Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Bohumínské děti se strašidel nebojí, namalovaly je 7.3.2014

Bohumínské děti se strašidel nebojí, namalovaly je

Strašidel se nebojíme. Takové bylo zadání výtvarné soutěže, kterou pro bohumínské mateřské školy připravila knihovna K3. Vítězem se staly děti z mateřinky Rafinérský lesík. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v dětském oddělení knihovny v Novém Bohumíně.
Zloděj z Bohumína v Karviné dokraloval 6.3.2014

Zloděj z Bohumína v Karviné dokraloval

Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 20letému mladíkovi z Bohumína. Viní ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádež, dále přečinu krádež ve spolupachatelství a pokračujícího přečinu poškození cizí věci.
Mateřinky budou v provozu i v létě o prázdninách 6.3.2014

Mateřinky budou v provozu i v létě o prázdninách

Přestože do letních prázdnin zbývají ještě necelé čtyři měsíce, rodiny v Bohumíně mohou už teď plánovat dovolenou. Radnice zveřejnila harmonogram letního provozu mateřských škol ve městě.
Petr Krzyzoszczak a Adam Schneider z Bohumína vyhráli v hasičské anketě 6.3.2014

Petr Krzyzoszczak a Adam Schneider z Bohumína vyhráli v hasičské anketě

Hned dva z třinácti vylosovaných výherců hasičské ankety k detektorům plynů a požárů jsou z Bohumína. Aktualitám to potvrdil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Výherci z Bohumína získávají vstupenky do hasičského muzea.
Malí a střední podnikatelé mohou žádat kraj o dotace 5.3.2014

Malí a střední podnikatelé mohou žádat kraj o dotace

Moravskoslezský kraj pomůže malým a středním podnikatelům rozvíjet jejich firmy. Proto vyhlásil dotační program „Podpora podnikání v Moravskoslezském kraji 2014“. Dnes to oznámilo hejtmanství.
Za Adventure golfem v Bohumíně už od března 5.3.2014

Za Adventure golfem v Bohumíně už od března

Počasí nahrává tomu, aby sezóna Adventure golfu v Bohumíně odstartovala dříve. V moderním areálu za parkem si můžete zahrát už od března, každou sobotu a neděli za příznivého počasí. Uvedla to městská společnost Bospor, která areál spravuje.
Přijďte fandit, Bohumín versus Šumperk v play-off II 5.3.2014

Přijďte fandit, Bohumín versus Šumperk v play-off II

Letošní ročník Krajské ligy mužů v ledním hokeji ještě zdaleka neřekl poslední slovo. V plném proudu je její play-off II, které ve čtvrtek 6. března zavítá do Bohumína. Domácí HC Bohumín nastoupí proti HC Šumperk. Utkání v Bospor Aréně začíná v 18 hodin.
Zdevastované domy Bohumín pošle k zemi 5.3.2014

Zdevastované domy Bohumín pošle k zemi

Bohumín se chce zbavit dalších zdevastovaných a vybydlených městských domů. Rozhodli o tom radní v a únoru na svém zasedání také zastupitelé. Aktuálně je v plánu demolice jednoho objektu, do konce roku možná padnou k zemi ještě další dva.
Modeláři mají našlápnuto k dalšímu republikovému titulu 5.3.2014

Modeláři mají našlápnuto k dalšímu republikovému titulu

Jejich cílem je pátý titul neoficiálních mistrů republiky. Modeláři Marek Sobaniec z Dolní Lutyně a Jiří Lorenčík z Liberce k němu mají dobře nakročeno. V prvním kole Tug Towing Cupu 2014 získali zlato.
Hasiči varují před jarním vypalováním trávy 4.3.2014

Hasiči varují před jarním vypalováním trávy

V letošním roce přichází jaro obzvláště brzy. S tímto teplým počasím se opět začínají objevovat případy vážných úrazů v souvislosti s pálením větví, vypalováním travních porostů a podobně. Rizikovými skupinami jsou především senioři a děti.
Území odbor Policie ČR Karviná má nového zástupce vedoucího 4.3.2014

Území odbor Policie ČR Karviná má nového zástupce vedoucího

Profesní kariéru začínal v Bohumíně, od 1. března je plukovník Pavel Tvrdý (43) zástupcem vedoucího územního odboru Policie České republiky Karviná. Do funkce ho jmenoval ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.
Realita všedního dne: krade celá rodina 4.3.2014

Realita všedního dne: krade celá rodina

Vše, co je kovové, je ohrožené a v hledáčku nenasytných zlodějů. Jak vyplývá z údajů městských strážníků, působí škody za desítky tisíc korun. „Magneti“ jsou navíc ochotni zapojit do svého lovu div ne celé rodiny.
Děti si v praxi vyzkoušely obvazovou techniku 3.3.2014

Děti si v praxi vyzkoušely obvazovou techniku

Na prevenci zdraví a úrazu kladou důraz už v útlém věku. Interaktivní program pro děti Mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie v Bohumíně připravila Střední škola Bohumín.
Zloděj vnikl ve Vrbici do odstavených autobusů 3.3.2014

Zloděj vnikl ve Vrbici do odstavených autobusů

Na odstavené autobusy zaměřili před víkendem svou pozornost zloději v Bohumíně. V městské části Vrbice jich „vybrali“ hned osm. Dnes ráno (pondělí 3. března) o tom informovala karvinská policejní mluvčí.
V Bohumíně boduje kreativní papírová krajka 3.3.2014

V Bohumíně boduje kreativní papírová krajka

Lidé s touhou tvořit kreativně se scházejí v bohumínské knihovně K3. Zaujal je kurz papírové krajky, který bude probíhat jako měsíčník. Hned první lekce kurzu byla zaplněná do posledního místa. Knihovna chystá také kurz pro děti.
Mobilní sběrný dvůr odpadu znovu vyráží do ulic 2.3.2014

Mobilní sběrný dvůr odpadu znovu vyráží do ulic

Do ulic Bohumína vyrazí po zimní přestávce mobilní sběrný dvůr odpadu. Jeho první zastávkou bude bohumínská městská část Vrbice, kde se objeví ve středu 5. března. Stanoviště tam zůstává stejné, lidé dvůr najdou na parkovišti u restaurace U Zvonu.
Při špacíru bral v Záblatí vše kovové, co mu přišlo pod ruku 1.3.2014

Při špacíru bral v Záblatí vše kovové, co mu přišlo pod ruku

Adept na titul „Pracant roku“, ovšem s trpkou příchutí. Spíš to bude anticena. Zloděj, který řádil v Záblatí, se nadřel, co mu síly stačily. Ze svého lupu se ovšem neradoval dlouho. Když nic, udělal něco alespoň pro svou kondici.
Společný projekt českých a polských mateřinek dnes vrcholí 28.2.2014

Společný projekt českých a polských mateřinek dnes vrcholí

V Bohumíně dnes (28. února) vrcholí česká část přeshraničního projektu spolupráce českých a polských příhraničních mateřinek. Děti z polských školek přijedou do novobohumínské FIT školky a pustí se zde do pletení košíků.
Naši siláci postupují do krajského kola v silovém čtyřboji 27.2.2014

Naši siláci postupují do krajského kola v silovém čtyřboji

Žáci bohumínského Gymnázia Františka Živného postoupili do dalšího kola v silovém čtyřboji. Úřadující mistři republiky si 2. místem v okresní části celostátní soutěže zajistili účast v březnovém krajském klání.
Malované mandaly prozáří dům U Rytíře ve Starém Bohumíně 26.2.2014 Ukaž na letecké mapě

Malované mandaly prozáří dům U Rytíře ve Starém Bohumíně

Další zajímavou výstavu uvádí v březnu ve svých prostorách občanské sdružení Přátel bohumínské historie. V městském domě U Rytíře představí malované mandaly slovenské malířky Nasti Janyové z Dolného Kubína.
Sportovní hala za parkem je smontovaná 25.2.2014 Ukaž na letecké mapěZobrazit virtuální prohlídku

Sportovní hala za parkem je smontovaná

Vyrostla doslova před očima. Multifunkční sportovní hala, kterou staví město Bohumín v areálu za parkem Petra Bezruče, už má jasné obrysy. Dělníci smontovali hlavní díly ocelové konstrukce. Hala začne sloužit sportovcům letos v září.
Radost a Impuls tanečně na Cestě kolem světa 24.2.2014 Ukaž na letecké mapě

Radost a Impuls tanečně na Cestě kolem světa

Na velkolepou cestu kolem světa vezme milovníky tance a rytmu taneční soubor Radost a Impuls Bohumín. Počátkem března pořádá už 32. koncert plný premiérových choreografií. Předprodej vstupenek startuje 25. února 2014.
Pletení ponožek a papučový bál pro děti v OS Profit 12 23.2.2014

Pletení ponožek a papučový bál pro děti v OS Profit 12

Další pokračování rukodělného kurzu a papučový bál pro děti. Taková je nabídka bohumínského občanského sdružení Profit 12 ještě do konce února. Obě akce proběhnou v jeho klubovně v bývalé kotelně v Mírové ulici v Novém Bohumíně.
Květuše Mlynkecová z Bohumína je nejoblíbenější učitelkou v kraji 22.2.2014

Květuše Mlynkecová z Bohumína je nejoblíbenější učitelkou v kraji

Květuše Mlynkecová z Bohumína je nejoblíbenější učitelkou v kraji - v anketě Zlatý Amos zvítězila v jejím regionálním kole a získala titul Moravskoslezský Amos 2014. Květuše Mlynkecová zároveň postupuje do březnového celostátního semifinále ankety.
Ekologičtí domkaři v Bohumíně znovu získají slevu 500 korun 20.2.2014

Ekologičtí domkaři v Bohumíně znovu získají slevu 500 korun

Bohumín pokračuje v kampani „Chovám se ekologicky, přidáš se?“. Také v letošním roce poskytne ekologicky smýšlejícím domkařům slevu na svoz zeleného odpadu ve výši 500 korun. Svoz si mohou sjednávat právě teď, při splnění podmínek včetně slevy.
Fanoušci v Bohumíně originálně podporují olympioniky 19.2.2014

Fanoušci v Bohumíně originálně podporují olympioniky

Limitovanou sadu placek a magnetů s českými motivy vydala u příležitosti zimní olympiády v Soči bohumínská knihovna K3. Fanoušci jimi mohou originálně vyjádřit sympatie českým sportovcům, kteří do včerejška (18. února) vlastní už 6 medailí.
V kině boduje cyklus pohádkových příběhů za dvacku 19.2.2014

V kině boduje cyklus pohádkových příběhů za dvacku

Velkým tahákem jarních prázdnin v Bohumíně se stal minifestival pohádkových příběhů v kině K3. Denně na něj odpoledne zavítá kolem stovky malých i velkých diváků. Vstupné je pouhých 20 korun.
Bohumínský kroj v rozhlasovém Křížem krajem 17.2.2014

Bohumínský kroj v rozhlasovém Křížem krajem

Bohumínské kroje se ocitnou v moravskoslezském éteru. S mikrofonem zavítala do Salonu Maryška mezi krojované ženy reportérka Českého rozhlasu Ostrava Romana Kubicová. Nejen příběh místního kroje si můžete poslechnout v pondělí 17. února.
Městská nemocnice má nový plicní ventilátor 17.2.2014

Městská nemocnice má nový plicní ventilátor

Chirurgická jednotka intenzivní péče Bohumínské městské nemocnice má nový plicní ventilátor. Model Monnal T 75 od firmy S&T Plus přišel zdravotnické zařízení zhruba na 300 tisíc korun.
Proměnu Národního domu zachytí fotoaparát i kamera 16.2.2014

Proměnu Národního domu zachytí fotoaparát i kamera

Dobový Národní dům ve Starém Bohumíně se už příští rok ukáže v celé své kráse. Bohumín za jeho opravu zaplatí 48 milionů korun a práce jsou v plném proudu. Měnící se tvář cenné kulturní památky zachytí fotoaparát i kamera.
Nadace OKD přispěla na florbal v ulicích, už potřetí 15.2.2014

Nadace OKD přispěla na florbal v ulicích, už potřetí

Florbal se těší podpoře. Bohumínští organizátoři uspěli s žádostí o podporu u Nadace OKD. Uspěli s projektem "Florbal open air tour 2014". Nadace OKD bohumínský florbal podpoří už potřetí za sebou a doplní projekt "Ostrava - Evropské město sportu 2014".
Kino promítá o prázdninách pohádky za dvacku 14.2.2014

Kino promítá o prázdninách pohádky za dvacku

Kino K3 myslí o jarních prázdninách na děti. Bude pro ně promítat denně od soboty 15. 2. do pátku 21. února vždy v 16 hodin. Zvýhodněné vstupné je 20 korun. Těšte se například na Čtyřlístek, Kung Fu Panda 2, Lego: Batman a další.
Současní Indové pohledem Zory Vašulínové 14.2.2014

Současní Indové pohledem Zory Vašulínové

Jak to chodí v moderní Indii? Drží se tam namlouvání sňatků ještě i dnes staré tradice? Studentka Zora Vašulínová, která pronikla do kultury moderních Indů, na to odpoví v autorské přednášce v Salonu Maryška. V pátek 21. února od 18 hodin.
Valentýn v kině s romantikou i s Metallicou 13.2.2014

Valentýn v kině s romantikou i s Metallicou

Koncert skupiny Metallica ve 3D nebo dojemně romantický film, v němž hlavní role ztvárnili Colin Farrell a Russell Crowe. To je nabídka bohumínského kina, zítra v pátek 14. února, na Valentýna, v den svátku zamilovaných.
Díky projektu nová kamera a fotopasti 13.2.2014

Díky projektu nová kamera a fotopasti

Další příklad úspěšné česko-polské spolupráce. Města Bohumín a Krzyzanowice uspěla s projektem u Euroregionu Těšínské Slezsko, jehož prostřednictvím zvýší bezpečnost v příhraničí. Na české straně půjde o Starý Bohumín.
Aquacentrum a zimní stadion o prázdninách prodlouží návštěvní dobu 13.2.2014

Aquacentrum a zimní stadion o prázdninách prodlouží návštěvní dobu

Aquacentrum v Bohumíně bude mít o jarních prázdninách pro veřejnost otevřeno déle. Zaplavat si sem můžete přijití prakticky od rána do večera. Až do konce února navíc platí akce „přijďte dva a zaplatí jen jeden“.
TIK má 15 let, pošli fotku a sleduj, kdy se objeví na obrazovce 12.2.2014

TIK má 15 let, pošli fotku a sleduj, kdy se objeví na obrazovce

Televizní informační kanál Bohumín v letošním roce slaví 15. výročí založení a diváci se mohou stát hvězdami jeho vysílání. Zapojte se do fotosoutěže a zašlete snímek spojený s Bohumínem nebo bohumínskou televizí. Vyfoťte sebe, kamarády, své známé.
Po sněžení přijde náledí, upozorňují meteorologové 12.2.2014

Po sněžení přijde náledí, upozorňují meteorologové

Meteorologové varují před náledím, na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku také upozorňují na vydatnější novou sněhovou pokrývku. Varování před náledím platí v Moravskoslezském kraji od středy 12.02.2014 20:00 do čtvrtka 13.02.2014 10:00.
Kovové straky vyzobaly mnohasetkilogramové bočnice 12.2.2014

Kovové straky vyzobaly mnohasetkilogramové bočnice

Pracují, až mají potem orosená čela. Akorát, že tak činí na cizím. Zloději kovů se v Bohumíně v uplynulých dnech znovu "vyznamenali". Nebylo jim zatěžko nakrást několik set kilogramů vážící součástky železničních vagonů.
Ve vybydleném bytovém domě vzplál požár, úmyslně 12.2.2014

Ve vybydleném bytovém domě vzplál požár, úmyslně

Další, podle všeho úmyslně založený požár v Pudlově. V pondělí večer (10. 1.) spěchaly jednotky hasičů k vybydlenému bytovému domu v pudlovské části Louny. Oznámení o požáru hasiči přijali krátce po 19. hodině.
Knihovna ve Skřečoni s posíleným zázemím i půjčovní dobou 11.2.2014

Knihovna ve Skřečoni s posíleným zázemím i půjčovní dobou

Do pobočky knihovny ve Skřečoni mohou čtenáři nově zavítat skoro v každý všední den. Městská agentura K3, pod kterou knihovna spadá, zde od února upravila provozní dobu a rozšířila zázemí knihovny.
Taneční soubor Kates oslaví 25 let v pohybu 10.2.2014

Taneční soubor Kates oslaví 25 let v pohybu

Tančí už 25 let. Výročí si bohumínský soubor Kates připomene v pátek 28. února v sále kina K3. Kdo chce zavzpomínat a zároveň vidět zbrusu nové choreografie, má poslední šanci. Lístky na odpolední hlavní program jsou totiž vyprodané.
Barbora Poremská je Dívkou Bohumína 2014 7.2.2014

Barbora Poremská je Dívkou Bohumína 2014

Dívkou Bohumína roku 2014 je patnáctiletá Barbora Poremská. Žákyně Základní školy na třídě Edvarda Beneše uspěla v konkurenci dalších čtyř mladých krásek. Základní kolo celostátní soutěže v Bohumíně pořádal dům dětí a mládeže Fontána.
V bohumínské Maryšce zahraje Les Gars D´en Bas 6.2.2014

V bohumínské Maryšce zahraje Les Gars D´en Bas

Vytříbená muzika zazní bohumínským Salonem Maryška. Pozvání do kulturního klubu na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně přijala francouzsko-česko-slovenská kapela Les Gars D´en Bas.
K zápisům do první třídy přišlo ve městě 257 dětí 5.2.2014

K zápisům do první třídy přišlo ve městě 257 dětí

K zápisům do první třídy přišlo v Bohumíně 257 dětí. Zájem byl nejen o velké základní školy, ale i o malotřídky v městských částech Záblatí a Starý Bohumín. Zhruba u 11 procent dětí rodiče žádají o odklad školní docházky.
Do výměny oken dům dětí investoval stovky tisíc korun 5.2.2014

Do výměny oken dům dětí investoval stovky tisíc korun

Po šesti letech jsou skoro všechna nová. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín finišuje s několikaletou výměnou starých oken ve svých objektech v Janáčkově ulici za parkem. Do zatím poslední etapy vložil přes 66 tisíc korun.
Bohumín zvažuje půjčky k výměně starých kotlů 4.2.2014

Bohumín zvažuje půjčky k výměně starých kotlů

Ke kotlíkovým dotacím ještě bezúročná půjčka od města. Takový je záměr Bohumína, který budou 10. února projednávat zastupitelé. Pokud ho schválí, budou si moci obyvatelé Bohumína půjčit od města na výměnu starého kotle za nový až 30 tisíc korun.
Pedagogika Montessori a tanečky s miminky v Bobeši 4.2.2014

Pedagogika Montessori a tanečky s miminky v Bobeši

Hned dvě velké akce pro rodiče s malými dětmi pořádá v tomto týdnu Centrum mladé rodiny Bobeš v Novém Bohumíně. Bude se věnovat pedagogice Montessori a pohybu malých dětí. Bobeš sídlí v areálu na Nerudově ulici.
Školáci z Bohumína se zabydleli v léčebně v Metylovicích 3.2.2014

Školáci z Bohumína se zabydleli v léčebně v Metylovicích

14 dětí vyrazilo v sobotu ráno do Metylovic na Frýdecko-Místecku. Nejen alergici tam v rámci léčebného pobytu stráví 29 dnů. Výprava na místo dorazila v pořádku, školáci se rychle zabydleli. Přepravu a organizaci zařídilo město.
Pro dětské oslavy nebo společenské akce taneční sál domu dětí 3.2.2014

Pro dětské oslavy nebo společenské akce taneční sál domu dětí

Máš narozeniny? Chceš je oslavit ve velkém stylu a hledáš prostor? Přijď k nám - vzkazuje bohumínský dům dětí a mládeže. Fontána nabízí k pronájmu pro různé společenské akce svůj velký taneční sál s kapacitou několika desítek osob.
Malé kuchařky pozvaly štáb bohumínské televize na Bramborovou harmoniku 1.2.2014

Malé kuchařky pozvaly štáb bohumínské televize na Bramborovou harmoniku

Diváci si mohou spolu s Televizním informačním kanálem Bohumín ukuchtit Bramborovou harmoniku. Recept nabídnou v reportáži pořadu Zpravodajství dívky, které v Bohumíně navštěvují volnočasový kroužek vaření. Reportáž televize uvede od 1. února.
ZŠ ČSA má nový web a soutěž pro bystré návštěvníky 31.1.2014

ZŠ ČSA má nový web a soutěž pro bystré návštěvníky

Moderní, přehlednější, perspektivnější. Takový je nový web Základní školy na ulici Čs. armády v Novém Bohumíně. Škola ho uvedla do provozu v závěru ledna. U příležitosti uvedení nové prezentace do provozu vyhlásila soutěž pro návštěvníky svého webu.
Magneti útočí už i na sběrny barevných kovů 30.1.2014

Magneti útočí už i na sběrny barevných kovů

Barevné kovy jsou pořád v kurzu, nemluvě o tom, že zloději už je kradou i v samotných sběrnách barevných kovů. Potvrzují to lednové případy bohumínských městských strážníků.
Sci-fi plesová výprava na planetu Ká už příští pátek! 29.1.2014

Sci-fi plesová výprava na planetu Ká už příští pátek!

Máte rádi sci-fi? Pak byste v pátek 7. února neměli chybět v bohumínském domě služeb. Město Bohumín a agentura K3 tam pořádají velký sci-fi ples, jehož hlavním hostem bude zpěvák Peter Nagy. Vstupenky jsou stále ještě k dostání.
Bohumínská Fontána v noci září do tmy 29.1.2014

Bohumínská Fontána v noci září do tmy

Bohumínský dům dětí a mládeže Fontána už v noci neminete. Ze strany od sjezdu z dálnice září do tmy nasvětlený název volnočasového zařízení. Dům dětí ji instaloval při výměně okapů o prázdninách.
Výstava ukazuje nejen nejslavnější éru výšivek 28.1.2014

Výstava ukazuje nejen nejslavnější éru výšivek

Není dečka jako dečka a totéž platí o vyšívaných ubrusech. Přesvědčí vás o tom nová výstava v městském domě U Rytíře ve Starém Bohumíně. V lednu a v únoru ji tam pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Meteorologové vyhlásili na Karvinsku smogovou situaci 28.1.2014

Meteorologové vyhlásili na Karvinsku smogovou situaci

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil na Karvinsku smogovou situaci z důvodu vysokých koncentrací prachových částic PM10. K vyhlášení pro aglomerace Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko došlo v úterý 28.01.2014, 02:39.
Za samé jedničky zdarma do aquacentra 27.1.2014

Za samé jedničky zdarma do aquacentra

Jedničkáři mají vstup do bohumínského aquacentra zadarmo! V den pololetních prázdnin, v pátek 31. ledna, nebudou platit vstupné. Stačí, když předloží vysvědčení se samými jedničkami.
Nejdéle fungující radniční tým pokořil dvoustovku 26.1.2014 #zobrazit-video

Nejdéle fungující radniční tým pokořil dvoustovku

K jubilejnímu a úctyhodnému 200. zasedání se v lednu sešel bohumínský tým rozvoje města. Existuje nepřetržitě od roku 1998 a je nejdéle fungující skupinou odborníků na radnici. Tým tvoří vedení města, vedoucí odborů úřadu a přizvaní specialisté.
Dům dětí letos uspořádá rekordní počet táborů 25.1.2014

Dům dětí letos uspořádá rekordní počet táborů

Přestože kraluje zima, bohumínský dům dětí a mládeže už teď přijímá přihlášky na jarní a letní tábory. U některých turnusů je zájem tak velký, že jsou už skoro plné. Fontána letos pořádá jen v době letních prázdnin hned 8 táborů.
V Moravskoslezském kraji bude mrznout 24.1.2014

V Moravskoslezském kraji bude mrznout

Mráz. Tohle slovo budou meteorologové v příštích hodinách často skloňovat. Jejich upozornění na mráz pro Moravskoslezský kraj platí od pátku 24.01.2014 22:00 do neděle 26.01.2014 10:00.
Kurzy knihovny K3 rozšiřují obzory, přihlaste se 23.1.2014

Kurzy knihovny K3 rozšiřují obzory, přihlaste se

Kurzy počítačové, rukodělné a sociální psychologii nabídne knihovna K3 v novém ročníku vzdělávacích kurzů. Knihovna je nabídne od února do dubna. Již nyní se můžete přihlašovat ve studovně.
Ve středu odpoledne začíná prodej lístků na ples města 22.1.2014

Ve středu odpoledne začíná prodej lístků na ples města

Právě dnes, ve středu 22. ledna, začíná od 13 hodin prodej lístků na velký reprezentační ples města Bohumína. Ples proběhne v pátek 7. února 2014 v Domě služeb. Prodej lístků v hodnotě 450 a 300 korun probíhá výhradně na infocentru.
Hasiči vyprošťovali kousek za Vrbicí havarované Audi 22.1.2014

Hasiči vyprošťovali kousek za Vrbicí havarované Audi

Tři ostravské jednotky hasičů zasahovaly v úterý 21. ledna odpoledne v Ostravě-Hrušově u nehody dvou osobních automobilů – Audi a Peugeot, která si vyžádala dvě zraněné osoby. Z louky a příkopu tahali zpět na silnici Audi.
Při dopravní nehodě v Bohumínské ulici dva zranění 22.1.2014

Při dopravní nehodě v Bohumínské ulici dva zranění

Posádka rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci zasahovaly v odpoledních hodinách u dopravní nehody automobilu na Bohumínské ulici v Ostravě. Havárie vozidla byla operačnímu středisku nahlášena krátce po patnácté hodině.
V Bohumíně přijde k zápisu do 1. třídy skoro 250 dětí 22.1.2014

V Bohumíně přijde k zápisu do 1. třídy skoro 250 dětí

Skoro 250 dětí zamíří 28. a 29. ledna v Bohumíně k zápisu do první třídy. Vyplývá to z údajů mateřinek. Dnes je v Bohumíně 254 prvňáčků, v příštím školním roce by to mělo být podobné.
Upozornění na možnost vzniku náledí platí do odvolání 22.1.2014

Upozornění na možnost vzniku náledí platí do odvolání

Meteorologové zpřesnili předpověď počasí. Upozornění na možnost tvorby náledí rozšířili pro celou Českou republiku od středy 22.01.2014 11:00 do odvolání. Do střední Evropy bude proudit studený vzduch od východu až severovýchodu.
Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí 21.1.2014

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí

Český hydrometeorologický ústav vydal upozornění na četné náledí. Výstražná zpráva má doprovodné označení vysoký stupeň nebezpečí. Pro Moravskoslezský kraj upozornění platí od úterý 21.01.2014 11:00 do středy 22.01.2014 09:00.
Malovaná matematika aneb fraktály v Maryšce 21.1.2014

Malovaná matematika aneb fraktály v Maryšce

Nevšední pohled do světa matematiky přináší nová výstava v Salonu Maryška v Novém Bohumíně. Vladimíra Šomodiová a Jaromír Pátra zde představují počítačovou grafiku, soubor nese název „Život s fraktály“. Výstava startuje 6. února.
19letý mladík přecházel kolejiště, zachytil ho vlak 20.1.2014

19letý mladík přecházel kolejiště, zachytil ho vlak

Za zkrácení si cesty mladík zaplatil životem. V sobotu ráno, před pátou hodinou, došlo v Bohumíně k tragické události na kolejišti. Informoval o tom policejní mluvčí. Mladík utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl.
Hasiči vyhlásili soutěž o detektory požárů a plynů 20.1.2014

Hasiči vyhlásili soutěž o detektory požárů a plynů

Až do pátku 28. února mohou dospělí obyvatelé České republiky odpovídat na internetu na otázky v hasičské anketě s názvem „Bezpečně doma“, která je zaměřena na jejich povědomí o možnosti využití detektorů (hlásičů) požáru.
Mladá douglaska zmizela i s kořenovým balem 20.1.2014

Mladá douglaska zmizela i s kořenovým balem

Z cizího se to krade. Mladý jehličnan kdosi v Bohumíně odcizil i s kořenovým balem. Stalo se poblíž restaurace „Na Špici“ (Sport). Na krádež úředníky radnice upozornili zahradníci, kteří se ve městě starají o zeleň.
(O) Konopí v bohumínské knihovně K3 19.1.2014

(O) Konopí v bohumínské knihovně K3

Pro někoho tabu, pro někoho droga, pro někoho téměř zázračný lék, bez kterého se neobejde – konopí. Vyprávět o něm a jeho léčivých účincích bude v úterý 21. ledna od 17 hodin v knihovně K3 Bohumín Marek Gil, odborník na zdravou výživu a orientální medicínu.
Městské kolo v basketbalu vyhráli kluci z Benešovky 17.1.2014

Městské kolo v basketbalu vyhráli kluci z Benešovky

Městské kolo v basketbalu ovládli svými výkony žáci Základní školy na třídě Edvarda Beneše. Sportovní klání uspořádal ve své tělocvičně Dům dětí a mládeže Fontána pro žáky 8. a 9. tříd a žáky vybraných ročníků víceletého oboru gymnázia.
Upozorni na závadu s pomocí chytrého telefonu 17.1.2014

Upozorni na závadu s pomocí chytrého telefonu

Zničenou značku nebo závadu v městském bytě lidé v Bohumíně mohou nahlásit radnici s pomocí chytrého telefonu. Služba „Hlášení poruch“, která funguje na webu města, rozšířila své možnosti.
Ples domu dětí a florbalistů nabídne atraktivní novinky 16.1.2014

Ples domu dětí a florbalistů nabídne atraktivní novinky

Plesová sezóna je v plném proudu, přípravy organizátorů vrcholí. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín, jehož zřizovatelem je město, chystá už třetí „Skvělý ples“. Fontána zve do svého sálu v pátek 14. března. Kromě osvědčených věcí budou i novinky.
Recidivistu dopadl s nasazením vlastního zdraví 16.1.2014

Recidivistu dopadl s nasazením vlastního zdraví

Služby s nasazením vlastního zdraví. Strážníkovi bohumínské městské policie se povedlo zadržet celostátně hledaného muže, přestože se 42letý recidivista snažil utéct a jím rozbitá skleněná tabule muže zákona zranila.
Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí 15.1.2014

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí

Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí. Výstraha platí od středy 15.01.2014 17:00 do čtvrtka 16.01.2014 10:00 pro celou Českou republiku.
Hitparádu jmen vloni v Bohumíně vedli Matyáš a Tereza 15.1.2014

Hitparádu jmen vloni v Bohumíně vedli Matyáš a Tereza

Matyáš a Tereza. Tato jména dávali rodiče v Bohumíně svým dětem vloni nejčastěji. Zatímco Tereza si uhájila první místo v pomyslné hitparádě, Matyáš vystřídal v oblíbenosti Dominika, který kraloval v roce 2012.
Poslední šance k přihlášce do Dívky roku 14.1.2014

Poslední šance k přihlášce do Dívky roku

Poslední šance! Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín vyhlásil dodatečný příjem přihlášek do soutěže Dívka Bohumína roku 2014. Finále základního kola celostátní soutěže proběhne v neděli 2. února.
Bohumínské školy mají termíny zápisů do prvních tříd 13.1.2014

Bohumínské školy mají termíny zápisů do prvních tříd

Zápisy do prvních tříd základních škol budou mít v Bohumíně jednotný termín. Město tak pokračuje v tradici z minulých let. Radniční odbor školství, kultury a sportu zveřejnil harmonogram zápisů pro školní rok 2014/2015, včetně časového rozpisu.
Zloděj se vloupal do stodoly, aby z ní odcizil pramici 13.1.2014

Zloděj se vloupal do stodoly, aby z ní odcizil pramici

Kuriózní krádež zaregistrovali o víkendu policisté v Bohumíně. Řešili případ, kdy majitel přišel o pramici. Loďku mu ukradl neznámý zloděj nebo zloději. Informovala o tom karvinská policejní mluvčí.
Farmářské trhy v Bohumíně nově dva dny v měsíci 12.1.2014

Farmářské trhy v Bohumíně nově dva dny v měsíci

Nikoli jeden, ale hned dva dny a každý měsíc. Takové budou v roce 2014 farmářské trhy v Bohumíně. Novinku uvede do života městská agentura K3 hned zkraje roku, první trhy pořádá 17. a 18. ledna.
Elektromontéři odpojují vánoční světelné ozdoby 11.1.2014

Elektromontéři odpojují vánoční světelné ozdoby

Vánocům dávají v Bohumíně definitivně vale. Elektromontéři bohumínského městského servisu v ulicích odpojují světelnou výzdobu a demontují část prvků, zejména ze sloupů veřejného osvětlení.
Bohumínské novoročenky jsou prostorové a voní 10.1.2014

Bohumínské novoročenky jsou prostorové a voní

Originální přání do nového roku jsou po celý leden k vidění v knihovně K3 v Novém Bohumíně. Tamní výstava představuje nejlepší práce z výtvarné soutěže vyhlášené bohumínskou základní uměleckou školou.
Bohumínští chirurgové mají novou kostní vrtačku 9.1.2014

Bohumínští chirurgové mají novou kostní vrtačku

Chirurgické oddělení Bohumínské městské nemocnice má novou kostní vrtačku. Nemocnice ji zakoupila s přispěním sponzorského daru od firmy Bonatrans Group a. s. Cena nové vrtačky se pohybuje kolem 300 tisíc korun.
Lednové soboty patří v Bohumíně středním školám 8.1.2014

Lednové soboty patří v Bohumíně středním školám

Obě bohumínské střední školy v lednu otevírají dveře veřejnosti. V sobotu 11. ledna pořádá den otevřených dveří Střední škola Bohumín. O týden později Gymnázium Františka Živného. Žáky základních škol zvou do svých řad.
Letošní vodácký Novoroční sjezd Olše byl rekordní 7.1.2014

Letošní vodácký Novoroční sjezd Olše byl rekordní

Rekordní účasti se těšil 7. ročník Novoročního sjezdu řeky Olše. V sobotu 4. ledna ho pořádalo občanské sdružení Posejdon. Vodáci sjeli Olši v úseku od Věřňovic až k nástupnímu místu v polském Zabelkowě.
První velká akce MAS Bohumínsko, rozdá 90 tisíc korun 4.1.2014

První velká akce MAS Bohumínsko, rozdá 90 tisíc korun

Šance pro ty, kteří mají originální nápady. 31. prosince 2013 vyhlásila Místní akční skupina Bohumínsko (MAS) výzvu k podávání žádostí o dotace na projekty, které mají MASku dostat více do povědomí občanů. Mezi vybrané projekty poputuje 90 tisíc korun.
Strážníci museli opakovaně zasahovat na vlakovém nádraží 3.1.2014

Strážníci museli opakovaně zasahovat na vlakovém nádraží

Vlakové nádraží v Bohumíně se v závěru loňského roku stalo poměrně častým cílem mužů zákona. Vyplývá to z hlášení bohumínské městské policie, která zde musela hned několikrát zasahovat.
Silvestrovský běh s druhou nejvyšší účastí 2.1.2014

Silvestrovský běh s druhou nejvyšší účastí

S rokem 2013 se v Bohumíně rozloučili v pohybu. 30. prosince proběhl v hobbyparku 15. ročník Silvestrovského běhu. Akci uspořádal s podporou města, Moravskoslezského kraje a sponzorů Atletický klub Bohumín ve spolupráci s partnery.
Záchranáři v kraji prožili rušný Silvestr, v Bohumíně 5 výjezdů 2.1.2014

Záchranáři v kraji prožili rušný Silvestr, v Bohumíně 5 výjezdů

Rušný Silvestr prožili záchranáři v Moravskoslezském kraji. Výjimkou nebyl Bohumín, kde Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje eviduje 31. prosince a v prvních hodinách 1. ledna celkem 5 výjezdů.
Silvestr a Nový rok byl z pohledu hasičů ve městě klidný 2.1.2014

Silvestr a Nový rok byl z pohledu hasičů ve městě klidný

Pro hasiče z bohumínské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje byl vstup do roku 2014 klidným. Na Silvestra nemuseli vůbec zasahovat. První výjezd v novém roce evidují 1. ledna 2014 až krátce po 15. hodině.
Střední škola otevírá dveře a láká nové studenty 2.1.2014

Střední škola otevírá dveře a láká nové studenty

Prohlídka budov, základní údaje nabízených oborů i nejnutnější informace k přijímacímu řízení. Nejen to nabídne Střední škola Bohumín v sobotu 11. ledna 2014 v rámci svého velkého Dne otevřených dveří, od 8 do 12 hodin.
Meziobecní spolupráce v území MAS Bohumínsko 2.1.2014

Meziobecní spolupráce v území MAS Bohumínsko

Má spolupráce mezi obcemi smysl? Dokáží se volené samosprávy domluvit na společných projektechí? Na tyto otázky může nalézt odpověď projekt Podpora meziobecní spolupráce, jehož nositelem je Svaz měst a obcí ČR (SMO).
Otužilci se na Nový rok vrhli do Kališova jezera 1.1.2014 Ukaž na letecké mapě

Otužilci se na Nový rok vrhli do Kališova jezera

Sedmnáct odvážných mužů, žen a jedno dítě se dnes odpoledne (1. ledna) vrhlo do chladné vody Kališova jezera. První ročník Novoročního ponoru uspořádala v Šunychlu tamní komise pro městskou část.
Moravskoslezský kraj znovu potrápí silný vítr 27.12.2013

Moravskoslezský kraj znovu potrápí silný vítr

Meteorologové upozorňují na silný vítr, který potrápí Moravskoslezský kraj od soboty 28.12.2013 03:00 hodin do soboty 28.12.2013 23:59 hodin. Upozornění má označení nízký stupeň nebezpečí.
Záchranáři v kraji měli Vánoce pracovní, byly klidnější než ty loňské 27.12.2013

Záchranáři v kraji měli Vánoce pracovní, byly klidnější než ty loňské

Pracovní, i když o něco málo klidnější tři sváteční dny ve srovnání v minulým rokem, za sebou mají moravskoslezští záchranáři. Během Štědrého dne a následujících dvou svátků museli denně zasahovat průměrně ve 270 případech.
Nejlepší čtenáři mají na kontě skoro 800 výpůjček 26.12.2013

Nejlepší čtenáři mají na kontě skoro 800 výpůjček

Městská knihovna K3 Bohumín už zná nejlepší čtenáře právě končícího roku. Zveřejnila výsledky za oddělení dětské, dospělé i studovnu. Nejlepší čtenáři, z řad dospělých návštěvníků, mají na svém kontě skoro 800 výpůjček.
Za Vánočním muzicírováním do Vrbice 23.12.2013

Za Vánočním muzicírováním do Vrbice

Za Vánočním muzicírováním se vydejte do Vrbice. Občanské sdružení Přátel bohumínské historie tam pořádá koncert na svátek sv. Apoštola Jana, v pátek 27. prosince od 16 hodin. Koncert proběhne ve vánočně vyzdobeném kostele ve Vrbici.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad