Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Prohlídky nových bytů v Pudlově v pátek 3. prosince, licitace pak v pondělí 6. prosince 26.11.2010

Prohlídky nových bytů v Pudlově v pátek 3. prosince, licitace pak v pondělí 6. prosince

Už za týden se veřejnosti poprvé otevře nově opravený městský dům na Partyzánské ulici v Pudlově. Rekonstrukcí za 13,5 milionu korun v něm úpravami vzniklo 12 nových bytů 1. kategorie. Budoucí nájemníci se v nich mohou zabydlet díky veřejným licitacím.
Zahradníci v Bohumíně vysadili 81 nových stromů, listnáče i jehličnany 26.11.2010

Zahradníci v Bohumíně vysadili 81 nových stromů, listnáče i jehličnany

Zahradníci v Bohumíně vysadili 81 nových stromů. Obyvatelé na ně narazí v různých částech města. Jsou mezi nimi zastoupeny jak listnaté stromy, tak jehličnany. Mezi vysázenými druhy figurují okrasné jabloně a také habry, javory a jasany.
Při velkém cvičení složek IZS hasiči trénovali evakuaci škol před chlorovým mrakem 25.11.2010

Při velkém cvičení složek IZS hasiči trénovali evakuaci škol před chlorovým mrakem

Do rozsáhlého cvičení Integrovaného záchranného systému se ve středu 24. listopadu zapojily také dvě jednotky bohumínských dobrovolných hasičů. Při simulovaném úniku chlóru měli hasiči ze Starého Bohumína a Záblatí na starost školu a školku.
Sbírka starých autolékárniček je v Maryšce v plném proudu 25.11.2010

Sbírka starých autolékárniček je v Maryšce v plném proudu

Obvazy, náplasti i nůžky se v těchto dnech scházejí v Salónu Maryška v Bohumíně, aby prostředky pomohly chudým lidem v Africe. Materiály pocházejí ze starých autolékárniček, které musejí mít od 1. ledna upravený obsah.
Mladí siláci budou na gymnáziu soutěžit v silovém čtyřboji 25.11.2010

Mladí siláci budou na gymnáziu soutěžit v silovém čtyřboji

Tělocvična Gymnázia Františka Živného v Novém Bohumíně bude patřit silákům. Tamní školní sportovní klub pořádá ve středu 1. prosince pro žáky základních škol již 12. ročník soutěže v silovém čtyřboji chlapců.
V Bochemii vyhlásí ve středu hodinu před pravým polednem CVIČNÝ chemický poplach 24.11.2010

V Bochemii vyhlásí ve středu hodinu před pravým polednem CVIČNÝ chemický poplach

Chemický poplach ve středu 24. listopadu zalarmuje v Bohumíně složky Integrovaného záchranného systému. Hodinu před pravým polednem vyjedou hasiči, policisté i záchranáři do firmy Bochemie k havárii způsobené únikem chlóru. PŮJDE O CVIČENÍ.
O ceně za odvoz a nakládání s komunálním odpadem je v Bohumíně rozhodnuto 23.11.2010

O ceně za odvoz a nakládání s komunálním odpadem je v Bohumíně rozhodnuto

Cena, kterou obyvatelé Bohumína platí za nakládání s odpady, se pro rok 2011 mírně zvýší. Domácnosti si připlatí několik desetikorun. Město tak reaguje na inflaci vyšší náklady za shromažďování, sběr, přepravu, třídění a odstraňování odpadů.
Rybáři otevřou kroužky pro děti a mládež ve spolupráci se školami a domy dětí a mládeže 23.11.2010

Rybáři otevřou kroužky pro děti a mládež ve spolupráci se školami a domy dětí a mládeže

Český rybářský svaz v Bohumíně chce omladit své řady. Od ledna proto ve spolupráci se základními školami a domy dětí a mládeže v regionu rozjedou nové rybářské kroužky pro děti ve věku od 6 do 15 let.
Tři tisíce českých dětí nemají domov, připomíná Týden rané péče 22.11.2010

Tři tisíce českých dětí nemají domov, připomíná Týden rané péče

V České republice žije v kojeneckých ústavech a v Domovech pro zdravotně postižené téměř 3000 dětí, se sociálním nebo zdravotním ohrožením. Na tento fakt se snaží upozornit Týden rané péče, který pořádá občanské sdružení Společnost pro ranou péči.
Maryškou provoní medové perníky, děti si je mohou přijít nazdobit 22.11.2010

Maryškou provoní medové perníky, děti si je mohou přijít nazdobit

Ač se to nezdá, Vánoce tady budou než byste řekli švec. Jejich předzvěstí v Bohumíně jsou tradiční Vánoční trhy pořádané městskou agenturou K3. Proběhnou v sobotu 27. listopadu a sdružení Maryška při té příležitosti otevře svůj Salón široké veřejnosti.
Pódium v Salónu Maryška nasvítí malý světelný park 19.11.2010

Pódium v Salónu Maryška nasvítí malý světelný park

Nejen herci vědí, jak lákavé je stát v záři světel ramp. Atmosféru, neodmyslitelně spojenou s prkny, která znamenají svět, si nově mohou užít také účinkující v Salónu Maryška. Sdružení se podařilo zajistit malý světelný park.
Škola bruslení Bosporu se těší velké oblibě 19.11.2010

Škola bruslení Bosporu se těší velké oblibě

Škola bruslení se v Bohumíně těší velké oblibě. Jejím letošním prvním cyklem prochází přes 30 dětí. Kurz pro děti pořádá druhým rokem městská společnost Bospor. Závěrečná lekce prvního cyklu proběhne 28. listopadu.
Stolní tenisté v Záblatí vzpomenou na oblíbeného Miloše Freitaga 18.11.2010

Stolní tenisté v Záblatí vzpomenou na oblíbeného Miloše Freitaga

Už pošesté se sjedou do Záblatí hráči stolního tenisu, aby zavzpomínali na starostu TJ Sokol Záblatí, nadšeného hráče tenisu a patriota městské části Mgr. Miloše Freitaga. Další ročník turnaje na jeho počest proběhne v sobotu 20. listopadu.
Ochotnický spolek Boban se o víkendu představí na festivalu v Petřvaldě 18.11.2010

Ochotnický spolek Boban se o víkendu představí na festivalu v Petřvaldě

Bohumínští ochotníci ze spolku Boban se o víkendu rozloučí se svým úspěšným představením Rychlé šípy. Derniéru sehrají v Petřvaldě na 2. ročníku nesoutěžní přehlídky amatérských divadel, v sobotu 20. listopadu od 19.30 hodin.
O Bohumínu se bude mluvit na celostátním setkání pořádaném Českou manažerskou asociací 16.11.2010

O Bohumínu se bude mluvit na celostátním setkání pořádaném Českou manažerskou asociací

Zástupci významných českých firem, personálních a poradenských agentur zamíří ve čtvrtek 18. listopadu do Prahy. Česká manažerská asociace tam pořádá další ze svých pravidelných setkání a jednu z hlavních rolí v něm tentokrát bude hrát Bohumín.
Maryška vystavuje práce ilustrátora, grafika a kostýmního výtvarníka Michaila Romberga 16.11.2010

Maryška vystavuje práce ilustrátora, grafika a kostýmního výtvarníka Michaila Romberga

Výstava, která měla úspěch v Rusku i v Americe, je až do konce letošního roku k vidění v novobohumínském Salónu Maryška. Expozice nese název Rozmarné ilustrace a představuje všestranný výtvarný talent Michaila Romberga, uznávaného ilustrátora.
Kvalita ovzduší se vlivem špatných rozptylových podmínek výrazně zhoršila 16.11.2010

Kvalita ovzduší se vlivem špatných rozptylových podmínek výrazně zhoršila

Český hydrometeorologický ústav dnes (úterý 16. listopadu) o půl druhé odpoledne vydal signál upozornění na možnost výskytu smogové situace. Učinil tak s ohledem na zhoršené rozptylové podmínky. Nejhorší situace je dnes odpoledne v Bohumíně.
 - zobrazit celou zprávu 15.11.2010

Nad pěticí nenechavců sklapla policejní past

Nad nenapravitelnou pěticí pachatelů ve věku od 21 do 28 let sklapla past. Pro přečiny krádeže a poškozování cizí věci proti nim zahájil policejní komisař stíhání. Tři z této pětice byli v minulosti už pro stejné jednání souzeni. Teď je čeká další trest.
Dobrovolní hasiči ve Vrbici mají nové zásahové vozidlo 14.11.2010

Dobrovolní hasiči ve Vrbici mají nové zásahové vozidlo

Dobrovolní hasiči v Bohumíně mají nové zásahové vozidlo. Ford Tranzit s hasičskou vestavbou město pořídilo sboru v městské části Vrbice. Multifunkční automobil stál bohumínskou pokladnu celkem 1 milion 370 tisíc korun.
Krásu bohumínských meandrů řeky Odry propagují nové pohlednice 12.11.2010

Krásu bohumínských meandrů řeky Odry propagují nové pohlednice

Krásu nedotčené přírody meandrů řeky Odry na Bohumínsku propagují dvě nové pohlednice. Jejich motivem jsou zákoutí řeky, živočichové, kteří zde žijí a historie chráněné oblasti. Pohlednice vydalo občanské sdružení Hraniční meandry Odry za podpory města.
Bohumínští basketbalisté vstoupili do nové sezóny úspěšně 12.11.2010

Bohumínští basketbalisté vstoupili do nové sezóny úspěšně

Bohumínští basketbalisté úspěšně vykročili do nové sezóny. Oddíl košíkové TJ Bohumín má za sebou první tři zápasy. Z každého vyšel jako vítěz. Další domácí zápas hraje družstvo doma, v tělocvičně na Faji v pondělí 22. listopadu od 19.30 hodin.
Slůně slaví 10. narozeniny výtvarnou soutěží ve spolupráci s bankou ČSOB 12.11.2010

Slůně slaví 10. narozeniny výtvarnou soutěží ve spolupráci s bankou ČSOB

Rodinné centrum Slůně v Bohumíně slaví 10 let. Oslavy vzniku zařízení pro rodiny s malými dětmi doprovází výtvarná soutěž a hlasování o nejlepší obrázek na téma „Slon očima dětí“. Obrázky jsou vystaveny v pobočce banky ČSOB v Bohumíně.
Upozornění meteorologů na silný vítr platí až do soboty 12.11.2010

Upozornění meteorologů na silný vítr platí až do soboty

Až do soboty se budeme v regionu potýkat se silným větrem. Upozornili na to meteorologové s tím, že v případě Karvinska jev označili v polohách do 1 tisíce metrů nad mořem nízkým stupněm nebezpečí. Upozornění platí do soboty 13. listopadu do 18 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 10.11.2010

Záchranáři v Bohumíně zasahovali u intoxikace oxidem uhelnatým

Záchranáři museli v Bohumíně vyjíždět k případu otravy oxidem uhelnatým. V ohrožení byl třiačtyřicetiletý muž a o tři roky mladší žena. Nebezpečné látky se nadýchali při koupání. Koupelnu stihli včas opustit.
Část Pudlova a celá Vrbice bude zítra dopoledne bez pitné vody z vodovodu 9.11.2010

Část Pudlova a celá Vrbice bude zítra dopoledne bez pitné vody z vodovodu

Obyvatelé několika ulic v Pudlově a v celé Vrbici se zítra dopoledne (středa 10. listopadu) ocitnou na několik hodin bez pitné vody. Důvodem budou práce na opravě poruchy, sdělily Severomoravské vodovody a kanalizace.
Maryška a Přátelé bohumínské historie se připojují ke sbírce starých autolékárniček 9.11.2010

Maryška a Přátelé bohumínské historie se připojují ke sbírce starých autolékárniček

Změny v legislativě si od ledna příštího roku vyžádají úpravy autolékárniček či pořízení nových. Jak naložit s těmi starými? Pokud je jejich obsah stále ještě k upotřebení, můžete autolékárničky darovat na pomoc Africe. Podrobnosti v textu.
 - zobrazit celou zprávu 8.11.2010

Podnapilý muž se v noci proháněl ulicemi Bohumína

Spoléhal na prázdné ulice, ale nevyšlo to. Noční jízda Bohumínem pod vlivem alkoholu se 37letému řidiči nevyplatila. Opilého ho v sobotu 6. listopadu dvě hodiny po půlnoci nachytali policisté poblíž náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Do Maryšky se vrací oblíbený cyklus cvičení jógy na židlích 8.11.2010

Do Maryšky se vrací oblíbený cyklus cvičení jógy na židlích

Jóga v moderním pojetí nabízí duševní a tělesnou pohodu. V Bohumíně se její příznivci už několik let scházejí v Salónu Maryška, aby jógu cvičili nevšedně s použitím obyčejné židle. Úspěšný cyklus se do Maryšky vrací. První cvičení je 15. listopadu.
Monitorují změny koryta řeky Odry v chráněných meandrech na Bohumínsku 6.11.2010

Monitorují změny koryta řeky Odry v chráněných meandrech na Bohumínsku

Rozsáhlé monitorování spojené s měřením GPS souřadnic probíhá v přírodní památce meandry Odry na Bohumínsku. Projekt, jehož cílem je zmapovat změny v oblast meandrující řeky a jejího koryta, připravilo občanské sdružení Hraniční meandry Odry.
Hasiči nacvičovali zásah při likvidaci požáru a úniku vodíku z poškozené armatury 5.11.2010

Hasiči nacvičovali zásah při likvidaci požáru a úniku vodíku z poškozené armatury

Likvidace požáru a úniku vodíku z poškozené armatury. Takový byl námět říjnového tématického cvičení, které mají za sebou profesionální hasiči ze stanice v Novém Bohumíně, Karviné a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Starý Bohumín.
Fréza u železárenského mostu brousí tamní zvlněnou vozovku 5.11.2010

Fréza u železárenského mostu brousí tamní zvlněnou vozovku

Ještě asi hodinu musejí řidiči v Novém Bohumíně počítat s komplikovanějším průjezdem u takzvaného železárenského mostu. Na křižovatce ulic Lidická a Bezručova probíhá frézování zvlněného povrchu.
Originální Želví zahrada ve stacionáři Salome získala Cenu Nadace OKD 5.11.2010

Originální Želví zahrada ve stacionáři Salome získala Cenu Nadace OKD

Originální Želví zahrada u stacionáře Salome v Bohumíně získala Cenu Nadace OKD. Projekt občanského sdružení Vesica se probojoval do finále druhého ročníku žebříčku nadace a v kategorii „Projekt roku“ zvítězil v sekci Program pro budoucnost.
Maryška oblékla své internetové stránky do nového kabátu 4.11.2010

Maryška oblékla své internetové stránky do nového kabátu

Na pomyslném narozeninovém dortu občanského sdružení Maryška letos svítilo už 10 svíček, uskupení vzniklo v roce 2000. K správným narozeninám patří dárky a jedním z řady jsou nové internetové stránky Maryšky.
Klienti RIO Media nově naladí v digitálním vysílání polské programy veřejnoprávní TVP 3.11.2010

Klienti RIO Media nově naladí v digitálním vysílání polské programy veřejnoprávní TVP

Kabelový operátor RIO Media začal v Bohumíně před několika dny přenášet digitální televizní vysílání v analogových rozvodech, na které je napojena většina jeho klientů. Ti tak nově na svých obrazovkách naladí také programy polské televize TVP.
Záhon na centrálním náměstí v Bohumíně bude působit esteticky po celý rok 3.11.2010

Záhon na centrálním náměstí v Bohumíně bude působit esteticky po celý rok

Centrální záhon na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně se představuje v novém. Zahradníci dokončili úpravu, která od základu mění jeho filozofii. Záhon se nově skládá ze dvou sektorů, ve kterých najdou místo jak letní trvalky, tak zakrslé dřeviny.
Letošním motivem ekologického kalendáře města budou děti 3.11.2010

Letošním motivem ekologického kalendáře města budou děti

Nejmladší generaci letos věnuje město tradiční ekologický kalendář, který každoročně putuje do všech domácností v Bohumíně. Jeho podtitul bude „Naše děti v našem městě“ a vyjde v nákladu 9500 kusů. Přípravy pro jeho vydání vrcholí.
Bohumínská poradna Sdružení obrany spotřebitelů funguje, ale omezeně 3.11.2010

Bohumínská poradna Sdružení obrany spotřebitelů funguje, ale omezeně

Vnitrospory a finanční problémy zmítající Sdružením obrany spotřebitelů se podepsaly na chodu jeho poraden, včetně té v Bohumíně. Ještě donedávna poskytovala své služby dva dny v týdny. Teď, až do odvolání, pouze ve čtvrtek od 15 do 17 hodin.
Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu letos naposledy vyrazí do ulic Bohumína 1.11.2010

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu letos naposledy vyrazí do ulic Bohumína

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu a vyřazených elektrozařízení v Bohumíně uzavře další rok svého fungování. Naposledy v roce 2010 vyjede v sobotu 6. listopadu. Letos měla sběrna na programu čtyři výjezdy, a to v březnu, červnu, září a v listopadu.
Počítačová učebna domu dětí a mládeže dostala nový kabát 29.10.2010

Počítačová učebna domu dětí a mládeže dostala nový kabát

Počítače patří dlouhodobě k nejvíce oblíbeným zájmovým kroužkům bohumínského domu dětí a mládeže Fontána. Volnočasové zařízení proto v letošním roce zmodernizovalo zázemí počítačové učebny.
Ulice Lidická a 1. máje bude v sobotu pro dopravu ve Skřečoni uzavřena 27.10.2010

Ulice Lidická a 1. máje bude v sobotu pro dopravu ve Skřečoni uzavřena

Od 6 do 18 hodin bude ulice 1. máje a Lidická v sobotu 30. října neprůjezdná. Stavební firmy v tomto termínu naplánovaly dokončení pokládky asfaltového povrchu na kruhové křižovatce u nově budovaného mostu ve Skřečoni.
Posun času změní provozní dobu ve sběrných dvorech komunálního odpadu 27.10.2010

Posun času změní provozní dobu ve sběrných dvorech komunálního odpadu

O posledním říjnovém víkendu si o hodinu déle přispíme. Postará se o to přechod na zimní čas. Sběrné dvory komunálního odpadu v Bohumíně na něj podobně jako v minulých letech zareagují úpravou provozní doby. Dojde k ní od 1. listopadu.
Bohumínské studio TV Marko si z mezinárodní festivalu Kafka přivezlo čtyři ocenění 26.10.2010

Bohumínské studio TV Marko si z mezinárodní festivalu Kafka přivezlo čtyři ocenění

Tři hlavní ceny a jedno čestné uznání vynesla bohumínskému videostudiu TV Marko účast na 14. ročníku festivalu regionální televizní tvorby Kafka 2010. Bohumínští bodovali ve všech hlavních kategoriích, tedy v reklamě, dokumentu, publicistice a zprávách.
V kopytovské kapli se odehraje další historický příběh s dobovými kostýmy 26.10.2010

V kopytovské kapli se odehraje další historický příběh s dobovými kostýmy

Živý historický obraz doprovodí koncert, kterým osada Kopytov zakončí letošní oslavy 530. výročí své první písemné zmínky. Do kopytovské kaple zavítá polský král Jan II. Kazimierz Waza. Do městské kaple jste zváni v sobotu 6. listopadu.
Televizní informační kanál Bohumín diváci naladí na nové frekvenci 25.10.2010

Televizní informační kanál Bohumín diváci naladí na nové frekvenci

Diváci, kteří sledují vysílání Televizního informačního kanálu Bohumín prostřednictvím sítí RIO Media, si musí nově přeladit své televizory. Operátor kabelové televize dnes přeladil vysílací frekvenci. Své klienty o tom v předstihu informoval v dopisu.
Odstartovalo hledání Miss Bohumína pro rok 2011, vítězka pojede do Londýna 25.10.2010

Odstartovalo hledání Miss Bohumína pro rok 2011, vítězka pojede do Londýna

Dívky, slečny, mladé dámy pozor! Začalo hledání Miss Bohumína pro rok 2011. Městská agentura K3 vyhlásila další ročník soutěže, jejíž vítězka vyhraje zájezd do ciziny. Neváhejte a přihlaste se. Uzávěrka je 31. prosince 2010.
Svoz odpadu zůstane v Bohumíně zachován i v den státního svátku 25.10.2010

Svoz odpadu zůstane v Bohumíně zachován i v den státního svátku

Odvoz odpadů bude v den státního svátku, ve čtvrtek 28. října, v Bohumíně probíhat beze změn. Informoval o tom radniční odbor životního prostředí a služeb v reakci na dotazy občanů.
10 klientů bohumínského Domova Jistoty získalo nový domov v chráněném bydlení 21.10.2010

10 klientů bohumínského Domova Jistoty získalo nový domov v chráněném bydlení

Deset klientů Domova Jistoty z Bohumína našlo nový domov ve zrekonstruovaném objektu bývalé celní správy v Karviné. S podporou evropských peněz tam vzniklo chráněné bydlení pro osoby s duševním onemocněním.
Kam o podzimních prázdninách? V Bohumíně na bazén či zimní stadion 21.10.2010

Kam o podzimních prázdninách? V Bohumíně na bazén či zimní stadion

Školáci se těší na podzimní prázdniny. Společně s dvěma volnými dny, státním svátkem 28. října a víkendem budou mít hned 5 dnů volna. Také v tyto dny se děti nemusí doma nudit a mohou volný čas prožít aktivně.
Vycházejí nové pohlednice s motivy Starého a Nového Bohumína a kaple v Kopytově 21.10.2010

Vycházejí nové pohlednice s motivy Starého a Nového Bohumína a kaple v Kopytově

Originální pozdrav můžete svým blízkým a známým poslat díky občanskému sdružení Přátel bohumínské historie. Koncem října vydává novou sérii pohlednic, tentokrát s motivem Starého Bohumína, Nového Bohumína a kapličky v Kopytově.
Bohumín má talentované žáky, kteří město úspěšně reprezentují 20.10.2010

Bohumín má talentované žáky, kteří město úspěšně reprezentují

Celkem 39 žáků, studentů a kantorů získá ocenění v projektu Talent roku 2010. Rozhodli o tom radní Bohumína na svém říjnovém zasedání. Odmění tak úspěšné účastníky olympiád, celostátních vědomostních a sportovních soutěží.
Senioři na kuželkářském turnaji bojovali o putovní pohár 20.10.2010

Senioři na kuželkářském turnaji bojovali o putovní pohár

S kuželkami si nejlépe rozumí senioři základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami Bohumín. Prokázal to 2. ročník turnaje, který s podporou města uspořádala základní organizace zmíněného svazu. Do turnaje se letos zapojila 4 družstva.
Na hřbitově ve Skřečoni vznikly nové chodníky 20.10.2010

Na hřbitově ve Skřečoni vznikly nové chodníky

V malé staveniště se v uplynulých dnech změnil hřbitov ve Skřečoni. Vznikly tam stovky metrů nových chodníků. Dělníci instalovali patníky, vysypali nové podloží a položili novou dlažbu. Dnes už jsou práce dokončeny.
Jak praly prádlo naše prababičky aneb o historii prádla, jeho praní a žehlení 19.10.2010

Jak praly prádlo naše prababičky aneb o historii prádla, jeho praní a žehlení

Neměly žádné automatické pračky, přesto se chlubily zářivě čistým prádlem. Tajemství praní prádla v počátku 20. století odhaluje výstava v domě U Rytíře ve Starém Bohumíně. Do 14. listopadu ji tady pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Děti se naučí bruslit v hale zimního stadionu se Školou bruslení Bosporu 19.10.2010

Děti se naučí bruslit v hale zimního stadionu se Školou bruslení Bosporu

Od konce září je v hale zimního stadionu ledová plocha. Děti, které neumí bruslit, se na ni nemusí dívat jen přes mantinel. Pomocnou ruku nabízí další ročník Školy bruslení, kterou nabízí městská společnost Bospor.
Lidickou ulicí o víkendu neprojedete, automobilová doprava a autobusy budou odkloněny 18.10.2010

Lidickou ulicí o víkendu neprojedete, automobilová doprava a autobusy budou odkloněny

Mimo provoz pro veškerou dopravu se o víkendu 23. a 24. října ocitne Lidická ulice a nově budovaná kruhová křižovatka u mostu ve Skřečoni. Stavební firmy zde budou pokládat finální povrch asfaltového koberce a komunikaci musejí uzavřít.
 - zobrazit celou zprávu 16.10.2010

Komunální volby - blog zpracování výsledků

Bohumín má konečné výsledky komunálních voleb. S velkým náskokem je vyhrála ČSSD, které voliči dali 63,12 procenta hlasů. Druhé místo obsadila ODS (13,53 %), třetí skončila KSČM (9,98 %) a čtvrté místo obsadila TOP 09 (5,55 %). Další strany pětiprocentní
Začal druhý den voleb do zastupitelstva Bohumína, dnes volíme do 14 hodin 16.10.2010

Začal druhý den voleb do zastupitelstva Bohumína, dnes volíme do 14 hodin

Úderem osmé hodiny začal druhý den komunálních voleb. Dnes, v sobotu 16. října, lidé mohou přijít s hlasovacími lístky k volebním urnám až do 14. hodiny. V první den voleb pohybovala v Bohumíně volební účast v průměru kolem 24 procent.
Komunální volby začaly, lidé se vydali k volebním urnám vybrat si své zastupitele 15.10.2010

Komunální volby začaly, lidé se vydali k volebním urnám vybrat si své zastupitele

Úderem 14. hodiny se v Bohumíně otevřely volební místnosti. Začaly volby do zastupitelstva města Bohumína. Voliči mohou vybírat ze 140 kandidátů politických stran, hnutí a koalic. Volby dnes potrvají do 22 hodin. V sobotu pokračují od 8 do 14 hodin.
Občanská poradna pořádá seminář na téma půjčky, zadlužení a dluhové poradenství 15.10.2010

Občanská poradna pořádá seminář na téma půjčky, zadlužení a dluhové poradenství

Mám problémy se splácením půjčky, co mám dělat? Jak napsat žádost o snížení či odklad splátek? Na tyto otázky budou v sobotu 16. října znít odpovědi v Salónu Maryška. Občanská poradna místní Charity zde pořádá tématický seminář.
Přípravy na komunální volby vrcholí, volební místnosti jsou připraveny 15.10.2010

Přípravy na komunální volby vrcholí, volební místnosti jsou připraveny

Přípravy na komunální volby, které začnou už za pár hodin, vrcholí. Krátce po sedmé hodině vyrazili v Bohumíně do terénu informační technici, kteří rozvážejí do volebních místností výpočetní techniku. Na svém místě už jsou plenty a hlasovací urny.
Sokolovna v Záblatí ožije ochotnickým divadlem, Boban zde sehraje Rychlé šípy 15.10.2010

Sokolovna v Záblatí ožije ochotnickým divadlem, Boban zde sehraje Rychlé šípy

Sokolovna v Záblatí ožije divadlem. S představením Rychlé šípy sem zamíří bohumínský ochotnický spolek Boban. Humorně laděný příběh nerozlučné party v čele s Mirkem Dušínem sehraje v sobotu 23. října. Představení začíná v 18 hodin.
Vyšla nová mapa sociálních služeb Bohumína 15.10.2010

Vyšla nová mapa sociálních služeb Bohumína

Přehledný návod, kde hledat pomoc v sociální síti, nabízí nová mapa sociálních služeb Bohumína. S finanční podporou města a Moravskoslezského kraje ji vydal bohumínský tým komunitního plánování. Mapa vyšla v nákladu 3 tisíc kusů.
Chceš pomáhat druhým? Přidej se k nám, lákají dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína 15.10.2010

Chceš pomáhat druhým? Přidej se k nám, lákají dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína

Je ti více než 18 let, máš dobrý zdravotní stav, jsi fyzicky zdatný a bavila by tě práce hasiče? V tom případě se dej k nám, vzkazují zájemcům dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína. Jednotka rozšiřuje své řady a pořádá nábor nováčků.
Karvinsko dusí smog, meteorologové vyhlásili signál regulace, zlepšení očekávají o víkendu 13.10.2010

Karvinsko dusí smog, meteorologové vyhlásili signál regulace, zlepšení očekávají o víkendu

V návaznosti na zhoršené rozptylové podmínky vyhlásil Český hydrometeorologický ústav signál regulace, a to v úterý 12. října v 16.30 hodin. Kvalita ovzduší se výrazně zhoršila v oblasti celé severní Moravy a Slezska u prašného aerosolu.
Podzimní minimaratón aerobicu nabídne nevšední druhy cvičení 13.10.2010

Podzimní minimaratón aerobicu nabídne nevšední druhy cvičení

Příznivci klasického i moderního aerobicu v sobotu 23. října zamíří do sportovního centra na Nerudově ulici. Aerobic club Bohumín tady pořádá už 5. ročník malého cvičebního maratónu. První povely lektorů zazní tělocvičnami úderem deváté hodiny.
Dům dětí a mládeže pomáhá rodičům s výběrem kroužku pro dítě, nabízí i zkušební hodinu zdarma 12.10.2010

Dům dětí a mládeže pomáhá rodičům s výběrem kroužku pro dítě, nabízí i zkušební hodinu zdarma

Jak dětem smysluplně vyplnit volný čas po vyučování? S rozhodnutím pomáhají rodičům v Bohumíně v domě dětí a mládeže. Jeho pracovníci radí, aby si dítě samo vybralo a volnočasový kroužek si vyzkoušelo, zda ho bude bavit, vyhovovat mu prostředí a lektor.
Bobeš usiluje o podporu projektu Čistý vzduch pro miminka 12.10.2010

Bobeš usiluje o podporu projektu Čistý vzduch pro miminka

Čistý vzduch pro miminka. Tak se jmenuje projekt, který pro mladé rodiny připravilo bohumínské Centrum mladé rodiny Bobeš. Malé děti díky němu stráví víkend na čistém vzduchu na horách. Bobeš s projektem usiluje o podporu sdružení Co nás baví.
Malí florbalisté z přípravky budou letos nově trénovat také v centru města 12.10.2010

Malí florbalisté z přípravky budou letos nově trénovat také v centru města

Florbalový klub 1. SC Bohumín 98 stále přibírá nové posily do svých řad a speciální nabídku si připravil pro nejmenší zájemce. Malí hráči budou moci trénovat blíž svému domovu v centru města. První nábor proběhne už zítra, ve středu 13. října.
Sůl je nad zlato aneb 309 lidí v Bohumíně vytvořilo nový rekord 10.10.2010

Sůl je nad zlato aneb 309 lidí v Bohumíně vytvořilo nový rekord

Bohumínští mají další zápis v české Guinessově knize rekordů. Přímo na náměstí v centru města dokázali, že sůl je nad zlato. Přesně 309 lidí v sobotu přineslo sůl králi stejně jako v pohádkovém příběhu „Byl jednou jeden král“.
Hasiči z Bohumína se připojí k výstupu do schodů ostravské radniční věže 7.10.2010

Hasiči z Bohumína se připojí k výstupu do schodů ostravské radniční věže

Hasiči z profesionálních i dobrovolných jednotek budou v neděli 10. října soutěžit ve výstupu do nejvyššího patra ostravské radnice. Sraz je dopoledne na Prokešově náměstí, kam zamíří také hasiči z bohumínské hasičské stanice.
Bohumín obhájil první místo v celostátní soutěži Plave celé město 7.10.2010

Bohumín obhájil první místo v celostátní soutěži Plave celé město

Povedlo se! Bohumínští obhájili loňský titul vítěze celostátní plavecké soutěže Plave celé město. Uplavat 100 metrů libovolným způsobem na čas přišlo ve středu 6. října do bohumínského aquacentra 891 lidí.
Zahradníci dali korzu u náměstí Budoucnosti přírodní tvář 6.10.2010

Zahradníci dali korzu u náměstí Budoucnosti přírodní tvář

Nově opravenému korzu u náměstí Budoucnosti doposud stále něco chybělo. Prázdnotou zel velký záhon, který tady v rámci regenerace vznikl. V tomto týdnu si jej zahradníci „vzali do parády“ a oživili jej. Záhon osadili stovkami rostlin.
Stavbaři vysunuli přes trať první čtyři díly nového skřečoňského mostu 5.10.2010

Stavbaři vysunuli přes trať první čtyři díly nového skřečoňského mostu

Stavbaři nového mostu ve Skřečoni se pustili do další etapy jeho výstavby. V pátek 1. října začali vysouvat ocelovou konstrukci nového přemostění přes koleje. Pomocí tlačných lisů vysunuli první čtyři z celkového počtu sedmi dílů.
Rybáři o víkendu číhali na břehu Vrbického jezera na kapříky 4.10.2010

Rybáři o víkendu číhali na břehu Vrbického jezera na kapříky

Kapři ve Vrbickém jezeře se měli v sobotu na pozoru. Přesto se několik z nich chytlo na návnadu rybářů, kteří se sem brzy ráno sjeli na veřejné závody dospělých. Další ročník oblíbeného klání uspořádala místní organizace Českého rybářského svazu.
Ve středu v Bohumíně do plavek, připojujeme se k akci Plave celé město 4.10.2010

Ve středu v Bohumíně do plavek, připojujeme se k akci Plave celé město

Plavci pozor! Bohumín se po roce znovu zapojí do celorepublikové soutěže „Plave celé město“. Přijďte ve středu 6. října uplavat na čas 100 metrů libovolným způsobem a podpořte Bohumín v boji o titul v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel.
 - zobrazit celou zprávu 4.10.2010

Neznámý pachatel kradl v objektu rekonstruované pekárny

Rekonstruovanou budovu pekárny „Na Růžku“ v Novém Bohumíně si o víkendu vyhlédl neznámý zloděj či zloději. Pachatel podle policistů vnikl do objektu někdy od sobotního odpoledne do nedělního rána. Kradl vše, co mu přišlo pod ruku.
Bohumínští vědí, že sůl je nad zlato a vytvoří s ní nový český rekord 4.10.2010

Bohumínští vědí, že sůl je nad zlato a vytvoří s ní nový český rekord

Bohumínští se vrhají na další zápis do české Guinessovy knihy rekordů. Po metání kotrmelců, setkání s knihami a srazu s plyšáky si vezmou na paškál sůl. Stejně jako v pohádce Jana Wericha „Byl jednou jeden král“ budou nosit na náměstí sůl.
Skvělý výkon dovedl tenisty bohumínského týmu Allcare k postupu do oblastního přeboru 4.10.2010

Skvělý výkon dovedl tenisty bohumínského týmu Allcare k postupu do oblastního přeboru

Bohumínští tenisté se radují. Po pěti letech se jim povedlo postoupit do oblastního přeboru. Hráči družstva Sokol Bohumín Allcare předvedli perfektní formu. Po celou dobu letošního ročníku soutěže si jasně šli za svým cílem.
Nádvoří radnice se promění v improvizovanou aukční síň, budou se dražit ztráty a nálezy 3.10.2010

Nádvoří radnice se promění v improvizovanou aukční síň, budou se dražit ztráty a nálezy

Nádvoří bohumínské radnice se promění v improvizovanou aukční síň. Dražit se nebudou žádné drahé obrazy, ale ztráty a nálezy. Mnohdy doslova za pár korun. Veřejná dražba začíná v pondělí 4. října o půl čtvrté odpoledne.
Městské kolo ve střelbě ze vzduchovky opanovaly svými výkony dívky 1.10.2010

Městské kolo ve střelbě ze vzduchovky opanovaly svými výkony dívky

Čtyřiadvacet dívek a chlapců našlo odvahu vzít do ruky vzduchovku a zapojit se do letošního ročníku městského kola ve střelbě. Závodilo se herním systémem dvakrát 10 ran. Maximálně mohli nasbírat 200 bodů. Městské kolo uspořádal Dům dětí a mládeže Fontána
Tisíce hlasovacích lístků dnes začnou v Bohumíně proudit k voličům 1.10.2010

Tisíce hlasovacích lístků dnes začnou v Bohumíně proudit k voličům

Komunální volby se blíží. V Bohumíně právě dnes začíná distribuce hlasovacích lístků k voličům. Tiskárna jich pro potřeby Bohumína zhotovila přes 24 tisíce kusů. Archy velikosti formátu A2 budou lidem osobně doručovat registračním úřadem pověřené osoby.
Policisté pátrají po starším muži, který v pátek v Bohumíně přepadl pobočku Komerční banky 30.9.2010

Policisté pátrají po starším muži, který v pátek v Bohumíně přepadl pobočku Komerční banky

Pobočku Komerční banky v Novém Bohumíně přepadl neznámý pachatel a odnesl si několik desítek tisíc korun. Policisté po neznámém muži pátrají. K loupeži došlo v pátek 24. září před pravým polednem.
 - zobrazit celou zprávu 30.9.2010

Bohumínští záchranáři přivedli v sanitním voze na svět zdravého chlapečka

Záchranáři přivedli v Bohumíně na svět chlapečka přímo v sanitním vozidle. Ve středu krátce po páté hodině ráno vyjela posádka rychlé záchranné pomoci k mladé ženě ve vysokém stupni těhotenství. Dítě se nakonec narodilo v sanitce.
Místní dobrovolní hasiči na pohárové soutěži v Kopytově bodovali 27.9.2010

Místní dobrovolní hasiči na pohárové soutěži v Kopytově bodovali

Záblatí v kategorii mužů a Karviná-Hranice v kategorii žen. To jsou vítězové víkendové pohárové soutěže sborů dobrovolných hasičů, která proběhla v Kopytově. Tradiční klání uspořádala tamní jednotka hasičů.
Knihovna slaví narozeniny K. H. Máchy a Františka Hrubína celotýdenním projektem 27.9.2010

Knihovna slaví narozeniny K. H. Máchy a Františka Hrubína celotýdenním projektem

Ikony české literatury, Karla Hynka Máchu a Františka Hrubína, si v tomto týdnu připomenou v Bohumíně. Předčítáním pohádek a dalšími aktivitami bude knihovna K3 žít od pondělí 27. září do pátku 1. října. Seriál akcí připomene výročí narození obou autorů.
Vrbické jezero bude o první říjnové sobotě hostit veřejné rybářské závody dospělých 27.9.2010

Vrbické jezero bude o první říjnové sobotě hostit veřejné rybářské závody dospělých

Na pruty a návnady ve velkém počtu narazíte v sobotu 2. října na břehu Vrbického jezera v bohumínské části Vrbice. Místní organizace Českého rybářského svazu tady pořádá veřejné rybářské závody dospělých. Lovit se bude v revíru Odra 1A.
Hasiči z Bohumína pomáhali při hašení požáru stohu se slámou v Rychvaldu 25.9.2010

Hasiči z Bohumína pomáhali při hašení požáru stohu se slámou v Rychvaldu

Profesionální hasiči z Nového a dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína pomáhali při hašení požáru stohu se slámou a senem v Rychvaldu. K události došlo ve čtvrtek večer a zásah trval až do časných ranních pátečních hodin.
 - zobrazit celou zprávu 24.9.2010

Motocyklista strhl řízení, zachránil malého chlapce, ale sám utrpěl zranění

Těžká zranění včera večer utrpěl čtyřiapadesátiletý motocyklista v Novém Bohumíně. Jel po ulici Čs. armády ve směru k ulici Okružní, když mu do cesty vběhl malý chlapec. Motocyklista strhl řízení, sám ale upadl na silnici a utrpěl těžká zranění.
Vodáci 9. října uzamknou meandry řeky Odry, přidejte se k letošní poslední plavbě 24.9.2010

Vodáci 9. října uzamknou meandry řeky Odry, přidejte se k letošní poslední plavbě

Vodácká sezóna na řece Odře končí. Poslední organizovaný sjezd je připravený na sobotu 9. října. Uzamykání meandrů Odry odstartuje v 10 hodin na břehu řeky ve Starém Bohumíně. Odtud se vodáci vydají na loďkách do Zabelkova.
V hale zimního stadionu je ledová plocha, začíná sezóna ledního hokeje a veřejného bruslení 23.9.2010

V hale zimního stadionu je ledová plocha, začíná sezóna ledního hokeje a veřejného bruslení

Mražení jede v hale bohumínského zimního stadionu naplno. Sezóna zimních sportů tady startuje už tento týden. Hokejisté zahajují tréninky a o víkendu proběhne první bruslení veřejnosti.
Nevšední obrazy představí v Salónu Maryška výtvarník Svatopluk Holeček 23.9.2010

Nevšední obrazy představí v Salónu Maryška výtvarník Svatopluk Holeček

Výtvarník Svatopluk Holeček, bohumínský rodák, se v závěru září představí v Salónu Maryška s výstavou nazvanou Zlatý věk. V rodném městě Svatopluk Holeček vystavoval naposledy před dvaceti lety. Jedinečnou expozici vytvoří originální obrazy.
V Bochemii dnes proběhne cvičný chlorový poplach, jde o CVIČENÍ 22.9.2010

V Bochemii dnes proběhne cvičný chlorový poplach, jde o CVIČENÍ

Bochemie dnes v pravé poledne vyhlásí ve svém areálu cvičný chlorový poplach. Místem simulovaného úniku chloru bude zásobník chloru, který je umístěn ve výrobním objektu společnosti. Cvičení začne kolem pravého poledne.
Starobohumínští vyjeli v krojích do Vídně po stopách rodu Habsburků 22.9.2010

Starobohumínští vyjeli v krojích do Vídně po stopách rodu Habsburků

Po stopách historie rodu Habsburků se o víkendu vydali členové a přátelé občanského sdružení Přátel bohumínské historie. Jejich cesta proti proudu času je zavedla do hlavního města Rakouska. Hned několik členů výpravy se do Vídně vydalo v krojích.
Rafinérský lesík se dnes otevírá veřejnosti, program pro děti potrvá od 10 do 17 hodin 21.9.2010

Rafinérský lesík se dnes otevírá veřejnosti, program pro děti potrvá od 10 do 17 hodin

V Bohumíně dnes začne oficiálně fungovat druhý největší relaxačně-sportovní areál v centru města. K dosavadnímu parku Petra Bezruče se nově přidá Rafinérský lesík. Kdysi zpustlá oblast nabídne atrakce pro menší i větší děti.
Hokej v Bohumíně s novou sezónou ožívá, klub nabírá nové posily do svých řad 21.9.2010

Hokej v Bohumíně s novou sezónou ožívá, klub nabírá nové posily do svých řad

Podzim se chystá ujmout vlády a na zimní stadion se vrací ledová plocha. To je dobrá zpráva pro vyznavače ledního hokeje. Na novou sezónu se těší také místní klub HC Bohumín. Děti, kterým je hra na bruslích sympatická, zve do svých řad.
V Kopytově se o víkendu utkají v požárním útoku mladí dobrovolní hasiči i družstva dospělých 20.9.2010

V Kopytově se o víkendu utkají v požárním útoku mladí dobrovolní hasiči i družstva dospělých

Okolí požární zbrojnice v Kopytově bude patřit dobrovolným hasičům všech věkových kategorií. V sobotu 25. září tady místní jednotka pořádá hned dva závody v požárním útoku. Dopoledne se na trať vydají děti, odpoledne pak dospělí.
Tradici poutí připomíná ve Starém Bohumíně až do konce září tématická výstava 19.9.2010

Tradici poutí připomíná ve Starém Bohumíně až do konce září tématická výstava

Pouť se letos ve Starém Bohumíně zdržela déle, než kdy jindy. Tradici poutí připomíná výstava v prostorách občanského sdružení Přátel bohumínské historie. Zavzpomínat si na podobu pouti za doby našeho dětství či předků zde můžete až do 30. září.
Kočky, kočky a ještě jednou kočky v novém cyklu besed v Salónu Maryška 17.9.2010

Kočky, kočky a ještě jednou kočky v novém cyklu besed v Salónu Maryška

Kočka je po tisíciletí průvodcem a přítelem člověka. Do tajů jejího světa nahlédne nový cyklus besed v novobohumínském Salónu Maryška. Prvním tématem bude felinoterapie, neboli léčba psychických i tělesných poruch s pomocí kočky.
Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský a Libuše Švormová zahrají v Bohumíně divadlo 14.9.2010

Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský a Libuše Švormová zahrají v Bohumíně divadlo

Doslova hvězdný start letošní podzimní divadelní sezóny na prknech svého pódia připravila pro diváky městská agentura K3. Už tuto sobotu, 18. září, uvede v sále kina komedii „Vstupte!“. V hlavních rolích se představí čtveřice známých herců.
Knihovna v Bohumíně půjčuje čtenářům v nepříznivém počasí deštník na cestu domů 14.9.2010

Knihovna v Bohumíně půjčuje čtenářům v nepříznivém počasí deštník na cestu domů

Jste zrovna u regálu a vybíráte si knihu. V tom venku začne pršet a vypadá to, že hned tak brzy nepřestane. Deštník sebou nemáte. Co si počnete? Nepříjemnou situaci pomáhá návštěvníkům čtenářských oddělení v Novém Bohumíně vyřešit sama knihovna.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad