Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Nehodovost v kraji vloni klesla, víc kolizí bylo jen na Karvinsku 9.1.2021

Nehodovost v kraji vloni klesla, víc kolizí bylo jen na Karvinsku

V Moravskoslezském kraji vloni poklesla nehodovost o 10,27 %, číslo kopíruje celostátní situaci. Celkem došlo v kraji v roce 2020 k 9197 nehodám, což je o 1 053 méně než v roce předchozím.
Záchranka na Nový rok pomáhala muži s řezným poraněním ruky 9.1.2021

Záchranka na Nový rok pomáhala muži s řezným poraněním ruky

Třikrát musela záchranka v Bohumíně vyjíždět v průběhu silvestrovských a novoročních oslav. Zdravotníci zasahovali například u řezného poranění horní končetiny.
Autoškoly mají výjimku a cvičné jízdy i výuka probíhají 7.1.2021

Autoškoly mají výjimku a cvičné jízdy i výuka probíhají

Autoškoly v Česku nadále fungují, v balíčku protiepidemických opatření jsou zařazeny do sektoru služeb a mají výjimku. V běžném režimu probíhají jízdy a teoretickou výuku v učebnách lze provádět v omezeném počtu osob.
Do oprav a údržby silnic v regionu necelá miliarda korun 6.1.2021

Do oprav a údržby silnic v regionu necelá miliarda korun

Správa Ostrava Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) vloni zajistila opravy a údržbu svěřených úseků v Moravskoslezském kraji za necelou miliardu korun. Správa Ostrava má na starost dálnice a silnice I. třídy.
Kraj má nový web, přehlednější a uživatelsky přívětivější 5.1.2021

Kraj má nový web, přehlednější a uživatelsky přívětivější

Po Bohumínu a portálu www.bohumin.cz představil novou internetovou prezentaci také Moravskoslezský kraj. Uživatelům slibuje žádné složité hledání a nabízí přehlednější grafiku.
Bohumínští se s nadšením chopili pořádání obří fotografické soutěže 4.1.2021

Bohumínští se s nadšením chopili pořádání obří fotografické soutěže

Pořádání prestižní fotografické soutěže „Moravskoslezský mapový okruh 2020/2021“ se ujali Bohumínští. Devatenáctý ročník klání, ve kterém se o první místa utká skoro 200 prací, připravil spolek Fotoklub Bohumín.
Novoroční proslov starosty Bohumína od 2. ledna v televizi 1.1.2021

Novoroční proslov starosty Bohumína od 2. ledna v televizi

Starosta Bohumína pozdraví obyvatele města hned v prvních hodinách nového roku prostřednictvím televizní obrazovky, internetu a sociálních sítí. Novoroční proslov uvede Televizní informační kanál Bohumín (TIK) ve vysílání od soboty 2. ledna 2021 v bloku zpravodajství.
Policisté: Lidé v kraji v noci dodržovali platná epidemická opatření 1.1.2021

Policisté: Lidé v kraji v noci dodržovali platná epidemická opatření

Silvestrovská noc byla zvláštní, odehrála se na pozadí zákazu nočního vycházení kvůli epidemii koronaviru. Policisté v Moravskoslezském kraji zaznamenali pouze malé množství případů vážnějšího porušení platných vládních nařízení.
Přelom roku 2020 byl pro záchranku pracovní 1.1.2021

Přelom roku 2020 byl pro záchranku pracovní

V posledních čtyřiadvaceti hodinách (od rána 31.12.2020 do šesté hodiny ranní 1.1.2021) vyjížděly posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje celkem ve 453 případech. Je to o přibližně čtvrtinu více, než je dlouhodobý průměr událostí.
Silvestr byl z pohledu hasičů v regionu klidný 1.1.2021

Silvestr byl z pohledu hasičů v regionu klidný

Silvestr, poslední den roku 2020, byl z pohledu moravskoslezských hasičů velmi klidný. Ani v Bohumíně nemuseli hasiči na přelomu starého a nového roku zasahovat.
Kdo ví, odpoví ... hrajeme nejen o dárkový balíček, zkuste štěstí v soutěži 31.12.2020

Kdo ví, odpoví ... hrajeme nejen o dárkový balíček, zkuste štěstí v soutěži

Nejen dárkový balíček se zajímavými cenami můžete vyhrát v soutěži magazínu Kdo ví, odpoví. Zkuste štěstí, odpovědi posílejte až do 10. ledna 2021. Ptáme se, kolikrát za poslední čtvrtstoletí neproběhlo v centru Bohumína oficiální štědrovečerní setkání.
Bohumín kvůli koronaviru znovu pozastavuje licitace bytů 30.12.2020

Bohumín kvůli koronaviru znovu pozastavuje licitace bytů

Bohumín musí vzhledem k vývoji epidemické situace s okamžitou platností znovu pozastavit licitace městských bytů. Do odvolání nebudou probíhat ani avizované prohlídky bytů. Jakmile to situace umožní, radniční odbor správy domů licitace a prohlídky znovu obnoví a zveřejní info na webu města.
Rady seniorům nejen jak se ubránit šmejdům natočili a vydali elektronicky 30.12.2020

Rady seniorům nejen jak se ubránit šmejdům natočili a vydali elektronicky

Plánovali sérii osvětových besed pro seniory se zaměřením na ochranu spotřebitele. Jenže koronavirus vše zkomplikoval. Namísto besed proto Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska předává seniorům z Bohumína rady a pomoc elektronicky.
Kočkám z útulku v Pudlově můžete přilepšit při dnech otevřených dveří 29.12.2020

Kočkám z útulku v Pudlově můžete přilepšit při dnech otevřených dveří

Bohumínský kočičí útulek pořádá o víkendu 2. a 3. ledna, po oba dny od 14 do 18 hodin, den otevřených dveří. Opuštěná zvířata můžete navštívit a dodatečně je obdarovat pamlsky nebo praktickými dárky.
Rok nebyl jednoduchý, o to víc si vážíme pomoci a podpory, bilancuje Pro-fit12 28.12.2020

Rok nebyl jednoduchý, o to víc si vážíme pomoci a podpory, bilancuje Pro-fit12

Bohumínský spolek Pro-fit12 v závěru roku bilancuje a děkuje všem občanům a dobrovolníkům, kteří se letos podíleli na jeho činnosti a podpořili v Bohumíně Květinový den, dobročinnou sbírku Ligy proti rakovině Praha na podporu onkologických pacientů.
Záchranka v době Vánoc ošetřila v kraji 1136 pacientů 27.12.2020

Záchranka v době Vánoc ošetřila v kraji 1136 pacientů

Přestože se sváteční dny obešly bez mimořádných událostí, operátoři zdravotnické záchranné služby přijímali větší počet tísňových hovorů, než v běžných dnech a posádky musely během tří uplynulých dní ošetřovat. Jen v průběhu Štědrého dne to bylo 350 událostí.
Krajský úřad v závěru roku omezí služby 27.12.2020

Krajský úřad v závěru roku omezí služby

Poslední dva dny tohoto roku budou služby krajského úřady omezeny. Ve čtvrtek 31. prosince bude krajský úřad pro veřejnost zcela uzavřen. Ve středu 30. prosince si mohou občané své záležitosti vyřídit pouze do 13 hodin.
Aktivní seniorky z Bohumína podpořila vlna solidarity 26.12.2020

Aktivní seniorky z Bohumína podpořila vlna solidarity

„Solidarita je krásná, takovou vlnu jsem nečekala a dojala nás,“ říká vedoucí Seniorklubu Bohumín Hana Práglová. Dobrovolnické aktivity členek klubu podpořila řada lidí, například když darovali pohlednice nebo vlnu, ze kterých vznikaly vánoční dárky pro babičky a dědečky v domovech seniorů.
Štědrý den byl pro hasiče v Moravskoslezském kraji vcelku klidný 25.12.2020

Štědrý den byl pro hasiče v Moravskoslezském kraji vcelku klidný

V Moravskoslezském kraji prožili hasiči relativně poklidný sváteční čtvrtek. Až do pátečního rána museli v regionu zasahovat celkem u osmi požárů. Hasiči v Bohumíně vyjížděli na Štědrý den pouze jednou, dopoledne k domu v ul. Okružní, kde poskytli technickou pomoc.
Tříkrálová sbírka bude, kvůli koronaviru je ale stále nejistá její finální podoba 25.12.2020

Tříkrálová sbírka bude, kvůli koronaviru je ale stále nejistá její finální podoba

Tradiční Tříkrálová sbírka bude, otázkou je, v jaké podobě. Přípravy vrcholí, ale komplikuje je koronavirus. Zda budou koledníci zvonit u dveří domácností je stále s otazníkem.
Milý Ježíšku, myslím, že si nějaký dáreček přece jen zasloužím ... 24.12.2020

Milý Ježíšku, myslím, že si nějaký dáreček přece jen zasloužím ...

Do kouzelné poštovní schránky na dopisy Ježíškovi děti letos doručily více jak 400 vzkazů. Modrá schránka byla u vstupu do kina v Novém Bohumíně k dispozici téměř až do Štědrého dne. Dopisy do ní vhodily děti z Bohumína, Dětmarovic, Dolní Lutyně, Orlové či Havířova.
Plyšákový betlém dělá dětem radost a inspiruje ostatní 24.12.2020

Plyšákový betlém dělá dětem radost a inspiruje ostatní

Originální plyšákový betlém, vystavený ve výloze kulturního Salonu Maryška, inspiruje. Podobný si doma stavějí děti ve svých pokojíčcích, případně jim vydatně pomáhají babičky, uvedl spolek Maryška.
Kočičí přání z Pudlova a den otevřených dveří v miniútulku 23.12.2020

Kočičí přání z Pudlova a den otevřených dveří v miniútulku

Virtuální misky můžete až do 5. ledna naplnit kočkám z útulku v Pudlově, zapojil se do tradičního dobročinného projektu Kočičí přání na webu www.kociciprani.cz. Po internetu lze přispět na krmivo, zdravotní balíčky i na pomůcky či škrabadla.
První pohraniční bunkr postavili před 85 lety na Bohumínsku 22.12.2020

První pohraniční bunkr postavili před 85 lety na Bohumínsku

V prosinci uplynulo 85 let od chvíle, kdy v Československu začala výstavba pohraničního opevnění, němých strážců hranic. Tyto stavby měly bránit mladou republiku před nepřítelem. Bohumínsko bylo první oblastí, kde se opevnění stavělo.
Hořící olej na pánvi nikdy nehaste vodou, varují hasiči 22.12.2020

Hořící olej na pánvi nikdy nehaste vodou, varují hasiči

O Vánocích buďte opatrní, nabádají hasiči. Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat například v kuchyni při smažení řízků, nejen pro štědrovečerní tabuli.
Obnovili hrob italského legionáře Jana Čondla 22.12.2020

Obnovili hrob italského legionáře Jana Čondla

Obnovili hrob italského legionáře a strážmistra finanční stráže Jana Čondla (1887-1921). Stalo se u příležitosti 99. výročí jeho tragické smrti. Legionář Jan Čondl je pohřben na hřbitově v Dolní Lutyni.
Bohumínská radnice zkracuje den před Štědrým dnem provoz 21.12.2020

Bohumínská radnice zkracuje den před Štědrým dnem provoz

Klienti radnice v Bohumíně, kteří ještě před svátky plánují vyřídit si úřední záležitosti, musí počítat s omezením provozu. Ve středu 23. prosince bude městský úřad přístupný veřejnosti pouze do 12 hodin.
Sběrný dvůr odpadu bude mít mezi Vánocemi a Silvestrem otevřeno 21.12.2020

Sběrný dvůr odpadu bude mít mezi Vánocemi a Silvestrem otevřeno

Sběrný dvůr odpadu bude mít mezi Vánocemi a Silvestrem otevřeno, nachází se v areálu BM servisu (ul. Koperníkova). Naposledy v roce 2020 bude v provozu 31. prosince, poprvé v novém roce otevře v sobotu 2. ledna.
Žádné plánované odstávky elektřiny přes vánoční a novoroční svátky 21.12.2020

Žádné plánované odstávky elektřiny přes vánoční a novoroční svátky

Energetici omezí v předvánočním období a mezi svátky odstávky elektřiny. Během vánočních svátků ČEZ Distribuce nebude realizovat žádné plánované vypínání.
Neziskovkám v sociální oblasti kraj půjčí přes 146 milionů korun 20.12.2020

Neziskovkám v sociální oblasti kraj půjčí přes 146 milionů korun

Moravskoslezský kraj poskytne návratnou finanční výpomoc nestátním neziskovým organizacím působícím v sociální oblasti. Tento krok organizacím usnadní ufinancovat jejich provoz v prvních měsících roku 2021, než obdrží peníze od státu. Celkově kraj takto poskytne 146 a půl milionu korun.
Vánoce v psím útulku udělají radost opuštěným němým tvářím 19.12.2020

Vánoce v psím útulku udělají radost opuštěným němým tvářím

Opuštěným psím kamarádům můžete už zítra přilepšit, psí útulek v Bohumíně-Šunychlu poosmé pořádá vánoční setkání. Psi, fenky a jejich ošetřovatelé se na návštěvníky těší v neděli 20. prosince od 10 do 16 hodin.
Důležité info pro obyvatele ulic Sokolská, Bezručova a Na Pískách 18.12.2020

Důležité info pro obyvatele ulic Sokolská, Bezručova a Na Pískách

Byla dokončena výměna vodovodních řadů ulic Sokolská, Na Pískách a Bezručova v bohumínské části Záblatí, kterou provádí SmVaK Ostrava. Navazující terénní úpravy bohužel zkomplikovalo počasí.
Od nového roku se v regionální dopravě změní tarify, jízdné částečně zdraží 17.12.2020

Od nového roku se v regionální dopravě změní tarify, jízdné částečně zdraží

Připlatíme si. Od pátku 1. ledna 2021 dojde v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS k několika tarifním změnám. Většina z nich je motivována zejména snahou o snížení rozsahu hotovostních plateb jak u přepážek, tak ve vozidlech.
Dobrovolníci v Bohumíně pomáhají, aktuálně je potřebují zejména senioři 17.12.2020

Dobrovolníci v Bohumíně pomáhají, aktuálně je potřebují zejména senioři

Dobrovolníci v Bohumíně pomáhají a místní sociální služby uvítají další. Projekt „Bo sme partyja“ pokračuje, aktuálně Dobrovolnické centrum ADRA Havířov hledá pomocníky pro domov seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně.
Anežka a Zuzana z Bohumína vyhrály soutěž ministerstva vnitra 16.12.2020

Anežka a Zuzana z Bohumína vyhrály soutěž ministerstva vnitra

Celostátní výtvarnou soutěž Ministerstva vnitra ČR vyhrály Anežka Kabarová a Zuzana Palková z Bohumína. Porotu zaujaly s originálním trojrozměrným telefonem s čísly složek integrovaného záchranného systému.
Třináctiletý Daniel se dočká vytoužené přestavby koupelny pro nemocnou mámu 15.12.2020

Třináctiletý Daniel se dočká vytoužené přestavby koupelny pro nemocnou mámu

Třináctiletý Daniel z Bohumína se prostřednictvím nadačního fondu pokoušel sehnat peníze na přestavbu koupelny pro nemocnou mámu. Požadovaných 60 tisíc korun získal díky štědrým lidem záhy, jeho osud však nenechal v klidu ani vedení města, a tak úpravy v bytě nakonec bude hradit radnice.
Startuje plošné dobrovolné testování antigenními testy 15.12.2020

Startuje plošné dobrovolné testování antigenními testy

Plošné dobrovolné testování na koronavirus pomocí antigenních testů začíná ve středu 16. prosince. Je bezplatné a zájemci se mohou objednat na konkrétní odběrové místo a čas, uvedlo moravskoslezské hejtmanství.
Dřevěné hračky, pletené košíky i tkané dekorace z Bohumína na minijarmarku 14.12.2020

Dřevěné hračky, pletené košíky i tkané dekorace z Bohumína na minijarmarku

Ručně vyrobené dřevěné hračky, keramika, košíky z proutí, ekologické voskované ubrousky a další vychytávky. Plejádu tipů na vánoční dárky nabídne další mini jarmark sociálně terapeutických dílen Klíček v centru Bohumína. Ve středu 16. prosince od 10 do 15 hodin.
Domov seniorů Cesmína urgentně potřebuje dobrovolníky, pomůžete? 13.12.2020

Domov seniorů Cesmína urgentně potřebuje dobrovolníky, pomůžete?

Domov seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně urgentně hledá dobrovolníky, kteří by mohli pomoci s péčí o klienty a s běžným provozem zařízení. Domov uvítá okamžitou výpomoc, protože řady jeho pracovníků prořídly kvůli koronaviru a karanténám.
Jízdní řády autobusů a vlaků se mění od neděle 13. prosince 12.12.2020

Jízdní řády autobusů a vlaků se mění od neděle 13. prosince

Cestujete autobusem? Od neděle 13. prosince počítejte v Moravskoslezském kraji se změnami v jízdních řádech a v provozu autobusů. Zkontrolujte si svůj spoj. Podrobnější informace na www.kodis.cz.
Desítky adventních věnců Alma mater do první linie 10.12.2020

Desítky adventních věnců Alma mater do první linie

Přes 40 adventních věnců zkraje prosince věnoval bohumínský spolek Alma mater lékařům a zdravotním sestrám v první linii. Dobrovolníci strávili výrobou svátečních dekorací několik odpolední.
Pro zásilku do Balíkovny mimořádně i v sobotu 12. prosince odpoledne 9.12.2020

Pro zásilku do Balíkovny mimořádně i v sobotu 12. prosince odpoledne

Pro balík na poštu i v sobotu odpoledne. Bohumínská hlavní pobočka České pošty v sobotu 12. prosince otevře v mimořádném termínu takzvanou Balíkovnu k vyzvednutí uložených zásilek.
V bohumínské Maryšce vystavují plyšákový betlém 8.12.2020

V bohumínské Maryšce vystavují plyšákový betlém

Šedesátka plyšáků se přišla poklonit svaté rodině. V Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka vystavují nevšední betlém, v němž klasické postavy a figury vystřídala plyšová zvířátka a spolu s nimi další postavičky.
Ve výkladu nejen dřevěné hračky z Bohumína a další dárečky 7.12.2020

Ve výkladu nejen dřevěné hračky z Bohumína a další dárečky

Dřevěné hračky, vánoční dekorace, adventní věnce. Zajímavé tipy na vánoční dárky najdete ve výkladní skříni, nabízejí je handicapovaní klienti sociálně terapeutických dílen. Inspirujte se ve výloze rybářských potřeb na náměstí T. G. Masaryka.
Policisté se v pátek víc zaměřili na bezpečnost v dopravě 7.12.2020

Policisté se v pátek víc zaměřili na bezpečnost v dopravě

Také vás zastavili? Pátek 4. prosince se v Moravskoslezském kraji, včetně Karvinska, odehrál ve znamení většího množství policejních kontrol. Policisté prověřili 471 řidičů vozidel.
V čase předvánočním pamatujte na zásady bezpečného chování při nakupování 6.12.2020

V čase předvánočním pamatujte na zásady bezpečného chování při nakupování

Je tu čas předvánočního nakupování. Vloni o tom čase, od 1. do 31. prosince 2019, policisté v Moravskoslezském kraji evidovali v regionu 42 případů krádeží na osobách v prostorách jako jsou prodejny, hypermarkety a nákupní centra. Policisté nabádají k obezřetnosti.
Za vánoční výstavou ručních prací do Starého Bohumína 4.12.2020

Za vánoční výstavou ručních prací do Starého Bohumína

Za vánoční inspirací ode dneška (pátek 4. prosince) do Starého Bohumína. V domě U Rytíře začíná vánoční prodejní výstava, v zázemí spolku Přátel bohumínské historie potrvá do 22. prosince.
Lenka Krčová z Bohumína získala světové ocenění pro nejlepší choreografy 3.12.2020

Lenka Krčová z Bohumína získala světové ocenění pro nejlepší choreografy

Mezi nejlepší choreografy největší světové taneční organizace IDO patří Lenka Krčová z Bohumína. Je jednou ze čtyř osobností, kterým taneční federace udělila prestižní ocenění pro nejlepší trenéry a choreografy. Mezinárodní porota vybírala z několika desítek návrhů z celého světa.
Senioři seniorům, od jara stovky pohlednic a k Vánocům ponožky i dárky 1.12.2020

Senioři seniorům, od jara stovky pohlednic a k Vánocům ponožky i dárky

V době covidové se nemohou scházet, ale tvoří dál. Členky Seniorklubu Bohumín píší pohlednice do domovů seniorů, pletou teplé ponožky pro tamní babičky a dědečky, vyrábějí pro ně drobné dárky k Vánocům.
Krajský úřad přidal úřední hodiny pro osobní kontakt 30.11.2020

Krajský úřad přidal úřední hodiny pro osobní kontakt

S postupným rozvolňováním protiepidemických opatření přidal Krajský úřad Moravskoslezského kraje úřední hodiny pro osobní jednání s občany. Z pěti hodin dvakrát týdně jsou zaměstnanci úřadu klientům osobně k dispozici po devět hodin v pondělí a ve středu.
První tři stromy nového miniparčíku dostaly jména Minulost, Přítomnost a Budoucnost 30.11.2020

První tři stromy nového miniparčíku dostaly jména Minulost, Přítomnost a Budoucnost

Minulost, Přítomnost, Budoucnost. Tři jména pro tři sakury. Okrasné třešně v Bohumíně vysadili s patronací Aliance žen s rakovinou prsu. Tři mladé dřeviny jsou základem pro budoucí miniparčík generací.
Už přes sto dobrovolníků pomáhá, v projektu #BOSMEPARTYJA také Bohumíňáci 29.11.2020

Už přes sto dobrovolníků pomáhá, v projektu #BOSMEPARTYJA také Bohumíňáci

Projekt Moravskoslezského kraje #BoSmePartyja chce posílit dobrovolnictví v regionu. Na výzvu se již přihlásilo téměř šest stovek lidí ochotných nezištně pomáhat. „V terénu“ jich je už více než stovka, další se stále mohou hlásit.
Virtuální prohlídka útrob jaderného reaktoru 29.11.2020

Virtuální prohlídka útrob jaderného reaktoru

Žáci si mohou prohlédnout vodní turbínu, virtuálně zkusit teplotu kotle, rozhlédnout se z vršku větrné elektrárny nebo nahlédnout až do útrob jaderného reaktoru. Infocentra Skupiny ČEZ spustila interaktivní virtuální prohlídky.
Pro kavárnu v oblacích a restauraci na golfu hledá Bospor nové provozovatele 28.11.2020 Ukaž na letecké mapěZobrazit virtuální prohlídku

Pro kavárnu v oblacích a restauraci na golfu hledá Bospor nové provozovatele

Kavárna v nejvyšším patře bývalé vodárenské věže a restaurace v areálu Adventure golfu hledá nové provozovatele. Městská společnost Bospor vypsala veřejná výběrové řízení.
U kina instalovali kouzelnou schránku na dopisy Ježíškovi 27.11.2020

U kina instalovali kouzelnou schránku na dopisy Ježíškovi

Desítky dopisů se každoročně sešly ve schránce pro vzkazy Ježíškovi, která se stala tradicí vánočního jarmarku. Jenže ten se letos kvůli pandemii nekoná. Schránka na dopisy nicméně přece jen bude, najdete ji u vstupu do kina K3.
Přibylo nehod s chodci a cyklisty, upozorňují záchranáři 25.11.2020

Přibylo nehod s chodci a cyklisty, upozorňují záchranáři

S podzimem, dřívější dobou šera a nástupem tmy, přibylo dopravních nehod s chodci a cyklisty. Upozornili na to moravskoslezští zdravotničtí záchranáři.
Radnice v Bohumíně upravuje úřední hodiny, otevřeno bude déle 23.11.2020

Radnice v Bohumíně upravuje úřední hodiny, otevřeno bude déle

Vývoj epidemické situace umožňuje bohumínské radnici vrátit se k běžným provozním hodinám městského úřadu. Klienti si mohou potřebné záležitosti vyřídit v pondělí a středu od 7:30 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. Změna platí od středy 25. listopadu. Současně se spustí rezervační systém na úterky.
Knihovna ode dneška půjčuje knížky přes výdejní okénko 23.11.2020

Knihovna ode dneška půjčuje knížky přes výdejní okénko

Pro knížky znovu do knihovny. Oblíbené svazky i novinky taky v Bohumíně od pondělí půjčují přes výdejové okénko. Stejný systém „přes okénko“ čtenáři uplatní také při vrácení knížek zpět.
Energetici se připravují na náročné zimní období 22.11.2020

Energetici se připravují na náročné zimní období

Poruchové čety společnosti ČEZ Distribuce čekají v následujících dnech a měsících nástrahy zimního období, které s sebou mnohdy nesou zvýšený počet poruch a následných výjezdů, a nic na tom nemění ani pandemie koronaviru.
Končí oprava mostu dálnice D1 u Vrbice 21.11.2020

Končí oprava mostu dálnice D1 u Vrbice

Oprava první poloviny zánovního dálničního mostu na D1 u Bohumína-Vrbice končí. Náklady ve výši skoro 44 milionů korun bez daně uhradilo státní Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Studenti posílají seniorům do domovů pohlednice a videovamy 20.11.2020

Studenti posílají seniorům do domovů pohlednice a videovamy

Lidé v domovech seniorů těžce snášejí osamění, které jim přináší „doba covidová“. Aby je trochu povzbudili a ukázali, že na ně někdo myslí, posílají jim studenti zapojení do projektu Hodinový vnuk Spolku Počteníčko dopisy a videopozdravy.
Podzimní Květinový den v Bohumíně vynesl skoro 127 tisíc korun 19.11.2020

Podzimní Květinový den v Bohumíně vynesl skoro 127 tisíc korun

Navzdory potížím, které přinesla koronavirová opatření, se dobrovolníkům na přelomu září a října povedlo zorganizovat Český den proti rakovině a jeho sbírku známou jako „Květinový den“. Bohumínský spolek Profit12 vybral 126 495 korun, oznámila jeho předsedkyně.
Pohlednice stále frčí, Bohumín vydává novou vánoční sérii 18.11.2020

Pohlednice stále frčí, Bohumín vydává novou vánoční sérii

Klasika, která nestárne. Bohumín pokračuje v tradici a uvádí dva nové přírůstky do rodiny tematických vánočních pohlednic s motivy města. Nová série jde do oběhu od středy 18. listopadu. Pohlednice zakoupíte v radničním infocentru.
Cyklostezka mezi Starým Bohumínem a Pudlovem je opět průchozí a průjezdná 16.11.2020

Cyklostezka mezi Starým Bohumínem a Pudlovem je opět průchozí a průjezdná

Cyklostezka mezi Starým Bohumínem a Pudlovem je opět průchozí a průjezdná. 3,5 kilometru dlouhý úsek od půlky října blokovala voda z vydatných dešťů.
210 nových trubic, pracovní osvětlení v kině bude úspornější 16.11.2020

210 nových trubic, pracovní osvětlení v kině bude úspornější

Kino je vzhledem k platným koronavirovým opatřením pro veřejnost zcela uzavřeno a nepromítá. Čas mezitím využilo alespoň k modernizacím a vyměňuje staré zářivky v pracovním osvětlení za moderní LED úsporné.
Letní turistické sezóně v kraji chyběly festivaly a zahraniční hosté 15.11.2020

Letní turistické sezóně v kraji chyběly festivaly a zahraniční hosté

Letní turistická sezóna byla v Moravskoslezském kraji ve znamení nárůstu počtu českých turistů a výrazného úbytku návštěvníků z ciziny, uvedlo hejtmanství. Návštěvnost regionu v letní turistické sezóně meziročně klesla o 6 procent.
Silničáři dokončují opravu D1 v Ostravě, od pondělí bude úsek plně průjezdný 14.11.2020

Silničáři dokončují opravu D1 v Ostravě, od pondělí bude úsek plně průjezdný

Dálnice D1 v Ostravě bude od pondělí 16. listopadu plně průjezdná. Končí přibližně měsíční oprava povrchu mezi km 356,9 – 357,2. Akce celou dobu postupovala podle předem stanoveného harmonogramu.
S návratem dětí do škol začnou jezdit autobusy podle klasických jízdních řádů 13.11.2020

S návratem dětí do škol začnou jezdit autobusy podle klasických jízdních řádů

Příměstská autobusová doprava se 18. listopadu vrátí v Moravskoslezském kraji téměř k normálu. Regionální autobusy budou až na výjimky jezdit podle jízdních řádů platných před omezením. Vlaky budou zatím dál jezdit jako v neděli.
Odpískáno, vánoční trhy na náměstí se letos neuskuteční 13.11.2020

Odpískáno, vánoční trhy na náměstí se letos neuskuteční

Stánky s rukodělnými výrobky, vánoční dekorace, teplá medovina na zahřátí. To a ještě více měly nabídnout vánoční trhy, které v Bohumíně chystali na sobotu 28. listopadu. Nakonec se neuskuteční, akce byla bez náhrady zrušena.
Den požární bezpečnosti a důležitost požárně bezpečnostních zařízení 13.11.2020

Den požární bezpečnosti a důležitost požárně bezpečnostních zařízení

Pátek třináctého je tradičně vyhlašován Českou asociací hasičských důstojníků Dnem požární bezpečnosti. Letošní ročník se zaměřil na důležitost požárně bezpečnostních zařízení.
Hledá se copywriter, PR specialista a správce sociálních sítí pro město Bohumín 11.11.2020

Hledá se copywriter, PR specialista a správce sociálních sítí pro město Bohumín

Máš češtinu v malíčku? Zvládneš napsat levou zadní PR nebo novinový článek? Umíš ovládat sociální sítě? Nebojíš se i delších a odborných textů? Láká Tě pracovat na publicitě mezinárodních a dalších projektů? Máš originální nápady na propagaci Bohumína? Baví tě fotit? Pak hledáme právě Tebe!
Čtvrtina zařízení v kraji stále čeká na dodávku testů, bohumínská Cesmína už má jasno 11.11.2020

Čtvrtina zařízení v kraji stále čeká na dodávku testů, bohumínská Cesmína už má jasno

Vybrané sociální služby mají na základě mimořádného opatření povinnost pravidelně testovat své klienty a zaměstnance na přítomnost koronaviru. Centrum sociálních služeb Bohumín, pod které spadá také Domov seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně, má první vlnu testování již za sebou.
Za uměním do výkladní skříně, v Bohumíně vystavují přes okno 11.11.2020

Za uměním do výkladní skříně, v Bohumíně vystavují přes okno

Až půjdete kolem kulturního Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka, zastavte se u jeho výkladu. Uvidíte tam nejnovější práce místních malířů. Spolky Bart a Maryška uvádějí „proměnnou výstavu“ Sklíčka dotyků aneb umění ani v době covidové nemlčí.
Dům dětí spustil on-line rezervace míst na táborech, první turnusy obsazené za pár hodin 10.11.2020

Dům dětí spustil on-line rezervace míst na táborech, první turnusy obsazené za pár hodin

Tak tomu se říká frmol. Bohumínský dům dětí a mládeže včera ráno (9. listopadu) spustil on-line rezervace míst na táborových pobytech pro rok 2021 a za pouhých několik hodin první turnus hlásí: „Máme plno!“.
Šmejdi to zkoušejí i v době covidové, přestože podomní prodej je zakázaný 9.11.2020

Šmejdi to zkoušejí i v době covidové, přestože podomní prodej je zakázaný

Pozor na podomní prodejce. Nedají si pokoj ani v době covidové. V Novém Bohumíně se i přes zákaz vyslovený obecně závaznou vyhláškou znovu objevili „šmejdi“ a obcházeli byty.
Zkuste štěstí v soutěži magazínu Kdo ví, odpoví, hlásí se z knihovny 8.11.2020

Zkuste štěstí v soutěži magazínu Kdo ví, odpoví, hlásí se z knihovny

Jste soutěživí? Pak zkuste štěstí s novým dílem magazínu Kdo ví, odpoví, se kterým jsme se tentokrát vydali do světa knih a časopisů. Na jednoho z vás opět čekají pěkné ceny.
Žáci i učitelé krajských středních škol pomáhají v boji s covidem 8.11.2020

Žáci i učitelé krajských středních škol pomáhají v boji s covidem

V nemocnicích a sociálních zařízeních v kraji pomáhá pětistovka středoškoláků. A to nejen na základě Rozhodnutí o pracovní povinnosti za nouzového stavu, která vydal hejtman kraje Ivo Vondrák. Pracovat chodí také v rámci odborné výuky nebo jako dobrovolníci.
O odstávkách elektřiny budou nově informovat e-maily a SMS zprávy 7.11.2020

O odstávkách elektřiny budou nově informovat e-maily a SMS zprávy

ČEZ Distribuce mění způsob oznamování odstávek elektřiny. Letáky a výlepy nahradí e-mail a SMS zprávy. Zájemci o informace se mohou zaregistrovat na www.cezdistribuce.cz/sluzba.
Bohumínské kino uvede dnes večer svou první on-line talkshow 6.11.2020

Bohumínské kino uvede dnes večer svou první on-line talkshow

Bohumínské kino K3 už dnes večer (pátek 6. listopadu) uvede svou historicky první on-line talkshow. Pořad, který si získal neformální přezdívku „Hovory Ká“, začne v 19 hodin na portálu YouTube.
Adra vyhledává dobrovolníky pro mobilní týmy, pomohou seniorům 5.11.2020

Adra vyhledává dobrovolníky pro mobilní týmy, pomohou seniorům

Dobrovolnická centra ADRA v Moravskoslezském kraji aktuálně oslovuje již proškolené dobrovolníky, kteří by byli ochotni zapojit se do mobilních týmů. Oslovují také zájemce z Bohumína.
Policisté se o Dušičkách zaměřili na bezpečnost v dopravě 2.11.2020

Policisté se o Dušičkách zaměřili na bezpečnost v dopravě

O víkendu proběhla v Moravskoslezském kraji plánovaná dopravně bezpečnostní akce. Ve zvýšené míře policisté dohlíželi nad bezpečností silničního provozu a zaměřili se na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu na komunikacích převážně v blízkosti hřbitovů.
Pro zimní údržbu dálnic a silnic I. třídy v kraji desítky kusů techniky 1.11.2020

Pro zimní údržbu dálnic a silnic I. třídy v kraji desítky kusů techniky

Zimní údržba dálnic a silnic I. třídy formálně začíná právě dnes, v neděli 1. listopadu. Nicméně technika silničářů byla připravena již v předstihu. Výše položené úseky v Moravskoslezském kraji v minulých dnech zažily dopady blížícího se studeného období.
Opravu zavěšeného mostu na D1 u Vrbice zdrželo počasí 31.10.2020

Opravu zavěšeného mostu na D1 u Vrbice zdrželo počasí

Vydatné dešťové srážky, které v polovině října zasáhly region, se podepsaly na termínu dokončení 1. etapy opravy zavěšeného mostu na D1 u Vrbice. Ředitelství silnic a dálnic proto povolilo výjimku a novým termínem dokončení oprav je čtvrtek 12. listopadu.
Nemocnice v Bohumíně posiluje provoz odběrového místa na Covid-19 30.10.2020

Nemocnice v Bohumíně posiluje provoz odběrového místa na Covid-19

Bohumínská městská nemocnice vzhledem k aktuálnímu vývoji koronavirové epidemie posiluje provoz odběrového místa pro testy na Covid-19. Od 2. listopadu rozšiřuje službu ve všední dny a přidává páteční i sobotní provoz pro vybranou skupinu testovaných.
Strážníci a policisté v období Památky zesnulých víc dohlédnou na hřbitovy a okolí 27.10.2020

Strážníci a policisté v období Památky zesnulých víc dohlédnou na hřbitovy a okolí

Blíží se Památka zesnulých. Větší počet návštěvníků hřbitovů láká zloděje, policisté proto zintenzivní dohled. Policisté proto budou na hřbitovech a v jejich okolí dohlížet na pořádek a preventivně působit proti možným pachatelům trestné činnosti.
Domovům seniorů, nemocnici i sociálním zařízením můžete pomoci jako dobrovolník 26.10.2020

Domovům seniorů, nemocnici i sociálním zařízením můžete pomoci jako dobrovolník

Domovy seniorů, městská nemocnice i další organizace. V době covidové, kdy začínají chybět pracovníci vybraných profesí, uvítají dobrovolníky případně brigádníky. Veřejnou výzvu vyhlásila nemocnice, dobrovolníky poptává také bohumínský Domov Jistoty.
Dozvuky vydatných dešťů jsou patrné dodnes, stezku blokuje laguna 26.10.2020

Dozvuky vydatných dešťů jsou patrné dodnes, stezku blokuje laguna

Zatopené zahrady, voda sklepích a níže položených garážích. Čerpadla a pytle s pískem. Dešťové srážky byly vydatné, jen na Bohumínsku za pět dnů spadlo 82,5 milimetru srážek uvedli meteorologové.
Minimálně do 9. listopadu Bohumín pozastavuje licitace bytů 24.10.2020

Minimálně do 9. listopadu Bohumín pozastavuje licitace bytů

Licitace městských bytů se minimálně do 9. listopadu v Bohumíně neuskuteční. Radniční odbor správy domů rozhodnutím reaguje na zpřísněná vládní protikoronavirová opatření.
Energetici reagují na home office a omezili plánované odstávky elektřiny 24.10.2020

Energetici reagují na home office a omezili plánované odstávky elektřiny

Omezujeme plánované odstávky elektřiny kvůli vzrůstajícím požadavkům zákazníků na home office, oznámila ČEZ Distribuce. Z preventivních i karanténních důvodů jsou tisíce občanů České republiky doma a pracují z domova, stejně jako jejich děti, které studují formou online výuky.
Policisté kontrolovali řidiče, zaměřují se také na dodržování protiepidemických opatření 24.10.2020

Policisté kontrolovali řidiče, zaměřují se také na dodržování protiepidemických opatření

Na respektování dopravních předpisů a hlavně na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči se ve dvoudenní dopravně bezpečnostní akci zaměřili policisté v Moravskoslezském kraji.
Bohumín v rekordním předstihu sestavil harmonogram letního provozu mateřinek 23.10.2020

Bohumín v rekordním předstihu sestavil harmonogram letního provozu mateřinek

V Bohumíně už mají jasno, jak budou mateřinky fungovat příští rok o letních prázdninách. Harmonogram školky sestavily s obřím předstihem na přání rodičů, mimo jiné proto, že 9. listopadu spouští on-line rezervace míst na táborech dům dětí a mládeže Fontána.
Fontána nechrlí, dům dětí se chystá na to, co bude poté 22.10.2020

Fontána nechrlí, dům dětí se chystá na to, co bude poté

Čekáme. To jediné zbývá dětem, které navštěvují volnočasové kroužky, a také jejich lektorům. Do odvolání nefungují, jak nařídila mimořádná koronavirová opatření. Bohumínský dům dětí a mládeže Fontána pracuje s různými scénáři „co bude poté“.
V rodinném domku v Bohumíně našli dva ruční granáty 21.10.2020

V rodinném domku v Bohumíně našli dva ruční granáty

Majitelka rodinného domu v Bohumíně našla při gruntování v jeho horní části munici. Na místo v pondělí na večer (19. října) přijeli policisté z obvodního oddělení a také policejní pyrotechnik.
Dialyzační středisko v Bohumíně je na pacienty s COVID 19 připraveno 20.10.2020

Dialyzační středisko v Bohumíně je na pacienty s COVID 19 připraveno

Dialyzační střediska Bohumín, Bruntál, Bílovec, Ostrava, Třinec a Český Těšín spadající do sítě B. Braun Avitum jsou připravena dialyzovat pacienty i s onemocněním Covid 19, uvedla zařízení. Péči o tyto pacienty zajišťuje důkladně proškolený zdravotnický personál.
Na poštu od pondělí na starou dobrou adresu, o víkendu se přestěhuje 20.10.2020

Na poštu od pondělí na starou dobrou adresu, o víkendu se přestěhuje

Stěhování zpátky „do svého“. Hlavní pobočka České pošty v Novém Bohumíně by v pondělí 26. října měla otevřít své pracoviště v původním zázemí. Tentokrát by to měl být už finální termín.
Opravují několik set metrů dálnice ve směru do Polska 19.10.2020 Ukaž na letecké mapě

Opravují několik set metrů dálnice ve směru do Polska

Ředitelství silnic a dálnic spustilo další opravu na D1 na území Ostravy, v úseku dlouhém několik set metrů. Jde o pravý pás ve směru na Polsko, práce budou probíhat zhruba měsíc.
Autobusy budou jezdit podle prázdninových jízdních řádů, vlaky jako v neděli 15.10.2020

Autobusy budou jezdit podle prázdninových jízdních řádů, vlaky jako v neděli

Kvůli uzavření škol v souvislosti s nákazou koronavirem budou od pondělí 19. října v Moravskoslezském kraji jezdit autobusy podle letních prázdninových jízdních řádů. Vlaky pak v režimu nedělních jízdních řádů.
Moravskoslezští hasiči pokračují v likvidaci následků dešťů 15.10.2020

Moravskoslezští hasiči pokračují v likvidaci následků dešťů

Čerpání vody ze zatopených sklepů i lagun. Jedna z dnešních hlavních náplní práce hasičů v Moravskoslezském kraji. Nejvíce výjezd bylo na Opavsku (dvě desítky čerpání), také na Karvinsku a okrese Ostrava-město.
Činnost záchranářů se v souvislosti s epidemií Covid-19 zintenzivňuje 14.10.2020

Činnost záchranářů se v souvislosti s epidemií Covid-19 zintenzivňuje

Pro ošetřování a transport Covid pozitivních pacientů jsou aktuálně určeny čtyři pohotovostní týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS MSK), které vyjíždějí ze základen v Ostravě, Havířově a Opavě.
Odra v Bohumíně je na 2. stupni povodňové aktivity 14.10.2020

Odra v Bohumíně je na 2. stupni povodňové aktivity

Region se potýká s vydatným deštěm. Ještě teď dopoledne (středa 14. října, přibližně do 12 hodin) v kraji podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) budou další vydatné dešťové srážky s úhrny 30 až 60 mm/24h.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad