Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Z areálu soukromé firmy na Lidické ulici zmizely polorozbořené nebezpečné stavby 13.7.2011

Z areálu soukromé firmy na Lidické ulici zmizely polorozbořené nebezpečné stavby

Další nevzhledné stavby zmizely z Bohumína. Těžká technika zdemolovala přízemní objekty, které „zdobily“ areál na Lidické ulici. Plocha, která patří soukromé firmě, v minulosti sloužila jako sklad šrotu a nedávno pak jako mezisklad paliva.
50 let fotbalového Slovanu Záblatí připomenou dvoudenní oslavy 13.7.2011

50 let fotbalového Slovanu Záblatí připomenou dvoudenní oslavy

Na fotbalovém trávníku v Záblatí mají důvod k radosti. Tamní Slovan funguje už rovných 50 let a oslaví to právě o tomto víkendu. Oslavy začnou v pátek 15. července odpoledne a budou pokračovat až do sobotní noci. V Záblatí si zahraje i Menšíkova 11.
Školní družina ve Skřečoni dostane nová okna, fasádu a přibude i malé parkoviště 12.7.2011

Školní družina ve Skřečoni dostane nová okna, fasádu a přibude i malé parkoviště

Neutěšená situace s parkováním u školní družiny a pobočky mateřské školy ve Skřečoni bude po prázdninách minulostí. Problém vyřeší malé parkoviště, které dělníci v těchto dnech staví. Do nového se o prázdninách „oblékne“ i samotná družina.
Domov seniorů ve Starém Bohumíně prokoukne, získá novou fasádu 11.7.2011

Domov seniorů ve Starém Bohumíně prokoukne, získá novou fasádu

Úspora tepla i lepší vzhled. Tyto plusy čekají na budovu domova seniorů na Slezské ulici ve Starém Bohumíně. Městský objekt prochází rozsáhlou obnovou svého zevnějšku právě v těchto dnech. Práce začaly v červnu a potrvají až do října.
 - zobrazit celou zprávu 11.7.2011

Kino v Bohumíně se uchází o slavnostní předpremiéru filmu Alois Nebel, podpořte jej hlasováním

Podpoř premiéru filmu a vyhraj! S touto výzvou se účastní kina po celé České republice soutěže k animovanému filmu Alois Nebel. Biograf s největším počtem hlasů bude hostit slavnostní předpremiéru snímku. Soutěže se účastní také kino v Bohumíně.
Náměstí v Novém Bohumíně žije dnes odpoledne Prázdninovým kolotočem 10.7.2011

Náměstí v Novém Bohumíně žije dnes odpoledne Prázdninovým kolotočem

Interaktivním ukázkám práce záchranářů, hasičů, policistů a armády patří dnes (neděle 10. července) odpoledne náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně. Velkou show spojenou se soutěžemi odstartoval velký letní Prázdninový kolotoč.
Ve Skřečoni odchytili zatoulaného papouška žako, hledá se majitel 9.7.2011

Ve Skřečoni odchytili zatoulaného papouška žako, hledá se majitel

Nevšední nález přijali včera v podvečer strážníci bohumínské městské policie. Občan jim na služebnu donesl nalezeného papouška šedého žako. Opeřenci poskytla dočasný azyl veterinární klinika AB VET v Novém Bohumíně. Papouškův majitel se v sobotu našel.
 - zobrazit celou zprávu 7.7.2011

Horkovod nebude v Bohumíně od 20. do 23. července dodávat teplo, proběhne letní odstávka

ČEZ Teplárenská také letos naplánovala během prázdninových měsíců letní odstávky tepla a teplé vody. Jejich smyslem je kontrola všech parovodů, horkovodů, výměníků a dalšího zařízení. V Bohumíně proběhne odstávka horkovodu od 20. do 23. července.
 - zobrazit celou zprávu 7.7.2011

Letním kinem v Bohumíně bude díky filmovému festivalu a českým komediím znít smích

České komedie a navrch jedna poctivá česká pohádka. Takové je téma letošního filmového festivalu v letním kině v parku Petra Bezruče v Novém Bohumíně. Městská agentura K3 jej pořádá od soboty 9. do soboty 16. července. Promítat se bude denně od 21.15 hod.
 - zobrazit celou zprávu 7.7.2011

Žena utrpěla vážný pracovní úraz, do nemocnice ji transportoval vrtulník

K vážnému pracovnímu úrazu došlo v úterý 5. července v areálu jedné z bohumínských firem. Žena se ocitla v ohrožení života a zasahující záchranáři rozhodli o jejím rychlém transportu do nemocnice pomocí vrtulníku. Podrobnosti v článku.
 - zobrazit celou zprávu 6.7.2011

Moravskoslezský kraj vyhlásil velkou prázdninovou fotosoutěž, zapojte se také

Moravskoslezský kraj vyhlásil velkou prázdninovou fotosoutěž o nejlepší fotografii, tentokrát na téma "Hory a doly v Moravskoslezském kraji“. Soutěž je určena všem zájemcům o fotografování. Soutěž bude probíhat v termínu od 1. 7. 2011 do 31. 8. 2011
10. července začíná velkou show na náměstí Prázdninový kolotoč 5.7.2011

10. července začíná velkou show na náměstí Prázdninový kolotoč

Velkou show začne druhý ročník velkého Prázdninového kolotoče. Seriál nevšedních zážitků pro děti ve věku od 6 do 16 let odstartuje na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně v neděli 10. červenceod 15 hodin. V programu se představí hasiči a další.
Dřevěná socha vytvořila v Záblatí malé veřejné prostranství 4.7.2011

Dřevěná socha vytvořila v Záblatí malé veřejné prostranství

Záblatí má novou dominantu v podobě sochy. Dřevěná skulptura, vytvořená na jednom z řezbářských plenéru letního festivalu Léto-kruhy, zdobí křižovatku ulic Budovatelská a Na Úvoze, poblíž restaurace Partyzán. Nápad vznikl z řad tamních obyvatel.
Podle aktuální předpovědi počasí by už řeky v regionu hrozit neměly 2.7.2011

Podle aktuální předpovědi počasí by už řeky v regionu hrozit neměly

Extrémní srážky se přesouvají do Čech. Taková je prognóza meteorologů pro příští hodiny. V Moravskoslezském kraji dál očekávají vydatný déšť, který by ale neměl zásadně ovlivnit stavy na vodních tocích. Podrobnosti v článku.
Meteorologové předpovídají na víkend další dešťové srážky, Odra i Olše stoupají 1.7.2011

Meteorologové předpovídají na víkend další dešťové srážky, Odra i Olše stoupají

Odra v Bohumíně odpoledne ve 14.40 hodin dosáhla prvního stupně povodňové aktivity. Její hladina dosáhla 402 centimetry, průtok je 333 metrů krychlový za sekundu (včera touto dobou byl 19,8 metru za sekundu). Olše ve Věřňovicích je na úrovni 300 cm.
Hladina Odry a Olše se zvedla, žádné větší problémy ale zatím nenastaly 1.7.2011

Hladina Odry a Olše se zvedla, žádné větší problémy ale zatím nenastaly

Několikanásobně se od včerejšího odpoledne (čtvrtek 30. června) zvedla hladina řeky Odry i Olše. Podle dostupných informací vytrvalé deště zatím žádné větší problémy v Bohumíně nezpůsobily. Vyplývá to z informací strážníků městské policie a hasičů.
Policisté při dopravní kontrole ve Skřečoni nachytali hned několik hříšníků 1.7.2011

Policisté při dopravní kontrole ve Skřečoni nachytali hned několik hříšníků

Na hříšníky za volantem si včera (30. června) posvítili moravskoslezští policisté. V rámci dohledu na bezpečnost silničního provozu kontrolovali řidiče v místech, kde se ve velkém pohybují děti. Policisté zjistili celkem 13 přestupků.
Meteorologové varují před extrémními srážkami, vyzvali k povodňové pohotovosti 30.6.2011

Meteorologové varují před extrémními srážkami, vyzvali k povodňové pohotovosti

Meteorologové zpřesnili svou předpověď pro čtvrteční noc a pátek v Moravskoslezském kraji. Upozornili v ní na extrémní srážky a vyzvali k povodňové pohotovosti. Srážky označili extrémním stupněm nebezpečí, povodňovou pohotovost vysokým stupněm nebezpečí.
V Bohumíně pokračují Hřiště bez nudy, letos hned na čtyřech místech 30.6.2011

V Bohumíně pokračují Hřiště bez nudy, letos hned na čtyřech místech

Na bohumínských hřištích v létě nuda nebude. Postará se o to projekt „Hřiště bez nudy“, který ve městě druhým rokem organizuje nízkoprahové zařízení občanského sdružení Bunkr ve spolupráci s radnicí. Bohumín projekt podporuje 50 tis. korunami.
Meteorologové očekávají v noci ze čtvrtka na pátek vydatné srážky 29.6.2011

Meteorologové očekávají v noci ze čtvrtka na pátek vydatné srážky

Do Moravskoslezského kraje dorazí velmi vydatný déšť. Meteorologové to oznámili ve své aktuální předpovědi. Upozornění doprovodili označením vysoký stupeň nebezpečí. V Beskydech mohou srážky dosáhnout až 80 milimetrů.
Svoz komunálního odpadu zůstane v Bohumíně zachován také ve sváteční dny 29.6.2011

Svoz komunálního odpadu zůstane v Bohumíně zachován také ve sváteční dny

Mnozí si nadcházející víkend prodlouží, využijí dvou státních svátků uprostřed týdne a užijí si volna. Městské technické služby, společnost BM servis, také v tyto dny zachová svoz komunálního odpadu. Žádné změny či úpravy svozu neplánuje.
Knihovna v létě posílí půjčovní dobu v dětském oddělení, kino upraví provozní dobu v pokladně 29.6.2011

Knihovna v létě posílí půjčovní dobu v dětském oddělení, kino upraví provozní dobu v pokladně

Knihovna a pokladna kina v létě upraví svou provozní dobu. Oznámila to městská agentura K3, která obě organizace provozuje. Největší změny budou na hlavním pracovišti knihovny v Novém Bohumíně. Podrobnosti přinášíme v článku.
Další nádoby pro svoz rostlinného odpadu jsou k dispozici, lidé si mohou službu objednávat 27.6.2011

Další nádoby pro svoz rostlinného odpadu jsou k dispozici, lidé si mohou službu objednávat

Bohumínští mohou od letošního roku využívat nově také svoz takzvaného zeleného odpadu. Po dohodě s městem službu poskytuje městská společnost BM servis. Nově zakoupili dalších 50 nádob, které obyvatelům při sjednání služby zapůjčují zdarma.
Hasiči v létě často vyjíždějí k likvidaci obtížného hmyzu, včera zasahovali v Pudlově 24.6.2011

Hasiči v létě často vyjíždějí k likvidaci obtížného hmyzu, včera zasahovali v Pudlově

Nejen k požárům vyjíždějí hasiči v Bohumíně. V letních měsících zabírá hodně položek v seznamu jejich výjezdů také likvidace obtížného hmyzu. K jednomu takovému případu včera vyjížděli vrbičtí dobrovolní hasiči. Bodavý hmyz se rojil v Pudlově u vodojemu.
Nadace OKD podpoří cyklus Večery pod palmou z dílny Maryšky 24.6.2011

Nadace OKD podpoří cyklus Večery pod palmou z dílny Maryšky

Nadace OKD, která patří k největším v České republice, podpořila projekt občanského sdružení Maryška. Na kulturní aktivity v Bohumíně přispěje částkou 40 tisíc korun. Peníze věnuje na podporu měsíčníku “Večery pod palmou”.
V Bohumíně o prázdninách nuda nebude, školákům se vrací Prázdninový kolotoč 24.6.2011

V Bohumíně o prázdninách nuda nebude, školákům se vrací Prázdninový kolotoč

Jako na Divokém západě si budou připadat děti, které se o prázdninách v Bohumíně zapojí do Prázdninového kolotoče. Seriál volnočasových aktivit se uskuteční už podruhé a bude jím provázet motiv indiánů, westernu a koltů proklatě nízko.
Silný vítr sklátil v Kopytově strom, lidem odřízl cestu a zasahovat museli hasiči 23.6.2011

Silný vítr sklátil v Kopytově strom, lidem odřízl cestu a zasahovat museli hasiči

Předpovědi meteorologů se vyplnily, v noci dorazil také na severní Moravu a do Slezska silný vítr doprovázený bouřkou. Žádné větší škody nejsou v Bohumíně hlášené. Zatím jediný známý problém nastal v Kopytově, kde vyvrácený strom zatarasil cestu.
 - zobrazit celou zprávu 22.6.2011

Neznámý předmět vyděsil obyvatele Rychvaldské ulice v Záblatí

Oznámení o jistém nebezpečném předmětu včera pozdě odpoledne zalarmovalo policisty a pyrotechniky. Při terénních pracích u rodinného domku na Rychvaldské ulici v Záblatí na předmět narazil 39letý muž. Práce u domu přerušil a kontaktoval policisty.
Letní kino v Bohumíně je dočasně mimo provoz, vykradl ho neznámý zloděj 21.6.2011

Letní kino v Bohumíně je dočasně mimo provoz, vykradl ho neznámý zloděj

Dočasně mimo provoz. V takovém stavu je po nájezdu neznámého zloděje letní kino v Bohumíně. Pachatel pronikl do projekční kabiny, odkud odcizil techniku. Bez ní nemůže kino promítat. Neznámý pachatel způsobil škodu za 50 tisíc korun.
Student art představí mladou filmařskou generaci a snímky natočené v Bohumíně 21.6.2011

Student art představí mladou filmařskou generaci a snímky natočené v Bohumíně

Přehlídka originální studentské filmové tvorby oživí náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně. V neděli 26. června zde pod širou oblohou proběhne promítání krátkých snímků, z nichž dva se točily také v Bohumíně. Jejich realizaci finančně podpořilo město.
Tři hodiny v aquacentru za cenu jedné, startuje výhodná prázdninová akce 21.6.2011

Tři hodiny v aquacentru za cenu jedné, startuje výhodná prázdninová akce

Trojnásobné množství stráveného času za cenu jedné hodiny. Takové je prázdninové lákadlo bohumínského aquacentra. Po dobré zkušenosti z minulých let se podobná akce pro návštěvníky vrací. Za 75 korun mohou v relaxačním areálu strávit 3 hodiny.
Pětice hasičů ze stanice v Bohumíně v úspěšném týmu kraje na závodech na raftech 20.6.2011

Pětice hasičů ze stanice v Bohumíně v úspěšném týmu kraje na závodech na raftech

Tým profesionálních hasičů z Hasičského záchranného sboru MS kraje zvítězil o víkendu na 13. ročníku závodu hasičských posádek na raftových člunech na umělém kanále v Praze-Troji. V úspěšném týmu bylo i 5 hasičů ze stanice v Bohumíně.
Bohumínskou tenisovou ligu 2011 vyhrál tým nazvaný Sofťáci 20.6.2011

Bohumínskou tenisovou ligu 2011 vyhrál tým nazvaný Sofťáci

Bohumínská tenisová liga 2011 má svého krále. Vítězem jubilejního 15. ročníku soutěže amatérských družstev se stal tým s názvem Sofťáci. Ve finále po nádherné bitvě zdolal tým kapitána Svatoslava Bogumského loni rovněž stříbrný tým Řízků.
Divadlo budou hrát po celý týden na náměstí v Novém Bohumíně 18.6.2011

Divadlo budou hrát po celý týden na náměstí v Novém Bohumíně

Festival amatérských divadel z Moravskoslezského kraje odstartuje v pondělí 20. června a potrvá až do pátku 24. června. V průběhu celého týdne si přijdou na své milovníci divadla i divadelní fajnšmekři. K vidění bude komedie, muzikál i parodie.
Vodáci pokřtí nové nástupní místo ve Věřňovicích při česko-polské slavnosti 17.6.2011

Vodáci pokřtí nové nástupní místo ve Věřňovicích při česko-polské slavnosti

První z nástupních míst pro vodáky, které vznikají v rámci přeshraničního projektu u řek Odra a Olše, jsou hotovy. Nástupní schůdky za mostem ve Věřňovicích vodáci pokřtí v sobotu 25. června v 17 hodin. Pro zájemce budou připraveny lodě pro sjezd Olše.
Vyhláška pomůže v boji za lepší ovzduší, určuje pravidla pro převoz sypkých materiálů 16.6.2011

Vyhláška pomůže v boji za lepší ovzduší, určuje pravidla pro převoz sypkých materiálů

Převážení sypkých a prašných materiálů bude mít v Bohumíně nová pravidla, daleko přísnější. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří schválili obecně závaznou vyhlášku. Její znění upravuje podmínky, za jakých je možné na území města prašný materiál převážet.
Severní Moravu a Slezsko podle meteorologů zasáhnou silné bouřky 16.6.2011

Severní Moravu a Slezsko podle meteorologů zasáhnou silné bouřky

Severní Moravu a Slezsko podle meteorologů zasáhnou silné bouřky. Upozornili na to ve své předpovědi s tím, že jev označili nízkým stupněm nebezpečí. Pro Moravskoslezský kraj platí výstraha od 13 hodin dnešního dne do pravého poledne pátku 17. června.
Policisté dopadli pachatele přepadení jedné z bank v Bohumíně z loňského září 15.6.2011

Policisté dopadli pachatele přepadení jedné z bank v Bohumíně z loňského září

Operativa kriminální služby Karviná objasnila sérii loupežných přepadení na Karvinsku. Zadrželi 56letého muže, který v regionu přepadl několik bankovních ústavů. Vloni v září udeřil v Bohumíně, kdy si z pobočky Komerční banky odnesl 53 tisíce korun.
Radost a Impuls bude hostitelem velkého tanečního mistrovství 14.6.2011

Radost a Impuls bude hostitelem velkého tanečního mistrovství

České taneční špičky se v červnu sjedou do Bohumína. Soubor Radost a Impuls, který působí pod domem dětí a mládeže, ve městě pořádá Mistrovství ČR. O tituly budou tanečníci usilovat v disciplínách show, modern, disco, hip-hop a jazz dance.
 - zobrazit celou zprávu 14.6.2011

Agresivní výtržník napáchal škodu za desítky tisíc korun, snažil se zaútočit na policistu

Agresivního výtržníka museli o víkendu zpacifikovat policisté v Bohumíně. 27letý muž se pokusil napadnout zasahující muže zákona a dokonce se pokusil o útěk. Bude čelit mimo jiné trestnímu stíhání z přečinu násilí proti úřední osobě.
Bohumínem bude v sobotu 18. června brázdit pojízdná sběrna nebezpečných odpadů 13.6.2011

Bohumínem bude v sobotu 18. června brázdit pojízdná sběrna nebezpečných odpadů

Zastaví na osmnácti předem určených stanovištích. Takový bude „jízdní řád“ pojízdné sběrny nebezpečných odpadů, vyřazených elektrozařízení a železného šrotu. Do ulic Bohumína vyrazí v sobotu 18. června. Letos jde už o druhý výjezd sběrny.
Čeští a polští řezbáři vytvářeli v Chałupkách sochy 11.6.2011

Čeští a polští řezbáři vytvářeli v Chałupkách sochy

Polští a čeští řezbáři společně tvořili v polských Chałupkách. Plenér byl součástí projektu plného nevšedních workshopů, který pořádalo polské město Krzyźanowice. Získalo na něj grant z fondů Evropské unie a za partnera si vybralo sdružení Maryška.
Dobrovolní hasiči z Kopytova procházejí výcvikem s podporou evropských fondů 9.6.2011

Dobrovolní hasiči z Kopytova procházejí výcvikem s podporou evropských fondů

Dobrovolní hasiči v Kopytově se již 8 let specializují na vodní záchranářství. Výcvik podnikají s podporou Evropského sociálního fondu. Díky němu bude mezi kopytovskými hasiči již osm speciálně proškolených hasičů. Čtyři z nich nacvičují v těchto dnech.
Bohumínská kapela Grog zve na open-air koncert Grog Night 9.6.2011

Bohumínská kapela Grog zve na open-air koncert Grog Night

Bude to nářez. Areál sokolovny v Záblatí bude v sobotu 18. června patřit poctivému rocku. Jeho přátelé se tam setkají na rockové open-air show se skupinou Grog. Akce nese název „Grog Night“ a začne ve 20 hodin.
Silničáři opraví několik stovek metrů povrchu Šunychelské ulice 8.6.2011

Silničáři opraví několik stovek metrů povrchu Šunychelské ulice

Sezóna oprav komunikací se v Bohumíně rozbíhá na plné obrátky. Na další opravu komunikace řidiči ve městě narazí na Šunychelské ulici v Novém Bohumíně. Krajští silničáři tady podle informací radnice opraví povrch vozovky hned na dvou místech.
Nejlepší tablo maturantů v kraji je od studentů z Bohumína 8.6.2011

Nejlepší tablo maturantů v kraji je od studentů z Bohumína

Papírová třídní učitelka stojí u jukeboxu a přemýšlí, zda si zvolí rock, pop, hip-hop nebo třeba dechovku. Hudební styly zastupují studenti, kteří jsou na fotografiích na jukeboxu. Tak vypadá vítězné maturitní tablo studentů bohumínského gymnázia.
Návštěvníci hřbitova v Záblatí mohou ode dneška využívat nový chodník 7.6.2011

Návštěvníci hřbitova v Záblatí mohou ode dneška využívat nový chodník

Lepší komfort čeká na návštěvníky hřbitova v Záblatí. Na přelomu května a června tam nechala radnice postavit nový chodník. Přibližně 115 metrů dlouhá trasa přišla na 217 tisíc korun. Město náklady uhradilo z rozpočtové kapitoly na údržbu hřbitovů.
Sokolská ulice v Záblatí dostane v červnu v 700 metrů dlouhém úseku nový povrch 7.6.2011

Sokolská ulice v Záblatí dostane v červnu v 700 metrů dlouhém úseku nový povrch

Silničáři opraví jednu z nejhorších částí Sokolské ulice v Záblatí. V úseku o délce 700 metrů od ulice Na Pískách ke křižovatce s ulicí Rychvaldskou kompletně odfrézují asfaltový povrch a nahradí jej novým. K frézování dojde od 20. do 22. června.
Fotokurz K3 pořádá výstavu a přijímá nové zájemce o focení 7.6.2011

Fotokurz K3 pořádá výstavu a přijímá nové zájemce o focení

Absolventi ročního fotografického kurzu, který pořádá agentura K3 Bohumín, budou vystavovat v kině a knihovně. Více než desítka lidí z města a jeho okolí představí své práce na vernisáži v kině K3, v pondělí 13. června od 17 hodin ve foyer kina.
Pro velmi malé děti otevřou v Bohumíně novou třídu se speciálním režimem 7.6.2011

Pro velmi malé děti otevřou v Bohumíně novou třídu se speciálním režimem

Bohumín bude mít od podzimu v jedné ze svých mateřských škol třídu pro velmi malé děti. Místo v ní najdou „maloušci“ ve věku od 3 do 4 let. Ve třídě budou mít speciálně upravený režim. Zřízením třídy město reaguje na poptávku ze strany rodičů.
Pro školu Čs. armády našlapalo Oranžové kolo přes 50 tisíc korun 6.6.2011

Pro školu Čs. armády našlapalo Oranžové kolo přes 50 tisíc korun

Přes 1800 lidí využilo o víkendu příležitosti podívat se do zákulisí Elektrárny Dětmarovice. Šlo o rekordní počet návštěvníků. Den otevřených dveří spojený s oslavou Dne dětí zpestřilo Oranžové kolo Nadace ČEZ, které pomáhalo potřebným.
100% Chachar cup podruhé v Bohumíně a s ním Václav Svěrkoš a Pavel Srníček 4.6.2011

100% Chachar cup podruhé v Bohumíně a s ním Václav Svěrkoš a Pavel Srníček

Fotbalové legendy Pavel Srníček a Václav Svěrkoš se potkají na fotbalovém hřišti v Bohumíně. Budou patrony 100% Chachar cupu pro mládež, který se ve městě uskuteční pod záštitou útočníka Václava Svěrkoše. Proběhne ve čtvrtek 9. června 2011.
V Sokolovské ulici ve Starém Bohumíně začala výstavba dalšího úseku kanalizace 3.6.2011

V Sokolovské ulici ve Starém Bohumíně začala výstavba dalšího úseku kanalizace

115 metrů nové kanalizace o profilu DN 250 vznikne do léta v Sokolovské ulici ve Starém Bohumíně. Práce v místě začaly 1. června. Potrubí povede v ose stávající komunikace a proto bude nutné silnici po částech pro dopravu uzavřít.
1. ročník memoriálu Michala Sdukose se oddílu kulturistiky vydařil 2.6.2011

1. ročník memoriálu Michala Sdukose se oddílu kulturistiky vydařil

Oddíl kulturistiky TJ Bohumín nabírá druhý dech. Po deseti letech uspořádal soutěž v benchpressu. Na počest jednoho ze svých prvních předsedů, který se o rozvoj oddílu významně zasadil, ji nazval „Memoriál Michala Sdukose“.
K regeneraci veřejných ploch pomáhá Integrovaný plán rozvoje města 1.6.2011

K regeneraci veřejných ploch pomáhá Integrovaný plán rozvoje města

Evropské peníze pomáhají měnit tvář Bohumína. Děje se tak díky Integrovanému plánu rozvoje města. Jeho prostřednictvím do Bohumína v letech 2009-2015 připutuje 2,5 milionu eur. Peníze se využívají pro opravy bytových domů a regeneraci ploch.
Kopytovští dobrovolní hasiči našli svůj vojenský stan rozpáraný 1.6.2011

Kopytovští dobrovolní hasiči našli svůj vojenský stan rozpáraný

Pravděpodobně nenávratně poškozený. V takovém stavu je vojenský stan, který sloužil dobrovolným hasičům z Kopytova. O víkendu ho využili při pořádání okresního kola soutěže mladých hasičů. Dnes ho hned na několika místech „zdobí“ velké díry.
Třiadvacetiletý zloděj z Karviné doplatil na svou hamižnost, dopadli ho strážníci 30.5.2011

Třiadvacetiletý zloděj z Karviné doplatil na svou hamižnost, dopadli ho strážníci

Kuriózní krádež se šťastným koncem řešili městští strážníci v Bohumíně. Vykutálený lapka z Karviné odcizil v jedné z prodejen elektra prodavačce doklady a peníze. Ukryl je a do obchodu se vrátil ještě jednou. Doplatil ale na svou hamižnost.
Oranžové kolo v Elektrárně Dětmarovice bude šlapat pro bohumínskou ZŠ ČSA 30.5.2011

Oranžové kolo v Elektrárně Dětmarovice bude šlapat pro bohumínskou ZŠ ČSA

U příležitosti Dne dětí otevírá Elektrárna Dětmarovice své brány veřejnosti. Tradiční den otevřených dveří proběhne v sobotu 4. června. Jeho součástí bude „Oranžové kolo Nadace ČEZ“. Tento sportovně-charitativní projekt pomůže ZŠ ČSA.
Ve Vrbici hořel rodinný dům, na místě zasahovalo několik jednotek hasičů 29.5.2011

Ve Vrbici hořel rodinný dům, na místě zasahovalo několik jednotek hasičů

Uprostřed deštivé noci museli hasiči v pátek 27. května vyjíždět k požáru rodinného domu ve Vrbici. Plameny stavení zachvátily zhruba hodinu a půl před půlnocí. Rozsáhlý požár muselo likvidovat několik jednotek hasičů. Škoda je asi 100 tisíc korun.
Požár ve věžovém domě na tř. Edvarda Beneše napáchal škodu za 120 tisíc korun 29.5.2011

Požár ve věžovém domě na tř. Edvarda Beneše napáchal škodu za 120 tisíc korun

Požár vyděsil v pátek dopoledne (27. května) obyvatele městského věžového domu na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně. Plameny zachvátily kuchyni jednoho z bytů ve věžáku číslo 1071. Na místě zasahovali jak profesionální, tak dobrovolní hasiči.
Večer pod palmou na téma divadlo, film, televize ... s Luďkem Eliášem 28.5.2011

Večer pod palmou na téma divadlo, film, televize ... s Luďkem Eliášem

Divadlo, rozhlas, televize, film. Tyto profese spojují hosty, kteří přijali pozvání k besedě v rámci cyklu Večery pod palmou. Hlavním hostem originální bohumínské talkshow bude Luděk Eliáš, herec, režisér, divadelní principál. Ve čtvrtek 9. června.
Tanečníci přivezli z mistrovství republiky do Bohumína 11 medailí 27.5.2011

Tanečníci přivezli z mistrovství republiky do Bohumína 11 medailí

Na jedničku s hvězdičkou dopadla účast tanečníků z Bohumína na letošním Mistrovství České republiky v show, jazz a modern dance velkých formací. Soutěž proběhla v Praze pro kategorie děti, junioři a dospělí. Radost, Impuls a Kates přivezli 11 medailí.
 - zobrazit celou zprávu 27.5.2011

V provozní hale jednoho z podniků v Bohumíně se stal vážný pracovní úraz

K vážnému pracovnímu úrazu došlo ve čtvrtek 26. května v areálu jednoho z bohumínských podniků. Stal se asi hodinu před pravým polednem v provozní hale, když dvaačtyřicetiletý muž přecházel plošinu nad tavící pecí. Informovali o tom policisté.
Ke Dni dětí nadělí aquacentrum nejmladším návštěvníkům vstup zdarma 27.5.2011

Ke Dni dětí nadělí aquacentrum nejmladším návštěvníkům vstup zdarma

Den dětí, který slavíme 1. června, se blíží. Přemýšlíte nad dárkem pro své ratolesti? Pak vám možná přijde vhod nabídka bohumínského aquacentra. Společnost Bospor, která areál provozuje, nabízí předškolákům a školákům ve středu 1. června vstup zdarma.
Téměř stovka malých Bohumíňáčků závodila v Atletickém minisoutěžení 26.5.2011

Téměř stovka malých Bohumíňáčků závodila v Atletickém minisoutěžení

Téměř stovka nejmladších sportovců se zapojila do 7. ročníku Atletického minisoutěžení. Sportovní dopoledne uspořádal pro děti z bohumínských mateřských škol Atletický klub Bohumín ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Fontána.
V Bochemii proběhne dnes kolem pravého poledne CVIČENÍ hasičů 26.5.2011

V Bochemii proběhne dnes kolem pravého poledne CVIČENÍ hasičů

Houkačky hasičských vozů budou dnes (26. května) znít Bohumínem. Půjde o cvičení. Cvičný požární poplach organizuje bohumínská společnost Bochemie a bohumínská stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.
Bohumínská Maryška partnerem přeshraničních projektů polských Krzyźanowic 26.5.2011

Bohumínská Maryška partnerem přeshraničních projektů polských Krzyźanowic

Bohumínští se připojili k nevšedním projektům svých přátel v polských Krzyźanowicích. Prostřednictvím občanského sdružení Maryška se zapojí do akcí pro děti a mládež. Krzyźanowice získaly na projekty dotace z evropských fondů.
Pod silnicí u restaurace Hvězda prasklo vodovodní potrubí, část domácností je bez vody 26.5.2011

Pod silnicí u restaurace Hvězda prasklo vodovodní potrubí, část domácností je bez vody

Část obyvatel Nového Bohumína se dnes ráno u zrcadla v koupelně probudí rychleji, než kdy jindy. Když totiž otočí kohoutkem s vodou, nic nepoteče. Může za to havárie, ke které došlo v nočních hodinách na Šunychelské ulici naproti restaurace Hvězda.
Projekt Lavina o víkendu nabídne nevšední aktivity pro mládež 25.5.2011

Projekt Lavina o víkendu nabídne nevšední aktivity pro mládež

Kdo zaváhá, ten letos nelavinuje. Tak zní výzva pořadatelů mládeži, pro kterou o víkendu v Novém Bohumíně přichystali další ročník alternativního projektu s názvem „Lavina“. Proběhne od pátku 27. do neděle 29. května v parku Chopina.
Vlasta Šimková ze Starého Bohumína vydala říkadla pro malé děti 25.5.2011

Vlasta Šimková ze Starého Bohumína vydala říkadla pro malé děti

Vlasta Šimková, autorka řady básní a povídek, vydala novou sbírku. Nazvala ji „Říkadla aneb barevný svět kolem nás“ a jak už název napovídá, na své si v ní přijdou zejména nejmenší posluchači a čtenáři. Sbírka říkadel vyšla před pár dny.
 - zobrazit celou zprávu 23.5.2011

Policisté o víkendu zaznamenali hned několik krádeží a pokusů o ně

Vloupání do rekonstruovaného domku, pokus o krádež vibrační desky nebo třeba vypáčení zámku u osobního automobilu. Takové případy řešili policisté v Bohumíně o víkendu. Informovala o tom karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.
Kulturisté pořádají první ročník Memoriálu Michala Sdukose 23.5.2011

Kulturisté pořádají první ročník Memoriálu Michala Sdukose

Jako jeden z prvních předsedů oddílu kulturistiky TJ Bohumín se zasloužil o rozvoj tohoto sportu na Bohumínsku. Memoriál Michala Sdukose aneb Bohumínský Benchpress 2011 proběhne v sobotu 28. května ve vzpírárně Bonatrans Bohumín.
Do Česka dorazí silné bouřky, varovali meteorologové 20.5.2011

Do Česka dorazí silné bouřky, varovali meteorologové

Aktualizováno. Do Česka dorazí silné bouřky. Upozornili na to meteorologové s tím, že jev označili nízkým stupněm nebezpečí. Varování platí od pátku 20. května pravého poledne do pondělí 23. května 6 hodin ráno. Podrobnosti najdete v textu.
Věřící by letos rádi začali s opravou evangelického kostela v Novém Bohumíně 19.5.2011

Věřící by letos rádi začali s opravou evangelického kostela v Novém Bohumíně

Ještě v letošním roce by rádi věřící a přátelé Slezské církve evangelické augsburského vyznání začali s opravou kostela v Novém Bohumíně. Stavba z konce 19. století chátrá a potřebuje obnovu. Na to, aby farnost mohla práce zahájit, potřebuje peníze.
Profesionální hasiči z celého kraje v Bohumíně trénují zásahy na tekoucí vodě 18.5.2011

Profesionální hasiči z celého kraje v Bohumíně trénují zásahy na tekoucí vodě

K řece Odře u Starého Bohumína se budou na jaře a v létě sjíždět profesionální hasiči z celého Moravskoslezského kraje. Místo si vybrali pro svůj výcvik na tekoucí vodě. Jde o jedno ze tří cvičení, jejichž cílem je ověření dosavadních znalostí.
Bohumínští strážníci mají originální keramické sošky k 20. výročí založení městské policie 18.5.2011

Bohumínští strážníci mají originální keramické sošky k 20. výročí založení městské policie

Bohumínští městští strážníci mají keramickou podobu. U příležitosti 20. výročí založení Městské policie vznikla série keramických miniatur jako originální dárky. Zhotovily je děti ze základní školy na Bezručově ulici u železáren a drátoven.
V Bohumíně promoval další ročník Univerzity třetího věku 18.5.2011

V Bohumíně promoval další ročník Univerzity třetího věku

Bohumín má dalších 18 absolventů Univerzity třetího věku. 13 žen a 5 mužů starších 55 let vzdělávací cyklus zakončilo slavnostní promocí v obřadní síni bohumínské radnice. Projekt Univerzity třetího věku pro město připravuje Vysoká škola podnikání Ostrava
Strážníci slaví 20 let, pro školáky uspořádali na Gliňoči branný závod 18.5.2011

Strážníci slaví 20 let, pro školáky uspořádali na Gliňoči branný závod

Městská policie v Bohumíně slaví 20 let od svého vzniku. K výročí jí včera (úterý 17. května) přišli popřát žáci z většiny základních škol ve městě, když se zapojili do branného závodu ve sportovně-rekreačním areálu Gliňoč ve Skřečoni.
Nad Kopytovem a jeho dobrovolnými hasiči drží ochrannou ruku svatý Florián 18.5.2011

Nad Kopytovem a jeho dobrovolnými hasiči drží ochrannou ruku svatý Florián

Nad Kopytovem a zejména tamní požární zbrojnicí drží ochrannou ruku svatý Florián. Jeho soška má čestné místo ve štítu nedávno opravené městské zbrojnice. Při slavnostní mši v nedaleké kapli ji posvětil starobohumínský farář Kalikst Jan B. Mryka.
Vítězem šachového turnaje žáků je Vojtěch Šrámek ze Skřečoně 16.5.2011

Vítězem šachového turnaje žáků je Vojtěch Šrámek ze Skřečoně

Devítiletý Vojtěch Šrámek ze Skřečoně je nadějí pokračování dobrého šachu v Bohumíně. Alespoň o tom svědčí výsledky víkendového turnaje pro žáky základních a středních škol. V sobotu 14. května ho uspořádal oddíl šachu TJ Viktorie Bohumín.
 - zobrazit celou zprávu 13.5.2011

Krymská nostalgie aneb fotografie Josefa Wagnera v Maryšce

Krásu poloostrova Krym můžete obdivovat v Salonu Maryška. Tématickou výstavu fotografií zde uvádí bohumínský fotograf a speleolog Josef Wagner. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 13. května od 17 hodin. Podrobnosti v článku.
Chodci mají u stavby nového mostu ve Skřečoni k dispozici novou rampu 13.5.2011

Chodci mají u stavby nového mostu ve Skřečoni k dispozici novou rampu

Z Nového Bohumína do Skřečoně a zpět se pěší dostanou v blízkosti stavby nového skřečoňského mostu po nové rampě. Ta je bezpečně vyvede k lávce nad železnici. Stavební firma bezbariérovou rampu postavila ze strany od Nového Bohumína.
Z Bohumína do Bohumína se vydají po svých i na kole, koná se 37. ročník pochodu a cyklojízdy 13.5.2011

Z Bohumína do Bohumína se vydají po svých i na kole, koná se 37. ročník pochodu a cyklojízdy

Za každého počasí vyrazí zítra (sobota 14. května) brzy ráno desítky turistů na cyklojízdu a pochod nazvaný „Z Bohumína do Bohumína“. Oblíbenou akci pořádá odbor Klubu českých turistů TJ Bohumín. Letošní ročník je v pořadí už třicátý sedmý.
Neznámý pachatel s nožem v ruce ničí lanové atrakce v Rafinérském lesíku 12.5.2011

Neznámý pachatel s nožem v ruce ničí lanové atrakce v Rafinérském lesíku

Neznámý vandal či vandalové s nožem v ruce ničí atrakce pro děti v odpočinkovém areálu Rafinérský lesík v Novém Bohumíně. Vandal řádí v šeru noci a v podvečer. Na mušku si bere lanové části atrakcí a vybavení, které přeřeže a znehodnotí.
Kopytovští dobrovolní hasiči vybrali v květinové sbírce 26 tisíc korun 12.5.2011

Kopytovští dobrovolní hasiči vybrali v květinové sbírce 26 tisíc korun

Kup kvítek jak sluníčko, pomoz aspoň maličko. Takové bylo heslo již 15. ročníku celonárodní sbírky nazvané Český den proti rakovině. Lidé mohli ve středu 11. května dobrovolně přispívat do kasiček a získat tak symbol sbírky, měsíček lékařský.
Také o letních prázdninách mohou rodiče v Bohumíně využít školní družiny 12.5.2011

Také o letních prázdninách mohou rodiče v Bohumíně využít školní družiny

Vybrané základní školy v Bohumíně nabídnou také v letním prázdninových měsících službu školních družin. Rodiče, kteří mají problém se zajištěním hlídání dětí v určitý termín, si mohou umístění dítěte do takového zařízení v Bohumíně předem nasmlouvat.
Zahradníci dál pracují na nové zeleni v okolí domu na Seifertově ulici 11.5.2011

Zahradníci dál pracují na nové zeleni v okolí domu na Seifertově ulici

Zatím to vypadá, že se kolem domu nic moc neděje. Podle úředníků a zahradníků je ale třeba vyčkat. Regenerace zeleně v okolí domu na Seifertově ulici číslo 602-603 si žádá čas. Postupně přibývají stromy, keře, keříky a brzy také tráva a letničky.
Moravskoslezští dobrovolní hasiči podpořili bezplatné dárcovství krve 10.5.2011

Moravskoslezští dobrovolní hasiči podpořili bezplatné dárcovství krve

Dobrovolní hasiči z řady jednotek sborů dobrovolných hasičů z celého Moravskoslezského kraje se připojili k akci „Daruj krev s dobrovolnými hasiči“. Jen na Karvinsku se do této akce zapojilo přes 60 dobrovolných hasičů.
Den požární bezpečnosti v pátek třináctého odkryje zákulisí hasičské profese 9.5.2011

Den požární bezpečnosti v pátek třináctého odkryje zákulisí hasičské profese

Den požární bezpečnosti, který připadá na pátek 13. května, otevře brány zbrojnic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Techniku i zákulisí hasičské profese mohou poznat také zájemci v Bohumíně, od 9 do 17 hodin.
Začaly Večery pod palmou aneb Maryška představuje zajímavé osobnosti 6.5.2011

Začaly Večery pod palmou aneb Maryška představuje zajímavé osobnosti

Setkáním se známým a uznávaným ostravským hercem Vladimírem Polákem odstartovalo občanské sdružení Maryška nový cyklus nazvaný Večery pod palmou. Hosty pořadu budou zajímavé osobnosti, a to jak ty dobře známé, tak ty, o kterých se málo ví.
Letní kino v Bohumíně dnes večer zahajuje novou sezónu 6.5.2011

Letní kino v Bohumíně dnes večer zahajuje novou sezónu

Letní kino v Bohumíně zahajuje dnes večer (pátek 6. května) novou sezónu. Od 21 hodin uvede agentura K3, která areál provozuje, první film letošního ročníku „promítání pod širým nebem“. Diváky láká na snímek Varieté.
Bohumínská městská policie má 20 let, děti jí namalovaly obrázky 4.5.2011

Bohumínská městská policie má 20 let, děti jí namalovaly obrázky

Desítky obrázků na téma „městští strážníci“ namalovaly děti z mateřských a základních škol v Bohumíně. Reagovaly tak na soutěž, kterou vyhlásila Městská policie v Bohumíně k 20. výročí svého založení. Část výkresů je k vidění v knihovně K3.
Školáci z Bohumína bodovali na celokrajské ekologické konferenci 4.5.2011

Školáci z Bohumína bodovali na celokrajské ekologické konferenci

Hned tři základní školy z Bohumína se zúčastnily celokrajské žákovské konference na téma ekologie. Její třetí ročník uspořádal v závěru dubna Moravskoslezský kraj. Cenu poroty získala žákyně Anna Klimesová ze školy na třídě Edvarda Beneše.
Přidejte ruku k dílu aneb pro projekt Hřiště bez nudy hledají správce 3.5.2011

Přidejte ruku k dílu aneb pro projekt Hřiště bez nudy hledají správce

V Bohumíně nuda na hřištích v letních měsících nebude. Slibuje to druhý ročník projektu, který ve spolupráci s městem organizuje občanské sdružení Bunkr. Pro projekt „Hřiště bez nudy“ sdružení hledá brigádníky, kteří by na dění v místech dohlí
Závodník v silovém trojboji Tomáš Turek na stupních vítězů 3.5.2011

Závodník v silovém trojboji Tomáš Turek na stupních vítězů

16letý závodník v silovém trojboji prožívá úspěšnou sezónu. Člen oddílu TJ Viktorie Starý Bohumín zabodoval na otevřeném mistrovství České republiky juniorů a dorostu a nejnověji také na otevřeném mistrovství Slovenska. Z obou závodů si přivezl medaile.
Město Bohumín má na celosvětovém serveru YouTube vlastní kanál 2.5.2011

Město Bohumín má na celosvětovém serveru YouTube vlastní kanál

Vlastní kanál na největším videoserveru na světě má nově také město Bohumín. Aktuální zprávy, besedy a další pořady z tvorby Televizního informačního kanálu lidé najdou na YouTube. Doteď si videa prohlédlo už několik tisíc lidí.
Dva podnapilí muži v pravé poledne likvidovali autobusovou zastávku v Záblatí 2.5.2011

Dva podnapilí muži v pravé poledne likvidovali autobusovou zastávku v Záblatí

Nevěřili vlastním očím. Když se v neděli 1. května v pravé poledne pustili dva mladí podnapilí muži do likvidace autobusové zastávky v Záblatí, byl to pro místní šok. Nelenili a zavolali městské strážníky. Ti dva pachatele na útěku zadrželi.
 - zobrazit celou zprávu 2.5.2011

Hostem prvního dílu nového cyklu Večery pod palmou je ostravský herec Vladimír Polák

Přijďte na kus řeči. Pravidelná setkávání se zajímavými osobnosti nejen z Bohumína připravuje občanské sdružení Maryška. Nový cyklus nazvaný „Večery pod palmou“ odstartuje ve čtvrtek 5. května, kdy v novobohumínském Salonu uvítáme herce Vladim
Dobové lidové tance zatančí na náměstí v Bohumíně hosté z Polska 29.4.2011

Dobové lidové tance zatančí na náměstí v Bohumíně hosté z Polska

Lidové tance z přelomu 19. a 20. století budou v pondělí 2. května k vidění na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně. Folklórní soubor Bystry z polského města Augustow zatančí choreografie typické pro polsko-litevskou a polsko-běloruskou oblast.
Přiložil zapalovač k montérkám, které byly polité ředidlem a škrtl, čelí obvinění 29.4.2011

Přiložil zapalovač k montérkám, které byly polité ředidlem a škrtl, čelí obvinění

Oběma je dvacet let. Jeden si polil montérky ředidlem, druhý vytáhl z kapsy zapalovač a přiložil ho kolegovi ke kalhotám. Mladík má popáleniny na třetině těla. Tak se měla včera odehrát situace, za kterou teď jednomu z mužů hrozí až 8 let za mřížemi.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7559

    Městský úřad