Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Mladí šachisté z Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně rozehrají partie 4.5.2012

Mladí šachisté z Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně rozehrají partie

Soustředěné pohledy na šachovnice budou v neděli 13. května k vidění v jídelně Masarykovy základní školy v Novém Bohumíně. Oddíl šachu TJ Viktorie tam pořádá pro žáky základních a středních škol 3. ročník šachového turnaje.
Premiéra ledního hokeje na plátně bohumínského kina již zítra! 3.5.2012

Premiéra ledního hokeje na plátně bohumínského kina již zítra!

Fanoušci ledního hokeje v Bohumíně už počítají hodiny a agentura K3 s nimi. Vůbec poprvé v historii se totiž mistrovství světa v tomto sportu objeví na velkém plátně přímo v kině a navíc v HD rozlišení. Novinku v Bohumíně poprvé vyzkoušejí už zítra.
Dobrovolní hasiči z Bohumína dnes darují krev 2.5.2012

Dobrovolní hasiči z Bohumína dnes darují krev

Dobrovolní hasiči z Bohumína se dnes (středa 2. května) připojí k celokrajské akci „daruj krev s dobrovolnými hasiči“. Na Karvinsku ji zaštiťuje Okresní sdružení hasičů Karviná ve spolupráci s Nemocnicí s Poliklinikou v Karviné-Ráji.
Jak v Bohumíně nakládat s rostlinným odpadem? Způsobů je několik 30.4.2012

Jak v Bohumíně nakládat s rostlinným odpadem? Způsobů je několik

Jak řádně nakládat s rostlinným odpadem? Na otázku odpovídá v přehledném seznamu možností odbor životního prostředí a služeb bohumínské radnice. Zároveň upozorňuje, že spalování suchých rostlinných materiálů je ve městě nově zcela zakázáno.
S Alma mater je každá žena krásná aneb módní přehlídka ŽENA 2012 29.4.2012

S Alma mater je každá žena krásná aneb módní přehlídka ŽENA 2012

Každá žena je s Alma mater krásná a má styl. Přesvědčí vás o tom v kině K3 na druhém ročníku módní přehlídky ŽENA 2012. Projekt bohumínského občanského sdružení měl vloni premiéru a pro velký úspěch letos nabídne pokračování.
Zahradníci ve Starém Bohumíně regenerují Parčík zakladatelů nemocnice 28.4.2012

Zahradníci ve Starém Bohumíně regenerují Parčík zakladatelů nemocnice

Parčík zakladatelů nemocnice ve Starém Bohumíně prochází regenerací. O jeho revitalizaci město požádala nemocnice, komise pro městskou část a občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Aktuálně zahradníci pracují na obnově trávníku.
Velká premiéra! V Bohumíně se poprvé představí florbalový A tým v ligovém zápasu 27.4.2012

Velká premiéra! V Bohumíně se poprvé představí florbalový A tým v ligovém zápasu

Fandové florbalu mají zítra (sobota 28. dubna) v Bohumíně svátek. Vůbec poprvé se na domácí půdě představí A tým mužů místního klubu 1. SC Bohumín 98! Půjde o poslední turnaj 3. ligy mužů sezóny 2011/2012. Přijďte domácí borce povzbudit.
Polsko-český gastronomický projekt aneb v bohumínské Maryšce chutnalo 27.4.2012

Polsko-český gastronomický projekt aneb v bohumínské Maryšce chutnalo

S heslem „Aby po nás také něco zůstalo“ se od loňského podzimu scházejí ženy na české a polské straně Olše. Společnými silami shromažďují původní slezské receptury, aby je uchovali pro příští generace. V dubnu byla hostitelem Maryška.
Strážníkům v Bohumíně se podařilo vypátrat pachatele přepadení 47leté ženy 27.4.2012

Strážníkům v Bohumíně se podařilo vypátrat pachatele přepadení 47leté ženy

Panáček měl smůlu, kamerový systém v ulicích Bohumína nepřelstil. Na rukou 18letého lupiče z Bělotína zacvakaly náramky. Mladík si brousil zuby na obsah kabelky ženy z Bohumína. Okradená ale rychle kontaktovala strážníky a ti pachatele dopadli.
Je to fajny synek - říkali v Bohumíně účastníci besedy s Rudou z Ostravy 26.4.2012

Je to fajny synek - říkali v Bohumíně účastníci besedy s Rudou z Ostravy

Zábavné, pro někoho nezapomenutelné odpoledne zažili včera návštěvníci bohumínské knihovny. Z daleké Prahy zavítal mezi knihy Ruda z Ostravy alias Michal Kavalčík, původem z Českého Těšína. Málokdo ví, že vystudoval hereckou konzervatoř.
Čarodějnice se slétnou na náměstí v Novém Bohumíně a k sokolovně v Záblatí 24.4.2012

Čarodějnice se slétnou na náměstí v Novém Bohumíně a k sokolovně v Záblatí

Čarodějnice si v Bohumíně zamlouvají přistávací plochy pro svůj slet, který je čeká v předvečer Filipojakubské noci. Slečny a dámy na koštěti si společně se svými pomocníky dají sraz v Novém Bohumíně a v Záblatí. Akce proběhnou 29. a 30. dubna.
 - zobrazit celou zprávu 23.4.2012

V polích v Šunychlu se našel dělostřelecký granát z 2. světové války

Pyrotechnici měli v šunychelských polích opět práci. Do jedné z bohumínských městských částí vyjížděli k nálezu dělostřeleckého granátu. Upozornil na něj občan, který informoval bohumínské policisty. Ti na místo povolali specialistu.
Ve městě právě dnes startuje další ročník Bohumínské tenisové ligy 23.4.2012

Ve městě právě dnes startuje další ročník Bohumínské tenisové ligy

Právě dnes (pondělí 23. dubna) se ve městě rozbíhá oblíbená Bohumínská tenisová liga družstev. Amatérská soutěž se dlouhodobě těší u milovníků bílého sportu v Bohumíně velké přízni. Do letošního ročníku se přihlásilo 10 družstev.
Pod palmou v bohumínské Maryšce se sejdou tři výrazné ženy, tři osobnosti 22.4.2012

Pod palmou v bohumínské Maryšce se sejdou tři výrazné ženy, tři osobnosti

Tři ženy, tři osobnosti, tři rodačky z Bohumína. Další díl originální talkshow Večery pod palmou představí zajímavou trojici, kterou spojují kořeny s městem na soutoku Odry s Olší. Lékařka, šéfka divadla a úspěšná regionální knihovnice se potkají 26. 4.
Siláci, je tu druhý ročník Memoriálu Michala Sdukose v benchpressu 22.4.2012

Siláci, je tu druhý ročník Memoriálu Michala Sdukose v benchpressu

První ročník se vydařil a proto si zaslouženě žádá pokračování. Memoriál Michala Sdukose zve siláky z Bohumína i okolí. Oddíl kulturistiky TJ Bohumín pořádá závod v benchpressu v sobotu 12. května. Memoriál startuje v 11 hodin.
Život koně podle žákyň z Bohumína si získal pořadatele krajské ekologické konference 21.4.2012

Život koně podle žákyň z Bohumína si získal pořadatele krajské ekologické konference

Hana a Eva chodí do 8. třídy Základní školy ČSA v Novém Bohumíně a spojuje je zájem o přírodu a o koně zvlášť. Právě koním věnovaly prezentaci, se kterou vystoupily na 4. ročníku krajské ekologické konference žáků škol MS kraje. A uspěly.
K pátému výročí dostanou Starobohumínské oplatky speciální limitovanou edici 21.4.2012

K pátému výročí dostanou Starobohumínské oplatky speciální limitovanou edici

Starobohumínské oplatky chutnají místním i přespolním už pátým rokem. A zájem o ně neutuchá, právě naopak. Přátelé bohumínské historie, kteří s nápadem přišli, proto připravilo sladké překvapení. K dosavadní sérii přidají speciální edici.
Podvodníci se chtěli ve Skřečoni vloudit do bytu pod záminkou navýšení důchodu 20.4.2012

Podvodníci se chtěli ve Skřečoni vloudit do bytu pod záminkou navýšení důchodu

Další podvodníci to zkoušeli na bohumínské seniory. Tentokrát se ale starší pán zachoval duchapřítomně a nenechal se zmást řečmi vykutálené partičky. Skupina občanů tmavší pleti se nakonec dala na útěk. Případ se stal ve Skřečoni.
Díky oznámení občanů bohumínští strážníci zadrželi zloděje i výtržníky 20.4.2012

Díky oznámení občanů bohumínští strážníci zadrželi zloděje i výtržníky

Úzká spolupráce s občany se Městské policii v Bohumíně vyplácí. V dubnu díky tomu hned několikrát strážníci dopadli zloděje. Ti si zpravidla počkají až se setmí a v šeru noci nechávají pracovat své prsty. Tentokrát ale přes ně dostali.
TJ Sokol Záblatí si k 100. výročí nadělil originální almanach 20.4.2012

TJ Sokol Záblatí si k 100. výročí nadělil originální almanach

Unikátní dobové fotografie provázejí almanachem, kterým si sokolové v Záblatí připomínají 100 let trvající tradici jejich tělocvičné jednoty. Bratři a sestry ji založili 26. prosince 1911. Almanachem TJ Sokol Záblatí načal 101. rok svého fungování.
Několik jednotek hasičů bojovalo s rozsáhlým požárem suchého rákosu ve Vrbici 19.4.2012

Několik jednotek hasičů bojovalo s rozsáhlým požárem suchého rákosu ve Vrbici

Zatím největší požár suché trávy v Bohumíně v letoším roce. K takovému zásahu včera večer (středa 18. dubna) vyjížděli hasiči z Bohumínska a Ostravska. Stovky metrů čtverečních suchého porostu požár zachvátil ve Vrbici. Na místě zasahovaly desítky hasičů.
Řidiči, dejte nohu z plynu, měřič rychlosti je zpátky ve Vrbici! 19.4.2012

Řidiči, dejte nohu z plynu, měřič rychlosti je zpátky ve Vrbici!

Po více než dvou měsících je ve Vrbici opět zpátky ve službě měřič rychlosti, který nekompromisně vystavuje šoférům vysvědčení a nařizuje „Zpomal“, pokud jedou rychle než by měli. Po nezbytných technických úpravách radar opět funguje.
Ve Skřečoni ráno havaroval kamion s kukuřicí, srazil se s osobním autem 19.4.2012

Ve Skřečoni ráno havaroval kamion s kukuřicí, srazil se s osobním autem

O velkém štěstí může hovořit otec a dospívající syn z Bohumína, kteří vyvázli po ranní nehodě s polským kamionem Renault Magnum ze zdemolovaného osobního automobilu Opel Astra jen s lehkými zraněními. Na místě zasahovali hasiči s těžkou technikou.
Brněnský Gospel Choir zaplnil starobohumínský farní kostel 18.4.2012

Brněnský Gospel Choir zaplnil starobohumínský farní kostel

Vydařený. Tohle slovo vystihuje jarní gospelový koncert, který uspořádali členové a přátelé občanského sdružení Přátel bohumínské historie. V sobotu 14. dubna pozvali posluchače do farního kostela Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně.
Bohumínské prvňáčky pasuje na čtenáře pan král s pohádkovými bytostmi 17.4.2012

Bohumínské prvňáčky pasuje na čtenáře pan král s pohádkovými bytostmi

Král, královna a další pohádkové bytosti v Bohumíně pasují prvňáčky na čtenáře. Slavnostní akt proběhne na pobočkách knihovny K3 ve Skřečoni, Starém Bohumíně a v Novém Bohumíně. Pasování prvňáčků knihovna pořádá už poosmé.
Zápis do městských mateřských škol v Bohumíně bude 3. května 17.4.2012

Zápis do městských mateřských škol v Bohumíně bude 3. května

Odbor školství, kultury a sportu bohumínské radnice zveřejnil termíny zápisu dětí do městských mateřských škol. Podobně jako v minulých letech, také letos bude zápis jednotný a proběhne v jednom termínu, ve čtvrtek 3. května 2012.
V Šunychlu hořela hospodářská budova, hasiči oheň včas uhasili 17.4.2012

V Šunychlu hořela hospodářská budova, hasiči oheň včas uhasili

Požár včera večer zachvátil půdní prostory hospodářské budovy u domu v Ovocné ulici v Šunychlu. Na místo krátce po čtvrt na osm spěchali jak profesionální, tak místní dobrovolní hasiči. Díky jejich včasnému a rychlému zásahu nejsou na stavení větší škody.
Školy zveřejnily návrh harmonogramu letního provozu školních družin 16.4.2012

Školy zveřejnily návrh harmonogramu letního provozu školních družin

Základní školy v Bohumíně zveřejnily předběžný harmonogram provozu školních družin ve městě v době letních prázdnin. Školská zařízení ho po dohodě s městem sestavují každoročně v předstihu. Školy mají díky tomu šanci předem zmapovat zájem.
 - zobrazit celou zprávu 16.4.2012

Policisté a strážníci oživovali muže, který zkolaboval na chodníku

Boj o záchranu života dnes dopoledne svedli v Bohumíně společně státní policisté a městští strážníci. Krátce po deváté hodině poskytli první pomoc muži, který zkolaboval na Nádražní ulici v Novém Bohumíně. Muže odvezla sanitka do nemocnice.
Mistrovství světa v ledním hokeji na plátně bohumínského kina a v HD rozlišení 13.4.2012

Mistrovství světa v ledním hokeji na plátně bohumínského kina a v HD rozlišení

Sportovní událost roku - Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 - si Bohumínští vychutnají ve velkém a v HD rozlišení. Plánuje to městská agentura K3, která bude zápasy přenášet s pomocí moderní digitální technologie na plátno městského kina.
Na řidiče na Karvinsku dohlížel v pátek třináctého také policejní vrtulník 13.4.2012

Na řidiče na Karvinsku dohlížel v pátek třináctého také policejní vrtulník

Pátek třináctého se na silnicích na Karvinsku nesl ve znamení zvýšeného dohledu mužů zákona.Dnes dopoledne dopravní policisté kontrolovali řidiče napříč celým okresem. Na vše dohlíželi z oblohy jejich kolegové z letecké služby v policejním vrtulníku.
Hasičská zbrojnice v Novém Bohumíně dnes patřila veřejnosti a hlavně dětem 13.4.2012

Hasičská zbrojnice v Novém Bohumíně dnes patřila veřejnosti a hlavně dětem

Hlavně děti přilákal dnešní Den požární bezpečnosti. Téměř na všech svých stanicích ho pořádal Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Malí i velcí návštěvníci se přišli podívat také do zázemí hasičské stanice v Novém Bohumíně v Jateční ulici.
Kočky z miniútulku v Pudlově usilují o splnění svých přání v celostátním projektu 12.4.2012

Kočky z miniútulku v Pudlově usilují o splnění svých přání v celostátním projektu

Kočky z miniútulku v Bohumíně-Pudlově se připojily k projektu Kočičí přání. Pořádá ho občanské sdružení Devět životů, které spustilo velikonoční akci na podporu koček v útulcích. Na svůj dárek čeká v pudlovském miniútulku aktuálně devět koček.
Den požární bezpečnosti otevře v pátek třináctého hasičské stanice 11.4.2012

Den požární bezpečnosti otevře v pátek třináctého hasičské stanice

Téměř všechny požární stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje se v pátek 13. dubna otevřenou veřejnosti. Učiní tak i stanice v Novém Bohumíně, v Jateční ulici. Malé i velké návštěvníky tady uvítají od 8 do 17 hodin.
Bohumínští tenisté se chystají na novou sezónu a mají velké ambice 10.4.2012

Bohumínští tenisté se chystají na novou sezónu a mají velké ambice

S velkými ambicemi vstupují do nové sezóny hráči Tenisového klubu Sokola Bohumín. Na kurtech za parkem slibují mimořádnou podívanou. Například A tým má nejsilnější tým za posledních 8 let a výrazně budou chtít promluvit do soutěží také ostatní družstva.
Hlasujte pro nástupní vodácká místa v hitparádě přeshraničních projektů 10.4.2012

Hlasujte pro nástupní vodácká místa v hitparádě přeshraničních projektů

Nástupní místa pro vodáky na řece Odře a Olši usilují o přední příčky v hitparádě přeshraničních projektů. Hlasování nazvané „Soutěž o nejinspirativnější projekt“ vyhlásil Společný technický sekre­tariát CZ-PL 2007-2013. Podrobnosti v článku.
 - zobrazit celou zprávu 6.4.2012

Policisté o Velikonocích vyjdou do ulic, nebudou koledovat, ale nadělovat hříšníkům pokuty

Koledníci, nohu z plynu a žádný alkohol za volantem. Ode dneška, pátku 6. dubna, a během celého prodlouženého velikonočního víkendu policisté v rámci celorepublikové dopravně bezpečností akce zvýší dohled nad bezpečností silničního provozu.
Strážníci si došlápli na sběrače kovů a znepříjemnili jim život 6.4.2012

Strážníci si došlápli na sběrače kovů a znepříjemnili jim život

Krádeže všeho kovového jsou stále v kurzu. Potvrdil to březnový zvýšený dohled městských strážníků na zlodějíčky v Bohumíně. Policisté zaznamenali hned několik vážných případů vykutálených „magnetů“.
Zahradníci pokáceli vzrostlý smrk za hasičskou zbrojnicí v Záblatí, napadl ho kůrovec 5.4.2012

Zahradníci pokáceli vzrostlý smrk za hasičskou zbrojnicí v Záblatí, napadl ho kůrovec

Přestože už skončilo období, kdy je možné kácet stromy, Záblatím se ozvala motorová pila. K zemi se musel poroučet vzrostlý smrk, jehož éru drasticky ukončil kůrovec. Kácení nařídil odbor životního prostředí a služeb bohumínské radnice.
Prožijte Velikonoce s aquacentrem, o šmigrustu mají ženy a dívky vstup zdarma 5.4.2012

Prožijte Velikonoce s aquacentrem, o šmigrustu mají ženy a dívky vstup zdarma

Jsou oblasti, kde je zvykem dívky o Velikonocích polévat vodou a „házet“ je třeba do vany. A co takhle do bazénu? A k tomu ještě krytého? Přesně s takovou nabídkou přichází o Velikonočním pondělí bohumínské aquacentrum Bospor.
Kvůli Velikonocům popeláři upraví termín svozu odpadů v Novém Bohumíně a části Pudlova 5.4.2012

Kvůli Velikonocům popeláři upraví termín svozu odpadů v Novém Bohumíně a části Pudlova

Svoz odpadu v Bohumíně Velikonoce ovlivní jen částečně. Oznámil to městský BM servis. Výjezdy popelářů přeorganizoval a namísto jednoho dne je rozdělil do dvou, aby vzhledem k svátkům skončily ještě v ranních hodinách.
V Polsku zachutnala čočková polévka a medovník z Bohumína 3.4.2012

V Polsku zachutnala čočková polévka a medovník z Bohumína

Slezská kuchyně je Bohumíňákům vlastní. Prokázali to na regionálních festivalech o jídle a tradicích. Členové a přátelé OS Maryška zaujali chuťové buňky jak na přehlídce Wypieki v Zebrzydowicích, tak na festivalu Kaleidoskop slezských chutí v Twórkowě.
Velikonoční nadílka čeká na školáky na dětském dopravním hřišti 2.4.2012

Velikonoční nadílka čeká na školáky na dětském dopravním hřišti

Velikonoční nadílka na dopravním hřišti? V Bohumíně ano. Soutěže a sladkosti čekají na děti, které v sobotu 7. dubna zavítají na městské dopravní hřiště. Odbor dopravy a DDM Bohumín tam stylově zahájí novou sezónu dopravní výuky.
Večer pod palmou aneb příjemné setkání protkané historií Bohumína 30.3.2012

Večer pod palmou aneb příjemné setkání protkané historií Bohumína

Neotřelou výpravu do historie Bohumína nabídl březnový díl talkshow Večery pod palmou. Hosty Salonu Maryška byli historička umění Miroslava Gregorová, kronikář Bohumína Zdeněk Veselý a majitel historického objektu Myslivna Marek Noga.
Hned třikrát hořela včera odpoledne a večer v Bohumíně suchá tráva 29.3.2012

Hned třikrát hořela včera odpoledne a večer v Bohumíně suchá tráva

Bohumínem se včera ozývaly sirény požárních vozidel. Hasiči spěchali k dalším požárům suché trávy. Tentokrát hořelo v Pudlově a hned ve třech místech. K zásahům vyjížděli jak profesionální hasiči HZS MSK ze stanice v Bohumíně, tak dobrovolní hasiči.
Dobrovolnice šijí Bohumínský kroj pro děti, ve městě vzniká folklórní skupina 29.3.2012

Dobrovolnice šijí Bohumínský kroj pro děti, ve městě vzniká folklórní skupina

Bohumíňáci získali ve snaze obnovit místní (Starobohumínský) kroj na svou stranu děti. Řekla si o ně třída žáků ze Základní školy na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně. 16 krojů vzniká pod rukama šikovných dobrovolnic.
Skvělé výkony, našlapané choreografie i slzy dojetí - TS Radost a Impuls slavil 30 let 29.3.2012

Skvělé výkony, našlapané choreografie i slzy dojetí - TS Radost a Impuls slavil 30 let

Neuvěřitelnou dávku energie, talentu a nápadů předvedli tanečníci Radosti a Impulsu Bohumín. O víkendu slavili 30. narozeniny souboru. Téměř tříhodinový program byl doslova gejzírem vzpomínek, úspěchů i aktuálních nápadů.
Drzá 19letá slečna zamkla člověka ve sklepě a kradla jako straka 28.3.2012

Drzá 19letá slečna zamkla člověka ve sklepě a kradla jako straka

Nemá hranice. Přirovnat 19letou dívku z Bohumína k tomu, že byla drzá jako opice, to byste primáty ještě urazili. Povedená „omladina“ kradla v pátek a byla přistižena strážníky. Neuplynulo ani 24 hodin a kradla znovu. Opět byla dopadena.
Lidé nebezpečně přelézali svodidla, únikové schodiště na mostě zahradily bariéry 28.3.2012

Lidé nebezpečně přelézali svodidla, únikové schodiště na mostě zahradily bariéry

Značka zákaz vstupu a bariéry. Na únikové a nouzové schodiště mostu ve Skřečoni se lidé od tohoto týdne už nedostanou. Cesta, kterou si lidé nebezpečně zkracovali trasu, je minulostí. Pěší musejí na most oficiální cestou. Ta je asi o 200 metrů delší.
Březnový Večer pod palmou v Salonu Maryška bude protkaný historií Bohumína 26.3.2012

Březnový Večer pod palmou v Salonu Maryška bude protkaný historií Bohumína

Výprava do historie Bohumína čeká na ty, kteří ve čtvrtek 29. března zavítají do Salonu Maryška. Pestrá minulost města bude námětem dalšího dílu talkshow Večery pod Palmou. Pořad, kterým provází Květuše Mlynkecová, začíná v 18:30 hodin.
Použité poštovní známky nevyhazujte, mohou pomoci chudým lidem 26.3.2012

Použité poštovní známky nevyhazujte, mohou pomoci chudým lidem

Použité známky nevyhazujte do koše! S tímto vzkazem se obrátilo na Bohumíňáky i obyvatele z okolních měst a obcí občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Zapojilo se do dobročinného projektu, jehož hlavním motivem jsou právě použité poštovní známky.
Kvůli utrženému břehu přemístili naučnou tabuli v meandrech Odry 24.3.2012

Kvůli utrženému břehu přemístili naučnou tabuli v meandrech Odry

Kvůli meandrující řece se musela posunout asi o 20 metrů jedna z tabulí naučné stezky u řeky Odry. Informovalo o tom občanské sdružení Hraniční meandry Odry. Práce zajistilo město ve spolupráci s BM servisem.
Univerzita třetího věku láká seniory z Bohumína, Rychvaldu a nově i Dolní Lutyně 24.3.2012

Univerzita třetího věku láká seniory z Bohumína, Rychvaldu a nově i Dolní Lutyně

Univerzita třetího věku v Bohumíně seniory táhne. O studium mají zájem nejen ti z Bohumína, ale také ze sousedního Rychvaldu. Od podzimu by se k nim mohli připojit také jejich přátelé z blízké Dolní Lutyně. Obec oznámila záměr zapojit se do projektu.
Televizní zprávy z Bohumína nově také v městské nemocnici 23.3.2012

Televizní zprávy z Bohumína nově také v městské nemocnici

Televizní zprávy z Bohumína mohou nově sledovat také pacienti v Bohumínské městské nemocnici ve Starém Bohumíně. Zdravotnické zařízení nechalo upravit anténní rozvody a od března přijímá vysílání stanice LTV Plus z vysílače v Klimkovicích.
V Bohumíně chystají další sezónu svozu zeleného odpadu, přijímají objednávky 23.3.2012

V Bohumíně chystají další sezónu svozu zeleného odpadu, přijímají objednávky

Příprava dalšího ročníku svozu takzvaného zeleného odpadu v Bohumíně finišuje. Posekanou trávu, shrabané listí a rostlinné zbytky si mohou nechat domkaři svážet do městské kompostárny přímo od domu. Službu si mohou objednat u BM servisu.
Hasiči museli v Bohumíně zasahovat u několika požárů suché trávy 22.3.2012

Hasiči museli v Bohumíně zasahovat u několika požárů suché trávy

Už ke třem požárům suché trávy vyjížděli za poslední týden hasiči v Bohumíně. Suchý porost vzplál ve Skřečoni, v Pudlově a také v Záblatí. Minimálně ve dvou případech bylo pravděpodobnou příčinou vzniku požáru vypalování trávy.
Mladí fotbalisté úspěšně reprezentovali Bohumín na halovém turnaji v Polsku 22.3.2012

Mladí fotbalisté úspěšně reprezentovali Bohumín na halovém turnaji v Polsku

Mladí fotbalisté úspěšně reprezentovali Bohumín v sousedním Polsku. Týmy starších žáků a dorostu FK Bohumín a TJ Slovan Záblatí bodovaly na mezinárodním halovém turnaji v polské Strumieni. V obou kategoriích týmy obsadily první a druhá místa.
Bývalý říční přístav mezi Šunychlem a Kopytovem místem tragédie 22.3.2012

Bývalý říční přístav mezi Šunychlem a Kopytovem místem tragédie

Hasiči včera vyprostili z řeky Odry u takzvaného kopytovského přístavu osobní automobil značky Škoda Favorit. Případ měl bohužel tragickou dohru. Uvnitř vozu policisté nalezli 30letého muže z Bohumína. Okolnosti jeho úmrtí vyšetřují kriminalisté.
Poslední domácí hokejový zápas sezóny skončil výhrou, díky žákům 4. třídy 21.3.2012

Poslední domácí hokejový zápas sezóny skončil výhrou, díky žákům 4. třídy

Domácí hokejová sezóna pro hráče HC Bohumín včera odpoledne (20. března) definitivně skončila. A skončila parádně! Poslední domácí zápas ročníku 2011/2012 připadl hráčům týmu 4. třídy, kteří nastoupili proti hokejistům z Karviné.
Přátelé bohumínské historie lákají na velikonoční výstavu a gospelový koncert 21.3.2012

Přátelé bohumínské historie lákají na velikonoční výstavu a gospelový koncert

Další tematickou výstavu připravili Přátelé bohumínské historie. Občanské sdružení zve do svého zázemí ve Starém Bohumíně na ukázky velikonočních dekorací, symbolů a kraslic. V domě U Rytíře je k vidění od úterý 20. března.
 - zobrazit celou zprávu 19.3.2012

Zpívající právník Ivo Jahelka zavítá do Bohumína s novým písničkovým pořadem

Říká se mu zpívající právník a svým náhledem na svět umí pobavit i zaujmout. JUDr. Ivo Jahelka zavítá s novým programem „Písničky zpod taláru“ do Bohumína. V kině K3 vystoupí ve středu 11. dubna od 19 hodin. Vstupenky již v předprodeji.
Finanční úřad v Bohumíně kvůli daňovým přiznáním posílí provozní dobu 19.3.2012

Finanční úřad v Bohumíně kvůli daňovým přiznáním posílí provozní dobu

Termín pro podání daňového přiznání za rok 2011 se nezadržitelně blíží. Od pondělí 26. března do pondělí 2. dubna včetně proto bude mít podatelna Finančního úřadu v Bohumíně otevřeno od 8 do 18 hodin (přestávka je od 12 do 13 hodin).
Děti z Bohumína dýchají zdravě v jeskyni ve Zlatých Horách na Jesenicku 16.3.2012

Děti z Bohumína dýchají zdravě v jeskyni ve Zlatých Horách na Jesenicku

„Nejvíce se nám líbí návštěvy jeskyně,“ shodují se děti z Bohumína, které vyjely na léčebný pobyt do Zlatých Hor na Jesenicku. Do tamního sanatoria zamířily za čistým vzduchem. Ve dvou turnusech se tam prostřídá přes 40 školáků.
Zloději si dělali zálusk na izolační materiál k opravě střechy Národního domu 15.3.2012

Zloději si dělali zálusk na izolační materiál k opravě střechy Národního domu

Všímaví občané pomohli překazit plány vykutálené party, která si udělala zálusk na stavební materiál. Zalíbily se jí balíky izolační hmoty určené pro městem financovanou opravu střechy Národního domu ve Starém Bohumíně.
Důchodkyni v Bohumíně montéři přemluvili k instalaci nového zámku, vymámili z ní skoro 6 tisíc korun 14.3.2012

Důchodkyni v Bohumíně montéři přemluvili k instalaci nového zámku, vymámili z ní skoro 6 tisíc korun

Důvěřivosti seniorů dnes dopoledne využila dvojice mužů, která v Jateční ulici Novém Bohumíně chodila po bytech a nabízela výměnu dveřních zámků. Minimálně v jednom případě dvojice uspěla a nešťastné seniorce naúčtovala 5800 korun.
Vandalové vyřadili z provozu semafory, starý most do Polska je pro auta uzavřený 14.3.2012

Vandalové vyřadili z provozu semafory, starý most do Polska je pro auta uzavřený

Původní hraniční most je dočasně mimo provoz. Vandalové na něm v noci na dnešek vyřadili z provozu semafory, které zde řídí dopravu. * Aktualizace 15. března: Semafory po opravě zařízení ode dneška již opět fungují.
Hasiči varují před vypalováním trávy, může skončit tragédií a velkou škodou 14.3.2012

Hasiči varují před vypalováním trávy, může skončit tragédií a velkou škodou

Blíží se jaro a pro hasiče je to jasný signál. Zvyšuje se riziko požárů. I přes jejich každoroční varování totiž právě na jaře a pak i v dalších měsících dochází k desítkám zbytečných požárů způsobených vypalováním starých porostů.
Strážníci vyhmátli zloděje barevných kovů, jeden z nich dokonce ukradl lávku přes potok 12.3.2012

Strážníci vyhmátli zloděje barevných kovů, jeden z nich dokonce ukradl lávku přes potok

Bohumínští strážníci si posvítili na sběrny a výkupy barevných kovů ve městě i v sousedním Rychvaldu. Jejich kontroly provedli v rámci celoročního seriálu bezpečnostně-preventivních akcí. V síti strážníků skončili hned tři občané.
Dobrovolní hasiči o víkendu nacvičovali záchranu tonoucího na ledě 12.3.2012

Dobrovolní hasiči o víkendu nacvičovali záchranu tonoucího na ledě

Záchranu tonoucího, pod kterým se prolomil led, nacvičovali o víkendu dobrovolní hasiči na slepém rameni řeky Odry v Šunychlu. Akci pořádal Sbor dobrovolných hasičů z Kopytova, ke kterému se připojily také dobrovolné jednotky z Orlové a Havířova.
B tým HC Bohumín vybojoval pohár za 3. místo v Ostravské lize 11.3.2012

B tým HC Bohumín vybojoval pohár za 3. místo v Ostravské lize

Závěr sezóny přece jen přinesl bohumínskému hokeji pohár. Vybojovali ho muži B týmu HC Bohumín, když zvítězili v zápase o 3. místo krajského přeboru. Tým po celou sezónu nabízel vyrovnané výkony, z šestnácti zápasů základní části deset vyhrál.
Nejlepší krajský Automechanik Junior 2012 je z Bohumína 10.3.2012

Nejlepší krajský Automechanik Junior 2012 je z Bohumína

Nejlepší automechanik mezi žáky učebních oborů v Moravskoslezském kraji je z Bohumína. První místo v krajském kole celostátní soutěže vybojoval osmnáctiletý Tomáš Wrožyna, žák Střední školy Bohumín, 3. ročníku oboru automechanik opravář.
Adrenalin na maximum aneb knihovna hostí festival Expediční kamera 8.3.2012

Adrenalin na maximum aneb knihovna hostí festival Expediční kamera

Adrenalin na maximum ovládne zítra (pátek 9. března) knihovnu K3 v Bohumíně. Filmový festival Expediční kamera zde představí vítězné outdoorové snímky oceněné na Mezinárodním horolezeckém festivalu v Teplicích nad Matují. Začátek je v 17 hodin.
Bohumínským Salonem Maryška zněly lidové písničky 8.3.2012

Bohumínským Salonem Maryška zněly lidové písničky

Lidová písnička prozářila Salon Maryška. Dům dětí a mládeže v něm uspořádal další ročník Městského kola soutěže v dětském zpěvu lidových písní. Lidovky převážně ve slezském nářečí zazpívalo před porotou 35 dětí z Bohumína.
Březnové mládežnické Popdium se bude unášet na vlně romantiky 7.3.2012

Březnové mládežnické Popdium se bude unášet na vlně romantiky

Druhý březnový pátek bude v Bohumíně patřit mládeži. Den prožije v rytmu tance, hudby a na vlně romantiky. Taneční workshop a spolu s ním březnový díl pravidelné mládežnické talkshow Popdium uvádí Klub U létající ryby.
Táhli ukradenou dvoumetrovou plechovou skříň a chtěli se tvářit hlavně nenápadně 7.3.2012

Táhli ukradenou dvoumetrovou plechovou skříň a chtěli se tvářit hlavně nenápadně

Chtěli být nenápadní, ale s odcizenou obrovskou skříní nebo třeba s lednicí za zády to jde těžko. Vykutálení „sběrači“ neunikli pozornosti bohumínských městských strážníků. V uplynulých dnech úspěšně zasáhli hned v několika případech.
Bohumínem poprvé projede mobilní sběrna použitého textilu, město testuje novou službu 7.3.2012

Bohumínem poprvé projede mobilní sběrna použitého textilu, město testuje novou službu

Svoz nepotřebného textilu chtějí vyzkoušet v Bohumíně. S nápadem na sběr s pomocí mobilního vozu město oslovilo občanské sdružení Diakonie Broumov, které se této činnosti věnuje v řadě měst a obcí České republiky.
Bohumínský bunkr MO-S5 bude součástí Stezky technických atraktivit kraje 6.3.2012

Bohumínský bunkr MO-S5 bude součástí Stezky technických atraktivit kraje

Moravskoslezský kraj připravuje Stezku technických atraktivit. Je jednou částí projektu „Industriální atraktivity v Moravskoslezském kraji“. Stezku připravuje Agentura pro regionální rozvoj. Součástí stezky bude pěchotní srub MO-S5 Na Trati v
Pachatelé v Bohumíně a Orlové šli po zlatu a stříbru, škody jdou do stovek tisíc korun 2.3.2012

Pachatelé v Bohumíně a Orlové šli po zlatu a stříbru, škody jdou do stovek tisíc korun

Zlatnictví a klenotnictví jsou v hledáčku zlodějů. Jen v tomto týdnu udeřili na Karvinsku už dvakrát! Zlato a šperky zmizely v Orlové a také v Bohumíně. Informovala o tom Policie České republiky. V Bohumíně zmizely šperky za stovky tisíc korun.
Do ulic Bohumína se po zimní přestávce vrací mobilní sběrný dvůr odpadů 2.3.2012

Do ulic Bohumína se po zimní přestávce vrací mobilní sběrný dvůr odpadů

Mobilní sběrný dvůr komunálního odpadu hlásí v Bohumíně návrat. Po zimní přestávce začne znovu pravidelně zajíždět do všech částí města. Jeho první zastávkou bude Starý Bohumín, kde ho lidé najdou od 8. do 20. března na parkovišti u nemocnice.
Fotografická soutěž mapující česko-polské projekty v příhraničí 1.3.2012

Fotografická soutěž mapující česko-polské projekty v příhraničí

Přeshraniční spolupráce v objektivu. Tak se jmenuje nová soutěž pro amatérské i profesionální fotografy z česko-polského příhraniční. Nafoťte případně najděte ve svém archivu snímky, které souvisí s přeshraničními evropskými projekty ve svém okolí.
Elektronické E-info má dnes velký den, slaví kulaté 10. narozeniny 1.3.2012

Elektronické E-info má dnes velký den, slaví kulaté 10. narozeniny

Deset svíček na pomyslném elektronickém dortu právě dnes sfoukává bohumínská informační služba E-info. Nejrychlejší elektronický zdroj informací o dění ve městě začal fungovat přesně před 10 lety, 1. března 2002.
Salon Maryška hostí výstavu olejomaleb Rudolfa Pavelky 1.3.2012

Salon Maryška hostí výstavu olejomaleb Rudolfa Pavelky

Bilanční výstavu bohumínského malíře Rudolfa Pavelky hostí Salon Maryška. Rodák ze Šilheřovic zde vystavuje olejomalby, které nebyly předtím ještě nikde prezentovány. Obrazy můžete vidět vždy v úterý a ve čtvrtek.
Soubor Kates Bohumín se chystá na svůj první velký taneční koncert 28.2.2012

Soubor Kates Bohumín se chystá na svůj první velký taneční koncert

Na velkou premiéru se chystá bohumínský taneční soubor Kates. Vůbec poprvé ve své historii pořádá vlastní taneční koncert aktuální sezóny. Tanečníci ve věku od 3 do 20 let vystoupí v sále kina K3, v pátek 16. března od 15:30 hodin.
Pátrání po Aloisi Matušů z Bohumína je zatím bezúspěšné, policisté žádají veřejnost o pomoc 27.2.2012

Pátrání po Aloisi Matušů z Bohumína je zatím bezúspěšné, policisté žádají veřejnost o pomoc

Po osmnáctiletém Aloisi Matušů z Bohumína jakoby se slehla zem. Naposledy ho příbuzní viděli ve středu 22. února kolem osmé hodiny ranní. Od té doby o sobě nedal vědět. Policisté žádají veřejnost o spolupráci. Informace přijmou na lince 158.
Knihovna vypsala nové termíny počítačových kurzů pro veřejnost 27.2.2012

Knihovna vypsala nové termíny počítačových kurzů pro veřejnost

Jak pracovat s počítačem či jak si vytvořit profesní životopis, to nabízí knihovna K3, která zveřejnila na svých internetových stránkách nové termíny počítačových kurzů. První lekce začínají již 14. března a jsou vhodné především pro úplné začátečníky.
Na statku v Šunychlu v noci shořel seník, škoda je asi půl milionu korun 25.2.2012

Na statku v Šunychlu v noci shořel seník, škoda je asi půl milionu korun

Škodu za asi půl milionu korun napáchal požár, který zachvátil seník statku v městské části Šunychl. V noci z pátku na sobotu muselo na místě zasahovat šest jednotek hasičů. Požár byl na tísňovou linku ohlášen krátce po druhé hodině ranní.
Základní škola na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně má novou odbornou učebnu 25.2.2012

Základní škola na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně má novou odbornou učebnu

Dějepis nebo například občanskou výchovu se budou žáci základní školy na třídě Edvarda Beneše v Bohumíně učit v moderním prostředí. Škola otevřela novou učebnu společensko-vědních předmětů. Jde o sedmou odbornou učebnu, kterou zde mají.
Divadelní spolek Boban bude Bohumín reprezentovat na ostravských divadelních prknech 25.2.2012

Divadelní spolek Boban bude Bohumín reprezentovat na ostravských divadelních prknech

Bohumínské bavidélko zpravidla nedělní se chystá na spanilou jízdu do Ostravy. V březnu hned dvakrát vystoupí v moravskoslezské metropoli s hrou Nejkrásnější válka. Boban ji sehraje v Divadle loutek Ostrava a na soutěžní přehlídce Ostravské buchary.
Do nabídky domu dětí a mládeže se vrátil aerobik, lidé si ho žádají 24.2.2012

Do nabídky domu dětí a mládeže se vrátil aerobik, lidé si ho žádají

Aerobik se po dlouhé přestávce vrátil zpět do tělocvičny Domu dětí mládeže Fontána Bohumín. První cvičení proběhlo včera, ve čtvrtek 23. února. Další budou následovat vždy ve čtvrtek a nesou podtitul „Aerobik s Věrkou“.
Kraj nesouhlasí s tím, aby se materiál z ostravských lagun dál skladoval v Ostramu 24.2.2012

Kraj nesouhlasí s tím, aby se materiál z ostravských lagun dál skladoval v Ostramu

Rada Moravskoslezského kraje na svém včerejším jednání (23. února) vyjádřila nesouhlas se záměrem společnosti GEOSAN GROUP deponovat palivo GEOBAL 4 v rámci areálu zařízení lagun Ostramo, tedy nechat ho na místě.
B tým mužů HC Bohumín v prvním play-off utkání podlehl HC Sport Ostrava 23.2.2012

B tým mužů HC Bohumín v prvním play-off utkání podlehl HC Sport Ostrava

Závěr sezóny se HC Bohumín příliš nedaří. Pro A tým krajská liga skončila a B tým mužů, hrající krajský přebor, utrpěl v prvním zápasu play-off porážku. Včera nastoupil na domácím ledě zimního stadionu za parkem Petra Bezruče proti ostravskému HC Sport.
Překupníci schovávali v Bohumíně alkohol a cigarety ve vysavači 23.2.2012

Překupníci schovávali v Bohumíně alkohol a cigarety ve vysavači

Cigarety ukryté v rozvodové skříni nebo ve vysavači. S takovými extrémy se setkávají moravskoslezští celníci. Naposledy například v Bohumíně. Překupníci s alkoholem a cigaretami jsou mistry ve vynalézavosti úkrytů.
 - zobrazit celou zprávu 22.2.2012

Nákladní vozidlo srazilo v Pudlově cyklistu, muž utrpěl těžká zranění

Nákladní vozidlo včera (úterý 21. února) srazilo v Pudlově cyklistu. Starší muž skončil s těžkými zraněními v ostravské fakultní nemocnici. Stalo v Drátovenské ulici, ve směru ke křižovatce s ulicí Jeremenkovou krátce po půl třetí odpoledne.
Pokořte osm pater vysoké věže, přihlaste se do 7. ročníku Běhu do schodů Penzionu ve věži 22.2.2012

Pokořte osm pater vysoké věže, přihlaste se do 7. ročníku Běhu do schodů Penzionu ve věži

Jen vy a 187 schodů. To je nevšední sportovní soutěž Běh do schodů Penzionu ve věži. Letos proběhne v bývalém vodojemu přestavěném na hotel už posedmé. Pokořit osm pater asi 40 metrů vysoké věže přijďte v pondělí 5. března.
Dívkou Bohumína 2012 je čtrnáctiletá Pavla Konetzná 22.2.2012

Dívkou Bohumína 2012 je čtrnáctiletá Pavla Konetzná

Bohumín už má svou nej Dívku roku 2012. Stala se jí čtrnáctiletá Pavla Konetzná, studentka Gymnázia Františka Živného v Novém Bohumíně. Porota ji vybrala z deseti přihlášených soutěžících. Základní kolo soutěže pořádal dům dětí a mládeže.
Sex jako šlehačka na dortu aneb Vše co víme o sexu a bojíme se to přiznat 20.2.2012

Sex jako šlehačka na dortu aneb Vše co víme o sexu a bojíme se to přiznat

Netradiční vyprávění u sexu, AIDS, lásce a věrnosti si nenechte ujít v bohumínské knihovně v úterý 21. února v 17 hodin. Přednáška Tomáše Řeháka se vedle základních pravd o problému HIV/AIDS a vyprávění skutečných příběhů také dotýká i žhavých témat.
Celní správa v Bohumíně objevila auto, ve kterém byly ukryté drogy 17.2.2012

Celní správa v Bohumíně objevila auto, ve kterém byly ukryté drogy

Takový úlovek se hned tak nevidí. Mobilní skupině Celního ředitelství Ostrava se povedlo při běžné kontrole odhalit alkohol a cigarety bez platných nálepek a navíc omamné a psychotropní látky. Stalo se v Bohumíně v nočních hodinách.
Strážníci v Bohumíně zadrželi hned několik osob, které se vyhýbaly nástupu do vězení 17.2.2012

Strážníci v Bohumíně zadrželi hned několik osob, které se vyhýbaly nástupu do vězení

Hledaným osobám, na které je uvalen příkaz k dodání do výkonu trestu, pšenka v Bohumíně nekvete. Jsou v hledáčku jak státních policistů, tak městských strážníků. Právě městští strážníci zadrželi jen za poslední tři týdny hned tři hledané osoby.
Desáté Bohumínské hrabátko zůstalo doma, vybojoval ho Arnošt Suchý 17.2.2012

Desáté Bohumínské hrabátko zůstalo doma, vybojoval ho Arnošt Suchý

Bohumínské hrabátko, originální pomůcka na shrabování mincí při mariáši, zůstalo při jubilejním 10. ročníku stejnojmenného turnaje doma. Vítězství vybojoval Arnošt Suchý z Nového Bohumína. Za tradiční akcí se letos vypravilo 21 hráčů.
Základní škola v Bezručově ulici vyhlásí mimořádné ředitelské volno, kvůli elektřině 17.2.2012

Základní škola v Bezručově ulici vyhlásí mimořádné ředitelské volno, kvůli elektřině

Bez vody a elektřiny to nejde, ani na školách. K ředitelskému volnu proto sáhne Základní škola v Bezručově ulici v Novém Bohumíně i Záblatí, v pátek 2. března. Důvodem bude plánovaný výpadek - elektřiny. Škola o tom v předstihu informuje rodiče žáků.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad