Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Neznámé ženy okradly seniorku v jednom z bytů v Novém Bohumíně o 22 tisíce korun 28.4.2011

Neznámé ženy okradly seniorku v jednom z bytů v Novém Bohumíně o 22 tisíce korun

Další útok na seniory! Dvě neznámé ženy se včera odpoledne (středa 27. dubna) vloudily do bytu starší ženy na sídlišti v Novém Bohumíně. Pod záminkou výměny peněz zjistily, kde seniorka uchovává peníze a z bytu odcizily 22 tisíce korun.
Rekonstrukce kanalizace na dva měsíce uzavře část Jeremenkovy ulice 28.4.2011

Rekonstrukce kanalizace na dva měsíce uzavře část Jeremenkovy ulice

Rozsáhlá rekonstrukce kanalizačního potrubí uzavře na několik týdnů část Jeremenkovy ulice v bohumínské části Pudlov. Necelých 200 metrů dlouhý úsek bude pro veškerou dopravu uzavřen od pondělí 2. května do čtvrtku 30. června.
 - zobrazit celou zprávu 28.4.2011

Dva mladé muže z Bohumína popálila hořlavina, jeden má popáleniny na třetině těla

Popáleniny na třetině těla utrpěl mladík, který dnes krátce po čtvrté hodině ranní v areálu jednoho z průmyslových podniků v Bohumíně manipuloval s hořlavinou a potřísnil se jí. Zraněný je také jeho kolega, který mu pomáhal. Podrobnosti v článku.
 - zobrazit celou zprávu 27.4.2011

U sokolovny v Záblatí se bude o 1. máji cvičit zamilovaná zumba

První máj, lásky čas, oslaví v Záblatí v rytmu latinsko-americké muziky a tanečních kroků. Velkou Zumba Love party tam milovníci moderního cvičebního stylu pořádají v neděli 1. května od 14 do 17 hodin. Cvičit se bude na venkovní ploše u sokolovny.
 - zobrazit celou zprávu 27.4.2011

Krádež měřícího přístroje za čtvrt milionu korun i přepadení herny

Vloupání do kantýny jednoho z místních podniků, krádež měřícího přístroje se sondou za čtvrt milionu korun i přepadení obsluhy herny. Takové případy v minulých dnech zaznamenali policisté v Bohumíně. Podrobnosti připojujeme v článku.
Zahradníci v Bohumíně vůbec poprvé vytvoří záhon pomocí přímého výsevu letniček 22.4.2011

Zahradníci v Bohumíně vůbec poprvé vytvoří záhon pomocí přímého výsevu letniček

Záhon, jaký ve městě nikde jinde nenajdete. Takovou podobu dostane prostranství před jedním z městských domů na Seifertově ulici. Zahradníci tady vůbec poprvé v Bohumíně zkoušejí vytvořit květinový záhon pomocí takzvaného přímého výsevu.
15. ročník Běhu ulicemi města se blíží, doprovodí ho původní logo 22.4.2011

15. ročník Běhu ulicemi města se blíží, doprovodí ho původní logo

Přípravy na jubilejní, 15. ročník Běhu ulicemi města, vrcholí. Největší květnová sportovní akce v Bohumíně vypukne v neděli 8. května dopoledne. První startovní výstřel se ozve úderem desáté hodiny. Do běhu se každoročně zapojuje několik stovek lidí.
Univerzita třetího věku přijímá studenty do nového akademického ročníku 22.4.2011

Univerzita třetího věku přijímá studenty do nového akademického ročníku

Senioři, rozšiřte si své obzory! Takový je vzkaz dříve narozeným v Bohumíně, kteří chtějí podzim svého života strávit aktivně. Město pro ně pořádá další ročník oblíbené Univerzity třetího věku. Přihlásit se může kdokoli starší 55 let.
Přijďte si od soboty do pondělí zaplavat do aquacentra za zvýhodněné vstupné 21.4.2011

Přijďte si od soboty do pondělí zaplavat do aquacentra za zvýhodněné vstupné

Předpovědi meteorologů Velikonocům přejí. Má být hezky, zkrátka počasí jako stvořené pro výlety a relaxaci. Bohumínské aquacentrum v té souvislosti připravilo pro své návštěvníky velikonoční dárek. Tříhodinový pobyt v areálu za cenu jedné hodiny.
Dvě osobní vozidla se v pravé poledne střetla u podjezdu v Pudlově 21.4.2011

Dvě osobní vozidla se v pravé poledne střetla u podjezdu v Pudlově

Pravděpodobně nedání přednosti v jízdě se stalo příčinou dopravní nehody, která se dnes stala v Drátovenské ulici v Pudlově. Ke střetu došlo u takzvané myší díry, v místě, kde se u podjezdu napojuje vedlejší silnice k vypařovací stanici v Pudlově.
Kraj vloží do pravidelného čištění komunikací 12 milionů korun, čistit se bude i v Bohumíně 20.4.2011

Kraj vloží do pravidelného čištění komunikací 12 milionů korun, čistit se bude i v Bohumíně

Na zajištění pravidelného čištění silnic II. a III. třídy v Moravskoslezském kraji jeho radní na svém dnešním zasedání vyčlenili speciálně 12 milionů korun. Bohumín rozhodnutí krajských radních vítá a podporuje ho.
Kočičí přání aneb koleda na podporu koček a koťat v útulcích 20.4.2011

Kočičí přání aneb koleda na podporu koček a koťat v útulcích

Od Velikonočního pondělí 25.dubna až do Dne matek 8.května bude probíhat akce Kočičí koleda na podporu koček a koťat v útulcích. Jejím cílem bude sehnat prostředky na nákup krmiva a financování veterinárních výdajů spojených s péčí o koťata.
Železniční přejezd na Ostravské ulici v Pudlově bude 27. dubna a 24. května uzavřený 20.4.2011

Železniční přejezd na Ostravské ulici v Pudlově bude 27. dubna a 24. května uzavřený

Hned dvakrát bude neprůjezdný železniční přejezd v Ostravské ulici v Pudlově u areálu bývalé Rybeny. Práce, spojené s opravou blízkého železničního valu, ho uzavřou ve středu 27. dubna a pak zhruba za měsíc, v úterý 24. května.
V Záblatí budou o Filipojakubské noci pálit čarodějnice 20.4.2011

V Záblatí budou o Filipojakubské noci pálit čarodějnice

Na nejvyšší vrchol Bohumína se o Filipojakubské noci slétnou čarodějnice z širokého okolí. Jejich sraz tady v sobotu 30. dubna pořádá Tělocvičná jednota Sokol Záblatí. Tradiční akce Pálení čarodějnic začne průvodem.
Převedení vodního toku uzavře provizorní komunikaci u BM servisu 19.4.2011

Převedení vodního toku uzavře provizorní komunikaci u BM servisu

Stavbaři nového mostu ve Skřečoni v pátek 22. dubna na celý den uzavřou provizorní komunikaci u areálu městské společnosti BM servis na Koperníkově ulici v Novém Bohumíně. Důvodem jednodenní uzavírky jsou práce na převedení vodního toku.
V síti městských strážníků a sociálních pracovníků skončilo 5 podnapilých mladistvých 18.4.2011

V síti městských strážníků a sociálních pracovníků skončilo 5 podnapilých mladistvých

Na datum 15. dubna hned tak brzy nezapomene pětice mladistvých z Bohumína, které nachytali u piva a dalších alkoholických nápojů městští strážníci a sociální pracovníci. Akci provedli ve večerních hodinách z pátku na sobotu ve dvou největších diskotékách.
Zloději uprostřed noci rozebírali autobusovou zastávku v Pudlově 18.4.2011

Zloději uprostřed noci rozebírali autobusovou zastávku v Pudlově

Jako Jeníček a Mařenka si počínala dvojice zlodějů v Pudlově. Zatímco Jeníček s Mařenkou loupali perníček, nenechavci dostali chuť na různé části autobusové zastávky „Louny“ v Ostravské ulici. S lupem ale daleko nedošli.
Ve Starém Bohumíně dnes večer zahraje a zazpívá kapela Kromír 16.4.2011

Ve Starém Bohumíně dnes večer zahraje a zazpívá kapela Kromír

První velký recitál má dnes před sebou kapela Kromír z Bohumína. Band, který zkouší v pudlovských Drátovnách, hraje pestrou paletu hudebních žánrů, včetně funku, jazzu a dalších stylů. Publikum chce zaujmout hlavně autorskou muzikou.
Studenti filmové fakulty natáčejí v Bohumíně hned dva semestrální filmy 16.4.2011

Studenti filmové fakulty natáčejí v Bohumíně hned dva semestrální filmy

Bohumín se objeví na filmovém plátně. Hned několik zákoutí města si vybrali pro své semestrální filmy studenti fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity Tomáše Bati. Lokace Bohumíně se objeví hned ve dvou snímcích.
Sokolovna v Záblatí počátkem května ožije bleším trhem 15.4.2011

Sokolovna v Záblatí počátkem května ožije bleším trhem

Doslova všehochuť bude mít o první květnové sobotě sraz v sokolovně v Záblatí. Od 9 do 12 hodin se zde uskuteční pravý Bleší trh. Pořadatelé akci směřují zejména na možnost obměnit si výbavu s dětským oblečením, botami nebo sportovními doplňky.
Bohumínská tenisová liga má rozlosování aktuálního ročníku 15.4.2011

Bohumínská tenisová liga má rozlosování aktuálního ročníku

Oblíbená Bohumínská tenisová liga amatérských hráčů hlásí návrat. Pořadatelé pro aktuální ročník 2011 rozlosovali herní skupiny. Letos se do ligy zapojí devět družstev. Tenisu se bude pravidelně oddávat až 70 hráčů. Liga začíná 18. dubna.
Slezská kuchyně aneb vaříme s Českým rozhlasem Ostrava 14.4.2011

Slezská kuchyně aneb vaříme s Českým rozhlasem Ostrava

Zájem Bohumíňáků o tradici slezské kuchyně je dovedl až do vysílání ostravského rozhlasu. Jana Suchánková, která byla šéfkuchařkou bohumínské výpravy na polský jarní festival Wypieki, bude vařit v jeho pořadu Dobrůtky. Už tuto sobotu 16. dubna.
Zastupitelé Bohumína navýšili rozpočet města o 45 milionů korun 14.4.2011

Zastupitelé Bohumína navýšili rozpočet města o 45 milionů korun

Bohumín bude v letošním roce hospodařit s větším rozpočtem, než původně plánoval. Navýšení o 45 milion korun schválili zastupitelé s ohledem na pozitivní výsledky hospodaření v minulých letech. Přijatá úprava rozpočtu zvyšuje objem financí o 7 %.
Sídliště Nerudova dnes odřízla havárie potrubí na pár hodin od vody 13.4.2011

Sídliště Nerudova dnes odřízla havárie potrubí na pár hodin od vody

Pracovníci firmy Tenza dnes dopoledne (středa 13. dubna) při kopání teplovodních rozvodů poškodili vodovodní potrubí pro tlakovou vodu v lokalitě sídliště Nerudovy ulice. Havárie omezila přívod pitné vody. Na opravě se intenzivně pracuje.
Hasiči v Bohumíně zasahovali u dalších požárů suché trávy 13.4.2011

Hasiči v Bohumíně zasahovali u dalších požárů suché trávy

Další plameny! V bohumínské části Pudlov pokračuje boj s požáry suchých porostů. V pondělí odpoledne hořela suchá tráva poblíž nadjezdu v Drátovnách. V úterý časně ráno pak museli hasiči znovu zasahovat v oblasti u pudlovské vypařovací stanice.
Vyšetřovatel hasičů: dům v Lounech někdo buď úmyslně zapálil nebo hořelo z nedbalosti 11.4.2011

Vyšetřovatel hasičů: dům v Lounech někdo buď úmyslně zapálil nebo hořelo z nedbalosti

Úmyslné zapálení nebo nedbalost. S těmito variantami pracuje vyšetřovatel hasičů v případě požáru neobydleného domu v Pudlově. V objektu číslo 155 v lokalitě Louny se plameny rozhořely v sobotu 9. dubna večer.
Silný poryv větru nevydržela vzrostlá lípa z novobohumínského parku 11.4.2011

Silný poryv větru nevydržela vzrostlá lípa z novobohumínského parku

Zvuk motorové pily se o víkendu neplánovaně rozléhal parkem Petra Bezruče v Novém Bohumíně. Rozřezaný na kusy skončil strom, který se vyvrátil a opřel o budovu podniku „Bedrunka“. Úředníci rozhodli, že vzrostlá lípa musí být odstraněna.
V Pudlově a Vrbici o víkendu hned na několika místech hořel suchý travní porost 11.4.2011

V Pudlově a Vrbici o víkendu hned na několika místech hořel suchý travní porost

Akční víkend mají za sebou hasiči v Bohumíně. Jen v neděli (10. dubna) museli hned na třech místech bojovat s požárem, kde vzplál suchý travní porost. Dvakrát museli zasahovat na území Pudlova, jednou ve Vrbici.
Automobil bohumínských strážníků zdemoloval padající strom 10.4.2011

Automobil bohumínských strážníků zdemoloval padající strom

Automobil strážníků bohumínské městské policie poničil padající strom. Na vozidlo ho seslali dva zloději v Rychvaldě. Kmen se jim totiž "povedlo" setnout zrovna ve chvíli, když na místo přijela policejní hlídka. Poničený automobil je nepojízdný.
Hasiči zasahovali u požáru neobydleného bytového domu v lokalitě Louny 10.4.2011

Hasiči zasahovali u požáru neobydleného bytového domu v lokalitě Louny

Požár včera večer zachvátil městský dům v pudlovské kolonii Louny. Plameny vzplály pod střechou dlouhodobě neobydleného dvoupodlažního domu číslo popisné 155. Podle předběžných odhadů škoda činí 500 tisíc korun.
Zápis dětí do mateřinek proběhne v Bohumíně v jednotném termínu 7.4.2011

Zápis dětí do mateřinek proběhne v Bohumíně v jednotném termínu

Podobně jako zápisy do prvních tříd proběhnou také zápisy do mateřských škol v Bohumíně v jednotném termínu. Ve většině mateřinek se uskuteční ve čtvrtek 5. května. V předstihu o tom informoval odbor školství, kulturní a sportu bohumínské radnice.
Přes hraniční přechod u Starého Bohumína putoval zlatý poklad 7.4.2011

Přes hraniční přechod u Starého Bohumína putoval zlatý poklad

Nevyčíslitelnou hodnotu má zlatý poklad, který v minulých dnech policisté transportovali z Ostravy do Polské republiky přes bývalý hraniční přechod Bohumín-Chalupki. Do akce byli zapojeni také moravskoslezští policisté, příslušníci speciální jednotky.
Ve Věřňovicích spadl z desetimetrové výšky šestnáctiletý chlapec 7.4.2011

Ve Věřňovicích spadl z desetimetrové výšky šestnáctiletý chlapec

Šestnáctiletý chlapec se včera odpoledne (středa 6. dubna) vážně zranil po pádu z výšky ve Věřňovicích. Mladíka našli ležet u mostu přes Olši v blízkosti státní hranice s Polskem. Záchranáři na místo vyjeli krátce před 16. hodinou.
Korba návěsu přetrhala vodiče elektrického vedení vysokého napětí 6.4.2011

Korba návěsu přetrhala vodiče elektrického vedení vysokého napětí

Vedení elektrického napětí poškodil v pondělí odpoledne u staveniště mostu ve Skřečoni řidič tahače nákladního návěsu, když vysypával z korby náklad. Některá místa v Bohumíně se proto dočasně ocitla bez dodávky elektřiny.
Policie hledá svědky dopravní nehody na Bohumínské ulici v Rychvaldě 5.4.2011

Policie hledá svědky dopravní nehody na Bohumínské ulici v Rychvaldě

Policisté hledají svědky vážné dopravní nehody, která se stala v pondělí 28. března v Rychvaldě. Vše se odehrálo kolem 5.40 hodin na ulici Bohumínská, před domem číslo 1461 naproti Penny marketu. Řidič tam se svým vozidlem srazil chodkyni.
Maryška získala na polském velikonočním festivalu Wypieki 2. místo 4.4.2011

Maryška získala na polském velikonočním festivalu Wypieki 2. místo

Druhé místo v konkurenci osmi týmů vybojovali Bohumínští na jarním festivalu Wypieki v polských Zebrzydowicích. Tradiční akce, zaměřená na propagaci původních receptur nejen velikonočních pokrmů, proběhla v sobotu 2. dubna.
Miss Bohumína 2011 je osmnáctiletá Zuzana Krupová z Nového Bohumína 3.4.2011

Miss Bohumína 2011 je osmnáctiletá Zuzana Krupová z Nového Bohumína

Bohumín má novou královnu krásy. Miss Bohumína 2011 se stala osmnáctiletá Zuzana Krupová. Studentka Střední školy Bohumín zvítězila v druhém ročníku soutěže, kterou vyhlásila městská agentura K3. O korunku v letošním ročníku usilovalo 11 dívek.
Spánek mezi knížkami aneb vydařená Noc s Andersenem v knihovně 2.4.2011

Spánek mezi knížkami aneb vydařená Noc s Andersenem v knihovně

22 dětí se dnes ráno v Novém Bohumíně probudilo a mělo kolem sebe stovky až tisíce knih. Poštěstilo se to těm, kteří si díky účasti ve vyhlášených soutěžích zajistili noc v knihovně. Do oblíbeného projektu „Noc s Andersenem“ se knihovna zapoji
Knižní paparazzi aneb přistihni někoho při čtení, vyfoť jej a vyhraj 2.4.2011

Knižní paparazzi aneb přistihni někoho při čtení, vyfoť jej a vyhraj

Tak trochu knižními paparazzi se mohou stát čtenáři v Bohumíně. Městská knihovna se zde připojuje k myšlence soutěže pro mladé fotografy, kterou pořádá Městská knihovna Český Těšín a Městská knihovna v Cieszyně v rámci 1. Mezinárodního týdne čtení.
Výtvarná a fotografická soutěž pro školáky na téma Odra - Naše řeka 1.4.2011

Výtvarná a fotografická soutěž pro školáky na téma Odra - Naše řeka

Řeka Odra je přírodním pokladem. Není proto divu, že se stala námětem pro výtvarnou a fotografickou soutěž vyhlášenou bohumínským občanským sdružením Hraniční meandry Odry. Věnovalo ji žákům základních škol a vybraným ročníkům gymnázií.
Automotoklub pořádá v Bohumíně velké školení řidičů 31.3.2011

Automotoklub pořádá v Bohumíně velké školení řidičů

Aktuální dopravní předpisy i změny v dopravě přímo ve městě. Takové je téma velkého školení, které pořádá Automotoklub Bohumín. Řidiče zve do velké zasedací místnosti radnice v sobotu 9. dubna dopoledne. Školení začne v 9 hodin.
Centrum Bohumína zdobí hned na několika místech pestrobarevné krokusy 31.3.2011

Centrum Bohumína zdobí hned na několika místech pestrobarevné krokusy

Pestrobarevné koberce krokusů zdobí v těchto dnech náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně. Fialové, žluté či bílé rostlinky jsou neklamným důkazem, že do města vchází jaro. Krokusy v centru města zahradníci pěstují po dohodě s radnicí druhým rokem.
Z fotbalového hřiště zmizelo deset litinových kanálových poklopů 30.3.2011

Z fotbalového hřiště zmizelo deset litinových kanálových poklopů

Stačilo málo a na fotbalovém trávníku mohlo dojít k těžkému úrazu. V areálu Na Faji totiž neznámý pachatel či pachatelé odcizili kanálové poklopy. Kanalizační šachtice se přitom nacházejí jen pár metrů od hrací plochy pro kopanou.
Ještě ani nezačala návštěvnická sezóna a bunkr MO-S5 už čelí zlodějům 30.3.2011

Ještě ani nezačala návštěvnická sezóna a bunkr MO-S5 už čelí zlodějům

Bruska, vrtačka, horkovzdušná pistole a sada gola klíčů. Tyto věci už členové Klubu vojenské historie v pěchotním srubu MO-S5 u Starého Bohumína, o který se starají, nenajdou. Vzali si je neznámí zloději. Do objektu muzea se včera vloupali.
U trati v Nové Vsi hořela tráva, zasahovali profesionální, dobrovolní i drážní hasiči 30.3.2011

U trati v Nové Vsi hořela tráva, zasahovali profesionální, dobrovolní i drážní hasiči

Hasičská vozidla pozdě odpoledne spěchala k železniční trati mezi Skřečoní a Novou Vsí. Trávu podél tratě tam hned na dvou místech zachvátil požár. K události došlo kolem 17. hodiny. Příčina vzniku požáru je nejasná a variant je několik.
Oddejte se rytmické hudbě aneb workshop izraelských lidových tanců II 29.3.2011

Oddejte se rytmické hudbě aneb workshop izraelských lidových tanců II

Rytmická a nápaditá hudba a tanec převážně v kruhu. Taková jsou základní poznávací znamení Izraelských lidových tanců. Pro velký úspěch se v Salonu Maryška představí v letošním roce už podruhé. V pátek 8. dubna od 17 hodin.
Lidé si lesy, příkopy u silnic a odlehlá místa záměrně pletou se skládkou odpadů 29.3.2011

Lidé si lesy, příkopy u silnic a odlehlá místa záměrně pletou se skládkou odpadů

Založíš černou skládku? Dostaneš pokutu a ještě si po sobě ten nepořádek musíš uklidit! Tak v Bohumíně postupují strážníci městské policie, když načapají chuligány přímo při činu. Letos už muži zákona v Bohumíně vyhmátli 15 autorů černých skládek.
V muzeu bunkru MO-S5 u Starého Bohumína začíná o víkendu návštěvnická sezóna 29.3.2011

V muzeu bunkru MO-S5 u Starého Bohumína začíná o víkendu návštěvnická sezóna

Nová návštěvnická sezóna začíná koncem týdne v bunkru MO-S5 Na Trati ve Starém Bohumíně. Pěchotní srub, postavený v roce 1936 na obranu československých hranic, je kulturní památkou. Letos se návštěvníkům představí s dvěma velkými novinkami.
Rekonstrukce esíčka v Pudlově si žádá vybudování nové propojovací komunikace 25.3.2011

Rekonstrukce esíčka v Pudlově si žádá vybudování nové propojovací komunikace

Projekt narovnání takzvaného „esíčka“ v Pudlově mění tvář lokality kolem Drátovenské a Jeremenkovy ulice. Z místa se stalo staveniště, aby se za zhruba čtyři měsíce změnilo v klasickou zatáčku s novým mostem přes potok Bajcůvka.
Čaj o páté v Salonu Maryška nabídl hudební výlet do Vídně 25.3.2011

Čaj o páté v Salonu Maryška nabídl hudební výlet do Vídně

Velkému zájmu se těšila premiéra nového hudebního cyklu občanského sdružení Maryška. Na scénu se díky němu vrací legendární Čaje o páté, tentokrát v provedení pro starší a pokročilé. V Maryšce budou mít podobu tématických hudebně-dramatických pásem.
Že by hraboši? Kdepak! To se jen vynalézaví zloději podkopali pod plotem 25.3.2011

Že by hraboši? Kdepak! To se jen vynalézaví zloději podkopali pod plotem

Pokud by soutěžili v obratnosti vyhrabávání nory, obsadili by zřejmě první místo. Jak jinak si vysvětlit počínání dvou mužů ve věku 36 a 47, kteří se kvůli vidině lupu dokázali podhrabat pod betonovým plotem oplocení skládky barevných kovů v Bohumíně.
 - zobrazit celou zprávu 24.3.2011

Jak naladit Local TV Klimkovice a televizní zprávy z Bohumína

Vzdálenost od vysílače, překážky v trase, ale i vhodný typ televizní antény a kvalita set-top boxu. To vše může hrát roli ve chvíli, kdy si chcete na televizoru naladit v digitálním pásmu DVB-T regionální vysílání Local TV na 59. kanálu.
Cesta ztratila význam - frézy odstraňují asfalt, v budoucnu ho nahradí tráva 24.3.2011

Cesta ztratila význam - frézy odstraňují asfalt, v budoucnu ho nahradí tráva

Cesta, po které projely tisícovky automobilů, mizí v nenávratnu. Několik stovek metrů ulice Čs. armády ve Starém Bohumíně se v těchto dnech stává minulostí. Po zaslepení ztratila svůj význam. Vozovku proto stroje frézují a kamenivo automobily odvážejí.
Tenisový klub Sokol Bohumín hledá mezi dětmi nové tenisové naděje 24.3.2011

Tenisový klub Sokol Bohumín hledá mezi dětmi nové tenisové naděje

Bílý sport hlásí v Bohumíně po zimní přestávce velký návrat. Tenisté se už nemohou dočkat, až se poprvé vydají na venkovní kurty. Mimo to chtějí získat do svých řad nové posily a v případě takzvané přípravky cílí na děti. Nábor bude 14. dubna odpoledne.
Studenti gymnázia se vžili do rolí nápaditých módních návrhářů 22.3.2011

Studenti gymnázia se vžili do rolí nápaditých módních návrhářů

Proč se jen spoléhat na nabídku v obchodech? Studenti Gymnázia Františka Živného se vydali vlastní cestou. Obyčejná trička si sami nápaditě upravili k obrazu svému. Mladí výtvarníci si dali dostaveníčko v Salonu Maryška.
 - zobrazit celou zprávu 22.3.2011

Fotbalová přípravka láká do svých řad nové posily, nábor proběhne 6. a 8. dubna

Máte doma malého klučinu, kterého baví honit se za míčem? V tom případě byste se s ním měli počátkem dubna vydat na travnaté hřiště za parkem Petra Bezruče. Dům dětí a mládeže Fontána a FK Bohumín tam pořádají nábor chlapců ročník 2002 a 2003.
 - zobrazit celou zprávu 21.3.2011

Neznámý pachatel odcizil z rodinného domku věci za skoro půl milionu korun

Škodu za téměř půl milionu korun za sebou zanechal pachatel, který v noci v sobotu 19. března řádil v jednom z rodinných domků v ulici Tichá ve Starém Bohumíně. Do objektu vnikl sklepním okénkem a bral vše, co mu přišlo pod ruku.
Stavba mostu ve Skřečoni jede po zimě opět naplno, už se i betonovalo 21.3.2011

Stavba mostu ve Skřečoni jede po zimě opět naplno, už se i betonovalo

Malé mraveniště připomínala ocelová konstrukce nového mostu ve Skřečoni. Postarala se o to betonáž první etapy mostovky. Práce navázaly na, které dělníci stihli už v zimě, kdy provedli bednění a armaturu mostovkové spřažené desky hlavního mostního objektu
Zima podle meteorologů ještě neřekla poslední slovo, má sněžit 18.3.2011

Zima podle meteorologů ještě neřekla poslední slovo, má sněžit

Zima ještě neřekla poslední slovo. Aktuální předpověď počasí tomu plně nasvědčuje. Meteorologové vydali upozornění na silné sněžení. Varování platí od pátku 18. března 11 hodin do soboty 19. března 8 hodin.
Radost a Impuls představí na koncertu v premiéře nové choreografie 18.3.2011

Radost a Impuls představí na koncertu v premiéře nové choreografie

Premiéru zcela nových choreografií nabídne 29. koncert bohumínského tanečního souboru Radost a Impuls. Nositel řady republikových, evropských i světových titulů se představí v sobotu 26. a v neděli 27. března v sále kina K3 v Novém Bohumíně.
V Maryšce vznikl nový vlastivědně-etnografický klub, pátrá po starých látkách 17.3.2011

V Maryšce vznikl nový vlastivědně-etnografický klub, pátrá po starých látkách

Staré dečky, výšivky, případně i části krojů a zbytky přírodních látek, třeba lněného plátna, stuh a bavlnek. Dámy, máte tohle ve skříni? Pokud ano, rozhodně materiály nevyhazujte. Mají o ně zájem členky nově vzniklého vlastivědně-etnografického klubu.
O korunku Miss Bohumína bude bojovat 11 odvážných finalistek 17.3.2011

O korunku Miss Bohumína bude bojovat 11 odvážných finalistek

O korunku pro Miss Bohumína 2011 se utká jedenáct odvážných dívek. Tolik se jich dostalo do finále druhého ročníku akce, kterou pořádá městská kulturní agentura K3 Bohumín. Finálový večer proběhne v kině v sobotu 2. dubna od 18 hodin.
Knihy, časopisy a lejstra, na kterých zub času vytvořil dobovou patinu 16.3.2011

Knihy, časopisy a lejstra, na kterých zub času vytvořil dobovou patinu

Knihy z konce 19. století psané švabachem nebo módní časopisy z období První republiky. Stejně tak dobové úřední listiny, staré i více než 60 let. To vše je k vidění na nové tématické výstavě připravené občanským sdružením Přátel bohumínské historie.
Bohumín podporuje boj proti „suvenýrům“, věří v hladké přijetí novely zákona i v Senátu 16.3.2011

Bohumín podporuje boj proti „suvenýrům“, věří v hladké přijetí novely zákona i v Senátu

Jednomyslně. Tak včera schválili poslanci Parlamentu České republiky novelu zákona, která rozšiřuje seznam zakázaných návykových látek. Nově by na něm mělo přibýt dalších 33 položek. Reagovali tak na prodej takzvaných „suvenýrů“.
Hráči kulečníku zdolali na cestě za titulem mistra republiky další překážku 16.3.2011

Hráči kulečníku zdolali na cestě za titulem mistra republiky další překážku

Bohumínští hráči kulečníku jdou za svým cílem a nic je nezastaví. Potvrdili to o víkendu v předposledním zápasu moravské části 1. celostátní ligy. V domácí herně uvítali kulečníkový oddíl BC Kroměříž, kterému nedali skoro žádnou šanci.
Smog opět zahrozil, meteorologové vydali signál upozornění na možnost jeho výskytu 16.3.2011

Smog opět zahrozil, meteorologové vydali signál upozornění na možnost jeho výskytu

Zhoršené rozptylové podmínky jsou důvodem, proč Český hydrometeorologický ústav včera v noci (úterý 15. března, 22:15 hodin) vyhlásil signál upozornění na možnost výskytu smogové situace. Nejhorší situaci meteorologové zaznamenali v Bohumíně.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2011

Hasiči nabádají k velké obezřetnosti při používání ohně na zahradách

Suché počasí přidělává hasičům vrásky na čele. Vybízejí proto k velké obezřetnosti při používání ohně na zahradách a v přírodě a při odhazování nedopalků cigaret. K požáru už museli vyjíždět také na Bohumínsku.
Hosté z Krzyźanowic se v Bohumíně učili výtvarnou techniku savování textilu 11.3.2011

Hosté z Krzyźanowic se v Bohumíně učili výtvarnou techniku savování textilu

Prádelní šňůra a na ní kolíčky připevněná trička. To vše přímo na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně. Že by se v blízkém Salonu Maryška konalo velké praní prádla? Kdepak! To se jen do Salonu sjely ženy z obcí v Polsku a učily se tady savování.
Vševěd prověřil znalosti maturantů ve filmových adaptacích literáních děl 11.3.2011

Vševěd prověřil znalosti maturantů ve filmových adaptacích literáních děl

Ve filmových adaptacích slavných děl světové literatury se nejlépe v Bohumíně vyznají studenti oktávy Gymnázia Františka Živného. Alespoň podle výsledků jubilejního 10. ročníku vědomostní soutěže Vševěd. Pravidelně ji pořádá Střední škola Bohumín.
Závodníci TJ Viktorie uspěli v bench-pressu i silovém trojboji 10.3.2011

Závodníci TJ Viktorie uspěli v bench-pressu i silovém trojboji

Závodníci oddílu silového trojboje TJ Viktorie Bohumín sbírají medailové kovy. Uspěli jak na republikovém mistovství v bench-pressu, tak na Mistrovství Moravy v silovém trojboji. Reprezentanti Viktorie na nich vybojovali dvě druhá a dvě třetí místa.
Děti do 10 let budou mít o jarních prázdninách vstup do aquacentra v Bohumíně zdarma 9.3.2011

Děti do 10 let budou mít o jarních prázdninách vstup do aquacentra v Bohumíně zdarma

Školáci se už nemohou dočkat příštího týdne, kdy si užijí pětidenní jarní prázdniny. S oběma víkendy budou mít celkem 9 dnů volna. V Bohumíně je mohou strávit například v aquacentru a zimním stadionu, který provozuje městská společnost Bospor.
Maryška vrací na scénu legendární Čaje o páté, nabídne tématická hudební pásma 9.3.2011

Maryška vrací na scénu legendární Čaje o páté, nabídne tématická hudební pásma

Legendární Čaje o páté nejsou jen ve vzpomínkách pamětníků. Myšlenku tématických hudebních večerů oprašuje občanské sdružení Maryška v novém cyklu. Program pro starší a pokročilé od března uvádí vždy v 17 hodin, proto stylově Čaj o páté.
Vrchol věžového domu „zdobí“ nechtěné graffiti 5.3.2011

Vrchol věžového domu „zdobí“ nechtěné graffiti

Graffiti „zdobí“ vrchol několik desítek metrů vysokého věžového domu ve Štefánikově ulici v Novém Bohumíně. Nechtěné výtvarné dílo stvořil sedmnáctiletý mladík z Orlové, kterého při činu přistihly kamery městské policie.
Klimkovice vysílají v DVB-T na 59. kanálu, zprávy z Bohumína vzduchem poprvé v sobotu 4.3.2011

Klimkovice vysílají v DVB-T na 59. kanálu, zprávy z Bohumína vzduchem poprvé v sobotu

Televizní zprávy z Bohumína míří do domácností v městských částech a do dalších měst severní Moravy a Slezska. Společnost Local TV Plus Klimkovice v březnu zahájila vysílání na 59. kanálu. V regionálním programu se objeví také výběr reportáží TIK Bohumín.
Školáci soutěžili v přehlídce lidových písní Zpěváček roku 2011 4.3.2011

Školáci soutěžili v přehlídce lidových písní Zpěváček roku 2011

Lidová písnička stále žije. Přesvědčili se o tom účastníci městského kola přehlídky v dětském zpěvu lidových písní s názvem Zpěváček 2011. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín uspořádal základní část soutěže ve spolupráci s občanským sdružením Maryška.
Vzpěrač Jakub Jureček mezi úspěšnými sportovci Moravskoslezského kraje roku 2010 4.3.2011

Vzpěrač Jakub Jureček mezi úspěšnými sportovci Moravskoslezského kraje roku 2010

19letý závodník oddílu vzpírání Bonatrans Bohumín Jakub Jureček patří mezi nejúspěšnější sportovce Moravskoslezského kraje za rok 2010. Mezi oceněné v kategorii do 19 let jej vyneslo loňské 9. místo na Mistrovství Evropy juniorů do 20 let.
Hlasujte pro Janu Kotovou z Bohumína v soutěži Sestra Moravskoslezského kraje 4.3.2011

Hlasujte pro Janu Kotovou z Bohumína v soutěži Sestra Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj hledá „Sestru roku 2010“. Do hlasování se může na internetu zapojit široká veřejnost. O hlasy se uchází také Jana Kotová z Bohumínské městské nemocnice, která se probojovala mezi 10 finalistek.
Mladý opilý řidič uháněl ulicemi Bohumína, snažil se ujet strážníkům 2.3.2011

Mladý opilý řidič uháněl ulicemi Bohumína, snažil se ujet strážníkům

Další honičku jako z akčního filmu mají na svém kontě strážníci Městské policie. V noci z neděle na pondělí před nimi ujížděl po Mírové ulici směrem k areálu bývalé Rybeny podnapilý řidič. Strážníci v jeho dechu naměřili 2,27 promile alkoholu.
Po zimní přestávce se vrátí do ulic Bohumína mobilní sběrný dvůr 1.3.2011

Po zimní přestávce se vrátí do ulic Bohumína mobilní sběrný dvůr

Mobilní sběrný dvůr odpadu, který od března do listopadu putuje jednotlivými částmi Bohumína, se po zimní přestávce opět vydá na cesty. Prvním místem bude Starý Bohumín. Na záchytném parkovišti poblíž městské nemocnice se objeví 3. března.
Myslivci jsou zoufalí, zloději jim v Pudlově a Vrbici rozkrádají materiál 1.3.2011

Myslivci jsou zoufalí, zloději jim v Pudlově a Vrbici rozkrádají materiál

Bezradnost a zoufalost. Jiná slova asi lépe nevystihují pocity myslivců, kteří se v Pudlově starají o lesní zvěř a prostředí, ve kterém žije. Jejich zázemí s krmivem situované u Vrbického jezera se opakovaně stává terčem nájezdů zlodějů a sběračů kovů.
Děti v diagnostickém ústavu v Šunychlu mají novou počítačovou učebnu 28.2.2011

Děti v diagnostickém ústavu v Šunychlu mají novou počítačovou učebnu

Dětský diagnostický ústav v Šunychlu má moderní počítačovou učebnu. Nové zázemí pro výuku i volnočasové aktivity vybudoval díky státní a evropské dotaci. Zařízení uspělo s projekty zaměřenými na inovaci počítačové výuky a rozšíření čtenářské gramotnosti.
Tragédie v zahrádkářské kolonii: matka a její syn se udusili 28.2.2011

Tragédie v zahrádkářské kolonii: matka a její syn se udusili

Rodinná tragédie se v noci na dnešek odehrála v zahrádkářské kolonii v Šunychelské ulici v Novém Bohumíně. V jedné z tamních zahradních chatek se udusili matka a její syn. Otec rodiny (65) jako zázrakem přežil. Případ kriminalisté stále vyšetřují.
 - zobrazit celou zprávu 28.2.2011

Řidička z Polska narazila se svým vozem do zábradlí mostu ve Starém Bohumíně

Záchranáři a hasiči včera večer (neděle 27. února) zasahovali u vážné dopravní nehody, ke které došlo u mostu přes Odru u Starého Bohumína. Krátce před dvacátou hodinou tam osobní automobil narazil do zábradlí mostu.
Bohumínská básnířka Dagmar Čížová jede v březnu s verši do Brna i do Prahy 28.2.2011

Bohumínská básnířka Dagmar Čížová jede v březnu s verši do Brna i do Prahy

Poměrně nabitý program má v březnu bohumínská básnířka Dagmar Čížová. Autorka nejen milostné poezie, která úzce spolupracuje s občanským sdružením Maryška, bude reprezentovat Bohumína na dvou velkých literárních akcích v Praze a Brně.
Dobové kolorované pohlednice Bohumína na sběratelských magnetkách 25.2.2011

Dobové kolorované pohlednice Bohumína na sběratelských magnetkách

Dobovou fotografii náměstí ve Starém nebo Novém Bohumíně můžete mít pořád na očích, třeba doma na lednici. Radnice v Bohumíně v těchto dnech vydává originální magnetky, na kterých jsou známá bohumínská místa dobově zachycená.
Hasiči objevili na diskotéce nefunkční hydranty i neoznačené únikové východy 25.2.2011

Hasiči objevili na diskotéce nefunkční hydranty i neoznačené únikové východy

Neprovozuschopné pěnové hasicí přístroje, neoznačené únikové východy. I takové jsou výsledky kontroly, kterou provedli hasiči v barech a diskotékách v Bohumíně. V jedné provozovně našli řadu nedostatků.
Na zahradě rodinného domu řádil sběrač kovu, nevadilo mu, že majitelé jsou doma 24.2.2011

Na zahradě rodinného domu řádil sběrač kovu, nevadilo mu, že majitelé jsou doma

Zatímco se doma dívali na televizi, na zahradě jejich domu se kradlo. Když u jejich dveří zazvonili strážníci, aby jim vše popsali, byli v šoku. Tak vypadalo dopoledne majitelů jednoho z domků v Bezručově ulici v Bohumíně.
Nemoci a vakcinace koček tématem podvečera v Salonu Maryška 24.2.2011

Nemoci a vakcinace koček tématem podvečera v Salonu Maryška

Nemoci a vakcinace koček bude dalším tématem „kočičího“ cyklu v Salonu Maryška. Besedovat přijde veterinární lékařka Pavlína Gallusová. Ve čtvrtek 3. března od 17 hodin. Cyklus pořádá miniútulek Kočky Bohumín a občanské sdružení Maryška.
Městské kolo v recitaci potvrdilo, že poezie v Bohumíně stále žije 23.2.2011

Městské kolo v recitaci potvrdilo, že poezie v Bohumíně stále žije

Poezie stále žije! V Salonu Maryška o tom dnes přesvědčili žáci z bohumínských škol, když se zapojili do městského kola celostátní soutěže v recitaci. Osm dětí postoupilo do okresního kola soutěže, které proběhne 26. března v Havířově.
Strážníci chytili zloděje přímo při činu, jeden z nich byl ozbrojený 23.2.2011

Strážníci chytili zloděje přímo při činu, jeden z nich byl ozbrojený

Přímo při činu nachytali strážníci Městské policie v Bohumíně povedenou dvojici, která kradla v jedné z garáží v Mírové ulici. Svým pohotovým jednáním zachránili majiteli věci za zhruba 170 tisíc korun, včetně motorové čtyřkolky.
Další útok na motorovou naftu, tentokrát na statku v Pudlově 23.2.2011

Další útok na motorovou naftu, tentokrát na statku v Pudlově

Motorová nafta je podle všeho žádaným artiklem.Zloděje, který si chtěl tajně „načepovat“ do kanystrů, chytili strážníci takzvaně za ruku v areálu statku v Pudlově. Nepoctivý řidič si chtěl ulít možná až šest plných kanystrů.
Z nákladních automobilů pachatelé odčerpali 1500 litrů motorové nafty 23.2.2011

Z nákladních automobilů pachatelé odčerpali 1500 litrů motorové nafty

Nákladní auta zaparkovaná poblíž Vrbického jezera lákají. Nenechavé zloděje z nich doslova svrbí ruce. Jak jinak si vysvětlit, že před pár dny k nim v noci nakráčeli a „vysáli“ z jejich nádrží několik stovek litrů motorové nafty.
Céčka, Tuzex i Michal David na městském plesu ve stylu 80. let 21.2.2011

Céčka, Tuzex i Michal David na městském plesu ve stylu 80. let

Céčka, žvýkačky Pedro, Tuzex i veksláci. Tyto i další symboly 80. let provázely letošní 15. ročník reprezentačního plesu města Bohumína. Hlavními hosty programu byli imitátor Vladimír Hron a zpěvák, hitmaker a král diskoték 80. let Michal David.
Policisté a strážníci v barech kontrolovali, zda mládež nepopíjí alkohol 21.2.2011

Policisté a strážníci v barech kontrolovali, zda mládež nepopíjí alkohol

Rušnou noc měli z pátku na sobotu policisté a strážníci v Bohumíně. Ve chvíli, kdy padla na Bohumín tma noci, vyrazili do místních barů a diskoték na kontrolu. Zaměřili se především na požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek mládeži.
52 čestných dárců krve radnice ocení mimo jiné lahví červeného vína 20.2.2011

52 čestných dárců krve radnice ocení mimo jiné lahví červeného vína

Svým rozhodnutím zachraňují lidské životy. Dárců krve si v Bohumíně váží a proto je v úterý 22. února uvítají představitelé města na radnici. Letos získá peněžitý a věcný dar 52 čestných dárců.
Volná místa ve sportovních kroužcích i víkendová kapacita tělocvičny domu dětí 18.2.2011

Volná místa ve sportovních kroužcích i víkendová kapacita tělocvičny domu dětí

Sportovní oddělení bohumínského domu dětí a mládeže nabízí volná místa hned v několika svých kroužcích. Zájemci se mohou hlásit prakticky kdykoli, také v tomto případě ale platí čím dříve, tím lépe. Volná místa dům dětí nabízí pro období březen až červen
Mládeži nejsou verše cizí, dokáže Svátek poezie v Maryšce 18.2.2011

Mládeži nejsou verše cizí, dokáže Svátek poezie v Maryšce

Salon Maryška v Novém Bohumíně bude žít verši. Dopoledne s recitací básní, tématickým workshopem a městským kolem v recitaci zároveň pořádá sdružení Maryška ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Fontána Bohumín.
Meteorologové kvůli smogu vyhlásili signál regulace 17.2.2011

Meteorologové kvůli smogu vyhlásili signál regulace

Meteorologové vyhlásili na Ostravsko-Karvinsku signál regulace, nastala smogová situace. Učinili tak s ohledem na zhoršené rozptylové podmínky. Výrazně se zhoršila kvalita ovzduší v oblasti Ostravsko-Karvinska u sledovaného parametru prašného aerosolu.
Fotbalový Slovan Záblatí má 50 let, výročí si připomíná almanachem 17.2.2011

Fotbalový Slovan Záblatí má 50 let, výročí si připomíná almanachem

Fandové fotbalu byli před 50 lety hlavními iniciátory vzniku Tělovýchovné jednoty Slovan Záblatí. Oddíl kopané, který od samotného počátku tvoří její hlavní pilíř, si výročí připomíná novým almanachem. Vyšel před pár dny.
Společenským tancům se v Bohumíně učí přes 50 mladých tanečních párů 16.2.2011

Společenským tancům se v Bohumíně učí přes 50 mladých tanečních párů

Věta „Jdeme do tanečních“ ani v dnešní moderní době nezní archaicky. Potvrzuje to zájem středoškoláků o taneční kurzy v Bohumíně. K jejich absolvování se letos ve městě přihlásilo dohromady přes sto dívek a mladých mužů.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7559

    Městský úřad