Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Olše se blíží k hranici 2. stupně povodňové aktivity, mezi lidmi panuje nervozita 16.5.2010

Olše se blíží k hranici 2. stupně povodňové aktivity, mezi lidmi panuje nervozita

Každou hodinu hladina stoupá o více než 10 centimetrů. Takový je teď vývoj na Odře v Bohumíně a Olši ve Věřňovicích. Na Olši chyběl ve 22 hodin necelý půl metr k vyhlášení 2. SPA.
Prognóza není příznivá, velké řeky i malé potoky dál stoupají, pod vodou jsou desítky zahrad v městských částech 16.5.2010

Prognóza není příznivá, velké řeky i malé potoky dál stoupají, pod vodou jsou desítky zahrad v městských částech

Situace v Bohumíně se dramatizuje. Hladiny řek stoupají rychleji, než se očekávalo. Voda naplnila rovněž koryta malých potoků a teď už se tlačí do sklepů a zahrad. Postiženy jsou téměř všechny městské části Bohumína.
Na Odře bude zřejmě do 20 hodin vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity, Odra i Olše stoupají rychleji, než se čekalo 16.5.2010

Na Odře bude zřejmě do 20 hodin vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity, Odra i Olše stoupají rychleji, než se čekalo

Situace na hladinách řek se komplikuje. Odra a Olše na Bohumínsku stoupají rychleji, než se očekávalo. Desítky, možná až stovky domácností už musejí odčerpávat spodní vodu, která se jim tlačí do sklepů.
První stupeň povodňové aktivity platí už i na Olši, hasiči vývoj sledují, v případě potřeby mohou povolat do služby další posily 16.5.2010

První stupeň povodňové aktivity platí už i na Olši, hasiči vývoj sledují, v případě potřeby mohou povolat do služby další posily

Vytrvalý déšť zvedá hladinu Odry i Olše. Na obou řekách již platí 1. stupeň povodňové aktivity Situaci sledují pracovníci města i profesionální hasiči. Ti jsou v případě potřeby připraveni posílit směnu a povolat do služby hasiče navíc.
Hladina Odry i Olše stoupá, řeky zřejmě dosáhnou 2. stupně povodňové aktivity, koryta malých potoků jsou plná 16.5.2010

Hladina Odry i Olše stoupá, řeky zřejmě dosáhnou 2. stupně povodňové aktivity, koryta malých potoků jsou plná

Hladiny řek Odry a Olše stoupají. Na Odře v Bohumíně platí 1. stupeň povodňové aktivity. Podle meteorologů a vodohospodářů budou řeky dál stoupat. Ke kulminaci by mělo dojít v pondělí večer nebo v noci z pondělí na úterý.
Na březích Odry v Ostravě-Koblově hasiči stavějí protipovodňovou hráz, Odra v Bohumíně má přes 420 centimetrů 14.5.2010

Na březích Odry v Ostravě-Koblově hasiči stavějí protipovodňovou hráz, Odra v Bohumíně má přes 420 centimetrů

Složky Integrovaného záchranného systému jsou v pohotovosti. Meteorologové očekávají další dešťové srážky i zvyšování hladin řek. Hladina Odry v Bohumíně dosahovala v 15.40 hodin výšky 421 centimetrů. Na řece je vyhlášen 1.SPA.
Na Odře v Bohumíně byl vyhlášen první stupeň povodňové aktivity, meteorologové předpovídají další déšť a zvyšování hladin řek 14.5.2010

Na Odře v Bohumíně byl vyhlášen první stupeň povodňové aktivity, meteorologové předpovídají další déšť a zvyšování hladin řek

Řeky a potoky na Bohumínsku jsou vlivem dlouhotrvajících dešťových srážek na vzestupu. Odra v Bohumíně dosáhla (14. května) ve 14.40 hodin 1. stupně povodňové aktivity, když byla její hladina na výšce 405 centimetrů.
Nepříznivé počasí zhatilo plány Sokolů, oslavy 90 let Sokola Bohumína přesouvají na 30. května 14.5.2010

Nepříznivé počasí zhatilo plány Sokolů, oslavy 90 let Sokola Bohumína přesouvají na 30. května

Dešťové srážky, které se mají objevit také o víkendu, zhatily plány bohumínských Sokolů. Kvůli dešti odvolali sobotní oslavu 90. výročí trvání Sokola Bohumín. Velký program s vystoupením více než dvou set cvičenců proběhne v náhradním termínu, v neděli 30
Gorzyce zvou na festival polsko-české integrace, provází jej motiv včasného varování obyvatelstva před povodněmi 14.5.2010

Gorzyce zvou na festival polsko-české integrace, provází jej motiv včasného varování obyvatelstva před povodněmi

Nevšední způsob zvolily polské Gorzyce pro prezentaci mikroprojektu s názvem „Systém včasného varování před povodněmi a jinými pohromami v povodí horního toku Odry“. Veřejnost seznámí s fungováním systému Polsko-českým festivalem integrace.
13.5.2010

Václav Svěrkoš míří do Bohumína, je garantem chlapeckého fotbalového turnaje 100% Chachar Cup 2010

Fotbalový útočník Václav Svěrkoš míří do Bohumína! Pod jeho záštitou proběhne ve městě fotbalový turnaj pro 8 chlapeckých týmů nazvaný 100% Chachar Cup 2010. Sportovní akce spojená s autogramiádou proběhne 28. května 2010.
 - zobrazit celou zprávu 13.5.2010

Meteorologové předpovídají na víkend trvalé, místy vydatné srážky, hladiny řek budou stoupat

Trvalé, místy i vydatné srážky zasáhnou o víkendu Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Upozornili na to meteorologové s tím, že v reakci na předpokládané srážkové úhrny očekávají vzestupy hladin na tocích.
Lavina aneb třídenní maratón zajímavých aktivit a nápadů pro mladé lidi 11.5.2010

Lavina aneb třídenní maratón zajímavých aktivit a nápadů pro mladé lidi

V parku Chopina v Novém Bohumíně se v pátek odpoledne spustí Lavina. Jmenuje se tak komponovaný projekt pro mladé lidi, který pořádá farní sbor Slezské církve evangelické augsburského vyznání v Bohumíně v rámci projektu Fara dokořán.
Kopytovští hasiči se podíleli na vzniku nového rekordu v dálkové dopravě vody 10.5.2010

Kopytovští hasiči se podíleli na vzniku nového rekordu v dálkové dopravě vody

Čeští dobrovolní hasiči překovali rekord v dálkové dopravě vody a byli mezi nimi také zástupci bohumínské části Kopytov. Pětice mužů byla mezi 2592 zasahujícími hasiči, kteří se na Žďársko o víkendu sjeli z České i Slovenské republiky.
Běh ulicemi města s druhou nejvyšší účastí ve své čtrnáctileté historii 9.5.2010

Běh ulicemi města s druhou nejvyšší účastí ve své čtrnáctileté historii

Druhým největším počtem závodníků v celé čtrnáctileté historii se může pochlubit Běh ulicemi města Bohumína. V sobotu 8. května si přišlo do centra města zaběhat 542 závodníků všech generací. Pořadatelé z Atletického klubu Bohumín přichystali 21 tratí.
TJ Sokol Bohumín má 90 let, oslaví je velkým Sokolským dnem a skladbami s dvěma sty cvičenci 8.5.2010

TJ Sokol Bohumín má 90 let, oslaví je velkým Sokolským dnem a skladbami s dvěma sty cvičenci

Tělocvičná jednota Sokol Bohumín slaví 90 let. Výročí si připomene ve velkém a jak jinak než v pohybu. V sobotu 15. května se do města sjedou přes dvě stovky cvičenců, kteří se představí v župní akademii spojené s oslavami 90 let trvání Sokola Bohumín.
 - zobrazit celou zprávu 7.5.2010

Po Janu Sedlákovi z Bohumína se slehla zem, policisté po něm vyhlásili pátrání

Po osmašedesátiletém Janu Sedlákovi z Nového Bohumína se slehla zem. Policisté prověřili všechna veřejná místa, nemocnice, známé i příbuzné, muže se jim ale nepodařilo najít. O pomoc při pátrání proto dnes odpoledne požádali veřejnost.
Celá Skřečoň a spolu s ní ulice Lidická a Bezručova budou o sobotách 15. a 22. května bez vody 7.5.2010

Celá Skřečoň a spolu s ní ulice Lidická a Bezručova budou o sobotách 15. a 22. května bez vody

Celá Skřečoň a společně s ní také ulice Lidická a Bezručova se v sobotu 15. května ocitnou na celý den bez vody. Upozornili na to vodohospodáři, kteří dodávku pitné vody plánovaně přeruší z důvodu stavebních prací v oblasti nového mostu ve Skřečoni.
Žáci Masarykovy základní školy vyklidili z Glinoče několik desítek pytlů odpadků 7.5.2010

Žáci Masarykovy základní školy vyklidili z Glinoče několik desítek pytlů odpadků

Den Země si v minulých dnech připomínaly mnohé školy a školky a mezi nimi také Masarykova základní škola z Nového Bohumína. Mezi připravenými akcemi se objevil také úklid areálu Gliňoč ve Skřečoni.
Základní umělecká škola nabízí v květnu pestrou paletu zajímavých akcí 7.5.2010

Základní umělecká škola nabízí v květnu pestrou paletu zajímavých akcí

Pestrou paletu akcí v květnu nabídne Základní umělecká škola v Bohumíně. Potěší jak posluchače hudby, tak milovníky výtvarnictví. Aktuality o tom informovalo vedení školy.
Aquacentrum věnuje ženám ke Dni matek vstupné za poloviční cenu 5.5.2010

Aquacentrum věnuje ženám ke Dni matek vstupné za poloviční cenu

Druhá květnová neděle patří Dni matek. Připomenou si ho také v bohumínském aquacentru, kde pro ženy připravili na tento den příjemný dárek. V neděli 9. května jim městská společnost Bospor věnuje 50 procentní slevu na vstup do aquacentra.
Ochotníkům z divadelního kroužku Bójka svědčí improvizace 5.5.2010

Ochotníkům z divadelního kroužku Bójka svědčí improvizace

První veřejné představení má za sebou Bójka, divadelní kroužek pro ochotníky z řad dětí a mládeže. Bójka v Salónu Maryška o víkendu uvedla pásmo skečů a kabaretních čísel nazvané „ČT Bójka“.
Voliéra v parku Petra Bezruče ožila po zimě zpěvem exotických ptáků 4.5.2010

Voliéra v parku Petra Bezruče ožila po zimě zpěvem exotických ptáků

Bohumínští chovatelé okrasného ptactva oživili „letní byt“ pro exotické opeřence. Familiérně tak říkají voliéře, která je v parku Petra Bezruče. V závěru dubna se zde objevili první okrasní ptáci a chovatelé postupně do voliéry vypouštějí dalš
Smuteční vrba před římskokatolickým kostelem v Novém Bohumíně musela k zemi 4.5.2010

Smuteční vrba před římskokatolickým kostelem v Novém Bohumíně musela k zemi

Ke zcela krajnímu řešení sáhli odborníci na zeleň v případě smuteční vrby, která stojí před římskokatolickým kostelem Božského Srdce Páně. Přestože se strom již zazelenal, museli jej pokácet.
Knihovna přijímá přihlášky pro nový akademický rok Univerzity třetího věku 3.5.2010

Knihovna přijímá přihlášky pro nový akademický rok Univerzity třetího věku

Senioři, kteří si chtějí rozšířit své obzory, mají v Bohumíně šanci. Dalším ročníkem ve městě pokračuje Univerzita třetího věku. Přihlášky pro nový akademický rok začala právě v těchto dnech přijímat městská knihovna K3 v centrálním pracovišti.
Nedělní Jarmark na hranici dočasně omezí provoz na původním hraničním mostu přes Odru 3.5.2010

Nedělní Jarmark na hranici dočasně omezí provoz na původním hraničním mostu přes Odru

Průjezd osobních aut a cyklistů prostorem bývalé celnice v Chałupkách (Polsko) bude o víkendu omezen. V neděli 9. května zde proběhne Jarmark na hranici, který pořádají polské Krzyźanowice.
Bohumínská knihovna je elektronicky propojená se všemi svými pobočkami 30.4.2010

Bohumínská knihovna je elektronicky propojená se všemi svými pobočkami

Bohumínská knihovna je počítačově propojená se všemi svými pobočkami. Knihovnice tak může dát čtenáři výpis všech knih, které má vypůjčené ze všech oddělení knihovny. Dosud se výpůjčky v pobočce ve Starém Bohumíně, Záblatí či Skřečoni registrovaly zvlášť.
Rybáři společně s veřejně prospěšnými pracovníky vyčistili břehy jezer od odpadků 30.4.2010

Rybáři společně s veřejně prospěšnými pracovníky vyčistili břehy jezer od odpadků

Jako smetiště vypadaly ještě na začátku jara břehy Kališova a Vrbického jezera v Bohumíně. Rybáři společně s veřejně prospěšnými pracovníky se za pomoci města proto pustili do jejich úklidu.
Druhý květnový víkend bude na Olši patřit začínajícím vodákům 28.4.2010

Druhý květnový víkend bude na Olši patřit začínajícím vodákům

Líbil by se vám sjezd na kánoi po řece Odře či Olši? Nikdy jste to ale s loďkou nezkoušeli? Pak neváhejte a využijte poslední šanci k registraci v bezplatném vodáckém kurzu. Jeho druhý ročník připravují na sobotu 8. a neděli 9. května sdružení Posejdon.
Řezbáři a kovář dokončili sochu v areálu letního kina, pojmenovali ji Okamžik 28.4.2010

Řezbáři a kovář dokončili sochu v areálu letního kina, pojmenovali ji Okamžik

Kované slzy nově zdobí sochu, která od loňského podzimu krášlí areál letního kina v Novém Bohumíně. Skulpturu řezbáři vloni vytvořili z větve stromu, který se v areálu kina zřítil při větrné smršti. Kovové prvky jsou tečkou za konečnou podobou díla.
Bohumínští tenisté v sobotu odstartují nový ročník oblastního přeboru, pomýšlejí na postup 27.4.2010

Bohumínští tenisté v sobotu odstartují nový ročník oblastního přeboru, pomýšlejí na postup

Bohumínští tenisté vyrážejí na kurty. V sobotu 1. května jim začíná Oblastní soutěž „A“. Tým TK Sokol Bohumín ALLCARE nastoupí proti TO VOKD Ostrava-Poruba na antuce za parkem Petra Bezruče. Mistrovské utkání začíná dopoledne v 9 hodin.
Do Záblatí se v pátek v podvečer slétnou čarodějnice, přiláká je Filipojakubská noc 27.4.2010

Do Záblatí se v pátek v podvečer slétnou čarodějnice, přiláká je Filipojakubská noc

Na nejvyšší bod Bohumína, do Záblatí, se slétnou čarodějnice. Dámy na koštěti sem přiláká Filipojakubská noc, která připadá na pátek 30. dubna. V podvečer je v Záblatí připraven zábavný program pro děti spojený se soutěžemi a opékáním párků.
Fontány v Bohumíně po zimě opět chrlí vodu 27.4.2010

Fontány v Bohumíně po zimě opět chrlí vodu

Do fontán v Bohumíně se vrátil život. Technici uvedli do provozu Soutok Odry s Olší u kina K3 i chrliče před městským domem Slunečnice na Okružní ulici. Trysky budou chrlit vodu až do přelomu října a listopadu.
Náměstí v Novém Bohumíně se díky dětem proměnilo ve velký rozkvetlý záhon 27.4.2010

Náměstí v Novém Bohumíně se díky dětem proměnilo ve velký rozkvetlý záhon

Probouzející přírodu dnes (27. dubna) na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně uvítaly asi dvě stovky dětí. Místní zelené plochy oživily jejich papírové květiny a papírová zvířátka. Na náměstí tak vznikla improvizovaná přírodní galerie pod širým nebem.
Boban se s Rychlými šípy vypravil do 40. let minulého století, nová hra má úspěch 27.4.2010

Boban se s Rychlými šípy vypravil do 40. let minulého století, nová hra má úspěch

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. S touto známou pěticí, kterou literárně vytvořil spisovatel Jaroslav Foglar, jste se mohli v neděli 25. dubna setkat v bohumínském kině K3.
Bývalá celnice na přechodu Bohumín-Chałupki ožije o druhé květnové neděli Jarmarkem na hranici 22.4.2010

Bývalá celnice na přechodu Bohumín-Chałupki ožije o druhé květnové neděli Jarmarkem na hranici

Bývalý hraniční přechod Bohumín-Chałupki se opět na pár hodin změní v jeden velký lidový trh. Polské Krzyźanowice, které sousedí s Bohumínem, pořádají v neděli 9. května Jarmark na hranici. Veřejnost zde může nabídnout své výrobky, produkty i věci.
Klub Bunkr hledá mezi středoškoláky kandidáty na koordinátory pro veřejná hřiště 22.4.2010

Klub Bunkr hledá mezi středoškoláky kandidáty na koordinátory pro veřejná hřiště

Se zajímavou myšlenkou zřídit u vytipovaných veřejných hřišť v Bohumíně jakéhosi správce přišlo občanské sdružení Bunkr, které ve městě provozuje stejnojmenné nízkoprahové zařízení pro děti a mládež.
Bohumín dnes večer ve vysílání pořadu Hyde park na stanici ČT24, do města míří přenosový vůz 21.4.2010

Bohumín dnes večer ve vysílání pořadu Hyde park na stanici ČT24, do města míří přenosový vůz

Na Bohumín dnes upřela svou pozornost zpravodajská stanice ČT24. Od 20 hodin se bude reportérka České televize hlásit do diskusního pořadu Hyde park z prostranství před vlakovým nádražím v Bohumíně. Tématem dnešního Hyde parku jsou volby.
Zápisy dětí do městských mateřských škol letos proběhnou v jeden jediný den 21.4.2010

Zápisy dětí do městských mateřských škol letos proběhnou v jeden jediný den

Zápisy dětí do mateřských škol se v Bohumíně letos uskuteční v jeden jediný den. Odbor školství, kultury a sportu tak chce zabránit duplicitnímu zapisování dětí. Dnem zápisu ve většině městem zřizovaných mateřinkách bude čtvrtek 13. května.
Dětský koutek na třídě Edvarda Beneše uprostřed města prohlédne, dostane nové prvky 20.4.2010

Dětský koutek na třídě Edvarda Beneše uprostřed města prohlédne, dostane nové prvky

Byl jedním z prvních, které ve městě vznikly. Děti si v něm užily spoustu legrace. Teď však dosluhuje a proto dostane nový kabát. Dětský koutek na třídě Edvarda Beneše město obnoví do června. Nové atrakce a úpravy přijdou na půl milionu korun.
Ornitologové zvou malé i velké přátele přírody k vítání ptačího zpěvu 20.4.2010

Ornitologové zvou malé i velké přátele přírody k vítání ptačího zpěvu

Ptačí orchestr. Tak nazývají ornitologové to, co můžeme slyšet ve volné přírodě. Zpěvní ptáci se vracejí společně s jarem a zájemci je mohou v sobotu 1. května uvítat v Bohumíně-Šunychlu. Česká ornitologická společnost tady pořádá vítání ptačího zpěvu.
 - zobrazit celou zprávu 19.4.2010

Policisté prošetřují hned dvě vloupání do firemních hal, pachatelé šli po nářadí

Hned dvě velká vloupání do firemních hal prošetřují po uplynulém víkendu policisté v Bohumíně. Zloději si z hal odnesli věci za desítky tisíc korun. Pachatelé řádili na Bezručově ulici a ve Skřečoni.
Při cestě na pohřeb polského prezidentského páru zavítal do Bohumína prezident ČR Václav Klaus s českou delegací 19.4.2010

Při cestě na pohřeb polského prezidentského páru zavítal do Bohumína prezident ČR Václav Klaus s českou delegací

Do Bohumína zavítal prezident České republiky Václav Klaus s chotí, premiér Jan Fischer a pražský arcibiskup Dominik Duka. Do města je včera přivedla cesta do polského Krakova, kam česká delegace mířila na pohřeb polského prezidenta.
Vrbičtí si připomněli 100. výročí zániku starodávného dřevěného kostela svaté Kateřiny 19.4.2010

Vrbičtí si připomněli 100. výročí zániku starodávného dřevěného kostela svaté Kateřiny

Vrbičtí se o víkendu (sobota 17. dubna) ohlédli do své historie. Při Velikonočním koncertu si připomněli starý dřevěný kostel, který v této městské části v minulosti stával. Přesně před sto lety byla starodávná dřevěná stavba kvůli zchátrání zdemolována.
Ford Mondeo narazil do stromu, při nehodě vyhasl život čtyřiadvacetiletého muže 19.4.2010

Ford Mondeo narazil do stromu, při nehodě vyhasl život čtyřiadvacetiletého muže

Při nehodě na Ostravské ulici zemřel v pátek večer další člověk. Zhruba sto metrů od křižovatky u bývalé Rybeny, vyhasl život čtyřiadvacetiletého muže. V pátek 16. dubna podlehl následkům dopravní nehody, při které s vozidlem narazil do stromu.
Škola ve Skřečoni si zopakuje letošní ples, láká na netradiční jarní večírek u příležitosti 100. výročí svého založení 16.4.2010

Škola ve Skřečoni si zopakuje letošní ples, láká na netradiční jarní večírek u příležitosti 100. výročí svého založení

Ples v dubnu? Proč ne, řekli si na Základní škole ve Skřečoni a mají k tomu pádný důvod. Škola si letos připomíná 100. výročí založení a netradiční jarní večírek je jednou z oslav kulatých narozenin. „Ples 2010 podruhé“ proběhne 23. dubna.
Cyklisté na lávku a stezku pro pěší smí, ale musejí kolo vést a jít vedle něj 16.4.2010

Cyklisté na lávku a stezku pro pěší smí, ale musejí kolo vést a jít vedle něj

Přes lávku jít vedle kola. Takto by si měli počínat cyklisté, kteří využívají provizorní spojení v úseku výstavby nového mostu ve Skřečoni. Lávku a přilehlou stezku lidé využívají při cestě ze Skřečoně do Nového Bohumína a zpět.
Svět obojživelníků, ryb a plazů dětí poznávají hravou formou na interaktivní výstavě 16.4.2010

Svět obojživelníků, ryb a plazů dětí poznávají hravou formou na interaktivní výstavě

Obojživelníci, ryby a plazi. Takové je téma interaktivní výstavy, kterou můžete ještě o tomto víkendu navštívit ve foyer kina v Novém Bohumíně. Navštívily ji už desítky dětí, které si například vyzkoušely ulovit hmyz jako chameleon.
Od soboty začínají na bohumínském zimním stadionu letní sporty, v dubnu za výhodné ceny 16.4.2010

Od soboty začínají na bohumínském zimním stadionu letní sporty, v dubnu za výhodné ceny

Ledovou plochu vystřídají hřiště pro badminton i tenis. Taková změna čeká už od zítřka na návštěvníky haly zimního stadionu v Bohumíně. Od soboty 17. dubna tady začíná letní sezóna pro badminton, tenis, stolní tenis, nohejbal i volejbal.
Nebýt na světě zbytečný aneb v Maryšce uvidíte práce autorů s diagnózou Downova syndromu 15.4.2010

Nebýt na světě zbytečný aneb v Maryšce uvidíte práce autorů s diagnózou Downova syndromu

Komorní výstava obrazů a fotografií dvojice autorů, kteří se narodili s diagnózou Downův syndrom, bude zahájena v pátek 16. dubna v galerii Maryška na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Nabídne obrazy a texty Jiřího Šedého a fotografie Stanislava Buriana.
Tenisový oddíl Sokola Bohumín pořádá o poslední dubnové sobotě nábor pro nejmenší děti 15.4.2010

Tenisový oddíl Sokola Bohumín pořádá o poslední dubnové sobotě nábor pro nejmenší děti

Tenisový oddíl TJ Sokol Bohumín hledá nové posily do svých řad. V sobotu 24. dubna za tím účelem pořádá náborovou akci pro děti ve věku 6 let a starší. Budoucí malí tenisté se budou moci zároveň podívat na starší kamarády při oddílovém turnaji.
V Bohumíně akce o víkendu nezruší, oběti polské letecké havárie vzpomenou minutami ticha 14.4.2010

V Bohumíně akce o víkendu nezruší, oběti polské letecké havárie vzpomenou minutami ticha

Česká republika uctí dvěma Dny státního smutku oběti tragické havárie polského letadla. V Bohumíně i v tyto dny proběhnou plánované akce, jejich účastníci uctí oběti neštěstí minutou ticha.
Dětské dopravní hřiště v parku Petra Bezruče začíná získávat obrysy 14.4.2010

Dětské dopravní hřiště v parku Petra Bezruče začíná získávat obrysy

Zřetelné obrysy má dětské dopravní hřiště, které vyrůstá v těsném sousedství hobby areálu v parku Petra Bezruče v Novém Bohumíně. Patrné jsou již dráhy budoucích cvičných komunikací a chodníků. Probíhají také práce na úpravě přilehlé odborné učebny.
Zádušní mše za oběti polské tragédie proběhne v Novém Bohumíně v pátek 13.4.2010

Zádušní mše za oběti polské tragédie proběhne v Novém Bohumíně v pátek

Myšlenkami se v pátek v podvečer přesunou obyvatelé Bohumína do Varšavy, kde se Poláci loučí s tragicky zesnulým prezidentem Kaczyńskym. V Novém Bohumíně se v pátek 16. dubna v kostele Božského Srdce Páně uskuteční zádušní mše za oběti tragédie.
Tragédie v Polsku: Na přání obyvatel Bohumína se ve městě zítra objeví kondolenční listiny 12.4.2010

Tragédie v Polsku: Na přání obyvatel Bohumína se ve městě zítra objeví kondolenční listiny

Smutek nad tragédií, při které zahynul prezident Polské republiky Lech Kaczyński a dalších 95 představitelů Polska, mohou obyvatelé Bohumína od zítřka (úterý 13. dubna) vyjadřovat prostřednictvím kondolenční listiny. Dokument bude k dispozici v Maryšce.
U fotografie Lecha Kaczyńského v Salónu Maryška v Bohumíně lidé zapálili svíčky 12.4.2010

U fotografie Lecha Kaczyńského v Salónu Maryška v Bohumíně lidé zapálili svíčky

Bohumínští soucítí s Poláky, kteří v sobotu přišli o hlavu státu a další vysoké představitele Polska. Dnes v pravé poledne vystavilo občanské sdružení Maryška ve svém sídle v Novém Bohumíně fotografii prezidenta Lecha Kaczyńského s černou stuhou.
Bohumín soucítí s Poláky, nad tragédií, při které zahynul prezident Polska, město dnes odpoledne oficiálně vyjádří lítost 12.4.2010

Bohumín soucítí s Poláky, nad tragédií, při které zahynul prezident Polska, město dnes odpoledne oficiálně vyjádří lítost

Bohumínští soucítí s Poláky. Sobotní tragédie, při které v Rusku zahynul prezident Polska Lech Kaczyński, jeho manželka a další vrcholní představitelé státu a armády, otřásla obyvateli města. Radní Bohumína vyjádří spřáteleným městům v Polsku lítost.
Dagmar Čížová s hosty zavítá do Salónu Maryška: A zase je nám o rok více 12.4.2010

Dagmar Čížová s hosty zavítá do Salónu Maryška: A zase je nám o rok více

Poezie a autorská tvorba patří k občanskému sdružení Maryška už 10 let. V jejím Salónu má stále své nezastupitelné místo a přátelé veršů se proto mohou těšit na jejich pořádnou porci. V dubnu se o to postará bohumínská básnířka Dagmar Čížová s přáteli.
Papírové květiny a papírová zvířátka v dubnu oživí náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně 9.4.2010

Papírové květiny a papírová zvířátka v dubnu oživí náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně

Příroda se na jaře probouzí a podpořit ji chce také Maryška spolu s dalšími partnery. Pro žáky 1. až 3. tříd připravilo výtvarné klání nazvané „O nejkrásnější jarní zahrádku“. Děti budou pro přehlídku vyrábět papírové květiny a zvířátka.
V květnu a červnu ovládne volejbalová hřiště městská liga, přihlásit se můžete už nyní 9.4.2010

V květnu a červnu ovládne volejbalová hřiště městská liga, přihlásit se můžete už nyní

Máte rádi volejbal a chtěli byste si jej zahrát soutěžně? Pak využijte nabídky, kterou pro nadšené hráče připravil oddíl odbíjené TJ Sokol Bohumín. V letošním roce připravuje pokračování Bohumínské městské volejbalové ligy.
Jak mít svůj styl aneb být krásnou v každé situaci 9.4.2010

Jak mít svůj styl aneb být krásnou v každé situaci

Jak mít svůj styl. Takové bude téma dubnové přednášky pro ženy z cyklu Cesty za dobrodružstvím duše. Salón Maryška ji bude hostit v pátek 23. dubna od 17 hodin. Společně s Irenou Černochovou se představí také Marcela Dannenfeldtová, kouč osobního rozvoje.
Obyvatelé Bohumína se intenzivně zajímali o situaci kolem havárie na vodovodním řadu 9.4.2010

Obyvatelé Bohumína se intenzivně zajímali o situaci kolem havárie na vodovodním řadu

Ještě na počátku večera se včera (čtvrtek 8. dubna) dočkali obyvatelé Bohumína návratu pitné vody do vodovodních kohoutků. Občané se po celou dobu zajímali o vývoj situace. Radnice přijala desítky telefonátů a velkému náporu čelil i městský web.
Havárie na vodovodu opravena, voda poteče do 20 hodin 8.4.2010

Havárie na vodovodu opravena, voda poteče do 20 hodin

SmVaku se podařilo opravit havárii na hlavním vodovodním řadu. Ta se stala u Hobbyparku při výstavbě dálničního přivaděče. Pitná voda poteče opět ve všech bohumínských domácnostech dnes nejpozději ve 20 hodin večer.
Podařilo se odvodnit jámu, ve které došlo k havárii na hlavním vodovodním řadu. Oprava potrvá do půlnoci 8.4.2010

Podařilo se odvodnit jámu, ve které došlo k havárii na hlavním vodovodním řadu. Oprava potrvá do půlnoci

Aktuální informace v 15.30 hodin: Technikům se podařilo odvodnit jámu v místě havárie hlavního vodovodního řadu. Mohli tak posoudit závažnost situace a pustit se do opravy. Podle odhadů potrvá odstranění havárie do dnešní půlnoci (8. dubna).
V jámě, kde došlo k havárii hlavního vodovodního řadu, je stále voda. Vodárny město přepojují na záložní okruh, voda zatím nepoteče ve Skřečoni 8.4.2010

V jámě, kde došlo k havárii hlavního vodovodního řadu, je stále voda. Vodárny město přepojují na záložní okruh, voda zatím nepoteče ve Skřečoni

Havárie dnes kolem poledne poškodila hlavní vodovodní řad, který zásobuje pitnou vodou Bohumín. K události došlo v místě stavby dálničního přivaděče k novému mostu ve Skřečoni. UVNITŘ SEZNAM MÍST, KDE ZASTAVÍ CISTERNY S VODOU.
Havárie na hlavním vodovodním řadu odřízla Bohumín od dodávky pitné vody 8.4.2010

Havárie na hlavním vodovodním řadu odřízla Bohumín od dodávky pitné vody

Havárie na hlavním vodovodním řadu odstřihla Bohumín od pitné vody. K havárii došlo na jednom z velkých stavenišť ve městě. Technici Severomoravských vodovodů a kanalizací pracují na lokalizování poruchy a návrhu jejího odstranění.
Slavný pěvecký sbor Permoník zazpívá v kostele sv. Kateřiny a sv. Jakuba ve Vrbici 7.4.2010

Slavný pěvecký sbor Permoník zazpívá v kostele sv. Kateřiny a sv. Jakuba ve Vrbici

Vrbičtí zavzpomínají na starodávný dřevěný kostel svaté Kateřiny, který v městské části původně stával. Přesně před 100 lety proběhla jeho demolice a místo něj pak ve Vrbici vyrostl současný zděný filiální kostel svaté Kateřiny a svatého Jakuba.
Akustická zkouška sirén se ve středu 7. dubna neuskuteční, rozhodlo ministerstvo vnitra 6.4.2010

Akustická zkouška sirén se ve středu 7. dubna neuskuteční, rozhodlo ministerstvo vnitra

Ve středu 7. dubna se v pravé poledne nerozezní podle zvyklostí sirény jak je tomu v případě první středy v měsíci zvykem. Informovalo o tom Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Akustickou zkoušku sirén zrušilo MV.
Na křižovatce u bývalé Rybeny v neděli vyhasl život sedmapadesátiletého motocyklisty 5.4.2010

Na křižovatce u bývalé Rybeny v neděli vyhasl život sedmapadesátiletého motocyklisty

Hasiči a zdravotníci zasahovali v Bohumíně u tragické nehody osobního automobilu Seat Leon s motorkou Kawasaki VN 15. Ke střetu došlo na křižovatce u bývalé Rybeny v neděli 4. dubna. Sedmapadesátiletý motocyklista střet i přes snahu záchranářů nepřežil.
Při očkování psů proti vzteklině mohou obyvatelé využít ordinací veterinářů i jejich mimořádných výjezdů do městských částí 2.4.2010

Při očkování psů proti vzteklině mohou obyvatelé využít ordinací veterinářů i jejich mimořádných výjezdů do městských částí

Povinné očkování psů proti vzteklině proběhne v Bohumíně také letos přímo v jednotlivých městských částech. Letošní výjezd veterinární lékařky proběhne ve středu 19. a ve čtvrtek 20. května. Rozpis najdete uvnitř článku.
Psí nalezenci budou usilovat o páníčka také v televizních videotextových stránkách 1.4.2010

Psí nalezenci budou usilovat o páníčka také v televizních videotextových stránkách

Pohodili je na ulici nebo přivázali k plotu. Osud k nim nebyl nakloněný a teď v psím útulku čekají na nové pány. Od dubna je bohumínští psí nalezenci mohou najít také díky TIK. Televize do svých videotextových stránek nově zařazuje fotografie psů.
Jedna z devíti dívek v sobotu večer získá korunku krásy a stane se Miss Bohumína 2010 31.3.2010

Jedna z devíti dívek v sobotu večer získá korunku krásy a stane se Miss Bohumína 2010

Jsou mladé, krásné a v sobotu 3. dubna večer si mohou na hlavu nasadit korunku pro Miss Bohumína 2010. První ročník soutěže pořádá městská agentura K3. Do boje o titul se vydá 9 odvážných finalistek. Vítězka získá kromě dalších dárků zájezd do Paříže.
O víkendu začíná nová návštěvnická sezóna v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati 31.3.2010

O víkendu začíná nová návštěvnická sezóna v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati

Jedinečnou šanci podívat se dovnitř pěchotního srubu z 30. let minulého století nabídnou od tohoto víkendu členové Klubu vojenské historie. Po zimní přestávce otevírají návštěvníkům dveře bunkru MO-S5. Návštěvnická sezóna zde potrvá od dubna do října.
Sošku Amose 2010 si převzalo 10 osobností bohumínského školství 30.3.2010

Sošku Amose 2010 si převzalo 10 osobností bohumínského školství

Nebojí se zavádět do vyučování nové metody a pomáhají školám k získávání dotací v grantových projektech. To je pouze část důvodů, které vedly město k ocenění 10 kantorů a pracovníků bohumínských škol v anketě Amos 2010.
 - zobrazit celou zprávu 30.3.2010

Policisté v Bohumíně odhalili další nelegální vstup cizince do České republiky

Cizinecká policie nepolevuje v kontrolách. A má k tomu důvod. Policisté se ve svém počínání utvrdili v neděli 28. března, kdy v Bohumíně narazili na cizince, který neměl pro pobyt v České republice platné vízum. Policisté jej vyhostili ze země.
Neznámý pachatel či pachatelé v noci odcizili oba semafory z ulice 1. máje, dopravní situace ve Skřečoni je kritická 29.3.2010

Neznámý pachatel či pachatelé v noci odcizili oba semafory z ulice 1. máje, dopravní situace ve Skřečoni je kritická

V kritický úsek se v noci na dnešek proměnila silnice 1/67 v Bohumíně-Skřečoni v místě, kde vzniká nový skřečoňský most. V nočních hodinách odtud neznámý pachatel odcizil oba mobilní semafory, které zde dočasně řídily provoz.
Škola ve Skřečoni uvítá staré školní pomůcky i vysvědčení pamětníků, připravuje výstavu k 100. výročí svého založení 28.3.2010

Škola ve Skřečoni uvítá staré školní pomůcky i vysvědčení pamětníků, připravuje výstavu k 100. výročí svého založení

Školní pomůcky staré i několik desetiletí stejně jako vysvědčení pamětníků. To je pouze část věcí, o jejichž zapůjčení žádá své bývalé žáky a pracovníky základní škola ve Skřečoni. Ta funguje od roku 1910 a letos oslaví kulaté 100. narozeniny.
V neděli a ve středu nabídne zimní stadion v Bohumíně poslední veřejné bruslení v aktuální sezóně 27.3.2010

V neděli a ve středu nabídne zimní stadion v Bohumíně poslední veřejné bruslení v aktuální sezóně

Poslední dvě příležitosti zabruslit si nabízí v právě končící sezóně bohumínský zimní stadion městské společnosti Bospor. Předposlední šanci mohou přátelé jízdy po ledě využít odpoledne v neděli 28. března. Úplně poslední pak budou mít ve středu 31. 3.
Vozidlo taxislužby skončilo ve starobohumínském potoku 27.3.2010

Vozidlo taxislužby skončilo ve starobohumínském potoku

Vozidlo taxislužby včera (pátek 26. března) v podvečer skončilo po dopravní nehodě v potoce ve Starém Bohumíně. Osobní automobil značky Seat museli z potoku Bajcůvka vyprostit dvě jednotky hasičů ze stanic v Bohumíně a Ostravě-Zábřehu.
Kdo ví, odpoví aneb nový soutěžní pořad na obrazovce Televizního informačního kanálu Bohumín 27.3.2010

Kdo ví, odpoví aneb nový soutěžní pořad na obrazovce Televizního informačního kanálu Bohumín

Znáte město důkladně? Takto se bude Televizní informační kanál Bohumín ptát diváků v novém pořadu Kdo ví, odpoví. Soutěžní magazín televize uvede v premiéře od soboty 27. března. Za správnou odpověď na otázku čekají na výherce hodnotné ceny.
Na změnu času naváže úprava provozní doby sběrných dvorů odpadů 26.3.2010

Na změnu času naváže úprava provozní doby sběrných dvorů odpadů

V neděli 28. března se posouvá čas. Ke změně na jeho „letní“ variantu dojde ve 2 hodiny ráno, kdy si ručičky na hodinách posuneme o hodinu dopředu. Změna času je rovněž signálem pro úpravu provozní doby bohumínských sběrných dvorů.
Finanční úřad rozšiřuje úřední hodiny, lhůta pro včasné podání přiznání k dani z příjmu za pár dnů vyprší 26.3.2010

Finanční úřad rozšiřuje úřední hodiny, lhůta pro včasné podání přiznání k dani z příjmu za pár dnů vyprší

Termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmu za rok 2009 se krátí mílovými kroky. 31. březen je tady už za pár dnů. Finanční úřady se připravují na nápor klientů, který vypršení lhůty předchází.
Muži HC Bohumín dotáhli sezónu do skvělého konce, patří jim titul vítěze Ostravského městského přeboru 26.3.2010

Muži HC Bohumín dotáhli sezónu do skvělého konce, patří jim titul vítěze Ostravského městského přeboru

Muži HC Bohumín nastoupili včera večer k poslednímu utkání aktuální sezóny 2009/2010. V zelenobílých dresech se představili na ledě HC Králíkáři Krásné Pole, s nimiž se utkali o titul vítěze Ostravského městského přeboru. Utkání nabídlo skvělou podívanou.
Starobohumínský šachový oddíl pořádá pro žáky a studenty škol nový turnaj 25.3.2010

Starobohumínský šachový oddíl pořádá pro žáky a studenty škol nový turnaj

Oddíl šachu TJ Viktorie Starý Bohumín přichází za školáky s lákavou nabídkou. Pro žáky a studenty základních a středních škol v Bohumíně a Rychvaldu pořádá speciální šachový turnaj. Akci podporuje město Bohumín. Hrát se bude v sobotu 10. dubna.
Moravskoslezský kraj ocenil 30 pedagogických pracovníků škol, ocenění obdržel také Karel Bednarz ze Střední školy Bohumín 25.3.2010

Moravskoslezský kraj ocenil 30 pedagogických pracovníků škol, ocenění obdržel také Karel Bednarz ze Střední školy Bohumín

Třicítku vybraných pedagogických pracovníků škol a školských zařízení dnes ocenil u příležitosti Dne učitelů Moravskoslezský kraj. Mezi oceněnými je také Karel Bednarz ze Střední školy Bohumín. Hejtmanství ocenilo jeho dlouhodobou pedagogickou činnost.
Maryška výstavou spojí fotografa Jana Fedorowicze a malíře Pavla Šostoka 24.3.2010

Maryška výstavou spojí fotografa Jana Fedorowicze a malíře Pavla Šostoka

Klub U Létající ryby představí ve čtvrtek 25. března v bohumínském Salónu Maryška další ze svých počinů. S fotografiemi se zde představí třiadvacetiletý Jan Fedorowicz a s olejomalbami pětačtyřicetiletý Pavel Šostok. Výstavu zahájí vernisáž v 17.30 hodin.
Abilympiáda spojuje světy dětí ze stacionáře a předškoláků z mateřinek již 10 let 24.3.2010

Abilympiáda spojuje světy dětí ze stacionáře a předškoláků z mateřinek již 10 let

Pohodová nálada a radost dnes dopoledne zavládne ve stacionáři Salome Slezské diakonie v Bohumíně. Tamní děti se pustí do řady připravených her a úkolů společně s předškoláky z mateřských škol. Umožní jim to 10. Abilympiáda.
Závodníci TJ Viktorie Starý Bohumín přivezli z Mistrovství ČR v bench-pressu stříbro a bronz 23.3.2010

Závodníci TJ Viktorie Starý Bohumín přivezli z Mistrovství ČR v bench-pressu stříbro a bronz

Do galerie medailí závodníků oddílu silového trojboje TJ Viktorie Starý Bohumín přibyly dva nové cenné kovy. Tomáš Turek a Aleš Spiewok je v sobotu 20. března získali na Mistrovství České republiky juniorů, dorostu a masters v bench-pressu.
Pojízdná sběrna nebezpečných odpadů se v sobotu vydá na letošní první pouť Bohumínem 23.3.2010

Pojízdná sběrna nebezpečných odpadů se v sobotu vydá na letošní první pouť Bohumínem

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu a starého elektrozařízení je připravena po zimě znovu vyrazit do ulic Bohumín. Obyvatelé města se s ní letos poprvé setkají v sobotu 27. března. Poprvé budou moci pojízdnou sběrnu využít také k odevzdání drobného šrotu.
Školáci s Maryškou a DDM Bohumín uspěli na polském festivalu o jídle a tradicích Wypieki 22.3.2010

Školáci s Maryškou a DDM Bohumín uspěli na polském festivalu o jídle a tradicích Wypieki

Speciální cenu za nápaditost a snahu přilákat ke slezské kuchyni mladou generaci si o víkendu přivezla bohumínská Maryška z festivalu Wypieki. Přehlídka pokrmů ze starodávných receptur a velikonočních tradic se v polských Zebrzydowicích uskutečnila posedm
Muži HC Bohumín svedou bitvu o titul vítěze Ostravského městského přeboru 22.3.2010

Muži HC Bohumín svedou bitvu o titul vítěze Ostravského městského přeboru

AKTUALIZOVÁNO - Podle informací předsedy HC Bohumín bylo utkání HC Bohumín proti HC Králíkáři Krásné Pole svazem ledního hokeje na poslední chvíli přeloženo na čtvrtek 25. března s tím, že hrát se bude na ledě HC Králíkáři.
Dnes v podvečer začíná astronomické jaro, Bohumínští jej ale uvítají v předstihu na velikonočním jarmarku 20.3.2010

Dnes v podvečer začíná astronomické jaro, Bohumínští jej ale uvítají v předstihu na velikonočním jarmarku

Poslední instalace a umístění stánků, vybalení zboží na pulty a dobrá nálada povzbuzená všudypřítomným ranním sluncem. Tak to vypadalo krátce po sedmé hodině na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně. Od 8 hodin tady začíná Velikonoční jarmark.
Průjezd ulicí 1. máje u nově budovaného mostu ve Skřečoni od pondělí opět jen se semafory 19.3.2010 Ukaž na letecké mapě

Průjezd ulicí 1. máje u nově budovaného mostu ve Skřečoni od pondělí opět jen se semafory

Na hlavní tepnu mezi Bohumínem a Karvinou se vrátí semafory. Dočasné opatření si vyžádá dostavba okružní křižovatky u nově budovaného mostu na ulici 1. máje ve Skřečoni. Na semafory zde řidiči narazí od pondělí 22. března.
 - zobrazit celou zprávu 18.3.2010

Policisté a celníci podnikli noční zátah na nelegálně pobývající cizince na českém území

Rozsáhlý zátah zaměřený na oprávněnost pobytu cizinců na českém území provedli v noci z 17. na 18. března policisté a celníci. V jejich hledáčku se objevil také Bohumín a zejména místní železniční stanice.
Do Bohumína se vloni přistěhovalo více občanů, než jich město opustilo 18.3.2010

Do Bohumína se vloni přistěhovalo více občanů, než jich město opustilo

Do Bohumína se vloni přistěhovalo více občanů než jich město opustilo. Vyplývá to ze statistik právního a živnostenského odboru bohumínské radnice. K trvalému pobytu se v roce 2009 ve městě nově přihlásilo 393 občanů a odhlásilo se 334 lidí.
Vysílá Studio B aneb v Bohumíně se zajímavými lidmi o zajímavých věcech 18.3.2010

Vysílá Studio B aneb v Bohumíně se zajímavými lidmi o zajímavých věcech

Se zajímavými lidmi o zajímavých věcech. Takový je podtitul nového pořadu Televizního informačního kanálu Bohumín nazvaného Studio B. Besedu s hostem ve studiu televize odvysílá poprvé v sobotu 20. března.
Za opomenutí ohlašovacích povinností nebo porušování platných předpisů podnikatelé dostávají pokuty 17.3.2010

Za opomenutí ohlašovacích povinností nebo porušování platných předpisů podnikatelé dostávají pokuty

Včasné neoznámení změn souvisejících s podnikáním. Takový je nejčastější prohřešek živnostníků v Bohumíně. Upozornil na to právní a živnostenský odbor bohumínské radnice, když musel vloni za takové delikty udělit přibližně 80 pokut.
Žáci základních a středních škol budou v Bohumíně rusky recitovat a zpívat při Puškinově památníku 17.3.2010

Žáci základních a středních škol budou v Bohumíně rusky recitovat a zpívat při Puškinově památníku

Ruský jazyk bude mít v pátek v Bohumíně zelenou. Postará se o to 44. ročník soutěže Ars Poetica - Puškinův památník v přednesu ruských básní a zpěvu písní. Ve městě proběhne jak regionální kolo přehlídky pro žáky základních, tak studenty středních škol.
Výstavba nového mostu ve Skřečoni uzavře část Koperníkovy ulice, ta bude zaslepena 15.3.2010

Výstavba nového mostu ve Skřečoni uzavře část Koperníkovy ulice, ta bude zaslepena

Část Koperníkovy ulice u mostu ve Skřečoni bude od středy 17. března pro pěší, cyklisty i automobily uzavřena. Vyžádá si to stavba nového přemostění. Uzavření se dotkne asi 150 metrů dlouhého úseku u křižovatky ulic Koperníkova a Na Hrázi.
Meteorologové vydali signál upozorňující na možnost výskytu smogové situace 12.3.2010

Meteorologové vydali signál upozorňující na možnost výskytu smogové situace

Především kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám dnes časně ráno (12. března ve 2:33 hodin) vydal Český hydrometeorologický ústav upozornění na možnost výskytu smogové situace. K výraznému zhoršení kvality ovzduší došlo v Bohumíně.
Hobbypark uzavřela výstavba teplovodu a dětského dopravního hřiště 12.3.2010

Hobbypark uzavřela výstavba teplovodu a dětského dopravního hřiště

Vstup zakázán. Toto upozornění platí od března v dětském hobby areálu v parku Petra Bezruče v Novém Bohumíně. Areál, který veřejnost využívá k relaxaci i hrám, uzavřely hned dvě souběžně probíhající výstavby. Uzavření hobbyparku potrvá do léta.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad