Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Do knihovny K3 studenti se slevou a senioři nad 70 let zcela zdarma 11.9.2013

Do knihovny K3 studenti se slevou a senioři nad 70 let zcela zdarma

Studenti a senioři, v bohumínské knihovně K3 pro vás přichystali zajímavé výhody a slevy. Držitelům studentské karty ISIC a ISIC SCHOLAR slevu 20 korun z ročního registračního poplatku pro dospělé. Seniorům nad 70 let nabízí registraci úplně zdarma.
Stálice a stejně tak novinky nabízí dům dětí a mládeže v nové sezóně 11.9.2013

Stálice a stejně tak novinky nabízí dům dětí a mládeže v nové sezóně

Několik desítek volnočasových kroužků pro děti i dospělé nabízí v letošním školním roce Fontána, bohumínský dům dětí a mládeže. Městem zřizované volnočasové zařízení odstartovalo příjem přihlášek.
Mladá dvojice se vkradla do domu ve Skřečoni, zadrželi ji strážníci 10.9.2013

Mladá dvojice se vkradla do domu ve Skřečoni, zadrželi ji strážníci

Naprosto zbytečná se ukázala být šance pro dvojici, která si prezidentskou amnestii vysvětlila po svém. Polepšení se nekonalo. Jakmile se muž a žena dostali na svobodu, okamžitě páchali v Bohumíně neplechu. Teď už je povedený pár opět za mřížemi.
Putovní pohár hasičských závodů v Kopytově zůstal doma 9.9.2013

Putovní pohár hasičských závodů v Kopytově zůstal doma

Hned dvanáct družstev hasičů mužů a žen se v sobotu odpoledne postavilo na start dalšího ročníku závodů v požárním útoku v Kopytově. U tamní zbrojnice je pořádal Sbor dobrovolných hasičů Kopytov. Pohár v hlavní kategorii mužů zůstal doma.
Výměna řidičáku? Ověřte si on-line, zda vás čeká také nebo ne 9.9.2013

Výměna řidičáku? Ověřte si on-line, zda vás čeká také nebo ne

Nevyměníš? Od ledna nepojedeš. Řidičské průkazy vydané od 1. 1. 2001 do 30. 4. 2004 si musí jejich majitelé vyměnit. Pokud si občané Bohumína a spádových obcí nejsou jistí, zda se výměna týká i jich, mohou si to on-line ověřit na webu města.
Vlasta Šimková křtila v Bohumíně svou Pavučinu snů a skutečností 9.9.2013

Vlasta Šimková křtila v Bohumíně svou Pavučinu snů a skutečností

Bohumínská spisovatelka Vlasta Šimková vyslala do světa další knižní počin. Knížku „Pavučinou snů a skutečností aneb když život dává a bere“ pokřtila v sobotu 7. září v Salonu Maryška v Novém Bohumíně.
Je třeba chystat dříví na zimu, zloděj: z cizího samozřejmě 8.9.2013

Je třeba chystat dříví na zimu, zloděj: z cizího samozřejmě

Jen se trochu ochladilo a zloději už myslí na své teplíčko v zimních měsících. Jeden takový filuta si umanul, že se na zimu zásobí dřívím na topení. Jak jinak - dřevo nebylo jeho. Asi se držel hesla „Z cizího krev ...“
Aquacentrum znovu otevírá, každý 10. návštěvník bude mít vstup zdarma 7.9.2013

Aquacentrum znovu otevírá, každý 10. návštěvník bude mít vstup zdarma

Aquacentru v Bohumíně znovu otevírá. Pravidelná týdenní odstávka proběhla podle plánu a areálu tak nic nebrání v tom, aby opět uvítal návštěvníky. Otevírá v pondělí 9. září ráno, kdy zahájí provoz také plavecká škola.
Tričko Bohumínský školáček dostalo v letošním roce 252 prvňáčků 6.9.2013

Tričko Bohumínský školáček dostalo v letošním roce 252 prvňáčků

252 dětí přišlo v Bohumíně v pondělí poprvé do školy. Výplývá to z údajů ředitelů škol. Každý z prvňáčků obdržel od města malé dárky a stylové tričko. V loňském školním roce usedlo do lavic v první třídě 238 prvňáčků.
Knihovna v Bohumíně nabízí pestrou paletu vzdělávacích kurzů 4.9.2013

Knihovna v Bohumíně nabízí pestrou paletu vzdělávacích kurzů

ozšiřte si vzdělání s knihovnou K3 Bohumín. Od září nabízí nový ročník kurzů pro veřejnost. Již nyní se mohou zájemci přihlašovat ve studovně knihovny na počítačové, fotografické či jazykové kurzy. První z nich startují v říjnu.
Bohumínská zákoutí propaguje další vlna virtuálních prohlídek 3.9.2013

Bohumínská zákoutí propaguje další vlna virtuálních prohlídek

Poznejte Bohumín z pohodlí domova a načerpejte tipy k výletům. Město zveřejnilo na svém webu další sérii virtuálních prohlídek, které dynamicky představují vybraná zákoutí a organizace. Bohumín má na svém webu už přes 240 virtuálních prohlídek.
Občanské sdružení Racek zve dospělé rybáře do Gliňoče ve Skřečoni 2.9.2013

Občanské sdružení Racek zve dospělé rybáře do Gliňoče ve Skřečoni

Zaberou? Nezaberou? V sobotu 7. září se ukáže, zda ryby v nádržích v areálu Gliňoč odolají návnadám nebo ne. Proběhne tam 1. ročník rybářských závodů pro dospělé „O pohár Gliňoče“. Akci pořádá občanské sdružení Racek Bohumín.
Spisovatelka Vlasta Šimková v Pavučině snů a skutečností 1.9.2013

Spisovatelka Vlasta Šimková v Pavučině snů a skutečností

„Pavučinou snů a skutečností aneb když život dává a bere“ nazvala svou další knihu bohumínská spisovatelka Vlasta Šimková. Podruhé vstoupila do světa prózy. Křest knihy proběhne v Salonu Maryška v Novém Bohumíně v sobotu 7. září od 17 hodin.
Hasiči v pudlovských Lounech likvidovali požár suché trávy 29.8.2013

Hasiči v pudlovských Lounech likvidovali požár suché trávy

Dvě jednotky hasičů musely v úterý (27. srpna) pozdě odpoledne krotit plameny v Bohumíně-Pudlově. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje přijal hlášení o požáru travního porostu v oblasti Louny. K žádným větším škodám ani zranění nedošlo.
Florbalová sobota v Bohumíně nabídne setkání s mistry republiky 29.8.2013

Florbalová sobota v Bohumíně nabídne setkání s mistry republiky

Sobota 31. srpna patří v Bohumíně florbalu. Místní klub 1. SC Bohumín 98 pořádá turnaj mužů O POHÁR 1. SCB 98. Hráči se utkají výhradně v hale zimního stadionu Bospor, což organizátorům trochu zamotalo hlavu. I tak se ale představí florbaloví mistři ČR.
Dvě ženy se v Bohumíně vydávaly za sociální pracovnice a chtěly vniknout do bytu 28.8.2013

Dvě ženy se v Bohumíně vydávaly za sociální pracovnice a chtěly vniknout do bytu

Dvě ženy se dnes pokusily v Novém Bohumíně proniknout do bytu seniory pod záminkou, že jsou sociální pracovnice. Důchodkyně však pohotově zareagovala a nepustila podezřelé do bytu. Naopak, zalarmovala známé a uvědomila radnici.
Sklep rodinného domu ukrýval 700 litrů čistého methanolu 28.8.2013

Sklep rodinného domu ukrýval 700 litrů čistého methanolu

Necelých 700 litrů vraždícího methanolu zachytili moravskoslezští celníci a policisté. Na barely s metanolem policisty upozornil muž z Rychvaldu. Následné rozbory potvrdily, že v sudech byl čistý metanol.
Bobeš v září zahájí aktivity pro rodiny ukázkami lekcí pravidelných aktivit 27.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Bobeš v září zahájí aktivity pro rodiny ukázkami lekcí pravidelných aktivit

Centrum mladé rodiny Bobeš rozjíždí další ročník svých aktivit, už od září. Hned v úvodu nabídne cenově zvýhodněné ukázky lekcí pravidelných aktivit pro rodiny s dětmi. Proběhnou v týdnu od 9. do 13. září.
V psím útulku v Šunychlu proběhne 2. ročník hromadného venčení 26.8.2013 Ukaž na letecké mapě

V psím útulku v Šunychlu proběhne 2. ročník hromadného venčení

Přijďte udělat radost čtyřnohým kamarádům, vzkazují dobrovolníci a lidé spjatí s útulkem pro psy v Bohumíně-Šunychlu. V neděli 1. září tam pořádají už 2. ročník hromadného venčení. Začíná ve 14:30 hodin.
Noční závody hasičů v Záblatí doprovodí rocková Srpnová noc s Grogem 25.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Noční závody hasičů v Záblatí doprovodí rocková Srpnová noc s Grogem

Pod rouškou tmy budou dobrovolní hasiči soutěžit v Záblatí. Tamní sbor dobrovolných hasičů pořádá 3. ročník noční soutěže O putovní pohár předsedy FK Slovan Záblatí. Akci doprovodí Srpnová noc, hudební párty s kapelou Grog. V sobotu 31. srpna 2013.
Prázdniny v letním kině v Bohumíně zakončí festival fantasy filmů 24.8.2013

Prázdniny v letním kině v Bohumíně zakončí festival fantasy filmů

Třetí, a letos i poslední, filmový festival v letním kině v Bohumíně začíná v sobotu 24. srpna. Sedmidenní festival začne filmy spíše pro mladší generaci a končí kompletní trilogií Pán prstenů. Pořádá agentura K3 v letním kině v parku Petra Bezruče.
Hudební toulky Evropou nabídne koncert u příležitosti Velké poutní slavnosti 24.8.2013

Hudební toulky Evropou nabídne koncert u příležitosti Velké poutní slavnosti

Za hudební lahůdkou se vydejte o druhé zářijové neděli do Starého Bohumína. Členové a příznivci OS Přátel bohumínské historie u příležitosti tzv. velké slavnosti - tj. na neděli dne 8. září 2013 od 16 hodin připravují ve farním kostele ve St. Bohumíně kon
V sobotu v Bohumíně do bunkru, dračích lodí a na letní hasičskou slavnost 23.8.2013

V sobotu v Bohumíně do bunkru, dračích lodí a na letní hasičskou slavnost

Fajne léto na Technotrase nabízí zájemcům i tento víkend zajímavý program, v sobotu 24. 8. zavítá do Bohumína k bunkru MO-S5 Na Trati. 2. ročník akce na podporu technických památek pořádá Moravskoslezský kraj společně s Agenturou pro regionální rozvoje.
Bazén v Bohumíně: prázdninové slevy vystřídá týdenní odstávka a pak podzimní sezóna 23.8.2013

Bazén v Bohumíně: prázdninové slevy vystřídá týdenní odstávka a pak podzimní sezóna

Až do konce srpna nabízí aquacentrum prázdninové výhody - po celý týden si sem můžete přijít zaplavat za zvýhodněné vstupné. Za cenu jedné hodiny si užijete hodiny tři. Léto plné výhod v září vystřídá týdenní odstávka a následně podzimní sezóna v Bosporu.
Bohumín má první verzi rozpočtu na rok 2014, skoro třetina půjde do investic 21.8.2013

Bohumín má první verzi rozpočtu na rok 2014, skoro třetina půjde do investic

Bohumín má sestavenou první verzi rozpočtu na rok 2014. Město by mělo hospodařit s financemi v objemu 697 milionů korun a mít rezervu ve výši 10 milionů. Vyplývá to z výstupů pololetních finančních rozborů.
Regenerace přináší dvoru domu dětí nové prvky, včetně slunolamu 20.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Regenerace přináší dvoru domu dětí nové prvky, včetně slunolamu

Už se to rýsuje. Dvůr domu dětí bude mít od září nový vzhled a hlavně větší možnosti využití. Dělníci smontovali třeba takzvaný slunolam, nezastřešenou venkovní pergolu pro posezení. Pergola je jedním z nových prvků regenerovaného dvora domu dětí.
V noci z pondělí na úterý dorazí do regionu podle předpovědi bouřky 19.8.2013

V noci z pondělí na úterý dorazí do regionu podle předpovědi bouřky

Meteorologové vydali pro Moravskoslezský kraj upozornění na silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí). Výstraha platí od pondělí 19.08.2013 18:00 do úterý 20.08.2013 03:00. V pondělí a v úterý bude postupovat přes území ČR k východu zvlněná studená fronta.
Přichází BONOTFEST - Bohumínský notový festival studentské hudby 15.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Přichází BONOTFEST - Bohumínský notový festival studentské hudby

Třídenní festival pro studenty z Bohumína, Ostravy a okolí začne ve středu 21. srpna a potrvá do pátku 23. srpna vždy od 14:30 hodin v bohumínském letním kině v Parku Petra Bezruče. BONOTFEST – Bohumínský notový festival je v kraji ojedinělým projektem.
Kočky si připomenou Mezinárodní den zvířat bez domova 14.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Kočky si připomenou Mezinárodní den zvířat bez domova

V Pudlově si připomenou Mezinárodní den zvířat bez domova (slaví se 3. sobotu v srpnu). Tamní kočičí miniútulek pořádá v neděli 18. srpna od 13 do 19 hodin den otevřených dveří. S tím spojenou „Vigilii“ organizuje Miniútulek Kočky Bohumín.
Dračí lodě se budou prohánět po řece Odře, letos je zájem závodníků rekordní 13.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Dračí lodě se budou prohánět po řece Odře, letos je zájem závodníků rekordní

Na řeku Odru u Starého Bohumína vyplují Dračí lodě. 2. ročník nevšedního závodu a podívané pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie. V sobotu 24. srpna od 8 hodin. Akci podporuje město Bohumín.
Hasiči B družstva SDH Vrbice vybojovali pohár na soutěži v Polsku 12.8.2013

Hasiči B družstva SDH Vrbice vybojovali pohár na soutěži v Polsku

Absolutně nejlepší čas napříč kategoriemi a pohár za 1. místo v soutěži českých týmů. S tímto výsledkem skončila účast dobrovolných hasičů z Bohumína na soutěži v požárním útoku v polských Chałupkach. 1. místo vyhrál B tým SDH Vrbice.
Modelky a seniory svedl dohromady projekt nazvaný I my jednou zestárneme 11.8.2013

Modelky a seniory svedl dohromady projekt nazvaný I my jednou zestárneme

Klub U Létající ryby, který působí pod záštitou občanského sdružení Maryška a Domu dětí a mládeže Fontána Bohumín, přišel se zajímavým projektem. Modelky a seniory svedl dohromady originální projekt nazvaný "I my jednou zestárneme".
Povedlo se! Bohumín má nový český rekord, Pivní slavnosti nabídly 92 druhů čepovaných piv 10.8.2013

Povedlo se! Bohumín má nový český rekord, Pivní slavnosti nabídly 92 druhů čepovaných piv

Bohumín má nový rekord! Překonal dosavadní český rekord v počtu čepovaných piv na jednom místě a město se tak znovu zapsalo do České knihy rekordů. Stalo se na Pivních slavnostech 2013, které pořádá městská agentura K3 Bohumín s podporou města.
Hasiči krotili hned dva požáry, jeden zasáhl plochu velkou 200 krát 200 metrů 10.8.2013

Hasiči krotili hned dva požáry, jeden zasáhl plochu velkou 200 krát 200 metrů

Hned dvě ohniska požáru museli v tropický čtvrtek (8. srpna) likvidovat hasiči v Bohumíně. Obě se nacházela poblíž železničních kolejí v Pudlově za vypařovací stanicí. Oznámení o požáru hasiči přijali krátce před 14. hodinou.
Čeští a polští vodáci spolu už podruhé vyplují na Odru v rámci polsko-českého maratonu 10.8.2013

Čeští a polští vodáci spolu už podruhé vyplují na Odru v rámci polsko-českého maratonu

7. a 8. září se uskuteční II. polsko-český vodácký maraton na Odře. Půjde o dvoudenní sjezd Odry ze Starého Bohumína přes Racibórz až do Kędzierzyna-Koźle. Doprava lodí a účastníků z Racibórze, z Kędzierzyna-Koźle zpět do Starého Bohumína zajištěna.
Výročí zbrojnice oslaví starobohumínští hasiči závody a letní slavností 9.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Výročí zbrojnice oslaví starobohumínští hasiči závody a letní slavností

Dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína jsou u všech důležitých záchranných akcí ve městě. V letošním roce slaví jejich požární zbrojnice 110. výročí a hasiči jubileum oslaví spolu s lidmi z celého Bohumína. Zavítejte na jejich letní slavnost v sobotu 17.8.
Na Moravě a ve Slezsku se odpoledne a večer místy vyskytnou bouřky 9.8.2013

Na Moravě a ve Slezsku se odpoledne a večer místy vyskytnou bouřky

ČHMÚ upozorňuje na bouřky, které dorazí do Moravskoslezského kraje. Bouřky mohou být silné, ovšem varování je doprovázeno označením nízký stupeň nebezpečí. Upozornění pro MS kraj platí od pátku 09.08.2013 12:00 do soboty 10.08.2013 02:00.
Každé srpnové úterý patří letní kino dětem, hrám, soutěžím a výtvarným  dílnám 8.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Každé srpnové úterý patří letní kino dětem, hrám, soutěžím a výtvarným dílnám

Nuda v Bohumíně o prázdninách nemá šanci. Třeba městská agentura K3 pořádá pro děti hned několik projektů. Každé srpnové úterý zve děti například do letního kina. Probíhají tam soutěže a výtvarné dílničky.
Tropická vedra vystřídají bouřky, potvrdili meteorologové 8.8.2013

Tropická vedra vystřídají bouřky, potvrdili meteorologové

Vedra poleví, přijdou bouřky. Taková je aktuální předpověď počasí pro Moravskoslezský kraj. Upozornění na vysoké teploty končí dnes, 8. 8. ve 20 hodin. Varování před silnými bouřkami platí od čtvrtka 08.08.2013 22:00 do pátku 09.08.2013 06:00.
Senior si chtěl ze stavby protipovodňové hráze odvézt materiál, zaplatil pokutu 8.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Senior si chtěl ze stavby protipovodňové hráze odvézt materiál, zaplatil pokutu

Z cizího krev neteče. Nějak takto „přemýšlejí“ lapkové, kteří si myslí, že když si vezmou co jim nepatří, nepřijde se na ně. Jenže opak je pravdou. Strážníci zadrželi zloděje přímo na jedné z bohumínských staveb a taktéž zloděje automobilu.
Bohumínští strážníci dopadli pachatele hned dvou vloupání do rodinných domků 7.8.2013

Bohumínští strážníci dopadli pachatele hned dvou vloupání do rodinných domků

Zloději nepřestávají útočit na naše obydlí. Hned ve dvou případech se strážníkům bohumínské městské policie podařilo pachatele vloupání dopadnout. Stalo se v Nové Vsi a v Pudlově. Občan oznámil, že se v Podvojné ul. něco podezřelého děje v jednom z domků.
Do čtvrtečního večera vedra, ze čtvrtka na pátek v regionu pravděpodobně bouřky 7.8.2013

Do čtvrtečního večera vedra, ze čtvrtka na pátek v regionu pravděpodobně bouřky

Velmi vysoké teploty vydrží na severní Moravě a ve Slezsku až do čtvrtečního večera. Uvedli to meteorologové v nové předpovědi. Upozornění platí v MS kraji v polohách do 600 metrů nad mořem od středy 07.08.2013 12:00 do čtvrtka 08.08.2013 20:00).
FAJNE LÉTO je zpátky, 24. srpna zavítá také do Bohumína na bunkr MO-S5 6.8.2013 Ukaž na letecké mapě

FAJNE LÉTO je zpátky, 24. srpna zavítá také do Bohumína na bunkr MO-S5

V Moravskoslezském kraji odstartoval další ročník víkendových akcí pro celou rodinu s názvem FAJNE LÉTO. Projekt představuje 12 zajímavých míst regionu, včetně muzea v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati v Bohumíně, který pochází z 30. let 20. století.
Další vlna veder potrvá v Moravskoslezské kraji do čtvrtečního večera 5.8.2013

Další vlna veder potrvá v Moravskoslezské kraji do čtvrtečního večera

Další tropy jsou na obzoru. Meteorologové vydali výstrahu na vysoké teploty (nízký stupeň nebezpečí), která v Moravskoslezském kraji platí od pondělí 05.08.2013 14:00 do čtvrtka 08.08.2013 20:00.
České dráhy co nevidět v Bohumíně spustí opravu části výpravní budovy železniční stanice 5.8.2013 Ukaž na letecké mapě

České dráhy co nevidět v Bohumíně spustí opravu části výpravní budovy železniční stanice

Zhruba v polovině srpna začne v Novém Bohumíně oprava části výpravní budovy železniční stanice. Předpokládané náklady na opravy jsou necelých 6,5 milionu korun bez DPH. Práce by měly být zahájeny okolo 15. srpna.
Nepostrádáte psa? U Kališova jezera se našel yorkshire 4.8.2013

Nepostrádáte psa? U Kališova jezera se našel yorkshire

V sobotu 3. srpna našli strážníci městské policie u Kališova jezera v Šunychlu u pláže psa yorkshire. Pobíhal zmateně po pláži a kolem tamního bufetu. Má modrý obojek, je ostříhaný. AKTUALIZACE: Majitelka psa byla nalezena.
Knihovna plní dětská přání, v srpnu zprostředkuje setkání se živými zvířaty 2.8.2013

Knihovna plní dětská přání, v srpnu zprostředkuje setkání se živými zvířaty

Další měsíc plný dobrodružství a hlavně nevšedních setkání připravila pro děti knihovna v Bohumíně. Po celý srpen se budou děti setkávat se zvířaty, a to nejen s těmi v knížkách a na výkresech, ale i s těmi živými. Zavítají do knihovny.
V Bohumíně rozšiřují možnosti třídění odpadů nově o plechovky od nápojů 2.8.2013

V Bohumíně rozšiřují možnosti třídění odpadů nově o plechovky od nápojů

Šetřeme skládku i životní prostředí. V Bohumíně mohou občané nově třídit také plechovky od nápojů. Upozorňuje na to nová kampaň, se kterou se setkají na příslušných nádobách k třídění odpadu. Plechovky je možné vhazovat do žlutých kontejnerů.
Do Česka se vrátí tropické letní počasí, teploměry naměří až 35 stupňů 1.8.2013

Do Česka se vrátí tropické letní počasí, teploměry naměří až 35 stupňů

Nebezpečí požárů (nízký stupeň nebezpečí) od čtvrtka 01.08.2013 11:00 do odvolání a upozornění na vysoké teploty od pátku 02.08.2013 12:00 do odvolání (nízký stupeň nebezpečí). Tahle varování vydal Český hydrometeorologický ústav.
Město Bohumín má internetové stránky v novém kabátu 1.8.2013

Město Bohumín má internetové stránky v novém kabátu

Do nového, modernějšího kabátu se oblékly oficiální stránky města Bohumína. Informační technici radnice spustili jejich verzi 5.0. Bohumín má svůj web od roku 1998, tedy 15 let. Obsahuje 60 tisíc stránek a podstránek. Nový web funguje od čtvrtka.
Ranní kolize bagru s cyklistou skončila naštěstí jen lehkým zraněním 31.7.2013

Ranní kolize bagru s cyklistou skončila naštěstí jen lehkým zraněním

Jako zázrakem jen s lehčím poraněním skončila ranní kolize cyklisty s bagrem v Novém Bohumíně. Ke kolizi došlo na křižovatce ulic Štefánikova a Dr. E. Beneše ráno před sedmou hodinou. V tuhle chvíli (9:30) na místě stále probíhá policejní vyšetřování.
Prázdninový kolotoč 2013 jde do finále, letos se zapojilo zhruba 140 dětí 31.7.2013

Prázdninový kolotoč 2013 jde do finále, letos se zapojilo zhruba 140 dětí

Poslední tři dny má před sebou Prázdninový kolotoč 2013, velký letní projekt města pro děti. Dnes (31.7.) se o program postará ateliér Bart, ve čtvrtek čeká děti výlet na hrad Helfštýn a v pátek historický šerm. Do letošního ročníku se zapojilo 140 dětí.
V Šunychelské ulici začala díky evropské dotaci revitalizace dalšího dvora 31.7.2013

V Šunychelské ulici začala díky evropské dotaci revitalizace dalšího dvora

V Novém Bohumíně začala realizace dalšího projektu z balíku revitalizací veřejných ploch. Tentokrát je na řadě dvůr a okolí domu v Šunychelské ulici 976-981. Do dvou měsíců zde vzniknou nová parkovací místa a zpevněné plochy.
Agenda dopravního značení ve městě bude koncepčnější a operativnější 31.7.2013

Agenda dopravního značení ve městě bude koncepčnější a operativnější

Operativnější opravy a údržba dopravních značení ve městě. To si radní Bohumína slibují od změny organizačního řádu městského úřadu, kterou schválili na svém pondělním jednání. Přijatou změnou upravili kompetence mezi odbory radnice.
Malí kolotočáři nocovali v knihovně aneb módní workshop pro nejmenší 30.7.2013

Malí kolotočáři nocovali v knihovně aneb módní workshop pro nejmenší

Přišli, prožili, co ještě nezažili, přespali a odcházeli hodně nadšení. Tak se dá jednoduše shrnout páteční nocování v knihovně K3 s podtitulem Francouzská módní přehlídka, kterou zpestřil Realizační tým fa fashionable svým Workshopem pro nejmenší.
Po revitalizaci nabídne dvůr domu dětí prostor pro sport i rekreaci 30.7.2013

Po revitalizaci nabídne dvůr domu dětí prostor pro sport i rekreaci

Okolí domu dětí a mládeže v Bohumíně bude útulnější a praktičtější. V těchto dnech probíhá stavební část 2. etapy revitalizace úprav dvora tohoto městského volnočasového zařízení. Náklady se pohybují do 190 tisíc korun bez DPH.
Tropické počasí ukončí zvlněná studená fronta, její přechod doprovodí bouřky 29.7.2013

Tropické počasí ukončí zvlněná studená fronta, její přechod doprovodí bouřky

Velmi vysoké teploty - vysoký stupeň nebezpečí (od pondělí 29.07.2013 11:30 do pondělí 29.07.2013 20:00), velmi silné bouřky - vysoký stupeň nebezpečí (od pondělí 29.07.2013 14:00 do úterý 30.07.2013 06:00) a nebezpečí požárů.
Víkendové případy: Vykradený prodejní stánek a poškozené osobní auto v Oderské ulici 29.7.2013

Víkendové případy: Vykradený prodejní stánek a poškozené osobní auto v Oderské ulici

Tropy netropy, pachatelé páchají neplechu i v horkém letním počasí. Zloděj v Bohumíně o víkendu vnikl do prodejního stánku a další neznámý pachatel poškodil osobní auto v Oderské ulici.
Kvůli tropickým teplotám musejí záchranáři vyjíždět k pacientům častěji 29.7.2013

Kvůli tropickým teplotám musejí záchranáři vyjíždět k pacientům častěji

Tropické teploty se podepisují na zdraví lidí a také na počtu výjezdů záchranářů v Moravskoslezském kraji. Celkový počet událostí, které musí záchranáři v Moravskoslezském kraji řešit, se od pátku pohybuje okolo hranice tří set událostí za čtyřiadvacet ho
Do Česka se valí vlna extrémních veder, meteorologové vydali varování 26.7.2013

Do Česka se valí vlna extrémních veder, meteorologové vydali varování

Do Česka se valí vlna extrémních veder. Varování meteorologů před extrémně vysokými teplotami platí v Moravskoslezském kraji od neděle 28. 7. 12:00 do neděle 28. 7. 20:00. Počasí ovšem nabídne vysoké teploty v celé České republice už v sobotu.
Vážná dopravní nehoda u Starého Bohumína si vyžádala život 75letého řidiče 26.7.2013

Vážná dopravní nehoda u Starého Bohumína si vyžádala život 75letého řidiče

Život 75letého muže si včera vyžádala vážná dopravní nehoda, ke které došlo u Starého Bohumína. Stalo se ve čtvrtek odpoledne na silnici I/67. Řidič Renaultu vlivem nárazu utrpěl těžké poranění hrudníku. Zranění ještě téhož dne podlehl.
Starobohumínské oplatky nově také s příchutí likéru a tiramisu, budou i s karamelem 25.7.2013

Starobohumínské oplatky nově také s příchutí likéru a tiramisu, budou i s karamelem

Starobohumínští vědí, jak potěšit chuťové pohárky své i návštěvníků této městské části Bohumína. Už 6 let si zde mohou zájemci zakoupit a ochutnat originální Starobohumínské oplatky. V těchto dnech přibyly k dosavadním příchutím další.
Nový povrch vozovky v ul. 1. máje, v sobotu omezení dopravy kvůli pokládce živice 24.7.2013

Nový povrch vozovky v ul. 1. máje, v sobotu omezení dopravy kvůli pokládce živice

Ředitelství silnic a dálnic provádí v Bohumíně-Skřečoni opravu povrchu vozovky v ulici 1. máje. Silničáři už mají skoro hotové odfrézování původního povrchu. Nový živičný povrch budou pokládat v sobotu, kdy je provoz na silnici menší.
Léto na plné obrátky aneb výhodné vstupné do aquacentra nově i o víkendech! 24.7.2013

Léto na plné obrátky aneb výhodné vstupné do aquacentra nově i o víkendech!

Prima osvěžení v tropických letních dnech! Zavítejte do aquacentra v Bohumíně a užívejte si vody a vodních hrátek za zvýhodněnou cenu, nově i o víkendech. Prožijte tři hodiny v areálu za cenu jedné. Nyní NOVĚ také o víkendech.
41letý muž si vzal život v Kališově jezeře, řešil tím svou tíživou situaci 23.7.2013

41letý muž si vzal život v Kališově jezeře, řešil tím svou tíživou situaci

už ve středním věku zemřel v pondělí 22. července ve vodách Kališova jezera, které se nachází mezi Starým Bohumínem a Šunychlem. Muž utonul. Policisté při vyšetřování zjistili, že se touto cestou rozhodl ukončit život z vlastní vůle.
Meteorologové upozorňují kvůli suchu a vysokým teplotám na riziko vzniku požárů 21.7.2013

Meteorologové upozorňují kvůli suchu a vysokým teplotám na riziko vzniku požárů

Od nedělního pravého poledne platí pro celou Českou republiku upozornění na nebezpečí požárů. Varovnou zprávu vydal Český hydrometeorologický ústav. Platí od 21. července 12:00 do odvolání. V nejbližších dvou dnech se nebudou vyskytovat žádné srážky.
Několik desítek týmů hasičů se ve Vrbici utká o Pohár rady města 21.7.2013

Několik desítek týmů hasičů se ve Vrbici utká o Pohár rady města

Skvělé výkony hasičů v požárním útoku budou k vidění ve Vrbici. Tradiční sportovní soutěž pod hlavičkou rady města Bohumína proběhne 27. července na fotbalovém hřišti v této městské části Bohumína. Závod startuje v pravé poledne.
Obyvatelům Bohumína hrozí, že se jim zkomplikuje autobusové spojení s centrem Ostravy a tamním ÚAN 19.7.2013

Obyvatelům Bohumína hrozí, že se jim zkomplikuje autobusové spojení s centrem Ostravy a tamním ÚAN

Poměrně radikální zásah do autobusového spojení mezi Bohumínem a Ostravou navrhuje město Ostrava. Chce, aby autobusy z okolních měst nezajížděly na Ústřední autobusové nádraží jako dosud, ale na vlakové nádraží. Hlasujte v dotazníku.
Krajské silnice také v Bohumíně čistí vozy silničářů častěji, kraj snižuje prašnost 19.7.2013

Krajské silnice také v Bohumíně čistí vozy silničářů častěji, kraj snižuje prašnost

Čistit komunikace nařizuje zákon dvakrát ročně. Moravskoslezský kraj se ale rozhodl, že v oblastech, které nejvíce trpí znečištěním ovzduší, se bude uklízet častěji. I na krajských silnicích v Bohumíně. Nyní běží už 2. cyklus nadlimitního čištění.
Dodávka se na dálnici v Polsku střetla s divokými prasaty, k nehodě vyjížděli čeští hasiči 18.7.2013

Dodávka se na dálnici v Polsku střetla s divokými prasaty, k nehodě vyjížděli čeští hasiči

Spolupráce mezi profesionálními hasiči České a Polské republiky se po zprovoznění dálnice prohloubila a úspěšně se rozvíjí. Dnes v noci zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, stanice Bohumín, kousek za Věřňovicemi.
Příští týden začne revitalizace lokality zvané Osvěta, vznikne zde nové parkoviště 18.7.2013

Příští týden začne revitalizace lokality zvané Osvěta, vznikne zde nové parkoviště

Město začíná v Novém Bohumíně realizovat revitalizaci prostranství v ulici Čs. armády známé jako lokalita Osvěta. Práce odstartují v úterý 23. července. Jde o plochu ohraničenou slepou ulicí Čs. armády, Sv. Čecha, 9. května a Rafinérským lesíkem.
Hasiči v Záblatí slaví 120. výročí, pobaví sebe i ostatní v sobotu 20. července 16.7.2013

Hasiči v Záblatí slaví 120. výročí, pobaví sebe i ostatní v sobotu 20. července

Hasiči v Záblatí mají důvod k radosti. Jejich sbor slaví v letošním roce 120 let existence. Oslavu kulatého výročí krotitelé ohně a jejich přátelé plánují na sobotu 20. července. Program bude pestrý, startuje v 9 hodin. Srdečně zve SDH.
Zloděj si ve Vrbici odnesl z auta věci a hotovost v celkové sumě za 75 tisíc 15.7.2013

Zloděj si ve Vrbici odnesl z auta věci a hotovost v celkové sumě za 75 tisíc

Stačilo nechat všechny osobní věci ve vozidle Škoda Fabia zlodějům na očích a bylo vystaráno. V pátek, krátce po 19. hodině, neznámý pachatel vykradl zaparkovaný vůz v Ostravské ulici ve Vrbici. Majitelům pachatel způsobil škodu za 75 tisíc korun.
Počátkem srpna proběhne v Bohumíně plánovaná odstávka teplé vody a tepla z horkovodu 15.7.2013

Počátkem srpna proběhne v Bohumíně plánovaná odstávka teplé vody a tepla z horkovodu

Necelých pět dnů potrvá odstávka tepla a teplé vody v domech, které zásobuje horkovod z Elektrárny Dětmarovice. Uvedla to společnost ČEZ Teplárenská, která jej provozuje. Jde o plánovanou každoroční odstávku pro opravy a revize zařízení.
Televizní premiéra minisérie věnované kostelu ve Starém Bohumíně 13.7.2013

Televizní premiéra minisérie věnované kostelu ve Starém Bohumíně

Historii mariánského chrámu, paranormální jevy i příběhy obyčejných lidí mapuje nová televizní minisérie z produkce bohumínského videostudia TV Marko. Autor Marek Spáčil se v dokumentárním seriálu věnuje kostelu Narození Panny Marie ve St. Bohumíně.
Maryška vzala děti z Prázdninového kolotoče do Egypta 12.7.2013

Maryška vzala děti z Prázdninového kolotoče do Egypta

Vlastnoručně vyrobené mýdlo a těžítko s egyptskými motivy si dnes odnesly děti z Prázdninového kolotoče. Velký letní volnočasový projekt Bohumína v pátek 12. července zavítal do Salonu Maryška. Dobrodružství připravilo OS Maryška a dům dětí a mládeže.
Linka 23, která zajíždí až do Záblatí, bude o tomto víkendu jezdit s omezením 12.7.2013

Linka 23, která zajíždí až do Záblatí, bude o tomto víkendu jezdit s omezením

V sobotu 13. 7. 2013 a v neděli 14. 7. 2013 (vždy v době od 09:00 do 19:00 hodin) dojde ke změně organizace dopravy autobusových linek č. 22 a 23. Linka 23 zajíždí až do Záblatí. Cestující musejí o víkendu počítat s přestupy a prodloužením doby jízdy.
6 týmů hasičů reprezentovalo Bohumín na závodech v Rychvaldě 11.7.2013

6 týmů hasičů reprezentovalo Bohumín na závodech v Rychvaldě

Hned 6 týmů dobrovolných hasičů a hasiček z Bohumína se zapojilo do soutěže v požárním útoku, kterou pořádal v sousedním Rychvaldě tamní sbor dobrovolných hasičů. V soutěži se představilo celkem 5 týmů žen a 15 družstev mužů.
Páteční program Prázdninového kolotoče nabídne výpravu do Egypta i cyklovýlet 11.7.2013

Páteční program Prázdninového kolotoče nabídne výpravu do Egypta i cyklovýlet

Do Egypta se spolu s občanským sdružením Maryška vydají děti zapojené do Prázdninového kolotoče, velkého letního volnočasového projektu města Bohumína. Dobrodružství s Kleopatrou a faraony je čeká v pátek 12. července dopoledne v Salonu Maryška.
Čtveřice tanečníků z bohumínského Impulsu jede soutěžit do Los Angeles 10.7.2013

Čtveřice tanečníků z bohumínského Impulsu jede soutěžit do Los Angeles

Tak to tu ještě nebylo! Pořádnou bombu si pro své fanoušky a tanečníky připravil soubor Radost a Impuls Bohumín. Čtveřice jeho předních členů vyrazí na světový šampionát až do slavného Hollywoodu. Završí tím teenagerskou etapu v souboru.
S Marií v trávě aneb nová výstava v domě U Rytíře ve Starém Bohumíně 10.7.2013

S Marií v trávě aneb nová výstava v domě U Rytíře ve Starém Bohumíně

Výstavní prostory občanského sdružení Přátel bohumínské historie nezahálejí ani v létě. V červenci hostí výstavu obrazů jednoho z místních malířů. V městském domě U Rytíře na náměstí ve Starém Bohumíně ji můžete zhlédnout vždy v úterý a v pátek odpoledne.
Děti z Bohumína tráví prázdniny na táboře domu dětí v Návsí u Jablunkova 9.7.2013

Děti z Bohumína tráví prázdniny na táboře domu dětí v Návsí u Jablunkova

Dobrodružství s Cestovní kanceláří Fontána prožívají děti z Bohumína na turistické základně v Návsí u Jablunkova. Bohumínský dům dětí a mládeže Fontána tam pořádá tradiční letní tábor. V Návsí je 50 táborníků. První turnus probíhá od 1. do 12. července.
Z Kališova jezera vylovil kapitální štiku obecnou, měřila 115 centimetrů! 9.7.2013

Z Kališova jezera vylovil kapitální štiku obecnou, měřila 115 centimetrů!

Kapitální štiku obecnou vylovil z Kališova jezera dvacetiletý David Gabzdyl z Bohumína. Parádní úlovek měřil přes jeden metr. Mladý rybář štiku chytil na takzvanou nástražní rybku. Na břehu velkého Kališova jezera čekal tři hodiny.
Při cyklocrossu se v Rychvaldě zranil třináctiletý chlapec 8.7.2013

Při cyklocrossu se v Rychvaldě zranil třináctiletý chlapec

Posádky zdravotnické záchranné služby vyjížděly během prodlouženého víkendu na území Moravskoslezského kraje k množství zraněných cyklistů. Jen v neděli 7. července zaregistrovali deset těchto událostí. Jednu z nich v sousedním Rychvaldě, kolem poledne.
Léto-kruhy 2013 v Bohumíně zakončila slavnostní premiéra soch sv. Floriána 5.7.2013

Léto-kruhy 2013 v Bohumíně zakončila slavnostní premiéra soch sv. Floriána

Léto-kruhy 2013 skončily. Multižánrový festival, který probíhal od 29. června do 5. července, vyvrcholil dnes večer (5. 7.) zahradní slavností. Řezbářský plenér Léto-kruhů dal vzniknout třem skoro 2 metry vysokým sochám sv. Floriána, patrona hasičů.
V neděli se v Bohumíně roztáčí už 4. ročník Prázdninového kolotoče pro děti 4.7.2013

V neděli se v Bohumíně roztáčí už 4. ročník Prázdninového kolotoče pro děti

Také v letošním roce pořádá město Bohumín ve spolupráci s volnočasovými zařízeními, sportovními kluby, občanskými sdruženími a dalšími subjekty Prázdninový kolotoč pro děti. Kolotoč se roztočí v neděli 7. července od 15 hodin na náměstí T. G. Masaryka.
Moravskoslezští policisté přijmou do svých řad bezmála stovku nováčků 3.7.2013

Moravskoslezští policisté přijmou do svých řad bezmála stovku nováčků

Moravskoslezští policisté přijmou posily do svých řad. V těchto dnech začal nábor. Krajské ředitelství Policie České republiky vybere z uchazečů bezmála 100 nových policistů. Ti, kteří by chtěli toto povolání vykonávat, mají příležitost podat si žádost.
Bohumínské Léto-kruhy 2013 s řezbáři a Slovany jsou v polovině 2.7.2013

Bohumínské Léto-kruhy 2013 s řezbáři a Slovany jsou v polovině

Přesně v polovině jsou v Bohumíně Léto-kruhy, multižánrový festival s řezbářským plenérem a dětskou tvůrčí dílnou. Léto-kruhy 2013 probíhají v zahradě hasičů SDH ve Skřečoni do pátku 5. července, kdy je zakončí večerní slavnost.
Lidé mohou v Moravskoslezském kraji znovu žádat o kotlíkové dotace 2.7.2013

Lidé mohou v Moravskoslezském kraji znovu žádat o kotlíkové dotace

Společná výzva ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje pro podávání žádostí o výměnu kotlů odstartovala 1. července. Pro tuto výzvu Moravskoslezský kraj a ministerstvo životního prostředí společně alokovali 60 milionů korun.
Děti se dnes v Bohumíně poprvé vydaly do doby Slovanů, vzaly je tam Léto-kruhy 1.7.2013

Děti se dnes v Bohumíně poprvé vydaly do doby Slovanů, vzaly je tam Léto-kruhy

Skřečoň žije festivalem Léto-kruhy. O víkendu začali tesat řezbáři, dnes (1. 7.) se k nim přidaly také děti, pro které je připravena dětská tvůrčí dílnička. Léto-kruhy probíhají v zahradě Sboru dobrovolných hasičů ve Skřečoni. Info také na www.maryska.cz.
Letní kino v Bohumíně nabídne komedie i horory, letos s lepší kvalitou obrazu 1.7.2013

Letní kino v Bohumíně nabídne komedie i horory, letos s lepší kvalitou obrazu

Komedie a horory ovládnou letní kino v parku Petra Bezruče v Novém Bohumíně. Promítat začíná v pátek 12. července. Agentura K3, která ho provozuje, nabízí permanentku - vstupné díky ní přijde jen na 22 korun, bez permanentky je cena 50 korun.
Dřevořezbáři vytvářejí na Léto-kruzích v Bohumíně sochy sv. Floriána 1.7.2013

Dřevořezbáři vytvářejí na Léto-kruzích v Bohumíně sochy sv. Floriána

Multižánrové Léto-kruhy 2013 o víkendu odstartovaly v hasičské zahradě ve Skřečoni. Od 29. června do 6. července zde budou tesat sochaři dřevěné sochy, které vznikají pod rukama Jaroslava Théra, Jiřího Turoně a Michala Sebery.
Provozní doba knihovny o prázdninách v dětském a dospělém oddělení jinak 30.6.2013

Provozní doba knihovny o prázdninách v dětském a dospělém oddělení jinak

Knihovna K3 upozorňuje čtenáře na úpravu provozní doby v době letních prázdnin. Na dětském oddělení návštěvní hodiny prodlouží, v oddělení dospělých čtenářů mírně zkrátí. Provoz studovny a poboček zůstává beze změn.
Předprodej v pokladně kina o prázdninách s upravenou provozní dobou 29.6.2013

Předprodej v pokladně kina o prázdninách s upravenou provozní dobou

Pokladna kina K3 ve Studentské ulici v Novém Bohumíně upravuje o prázdninách provozní dobu. Její nová podoba platí pro období od 1. července do 1. září 2013. Agentura K3 tímto upozorňuje zákazníky, kteří v budově kina využívají službu předprodej.
Řidič v Záblatí sestřelil památeční kámen a zloděj chtěl odvézt ping-pongový stůl 28.6.2013

Řidič v Záblatí sestřelil památeční kámen a zloděj chtěl odvézt ping-pongový stůl

„Tak už i u nás …“ říkají si v Záblatí, kteří v posledních dnech zaregistrovali hned dvakrát nájezd vandalů. V jednom případě doslova, když neznámý pachatel autem „sestřelil“ pomník pár metrů od sokolovny. Ve středu pozdě v noci byl ještě v pořádku.
Bohumínské Léto-kruhy 2013 s řezbáři a Slovany začínají 28.6.2013

Bohumínské Léto-kruhy 2013 s řezbáři a Slovany začínají

Festival Léto-kruhy se vrací. 11. ročník multižánrové akce zavítá do bohumínské městské části Skřečoň, kde budou počátkem července tesat řezbáři a tvořit děti v dětské tvůrčí dílničce. V programu Léto-kruhů 2013 je také hudební večer a zahradní slavnost.
Senior slevenka poskytuje důchodcům komplexní slevy a výhody, i v Bohumíně 27.6.2013

Senior slevenka poskytuje důchodcům komplexní slevy a výhody, i v Bohumíně

Zajímavá možnost pro starší lidi na severní Moravě a ve Slezsku. Koncem května začal projekt, který přinese úspory jejich peněženkám a současně jim umožní žít aktivněji. Takzvaná Senior slevenka poskytne lidem starším 55 let ucelený systém slev a výhod.
Bagrista zachytil ramenem bagru dráty elektrického napětí a strhl je i se sloupem 27.6.2013

Bagrista zachytil ramenem bagru dráty elektrického napětí a strhl je i se sloupem

Při čištění stavební trasy na staveništi protipovodňového valu ve Vrbici došlo ke stržení elektrického vedení a dalším škodám. Podezřelý 54letý řidič pásového bagru vjel do ochranného pásma pod nadzemním vedením elektrického napětí.
Aquacentrum, Adventure golf, letní sporty - léto na Bosporu je plné slev 26.6.2013

Aquacentrum, Adventure golf, letní sporty - léto na Bosporu je plné slev

Léto jak má být začíná ve sportovně-rekreačním areálu Bospor za parkem Petra Bezruče už 27. června. Vyzkoušejte aquacentrum, adventure golf, letní sporty na zimáku. To vše za výhodné ceny a s letními slevami. Po celé prázdniny.
Meteorologové v nové předpovědi zpřesnili vývoj dešťových srážek a situace na řekách 24.6.2013

Meteorologové v nové předpovědi zpřesnili vývoj dešťových srážek a situace na řekách

Extrémní srážky a velmi vydatné srážky, takové počasí předpovídají meteorologové v nejbližších hodinách na severní Moravě a ve Slezsku. Pro Karvinsko platí varování před velmi vydatným deštěm od pondělí 24. 06. 12:00 do středy 26.06. 18:00.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7835

    Městský úřad