Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Radniční budovu B ochromila havárie vody, některé kanceláře zůstanou zavřené 8.2.2012

Radniční budovu B ochromila havárie vody, některé kanceláře zůstanou zavřené

Budovu B bohumínské radnice, ve které sídlí majetkový a živnostenský odbor, dnes ochromila havárie. Asi v polovině tamních kanceláří lidé dočasně nic nevyřídí. V noci v budově praskl uzávěr studené vody, která smáčela kanceláře v levé části objektu.
 - zobrazit celou zprávu 6.2.2012

Opilý agresor měl 3,15 promile alkoholu v dechu, skončil na záchytce

Byl opilý a agresivní za bílého dne. V neděli krátce po pravém poledni zasahovali bohumínští policisté v jedné z restaurací na Šunychelské ulici u opilého, třiatřicetiletého muže. Opilec rozbil několik pivních sklenic a slovně urážel personál restaurace.
Lidé bez domova s vděčností přijímají čepice, šály a ponožky, postrádají ale zimní obuv 6.2.2012

Lidé bez domova s vděčností přijímají čepice, šály a ponožky, postrádají ale zimní obuv

Zimní oblečení a hlavně zimní obuv jsou v těchto dnech, kdy teplota klesá hluboko pod bod mrazu, nejžádanějším artiklem. Lidé bez domova s vděčností přijímají od Charity Bohumín čepice, rukavice, teplé ponožky a pánské spodky. Chybí ale boty.
 - zobrazit celou zprávu 6.2.2012

Moravskoslezští záchranáři vyjíždějí k podchlazeným pacientům

Moravskoslezské záchranáře zaměstnávají tuhé mrazy. V průběhu prvních čtyř únorových dnů vyjížděli k více než dvěma desítkám pacientů, kteří jevili známky podchlazení nebo u nich posádky zjistily omrzliny. Pacienti byli s jedinou výjimkou muži.
Do prvních tříd v Bohumíně v září nastoupí 230 dětí, uspěly i malotřídky 6.2.2012

Do prvních tříd v Bohumíně v září nastoupí 230 dětí, uspěly i malotřídky

K zápisům do prvních tříd v Bohumíně dorazilo 245 dětí, z toho u 15 z nich ředitelé škol očekávají žádost o odklad. V září by tak mělo nastoupit do prvních tříd asi 230 dětí, což bude znamenat přibližně o jednu až dvě třídy prvňáčků více než nyní.
Policisté v mrazivé noci pátrali po pohřešované ženě, našli ji podchlazenou 2.2.2012

Policisté v mrazivé noci pátrali po pohřešované ženě, našli ji podchlazenou

Po pohřešované třicetileté ženě pátrali dnes v noci policisté v Bohumíně. Nakonec ji příslušníci krajské pořádkové jednotky našli - podchlazenou a trpící epileptickým záchvatem. Díky včasné a odborné pomoci žena neumrzla a je v péči lékařů.
 - zobrazit celou zprávu 2.2.2012

Dům dětí a mládeže i kulturní K3 Bohumín pořádají vlastní plesy

Plesová sezóna nabírá na obrátkách. O pozornost tancechtivých se letos ucházejí v Bohumíně hned dva nové plesy. Pořádají je městské příspěvkové organizace, kulturní agentura K3 Bohumín a Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín.
Sdružení obrany spotřebitelů varuje před falešnými prodejci detektorů kouře 2.2.2012

Sdružení obrany spotřebitelů varuje před falešnými prodejci detektorů kouře

Je to tady zase a znovu. Podomní prodejci v Moravskoslezském kraji zvoní u dveří bytů a tvrdí jejich majitelům či nájemníkům, že si musí nechat namontovat detektory kouře – lidově řečeno hlásiče požárů či požární hlásiče.
Hasiči dnes před polednem zachránili zesláblou srnku z ledu rybníka 1.2.2012

Hasiči dnes před polednem zachránili zesláblou srnku z ledu rybníka

Profesionální hasiči z Bohumína dnes zachránili zesláblou srnku. Ta se marně snažila uniknout ze spárů ledu Záblatského rybníka. Hasiči vyjeli k zásahu krátce před polednem. Srnka se pokoušela dostat na kopýtka sama, ale nešlo to. Pomoci museli hasiči.
První děti z Bohumína vyrazily za čistým vzduchem, jsou v sanatoriu ve Zlatých Horách 1.2.2012

První děti z Bohumína vyrazily za čistým vzduchem, jsou v sanatoriu ve Zlatých Horách

Prvních 23 dětí z Bohumína vyrazilo za čistým vzduchem. Počátkem týdne radnice vypravila do ozdravovny první turnus, další skupiny pojedou na léčebné pobyty v průběhu února. Celkově je zatím přihlášených přes 70 dětí.
Moravskoslezský kraj dnes začal přijímat žádosti o dotace na kotle, po pár hodinách příjem zastavil 1.2.2012

Moravskoslezský kraj dnes začal přijímat žádosti o dotace na kotle, po pár hodinách příjem zastavil

562. Přesně tolik žádostí o dotaci na ekologizaci kotlů dnes přijal Moravskoslezský kraj. Hned v první den tak lidé kompletně vyčerpali kapacitu pilotního projektu a kraj přijímání žádostí musel zastavit.
V Karviné umrznul muž, mráz bude podle meteorologů dál zesilovat 1.2.2012

V Karviné umrznul muž, mráz bude podle meteorologů dál zesilovat

Silné mrazy si na Karvinsku vyžádaly první oběť. Včera odpoledne (31. ledna) byl poblíž polikliniky v Karviné-Mizerově nalezen mrtvý 47letý muž. Lékař na místě konstatoval příčinu smrti umrznutí. Podle meteorologů bude venku dál přituhovat.
Bohumín se postaral o pořádné překvapení v krajské lize, vyhrál nad Studénkou 30.1.2012

Bohumín se postaral o pořádné překvapení v krajské lize, vyhrál nad Studénkou

Muži HC Bohumín se postarali o pořádné překvapení předposledního kola základní části krajské ligy v ledním hokeji. Tým, který je na konci tabulky, dokázal porazit Studénku balancující na 3. místě průběžného hodnocení, Bohumín vyhrál 3:2.
Moravskoslezský kraj zveřejnil další podrobnosti k žádostem o dotaci na nové kotle 30.1.2012

Moravskoslezský kraj zveřejnil další podrobnosti k žádostem o dotaci na nové kotle

Moravskoslezský kraj zveřejnil podrobnosti k podávání žádostí o dotaci na ekologizaci starých kotlů na tuhá paliva. Program vyhlásil společně s Ministerstvem životního prostředí. Domácnosti mohou získat dotaci až 60 tisíc korun.
Aquacentrum v Bohumíně má ode dneška novinku, relaxační parní saunu 27.1.2012

Aquacentrum v Bohumíně má ode dneška novinku, relaxační parní saunu

Už jste někdy byli v parní sauně? Pokud ne, pak si ji zajděte vyzkoušet do aquacentra v Bohumíně. Zajímavou novinku tam právě dnes (pátek 27. ledna) uvedli do provozu. Nová parní sauna vznikla v přízemí areálu.
 - zobrazit celou zprávu 27.1.2012

Vítězka Miss Bohumína 2012 pojede do Říma, přihlaste se!

Hledání nejkrásnější slečny a ženy pokračuje, zájemkyně o účast by neměly otálet. Čas pro podání přihlášky rychle ubíhá. O titul Miss Bohumína 2012 se mohou ucházet dívky, které budou mít v dubnu 15 let a ještě neměly 23 let.
Se samými jedničkami o pololetních prázdninách zdarma do bazénu 27.1.2012

Se samými jedničkami o pololetních prázdninách zdarma do bazénu

Jedničkáři se v Bohumíně mohou o pololetních prázdninách těšit na vodní hrátky. Městské aquacentrum vyhlásilo na pátek 3. února akci „Za jedničky do bazénu zdarma“. Když žáci předloží vysvědčení se samými jedničkami, nebudou platit vstupné.
Školy v Bohumíně patří dnes a zítra zápisům do prvních tříd 26.1.2012

Školy v Bohumíně patří dnes a zítra zápisům do prvních tříd

Školy v Bohumíně dnes a zítra patří předškolákům. Na čtvrtek 26. a pátek 27. ledna vypsaly všechny základní školy ve městě zápisy do prvních tříd. Podle předběžných odhadů by mělo letos v Bohumíně dorazit k zápisu přes 240 dětí.
Nejoblíbenějšími jmény v Bohumíně jsou Dominik, Lukáš, Tereza a Terezie 26.1.2012

Nejoblíbenějšími jmény v Bohumíně jsou Dominik, Lukáš, Tereza a Terezie

Dominik, Lukáš, Tereza a Terezie. Tato jména vloni vybírali rodiče v Bohumíně pro své ratolesti nejčastěji. Vystřídali tak na prvním místě Honzíka a Elišku, kteří v pomyslné hitparádě bodovali v roce 2010. Ve městě vloni přibylo 221 dětí.
Kraj a ministerstvo vyhlásili dotační program na ekologizaci kotlů na uhlí a na uhlí a biomasu 25.1.2012

Kraj a ministerstvo vyhlásili dotační program na ekologizaci kotlů na uhlí a na uhlí a biomasu

Rada Moravskoslezského kraje schválila vyhlášení Výzvy k příjmu žádostí v rámci společného programu Moravskoslezského kraje a Ministerstva životního prostření. Jeho cílem je podpora výměny stávajících kotlů na tuhá paliva za nové nízkoemisní.
Moravskoslezský kraj ukončil projekt Mosty 2010, jeho součástí je bývalé esíčko v Pudlově 25.1.2012

Moravskoslezský kraj ukončil projekt Mosty 2010, jeho součástí je bývalé esíčko v Pudlově

Moravskoslezský kraj ukončil projekt „Mosty 2010“ realizovaný v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko. V rámci tohoto projektu proběhla rekonstrukce 7 mostních objektů v kraji, jeden z nich v Bohumíně-Pudlově.
 - zobrazit celou zprávu 25.1.2012

Bohumínská knihovna přivítá učitelku buddhismu, mluvit se bude o smrti

Přednáška o smrti a znovuzrození z pohledu buddhismu se v bohumínské knihovně koná ve čtvrtek 26. ledna v 17 hodin. Přijďte si poslechnout Petru Jarošovou, učitelku buddhismu Diamantové cesty a dlouholetou žačku lamy Oleho Nadahly.
Jarní prázdniny budou v kině K3 pohádkové a za dvacetikorunu 25.1.2012

Jarní prázdniny budou v kině K3 pohádkové a za dvacetikorunu

Jarní prázdniny v Bohumíně budou pohádkové. Na plátně kina K3 se objeví legendy dětské fantazie, včetně slavného Krtečka. Pohádkový maratón potrvá pět dnů a promítat se bude dokonce dvakrát denně. Vstupné bude pouhých 20 korun.
Dům dětí a mládeže od 1. února s novými e-mailovými adresami 23.1.2012

Dům dětí a mládeže od 1. února s novými e-mailovými adresami

Dům dětí a mládeže představil další novinku. Od 1. února spustí nové e-mailové adresy svých zaměstnanců pro komunikaci s veřejností. Modernizace je dalším z kroků, které vyústí v novou webovou prezentaci volnočasového zařízení.
Večer pod palmou v Salonu Maryška na téma něžnost a síla 23.1.2012

Večer pod palmou v Salonu Maryška na téma něžnost a síla

Něžnost a síla se spojí v lednovém vydání originální bohumínské talkshow Večery pod palmou. Sílu zastoupí úspěšní vzpěrači, něžnost pak talentovaná mladá fotografka. Večer pod palmou proběhne v Salonu Maryška ve čtvrtek 26. ledna od 18:30 hodin.
Bohumín zaplavily dopisy se vzkazem Pošli to dál 20.1.2012

Bohumín zaplavily dopisy se vzkazem Pošli to dál

Na názory, náhled na svět a pocity středoškoláků mohou kdekoli narazit lidé v Bohumíně. Napsali je v dopisech, které nyní kolují městem. Projekt „Pošli to dál“ realizuje volnočasový Klub U létající ryby s cílem zastavit se v uspěchané době.
Gymnázium Františka Živného v sobotu pořádá den otevřených dveří 20.1.2012

Gymnázium Františka Živného v sobotu pořádá den otevřených dveří

Gymnázium Františka Živného zítra uvítá širokou veřejnost. Zejména pro žáky z devátých a v případě víceletého gymnázia také pátých tříd pořádá den otevřených dveří. Přijít mohou sami i v doprovodu rodičů. Akce proběhne od 9 do 12 hodin.
Meteorologové prodloužili výstrahu s upozorněním na náledí a ledovku 20.1.2012

Meteorologové prodloužili výstrahu s upozorněním na náledí a ledovku

Až do sobotního dopoledne platí výstraha meteorologů na tvorbu náledí a ledovky v Moravskoslezském kraji. S dovětkem „vysoký stupeň nebezpečí“ ji vyhlásili pro období od čtvrtka 19. ledna 16 hodin do soboty 21. ledna 11 hodin.
Digitální kino v Bohumíně uvádí hned dvě unikátní celorepublikové premiéry 19.1.2012

Digitální kino v Bohumíně uvádí hned dvě unikátní celorepublikové premiéry

Další dvě celostátní filmové premiéry servíruje v závěr tohoto týdne digitální kino K3 v Bohumíně. Unikátní příležitost být mezi prvními dostanou diváci, kteří zavítají na novou českou vztahovou komedii Láska je láska a film Muži, kteří nenávidí ženy.
Ohlašovací povinnost firem a živnostníků spojená s odpady od ledna nově 19.1.2012

Ohlašovací povinnost firem a živnostníků spojená s odpady od ledna nově

Firmy a živnostníci pozor! Došlo k zásadní změně při plnění ohlašovacích povinností právnických a fyzických osob oprávněných k podnikání v oblasti odpadového hospodářství. Zapomeňte na vyřízení této povinnosti listinnou podobou a osobně na radnici.
Salon Maryška hostil workshop na téma recitace a přednes 19.1.2012

Salon Maryška hostil workshop na téma recitace a přednes

Přednes a recitace má i v moderní době stále své místo. Prokázal to tématický workshop v Salonu Maryška. S podporu města ho zde uspořádala bohumínská komise kultury. S nápadem na seminář přišli učitelé ze základních škol.
V Bohumíně už znají rozpis letního provozu mateřských škol 18.1.2012

V Bohumíně už znají rozpis letního provozu mateřských škol

V Bohumíně už znají rozpis letního provozu mateřských škol ve městě. Radnice s pomocí jednotlivých školek sestavila harmonogram, který může rodičům předškoláků pomoci při zabezpečení hlídání dětí o prázdninách v době, kdy nebudou mít třeba dovolenou.
18.1.2012

Elektrárna Dětmarovice vloni trhla rekord v návštěvnosti, přilákala i žáky z Bohumína

Také zájem žáků z Bohumína přispěl k tomu, že nedaleká Elektrárna Dětmarovice vloni zaznamenala rekordní návštěvnost. Zatímco za rok 2010 si elektrárnu prohlédlo přes 2 300 návštěvníků, v loňském roce jich bylo rekordních více než 3 500.
Severní Moravu a Slezsko potrápí ledovka a náledí, upozorňují meteorologové 18.1.2012

Severní Moravu a Slezsko potrápí ledovka a náledí, upozorňují meteorologové

Vysoký stupeň nebezpečí. Takovou charakteristiku zvolili meteorologové ve výstražné zprávě s upozorněním na možnost tvorby ledovky. Společně s náledím by se podle předpovědi mohla tvořit od dnešního odpoledne. Výstraha platí od 16 hodin středy 18. ledna.
Novoroční večírek Alma mater v duchu černé a bílé navštívilo 80 žen a dívek 16.1.2012

Novoroční večírek Alma mater v duchu černé a bílé navštívilo 80 žen a dívek

Pátek třináctého rozhodně nebyl smolný pro členky víceméně dámského občanského sdružení Alma mater. Ženy a dívky se večer sešly v sokolovně v Záblatí, aby si tam užily Novoroční večírek. Na druhý ročník akce zavítalo asi 80 účastnic.
 - zobrazit celou zprávu 16.1.2012

Ve Vrbici zmizelo z železnice 250 metrů měděného trolejového vedení

Hazard. Lépe nejde vystihnout počínání zlodějů, kteří o víkendu řádili ve Vrbici. Bohužel už tradičně je ruce svědily při pohledu na železniční trolejové vedení. Lidské straky tam řádily v neděli 15. ledna. O případu informovali policisté.
Dobrovolní hasiči v Bohumíně vloni vyjeli k zásahům více než 200 krát 16.1.2012

Dobrovolní hasiči v Bohumíně vloni vyjeli k zásahům více než 200 krát

212 výjezdů vloni zaznamenali dobrovolní hasiči v Bohumíně. Nejvíce jich mají na kontě hasiči ve Starém Bohumíně, kteří jsou jako jediní zařazení do 3. stupně skupin jednotek požární ochrany (JPO). Ostatní městské týmy jsou ve skupině JPO V.
Dům dětí a mládeže připravuje na únorové jarní prázdniny příměstský tábor 16.1.2012

Dům dětí a mládeže připravuje na únorové jarní prázdniny příměstský tábor

Dům dětí a mládeže v Bohumíně začal přijímat přihlášky na jarní příměstský tábor, který je naplánovaný už na počátek února. Rodiče mohou dítě přihlásit v budově domu dětí v Janáčkově ulici za parkem Petra Bezruče.
Muži HC Bohumín předvedli v utkání s TJ Horní Benešov parádní výkon 13.1.2012

Muži HC Bohumín předvedli v utkání s TJ Horní Benešov parádní výkon

Kdo přišel včera večer do Bospor Arény za ledním hokejem, nelitoval. Muži HC Bohumín předvedli parádní výkon, přestože nakonec o jeden gól prohráli. Utkání s TJ Horní Benešov skončilo pro domácí za stavu 6:7. Zápas byl napínavý do poslední chvíle.
Bohumín hledá svou Miss 2012, vítězka vyhraje zájezd do ciziny 12.1.2012

Bohumín hledá svou Miss 2012, vítězka vyhraje zájezd do ciziny

Bohumín hledá nejkrásnější slečnu a ženu roku 2012. Do soutěže se mohou přihlásit dívky, které budou mít v dubnu 16 let a ještě neměly 23 let. Třetí ročník volby královny krásy pořádá městská agentura K3. Zájemkyně se mohou přihlásit i po internetu.
Tříkrálová sbírka v Bohumíně rekordní, lidé věnovali do kasiček přes 133 tisíce korun 12.1.2012

Tříkrálová sbírka v Bohumíně rekordní, lidé věnovali do kasiček přes 133 tisíce korun

I přes nelehkou dobu se Tříkrálová sbírka setkala v Bohumíně s velkým ohlasem. Skupinky Kašparů, Melicharů a Baltazarů vykoledovaly rekordní částku. Obsah kasiček v Bohumíně činí po sečtení 133 810 korun.
Alma mater vstupuje do roku 2012 s humorem, pořádá Novoroční večírek 12.1.2012

Alma mater vstupuje do roku 2012 s humorem, pořádá Novoroční večírek

Zábavně a s humorem vstupuje do roku 2012 nejmladší občanské sdružení v Bohumíně, Alma mater. Všechny své členky a spolu s nimi širokou veřejnost zve na Novoroční večírek. Druhý ročník akce pořádá už zítra, v pátek 13. ledna od 17 hodin.
Meteorologové očekávají ledovku a náledí, objeví se pravděpodobně i v nížinách 12.1.2012

Meteorologové očekávají ledovku a náledí, objeví se pravděpodobně i v nížinách

Ledovka a náledí může v příštích hodinách potrápit řidiče i na Bohumínsku. Meteorologové vydali výstrahu, v níž uvedli, že v noci z pátku na sobotu je možnost tvorby náledí i v nejnižších polohách. Pro Moravskoslezský kraj platí výstraha ČHMÚ.
Střední škola Bohumín představí své obory prostřednictvím televizní obrazovky 11.1.2012 #zobrazit-video

Střední škola Bohumín představí své obory prostřednictvím televizní obrazovky

Před žáky 9. tříd základních škol stojí nelehké rozhodnutí, zvolit si obor středoškolského studia. V Bohumíně se jim nabízejí dvě možnosti. Čtyřletý a osmiletý obor nabízí Gymnázium Fr. Živného. Paletou oborů různých odvětví pak disponuje SŠ Bohumín.
Na otázky spojené s nástupem dítěte do první třídy rodičům odpoví odborníci 10.1.2012

Na otázky spojené s nástupem dítěte do první třídy rodičům odpoví odborníci

Přechod dítěte z mateřské do základní školy, zápis do první třídy, otázky a problémy s tím spojené. Nejen tím se bude v Bohumíně zabývat nový projekt komise pro výchovu a vzdělávání při radě města. Seminář proběhne ve středu 18. ledna od 16 hodin.
Salon Maryška zve na výstavu Z pravého ok(n)a fotografky Kamily Hojníkové 9.1.2012

Salon Maryška zve na výstavu Z pravého ok(n)a fotografky Kamily Hojníkové

Svět je takový, jaký ho vidíme. Tvrdí to fotografka Kamila Hojníková, která se v Salonu Maryška v Novém Bohumíně představí s kolekcí snímků. Výstavu nazvala „Z pravého ok(n)a“. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 12. ledna 2012 od 17 hodin.
Po dálnici do Ostravy zadarmo, totéž bude platit i pro úsek Bohumín - státní hranice s Polskem 6.1.2012

Po dálnici do Ostravy zadarmo, totéž bude platit i pro úsek Bohumín - státní hranice s Polskem

Z Bohumína se dostanete po dálnici D1 do Ostravy zadarmo. Ministerstvo dopravy splnilo slib a úsek zařadilo mezi ty, na kterých nepotřebujete dálniční známku. Novinka platí od 1. ledna 2012 a za pár měsíců bude aktuální až po úsek k hranicím s Polskem.
Meteorologové očekávají na horách novou sněhovou pokrývku, v nížinách bude pršet 5.1.2012

Meteorologové očekávají na horách novou sněhovou pokrývku, v nížinách bude pršet

Velmi silný vítr, závěje, nová sněhová pokrývka a také sněhové jazyky. S tím vším bychom měli počítat, pokud se vydáme do horských a podhorských oblastí Moravskoslezského kraje. Upozornil na to ČHMÚ. Na Bohumínsku se očekávají srážky spíše dešťové.
Zdravotní pojišťovny potvrdily 66 dětem z Bohumína léčebný pobyt 5.1.2012

Zdravotní pojišťovny potvrdily 66 dětem z Bohumína léčebný pobyt

Děti z Bohumína pojedou za čistým vzduchem. Zdravotní pojišťovny potvrdily léčebný pobyt pro 66 žáků základních škol. V letošním roce vyjedou hned do dvou ozdravných středisek, stane se tak na přelomu ledna a února.
 - zobrazit celou zprávu 5.1.2012

Kino v Bohumíně v sobotu na vlně animovaného filmu Alois Nebel

Svým zpracováním ojedinělý snímek Alois Nebel míří na plátno kina K3 v Bohumíně. Animovaný snímek, proslavený i ústřední písní „Půlnoční“ v podání Václava Neckáře, tady můžete vidět v sobotu 7. ledna od 18 hodin. Vstupné je 60 korun.
Potvrzeno! Bohumín zvítězil v soutěži O nejhezčí vánoční strom 4.1.2012

Potvrzeno! Bohumín zvítězil v soutěži O nejhezčí vánoční strom

Potvrzeno! Bohumín zvítězil v soutěži O nejhezčí vánoční strom měst a obcí České republiky 2011. Na první místo jsme po urputném boji dosáhli s celkovým počtem 2351 hlasů. Velké poděkování patří všem, kteří město na soutoku Odry a Olše podpořili.
Nového Sherlocka Holmese uvede kino v Bohumíně v den celostátní premiéry 3.1.2012

Nového Sherlocka Holmese uvede kino v Bohumíně v den celostátní premiéry

Rozsáhlá modernizace kina v Bohumíně přináší ovoce. Díky ní si mohou diváci vychutnat v kinosále v Novém Bohumíně netrpělivě očekávaný snímek „Sherlock Holmes: Hra stínů“ v den celostátní premiéry, 5. a 6. ledna 2012.
 - zobrazit celou zprávu 3.1.2012

Pátrání po Josefu Garbovi z Bohumína je zatím neúspěšné, policisté žádají veřejnost o pomoc

Policistům se stále nepodařilo vypátrat Josefa Garbu z Bohumína. Pátrání po něm vyhlásili 11. prosince 2011 a doposud žádné indicie nevedly k jeho nalezení. Po muži, ročník narození 1947, jakoby se slehla zem. Muži zákona žádají veřejnost o pomoc.
Podle meteorologů dorazí do Moravskoslezského kraje silný vítr 3.1.2012

Podle meteorologů dorazí do Moravskoslezského kraje silný vítr

Velmi silný vítr, ohodnocený meteorology vysokým stupněm nebezpečí, dorazí dnes večer do Moravskoslezského kraje. Varování platí pro část Olomouckého a celý Moravskoslezský kraj od dnešní 20. hodiny do zítřejší 6. hodiny ranní.
Novoroční koncert s mezinárodně úspěšným Pěveckým sdružením Slezská Ostrava 3.1.2012

Novoroční koncert s mezinárodně úspěšným Pěveckým sdružením Slezská Ostrava

Hudebně můžete do roku 2012 vstoupit s Novoročním koncertem. V evangelickém kostele v Novém Bohumíně ho pořádá městská agentura K3. Její pozvání přijalo věhlasné Pěvecké sdružení Slezská Ostrava. V Bohumíně vystoupí zítra, ve středu 4. ledna od 18 hodin.
Výsledky soutěže O nejhezčí vánoční strom vyhlásí pořadatelé do čtvrtka 2.1.2012

Výsledky soutěže O nejhezčí vánoční strom vyhlásí pořadatelé do čtvrtka

Děkujeme všem za obrovskou podporu v soutěži O nejhezčí vánoční strom roku 2011 v ČR. Dokázali jsme neuvěřitelné... Od 13. prosince do 31. prosince se nám podařilo získat nejvíce hlasů, a to více než 2300.
 - zobrazit celou zprávu 2.1.2012

Moravskoslezští záchranáři měli během silvestrovské noci napilno

Posádky záchranné služby se v průběhu silvestrovských oslav na řadě míst Moravskoslezského kraje takřka nezastavily. Od rána 31. prosince 2011 do sedmé hodiny ranní 1. ledna 2012 vyjížděly celkem v 395 případech.
Bude vánoční strom Bohumína první? Chybí mu pouhých 128 hlasů... Soutěž končí už dnes o půlnoci! 31.12.2011

Bude vánoční strom Bohumína první? Chybí mu pouhých 128 hlasů... Soutěž končí už dnes o půlnoci!

Dejte hlas Bohumínu v soutěži o Nejhezčí vánoční strom roku 2011 v ČR. Pro první místo a výhru 30 tisíc korun chybí jen 128 hlasů... Hlasuje se už jen do dnešní půlnoci. Váš hlas rozhodne!
Sokolové se dnes vydají na předsilvestrovský pochod Záblatím 30.12.2011

Sokolové se dnes vydají na předsilvestrovský pochod Záblatím

Zajímavým výletem se loučí TJ Sokol Záblatí s právě končícím rokem. Dnes, v pátek 30. prosince, zve na tradiční Předsilvestrovský pochod. Sokolský oddíl turistiky jej pořádá od 10 hodin. Výletníci letos projdou napříč Záblatím.
Muzicírování s Českou mší vánoční v kostele ve Starém Bohumíně 28.12.2011

Muzicírování s Českou mší vánoční v kostele ve Starém Bohumíně

Česká mše vánoční „Hej mistře“ zněla včera večer farním kostelem Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. Posluchači si ji vychutnali díky vánočnímu koncertu, který uspořádali členové a příznivci občanského sdružení Přátel bohumínské historie.
 - zobrazit celou zprávu 27.12.2011

Vánoce moravskoslezských záchranářů byly rušné, napočítali skoro 900 výjezdů

Téměř 900 výjezdů napočítali záchranáři v Moravskoslezském kraji o Vánocích, od 24. do 26. prosince. Posádky záchranářů sloužily během tří vánočních dnů jako v jiné svátky či víkendy. V nepřetržité pohotovosti bylo téměř šest desítek výjezdových skupin.
PF 2011 23.12.2011
Hasiči opět varují před neopatrností o Vánocích i Silvestru 23.12.2011

Hasiči opět varují před neopatrností o Vánocích i Silvestru

Z hlediska bezpečnosti občanů přichází s koncem starého roku i období možnosti zvýšeného výskytu požárů, v horším případě i zranění a úmrtí od špatně instalovaných svícnů, svíček, a na přelomu roku starého a nového od odpalované pyrotechniky.
Meteorologové očekávají ledovku, varování platí do pátečního pravého poledne 22.12.2011

Meteorologové očekávají ledovku, varování platí do pátečního pravého poledne

Pokud se chystáte večer nebo ráno za volant, buďte na cestách mimořádně opatrní. Meteorologové varovali před náledím. Výstrahu označili vysokým stupněm nebezpečí a platí od dnešních 19 hodin (22. prosince) do sobotního pravého poledne.
Tisková konference vedení města: vyhláška k Dolní Lutyni stále neexistuje! 22.12.2011

Tisková konference vedení města: vyhláška k Dolní Lutyni stále neexistuje!

Vedení města Bohumína včera informovalo novináře o aktuálním dění v Bohumíně. Na tiskové konferenci mimo jiné padla zmínka o plánovaném přechodu obce Dolní Lutyně pod křídla města Bohumína, který vázne. Stále chybí k tomu potřebná vyhláška.
 - zobrazit celou zprávu 22.12.2011

Ostrava se chystá na rekonstrukci Svinovských mostů, informuje také občany okolních měst

Statutární město Ostrava zveřejnilo na stránkách www.ostrava.cz aktuální informace k plánované rozsáhlé opravě takzvaných Svinovských mostů, která začne v polovině ledna 2012. Dopravní omezení začnou 14. ledna a potrvají až do jara 2013.
Dům dětí a mládeže mění telefonní kontakty, od ledna volejte na nová čísla 21.12.2011

Dům dětí a mládeže mění telefonní kontakty, od ledna volejte na nová čísla

Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín bude mít od 1. ledna 2012 nová telefonní čísla. Změna souvisí s uzavřením smlouvy s novým poskytovatelem služeb. Podle vedení domu dětí bude nový systém pružnější a nabídne nové možnosti.
Římskokatolická farnost v Novém Bohumíně a plán bohoslužeb v kapli a kostelích 21.12.2011

Římskokatolická farnost v Novém Bohumíně a plán bohoslužeb v kapli a kostelích

Čas vánoční se odehraje ve znamení mší a modliteb. Římskokatolická farnost v Novém Bohumíně je pořádá ve všech svých svatostáncích. Například na půlnoční mši 24. prosince zve veřejnost do kostela v Novém Bohumíně a ve Skřečoni a do kaple v Šunychlu.
Zimní stadion láká o Vánocích na veřejné bruslení i na diskotéku na ledě 21.12.2011

Zimní stadion láká o Vánocích na veřejné bruslení i na diskotéku na ledě

Vezměte brusle a přijďte o Vánocích i mezi svátky na zimní stadion, láká městská společnost Bospor. Zveřejnila provozní dobu „zimáku“, ze které vyplývá, že do konce roku 2011 nabídne ještě dvakrát diskotéku na ledě a šestkrát veřejné bruslení.
Vánoční koncert ve Starém Bohumíně s chrámovým sborem a orchestrem z Oder 21.12.2011

Vánoční koncert ve Starém Bohumíně s chrámovým sborem a orchestrem z Oder

Světově proslulý a vyhlášený chrámový sbor Chorus Collegium Odry zavítá do Starého Bohumína. Přijal pozvání občanského sdružení Přátel bohumínské historie, aby vystoupil na jeho tradičním vánočním koncertu. Uskuteční se v úterý 27. prosince.
V pátky 23. a 30. prosince bude mít radnice v Bohumíně otevřeno do 13 hodin 20.12.2011

V pátky 23. a 30. prosince bude mít radnice v Bohumíně otevřeno do 13 hodin

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě v pátek 23. a 30. prosince upraví své úřední hodiny. Pro veřejnost budou úředníci k dispozici jen do pravého poledne. Městský úřad v Bohumíně uzavře své dveře v oba uvedené dny ve 13 hodin.
Plameny v neděli v podvečer zachvátily starý vzrostlý jasan v Kopytově 19.12.2011

Plameny v neděli v podvečer zachvátily starý vzrostlý jasan v Kopytově

Plameny včera v podvečer zachvátily vzrostlý jasan v Kopytově. K požáru vyjela tamní jednotka sboru dobrovolných hasičů a tým profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Bohumíně.
I přes vydařené zákroky Bohumín nevyzrál nad Kopřivnicí 19.12.2011

I přes vydařené zákroky Bohumín nevyzrál nad Kopřivnicí

„A“ tým mužů HC Bohumín, který po dlouhé době opět hraje divácky lákavou krajskou ligu, tři body za výhru nad Kopřivnicí o víkendu nezískal. Hosté, hnáni touhou vrátit Bohumínu listopadovou porážku 5:2, nad domácím celkem zvítězili.
V Kopytově našli o víkendu ruční granát F1, zneškodnil ho pyrotechnik 19.12.2011

V Kopytově našli o víkendu ruční granát F1, zneškodnil ho pyrotechnik

Rozruch vyvolala v sobotu odpoledne (17. prosince) policejní auta v osadě Kopytov na okraji Bohumína. Kousek od řeky Olše našel šestačtyřicetiletý muž z Bohumína ruční granát F1. Policisté na místo povolali pyrotechnika, který granát zneškodnil.
Štědrovečerní bohoslužbu v evangelickém kostele doprovodí housle, klarinet a varhany 19.12.2011

Štědrovečerní bohoslužbu v evangelickém kostele doprovodí housle, klarinet a varhany

Na blížící se vánoční svátky se chystají také v kostele evangelickém. Informovala o tom místní skupina Slezské církve evangelické augsburského vyznání. Do chrámu ve Štefánikově ulici zve v sobotu 24. i v neděli 25. prosince.
Výstavbu mostu ve Skřečoni mapuje výstava fotografií v chodbách radnice 19.12.2011

Výstavbu mostu ve Skřečoni mapuje výstava fotografií v chodbách radnice

Chodby radnice v Bohumíně nejsou unylé, slouží totiž zároveň jako výstavní prostory. Aktuálně hostí kolekci fotografií místního fotografa Petra Piechowicze. Na svých snímcích podrobně zmapoval výstavbu nového mostu ve Skřečoni.
První místo z festivalu Okem dobrodruha pro Strážce Rudého moře 17.12.2011

První místo z festivalu Okem dobrodruha pro Strážce Rudého moře

Přírodopisný pořad o chráněné rezervaci uprostřed Rudého moře z autorské dílny bohumínského kameramana Marka Spáčila zvítězil na 12. ročníku festivalu outdoorových filmů Okem dobrodruha. Dokumentární snímek obsahuje zajímavé podmořské záběry.
O Vánocích, na Silvestra i na Nový rok si přijďte zaplavat do bohumínského aquacentra 16.12.2011

O Vánocích, na Silvestra i na Nový rok si přijďte zaplavat do bohumínského aquacentra

Aquacentrum v Bohumíně, které provozuje městská společnost Bospor, zveřejnilo provozní dobu krytého bazénu v průběhu vánočních svátků a na přelomu starého a nového roku. Otevřeno bude mít každý den, s výjimkou Štědrého dne 24. prosince.
Bohumínský kočičí miniútulek se připojil k projektu Strom splněných kočičích přání 15.12.2011

Bohumínský kočičí miniútulek se připojil k projektu Strom splněných kočičích přání

Právě dnes, ve čtvrtek 15. prosince, občanské sdružení Devět životů už potřetí spustilo akci na podporu koček v péči občanských sdružení z celé ČR. Jmenuje se „Strom splněných kočičích přání“. Projekt podporuje i miniútulek Kočky Bohumín.
Ulicemi měst v kraji brázdí další nové nízkopodlažní autobusy 15.12.2011

Ulicemi měst v kraji brázdí další nové nízkopodlažní autobusy

V prvním prosincovém týdnu se dostalo do provozu 18 nízkopodlažních vozidel z Regionálního operačního programu soudružnosti Moravskoslezsko 2007-2013 ve spolupráci s Úřadem Regionální rady a dopravci. Projekt se dotkne také cestujících v Bohumíně.
Meteorologové předpovídají sněhové přeháňky, upozorňují na silný vítr a sněhové jazyky 15.12.2011

Meteorologové předpovídají sněhové přeháňky, upozorňují na silný vítr a sněhové jazyky

Velmi silný vítr a sněhové jazyky. S takovým počasím bychom měli v Moravskoslezském kraji počítat v příštích hodinách a dnech. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav. Pro Moravskoslezský kraj platí výstraha před silným větrem.
Beskydská fazolačka z Bohumína si získala porotu gastrofestivalu v Polsku 12.12.2011

Beskydská fazolačka z Bohumína si získala porotu gastrofestivalu v Polsku

Beskydská fazolačka nejen že zavoněla, ale doslova okouzlila chuťové pohárky poroty gastronomické přehlídky amatérských kuchařů a kuchařinek v polských Czyźowicích. OS Maryška se zajímavou polévkou zabodovalo a odvezlo si 1. místo.
 - zobrazit celou zprávu 12.12.2011

Po nehodě chtěl z místa zmizet, nepovedlo se a proto zaútočil na policisty

Havaroval, od nehody odešel a když přišlo na setkání s muži zákona, zaútočil na ně. Takto si počínal padesátiletý muž v sousedním Rychvaldu. Se svým vozem havaroval v sobotu 10. prosince odpoledne. K nehodě došlo poblíž autoservisu.
Výtěžek adventního charitativního koncertu podpoří školu ve Starém Bohumíně 12.12.2011

Výtěžek adventního charitativního koncertu podpoří školu ve Starém Bohumíně

Přes tři tisíce korun mezi sebou vybrali návštěvníci adventního koncertu ve Starém Bohumíně. Čistý výtěžek akce podpoří Mateřskou školu, Základní školu a Střední školu Slezské diakonie - odloučené pracoviště Starý Bohumín.
Distribuce městského ekologického kalendáře probíhá bez problémů 9.12.2011

Distribuce městského ekologického kalendáře probíhá bez problémů

Naplno jede v Bohumíně distribuce městského ekologického kalendáře pro rok 2012. Začala v pondělí 5. prosince s tím, že každý den jsou do poštovních schránek domácností rozdány stovky kusů praktického rádce nejen pro nakládání s domovním odpadem.
Aby zadnice nezměkla aneb do sedla jízdního kola také v zimě 9.12.2011

Aby zadnice nezměkla aneb do sedla jízdního kola také v zimě

Aby zadnice nezměkla. To není heslo žádného přípravku proti celulitidě, ale název zajímavého cykloseriálu, se kterým můžete usednou do sedla jízdního kola také v zimě. Pravidelné vyjížďky pořádá cyklistický klub SK Šafrata od prosince do jara.
Pro platbu za svoz a nakládání s odpadem od ledna nové číslo bankovního účtu 9.12.2011

Pro platbu za svoz a nakládání s odpadem od ledna nové číslo bankovního účtu

Bydlíte v Bohumíně a platíte za svoz a nakládání s domovním odpadem prostřednictvím příkazu z bankovního účtu? V tom případě si poznačte nové číslo bankovního konta, na které částku posíláte. Od 1. ledna 2012 se změní. Oznámil to finanční odbor MěÚ.
Ďábelsky andělské mládežnické Popdium s kapelou Nebe 9.12.2011

Ďábelsky andělské mládežnické Popdium s kapelou Nebe

Ďábelsky andělský bude prosincový díl bohumínské (talk)show s mladými, o mladých a pro mladé nazvaný Popdium. Populární pódium zve náctileté do Salonu Maryška v pátek 16. prosince od 18 hodin. Jeho hlavním hostem bude skvělá hudební kapela Nebe.
Pejskaře nabádá k úklidu exkrementů nová osvětová kampaň 8.12.2011

Pejskaře nabádá k úklidu exkrementů nová osvětová kampaň

Stačí chvilka nepozornosti a „ráchání se v psím štěstíčku“ vám dokáže pořádně otrávit den. V Bohumíně teď pejskaře na povinnost úklidu exkrementů jejich psích miláčků upozorňují nové osvětové cedulky. Dohromady jich město nechalo vyrobit 20.
Pomník Hrdinům domova ve Vrbici má za sebou omlazovací kúru 8.12.2011

Pomník Hrdinům domova ve Vrbici má za sebou omlazovací kúru

Pomník „Hrdinům domova“ ve Vrbici už je opět reprezentativní. Časem notně sešlá připomínka našich hrdinných předků prošla „ozdravnou kúrou“ zručného kameníka. Letos jde už o čtvrtý pomník, který prošel v Bohumíně obnovou.
Pozor na odstávky systému při vyřizování občanských a cestovních dokladů 8.12.2011

Pozor na odstávky systému při vyřizování občanských a cestovních dokladů

Také radnice v Bohumíně se připravuje na zavedení systému vydávání nových typů občanských průkazů. Úprava technického a softwarového zázemí si ale vyžádá odstávky stávajícího systému. Omezení začnou platit od poloviny prosince.
Podpořte hlasováním Karolínu Jochimovou a Marka Tomaštíka v taneční anketě CDO 8.12.2011

Podpořte hlasováním Karolínu Jochimovou a Marka Tomaštíka v taneční anketě CDO

Czech Dance Organization, jedna z největších tanečních organizací u nás, hledá nejhezčí tanečnici a nejhezčího tanečníka v Česku. Může se jimi stát taneční pár Karolína Jochimová (14) a Marek Tomaštík (15), členové tanečního souboru Radost a Impuls.
Hasiči zveřejnili seznam firem, které umí shazovat sníh a rampouchy ze střech 7.12.2011

Hasiči zveřejnili seznam firem, které umí shazovat sníh a rampouchy ze střech

Vzhledem k předpovědím meteorologů o možném mrazu a sněžení vydal Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje na svém webu i pro letošní zimu aktuální seznam firem, které umí odstraňovat sníh a nebezpečné ledové rampouchy.
U sokolovny v Záblatí dnes padla k zemi nemocná pamětní lípa 7.12.2011

U sokolovny v Záblatí dnes padla k zemi nemocná pamětní lípa

Pamětní Masarykova lípa v Záblatí dnes padla k zemi. Její stav byl natolik vážný, že podle odborníků nebylo jiné řešení a strom musel být pokácen. Vzrostlý strom dlouhodobě čelil napadení jmelím a stal se pro své okolí nebezpečným.
Pejsci v útulku dnes dostanou darem zásobu krmiva na půl roku dopředu 7.12.2011

Pejsci v útulku dnes dostanou darem zásobu krmiva na půl roku dopředu

Pejsci v bohumínském městském útulku dnes dostanou „opožděného“ Mikuláše. Díky projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“ obdrží zásobu kvalitního krmiva na půl roku dopředu. Projekt probíhá v České republice třetím rokem.
Siláci se o víkendu utkají o titul vítěze 12. ročníku Starobohumínského bench-pressu 7.12.2011

Siláci se o víkendu utkají o titul vítěze 12. ročníku Starobohumínského bench-pressu

Chodíte do posilovny? Není pro vás činka strašákem? Pak byste rozhodně neměli v sobotu 10. prosince chybět v tělocvičně TJ Viktorie. Přesně hodinu před pravým polednem tam odstartuje populární Starobohumínský bench-press.
Večer pod palmou v Maryšce na téma život v muzikantské rodině 2.12.2011

Večer pod palmou v Maryšce na téma život v muzikantské rodině

Hudební bude prosincový díl bohumínské talkshow Večery pod palmou. V Salonu Maryška se pod skutečným palmovým listím sejde rozvětvená muzikantská rodina Kachlových a Kokyových z Bohumína. V sobotu 3. prosince od 17:30 hodin.
Nový dokument představí přírodní památku Hraniční meandry Odry 1.12.2011 #zobrazit-video

Nový dokument představí přírodní památku Hraniční meandry Odry

Krásu a ojedinělost hraničních meandrů řeky Odry v Bohumíně představí nový dokument z produkce videostudia TV Marko a města Bohumín. Diváci Televizního informačního kanálu uvidí dokument v premiéře v týdnu od 3. do 9. prosince.
Policisté hledají svědky těžké dopravní nehody v Šunychlu 30.11.2011

Policisté hledají svědky těžké dopravní nehody v Šunychlu

Policie hledá svědky nehody, která si vyžádala těžká zranění. Ke kolizi došlo počátkem listopadu v noci na Šunychelské ulici poblíž křižovatky u restaurace Chlebík. Policisté hledají svědky události, každá informace jim může pomoci.
Ve Starém Bohumíně pořádají 2. ročník Adventního charitativního koncertu 30.11.2011

Ve Starém Bohumíně pořádají 2. ročník Adventního charitativního koncertu

Adventní koncert, který pomůže. Takový pořádají členové a příznivci občanského sdružení Přátel bohumínské historie v sobotu 10. prosince. V kostele Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně zazpívá Pěvecké sdružení Český Těšín.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7835

    Městský úřad