Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky 24.7.2021

Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky

Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky. Výstražná zpráva (vysoký stupeň nebezpečí) platí 26.7. 19:00 - 27.7. 03:00. Večer a v noci na úterý se ojediněle vyskytnou velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm, nárazy větru kolem 90 km/h a většími kroupami.
Nedělní pohárové derby Bohumína a Dětmarovic má exligový náboj! 23.7.2021

Nedělní pohárové derby Bohumína a Dětmarovic má exligový náboj!

První ostrý zápas sezóny čeká muže Bosporu už tuto neděli 25. července. V areálu Pavla Srnička za parkem se od 17 hodin v předkole MOL Cupu představí svěřenci Martina Špičky proti nedalekým Dětmarovicím.
Na veslařských trenažérech pokračují do středu Země 23.7.2021

Na veslařských trenažérech pokračují do středu Země

Pokračují ve veslování do středu Země. Vyzkoušejte 500 metrů na veslařském trenažéru i vy. Už tuto neděli 25. července v hobbyparku. Začátek je v 9:30 hodin.
Očkovací centrum v bohumínské nemocnici upravuje provozní dobu 21.7.2021

Očkovací centrum v bohumínské nemocnici upravuje provozní dobu

Očkovací centrum v Bohumínské městské nemocnice mění provozní dobu. Očkování probíhá ve dnech 22.7., 24.7., 27.7., 29.7., 2. – 3.8., 5. – 6.8., 11. – 12.8. 2021 v době 07:00 – 15:00. Od 12. 8. 2021 každý čtvrtek v době 07:00 – 15:00.
Dobrovolníkům z Bohumína se povedlo najít dalších 200 potenciálních dárců kostní dřeně 20.7.2021

Dobrovolníkům z Bohumína se povedlo najít dalších 200 potenciálních dárců kostní dřeně

Ani o prázdninách nepolevují a hledají potenciální dárce kostní dřeně. Bohumínský spolek Alma mater pořádá nábory, od počátku června zorganizoval čtyři.
Dva dny bez teplé vody, proběhne pravidelná odstávka horkovodu 18.7.2021

Dva dny bez teplé vody, proběhne pravidelná odstávka horkovodu

Společnost ČEZ Teplárenská chystá pravidelnou letní údržbu, aby se připravila na zimu. Odstávka horkovodů, které zásobují teplem a teplou vodou Orlovou a Bohumín, letos potrvá pouhé dva dny – pravidelná odstávka proběhne v úterý 20. a ve středu 21. července.
Do Moravskoslezské vědecké knihovny můžete on-line 18.7.2021

Do Moravskoslezské vědecké knihovny můžete on-line

Knihy, noviny a časopisy, které už nejsou na trhu dostupné a jsou chráněny autorským právem, si mohou přečíst čtenáři Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě z pohodlí domova.
Moravskoslezští záchranáři vyjížděli v sobotu k téměř stovce zraněných 18.7.2021

Moravskoslezští záchranáři vyjížděli v sobotu k téměř stovce zraněných

K téměř stovce zraněných pacientů v sobotu 17. července vyjížděla v kraji záchranka, číslo je vysoké. V předchozích prázdninových sobotách to přitom bylo srovnatelné (89 a 102 zraněných).
Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky 16.7.2021

Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky

Region mohou znovu zasáhnout velmi silné bouřky, upozornili meteorologové. Výstraha má označení vysoký stupeň nebezpečí. V přívalových srážkách se mohou lokálně vyskytnout úhrny kolem 50 mm během krátké doby.
Značně opilý usedl za volant a ohrožoval ostatní řidiče 16.7.2021

Značně opilý usedl za volant a ohrožoval ostatní řidiče

Na tahu mezi Bohumínem a Karvinou v pravé poledne notně opilý řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Během své nekoordinované jízdy sjel mimo komunikaci, narazil do zaparkovaného vozidla a poté stačil zaparkovat na nejbližším parkovišti.
Noční bouře v kraji kácela stromy a ničila střešní krytinu 15.7.2021

Noční bouře v kraji kácela stromy a ničila střešní krytinu

Více jak 170 výjezdů hasičů (do čtvrtečního rána) si vyžádaly následky bouřky doprovázené silným větrem a deštěm v Moravskoslezském kraji. Nejvíce zásahů bylo na Opavsku (56), dále Ostravsku (41), Karvinsku (38) a Novojičínsku (28).
Výtěžek zahradní slavnosti v Kopytově pomůže tornádem zasaženým domácnostem 15.7.2021

Výtěžek zahradní slavnosti v Kopytově pomůže tornádem zasaženým domácnostem

Letní zahradní slavnost, jejíž výtěžek pomůže tornádem zdecimovaným domácnostem na jižní Moravě, pořádá v sobotu 17. července odpoledne spolek hasičů v Kopytově u tamní hasičské zbrojnice. Program začíná v 15 hodin.
Požár svařovací soupravy uvnitř automobilu, hasiči zasáhli včas 13.7.2021

Požár svařovací soupravy uvnitř automobilu, hasiči zasáhli včas

Dvě jednotky hasičů zasahovaly krátce po osmé hodině ranní u požáru svařovací soupravy uvnitř dodávkového automobilu v Bohumíně. Hasiči museli evakuovat obyvatele přilehlé budovy.
Staň se prvorepublikovým hraničářem a odhal tajemství bunkru Šedá vila 13.7.2021

Staň se prvorepublikovým hraničářem a odhal tajemství bunkru Šedá vila

Co všechno musel umět a poznat československý voják si můžete přijít vyzkoušet v sobotu 17. července k prvorepublikového bunkru MO-S4 „Šedá vila“, který je známý také jako bunkr u transformátoru (ul. Slezská, směr Starý Bohumín).
15. července začne oprava obou mostů přes Odru v Ostravě-Porubě 12.7.2021

15. července začne oprava obou mostů přes Odru v Ostravě-Porubě

Ve čtvrtek 15. července začne celková rekonstrukce mostů přes Odru v ulici Opavská v Ostravě. Stavba bude trvat skoro 13 měsíců a vyjde na 71,6 milionu korun, z 85 % bude spolufinancována z evropských fondů.
Kraj chystá galavečer s poděkováním všem zdravotníkům 11.7.2021

Kraj chystá galavečer s poděkováním všem zdravotníkům

Anketa Sestra roku Moravskoslezského kraje letos jinak. Ponese se v duchu poděkování všem zdravotníkům, oznámilo hejtmanství. Nebude se rozhodovat o výhercích v jednotlivých kategoriích, poděkování bude nasměřováno na zdravotnická zařízení napříč regionem.
Studenti a senioři pomáhají v lese, i při zakládání motýlích luk 10.7.2021

Studenti a senioři pomáhají v lese, i při zakládání motýlích luk

Letos už třináctkrát vyrazili studenti společně se seniory do lesa, aby tam přidali ruku k dílu, ale hlavně strávili společně čas. Mezigenerační projekt Student v lese pomáhá zlepšovat životní prostředí a propojuje generace.
V půli prázdnin výluka v systému občanských průkazů a cestovních pasů 8.7.2021

V půli prázdnin výluka v systému občanských průkazů a cestovních pasů

Výměnu či vyřízení občanského průkazu a cestovního dokladu na přelom července a srpna nenechávejte. Ministerstvo vnitra ČR upozorňuje na odstávku systému v souvislosti s přijímáním nového zákona o občanských průkazech a novely zákona o cestovních dokladech.
Mladí talentovaní Bohumíňáci vystavují v Salonu Maryška 7.7.2021

Mladí talentovaní Bohumíňáci vystavují v Salonu Maryška

Kulturní Salon Maryška fandí mladým talentovaným lidem. Až do konce července jsou zde k vidění práce žáků mateřských, základních a středních škol přihlášených do výtvarné soutěže ZUŠ Bohumín „Ex Libris“. Zároveň se v Salonu prezentuje svými pracemi osm absolventů jejího výtvarného oboru.
Bohumínské bavidélko Boban začalo zkoušet hru Dáma od Maxima 6.7.2021

Bohumínské bavidélko Boban začalo zkoušet hru Dáma od Maxima

Herecké bohumínské bavidélko Boban začalo zkoušet hru Dáma od Maxima z pera Georgese Feydeau. Premiéru plánuje v prosinci letošního roku. Fandové ochotnického divadla se mají na co těšit.
Velmi vysoké teploty, silné bouřky a riziko vzniku požárů 6.7.2021

Velmi vysoké teploty, silné bouřky a riziko vzniku požárů

Meteorologové vydali upozornění na velmi vysoké teploty a velmi silné bouřky, pro region platí také výstava spojená s nebezpečím vzniku požárů.
Nejen v nedalekém Landek parku si můžete zacvičit jógu s výhledem do krajiny 5.7.2021

Nejen v nedalekém Landek parku si můžete zacvičit jógu s výhledem do krajiny

Yogapointy – dřevěné vzdušné přístřešky k relaxaci či cvičení – už stojí na pěti místech v kraji. Lidé mohou tyto prostory využívat během svých výletů či procházek na v Landek parku, Malé Morávce, v Lázních Darkov, na Olešné nebo v beskydských Trojanovicích.
Policisté se zaměřili na kontrolu mezinárodní linkové dopravy 5.7.2021

Policisté se zaměřili na kontrolu mezinárodní linkové dopravy

Dálniční a cizinecká policie se v kontrolách zaměřila na autobusy mezinárodní linkové dopravy, příležitostné přepravy a dodávková vozidla s navýšenou kapacitou přepravních míst.
Záchranka o víkendu vyjížděla ke dvaceti zraněným cyklistům 4.7.2021

Záchranka o víkendu vyjížděla ke dvaceti zraněným cyklistům

U dvaceti zraněných cyklistů museli o víkendu (3. a 4. července) zasahovat moravskoslezští zdravotničtí záchranáři. Výjezdy evidují prakticky napříč všemi okresy kraje.
Není učitel jako učitel, k nejlepším v kraji patří Darina Ježíšková 4.7.2021

Není učitel jako učitel, k nejlepším v kraji patří Darina Ježíšková

Moravskoslezský kraj na návrh Bohumína ocenil za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost PaedDr. Darinu Ježíškovou, ředitelku ZŠ a MŠ ul. Bezručova. Pod organizaci spadá základní škola u železáren, malotřídka v Záblatí a mateřinky v ulicích Tovární a Na Pískách.
Velká letní soutěž o plavenky do aquacentra a o lístky na zajímavé kulturní akce 3.7.2021

Velká letní soutěž o plavenky do aquacentra a o lístky na zajímavé kulturní akce

Nuda o prázdninách v Bohumíně nebude. Městská agentura K3 připravila na červenec řadu akcí, kterými potěší milovníky historie, fanoušky her i vyznavače dobrých knih. Zkuste štěstí v soutěži Kdo ví, odpoví a vyhrajte například lístky do kina nebo plavenky do aquacentra.
Hurá na vodu, Bohumín otevřel městskou půjčovnu lodiček 3.7.2021

Hurá na vodu, Bohumín otevřel městskou půjčovnu lodiček

Na lodičce po Odře ze Starého Bohumína do polského Zabełkówa. Bohumín dnes (3. července) otevřel městskou půjčovnu lodí, v provozu je o víkendech a ve státní svátky dopoledne i odpoledne. Rezervace lodí na www.bohumin.cz.
Bohumínští darovali do materiální sbírky nářadí, plachty i další potřebné věci 3.7.2021

Bohumínští darovali do materiální sbírky nářadí, plachty i další potřebné věci

Víkendová materiální sbírka Českého červeného kříže Šunychl (ČČK) zaplnila dodávku. Zejména pracovní pomůcky, plachty a nářadí, pomohou obcím na jižní Moravě zasaženým tornádem.
Bohumín obnovuje vítání občánků 1.7.2021

Bohumín obnovuje vítání občánků

Jeden z nejkrásnějších ceremoniálů, vítání narozených občánků, je zpět. Bohumín obnovuje slavnostní obřady po nucené koronavirové pauze. Vyhlásil dva prázdninové termíny, na něž se rodiče miminek mohou přihlásit, a to v pátky 30. července a 13. srpna. Celkem se v těchto dnech uskuteční čtyři obřady.
Bohumín také letos ocenil čestné dárce krve 1.7.2021

Bohumín také letos ocenil čestné dárce krve

Od povodní v roce 1997 Bohumín ve spolupráci s Českým červeným křížem pravidelně oceňuje čestné dárce krve, ani letos tomu nebylo jinak. Slova díků a odměny směřovaly k 41 oceněným, z toho k devíti ženám.
Technotrasa odměňuje, na turisty čekají zajímavé dárky 1.7.2021

Technotrasa odměňuje, na turisty čekají zajímavé dárky

Piknikové deky nebo například softshellové bundy mohou výletníci dostat za body, které nasbírají při návštěvách TECHNOTRASY. Startuje nový motivační program. Na Technotrasa Card mohou návštěvníci sbírat body, které pak vymění za různé dárky. Čeká je také slosování o hodnotné ceny.
Pyrenejská muzika, smyslný tanec, dobré jídlo nabídne Večer v rytmu Flamenco 30.6.2021

Pyrenejská muzika, smyslný tanec, dobré jídlo nabídne Večer v rytmu Flamenco

Živá muzika, dobré jídlo a pití, taneční exhibice. Užijte si "Večer v rytmu Flamenco". V sobotu 10. července od 17 hodin zvou spolek Město bohů a kavárna na náměstí T. G. Masaryka.
Dražba stříbrného sedanu už zítra odpoledne 29.6.2021

Dražba stříbrného sedanu už zítra odpoledne

Město zdědilo starší fordku po muži, který žil v městském bytě v Bohumíně-Pudlově. Jde o stříbrný sedan s platnou technickou kontrolou, rok výroby 1998. Ve středu 30. června odpoledne se na radnici koná licitace, v níž mohou zájemci auto získat. Vyvolávací cena není stanovena.
Na Kališově jezeře voda ke koupání vhodná, Vrbické jezero má nadále zhoršenou jakost 28.6.2021

Na Kališově jezeře voda ke koupání vhodná, Vrbické jezero má nadále zhoršenou jakost

Kvalita vody Kališova jezera v Šunychlu je ke koupání nadále vhodná, potvrdily to rozbory krajských hygieniků. Zhoršená jakost vody nadále panuje v případě Vrbického jezera ve Vrbici.
Meteorologové upozorňují na vysoké teploty a další silné bouřky 28.6.2021

Meteorologové upozorňují na vysoké teploty a další silné bouřky

Český hydrometeorologický ústav vydal upozornění na vysoké teploty a další silné bouřky. Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, ve kterých se může lokálně vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 30 mm.
Kraj i Rockwool závazky dobrovolné dohody i přes koronavirus dodrželi 28.6.2021

Kraj i Rockwool závazky dobrovolné dohody i přes koronavirus dodrželi

Moravskoslezský kraj a společnost Rockwool se i vloni zavázaly k aktivitám, které podniknou nad rámec svých zákonných povinností a povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Své sliby splnily, i když kvůli pandemii koronaviru nebyla naplněna finanční výše některých závazků.
Český červený kříž aktualizuje seznam poptávaných věcí pro jižní Moravu 26.6.2021

Český červený kříž aktualizuje seznam poptávaných věcí pro jižní Moravu

Český červený kříž Šunychl ještě v neděli 27. června (od 14 do 19 hodin) otevře sběrná místa pro materiální pomoc obyvatelům bouří a tornádem zasažených obcí na jižní Moravě. Místa fungují v hasičské zbrojnici Kopytov a v zázemí Masarykovy základní školy v Novém Bohumíně.
Český červený kříž zřizuje sběrné místo materiální pomoci pro jižní Moravu 26.6.2021

Český červený kříž zřizuje sběrné místo materiální pomoci pro jižní Moravu

Český červený kříž Šunychl zřizuje sběrná místa pro materiální pomoc obyvatelům bouří a tornádem zasažených obcí na jižní Moravě, fungovat budou o tomto víkendu (26. a 27. června). K hasičské zbrojnici Kopytov ČČK přidal ještě Masarykovu základní školu v Novém Bohumíně.
Do odstraňování následků tornáda se zapojili i dobrovolní hasiči z Moravskoslezského kraje 26.6.2021

Do odstraňování následků tornáda se zapojili i dobrovolní hasiči z Moravskoslezského kraje

Jednotky bohumínských dobrovolných hasičů, zařazené do IZS (Integrovaného záchranného systému), jsou připravené a nabídly pomoc tornádem zničeným obcím na jižní Moravě. Čekají na rozkaz hasičského záchranného sboru.
Pohornickou krajinou vlakem, jako za starých havířských časů 26.6.2021

Pohornickou krajinou vlakem, jako za starých havířských časů

O víkendech mají výletníci příležitost užít si komentované projížďky speciálním Báňským spěšným vlakem. Tyto historické motorové stroje, které už nejsou na kolejích běžně k vidění, budou jezdit po trati využívané pro svoz vytěženého uhlí.
Chlapec vypadl z okna bytu, utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem 25.6.2021

Chlapec vypadl z okna bytu, utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem

Vážná zranění utrpělo dítě, které vypadlo z okna bytu v Novém Bohumíně. Stalo se v pátek 25. června v centru města. Podle informací ČTK později dítě v nemocnici zemřelo, policejní mluvčí to potvrdila.
Upozornění na velmi silné bouřky platí až do pátečního rána 24.6.2021

Upozornění na velmi silné bouřky platí až do pátečního rána

Upozornění Českého hydrometeorologického ústavu na velmi silné bouřky (vysoký stupeň nebezpečí) platí až do páteční (25. června) šesté hodiny ranní (24.6. 17:00 - 25.6. 06:00).
Andrea Czerná dvakrát v nejlepší desítce českých plavkyň 23.6.2021

Andrea Czerná dvakrát v nejlepší desítce českých plavkyň

Letní mistrovství České republiky v plavání hostil plavecký areál Klíše v Ústí nad Labem. Do vybrané společnosti reprezentantů, z nichž někteří se již za několik málo týdnů představí na Olympijských hrách v Tokiu, pronikla i aktuálně nejzářivější bohumínská hvězda Andrea Czerná.
Usedl za volant navzdory zákazu řízení, a ještě pod vlivem 22.6.2021

Usedl za volant navzdory zákazu řízení, a ještě pod vlivem

Usedl za volant navzdory zákazu řízení, a navíc pod vlivem. V síti celostátní bezpečnostní akce policistů skončil šofér, kterého muži zákona zastavili a kontrolovali v Ostravské ulici v Pudlově.
Odpoledne se mohou ojediněle vyskytnout další silné bouřky 22.6.2021

Odpoledne se mohou ojediněle vyskytnout další silné bouřky

Region mohou zasáhnout další silné bouřky, upozornili meteorologové. Výstraha (nízký stupeň nebezpečí) platí v úterý 22. června od 15:00 do 21:00. Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 30 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupami.
Začala dopravní uzavírka části rušné křižovatky, souvisí s napojováním domu na kanalizaci 21.6.2021

Začala dopravní uzavírka části rušné křižovatky, souvisí s napojováním domu na kanalizaci

Dnes začala (21. června) a do 1. července potrvá uzavírka části ulice tř. Dr. E. Beneše v úseku od elektro Klíma po křížení třídy s ul. Štefánikova, řidiči musejí využít objízdné trasy. V místě probíhá napojování domu s několika desítkami bytů na hlavní kanalizační řad,
Tropy a volnočasové úrazy, záchranka měla o víkendu víc výjezdů 21.6.2021

Tropy a volnočasové úrazy, záchranka měla o víkendu víc výjezdů

Moravskoslezská záchranka měla o víkendu napilno. Slunečné dny s tropickými teplotami přinesly nárůst zásahů nejen u interních obtíží, ale také u případů úrazového charakteru.
Nejprve tropy, pak možná silné bouřky s přívalovými srážkami 20.6.2021

Nejprve tropy, pak možná silné bouřky s přívalovými srážkami

Taky v pondělí 21. června budou teploty v regionu stoupat nad 31 stupňů Celsia. Meteorologové výstrahy nově rozšířili o upozornění na silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí).
Povodí Odry apeluje na zodpovědné chování u vodních toků, včetně splavů 20.6.2021

Povodí Odry apeluje na zodpovědné chování u vodních toků, včetně splavů

Využívejte řeky a vodní díla za nízkých průtoků, při dobrých teplotních podmínkách a nízké rychlosti proudící vody, nejlépe za přítomnosti dalších osob, apeluje na začátku letní rekreační sezóny Povodí Odry.
Vysoké teploty a nebezpečí vzniku i šíření požárů, meteorologové upřesňují prognózy 19.6.2021

Vysoké teploty a nebezpečí vzniku i šíření požárů, meteorologové upřesňují prognózy

Meteorologové aktualizovali upozornění spojená s vysokými teplotami a rizikem požárů. Před zvlněnou studenou frontou, která se udržuje nad Německem, bude na území ČR proudit velmi teplý vzduch od jihu. V neděli odpoledne začne zvlněná studená fronta postupovat přes území ČR k východu.
Titul vítěze Okresního poháru putuje k fotbalistům do Záblatí 18.6.2021

Titul vítěze Okresního poháru putuje k fotbalistům do Záblatí

Fotbalisté Slovanu Záblatí vybojovali Okresní pohár. Ve finále porazili Inter Petrovice 2:1 (1:0). Mezi střelce se zapsali Petr Bijok a Michal Šindler.
Teplota dál stoupá, hrozí nebezpečí požárů, varovali meteorologové 17.6.2021

Teplota dál stoupá, hrozí nebezpečí požárů, varovali meteorologové

Vysoké teploty a nebezpečí vzniku požárů. Meteorologové vydali výstražnou zprávu (nízký stupeň nebezpečí). Upozornění na vysoké teploty v regionu platí do 20. června 24:00, kdy odpoledne teploty překročí 31 stupňů Celsia.
Máte přebytek trvalek či skalniček? Můžete pomoci handicapovaným 17.6.2021

Máte přebytek trvalek či skalniček? Můžete pomoci handicapovaným

Máte na zahrádce přebytek trvalek, okrasných dřevin, skalniček nebo sukulentů? Darujte rostliny pro dobrou věc. V Centru sociálních služeb Bohumín zakládají zahradu, která udělá radost tamním handicapovaným klientům. Pokud můžete pomoci, volejte tel. 734 788 654.
Klíček pořádá letní jarmark rukodělných výrobků, nejen hračky koupíte za pár kaček 16.6.2021

Klíček pořádá letní jarmark rukodělných výrobků, nejen hračky koupíte za pár kaček

Navzdory svému handicapu vyrábějí parádní rukodělné kousky. Přesvědčit se o tom můžete na letošním prvním jarmarku klientů sociálně-terapeutických dílen Klíček. Vydejte se za ním do městského centra sociálních služeb ve středu 23. června od 9 do 17 hodin.
Alpský traverz letos s novým lanem a s asistencí nového tenzometru 15.6.2021

Alpský traverz letos s novým lanem a s asistencí nového tenzometru

160 odvážných si užilo sjezd z jednoho břehu Odry na druhý po laně. Alpský traverz u Antošovické lávky v Pudlově natáhl bohumínský speleologický klub Orcus.
Bobeš ve středu oslaví den rodiny, budou buřty i skákací hrad 15.6.2021

Bobeš ve středu oslaví den rodiny, budou buřty i skákací hrad

Mezinárodní den rodiny patřičně oslaví bohumínské Centrum rodiny Bobeš. Tvořivou dílničku, skákací hrad pro nejmenší i opékání buřtů nabídne ve středu 16. června od 15 hodin v zahradě herny v ul. Nerudova.
Anna a Jiří z Bohumína v sólo recitaci váleli, zabojují o celostátní ocenění 14.6.2021

Anna a Jiří z Bohumína v sólo recitaci váleli, zabojují o celostátní ocenění

Anna Opartyová a Jiří Semančík z Bohumína se blýsknou v celostátním finále přehlídky Wolkrův Prostějov. Postup si zajistili vynikajícím výkonem v krajském kole, které se konalo v Bohumíně. Wolkrův Prostějov je soutěžní přehlídka sólových recitačních vystoupení a divadel poezie.
Krajská helplinka k očkování proti covidu ukončila provoz 14.6.2021

Krajská helplinka k očkování proti covidu ukončila provoz

Krajská telefonní infolinka, která radila s registrací k očkování proti covid-19, ukončila provoz 13. června. Obsloužila během pěti měsíců svého fungování skoro 29 tisíc hovorů. Linka byla bezplatná a na pěti telefonech se za dobu provozu linky vystřídalo 52 operátorů.
V Bohumíně desítky kilometrů stezek pro milovníky cyklistiky 13.6.2021

V Bohumíně desítky kilometrů stezek pro milovníky cyklistiky

V Bohumíně mohou cyklisté využívat 76 kilometrů stezek vhodných pro jízdní kola. Pokud započteme oba směry, pak je to dvojnásobek.
Voda v Kališově jezeře je ke koupání vhodná, Vrbické jezero vykazuje zhoršenou jakost 12.6.2021

Voda v Kališově jezeře je ke koupání vhodná, Vrbické jezero vykazuje zhoršenou jakost

Voda v Kališově jezeře je ke koupání vhodná. Voda ve Vrbickém jezeře vykazuje zhoršenou jakost. Vyplývá to z výsledků testů moravskoslezských hygieniků z 10. června 2021.
Debutovou sbírku básní Petra Ligockého představí literárně-hudební rozptýlení 11.6.2021

Debutovou sbírku básní Petra Ligockého představí literárně-hudební rozptýlení

Dopřejte si literárně-hudební rozptýlení. Bohumíňák Petr Ligocký pokřtí svou debutovou sbírku Diagnóza, která je naléhavou výpovědí i úvahou nad současnou společností, nad její nestabilitou, neklidem i slabostí.
Flétna, trumpeta, saxík i tanec, základní umělecká škola přijímá nové žáky 10.6.2021

Flétna, trumpeta, saxík i tanec, základní umělecká škola přijímá nové žáky

Kytara, housle, klavír, zpěv, malba nebo tanec? Základní umělecká škola Bohumín nabízí pestrou paletu pro uplatnění talentu vašich dětí. Nábor nových žáků pro školní rok 2021/2022 proběhne od 14. do 18. června.
Kubinova derniéra pomůže malému Kubíkovi, kopanou si zahrají i hokejové hvězdy 10.6.2021

Kubinova derniéra pomůže malému Kubíkovi, kopanou si zahrají i hokejové hvězdy

Fotbalista Jaroslav Kubinski se definitivně loučí. V sobotu 19. června od 16 hodin naposledy vyběhne na trávník areálu Pavla Srnička za parkem jako aktivní hráč. Na jeho derniéru dorazí řada bývalých spoluhráčů, ale i hokejových hvězd, a navíc bude mít duel také charitativní podtext.
V sobotu za atraktivním fotbalem, Slovan Záblatí vyzve Inter Petrovice 8.6.2021

V sobotu za atraktivním fotbalem, Slovan Záblatí vyzve Inter Petrovice

Jedna z mála šancí teď na jaře vidět fotbalisty v akci. Finále okresního Českého poháru se odehraje na hřišti v karvinských Loukách. FK Slovan Záblatí versus Inter Petrovice, favorit versus druhý celek ročníku.
Jízdních kol v provozu přibylo, narůstá i počet zraněných cyklistů 8.6.2021

Jízdních kol v provozu přibylo, narůstá i počet zraněných cyklistů

První dny s letními teplotami znamenají pro záchranáře v Moravskoslezském kraji výrazný nárůst počtu nehod cyklistů. Jen během uplynulého víkendu (sobota a neděle 5. - 6. 6.) museli zasahovat u dvou desítek zraněných cyklistů, a to napříč všemi okresy.
Firmy musejí zvlněnou dálnici opravit na své náklady, rozhodl rozhodčí soud 7.6.2021

Firmy musejí zvlněnou dálnici opravit na své náklady, rozhodl rozhodčí soud

Zvlněný úsek dálnice D1 mezi Bohumínem a Antošovicemi na Ostravsku musí stavaři opravit. Rozhodl Rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře. Na odstranění závad, které se projevily už před devíti lety po otevření úseku, mají firmy 18 měsíců.
Žena utrpěla po pádu z okna vícečetná vážná poranění 7.6.2021

Žena utrpěla po pádu z okna vícečetná vážná poranění

Záchranka zasahovala v noci z pátku na sobotu (5. června) u vážně zraněné ženy v Bohumíně. Ve čtvrt na čtyři ráno byl prostřednictvím tísňové linky zdravotnické záchranné službě ohlášen pád z okna.
Staň se fotbalistou, FK Bospor zve do sportovního kluky i holky 7.6.2021

Staň se fotbalistou, FK Bospor zve do sportovního kluky i holky

Velký fotbalový nábor pořádá FK Bospor Bohumín v sobotu 12. června. Od 10 hodin bude Fotbalový areál Pavla Srnička za parkem kompletně patřit hlavně dětem, které si budou moci vyzkoušet, jaké je to stát být fotbalistou.
Dodávka tepla do Bohumína a Orlové skončila podle plánu na konci května 6.6.2021

Dodávka tepla do Bohumína a Orlové skončila podle plánu na konci května

Společnost ČEZ Teplárenská ukončila na severu Moravy otopnou sezonu 2020/21 31. května, tedy prakticky stejně, jako tomu bylo před rokem. Dodávky tepla byly ovšem v aktuální období o 7,3 procenta vyšší než v sezoně 2019/20.
Vyhraj lístky na adventure golf, mrkni na nový díl soutěže Kdo ví, odpoví 5.6.2021

Vyhraj lístky na adventure golf, mrkni na nový díl soutěže Kdo ví, odpoví

Na sportoviště a do volnočasových areálů se po mnoha měsících pandemických restrikcí konečně vrací život. Hobbypark, labyrint, obě sportovní haly, adventure golf, aquacentrum ... A mimo jiné právě o lístky na adventure golf tentokrát hrajeme ...
Muzeum v prvorepublikovém bunkru Na Trati o víkendu otevírá 3.6.2021

Muzeum v prvorepublikovém bunkru Na Trati o víkendu otevírá

Prvorepublikový pěchotní srub Na Trati u Starého Bohumína o tomto víkendu otevírá. Zahájení návštěvnické sezóny v muzeu umožnilo rozvolnění pandemických opatření. „Pětka“ se na vás těší o sobotách a nedělích (plus státních svátcích).
Přidej packu k dílu, v psím útulku proběhne jarní brigáda dobrovolníků 3.6.2021

Přidej packu k dílu, v psím útulku proběhne jarní brigáda dobrovolníků

Drobné úpravy bud a kotců, celkový úklid výběhů, zkrátka velké jarní gruntování. V bohumínském psím útulku připravují brigádu a uvítají pomoc dobrovolníků. V neděli 13. června od 9 hodin.
Opilý agresivní cyklista (17) vyměnil řídítka jízdního kola za pouta 2.6.2021

Opilý agresivní cyklista (17) vyměnil řídítka jízdního kola za pouta

Jejich chůze je vrávoravá a jazyk se jim lepí na patro, ale od řízení auta nebo jízdního kola je to neodradí. Městští strážníci koncem května vyhmátli další hříšníky, kteří usedli na bicykl či za volant pod vlivem alkoholu.
Andrea Czerná vybojovala v Popradu první juniorské medaile za Českou republiku 1.6.2021

Andrea Czerná vybojovala v Popradu první juniorské medaile za Českou republiku

Poprvé se v barvách české juniorské reprezentace představila bohumínská plavkyně Andrea Czerná, stalo se na mezinárodním klání V4 olympic hopes v Popradu. Úspěšnou premiéru Andrea korunovala dvěma stříbrnými a jednou bronzovou medailí v pěti startech.
PCR test zdarma i v Bohumínské městské nemocnici 1.6.2021

PCR test zdarma i v Bohumínské městské nemocnici

Bohumínská městská nemocnice je zařazena mezi pracoviště, kde od 1. června mohou lidé dvakrát do měsíce podstoupit PCR test zdarma. Objednávky je nutné směřovat na e-mail sekretariat@nembo.cz nebo na telefonní číslo 730 574 697. Testování probíhá v pondělí, ve středu a v pátek od 8 do 12 hodin.
Hasiči trénovali vyprošťování osob u nehod na železnici 1.6.2021

Hasiči trénovali vyprošťování osob u nehod na železnici

Hasiči na několika vyřazených vagonech v depu kolejových vozidel v Bohumíně trénovali vyprošťování osob u nehod na železnici. Třídenního výcviku se zúčastnilo několik desítek hasičů z různých koutů Moravskoslezského kraje.
Den dětí v Bohumíně: divadlo, předpremiéra animované pohádky i poslech audioknihy přímo před knihovnou 30.5.2021

Den dětí v Bohumíně: divadlo, předpremiéra animované pohádky i poslech audioknihy přímo před knihovnou

K Mezinárodnímu dni dětí připravila K3 Bohumín rovnou několik akcí. První z nich je na programu v letním kině už zítra (pondělí 31. května) od 17 hodin. Zkraje června pak odstartuje například poslech audioknihy přímo před knihovnou.
Indiánské léto ve Věřňovicích 28.5.2021

Indiánské léto ve Věřňovicích

Šest dnů plných zábavy a dobrodružství si mohou užít v létě děti, které vyrazí na indiánský tábor v sousedních Věřňovicích. Čeká na ně plnění bojových úkolů a nácvik tradičních dovedností přímo u řeky Olše.
Andrea Czerná z Bohumína v české reprezentaci, v sobotu bojuje o medaili 27.5.2021

Andrea Czerná z Bohumína v české reprezentaci, v sobotu bojuje o medaili

Bohumínská plavkyně Andrea Czerná si vysloužila nominaci do české juniorské reprezentace. Již tento víkend se tak představí v národních barvách na mezinárodním klání čtyř plaveckých reprezentací na závodech V4 v Popradě na Slovensku.
Bordel si odvezte, i to je jeden z pokynů originálního manuálu pro výletníky 26.5.2021

Bordel si odvezte, i to je jeden z pokynů originálního manuálu pro výletníky

Letošní zimní sezóna ukázala, že ne všichni výletníci vědí, jak se mají v přírodě chovat. Kvůli pandemii a s ní souvisejícím restrikcím se do přírody vypravilo více lidí, s blížícím se letním obdobím jich tam bude ještě více. Krajská kampaň „Zodpovědný turista“ připomíná, jak se na výletech chovat.
Dobrovolní hasiči se po nucené covidové pauze naplno pustili do soutěží 25.5.2021

Dobrovolní hasiči se po nucené covidové pauze naplno pustili do soutěží

Jen co to situace umožnila, okamžitě se vrátili k požárnímu sportu. Družstva dobrovolných hasičů se utkala v prvních pocovidových okresních závodech, hostil je Český Těšín.
Ve dvou kamionech se nacházelo devět migrantů, zadrželi je u hranice 25.5.2021

Ve dvou kamionech se nacházelo devět migrantů, zadrželi je u hranice

V návěsu dvou kamionů se skrývalo devět migrantů. Policisté je zadrželi na dálnici D1 směrem na Polsko ve středu 19. května odpoledne. Na obsluhu dálniční benzínky se obrátil řidič litevského kamionu s prosbou o přivolání policistů, jelikož měl s kolegou podezření ...
Lanovka nad Odrou, alpský traverz nabídne jízdy nad tekoucí řekou 25.5.2021

Lanovka nad Odrou, alpský traverz nabídne jízdy nad tekoucí řekou

Stometrovou lanovku natáhnou nad řekou Odrou v Pudlově bohumínští jeskyňáři. Na oblíbený Alpský traverz zvou v sobotu 12. června odpoledne. Všechny děti mají jízdy zdarma.
Běžná kontrola se změnila v automobilovou honičku, šofér byl namol opilý 24.5.2021

Běžná kontrola se změnila v automobilovou honičku, šofér byl namol opilý

Tři promile alkoholu v dechu, jízda z jedné strany vozovky na druhou, honička s policisty, a nakonec použití donucovacích prostředků a zabavení auta. To vše v poledne, v neděli 23. května na trase mezi Bohumínem a Dolní Lutyní.
Malí vodáci už naplno trénují, absolvovali výukový den v Ostravě 24.5.2021

Malí vodáci už naplno trénují, absolvovali výukový den v Ostravě

Celodenní výukový program mají za sebou děti z přípravky bohumínského spolku Vodáci Odry a Olše. Klub se zapojil do projektu Pádluj s námi, který díky podpoře Moravskoslezského kraje organizoval u řeky Ostravice oddíl vodního slalomu VK Tzunami z Ostravy.
Řidiči v Moravskoslezském kraji jsou oproti ostatním klidnější i tehdy, pokud se na ně někdo lepí 24.5.2021

Řidiči v Moravskoslezském kraji jsou oproti ostatním klidnější i tehdy, pokud se na ně někdo lepí

Řidiči v Moravskoslezském kraji dokážou zachovat klid i v situaci, kdy se jim na zadek auta „lepí“ jiný vůz. Celkem jde až o dvě třetiny řidičů (66,7 %). V celorepublikovém průměru v takové chvíli neztrácí klid jen asi polovina řidičů.
Veřejné záhony v Bohumíně zkrášlí 7 tisíc kusů letniček 24.5.2021

Veřejné záhony v Bohumíně zkrášlí 7 tisíc kusů letniček

7 tisíc kusů letniček zkrášlí veřejné záhony v Bohumíně, a to v centru města i na vybraných místech v městských částech. Zahradníci se o ně budou starat až do podzimu a pravidelně je zalévat.
Podruhé nedohráno, fotbalový ročník stejně jako vloni předčasně skončil 23.5.2021

Podruhé nedohráno, fotbalový ročník stejně jako vloni předčasně skončil

Ani druhá sezóna v řadě nebude kvůli covidové pandemie dohrána. Fotbalová asociace ČR rozhodla, že soutěžní ročník 2020/21 zůstane nedokončen, výsledky se započítávat nebudou. Pro FK Bospor to znamená, že v neúplné a nedohrané tabulce tak skončí druhý za karvinským béčkem.
Korbou Tatrovky zavadil o kabeláž, stržený sloup spadl na auto 22.5.2021

Korbou Tatrovky zavadil o kabeláž, stržený sloup spadl na auto

Tatrovka zavadila v Husově ulici o optický kabel natažený mezi sloupy, jeden ze sloupů veřejného osvětlení sejmula. K nehodě došlo v Husově ulici v Novém Bohumíně v pondělí 17. května kolem desáté hodiny dopoledne, informovala policejní mluvčí.
Antigenní testy provádí v Bohumíně některé ordinace lékařů a nově také velkokapacitní odběrové místo 21.5.2021

Antigenní testy provádí v Bohumíně některé ordinace lékařů a nově také velkokapacitní odběrové místo

Kde v Bohumíně provádějí antigenní testy? Nejen kvůli zaměstnání, návštěvě kadeřníka nebo předzahrádky restaurace častá otázka. V Bohumíně posílilo místní kapacitu nové odběrové místo v Bezručově ulici (modrá budova železáren, naproti bývalého kulturáku).
Bohumíňáci ve Sčítání 2021 mezi nejlepšími v regionu 21.5.2021

Bohumíňáci ve Sčítání 2021 mezi nejlepšími v regionu

453 tisíc elektronických formulářů odeslali obyvatelé Moravskoslezského kraje v rámci sčítání lidu. 82 tisíc formulářů dorazilo na statistický úřad v klasické papírové podobě. Spolu s Bohumínem statistici v regionu zaznamenali vysoký podíl odevzdaných formulářů taky v Orlové nebo Frýdku-Místku.
Při koupi regionální karty originální pochutina zdarma 20.5.2021

Při koupi regionální karty originální pochutina zdarma

Kdo si do konce června pořídí regionální kartu Těšínského Slezska, může si k ní zdarma vybrat originální pochutinu. Karta stojí 85 korun a je k dostání v turistickém informačním centru v budově bohumínské radnice. Lze na ni čerpat slevy na sportovní a relaxační aktivity, služby i vstupy do památek.
Od podlahy až po nábytek, ve Skřivánku vzali rekonstrukci učebny důkladně 19.5.2021

Od podlahy až po nábytek, ve Skřivánku vzali rekonstrukci učebny důkladně

Nákladem 300 tisíc korun proměnila mateřská škola Skřivánek jednu ze svých tří učeben. Důkladná proměna navazovala na potřebu renovovat starou podlahu.
Dopady pandemie zaplatí cestující, ceny jízdného v příměstských autobusech půjdou nahoru 18.5.2021

Dopady pandemie zaplatí cestující, ceny jízdného v příměstských autobusech půjdou nahoru

Kvůli pandemii koronaviru, výrazně nižším daňovým příjmům do krajského rozpočtu a novým daňovým zákonům se v Moravskoslezském kraji změní ceny jízdného v příměstských autobusech. Cestující si od začátku letních prázdnin za jízdenku připlatí.
Adra hledá v Bohumíně dobrovolníky, pomohou například seniorům 18.5.2021

Adra hledá v Bohumíně dobrovolníky, pomohou například seniorům

Chcete pomáhat? Hledáte způsoby, jak užitečně trávit svůj volný čas ve svém okolí? Chcete být dobrovolníkem? Nejen o tom, co takové poslání obnáší, bude školení pro zájemce o dobrovolnictví. Organizace Adra ho v Bohumíně pořádá v úterý 25. května.
Návštěva pacienta na oddělení je za dodržení podmínek opět možná 17.5.2021

Návštěva pacienta na oddělení je za dodržení podmínek opět možná

Bohumínská městská nemocnice aktualizovala podmínky, za kterých je nyní možné navštívit pacienta na oddělení. Nová pravidla platí od pondělí 17. května 2021. Návštěvy byly do té doby několik měsíců zakázané.
Jsem proočkovaný, mám protilátky. Kraj spustil kampaň k vakcinaci proti covidu 17.5.2021

Jsem proočkovaný, mám protilátky. Kraj spustil kampaň k vakcinaci proti covidu

Spojil jsem PRO a PROTI, jsem PROočkovaný, mám PROTIlátky. To je slogan kampaně na podporu očkování v Moravskoslezském kraji. Mezi tvářemi kampaně jsou za Moravskoslezský kraj záchranář Petr Jaššo z krajské Zdravotnické záchranné služby a mořeplavec Richard Konkolski.
Meteorologové upozornili na další vydatný déšť, v kraji vyhlásili povodňovou bdělost 16.5.2021

Meteorologové upozornili na další vydatný déšť, v kraji vyhlásili povodňovou bdělost

Vydatný déšť a povodňová bdělost. Český hydrometeorologický ústav vydal pro pondělí 17. května výstražné zprávy, v průběhu pondělí předpověď upřesnil (aktualizovali jsme údaje).
Malované kamínky s povzbudivými vzkazy potěší nejen onkologicky nemocné 16.5.2021

Malované kamínky s povzbudivými vzkazy potěší nejen onkologicky nemocné

Kolem 300 dětí a stovky dospělých se v Bohumíně zapojilo do akce "Malujeme kamínky proti rakovině". Bohumínský spolek Profit12 se připojil k celostátní výzvě Ligy proti rakovině Praha.
Ocelácký triatlon spustil registraci do dětských závodů 15.5.2021

Ocelácký triatlon spustil registraci do dětských závodů

Plavání, běh, jízda na kole. Ocelácký triatlon ohlásil na sobotu 12. června další pokračování. Hlavní závod je už obsazený, nicméně u Vrbického jezera dostanou šanci také děti. Klub SK Oceláci Ostrava spustil registraci dětských závodů.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 

Počet nalezených záznamů: 7727

    Městský úřad