Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Barokní vánoční hudba bude znít kostelem ve Starém Bohumíně 27.12.2010

Barokní vánoční hudba bude znít kostelem ve Starém Bohumíně

Barokní vánoční hudba z Čech, Moravy a Slezska bude dnes v podvečer znít kostelem Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. Vánoční koncert společně pořádají Občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
 - zobrazit celou zprávu 23.12.2010

Meteorologové upozornili na ledovku, sněhové jazyky i povodňovou bdělost

Ledovka, sněhové jazyky a náhlý vzestup hladin řek v regionu. Taková je předpověď počasí pro následující vánoční dny v Moravskoslezském kraji. Vlivem výrazného oteplení, kdy teploty během čtvrtka a pátku vystoupí ve východní polovině území nad nulu.
Provozní doba bohumínského kina a knihovny v závěru roku 23.12.2010

Provozní doba bohumínského kina a knihovny v závěru roku

Kino a knihovna v Bohumíně upraví v době svátků a konce roku provozní dobu. Od pátku 24. do pátku 31. prosince nebude probíhat předprodej vstupenek na pokladně kina K3. Pokladna bude z provozních důvodů v těchto dnech uzavřena.
Některé domácnosti v Bohumíně se zítra dopoledne ocitnou bez tepla 22.12.2010

Některé domácnosti v Bohumíně se zítra dopoledne ocitnou bez tepla

Neplánovanou krátkodobou odstávku zítra (čtvrtek 23. prosince) podstoupí 6 výměníkových stanic pro centrální zásobování teplem v Novém Bohumíně. Firma, která provádí stavbu optických rozvodů, při výkopových pracích poškodila potrubí teplovodu.
Dostanou pejsci v bohumínském útulku pod stromeček nového pána? 22.12.2010

Dostanou pejsci v bohumínském útulku pod stromeček nového pána?

Nejkrásnějším dárkem by pro ně byl nový páníček, který je bude mít rád. Kdyby psi v útulku v Bohumíně-Šunychlu uměli mluvit, řekli by vám to sami. V kotcích tam na návštěvníky čeká celkem 15 psů a fen. Útulek bude v provozu i mezi Vánocemi a Silvestrem.
 - zobrazit celou zprávu 22.12.2010

Projekt Ozdravné pobyty za čistým vzduchem běží naplno

Městský projekt „Ozdravné pobyty za čistým vzduchem“ běží naplno. Dětští lékaři už sepsali přes 20 návrhů na necelý měsíc trvající rekonvalescenci v odborném léčebném ústavu v Metylovicích.
Provoz bohumínského městského úřadu v závěru roku 2010 21.12.2010

Provoz bohumínského městského úřadu v závěru roku 2010

Radnice v Bohumíně omezí svůj provoz v závěru roku jen minimálně. V době mezi Vánocemi a Silvestrem zůstávají zachovány oba hlavní úřední dny. Je však období dovolených a proto pokud nechcete jít na úřad zbytečně, raději si schůzku předemem sjednejte.
Ostravská ulice u bývalé Rybeny kvůli železničnímu přejezdu zítra uzavřena 20.12.2010

Ostravská ulice u bývalé Rybeny kvůli železničnímu přejezdu zítra uzavřena

Ostravská ulice v Pudlově bude zítra, v úterý 21. prosince, v místě železničního přejezdu u areálu bývalé Rybeny na několik hodin neprůjezdná. Správa trati tam bude odstraňovat havárii na přejezdové konstrukci. Cesta bude uzavřená od 8 do 16 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 20.12.2010

Na Karvinsku se rozmohla vloupání do domů, kradlo se i v Bohumíně

Odcizil klíče, aby se jimi dostal do jednoho z rodinných domů v Bohumíně. Tak si počínal třiadvacetiletý Bohumíňák, kterému v objektu padly do oka dva dámské prsteny a láhev vodky v celkové hodnotě 5620 korun.
Skauti přivezli do Bohumína Betlémské světlo, plamínek naděje 18.12.2010

Skauti přivezli do Bohumína Betlémské světlo, plamínek naděje

Betlémské světlo dnes díky skautům dorazilo do Bohumína. Na plamínek naděje čekaly na jednom z nástupišť vlakového nádraží asi tři desítky lidí. Betlémské světlo připutovalo do Bohumína už poosmé. V dalších dnech si je lidé mohou odnést z fary a kostela.
Co nacházeli pod stromečkem naši rodiče a prarodiče 18.12.2010

Co nacházeli pod stromečkem naši rodiče a prarodiče

Vánoce jsou časem pospolitosti a také dárků. Radost uděláte i tím úplně malým, hlavně když je od srdce. Na otázku co nacházeli o Štědrém večeru pod stromečkem naši rodiče a prarodiče odpovídá tématická výstava v Salonu Maryška v Novém Bohumíně.
Čistokrevná bordeaux doga naléhavě potřebuje nového majitele 16.12.2010

Čistokrevná bordeaux doga naléhavě potřebuje nového majitele

Velká bordeaux doga smutně čeká v bohumínském psím útulku na nového majitele. Asi 50 kilogramů vážící pes má čistokrevný původ a protože je krátkosrstý, hrozí, že zimu v kotci nepřečká bez úhony. Zvíře v hodnotě 20 tisíc korun potřebuje nového pána.
Řidiči pozor, u Chlebíka v Šunychlu se mění přednost v jízdě 16.12.2010

Řidiči pozor, u Chlebíka v Šunychlu se mění přednost v jízdě

Na změnu přednosti v jízdě si od poloviny prosince zvykají řidiči v Šunychlu. Odbor dopravy bohumínské radnice tam změnil značení určující přednost v jízdě. Stávající hlavní Ovocná ulice se nově změnila na vedlejší.
11. ročník Starobohumínského benchpressu s výkonem 200 kilogramů 15.12.2010

11. ročník Starobohumínského benchpressu s výkonem 200 kilogramů

Starobohumínský benchpress, turnaj siláků pro širokou veřejnost, načal druhou desítku své historie. V 11. ročníku sportovního klání se utkalo o pohár 16 závodníků. Reprezentovali kluby TJ Viktorie Starý Bohumín, TJ ŽDB, SŠ Bohumín a Olympie Bohumín.
Bohumín finančně podpoří ozdravné pobyty dětí 14.12.2010

Bohumín finančně podpoří ozdravné pobyty dětí

Bohumín podpoří cestu dětí za čistým vzduchem. Ve městě, které trápí jedno z nejhorších ovzduší v Česku, se od příštího roku rozeběhne projekt zaměřený na astmatiky a alergiky v řadách žáků základních škol. Bohumín přispěje na jejich ozdravný pobyt.
Bohumínští tanečníci z Radosti a Impulsu vybojovali další světové medaile 14.12.2010

Bohumínští tanečníci z Radosti a Impulsu vybojovali další světové medaile

Tanečníci z Bohumína slaví dalších úspěch. Po titulech mistrů Evropy a světa v show dance přidali další kovy z mistrovství světa v modern a jazz dance. Několikadenní taneční maratón absolvoval soubor Radost a Impuls v polských Mikolajkách.
Televizní informační kanál míří od ledna také do městských částí 14.12.2010

Televizní informační kanál míří od ledna také do městských částí

Průlomový krok zaznamená od ledna 2011 vysílání Televizního informačního kanálu Bohumín. Stanici s informacemi o dění ve městě naladí lidé v Bohumíně poprvé také v rámci pozemského digitálního vysílání DVB-T a dostane se tak i do městských částí.
Charitativní adventní koncert s premiérou zhudebněné modlitby 14.12.2010

Charitativní adventní koncert s premiérou zhudebněné modlitby

V premiéře zazněla o víkendu ve farním kostele Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně zhudebněná modlitba k Panně Marii Růžencové Starobohumínské. Její autorem je světoznámý hudební skladatel Josef Vejvoda, syn autora šlágru Škoda lásky Jaromíra Vejvody.
15. prosince stavbaři otevřou v Bohumíně dva velké dálniční rondely 13.12.2010

15. prosince stavbaři otevřou v Bohumíně dva velké dálniční rondely

Stavbaři dálnice D47 (D1) uvedou v Bohumíně ve středu 15. prosince v 10 hodin do provozu dvě velké okružní křižovatky, napojené na autostrádu. Zároveň začne fungovat nová silnice, která spojuje rondel ve Starém Bohumíně s tím v Šunychlu.
Dálniční známku nově zakoupíte také v kině a knihovně 10.12.2010

Dálniční známku nově zakoupíte také v kině a knihovně

Už žádné shánění po benzinových pumpách. Dálniční známky v Bohumíně nově zakoupíte také v pobočkách městské agentury K3. S jejich prodejem začala 1. prosince. Zájemci si je mohou koupit v pokladně kina a v dospělém oddělením knihovny.
Základní škola na třídě Edvarda Beneše pořádá předvánoční Den otevřených dveří 10.12.2010

Základní škola na třídě Edvarda Beneše pořádá předvánoční Den otevřených dveří

Široké veřejnosti otevře Základní škola na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně své dveře. Stane se tak v předvánočním období, ve čtvrtek 16. prosince. Nejen budoucí školáci si mohou prohlédnout učebny i zázemí školy a vyrobit si malé vánoční dárky.
Meteorologové očekávají další tvorbu ledovky a náledí 7.12.2010

Meteorologové očekávají další tvorbu ledovky a náledí

Pozor na ledovku a náledí, varují dál meteorologové. Jejich nová výstraha pro Moravskoslezský kraj platí pro čtvrtek 9. prosince od 6 hodin ráno do 21 hodin večer. Možnost tvorby ledovky a náledí označili vysokým stupněm nebezpečí.
Tělocvična starobohumínské Viktorie bude patřit silákům 7.12.2010

Tělocvična starobohumínské Viktorie bude patřit silákům

Předvánoční shon vymění za činky. Tak bude vypadat sobota 11. prosince pro siláky, kteří se dopoledne sjedou do tělocvičny Tělovýchovné jednoty Viktorie ve Starém Bohumíně. Uskuteční se tam v pořadí už 11. ročník tradiční soutěže v benchpressu.
Impuls pokořil Evropu a teď i svět 5.12.2010

Impuls pokořil Evropu a teď i svět

Bohumínský Impuls nemá v současné formě konkurenci. Tanečníkům se ve vitríně ještě ani neohřály zlaté medaile a poháry z říjnového mistrovství Evropy a už přivezli novou kolekci zlatých kovů. A přímo světovou.
Pozor na smog, varují meteorologové! 3.12.2010

Pozor na smog, varují meteorologové!

Meteorologové dnes odpoledne (pátek 3. prosince) vydali upozornění na smogovou situaci. V 16 hodin naměřila druhé nejhorší hodnoty u polétavého prachu právě bohumínská měřící stanice.
V záblatském kopci havaroval autobus, nehodu se podařilo odstranit, silnice bude opět průjezdná 3.12.2010

V záblatském kopci havaroval autobus, nehodu se podařilo odstranit, silnice bude opět průjezdná

Hasičům se podařilo vytáhnout autobus z příkopu. Vozidlo, které po nehodě uvízlo předními koly, bylo schopné jízdy a linkový spoj opustil místo havárie. Silničáři teď uklízejí vozovku a upravují ji tak, aby mohla být v řádu několika minut zprůjezdněna.
Mistři tága se o víkendu sjedou do Bohumína na prestižní turnaj 3.12.2010

Mistři tága se o víkendu sjedou do Bohumína na prestižní turnaj

Nejlepší čeští hráči kulečníku se o víkendu sjedou do Bohumína. Přiláká je originální Turnaj Mistrů, který pořádá oddíl sportovního kulečníku TJ Billiard centrum Bohumín. U zelených stolů se představí hráči ověnčeni titulem mistr republiky nebo mistr Evro
Do regionu dorazí další sněhové srážky, může nasněžit až 15 centimetrů nového sněhu 2.12.2010

Do regionu dorazí další sněhové srážky, může nasněžit až 15 centimetrů nového sněhu

Do regionu dorazí další sněhová pokrývka. Meteorologové to uvedli ve své nejčerstvější předpovědi. Na severní Moravě a ve Slezsku by mohlo připadnout dalších 5 až 15 centimetrů nového sněhu. Teploty se budou držet pod nulou.
Varování řidičům: železárenskému mostu v Novém Bohumíně se raději vyhněte 2.12.2010

Varování řidičům: železárenskému mostu v Novém Bohumíně se raději vyhněte

Železárenský most v Novém Bohumíně, jedno z nejvíce dopravou zatížených míst ve městě, kolabuje. Kvůli námraze tam zůstávají stát kamiony, které přemostění blokují. Silničáři i policisté jsou na místě. Řidiči by se měli místu raději vyhnout.
Na cestách si počínejte se zvýšenou opatrností, varují silničáři 2.12.2010

Na cestách si počínejte se zvýšenou opatrností, varují silničáři

Většina silnic v regionu je po vydatných sněhových srážkách sjízdná se zvýšenou opatrností. Silničáři provádějí intenzivní pluhování. Teplota se venku pohybuje kolem -7 až -8 stupňů Celsia. Na místě je opatrnost.
Sníh v Bohumíně na několika místech ochromil dopravu 2.12.2010

Sníh v Bohumíně na několika místech ochromil dopravu

Nekonečné problémy v dopravě. Tak vypadala noc v Bohumíně. Na nohou byli silničáři, hasiči i policisté. Provoz kolaboval kvůli kamionům. Na několik hodin byl totálně zablokovaný nadjezd v Drátovnách. Problémy byly rovněž na železárenském mostu.
Při charitativním adventním koncertu zazní v premiéře zhudebněný text modlitby 2.12.2010

Při charitativním adventním koncertu zazní v premiéře zhudebněný text modlitby

Syn světoznámého hudebního skladatele a autora polky "Škoda lásky", Jaromíra Vejvody, zhudebnil text modlitby k Panně Marii Růžencové - "Starobohumínské". Světová premiéra hudebního počinu Josefa Vejvody proběhne v sobotu 11. prosince 2010.
Po zasněžených cestách a chodnících jděte opatrně a ve vhodné obuvi, radí zdravotníci 1.12.2010

Po zasněžených cestách a chodnících jděte opatrně a ve vhodné obuvi, radí zdravotníci

Sněhová nadílka nepůsobí jen radost, ale také starosti. Posádky záchranné služby v Moravskoslezském kraji vyjížděly během prvních dvou dní tohoto týdne k desítkám událostí souvisejících právě s letošním prvním sněhem.
V noci na čtvrtek se mohou objevit mrznoucí srážky, pozor na ledovku 1.12.2010

V noci na čtvrtek se mohou objevit mrznoucí srážky, pozor na ledovku

Meteorologové upozornili na sněhové jazyky, které se mohou tvořit během středy a čtvrtku. V noci ze středy na čtvrtek se mohou na severní Moravě a ve Slezsku ojediněle objevit také srážky mrznoucí, při kterých se může tvořit ledovka.
Mikuláš s čertem a andělem zavítá v neděli dopoledne do kina K3 1.12.2010

Mikuláš s čertem a andělem zavítá v neděli dopoledne do kina K3

Mikuláš bude mít v neděli 5. prosince spoustu práce. Za dětmi zavítá nejen do jejich domovů, ale navštíví je také v bohumínském kině K3. Městská agentura pořádá dopoledne od 10 hodin mikulášskou nadílku spojenou s pohádkovým příběhem plným písniček.
Maryškův Večer slovanských písní slavil v Polsku úspěch 1.12.2010

Maryškův Večer slovanských písní slavil v Polsku úspěch

Večer slovanských písní, který se v říjnu s úspěchem představil v bohumínské Maryšce, zabodoval také u posluchačů v sousedním Polsku. Profesorka operního zpěvu Nina Krioutchková vystoupila společně se svými studenty díky Maryšce v Krzyźanowicích.
Přátelé bohumínské historie slaví páté narozeniny 30.11.2010

Přátelé bohumínské historie slaví páté narozeniny

Je to přesně pět let, co se ve Starém Bohumíně zrodilo občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Spolek, který propaguje historické kořeny a tradice našeho města, založila šestice nadšenců v listopadu roku 2005.
Do Bohumína dorazila zima a sníh, město zahalila bílá peřina 29.11.2010

Do Bohumína dorazila zima a sníh, město zahalila bílá peřina

Předpověď počasí meteorologům vyšla. Do Česka včetně severní Moravy a Slezska dorazil sníh. Několik centimetrů sněhu napadlo také v Bohumíně, kde dál sněží. Technika BM servisu od časného rána odhrnuje sníh z chodníků.
Hasičská zbrojnice v Kopytově prošla velkou rekonstrukcí 29.11.2010

Hasičská zbrojnice v Kopytově prošla velkou rekonstrukcí

Hasičská zbrojnice v Kopytově je opět v dobré kondici. Letos prošla rozsáhlou opravou. Město vložilo do rekonstrukce 400 tisíc korun s tím, že dalších 100 tisíc dofinancuje ještě v příštím roce. Stovky dobrovolnických hodin odvedli hasiči.
Meteorologové: Do Česka se ženou vydatné sněhové srážky 27.11.2010

Meteorologové: Do Česka se ženou vydatné sněhové srážky

Do Česka se žene vydatná sněhová peřina. Meteorologové o tom informovali ve své předpovědi a vydali upozornění. Platí od neděle 28. listopadu 18 hodin do pondělí 29. listopadu 18 hodin pro celou Českou republiku.
Náměstí v centru Bohumína žije od rána vánočními trhy 27.11.2010

Náměstí v centru Bohumína žije od rána vánočními trhy

Drobné sněhové vločky doprovázejí v Novém Bohumíně začátek tradičních Vánočních trhů městské agentury K3. Od osmi hodin zní náměstím T. G. Masaryka koledy, na které naváže kulturní program. Stánkaři se uprostřed Bohumína zdrží až do 17. hodin.
Aquacentrum upraví provozní dobu a s pomocí kupónu nabízí vstup zdarma 27.11.2010

Aquacentrum upraví provozní dobu a s pomocí kupónu nabízí vstup zdarma

Aquacentrum v Bohumíně bude sloužit plavcům denně o dvě hodiny déle. Městská společnost Bospor, která areál provozuje, reaguje na přání návštěvníků. Bazén bude mít od 1. prosince otevřeno od pondělí do čtvrtku od 6 do 7.45 a od 12 do 21 hodin.
Prohlídky nových bytů v Pudlově v pátek 3. prosince, licitace pak v pondělí 6. prosince 26.11.2010

Prohlídky nových bytů v Pudlově v pátek 3. prosince, licitace pak v pondělí 6. prosince

Už za týden se veřejnosti poprvé otevře nově opravený městský dům na Partyzánské ulici v Pudlově. Rekonstrukcí za 13,5 milionu korun v něm úpravami vzniklo 12 nových bytů 1. kategorie. Budoucí nájemníci se v nich mohou zabydlet díky veřejným licitacím.
Zahradníci v Bohumíně vysadili 81 nových stromů, listnáče i jehličnany 26.11.2010

Zahradníci v Bohumíně vysadili 81 nových stromů, listnáče i jehličnany

Zahradníci v Bohumíně vysadili 81 nových stromů. Obyvatelé na ně narazí v různých částech města. Jsou mezi nimi zastoupeny jak listnaté stromy, tak jehličnany. Mezi vysázenými druhy figurují okrasné jabloně a také habry, javory a jasany.
Při velkém cvičení složek IZS hasiči trénovali evakuaci škol před chlorovým mrakem 25.11.2010

Při velkém cvičení složek IZS hasiči trénovali evakuaci škol před chlorovým mrakem

Do rozsáhlého cvičení Integrovaného záchranného systému se ve středu 24. listopadu zapojily také dvě jednotky bohumínských dobrovolných hasičů. Při simulovaném úniku chlóru měli hasiči ze Starého Bohumína a Záblatí na starost školu a školku.
Sbírka starých autolékárniček je v Maryšce v plném proudu 25.11.2010

Sbírka starých autolékárniček je v Maryšce v plném proudu

Obvazy, náplasti i nůžky se v těchto dnech scházejí v Salónu Maryška v Bohumíně, aby prostředky pomohly chudým lidem v Africe. Materiály pocházejí ze starých autolékárniček, které musejí mít od 1. ledna upravený obsah.
Mladí siláci budou na gymnáziu soutěžit v silovém čtyřboji 25.11.2010

Mladí siláci budou na gymnáziu soutěžit v silovém čtyřboji

Tělocvična Gymnázia Františka Živného v Novém Bohumíně bude patřit silákům. Tamní školní sportovní klub pořádá ve středu 1. prosince pro žáky základních škol již 12. ročník soutěže v silovém čtyřboji chlapců.
V Bochemii vyhlásí ve středu hodinu před pravým polednem CVIČNÝ chemický poplach 24.11.2010

V Bochemii vyhlásí ve středu hodinu před pravým polednem CVIČNÝ chemický poplach

Chemický poplach ve středu 24. listopadu zalarmuje v Bohumíně složky Integrovaného záchranného systému. Hodinu před pravým polednem vyjedou hasiči, policisté i záchranáři do firmy Bochemie k havárii způsobené únikem chlóru. PŮJDE O CVIČENÍ.
O ceně za odvoz a nakládání s komunálním odpadem je v Bohumíně rozhodnuto 23.11.2010

O ceně za odvoz a nakládání s komunálním odpadem je v Bohumíně rozhodnuto

Cena, kterou obyvatelé Bohumína platí za nakládání s odpady, se pro rok 2011 mírně zvýší. Domácnosti si připlatí několik desetikorun. Město tak reaguje na inflaci vyšší náklady za shromažďování, sběr, přepravu, třídění a odstraňování odpadů.
Rybáři otevřou kroužky pro děti a mládež ve spolupráci se školami a domy dětí a mládeže 23.11.2010

Rybáři otevřou kroužky pro děti a mládež ve spolupráci se školami a domy dětí a mládeže

Český rybářský svaz v Bohumíně chce omladit své řady. Od ledna proto ve spolupráci se základními školami a domy dětí a mládeže v regionu rozjedou nové rybářské kroužky pro děti ve věku od 6 do 15 let.
Tři tisíce českých dětí nemají domov, připomíná Týden rané péče 22.11.2010

Tři tisíce českých dětí nemají domov, připomíná Týden rané péče

V České republice žije v kojeneckých ústavech a v Domovech pro zdravotně postižené téměř 3000 dětí, se sociálním nebo zdravotním ohrožením. Na tento fakt se snaží upozornit Týden rané péče, který pořádá občanské sdružení Společnost pro ranou péči.
Maryškou provoní medové perníky, děti si je mohou přijít nazdobit 22.11.2010

Maryškou provoní medové perníky, děti si je mohou přijít nazdobit

Ač se to nezdá, Vánoce tady budou než byste řekli švec. Jejich předzvěstí v Bohumíně jsou tradiční Vánoční trhy pořádané městskou agenturou K3. Proběhnou v sobotu 27. listopadu a sdružení Maryška při té příležitosti otevře svůj Salón široké veřejnosti.
Pódium v Salónu Maryška nasvítí malý světelný park 19.11.2010

Pódium v Salónu Maryška nasvítí malý světelný park

Nejen herci vědí, jak lákavé je stát v záři světel ramp. Atmosféru, neodmyslitelně spojenou s prkny, která znamenají svět, si nově mohou užít také účinkující v Salónu Maryška. Sdružení se podařilo zajistit malý světelný park.
Škola bruslení Bosporu se těší velké oblibě 19.11.2010

Škola bruslení Bosporu se těší velké oblibě

Škola bruslení se v Bohumíně těší velké oblibě. Jejím letošním prvním cyklem prochází přes 30 dětí. Kurz pro děti pořádá druhým rokem městská společnost Bospor. Závěrečná lekce prvního cyklu proběhne 28. listopadu.
Stolní tenisté v Záblatí vzpomenou na oblíbeného Miloše Freitaga 18.11.2010

Stolní tenisté v Záblatí vzpomenou na oblíbeného Miloše Freitaga

Už pošesté se sjedou do Záblatí hráči stolního tenisu, aby zavzpomínali na starostu TJ Sokol Záblatí, nadšeného hráče tenisu a patriota městské části Mgr. Miloše Freitaga. Další ročník turnaje na jeho počest proběhne v sobotu 20. listopadu.
Ochotnický spolek Boban se o víkendu představí na festivalu v Petřvaldě 18.11.2010

Ochotnický spolek Boban se o víkendu představí na festivalu v Petřvaldě

Bohumínští ochotníci ze spolku Boban se o víkendu rozloučí se svým úspěšným představením Rychlé šípy. Derniéru sehrají v Petřvaldě na 2. ročníku nesoutěžní přehlídky amatérských divadel, v sobotu 20. listopadu od 19.30 hodin.
O Bohumínu se bude mluvit na celostátním setkání pořádaném Českou manažerskou asociací 16.11.2010

O Bohumínu se bude mluvit na celostátním setkání pořádaném Českou manažerskou asociací

Zástupci významných českých firem, personálních a poradenských agentur zamíří ve čtvrtek 18. listopadu do Prahy. Česká manažerská asociace tam pořádá další ze svých pravidelných setkání a jednu z hlavních rolí v něm tentokrát bude hrát Bohumín.
Maryška vystavuje práce ilustrátora, grafika a kostýmního výtvarníka Michaila Romberga 16.11.2010

Maryška vystavuje práce ilustrátora, grafika a kostýmního výtvarníka Michaila Romberga

Výstava, která měla úspěch v Rusku i v Americe, je až do konce letošního roku k vidění v novobohumínském Salónu Maryška. Expozice nese název Rozmarné ilustrace a představuje všestranný výtvarný talent Michaila Romberga, uznávaného ilustrátora.
Kvalita ovzduší se vlivem špatných rozptylových podmínek výrazně zhoršila 16.11.2010

Kvalita ovzduší se vlivem špatných rozptylových podmínek výrazně zhoršila

Český hydrometeorologický ústav dnes (úterý 16. listopadu) o půl druhé odpoledne vydal signál upozornění na možnost výskytu smogové situace. Učinil tak s ohledem na zhoršené rozptylové podmínky. Nejhorší situace je dnes odpoledne v Bohumíně.
 - zobrazit celou zprávu 15.11.2010

Nad pěticí nenechavců sklapla policejní past

Nad nenapravitelnou pěticí pachatelů ve věku od 21 do 28 let sklapla past. Pro přečiny krádeže a poškozování cizí věci proti nim zahájil policejní komisař stíhání. Tři z této pětice byli v minulosti už pro stejné jednání souzeni. Teď je čeká další trest.
Dobrovolní hasiči ve Vrbici mají nové zásahové vozidlo 14.11.2010

Dobrovolní hasiči ve Vrbici mají nové zásahové vozidlo

Dobrovolní hasiči v Bohumíně mají nové zásahové vozidlo. Ford Tranzit s hasičskou vestavbou město pořídilo sboru v městské části Vrbice. Multifunkční automobil stál bohumínskou pokladnu celkem 1 milion 370 tisíc korun.
Krásu bohumínských meandrů řeky Odry propagují nové pohlednice 12.11.2010

Krásu bohumínských meandrů řeky Odry propagují nové pohlednice

Krásu nedotčené přírody meandrů řeky Odry na Bohumínsku propagují dvě nové pohlednice. Jejich motivem jsou zákoutí řeky, živočichové, kteří zde žijí a historie chráněné oblasti. Pohlednice vydalo občanské sdružení Hraniční meandry Odry za podpory města.
Bohumínští basketbalisté vstoupili do nové sezóny úspěšně 12.11.2010

Bohumínští basketbalisté vstoupili do nové sezóny úspěšně

Bohumínští basketbalisté úspěšně vykročili do nové sezóny. Oddíl košíkové TJ Bohumín má za sebou první tři zápasy. Z každého vyšel jako vítěz. Další domácí zápas hraje družstvo doma, v tělocvičně na Faji v pondělí 22. listopadu od 19.30 hodin.
Slůně slaví 10. narozeniny výtvarnou soutěží ve spolupráci s bankou ČSOB 12.11.2010

Slůně slaví 10. narozeniny výtvarnou soutěží ve spolupráci s bankou ČSOB

Rodinné centrum Slůně v Bohumíně slaví 10 let. Oslavy vzniku zařízení pro rodiny s malými dětmi doprovází výtvarná soutěž a hlasování o nejlepší obrázek na téma „Slon očima dětí“. Obrázky jsou vystaveny v pobočce banky ČSOB v Bohumíně.
Upozornění meteorologů na silný vítr platí až do soboty 12.11.2010

Upozornění meteorologů na silný vítr platí až do soboty

Až do soboty se budeme v regionu potýkat se silným větrem. Upozornili na to meteorologové s tím, že v případě Karvinska jev označili v polohách do 1 tisíce metrů nad mořem nízkým stupněm nebezpečí. Upozornění platí do soboty 13. listopadu do 18 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 10.11.2010

Záchranáři v Bohumíně zasahovali u intoxikace oxidem uhelnatým

Záchranáři museli v Bohumíně vyjíždět k případu otravy oxidem uhelnatým. V ohrožení byl třiačtyřicetiletý muž a o tři roky mladší žena. Nebezpečné látky se nadýchali při koupání. Koupelnu stihli včas opustit.
Část Pudlova a celá Vrbice bude zítra dopoledne bez pitné vody z vodovodu 9.11.2010

Část Pudlova a celá Vrbice bude zítra dopoledne bez pitné vody z vodovodu

Obyvatelé několika ulic v Pudlově a v celé Vrbici se zítra dopoledne (středa 10. listopadu) ocitnou na několik hodin bez pitné vody. Důvodem budou práce na opravě poruchy, sdělily Severomoravské vodovody a kanalizace.
Maryška a Přátelé bohumínské historie se připojují ke sbírce starých autolékárniček 9.11.2010

Maryška a Přátelé bohumínské historie se připojují ke sbírce starých autolékárniček

Změny v legislativě si od ledna příštího roku vyžádají úpravy autolékárniček či pořízení nových. Jak naložit s těmi starými? Pokud je jejich obsah stále ještě k upotřebení, můžete autolékárničky darovat na pomoc Africe. Podrobnosti v textu.
 - zobrazit celou zprávu 8.11.2010

Podnapilý muž se v noci proháněl ulicemi Bohumína

Spoléhal na prázdné ulice, ale nevyšlo to. Noční jízda Bohumínem pod vlivem alkoholu se 37letému řidiči nevyplatila. Opilého ho v sobotu 6. listopadu dvě hodiny po půlnoci nachytali policisté poblíž náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Do Maryšky se vrací oblíbený cyklus cvičení jógy na židlích 8.11.2010

Do Maryšky se vrací oblíbený cyklus cvičení jógy na židlích

Jóga v moderním pojetí nabízí duševní a tělesnou pohodu. V Bohumíně se její příznivci už několik let scházejí v Salónu Maryška, aby jógu cvičili nevšedně s použitím obyčejné židle. Úspěšný cyklus se do Maryšky vrací. První cvičení je 15. listopadu.
Monitorují změny koryta řeky Odry v chráněných meandrech na Bohumínsku 6.11.2010

Monitorují změny koryta řeky Odry v chráněných meandrech na Bohumínsku

Rozsáhlé monitorování spojené s měřením GPS souřadnic probíhá v přírodní památce meandry Odry na Bohumínsku. Projekt, jehož cílem je zmapovat změny v oblast meandrující řeky a jejího koryta, připravilo občanské sdružení Hraniční meandry Odry.
Hasiči nacvičovali zásah při likvidaci požáru a úniku vodíku z poškozené armatury 5.11.2010

Hasiči nacvičovali zásah při likvidaci požáru a úniku vodíku z poškozené armatury

Likvidace požáru a úniku vodíku z poškozené armatury. Takový byl námět říjnového tématického cvičení, které mají za sebou profesionální hasiči ze stanice v Novém Bohumíně, Karviné a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Starý Bohumín.
Fréza u železárenského mostu brousí tamní zvlněnou vozovku 5.11.2010

Fréza u železárenského mostu brousí tamní zvlněnou vozovku

Ještě asi hodinu musejí řidiči v Novém Bohumíně počítat s komplikovanějším průjezdem u takzvaného železárenského mostu. Na křižovatce ulic Lidická a Bezručova probíhá frézování zvlněného povrchu.
Originální Želví zahrada ve stacionáři Salome získala Cenu Nadace OKD 5.11.2010

Originální Želví zahrada ve stacionáři Salome získala Cenu Nadace OKD

Originální Želví zahrada u stacionáře Salome v Bohumíně získala Cenu Nadace OKD. Projekt občanského sdružení Vesica se probojoval do finále druhého ročníku žebříčku nadace a v kategorii „Projekt roku“ zvítězil v sekci Program pro budoucnost.
Maryška oblékla své internetové stránky do nového kabátu 4.11.2010

Maryška oblékla své internetové stránky do nového kabátu

Na pomyslném narozeninovém dortu občanského sdružení Maryška letos svítilo už 10 svíček, uskupení vzniklo v roce 2000. K správným narozeninám patří dárky a jedním z řady jsou nové internetové stránky Maryšky.
Klienti RIO Media nově naladí v digitálním vysílání polské programy veřejnoprávní TVP 3.11.2010

Klienti RIO Media nově naladí v digitálním vysílání polské programy veřejnoprávní TVP

Kabelový operátor RIO Media začal v Bohumíně před několika dny přenášet digitální televizní vysílání v analogových rozvodech, na které je napojena většina jeho klientů. Ti tak nově na svých obrazovkách naladí také programy polské televize TVP.
Záhon na centrálním náměstí v Bohumíně bude působit esteticky po celý rok 3.11.2010

Záhon na centrálním náměstí v Bohumíně bude působit esteticky po celý rok

Centrální záhon na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně se představuje v novém. Zahradníci dokončili úpravu, která od základu mění jeho filozofii. Záhon se nově skládá ze dvou sektorů, ve kterých najdou místo jak letní trvalky, tak zakrslé dřeviny.
Letošním motivem ekologického kalendáře města budou děti 3.11.2010

Letošním motivem ekologického kalendáře města budou děti

Nejmladší generaci letos věnuje město tradiční ekologický kalendář, který každoročně putuje do všech domácností v Bohumíně. Jeho podtitul bude „Naše děti v našem městě“ a vyjde v nákladu 9500 kusů. Přípravy pro jeho vydání vrcholí.
Bohumínská poradna Sdružení obrany spotřebitelů funguje, ale omezeně 3.11.2010

Bohumínská poradna Sdružení obrany spotřebitelů funguje, ale omezeně

Vnitrospory a finanční problémy zmítající Sdružením obrany spotřebitelů se podepsaly na chodu jeho poraden, včetně té v Bohumíně. Ještě donedávna poskytovala své služby dva dny v týdny. Teď, až do odvolání, pouze ve čtvrtek od 15 do 17 hodin.
Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu letos naposledy vyrazí do ulic Bohumína 1.11.2010

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu letos naposledy vyrazí do ulic Bohumína

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu a vyřazených elektrozařízení v Bohumíně uzavře další rok svého fungování. Naposledy v roce 2010 vyjede v sobotu 6. listopadu. Letos měla sběrna na programu čtyři výjezdy, a to v březnu, červnu, září a v listopadu.
Počítačová učebna domu dětí a mládeže dostala nový kabát 29.10.2010

Počítačová učebna domu dětí a mládeže dostala nový kabát

Počítače patří dlouhodobě k nejvíce oblíbeným zájmovým kroužkům bohumínského domu dětí a mládeže Fontána. Volnočasové zařízení proto v letošním roce zmodernizovalo zázemí počítačové učebny.
Ulice Lidická a 1. máje bude v sobotu pro dopravu ve Skřečoni uzavřena 27.10.2010

Ulice Lidická a 1. máje bude v sobotu pro dopravu ve Skřečoni uzavřena

Od 6 do 18 hodin bude ulice 1. máje a Lidická v sobotu 30. října neprůjezdná. Stavební firmy v tomto termínu naplánovaly dokončení pokládky asfaltového povrchu na kruhové křižovatce u nově budovaného mostu ve Skřečoni.
Posun času změní provozní dobu ve sběrných dvorech komunálního odpadu 27.10.2010

Posun času změní provozní dobu ve sběrných dvorech komunálního odpadu

O posledním říjnovém víkendu si o hodinu déle přispíme. Postará se o to přechod na zimní čas. Sběrné dvory komunálního odpadu v Bohumíně na něj podobně jako v minulých letech zareagují úpravou provozní doby. Dojde k ní od 1. listopadu.
Bohumínské studio TV Marko si z mezinárodní festivalu Kafka přivezlo čtyři ocenění 26.10.2010

Bohumínské studio TV Marko si z mezinárodní festivalu Kafka přivezlo čtyři ocenění

Tři hlavní ceny a jedno čestné uznání vynesla bohumínskému videostudiu TV Marko účast na 14. ročníku festivalu regionální televizní tvorby Kafka 2010. Bohumínští bodovali ve všech hlavních kategoriích, tedy v reklamě, dokumentu, publicistice a zprávách.
V kopytovské kapli se odehraje další historický příběh s dobovými kostýmy 26.10.2010

V kopytovské kapli se odehraje další historický příběh s dobovými kostýmy

Živý historický obraz doprovodí koncert, kterým osada Kopytov zakončí letošní oslavy 530. výročí své první písemné zmínky. Do kopytovské kaple zavítá polský král Jan II. Kazimierz Waza. Do městské kaple jste zváni v sobotu 6. listopadu.
Televizní informační kanál Bohumín diváci naladí na nové frekvenci 25.10.2010

Televizní informační kanál Bohumín diváci naladí na nové frekvenci

Diváci, kteří sledují vysílání Televizního informačního kanálu Bohumín prostřednictvím sítí RIO Media, si musí nově přeladit své televizory. Operátor kabelové televize dnes přeladil vysílací frekvenci. Své klienty o tom v předstihu informoval v dopisu.
Odstartovalo hledání Miss Bohumína pro rok 2011, vítězka pojede do Londýna 25.10.2010

Odstartovalo hledání Miss Bohumína pro rok 2011, vítězka pojede do Londýna

Dívky, slečny, mladé dámy pozor! Začalo hledání Miss Bohumína pro rok 2011. Městská agentura K3 vyhlásila další ročník soutěže, jejíž vítězka vyhraje zájezd do ciziny. Neváhejte a přihlaste se. Uzávěrka je 31. prosince 2010.
Svoz odpadu zůstane v Bohumíně zachován i v den státního svátku 25.10.2010

Svoz odpadu zůstane v Bohumíně zachován i v den státního svátku

Odvoz odpadů bude v den státního svátku, ve čtvrtek 28. října, v Bohumíně probíhat beze změn. Informoval o tom radniční odbor životního prostředí a služeb v reakci na dotazy občanů.
10 klientů bohumínského Domova Jistoty získalo nový domov v chráněném bydlení 21.10.2010

10 klientů bohumínského Domova Jistoty získalo nový domov v chráněném bydlení

Deset klientů Domova Jistoty z Bohumína našlo nový domov ve zrekonstruovaném objektu bývalé celní správy v Karviné. S podporou evropských peněz tam vzniklo chráněné bydlení pro osoby s duševním onemocněním.
Kam o podzimních prázdninách? V Bohumíně na bazén či zimní stadion 21.10.2010

Kam o podzimních prázdninách? V Bohumíně na bazén či zimní stadion

Školáci se těší na podzimní prázdniny. Společně s dvěma volnými dny, státním svátkem 28. října a víkendem budou mít hned 5 dnů volna. Také v tyto dny se děti nemusí doma nudit a mohou volný čas prožít aktivně.
Vycházejí nové pohlednice s motivy Starého a Nového Bohumína a kaple v Kopytově 21.10.2010

Vycházejí nové pohlednice s motivy Starého a Nového Bohumína a kaple v Kopytově

Originální pozdrav můžete svým blízkým a známým poslat díky občanskému sdružení Přátel bohumínské historie. Koncem října vydává novou sérii pohlednic, tentokrát s motivem Starého Bohumína, Nového Bohumína a kapličky v Kopytově.
Bohumín má talentované žáky, kteří město úspěšně reprezentují 20.10.2010

Bohumín má talentované žáky, kteří město úspěšně reprezentují

Celkem 39 žáků, studentů a kantorů získá ocenění v projektu Talent roku 2010. Rozhodli o tom radní Bohumína na svém říjnovém zasedání. Odmění tak úspěšné účastníky olympiád, celostátních vědomostních a sportovních soutěží.
Senioři na kuželkářském turnaji bojovali o putovní pohár 20.10.2010

Senioři na kuželkářském turnaji bojovali o putovní pohár

S kuželkami si nejlépe rozumí senioři základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami Bohumín. Prokázal to 2. ročník turnaje, který s podporou města uspořádala základní organizace zmíněného svazu. Do turnaje se letos zapojila 4 družstva.
Na hřbitově ve Skřečoni vznikly nové chodníky 20.10.2010

Na hřbitově ve Skřečoni vznikly nové chodníky

V malé staveniště se v uplynulých dnech změnil hřbitov ve Skřečoni. Vznikly tam stovky metrů nových chodníků. Dělníci instalovali patníky, vysypali nové podloží a položili novou dlažbu. Dnes už jsou práce dokončeny.
Jak praly prádlo naše prababičky aneb o historii prádla, jeho praní a žehlení 19.10.2010

Jak praly prádlo naše prababičky aneb o historii prádla, jeho praní a žehlení

Neměly žádné automatické pračky, přesto se chlubily zářivě čistým prádlem. Tajemství praní prádla v počátku 20. století odhaluje výstava v domě U Rytíře ve Starém Bohumíně. Do 14. listopadu ji tady pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Děti se naučí bruslit v hale zimního stadionu se Školou bruslení Bosporu 19.10.2010

Děti se naučí bruslit v hale zimního stadionu se Školou bruslení Bosporu

Od konce září je v hale zimního stadionu ledová plocha. Děti, které neumí bruslit, se na ni nemusí dívat jen přes mantinel. Pomocnou ruku nabízí další ročník Školy bruslení, kterou nabízí městská společnost Bospor.
Lidickou ulicí o víkendu neprojedete, automobilová doprava a autobusy budou odkloněny 18.10.2010

Lidickou ulicí o víkendu neprojedete, automobilová doprava a autobusy budou odkloněny

Mimo provoz pro veškerou dopravu se o víkendu 23. a 24. října ocitne Lidická ulice a nově budovaná kruhová křižovatka u mostu ve Skřečoni. Stavební firmy zde budou pokládat finální povrch asfaltového koberce a komunikaci musejí uzavřít.
 - zobrazit celou zprávu 16.10.2010

Komunální volby - blog zpracování výsledků

Bohumín má konečné výsledky komunálních voleb. S velkým náskokem je vyhrála ČSSD, které voliči dali 63,12 procenta hlasů. Druhé místo obsadila ODS (13,53 %), třetí skončila KSČM (9,98 %) a čtvrté místo obsadila TOP 09 (5,55 %). Další strany pětiprocentní
Začal druhý den voleb do zastupitelstva Bohumína, dnes volíme do 14 hodin 16.10.2010

Začal druhý den voleb do zastupitelstva Bohumína, dnes volíme do 14 hodin

Úderem osmé hodiny začal druhý den komunálních voleb. Dnes, v sobotu 16. října, lidé mohou přijít s hlasovacími lístky k volebním urnám až do 14. hodiny. V první den voleb pohybovala v Bohumíně volební účast v průměru kolem 24 procent.
Komunální volby začaly, lidé se vydali k volebním urnám vybrat si své zastupitele 15.10.2010

Komunální volby začaly, lidé se vydali k volebním urnám vybrat si své zastupitele

Úderem 14. hodiny se v Bohumíně otevřely volební místnosti. Začaly volby do zastupitelstva města Bohumína. Voliči mohou vybírat ze 140 kandidátů politických stran, hnutí a koalic. Volby dnes potrvají do 22 hodin. V sobotu pokračují od 8 do 14 hodin.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad