Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Nová výstava v bohumínské Maryšce mapuje talent 15leté Alžběty Dudové 3.8.2012

Nová výstava v bohumínské Maryšce mapuje talent 15leté Alžběty Dudové

Salon Maryška rád podporuje mladé talentované výtvarníky, umělce a fotografy. Poslední jmenovanou skupinu aktuálně zastupuje 15letá Alžběta Dudová z Bohumína. Její snímky můžete v Salonu vidět do 17. srpna každý den.
 - zobrazit celou zprávu 1.8.2012

Záchranáři nabádají, abychom byli při koupání v jezerech opatrní

Poznatky záchranářů hovoří jasně. Jejich posádky v posledních dnech opakovaně zasahují u vodních ploch a toků. Jsou volány k případům úrazů, vzniklých v souvislosti s koupáním a pobytem u vody. Potvrdil to mluvčí Moravskoslezských záchranářů.
Sýýýýr! Aneb focení letních portrétů na náměstí v centru Bohumína 1.8.2012

Sýýýýr! Aneb focení letních portrétů na náměstí v centru Bohumína

Otestujte na vlastní kůži šikovnost a talentovanost našich středoškoláků. Ve volnočasovém Klubu U létající ryby se v pátek 3. srpna představí fotografka Nikola Liberdová. Přímo před Salonem Maryška, na náměstí T. G. Masaryka, bude zájemcům fotit portréty.
Zvýhodněné vstupné do aquacentra v Bohumíně o prázdninách nově i o víkendu 31.7.2012

Zvýhodněné vstupné do aquacentra v Bohumíně o prázdninách nově i o víkendu

Prázdniny jsou v polovině a na bohumínském Bosporu to žije! Areál s aquacentrem přichystal na druhou půlku léta další zajímavou akci. V průběhu všech srpnových víkendů si sem můžete přijít zaplavat levněji. Informovalo o tom vedení Bosporu.
Začal poslední týden Prázdninového kolotoče a děti se mají nač těšit 30.7.2012

Začal poslední týden Prázdninového kolotoče a děti se mají nač těšit

Prázdninový kolotoč, velký letní projekt, míří do finále. Děti, buďte u toho! Poslední týden plný her, soutěží a odměn začal v pondělí 30. července a skončí v pátek 3. srpna. V úterý se s Prázdninovým kolotočem vydejte do bazénu.
 - zobrazit celou zprávu 27.7.2012

Zloděje, který kradl i v Bohumíně, policisté obvinili z pěti skutků

Původně ho dopadli jako šíleného řidiče. Pak se ukázalo, že v policejní síti uvízl vykutálený zlodějíček, který kradl kde se dalo - v několika městech na Karvinsku. Dvaadvacetiletý mladík „úřadoval“ také v Bohumíně, kde měl ukrást dvě jízdní kola.
Speciální školní autobus mezi Novou Vsí a Skřečoní od září už jezdit nebude 27.7.2012

Speciální školní autobus mezi Novou Vsí a Skřečoní od září už jezdit nebude

Speciální školní autobus, který vozil děti ze školy ve Skřečoni domů do Nové Vsi, v září už nevyjede. Otevřením přivaděče k mostu ve Skřečoni se rušná Opletalova ulice zklidnila. Podle vedení města tím odpadl důvod, proč byla speciální linka nutná.
 - zobrazit celou zprávu 27.7.2012

Do areálu letního kina v Bohumíně za 4. ročníkem Rockového festivalu

Pořádný nářez čeká zítra, v sobotu 28. července, na návštěvníky v bohumínském letním kině. Tentokrát nebude filmový, ale hudební. Městská agentura K3 v amfiteátru pořádá další ročník oblíbeného Rockového festivalu. Hlavní hvězdou je Dodo Doležal.
 - zobrazit celou zprávu 26.7.2012

Nalaďte si TV zprávy z Bohumína s pomocí televizního technika

Sledujete DVB-T televizní vysílání díky klasické anténě a set-top boxu nebo moderního televizoru? Přijímáte všechny dostupné stanice a jen LTV Plus Klimkovice, kde vysílá také náš TIK Bohumín, vám nehraje? Požádejte o pomoc televizního technika.
Zahradníci odstraňovali následky silného větru z minulého týdne 26.7.2012

Zahradníci odstraňovali následky silného větru z minulého týdne

Uplynulý týden se v Bohumíně nesl ve znamení odstraňování následků, které za sebou zanechal silný vítr. Zahradníci museli hned třikrát sáhnout po motorové pile a rozřezat na kusy poškozené či zcela vyvrácené stromy. Na seznamu je smrk, topol a bříza.
Hasiči z bohumínské Vrbice budou mít svého zástupce na mistrovství ČR 26.7.2012

Hasiči z bohumínské Vrbice budou mít svého zástupce na mistrovství ČR

Dobrovolní hasiči z bohumínské části Vrbice úspěšně reprezentují svůj sbor a také město. Dalšímu členovi jejich soutěžního týmu se povedlo probojovat na Mistrovství České republiky v požárním sportu. Bohumín by tak měl mít na finále 1 až 2 zástupce.
Ve Vrbici v noci hořela dřevěná kůlna, den předtím ve Skřečoni dům 25.7.2012

Ve Vrbici v noci hořela dřevěná kůlna, den předtím ve Skřečoni dům

Červený kohout v Bohumíně znovu řádil. Plameny tentokrát ničily majetek ve Skřečoni a ve Vrbici. Zasahovat museli profesionální i dobrovolní hasiči. Minimálně v jednom případě vše nasvědčuje tomu, že požár byl úmyslně založený a v Bohumíně řádí žhář.
Kraj prodloužil termín pro příjem žádostí o příspěvek na výměnu kotlů 25.7.2012

Kraj prodloužil termín pro příjem žádostí o příspěvek na výměnu kotlů

Moravskoslezský kraj se společně s Ministerstvem životního prostředí, jako spoluvyhlašovatelem programu, dohodl na prodloužení termínu podávání žádostí o dotace v rámci vyhlášené 2. Společné výzvy v programu na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za nové.
 - zobrazit celou zprávu 25.7.2012

Policisté požádali o pomoc při pátrání po pohřešovaném Emilu Baňárovi z Bohumína

Poslední zprávy o něm jsou z neděle 22. července 2012. Od té doby jakoby se po něm slehla zem. Po Emilu Baňárovi (ročník 1958) z Bohumína policisté vyhlásili pátrání a obrátili se s prosbou o spolupráci na veřejnost. AKTUALIZOVÁNO 31/7/2012.
Z 3600 dohod o zvýšení nájemného je v Bohumíně uzavřeno 96 procent 25.7.2012

Z 3600 dohod o zvýšení nájemného je v Bohumíně uzavřeno 96 procent

Na počátku bylo 3600 dohod o zvýšení nájemného, zbylo jich 134. Taková je aktuální bilance procesu úpravy nájemného pro období od 1. ledna příštího roku pro období dalších tří let. Uvedl to majetkový odbor bohumínské radnice.
Jubilejní 10. ročník hasičské soutěže O putovní pohár rady města Bohumín 23.7.2012

Jubilejní 10. ročník hasičské soutěže O putovní pohár rady města Bohumín

Jubilejní 10. ročník oslaví tradiční soutěž v požárním sportu, za kterou se pravidelně sjíždí několik desítek týmů do bohumínské městské části Vrbice, O putovní pohár rady města. Souboj s časem, vodou a technikou startuje v sobotu 28. července ve 12 hod.
Teplovod v Bohumíně bude tři dny mimo provoz, proběhne plánovaná odstávka 20.7.2012

Teplovod v Bohumíně bude tři dny mimo provoz, proběhne plánovaná odstávka

Na přípravu preventivní údržby a případné následné opravy všech svých primárních a sekundárních rozvodů se v současné době připravuje společnost ČEZ Teplárenská, a. s. Teplovod v Bohumíně je na řadě s letní odstávkou v závěru července.
Hasiči zaznamenali rekordní den, vyjížděli k šesti případům, z toho tři byly požáry 19.7.2012

Hasiči zaznamenali rekordní den, vyjížděli k šesti případům, z toho tři byly požáry

Takový den, jaký včera prožili, hasiči v Bohumíně už dlouho nepamatují. Během 24 hodin museli na území města zasahovat hned u šesti větších případů. Tři z nich se přitom týkaly ohně, kdy hořely pneumatiky, unimobuňky i železniční vagon.
Stovky domácností v Bohumíně dostanou speciální třídicí tašky na papír, sklo a plasty 19.7.2012

Stovky domácností v Bohumíně dostanou speciální třídicí tašky na papír, sklo a plasty

Už žádné lamentování nad tím, jak papír, sklo a plasty zanést ke sběrným nádobám na tříděný odpad. Stovkám domácností v Bohumíně pomohou speciální tašky, které obdrží v rámci osvětové kampaně zdarma až do bytu.
Do Ostravice unikl hydraulický olej, dostal se do Odry až ke Starému Bohumínu 18.7.2012

Do Ostravice unikl hydraulický olej, dostal se do Odry až ke Starému Bohumínu

Hydraulický olej dnes (středa 18. července) unikl do řeky Ostravice a následně se dostal do řeky Odry. Hasiči museli na druhé jmenované řece postavit dvě norné stěny. Látku se podařilo zachytit mimo jiné u břehu ve Starém Bohumíně.
Vyfoť projekt podpořený Evropskou unií a vyhraj kvalitní fotoaparát 18.7.2012

Vyfoť projekt podpořený Evropskou unií a vyhraj kvalitní fotoaparát

Kvalitní fotoaparáty, víkendové pobyty, předplatné časopisu a další nápadité ceny rozdá Ministerstvo pro místní rozvoj zručným fotografům. Stačí, aby vyfotili některý z realizovaných projektů podpořených dotacemi Evropské unie.
In-line bruslaři a cyklisté se letos dočkají nové stezky v polích v Pudlově 18.7.2012

In-line bruslaři a cyklisté se letos dočkají nové stezky v polích v Pudlově

Cyklisté a bruslaři na in-line bruslích se dočkají v Bohumíně zajímavého úseku. Nový povrch dostane dnes účelová cesta v Pudlově, která se táhne v polích od Antošovické lávky až do Starého Bohumína. In-line a cyklostezku město postaví s podporou EU.
 - zobrazit celou zprávu 17.7.2012

Ženu okradla trojice výrostků, bylo mezi nimi i teprve desetileté dítě

Bylo mu teprve deset let! Přesto měl krást v ulicích Pudlova. Stalo se v Jeremenkově ulici. Společně s dvěma kumpány si mladý výtržník vyčíhl 59letou ženu. Nevychovaná trojice jí ukradla kabelku.
Infopanely vodácké stezky doplnily zajímavosti přírody bohumínských meandrů 15.7.2012

Infopanely vodácké stezky doplnily zajímavosti přírody bohumínských meandrů

Více informací, více zajímavostí a více fotografií. Takové jsou informační tabule vodácké stezky situované u břehů Odry v Pudlově, Starém Bohumíně a na Olši ve Věřňovicích. Radnice v Bohumíně využila druhou stranu panelů a doplnila je další zajímavé info.
Starobohumínské oplatky dostanou k 5. výročí nový kabát 14.7.2012

Starobohumínské oplatky dostanou k 5. výročí nový kabát

Mají už osm příchutí a teď dostanou i nový obal. Starobohumínské oplatky, žádaný symbol poutního místa, se po letech „obalí“ do nového. Od poloviny srpna vymění dosavadní modré balení za tmavě červené a s novým nahlédnutím do historie.
Účastníky Prázdninového kolotoče v Záblatí bavil Sokol, fotbal, hasiči i zumba 13.7.2012

Účastníky Prázdninového kolotoče v Záblatí bavil Sokol, fotbal, hasiči i zumba

Ve spárech Sokola se ocitly děti v Bohumíně. Neunesl je žádný dravý pták, ale zabavili je členové TJ Sokol Záblatí společně s kolegy z fotbalového FK Slovan Záblatí a Sboru dobrovolných hasičů v Záblatí. Zavedl je sem páteční Prázdninový kolotoč.
Ke kapli Pustyňa vznikne přístupová stezka, Bohumínu ji pomůže uhradit Evropská unie 13.7.2012

Ke kapli Pustyňa vznikne přístupová stezka, Bohumínu ji pomůže uhradit Evropská unie

Už žádné brouzdání ve vysoké trávě cestou ke kapli Pustyňa ve Starém Bohumíně. Ještě v letošním roce k ní povede nová přístupová stezka pro pěší i cyklisty. Radnice ji postaví s pomocí dotace, kterou získala z evropských fondů.
Z věže hřbitovní kaple ve Starém Bohumíně se ozývá pravidelné vyzvánění 12.7.2012

Z věže hřbitovní kaple ve Starém Bohumíně se ozývá pravidelné vyzvánění

Filiální hřbitovní kaple Všech svatých již není němá. Nově se z její věže ozývá pravidelné vyzvánění. Zatímco doposud se zvonilo pouze při smutečních obřadech, odteď zvon reaguje i na přesný čas. Vyzvánění zní pravidelně v 6, 12 a 18 hodin.
Prázdninový kolotoč zavítal do bohumínské Maryšky, dnes pokračuje v hájence 11.7.2012

Prázdninový kolotoč zavítal do bohumínské Maryšky, dnes pokračuje v hájence

Prázdninový kolotoč, akce pro děti ve věku od 6 do 15 let pořádaná městem, se druhý den roztočil v Domě dětí a mládeže a v Salonu Maryška. Děti se rozdělily do tří skupin. Program pro 20 malých detektivů připravilo OS Maryška a Klub U létající ryby.
Divadelní předplatné v bohumínském kině K3 pořídíte za polovinu 11.7.2012

Divadelní předplatné v bohumínském kině K3 pořídíte za polovinu

Až polovinu ušetří milovník divadla, který si zakoupí předplatné na představení hraná v kině K3 v Novém Bohumíně. Předprodej předplatného na podzimní sezónu právě začal. Informovala o tom městská agentura K3 a zveřejnila podrobnosti.
V Bohumíně se roztáčí již 3. ročník Prázdninového kolotoče pro děti a mládež 5.7.2012

V Bohumíně se roztáčí již 3. ročník Prázdninového kolotoče pro děti a mládež

Nuda se v Bohumíně o prázdninách nekoná! Čtyři týdny zajímavých výletů, soutěží, zážitků a nevšedních setkání nabízí již třetí ročník velké celoměstské akce pro děti a mládež - Prázdninový kolotoč. Letošní ročník se odehraje v detektivním duchu.
Režisér Miloš Zábranský besedoval a putoval Bohumínem 5.7.2012

Režisér Miloš Zábranský besedoval a putoval Bohumínem

Uznávaný režisér Miloš Zábranský si prošel Bohumín a navštívil jeho zajímavá zákoutí. Do Bohumína ho přilákala talkshow Večery pod palmou v Salonu Maryška, kde byl hostem. Viděl také kříž, který v Bohumíně osobně zhotovil a dnes je ve Starém Bohumíně.
Letní Ma CaFe v Bohumíně nabízí výstavy a příjemná posezení 4.7.2012

Letní Ma CaFe v Bohumíně nabízí výstavy a příjemná posezení

Lidé všech generací se mohou po celý červenec setkávat či jen tak zastavit na kus řeči před Salonem Maryška. Improvizovaný klub pod širým nebem tady denně otevírají mládežníci z volnočasového Klubu U létající ryby. Od 9 do 21 hodin.
Policisté se zbraněmi na radnici aneb když se doručují čistopisy cestovních pasů 3.7.2012

Policisté se zbraněmi na radnici aneb když se doručují čistopisy cestovních pasů

Scénu jako z akčního filmu nedávno prožili lidé, kteří si to namířili na radnici. Bylo kolem 13. hodiny, když na chodníku před radnicí zaparkovala policejní auta s majáčky. Z vozidel vyskákali muži se samopaly, kteří vzápětí vešli dovnitř úřadu.
Bohumínští siláci závodili na Slovensku v Cedron Cupu v mrtvém tahu 3.7.2012

Bohumínští siláci závodili na Slovensku v Cedron Cupu v mrtvém tahu

Závodníci oddílu silového trojboje TJ Viktorie Bohumín se o víkendu zapojili do 8. ročníku soutěže v mrtvém tahu, Cedron CUP. Vypravili se za ním na salaš Cabaj, která se nachází nedaleko slovenské Nitry. Závodník Martin Turek z turnaje přivezl bronz.
 - zobrazit celou zprávu 2.7.2012

Tropický víkend přidělal práci záchranářům, museli častěji vyjíždět ke kolapsům

O víkendu zaznamenali moravskoslezští záchranáři zvýšenou výjezdovou činnost, ke které přispěly tropické teploty. V sobotu sanitky vyjely ve 332 případech, v neděli do 22. hodiny v 286 případech. Informoval o tom mluvčí záchranářů.
Sokolové z Bohumína budou na sletu cvičit v přímém přenosu České televize 30.6.2012

Sokolové z Bohumína budou na sletu cvičit v přímém přenosu České televize

Bohumínští sokolové jsou v Praze! Právě dnes (30. června) tam vyjeli vlakem, aby se zapojili do XV. všesokolského sletu. Výprava z našeho města se představí v sestavách na stadionu v pražském Edenu, odkud bude cvičení živě přenášet stanice ČT4 Sport.
Další krok v modernizaci tělocvičny domu dětí a mládeže: stará okna nahradí nová 29.6.2012

Další krok v modernizaci tělocvičny domu dětí a mládeže: stará okna nahradí nová

Dělníci si v těchto dnech vzali „do parády“ tělocvičnu Domu dětí a mládeže Fontána Bohumín. Město, které je jeho zřizovatelem, tam realizuje výměnu starých oken za nová. Investice přijde na 348 tisíc korun a Bohumín ji hradí ze svého rozpočtu.
 - zobrazit celou zprávu 28.6.2012

V Rychvaldu se horkou vodou opařil teprve roční chlapec, je v nemocnici

Roční chlapec se včera kolem poledne opařil horkou vodou v sousedním Rychvaldu. Záchranáři ho s vážnými poraněními transportovali do nemocnice. V průběhu pouhých dvou dnů přitom museli v kraji zasahovat hned ve třech takových případech.
Bohumínskou tenisovou ligu znovu ovládli Sofťáci 28.6.2012

Bohumínskou tenisovou ligu znovu ovládli Sofťáci

Nic se nemění. Obhájci loňského prvenství v Bohumínské tenisové lize (BTL) amatérských družstev, tým Sofťáků znovu po roce získal titul, když nejúspěšněji zvládl finálové boje o umístění. Sofťáci porazili družstvo BM Servisu 3:2.
Nejen na aquacentru začíná velká letní sezóna plná slev a bonusů 28.6.2012

Nejen na aquacentru začíná velká letní sezóna plná slev a bonusů

V bohumínském sportovně-relaxačním areálu za parkem Petra Bezruče právě dnes (čtvrtek 28. června) začíná to pravé léto! Sezóna ve znamení bonusů, slev a výhodných vstupů startuje 28. června a skončí v neděli 2. září.
Nový povrch pro křižovatky u supermarketu Albert až po otevření přivaděče k mostu 27.6.2012

Nový povrch pro křižovatky u supermarketu Albert až po otevření přivaděče k mostu

Nový povrch pro vozovku v křižovatkách ulic Československé armády, Osvoboditelů a Jateční, stavební firma položí až po 9. červenci. Oznámil to odbor dopravy bohumínské radnice na základě informací, které od prováděcí společnosti získal.
V Bohumíně promovalo dalších 15 studentů Univerzity třetího věku, mnozí se chtějí dál vzdělávat 27.6.2012

V Bohumíně promovalo dalších 15 studentů Univerzity třetího věku, mnozí se chtějí dál vzdělávat

Dalších 15 seniorů z Bohumína se může pochlubit certifikátem o absolvování Univerzity třetího věku. Převzali si ho při slavnostní promoci v obřadní síni bohumínské radnice z rukou představitelů Vysoké školy podnikání Ostrava a města Bohumína.
Sobota v Bohumíně: Studentský blešák II a filmy studentů 26.6.2012

Sobota v Bohumíně: Studentský blešák II a filmy studentů

Sobota v Bohumíně patří studentům. Už podruhé se na náměstí T. G. M. představí se Studentským blešákem, kde najdete textil, učebnice, módní doplňky a mnohé další. Večer se okolí Salonu Maryška změní v improvizované kino s přehlídkou studentských filmů.
S vysvědčením se samými jedničkami do kina K3 na premiéru Doby ledové 4 25.6.2012

S vysvědčením se samými jedničkami do kina K3 na premiéru Doby ledové 4

Žáci, máte na vysvědčení samé jedničky? Pak v pátek 29. června hurá do kina K3 v Novém Bohumíně. Předložte vysvědčení a premiéru filmu Doba ledová 4: Země v pohybu si vychutnejte zdarma. V den vysvědčení se zde bude promítat dvakrát.
Přijďte ve středu do aquacentra a zapojte se do velké soutěže Plave naše město 23.6.2012

Přijďte ve středu do aquacentra a zapojte se do velké soutěže Plave naše město

Ve středu do plavek! Tak zní výzva pro všechny, kterým není plavání cizí. Bohumínské aquacentrum pořádá velkou plaveckou soutěž, obdobu oblíbeného klání Plave celé město. Soutěž startuje ve středu 27. června v 6 hodin ráno, potrvá do 19 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 22.6.2012

Bohumín ožije městskými slavnostmi, zazpívá Martin Chodúr

Velké městské slavnosti pořádá městská agentura K3 zítra, v sobotu 23. června, v Bohumíně. V parku Petra Bezruče zazpívají Kamil Emanuel Gott, Vladimír Hron, Vaše Fajfr neboli „Nohavica po našemu“ a vítěz první ČS Superstar Martin Chodúr.
Režisér Miloš Zábranský exkluzivním hostem talkshow Večery pod palmou v Maryšce 22.6.2012

Režisér Miloš Zábranský exkluzivním hostem talkshow Večery pod palmou v Maryšce

Dalšího z řady exkluzivních hostů uvítá bohumínský Salon Maryška. Pozvání do talkshow Večery pod palmou přijal scénárista, režisér a publicista Miloš Zábranský. Bude hostem talkshow Květuše Mlynkecové ve čtvrtek 28. června od 18:30 hodin.
Vodáci, začíná nová sezóna na řece Odře! Odemykáme meandry společným sjezdem 21.6.2012

Vodáci, začíná nová sezóna na řece Odře! Odemykáme meandry společným sjezdem

Na řeku Odru se po roční přestávce vrátí vodácký život. První hromadná plavba je na programu v sobotu 30. června. „Odemykání meandrů 2012“ odstartuje v 9:30 hodin na břehu řeky ve Starém Bohumíně, sraz je u nástupního místa.
Sokoli úspěšně zvládli celokrajský slet, teď už je před nimi velké finále v Praze 20.6.2012

Sokoli úspěšně zvládli celokrajský slet, teď už je před nimi velké finále v Praze

Od cesty do Prahy je dělí pár dnů. Sokolové z celého Moravskoslezského kraje zvládli poslední velkou zkoušku před XV. všesokolským sletem. Celokrajskou generálku situovali na Tyršův stadion v Opavě, kde nechyběli zástupci TJ Sokol Bohumín a Záblatí.
Po divoké honičce městem řidič srazil chodkyni a způsobil jí těžká zranění 20.6.2012

Po divoké honičce městem řidič srazil chodkyni a způsobil jí těžká zranění

Scénu jako z akčního filmu připomínala automobilová honička, která skončila těžkým zraněním 38leté ženy. Policistům se snažil ujet zdrogovaný 34letý řidič, který svou zběsilou jízdou ohrožoval svou spolujezdkyni a hlavně ostatní účastníky provozu.
Oprava páteřní komunikace v centru Bohumína má nové termíny 20.6.2012

Oprava páteřní komunikace v centru Bohumína má nové termíny

Stavbaři aktualizovali harmonogram oprav páteřní silnice I/67 v Novém Bohumíně. Původně zveřejněné termíny změnili. S pokládkou nového živičného povrchu nezačali u hasičské zbrojnice, jak plánovali, ale na opačné straně vyfrézovaného úseku.
Meteorologové: vysoké teploty doprovodí podle předpovědi intenzivní bouřky 19.6.2012

Meteorologové: vysoké teploty doprovodí podle předpovědi intenzivní bouřky

K vysokým teplotám se přidají bouřky. Taková je předpověď meteorologů pro nejbližší hodiny. Bouřky se mohou v Moravskoslezském kraji objevit dnes odpoledne a v noci, výstraha platí do 22 hodin. Zítra odpoledne pak musíme počítat s vysokými teplotami.
Červnové mládežnické Popdium se zpěvákem Martinem Chodúrem 18.6.2012

Červnové mládežnické Popdium se zpěvákem Martinem Chodúrem

Hvězdně obsazený bude 5. díl mládežnické talkshow Popdium. Volnočasový Klub U létající ryby ho uvede v pátek 22. června a hlavním hostem bude vítěz Česko-slovenské Superstar Martin Chodúr. Přijďte v pátek do Salonu Maryška, začátek je v 18 hodin.
Náměstí T. G. Masaryka oživí pětidenní festival ochotnických divadel 15.6.2012

Náměstí T. G. Masaryka oživí pětidenní festival ochotnických divadel

Už potřetí zavítá do centra Nového Bohumína velký festival amatérských divadel. Potrvá od pondělí 18. do pátku 22. června. Představí se Divadlo Silesia Ostrava, bohumínský Timboj a Boban, Divadlo Štěk Štěpánov, Dividlo Ostrava a Dodivalo Dobroslavice.
Při tragické dopravní nehodě vyhasl život 16letého cyklisty 14.6.2012

Při tragické dopravní nehodě vyhasl život 16letého cyklisty

Život 16letého chlapce včera odpoledne (středa 13. června) vyhasl ve Štefánikově ulici v Novém Bohumíně. K neštěstí došlo odpoledne krátce před 16. hodinou. Po střetu s nákladním automobilem již nebylo mladíkovi pomoci. Informovali o tom policisté.
 - zobrazit celou zprávu 14.6.2012

Kinem K3 provoní čerstvě upražený popkorn, novinkou je také platební terminál

Hned dvě novinky zavádí od tohoto týdne bohumínské kino K3. V jeho pokladně můžete nově platit také platební kartou bezhotovostně a chvíle sledování filmu okořenit čerstvě upraženým popkornem. Obě nové služby startují dnes, ve čtvrtek 14. června.
Meteorologové upozornili na další dešťové srážky a vyzvali k povodňové pohotovosti 13.6.2012

Meteorologové upozornili na další dešťové srážky a vyzvali k povodňové pohotovosti

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na velmi vydatný déšť a vyzval k povodňové pohotovosti. Varování platí od středy do čtvrteční 12., respektive 18. hodiny. Tlaková níže bude ustupovat ze střední Evropy k severovýchodu.
Zahradníci museli odřezat nalomenou větev vzrostlého habru u školy v Záblatí 13.6.2012

Zahradníci museli odřezat nalomenou větev vzrostlého habru u školy v Záblatí

Neplánovaně museli zahradníci v Bohumíně sáhnout pro motorovou pilu. Včera odpoledne s ní odstranili jednu z kmenových větví vzrostlého habru. Vzhledem k charakteru stromu šlo o 1/4 dřeviny. Strom se nachází před základní školou na kopci v Záblatí.
Taneční soubor Kates obsadil na velké soutěži v Ostravě 12 medailových pozic 12.6.2012

Taneční soubor Kates obsadil na velké soutěži v Ostravě 12 medailových pozic

S velkou slávou ukončil bohumínský taneční soubor Kates, působící při Domě dětí a mládeže Fontána Bohumín, taneční sezónu 2011/2012. Jeho tanečníci se o to o víkendu postarali svými výkony na taneční soutěži v Ostravě-Zábřehu.
Letošní druhý svoz nebezpečného odpadu znovu doprovodí sbírka textilu 12.6.2012

Letošní druhý svoz nebezpečného odpadu znovu doprovodí sbírka textilu

Podruhé se letos vydá do ulic Bohumína pojízdná sběrna nebezpečného odpadu, starých elektrozařízení a drobného šrotu. Pro velký úspěch se k ní podobně jako v březnu připojí vůz pro sběr textilu. Sběrna projede městem v sobotu 16. června.
Stříbrná medaile z mistrovství Evropy v silovém trojboji pro Tomáše Turka 12.6.2012

Stříbrná medaile z mistrovství Evropy v silovém trojboji pro Tomáše Turka

O starobohumínské TJ Viktorie se mluvilo v Dánsku. 5. až 9. června tam měl její oddíl silového trojboje zastoupení na Mistrovství Evropy v soutěži juniorů a dorostu 2012. Naše barvy hájil 17letý závodník Tomáš Turek.
 - zobrazit celou zprávu 11.6.2012

Policisté vyhmátli na silnicích v Bohumíně a Rychvaldě hříšníky

Hned dva řidiče, kteří na cestách v danou chvíli neměli co dělat, ulovili do svých sítí o víkendu policisté v Bohumíně a sousedním Rychvaldu. V Bohumíně zastavili řidiče, který řídil i přesto, že má zákaz řízení všech vozidel.
Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín má nové internetové stránky 8.6.2012

Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín má nové internetové stránky

Městský Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín je moderním a dynamickým zařízením pro celou rodinu. Přesvědčíte se o tom návštěvou jeho nových internetových stránek. Dům dětí je spustil v těchto dnech. Ze staré webové prezentace nezůstalo skoro nic.
Policisté dálničního oddělení odhalili enormně přetížený kamion z Polska 7.6.2012

Policisté dálničního oddělení odhalili enormně přetížený kamion z Polska

Tak tomu se říká úlovek. Dnes ráno po zhruba třídenní operativní činnosti kontrolovali policisté dálničního oddělení Ostrava řidiče kamionu s polskou mezinárodní registrační značkou. Zkušeným policistům neuniklo, že náklad překročil povolenou hmotnost.
Město postaví v Záblatí novou kanalizaci, práce začnou v červenci 7.6.2012

Město postaví v Záblatí novou kanalizaci, práce začnou v červenci

Záblatí prošpikuje potrubí nové kanalizace. V průběhu 2 let vznikne v takzvané horní oblasti městské části. Práce začnou 9. července. Potrubí pro odvádění odpadních vod pro asi 60 domů a práce s jeho položením spojené uhradí Bohumín ze svého rozpočtu.
Přátelé bohumínské historie lákají na výstavu dobových antipendií 7.6.2012

Přátelé bohumínské historie lákají na výstavu dobových antipendií

Víte, co jsou to antipendie? Pokud ne, pak si udělejte čas a zamiřte do domu U Rytíře ve Starém Bohumíně. Odpověď na otázku najdete ve výstavních prostorech občanského sdružení Přátel bohumínské historie na náměstí Svobody.
Příjem dalších žádostí o takzvané kotlíkové dotace začne v sobotu 16. června 6.6.2012

Příjem dalších žádostí o takzvané kotlíkové dotace začne v sobotu 16. června

Rada Moravskoslezského kraje dnes (6. června 2012) schválila vyhlášení 2. Společné výzvy k příjmu žádostí v rámci takzvaných kotlíkových dotací. Příjem žádostí bude zahájen o víkendu 16. – 17. června 2012.
Frézování vozovky a pokládka nového živičného povrchu ochromí ulice v centru Bohumína 6.6.2012

Frézování vozovky a pokládka nového živičného povrchu ochromí ulice v centru Bohumína

Oprava jedné z nejvytíženějších silnic v Novém Bohumíně ochromí na několik dnů dopravu v centru města. Nový povrch pro komunikaci I/67 realizuje Ředitelství silnic a dálnic. Práce začínají dnes, ve středu 6. června.
Dělníka v sousedním Rychvaldě zasypala ve výkopu mokrá zemina 5.6.2012

Dělníka v sousedním Rychvaldě zasypala ve výkopu mokrá zemina

Dělníka ve výkopu dnes ráno zasypala mokrá zemina. Stalo se v sousedním Rychvaldě, kam krátce před osmou hodinou zamířila posádka rychlé zdravotnické pomoci z Bohumína a z Ostravy vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.
Na Oranžovém kole našlapali pro bohumínské Salome skoro 51 tisíc korun 4.6.2012

Na Oranžovém kole našlapali pro bohumínské Salome skoro 51 tisíc korun

Více než 1 tisíc lidí zavítal v sobotu na Den otevření dveří do Elektrárny Dětmarovice. Návštěvníci kromě prohlídky strojních zařízení pomohli také dobré věci. Součástí programu bylo také Oranžové kolo Nadace ČEZ. Pro Salome Bohumín vyneslo 50 602 korun.
10 jednotek hasičů bojovalo s požárem autodílny ve Starém Bohumíně 4.6.2012

10 jednotek hasičů bojovalo s požárem autodílny ve Starém Bohumíně

Sedm poničených osobních aut a předběžná škoda asi 800 tisíc korun. Takové jsou následky požáru ve Starém Bohumíně, ke kterému došlo včera večer, v neděli 3. června. Plameny tam zachvátily funkční autodílnu. Zasahovat muselo 10 jednotek hasičů.
Knihovna v Novém Bohumíně změní vzhled vstupu do budovy, zmodernizuje ho 2.6.2012

Knihovna v Novém Bohumíně změní vzhled vstupu do budovy, zmodernizuje ho

Revize knihovního fondu a stavební opravy na přelomu června a července dočasně uzavřou městskou knihovnu K3 v Novém Bohumíně. Omezení začne 25. června a potrvá do 7. července. První návštěvní den připadne na pondělí 9. července.
Pod palmou v bohumínské Maryšce se potkali tři patrioti Bohumína 1.6.2012

Pod palmou v bohumínské Maryšce se potkali tři patrioti Bohumína

Další zajímavé osobnosti Bohumína uvítali fanoušci cyklu Večery pod palmou v Salonu Maryška. Květnové vydání originální talkshow nabídlo témata školství, Sokol, historie, příroda, vojenské sruby a hlavně - zapálení pro věc a patriotismus k Bohumínu.
Končícím ředitelkám škol předána poděkování, učitelé znají jejich nástupce 31.5.2012

Končícím ředitelkám škol předána poděkování, učitelé znají jejich nástupce

Pracovníci škol v Bohumíně se seznamují se svými novými či staronovými řediteli. Vedení Bohumína pracovníkům škol výsledky konkurzů osobně oznamuje. Ke změnám došlo pouze na Základní škole ČSA v Novém Bohumíně a na Základní škole ve Skřečoni.
Tanečníci z Bohumína získali na mistrovství republiky desítky zlatých medailí 31.5.2012

Tanečníci z Bohumína získali na mistrovství republiky desítky zlatých medailí

Dva víkendy po sobě bojovali nejtalentovanější tanečníci z celé země v technicky nejnáročnějších disciplínách show, modern, jazz dance a balet o tituly mistrů České republiky. Tanečníci z Bohumína soutěži kralovali. Medaile počítají na desítky.
Oranžové kolo v dětmarovické elektrárně letos šlape pro stacionář Salome 30.5.2012

Oranžové kolo v dětmarovické elektrárně letos šlape pro stacionář Salome

Při pohledu do jejích útrob se vám zatají dech. Elektrárna Dětmarovice otevírá veřejnosti své dveře. Akce, spojená s oslavou Dne dětí, bude mít také letos charitativní podtext. Na Oranžovém kole můžete našlapat peníze pro Denní stacionář Salome.
Bohumín v sobotu ovládnou sokoli a skladby pro slet, ženy zdárně zvládly secvik 30.5.2012

Bohumín v sobotu ovládnou sokoli a skladby pro slet, ženy zdárně zvládly secvik

Jsou připraveny! Ženy a dívky zapojené do nácviku XV. všesokolského sletu si otestovaly, že mohou se svou skladbou „Česká suita“ směle vystoupit před publikem. Jednou ze dvou generálek před celostátním sletem sokolů bude župní slet v Bohumíně.
Dva žháři ze Skřečoně a Nového Bohumína zapalovali kontejnery, policisté je zadrželi 29.5.2012

Dva žháři ze Skřečoně a Nového Bohumína zapalovali kontejnery, policisté je zadrželi

Rozmar, výtržnictví nebo psychické narušení? Těžko říct, co vedlo dva čtyřiadvacetileté mladíky ze Skřečoně a Nového Bohumína k tomu, že v neděli časně nad ránem zapálili v centru města hned dva plastové kontejnery na domovní odpad.
Žena ze Skřečoně chtěla mezi papír, sklo a plasty vpašovat skelnou vatu 29.5.2012

Žena ze Skřečoně chtěla mezi papír, sklo a plasty vpašovat skelnou vatu

Motto „Moudrému napověz ..." zhmotnila žena, která ve Skřečoni pojala recyklaci odpadu po svém. Přivstala si a v časných ranních hodinách vozila staré balíky skelné vaty ke kontejnerům na papír, sklo a plasty. Bude se zpovídat přestupkové komisi.
Mobilní sběrný dvůr bude na každém stanovišti přijímat odpad o jeden den déle 29.5.2012

Mobilní sběrný dvůr bude na každém stanovišti přijímat odpad o jeden den déle

Mobilní sběrný dvůr odpadu, který od jara do podzimu korzuje okrajovými částmi Bohumína, má pro obyvatele dobrou zprávu. Od června bude mít na každém stanovišti otevřeno o jeden den navíc.
Zavítejte v pátek odpoledne do Pohádkového pokojíčku na náměstí 28.5.2012

Zavítejte v pátek odpoledne do Pohádkového pokojíčku na náměstí

Čtení je zábava. Právě o tom děti přesvědčí u příležitosti jejich svátku velká čtenářská akce v Novém Bohumíně. Pořádá ji knihovna K3, která s knížkami zavítá jak do mateřinek a základních škol, tak na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Studentský blešák aneb tak trochu turecké tržiště před Maryškou 27.5.2012

Studentský blešák aneb tak trochu turecké tržiště před Maryškou

Od textilu, přes bižuterii až po učebnice a také něco na zub. Takovou podobu vtiskli středoškoláci vůbec prvnímu studentskému blešímu trhu v Bohumíně. Na náměstí T. G. Masaryka ho v sobotu 26. května uspořádal volnočasový Klub U létající ryby.
Vykutálení zloději dostali v Bohumíně přes prsty, díky všímavým lidem 26.5.2012

Vykutálení zloději dostali v Bohumíně přes prsty, díky všímavým lidem

Bohumínští pomáhají městským strážníkům k dopadení vykutálených zlodějíčků. V uplynulých dnech díky včasnému telefonátu všímavých lidí zadrželi policisté přímo při činu hned čtyři pachatele krádeží.
Medailemi ověnčení závodníci z Bohumína vyjeli pro další cenné kovy 26.5.2012

Medailemi ověnčení závodníci z Bohumína vyjeli pro další cenné kovy

Minulý víkend přivezli do Bohumína devět medailí z mistrovství republiky a teď si jedou pro další. Členové Radosti a Impulsu reprezentují naše město na MČR v jazz, modern a show dance v kategoriích sólo, duo a malé formace.
Třináctiletému chlapci z Bohumína naměřili v dechu přes 2 promile alkoholu 24.5.2012

Třináctiletému chlapci z Bohumína naměřili v dechu přes 2 promile alkoholu

Jeden třináctiletý a dva patnáctiletí chlapci - totálně pod obraz. Takový pohled se naskytl strážníkům městské policie. Jednoho z opilých chlapců musela dokonce záchranná služba převézt do nemocnice. V dechu měl přes 2 promile alkoholu!
V Bochemii dnes proběhne chlorový poplach, půjde o CVIČENÍ 24.5.2012

V Bochemii dnes proběhne chlorový poplach, půjde o CVIČENÍ

Cvičný chlorový poplach vyhlásí dnes (čtvrtek 24. května) kolem pravého poledne společnost Bochemie. Do výrobního areálu zamíří vozidla hasičů, která pojedou přes město se zapnutými sirénami a majáky. Půjde o CVIČENÍ.
Chrámy v Bohumíně se 1. června připojí k celorepublikové Noci kostelů 24.5.2012

Chrámy v Bohumíně se 1. června připojí k celorepublikové Noci kostelů

Jen párkrát do roka si můžete v šeru noci vychutnat kouzlo kostelních chrámů. Po celé České republice k tomu bude příležitost v pátek 1. června, kdy proběhne tradiční Noc kostelů. Vůbec poprvé se k ní připojí starobohumínský farní chrám.
 - zobrazit celou zprávu 23.5.2012

Divácký megahit Líbáš jako ďábel uvede kino K3 v tomto týdnu hned třikrát

Kino v Bohumíně servíruje další divácký hit. Zítra (čtvrtek 24. května) uvede skvělou českou komedii Líbáš jako ďábel. Jde o volné pokračování hitu Líbáš jako Bůh od režisérky Marie Poledňákové. Příběh plný situačního humoru začíná v 19 hodin.
Do Bohumína zavítá Bambiriáda, přehlídka volnočasových aktivit nejen pro děti a mládež 23.5.2012

Do Bohumína zavítá Bambiriáda, přehlídka volnočasových aktivit nejen pro děti a mládež

Nadšení a zkušenost provázejí 14. ročníkem Bambiriády, přehlídky činnosti občanských sdružení dětí, mládeže a středisek volného času. Vůbec poprvé Bambiriáda zavítá také do Bohumína, do parku P. Bezruče v pátek 25. a v sobotu 26. května.
Školy v Bohumíně už vědí, kdo bude v příštích letech jejich řediteli 22.5.2012

Školy v Bohumíně už vědí, kdo bude v příštích letech jejich řediteli

Základní školy ve městě už vědí, kdo je v příštích letech povede. Radní Bohumína včera vybrali vítěze vyhlášených konkurzních řízení. Podle nového školského zákona Bohumín hledal čelní osobnosti pro pět základních a jednu mateřskou školu.
Následky nehody osobního auta zablokovaly Bezručovu ulici u železáren 19.5.2012

Následky nehody osobního auta zablokovaly Bezručovu ulici u železáren

Tři totálně zdemolované sloupy veřejného osvětlení a poškozený osobní automobil. Takové jsou následky dopravní nehody, ke které došlo dnes ráno v Bezručově ulici. Ještě teď odpoledne v místě probíhají práce na odstraňování následků kolize.
Hokejové mistrovství vrcholí, kino v Bohumíně je připravené na semifinále i finále 18.5.2012

Hokejové mistrovství vrcholí, kino v Bohumíně je připravené na semifinále i finále

Byl to nervák, ale vyšlo to! Čeští hokejisté včera na Mistrovství světa v ledním hokeji porazili Švédsko 4:3, postoupili do semifinále a v sobotu se utkají se Slovenskem. Zápas uvede na velkém plátně v HD kvalitě kino K3 Bohumín.
Dobrovolníci z Bohumína vybrali při Květinovém dni na boj proti rakovině přes 30 tisíc korun 18.5.2012

Dobrovolníci z Bohumína vybrali při Květinovém dni na boj proti rakovině přes 30 tisíc korun

Liga proti rakovině pořádala takzvaný Květinový den. Sbírka probíhala také v Bohumíně, kde se do ulic vydali dobrovolníci hned ze dvou organizací. Výtěžek činí dohromady přes 30 tisíc korun. Pomůže v boji proti rakovině i k osvětě.
Záblatí v neděli láká k návštěvě poutní slavnosti, budou atrakce i slavnostní mše 17.5.2012

Záblatí v neděli láká k návštěvě poutní slavnosti, budou atrakce i slavnostní mše

V Záblatí také v letošním roce pokračuje obnovená tradice poutní slavnosti. Letos připadá na neděli 20. května. Celé rodiny mohou zavítat do nejvýše položené bohumínské městské části za zábavou i posezením s přáteli. Akci pořádá město.
Učitelky, úřednice, podnikatelky, dělnice a další - ženy z Bohumína předváděly módu 17.5.2012

Učitelky, úřednice, podnikatelky, dělnice a další - ženy z Bohumína předváděly módu

Už podruhé si ženy v Bohumíně užily pocit stát na prknech, v záři světel a navíc jako modelky. Předepsané parametry až na odvahu nebyly žádné. Módní show ŽENA 2012 uspořádalo občanské sdružení Alma mater a věnovalo jí maminkám a ženám.
Děti v Bohumíně se čtení neznámého textu nebojí, prokázala to knihovnická soutěž 17.5.2012

Děti v Bohumíně se čtení neznámého textu nebojí, prokázala to knihovnická soutěž

Bohumínské děti se nebojí číst nahlas a už vůbec nemají strach z neznámého textu. Prokázala to speciální čtenářská soutěž, která ve městě proběhla už třetím rokem. Dětské oddělení knihovny K3 ji vyhlašuje pro žáky 6. až 9. tříd.
Cykloturistické výlety pokračují, v neděli mají cyklisté sraz v nedaleké Olze v Polsku 16.5.2012

Cykloturistické výlety pokračují, v neděli mají cyklisté sraz v nedaleké Olze v Polsku

Každou neděli vyjíždějí bohumínští fandové cyklistiky na výlety do okolí. Seriál Nebude-li pršet je velmi oblíbený a účastní se ho pravidelně početná řádka zájemců. Pořadatelem je klub SK Šafrata. V neděli 20. května cyklus pokračuje cyklovýletem v Polsku
Do bohumínského aquacentra se vrací oblíbený aqua aerobic nejen pro ženy 16.5.2012

Do bohumínského aquacentra se vrací oblíbený aqua aerobic nejen pro ženy

Ženy a dívky v Bohumíně fandí novým druhům sportu. Oblíbily si například Aqua aerobic, který se teď vrací. Městské aquacentrum jej zařadilo zpátky do své nabídky. Přijďte si zasportovat každou středu od 19:30 do 20:30 hodin.
Skvělý ilustrátor Adolf Dudek si interaktivní besedou získal bohumínské školáky 16.5.2012

Skvělý ilustrátor Adolf Dudek si interaktivní besedou získal bohumínské školáky

Jsou besedy a besedy. Takovou, jakou pro školáky připravil ilustrátor Adolf Dudek, Bohumín už dlouho nezažil. Čtyři hodiny dokázal žáky bavit a zaujmout takovým způsobem, že se jim vůbec nechtělo domů. Dětské oddělení knihovny smíchem doslova burácelo.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad