014

Bohumín má nový územní plán, klíčový dokument

Bohumín má nový územní plán, začal platit v sobotu 1. března. Klíčový dokument, který režíruje rozvoj města, vznikal čtyři roky. První polistopadový územní plán Bohumína platil 16 let. Město územní plán vyvěsilo na svých webových stránkách.
Masarykova ZŠ a Alma mater zpropagují MAS Bohumínsko 7.3.2014

Masarykova ZŠ a Alma mater zpropagují MAS Bohumínsko

90 tisíc korun rozdá Místní akční skupina Bohumínsko (MAS) ve své vůbec první výzvě určené k propagaci obcí a aktivit sdružených ve skupině. Uspělo 17 projektů a akcí, které proběhnou letos v březnu a dubnu.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad