Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Opilá řidička to s autem napasovala do příkopu 23.12.2013

Opilá řidička to s autem napasovala do příkopu

Jela až dojela. V sobotu (21. prosince) ráno skončila opilá žena se svým vozem v příkopu. Stalo se v bohumínské městské části Pudlov. Při své opilecké jízdě naštěstí nikoho nesrazila ani nezranila.
Vánoční Strom splněných kočičích přání také letos 22.12.2013

Vánoční Strom splněných kočičích přání také letos

Bohumínský útulek pro toulavé kočky, který má depozit v Pudlově, se znovu připojuje k celostátní akci Strom splněných kočičích přání. Internetová sbírka na podporu koček v péči občanských sdružení z celé ČR probíhá od 15. prosince do 6. ledna.
Ženy z Univerzity třetího věku mají vlastní kalendář 21.12.2013

Ženy z Univerzity třetího věku mají vlastní kalendář

Absolvováním Univerzity třetího věku nic nekončí. Senioři se dál setkávají a dokonce společně přivádí na svět své vlastní nápady a projekty. Tak vznikl originální kalendář, který nafotily absolventky dvouletého vzdělávacího cyklu.
Stolní tenisty přilákal do Záblatí Memoriál Miloše Freitaga 20.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Stolní tenisty přilákal do Záblatí Memoriál Miloše Freitaga

Za účasti hráčů šesti sportovních oddílů proběhl v Záblatí tradiční turnaj ve stolním tenisu. Memoriál Miloše Freitaga pořádal tamní oddíl stolního tenisu v tělocvičně sokolovny. Miloše Freitag byl starostou TJ Sokol Záblatí, nadšeným hráčem ping-pongu.
Radnice omezí provoz jen minimálně, 27. prosince má zavřeno 19.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Radnice omezí provoz jen minimálně, 27. prosince má zavřeno

Radnice v Bohumíně plánuje v době svátků a na přelomu starého a nového roku jen minimální omezení provozu služeb pro občany. Uvedla to tajemnice Městského úřadu v Bohumíně Dagmar Fialová.
Kočky v útulku oslaví Vánoce dny otevřených dveří 18.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Kočky v útulku oslaví Vánoce dny otevřených dveří

Svátky využijí v útulku pro opuštěné kočky v Pudlově k dnům otevřených dveří. Milovníci koček se sejdou v sídle útulku na adrese Ostravská 84. Den otevřených dveří bude před Vánocemi i po nich.
V době svátků upravená provozní doba v útulku 17.12.2013 Ukaž na letecké mapě

V době svátků upravená provozní doba v útulku

Městský útulek pro opuštěné psy, který najdete v areálu bývalých kasáren na Větrné ulici v Šunychlu, v době vánočních svátků upraví provozní dobu. Informoval o tom radniční odbor životního prostředí a služeb.
O Vánocích do plavek a hurá do aquacentra 16.12.2013 Ukaž na letecké mapě

O Vánocích do plavek a hurá do aquacentra

Plavecký a průplavový bazén, tobogán, whirpool, několik druhů saun a další služby nabízí Aquacentrum Bohumín také v době Vánoc a na přelomu starého a nového roku. Bospor, který rekreační areál provozuje, zveřejnil provozní dobu v době svátků.
Vánoční jarmárek a sváteční Rande-Dam v Profit 12 15.12.2013

Vánoční jarmárek a sváteční Rande-Dam v Profit 12

Hned dvě vánoční akce přichystalo bohumínské občanské sdružení Profit 12. Veřejnost zve do své klubovny v Mírové ulici v Novém Bohumíně, v úterý 17. prosince a ve čtvrtek 19. prosince.
Volný čas o svátcích můžete vyplnit bruslením 13.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Volný čas o svátcích můžete vyplnit bruslením

Městská společnost Bospor zveřejnila harmonogram bruslení veřejnosti v hale zimního stadionu za parkem Petra Bezruče. Bospor Aréna bude mít o Vánocích a na přelomu roku 2013/2014 pro veřejnost otevřeno častěji. Zavítejte za bruslením.
Vánoční výstava U Rytíře ve Starém Bohumíně 12.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Vánoční výstava U Rytíře ve Starém Bohumíně

Za vánoční výstavou se můžete vypravit do Starého Bohumína. V městském domě U Rytíře ji pořádá až do 6. ledna 2014 občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Výstava je prodejní, můžete na ní najít inspiraci na vánoční dárky.
Hasiči zasahovali u hořícího automobilu 11.12.2013

Hasiči zasahovali u hořícího automobilu

Dnes (11. prosince) krátce před půl sedmou ráno zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru automobilu, který vzplál na silnici ve Starém Bohumíně. Předběžná škoda je podle hasičů 120 tisíc korun.
Opravená požární zbrojnice prošla zatěžkávací zkouškou 11.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Opravená požární zbrojnice prošla zatěžkávací zkouškou

Ve Skřečoni skončila dvouletá oprava tamní požární zbrojnice dobrovolných hasičů. Město do ní investovalo přibližně 1,8 milionu korun. První velkou akcí, která v nových prostorách proběhla, byla mikulášská nadílka.
S novým ekologickým kalendářem je Bohumín v pohybu 10.12.2013

S novým ekologickým kalendářem je Bohumín v pohybu

Bohumín v pohybu. Takový je motiv městského ekologického kalendáře pro rok 2014. Domácnosti ho dostanou do schránek do konce prosince. Kalendář vychází v nákladu 9500 kusů. Distribuce začala v pátek 6. prosince.
Hobit: Šmakova dračí poušť ve 3D v půlnoční premiéře 10.12.2013

Hobit: Šmakova dračí poušť ve 3D v půlnoční premiéře

Po „Neočekávané cestě“ přichází druhý díl Hobita s podtitulem Šmakova dračí poušť, fantasy velkofilm podle knižní předlohy J. R. R. Tolkiena režíruje Peter Jackson (trilogie Pán prstenů). Kino v Bohumíně film uvede v exkluzivní půlnoční premiéře.
Známky, pohlednice, vánoční čaje - tipy na dárky z Bohumína 9.12.2013

Známky, pohlednice, vánoční čaje - tipy na dárky z Bohumína

Nová generace propagace Bohumína vzbudila mimořádný zájem. Doslova na dračku jde zejména limitovaná edice poštovních známek s motivy města. Kromě známek bohumínská radnice před Vánoci připravila také speciální edice pohlednic a vánočních čajů.
Ze sklepních prostor zmizela kola za 123 tisíce korun 9.12.2013

Ze sklepních prostor zmizela kola za 123 tisíce korun

Škodu za skoro 125 tisíc korun měl spáchat pachatel, který pronikl do sklepa jednoho z domů v Komenského ulici v Novém Bohumíně. Informovali o tom karvinští policisté.
Odstartoval příjem přihlášek k soutěži Dívka roku 2014 7.12.2013

Odstartoval příjem přihlášek k soutěži Dívka roku 2014

Bohumín se pouští do hledání nové princezny města. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín vyhlásil soutěž Dívka roku 2014. Městské kolo celorepublikového klání je určené slečnám ve věku 13 až 15 let.
Strážníci v Bohumíně monitorují čoudící komíny domků 6.12.2013

Strážníci v Bohumíně monitorují čoudící komíny domků

Nejen v listopadu monitorují strážníci bohumínské městské policie komíny rodinných domů. Zejména v okrajových částech města je kvůli lokálním topeništím často nedýchatelno. Strážníci proto „hříšné“ komíny fotografují a předávají podněty úředníkům.
Čestné uznání středoškolákům Slezské diakonie 5.12.2013

Čestné uznání středoškolákům Slezské diakonie

Žáci bohumínského pracoviště mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie se zapojili do výtvarné soutěže na téma ANDĚL. Středoškoláci se svou výtvarnou kolekcí uspěli.
Slezské Vánoce před 100 lety v Salonu Maryška 5.12.2013

Slezské Vánoce před 100 lety v Salonu Maryška

Do slezské domácnosti v době vánoční vezme návštěvníky svého Salonu bohumínské občanské sdružení Maryška. Na závěr roku připravilo spolu s historičkou hospodářských a sociálních dějin Zuzanou Maléřovou výstavu nazvanou Slezské Vánoce.
Vánoce v útulku aneb dárky opuštěným psům 4.12.2013

Vánoce v útulku aneb dárky opuštěným psům

V útulku pro opuštěné psy, který město Bohumín provozuje v areálu bývalých kasáren v Šunychlu, budou slavit Vánoce. Chybět nebude ani vánoční stromeček. To vše v neděli 22. prosince od 13 do 16 hodin.
Městský Mikuláš vyrazí za seniory a klienty zařízení sociální péče 3.12.2013

Městský Mikuláš vyrazí za seniory a klienty zařízení sociální péče

Mikuláš dorazí v Bohumíně nejen za těmi nejmenšími. V pátek 6. prosince zavítá také mezi seniory domovů důchodců a klienty zařízení sociální péče. Tradiční mikulášskou nadílku pořádá komise pro občanské záležitosti.
Ze supermarketu zmizelo zboží za 40 tisíc korun 2.12.2013

Ze supermarketu zmizelo zboží za 40 tisíc korun

Blíží se Mikuláš a jak to vypadá, oslavit ho chtějí také zloději. Pro dárky jsou schopni projít zdí, jak se ukázalo o víkendu u supermarketu v ulici Čs. armády v Novém Bohumíně. Chmatáci se do supermarketu probourali a odnesli si věci za 40 tis. korun.
Záblatí sobě aneb brigádou k novému veřejnému prostranství 2.12.2013

Záblatí sobě aneb brigádou k novému veřejnému prostranství

Jaké bude prostranství naproti Sokolovny? Podle městem zpracované studie a po připomínkách komise pro městskou část Záblatí a Sokolů bude prostor využit jako veřejné prostranství s mlatovými chodníčky, posezením a zelení.
Bobeš zve zručné maminky k vánočnímu jarmarku 28.11.2013

Bobeš zve zručné maminky k vánočnímu jarmarku

S nabídkou pro zručné maminky přichází v prosinci Centrum mladé rodiny Bobeš v Novém Bohumíně. Tvořivým maminkám umožní prodej jejich vlastnoručně zhotovených výrobků.
Ateliér Bart zve na další ročník podzimní výstavy 27.11.2013

Ateliér Bart zve na další ročník podzimní výstavy

Ani letos neporuší vyznavači tvůrčího snažení léty prověřenou tradici a sejdou se v Ateliéru Bart na tradiční podzimní výstavě. Ta každoročně připadá na poslední listopadový pátek, letos tedy 29. listopadu.
Hokejisté Bohumína bodovali, pokořili B tým Rožnova 27.11.2013

Hokejisté Bohumína bodovali, pokořili B tým Rožnova

Prolomili smolnou sérii. Mužům A týmu HC Bohumín se po sérii porážek a remíz povedlo vybojovat tři body do průběžné tabulky krajské hokejové ligy. HC Bohumín pokořil B družstvo Rožnova pod Radhoštěm.
Za vodné a stočné si od ledna 2014 připlatíme 27.11.2013

Za vodné a stočné si od ledna 2014 připlatíme

Vodné a stočné od 1. ledna 2014 podraží. O úpravě ceny informovaly Severomoravské vodovody a kanalizace poté, co se na zvýšení cen usneslo představenstvo akciové společnosti.
Divadelní předplatné jako výhodný vánoční dárek 26.11.2013

Divadelní předplatné jako výhodný vánoční dárek

Městská agentura K3 nabízí divadelní předplatné na novou sezónu pro únor až červen 2014, opět za zvýhodněnou cenu. Předplatné si můžete zakoupit od čtvrtka 28. listopadu 2013 na pokladně kina.
Bohumínskou Superstar 2013 je Anna Opartyová 26.11.2013

Bohumínskou Superstar 2013 je Anna Opartyová

Město má novou pěveckou princeznu, titul Bohumínská Superstar získala v soutěži zpěváků základních a středních škol desetiletá Anna Opartyová z Nové Vsi. Do letošního ročníku pěveckého klání se zapojilo 55 dětí. Soutěž uspořádala městská agentura K3.
Mladík spadl do filtrační jámy, skončil v nemocnici 25.11.2013

Mladík spadl do filtrační jámy, skončil v nemocnici

V pondělí 25. listopadu odpoledne došlo v Rockwoolu k pracovnímu úrazu. Informovali o tom policisté. Mladík (22) při čistění spadl do filtrační jámy. Pádem si poranil ruku a pánev. Byl převezen do Fakultní nemocnice Ostrava.
V Pudlově v noci hořel bytový dům, škoda skoro za milion 25.11.2013

V Pudlově v noci hořel bytový dům, škoda skoro za milion

Škodu za asi 900 tisíc korun napáchal požár, který zachvátil jeden z bytových domů v pudlovské části Louny. Požár se obešel bez zranění, příčina jeho vzniku je v šetření. Není vyloučeno, že dům pravděpodobně někdo zapálil.
Originální orientální jazz ovládne bohumínskou Maryšku 25.11.2013

Originální orientální jazz ovládne bohumínskou Maryšku

Akustická hudební událost. Bohumínský Salon Maryška uvítá duo Edward Powell a Linda Jozefowski. Hudební kanadsko-švýcarská dvojice uvede koncert, na kterém zahrají na originální hudební nástroj Ragmakamtar a na stříbrnou flétnu. V pátek 6.12.
Sbírka dek a přikrývek pro opuštěné psy v útulku 24.11.2013

Sbírka dek a přikrývek pro opuštěné psy v útulku

Dobrovolníci ve spolupráci s městem pořádají sbírku teplých přikrývek a dek pro opuštěné psy v útulku v Šunychlu. Zvířatům pomohou přečkat tuhé mrazy. Sbírka proběhne v týdnu od 25. listopadu do 1. prosince.
Domov Jistoty zakoupí díky daru nový elektronický zvedák pro klienty 23.11.2013

Domov Jistoty zakoupí díky daru nový elektronický zvedák pro klienty

Větší komfort klientům a snazší práci s nimi zaručí nový elektronický zvedák s příslušenstvím v Domově Jistoty v Šunychelské ulici v Novém Bohumíně. Domov ho zakoupí za 100 tisíc korun, které obdržel darem.
Konstrukce sportovní haly je ve výrobě, začne instalace pilotů 22.11.2013

Konstrukce sportovní haly je ve výrobě, začne instalace pilotů

Kovová konstrukce víceúčelové sportovní haly, která vyrůstá za parkem Petra Bezruče v Novém Bohumíně, je už ve výrobě. Sportovní halu staví město. Investice přijde na 48,3 milionu korun a Bohumín ji uhradí s pomocí úvěru. Termín dokončení je srpen 2014.
Pěší zóna má znovu stromy, zahradníci vysazují nové kusy 21.11.2013

Pěší zóna má znovu stromy, zahradníci vysazují nové kusy

3 javory babyky a 10 malokorunových platanů zkrášlí Poděbradovu ulici a přilehlou pěší zónu na třídě Edvarda Beneše. Novými dřevinami město nahradilo původní kusy, které uhynuly.
Koncert s Ninou a vánoční tvůrčí dílna v Maryšce 21.11.2013

Koncert s Ninou a vánoční tvůrčí dílna v Maryšce

Hned dvě velké akce chystá v závěru listopadu občanské sdružení Maryška. Už tento pátek (22. listopadu) zve na koncert operních árií s Ninou Kriutschkovou a o týden později, 30. listopadu, Salonem provoní medové perníčky díky tvůrčí dílně pro celou rodinu
Šestapadesátiletého muže ve Vrbici zachytil vlak a vážně ho zranil 21.11.2013

Šestapadesátiletého muže ve Vrbici zachytil vlak a vážně ho zranil

Železničního posunovače vagónů včera (20. listopadu) odpoledne podle dosavadních informací zachytil ve Vrbici vlak a vážně ho zranil. Záchranáři přijali oznámení krátce po čtvrt na čtyři. Na místo ihned vyjela nejbližší posádka záchranné služby z Bohumín
Hasiči s Maryškou sbírají dárky pro děti z domovů 21.11.2013

Hasiči s Maryškou sbírají dárky pro děti z domovů

Sbírku vánočních dárků pro děti z dětských domovů pořádá v Bohumíně Sbor dobrovolných hasičů Kopytov ve spolupráci s občanským sdružením Maryška. Připojují se tak k celostátnímu projektu hasičského portálu Hasiči-online.cz. Sbírka potrvá do 10. 12. 2013.
Aerobic club v Bohumíně pořádá shwopping nejen oblečení 20.11.2013

Aerobic club v Bohumíně pořádá shwopping nejen oblečení

Originálně řešený trh pořádá pro ženy už tuto sobotu 23. listopadu občanské sdružení Aerobic club Bohumín. Takzvaný Shwopping proběhne od 10 do 15 hodin v prostorách Sportcentra Bohumín v Nerudově ulici.
Snow film fest aneb adrenalin a zimní sporty v knihovně 19.11.2013

Snow film fest aneb adrenalin a zimní sporty v knihovně

Večer plný špičkových outdoorových filmů připravila na pátek 22. listopadu od 17 do 23 hodin knihovna K3 Bohumín. Letošním hostem festivalu bude lyžařský freerider Lukáš Bilko z Řeky, jeden z protagonistů loňského promítaného filmu White Line.
Martin Smrček a Jan Oršulík z Bohumína hrají ve filmu Rekordmani 16.11.2013

Martin Smrček a Jan Oršulík z Bohumína hrají ve filmu Rekordmani

Martin Smrček a Jan Oršulík z Bohumína vytvořili hlavní role v novém krátkometrážním filmu nazvaném Rekordmani. Snímek nahlíží do světa lidí s mentálním handicapem a natočil ho podle svého scénáře režisér Radovan Šťastný.
Do domácností v Bohumíně míří leták e-služeb občanům 15.11.2013

Do domácností v Bohumíně míří leták e-služeb občanům

Do domácností v Bohumíně míří nový letáček radnice. Město v něm informuje o svých elektronických službách a zdrojích informací pro občany. Distribuce letáčku začíná v pátek 15. listopadu. Jde o první komplexní balík informací o elektronických službách.
Zloděj vylézal oknem jako slepice z kurníku, ze snůšky nic nebylo 15.11.2013

Zloděj vylézal oknem jako slepice z kurníku, ze snůšky nic nebylo

Když to nejde dveřmi, půjde to oknem. „Pracanti“ s diagnózou totální svrbění rukou o tom znovu přesvědčili. Stalo se v případu, který strážníci bohumínské městské policie zaznamenali v Pudlově.
Sobota patří v Bohumíně 4. ročníku Esoterického festivalu 15.11.2013

Sobota patří v Bohumíně 4. ročníku Esoterického festivalu

Již čtvrtý ročník esoterického festivalu v Bohumíně nabídne spoustu zajímavých témat, přednášejících a poznání. V sobotu 16. listopadu od 9 hodin v kině K3 Bohumín. Vstupné 60 korun jedna přednáška dle výběru, 150 korun celodenní vstupné.
Zahrajeme si na světlušky aneb podzim v MŠ Čáslavská 15.11.2013

Zahrajeme si na světlušky aneb podzim v MŠ Čáslavská

„Zahrajeme si na světlušky“. Toto moto provázelo děti a jejich rodiče z MŠ Čáslavská jedno listopadové odpoledne (7. 11. 2O13). Společnými silami vyrobili z přírodních materiálů kouzelné skřítky, strašidelné i milé vyřezávané dýně.
Žáci ZŠ ČSA postoupili do finále soutěže Kvarteto 14.11.2013

Žáci ZŠ ČSA postoupili do finále soutěže Kvarteto

Žáci pátých tříd základní školy ČSA se 12. listopadu zúčastnili vědomostně-dovednostní soutěže družstev Kvarteto, kterou pořádá škola PORG v Ostravě. Soutěžilo se v disciplínách všeobecný test, český jazyk, matematika a hlavolam.
Strážníci pomohli seniorce, která upadla do příkopu 14.11.2013

Strážníci pomohli seniorce, která upadla do příkopu

Strážníci bohumínské městské policie pomohli ženě, která v Dolní Lutyni v oblasti zvané Borek upadla do příkopu a nemohla se hýbat. Muži zákona jí poskytli první pomoc a přivolali záchranáře.
Komise v městských částech Bohumína předávají podněty radnici 13.11.2013

Komise v městských částech Bohumína předávají podněty radnici

Každá městská část Bohumína má svou komisi, která plní roli prostředníka mezi občany a radnicí. Komise jsou aktivní, v listopadu hned dvě z nich vyrazily do terénu, aby její členové viděli vybraná místa na vlastní oči.
Místní akční skupina Bohumínsko zve k setkání s veřejností 12.11.2013

Místní akční skupina Bohumínsko zve k setkání s veřejností

Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko zve veřejnost k závěrečnému setkání věnovanému přípravě Integrované strategie území pro roky 2014-2020. Veřejné setkání proběhne 13. listopadu 2013 ve velké zasedací místnosti MěÚ v Bohumíně od 16 hodin.
Hned pět úseků silnic dostane v Bohumíně nový povrch 11.11.2013

Hned pět úseků silnic dostane v Bohumíně nový povrch

V Bohumíně budou ve velkém opravovat silnice. Město a kraj vybrali 5 úseků vozovek, které do konce listopadu projdou opravou. Půjde o práce, které jsou dodatečnou kompenzací za zátěž města způsobenou při výstavbě dálnice a navazujících staveb.
Humanitární organizace pomáhají oblastem zpustošeným tajfunem 11.11.2013

Humanitární organizace pomáhají oblastem zpustošeným tajfunem

České humanitární organizace se připojují k materiální i finanční pomoci oblastem Filipín, které 8. listopadu zasáhl nejsilnější letošní tajfun v této oblasti – Hayan. Tajfun postihl více než 4 miliony lidí, přes 2 000 domů bylo zcela zdemolováno.
REVIT - zvýhodněné úvěry pro malé a střední podnikatele 11.11.2013

REVIT - zvýhodněné úvěry pro malé a střední podnikatele

Vláda schválila nový program REVIT na podporu malým i začínajícím firmám ve strukturálně postižených regionech. Podpora bude poskytována prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky ve formě zvýhodněného investičního nebo provozního úvěru.
Marek Zálešák z gymnázia získal cenu Moravskoslezského kraje 11.11.2013

Marek Zálešák z gymnázia získal cenu Moravskoslezského kraje

Mezi 25 nejlepšími žáky středních škol v Moravskoslezském kraji je 19letý Marek Zálešák. Student Gymnázia Františka Živného získal ocenění hejtmana kraje v anketě nejlepších středoškoláků ve školním roce 2012/2013.
15. listopadu proběhne poslední svoz rostlinného odpadu 10.11.2013

15. listopadu proběhne poslední svoz rostlinného odpadu

Sezóna končí, v pátek 15. listopadu proběhne poslední svoz rostlinného odpadu od rodinných domků. V letošním roce využilo tuhle službu ve městě 170 domácností. Také pro rok 2014 schválili radní slevu 500 korun na svoz rostlinného odpadu pro ekodomácnosti.
Bobeš zavádí v Bohumíně Vánoční školku pro děti 9.11.2013

Bobeš zavádí v Bohumíně Vánoční školku pro děti

Centrum mladé rodiny Bobeš zavádí novinku, Vánoční školku. V čase předvánočním, kdy mají maminky spoustu práce, mohou využít služeb centra a svěřit na pár hodin své dítko Bobši.
V sobotu tři hodiny aerobicu, bosu, spinální jógy a PortDebras 8.11.2013

V sobotu tři hodiny aerobicu, bosu, spinální jógy a PortDebras

Dejte si do těla s Aerobic clubem Bohumín. V sobotu 9. listopadu zve na velké sportovní dopoledne plné pohybu. Přijďte si zacvičit do Sportcentra v Nerudově ulici. Prezentace začíná v 8:30, samotný program v 9 hodin.
Staň se ŠmakŠéfem aneb soutěž pro amatérské kuchaře a kuchařky 7.11.2013

Staň se ŠmakŠéfem aneb soutěž pro amatérské kuchaře a kuchařky

Moravskoslezský kraj vyhlásil první ročník kuchařské soutěže ŠmakŠéf. Soutěž je určena pro všechny amatérské kuchaře a kuchařky, kteří se přihlásí do 15. ledna příštího roku. Vítěz obdrží titul ŠmakŠéf, víkendový pobyt pro celou rodinu a věcný dárek.
O tábory domu dětí pro rok 2014 je už teď zájem 6.11.2013

O tábory domu dětí pro rok 2014 je už teď zájem

Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín už přijímá přihlášky na tábory, které pro děti a mládež uspořádá v příštím roce. Od poloviny října funguje pro rezervaci míst na letních táborech on-line rezervační systém. Dům dětí doporučuje včasnou registraci.
Ochotnický Boban zve do Záblatí na komedii Holky na ocet 5.11.2013

Ochotnický Boban zve do Záblatí na komedii Holky na ocet

Sokolovna v Záblatí ožije smíchem, písničkami a hlavně hereckými výkony ochotníků. Na prkna tamního pódia se po čase vrací Boban – Bohumínské bavidélko zpravidla nedělní. 16. listopadu od 18 hodin, vstupné je dobrovolné.
Nová generace propagace Bohumína: známky a pohlednice 4.11.2013

Nová generace propagace Bohumína: známky a pohlednice

Bohumín se objeví na poštovních známkách. Město vydává limitovanou edici cenin, která se dostane do oběhu na přelomu listopadu a prosince. Známky s vyobrazením nejznámějších míst Bohumína budou v prodeji na radničním infocentru.
Pavel Oparty: mých 10 let v malbě, grafice a fotografii 4.11.2013

Pavel Oparty: mých 10 let v malbě, grafice a fotografii

Před deseti lety se začal věnovat malbě a o něco později grafice a fotografii. Retrospektivní výstavu obrazů, grafiky a fotografií uvádí v Salonu Maryška bohumínský rodák Pavel Oparty. Soubor nazvaný „10“ můžete v Maryšce vidět až do konce prosince.
Strážníci zadrželi při činu hned několik zlodějů barevných kovů 3.11.2013

Strážníci zadrželi při činu hned několik zlodějů barevných kovů

V rozmezí pouhých tří dnů zajistili strážníci městské policie hned několik lidských strak, které v Bohumíně kradly vše kovové, co jim přišlo pod ruku. Zloději řádili v Jateční, Ovocné a Tovární ulici.
Spolupráce s polským Grodkówem trvá už 40 let 2.11.2013

Spolupráce s polským Grodkówem trvá už 40 let

Bohatá činnost skřečoňského PZKO je známá a patří k ní i dlouholetá spolupráce se spřáteleným městem Grodków v jihozápadní části Polska. Odvíjí se od roku 1973, letos tedy dosáhla 40 let.
Neznámý žhář myslivcům zapálil kazatelnu 2.11.2013

Neznámý žhář myslivcům zapálil kazatelnu

Zůstalo z ní jen torzo. Myslivci v Bohumíně přišlo o jednu z hojně využívaných takzvaných kazatelen k pozorování a odstřelu zvěře. Dřevěnou stavbu, která stála na rozhraní Pudlova a Starého Bohumína, zdevastoval požár.
Psí útulek v Šunychlu mění od 4. listopadu provozní dobu 1.11.2013

Psí útulek v Šunychlu mění od 4. listopadu provozní dobu

Městský útulek pro opuštěné psy mění provozní dobu a přechází na zimní režim. Upravené návštěvní hodiny začnou platit v pondělí 4. listopadu. Informoval o tom radniční odbor životního prostředí a služeb.
Hokejisté Bohumína body v utkání s Rožnovem nezískali 30.10.2013

Hokejisté Bohumína body v utkání s Rožnovem nezískali

Dynamický hokej, ale na vítězství domácích to nebylo. Utkání celků ze spodních příček průběžné tabulky krajské ligy mužů mezi Bohumínem a Rožnovem pod Radhoštěm skončilo 4:7.
Okrskové volební komise mají v Bohumíně sečteno, volby ve městě skončily 26.10.2013

Okrskové volební komise mají v Bohumíně sečteno, volby ve městě skončily

V sobotu 26. října skončily předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V Bohumíně mohlo přijít k volbám přes 18 tisíc oprávněných voličů. Sčítání hlasů se ve městě chopili členové 19 komisí, sčítání skončilo po 2,5 hodinách.
V první den voleb přišlo v Bohumíně k urnám 34,8 procenta voličů 26.10.2013

V první den voleb přišlo v Bohumíně k urnám 34,8 procenta voličů

Zhruba každý třetí Bohumíňák s oprávněním volit dorazil v první den voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky k hlasovacím urnám. Večer před uzavřením volebních místností evidovaly okrskové volební komise volební účast 34,8 procenta.
Dobrovolníci se v pondělí sejdou k brigádě v psím útulku 26.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Dobrovolníci se v pondělí sejdou k brigádě v psím útulku

Dobrovolníci se v pondělí 28. října sejdou v útulku pro psy v Bohumíně-Šunychlu. Organizují brigádu, při které přiloží ruku k dílu ke zkulturnění psího azylu. Zapojit se může kdokoli, kdo má chuť. Sraz je v 10 hodin.
Staň se bunkrologem, Klub vojenské historie hledá nové členy 25.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Staň se bunkrologem, Klub vojenské historie hledá nové členy

Klub vojenské historie, který pečuje o bunkry MO-S5 Na Trati a MO-S4 Šedá vila hledá nové členy a pomocníky. Hlavní náplní činnosti Klubu vojenské historie Bohumín je péče, obnova a rekonstrukce pěchotního srubu MO-S5 Na Trati.
Zápisy do prvních tříd v lednu, zápisy do mateřinek v květnu 24.10.2013

Zápisy do prvních tříd v lednu, zápisy do mateřinek v květnu

Jednotné. Takové budou termíny zápisu do prvních tříd a městských mateřských škol v Bohumíně. S radničním odborem školství, kultury a sportu se na tom dohodli jejich ředitelé. Budoucí prvňáčky školy uvítají v úterý 28. a ve středu 29. ledna 2014.
Řidič osobního auta v Záblatí srazil 64letého cyklistu 24.10.2013

Řidič osobního auta v Záblatí srazil 64letého cyklistu

Osobní automobil se ve středu odpoledne v Bohumíně střetl s cyklistou. Stalo se v městské části Záblatí v Rychvaldské ulici. Senior jedoucí na kole utrpěl těžká zranění a skončil v nemocnici.
Bohumín jen těsně podlehl Šumperku, další domácí zápas už v pondělí 23.10.2013

Bohumín jen těsně podlehl Šumperku, další domácí zápas už v pondělí

Mimořádně vyrovnaný zápas spolu sehráli hokejisté Bohumína a Šumperku v krajské lize mužů. Bohumín lídra tabulky k překvapení mnohých hodně potrápil, rozhodnout musely až samostatné nájezdy. V nich stálo sportovní štěstí na straně hostů.
O ekologické kotle je zájem, lidé vyčerpali v dotacích dalších 60 milionů korun 23.10.2013

O ekologické kotle je zájem, lidé vyčerpali v dotacích dalších 60 milionů korun

O ekologické kotle je velký zájem, alokovaná dotace ve výši 60 milionů korun je vyčerpána. Dnes to uvedli pracovníci krajského úřadu Moravskoslezský kraje. Příjem žádostí o dotaci na podporu výměny kotlů v kraji dnes (23. 10. 2013) skončil.
Bohumín už sestavuje plán oprav chodníků a silnic na příští rok 23.10.2013

Bohumín už sestavuje plán oprav chodníků a silnic na příští rok

Radní spolu s úředníky odboru životního prostředí a služeb zmapovali přímo v terénu stav městských chodníků a komunikací. Díky tomu vznikne už teď na podzim seznam oprav, které Bohumín spustí hned na jaře příštího roku.
Pracovníci Domova Jistoty podpořili krajskou potravinovou sbírku 22.10.2013

Pracovníci Domova Jistoty podpořili krajskou potravinovou sbírku

Zhruba 1400 kilogramů trvanlivých potravin nasbírali do připravených přepravek na sběrných místech zaměstnanci krajského úřadu a dvaceti příspěvkových organizací kraje ze sociální oblasti. Trvanlivé potraviny dnes (22. 10.) odevzdali Potravinové bance.
V Bohumíně může volit přes 18 tisíc lidí, v kraji přes 1 milion voličů 22.10.2013

V Bohumíně může volit přes 18 tisíc lidí, v kraji přes 1 milion voličů

Stálé seznamy voličů ještě nejsou uzavřeny, tvoří se a doplňují, už nyní je ale zřejmé, že předčasných parlamentních voleb se bude moci v pátek a v sobotu 25. a 26. října zúčastnit zhruba milion občanů Moravskoslezského kraje.
Se zimním časem se upravuje provozní doba sběrných dvorů odpadu 22.10.2013

Se zimním časem se upravuje provozní doba sběrných dvorů odpadu

V noci na neděli 27. října si přispíme, čas se změní na zimní a posune o jednu hodinu zpět do standardního časového pásma (SEČ). Se změnou času se tradičně upravuje provozní doba obou sběrných dvorů odpadu.
Do středy je možné osobně žádat o voličské průkazy 21.10.2013

Do středy je možné osobně žádat o voličské průkazy

Zájem o voličské průkazy pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky je v Bohumíně přibližně stejný jako u prezidentských voleb. Do pátku úředníci vydali 120 voličských průkazů.
Říjen byl v Bohumíně ve znamení kontrol cyklistů 20.10.2013

Říjen byl v Bohumíně ve znamení kontrol cyklistů

Měsíc intenzivních kontrol cyklistů mají za sebou bohumínští městští strážníci a shodují se: cyklisté v Bohumíně využívají cyklostezky a cyklopásy častěji, než třeba před dvěma či třemi roky. K pokutám museli sáhnout jen v krajním případě.
Živou stravu od října podává v Maryšce Vlaďka Šubertová 19.10.2013

Živou stravu od října podává v Maryšce Vlaďka Šubertová

V Salonu Maryška odstartoval nový cyklus. 8. října se zde zdravě ochutnávalo při akci nazvané Živá strava. Pojmem živá neboli syrová strava (také living foods nebo raw food) se označuje potrava neupravovaná tepelně ani chemicky.
Do Starého Bohumína za pátým gospelovým koncertem 18.10.2013

Do Starého Bohumína za pátým gospelovým koncertem

Velmi kladné ohlasy na čtyři předešlé gospelové koncerty v kostele ve Starém Bohumíně vedly jejich pořadatele k dalšímu pokračování. Občanské sdružení Přátel bohumínské historie zve k poslechu v sobotu 26. října. Vstupné dobrovolné.
Bohumínský džemík slavil v Maryšce hned napoprvé úspěch 17.10.2013

Bohumínský džemík slavil v Maryšce hned napoprvé úspěch

Bubny a bubnování mají od října v Salonu Maryška své stálé místo. Bohumínské občanské sdružení Maryška spustilo nový hudebně-jamovací cyklus nazvaný Bohumínský džemík. Měsíčník je určený lidem všech generací, kterým není cizí rytmus.
Kočičí útulek v Pudlově hledá nové logo, vyhlašuje soutěž 17.10.2013

Kočičí útulek v Pudlově hledá nové logo, vyhlašuje soutěž

Kočičí útulek v Pudlově vyhlašuje soutěž pro bohumínské děti a mládež. Miniútulek se chce osamostatnit a za tím účelem hledá nové logo. Soutěž potrvá do konce listopadu. Vítěz získá celoroční vstupné do ZOO Ostrava pro 2 dospělé a 3 děti zdarma.
Bohumínská kapela Grog usiluje o hlasy v Českém slavíku 2013 16.10.2013

Bohumínská kapela Grog usiluje o hlasy v Českém slavíku 2013

Bohumínská rocková kapela Grog usiluje o hlasy v anketě Český slavík Mattoni 2013 a stojí o podporu. Zatím největšího úspěchu v anketě kapela dosáhla v roce 2003, kdy obsadila 34. místo. Podaří se to překonat?
Volební komise už mají v Bohumíně předsedy a místopředsedy 15.10.2013

Volební komise už mají v Bohumíně předsedy a místopředsedy

Volební komise v Bohumíně už mají své předsedy a místopředsedy. V pondělí (14. 10.) je určil los. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky proběhnou v závěru října. Do města už dorazily také sady hlasovacích lístků.
Senioři závodili v hodu na koš i ve slalomu s míčkem 14.10.2013

Senioři závodili v hodu na koš i ve slalomu s míčkem

Několik desítek seniorů se v Bohumíně v sobotu (12. 10.) zúčastnilo Společensko-vědomostně-zábavních her. Jejich další ročník uspořádalo Centrum sociálních služeb s podporou města Bohumín, sociální komise rady města a radničního odboru sociálního.
Hned tři garáže v Mírové ulici se staly terčem zloděje 14.10.2013

Hned tři garáže v Mírové ulici se staly terčem zloděje

Na garáže měli v pátek (11. října) spadeno zloději v Bohumíně. Vyhlédli si hned tři garáže v Mírové ulici, kde zloději řádili jako pominutí. Způsobili škodu za 75 tisíc korun. Do všech tří garáží pachatel pronikl tak, že vypáčil dveře.
Havárie na potrubí dočasně připraví Skřečoň a část Záblatí o dodávku vody 13.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Havárie na potrubí dočasně připraví Skřečoň a část Záblatí o dodávku vody

Porucha většího rozsahu zasáhla vodovodní síť Severomoravských vodovodů a kanalizací v Bohumíně. Od nedělních 22:00 do pondělních 08:00 se proto Skřečoň a lokalita kolem Tovární ulice v Záblatí ocitnou bez pitné vody.
Kontejnery k třídění odpadu jsou v Bohumíně nyní čistější 13.10.2013

Kontejnery k třídění odpadu jsou v Bohumíně nyní čistější

Nádoby k třídění odpadu jsou v Bohumíně čistější. V pátek (11. října) skončilo jejich hromadné omývání a očista. Pracovní čety podrobily omlazovací kúře všechny barevné kontejnery ve městě. Zabralo jim to 2 týdny.
Obchodníci pozor, k prodeji lihu a lihovin bude nutná nová koncese 12.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Obchodníci pozor, k prodeji lihu a lihovin bude nutná nová koncese

Podnikatelé pozor. K 17. říjnu 2013 dochází k novele živnostenského zákona, týkající se všech podnikatelů, kteří jsou oprávněni k prodeji lihovin. Nově k tomu budou potřebovat speciální koncesi.
Cyklisté vyrazí na bohumínsko-lutyňský okruh i do Jeseníků 11.10.2013

Cyklisté vyrazí na bohumínsko-lutyňský okruh i do Jeseníků

Vzpomínkovou akci na dříve pořádaný Festival Audax formou jízdy o titul „Odvážný čajíček“ pořádají cyklisté už tuto neděli 13. října. Start bude v 9 hodin, prezentace od 8:15 do 8:45 u ZŠ v Dolní Lutyni - Nerad. Pojede se po bohumínsko-lutyňském okruhu.
Knihovna v Bohumíně je pátou nejlepší v tuzemsku 11.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Knihovna v Bohumíně je pátou nejlepší v tuzemsku

Knihovna K3 Bohumín je pátou nejlepší knihovnou v tuzemsku v kategorii měst do 40 tisíc obyvatel. Obstála v hodnocení Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR a jeho celostátní anketě. Bohumínská knihovna je v kategorii měst do 40 tisíc obyvatel.
Hon na zákazníky nekončí, energetické společnosti to dál zkoušejí 10.10.2013

Hon na zákazníky nekončí, energetické společnosti to dál zkoušejí

Je to tvrdý konkurenční boj. Energetické společnosti se doslova rvou o každého zákazníka. A tak není divu, že to zkoušejí jak se dá. V Bohumíně opět ignorují vyhlášku o zákazu podomního prodeje a loví klienty.
Bohumín v sobotu ovládnou Dny zdraví a farmářské trhy 10.10.2013

Bohumín v sobotu ovládnou Dny zdraví a farmářské trhy

Hned dvěma akcemi bude v sobotu (12. října) žít centrum Bohumína. Městská agentura K3 zde pořádá další farmářské trhy a spolu s nimi tradiční Dny zdraví. Trhy proběhnou na náměstí T. G. Masaryka, Dny zdraví 2013 ve foyer blízkého kina.
Všímavý občan pomohl sledovat trio zlodějů, strážníci pachatele dopadli 9.10.2013

Všímavý občan pomohl sledovat trio zlodějů, strážníci pachatele dopadli

Viděl zloděje při činu, zachoval se duchapřítomně a v bezpečné vzdálenosti jim byl v patách. Strážníci městské policie vykutálené trio zlodějů, kteří chtěli ve sběrně surovin zpeněžit kovové části traktoru, dopadli.
Den řemesel originálně představí nabídku oborů střední školy 8.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Den řemesel originálně představí nabídku oborů střední školy

Po originálním způsobu, jak představit své obory, sáhla Střední škola Bohumín. Zítra, ve středu 9. října, pořádá Den řemesel s praktickými ukázkami. Uchazeči o studium tak uvidí obory a jejich možnosti na vlastní oči v praxi.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad