Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Vinnetou a Old Shatterhand se vracejí do Maryšky 26.8.2020

Vinnetou a Old Shatterhand se vracejí do Maryšky

Fotograf Ladislav Pekárek a bohumínský spolek Maryška zvou na druhou (rozšířenou) reprízu výstavy věnované legendárním postavám příběhů Karla Maye. Indiánský náčelník Vinnetou a jeho přítel Old Shatterhand se vracejí od 1. září do 30. října.
Kafe nebo čaj z nového originál hrnku Bohumína 25.8.2020

Kafe nebo čaj z nového originál hrnku Bohumína

Dopřejte si kafe z originál hrnečku s motivem a logem Bohumína. Zajímavý artikl nejen pro sběratele uvedlo do prodeje radniční informační centrum. Na hrnečku béžové (krémové) barvy je zachycena památkově chráněná budova radnice v Novém Bohumíně.
Ve středu v Moravskoslezském kraji silný vítr 25.8.2020

Ve středu v Moravskoslezském kraji silný vítr

Meteorologové očekávají ve středu 26. srpna v Moravskoslezském kraji silný západní vítr s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h). V dalších dnech bude postupovat ze západní do střední Evropy studená fronta, před ní k nám bude proudit teplý a suchý vzduch.
Hlavní pobočka pošty v náhradním zázemí o měsíc déle 24.8.2020

Hlavní pobočka pošty v náhradním zázemí o měsíc déle

Rekonstrukce hlavní pobočky České pošty se protahuje. Původně plánované dva měsíce nestačí a práce se protáhnou o další čtyři týdny. Hlavní pobočka proto dál úřaduje v provizorním zázemí na 1. nástupišti vlakového nádraží.
Meteorologové předpovídají další silné bouřky 22.8.2020

Meteorologové předpovídají další silné bouřky

Meteorologové v sobotu 22. srpna v podvečer a v noci očekávají v Moravskoslezském kraji ojedinělý výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 60 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h).
Bohumín od 31. srpna obnoví licitace městských bytů 21.8.2020

Bohumín od 31. srpna obnoví licitace městských bytů

Radniční odbor správy domů vypsal první licitace městských bytů. Bohumín je obnoví od pondělí 31. srpna. Prvních prohlídek bytů určených k licitaci se zájemci mohou zúčastnit v pátek 28. srpna.
V Kopytově si připomenou výročí osvobození osady před 75 lety 20.8.2020

V Kopytově si připomenou výročí osvobození osady před 75 lety

V Kopytově slavnostně odhalí takzvaný rozsocháč, protitankovou zábranu z 2. světové války, kterou tamní dobrovolní hasiči po více než sedmdesáti letech vyprostili z koryta řeky Olše. Letní slavnost začíná u zbrojnice v sobotu 22. srpna v 15 hodin.
Déšť zvedá hladiny řek, Olše je v pásmu povodňové aktivity 19.8.2020

Déšť zvedá hladiny řek, Olše je v pásmu povodňové aktivity

Vydatný déšť zvedá hladiny řek. "Vzhledem k již spadlým doznívajícím srážkám předpokládáme v Moravskoslezském kraji vzestupy hladin vodních toků k 2. stupni povodňové aktivity. V povodí Olše nelze vyloučit krátkodobé překročení 3. stupně," uvedli odpoledne meteorologové.
Za 24 hodin v kraji kvůli bouřkám a lijákům skoro 90 výjezdů hasičů 19.8.2020

Za 24 hodin v kraji kvůli bouřkám a lijákům skoro 90 výjezdů hasičů

Vydatný déšť, který zasáhl region v úterý odpoledne, zaměstnal profesionální a dobrovolné hasiče. Od úterního odpoledne do středeční sedmé hodiny ranní napočítali 89 výjezdů.
Industriální cyklotrasa kolem farmy Bezdínek bude dočasně uzavřena 19.8.2020

Industriální cyklotrasa kolem farmy Bezdínek bude dočasně uzavřena

Takzvanou industriální část cyklostezky na trase Věřňovice – Dolní Lutyně – Dětmarovice dočasně v půli září uzavřou zemní práce. Trasa vede v blízkosti míst, kde probíhá těžba štěrku a chystá se její rozšíření.
Bohumín poprvé dějištěm tradičního florbalového Ostrava Cupu 18.8.2020

Bohumín poprvé dějištěm tradičního florbalového Ostrava Cupu

Jubilejní 20. ročník mezinárodního florbalového turnaj Ostrava Cup se letos poprvé bude hrát i v Bohumíně, dorazí týmy z Česka, Polska a Slovenska. Město akci finančně podpořilo. Turnaje se účastní také družstva mladších a starších žáků 1. SC Bohumín 98.
V Bohumíně zahrají na obří gong i didgeridoo 18.8.2020

V Bohumíně zahrají na obří gong i didgeridoo

Setkání anglického hráče na obří gongy a orfické nástroje Beara Love a českého hráče na australský lidový nástroj didgeridoo Ondřeje Smeykala. Hudební tour „Výprava“ pokračuje dalším ročníkem, do Bohumína zavítá ve čtvrtek 3. září 2020 od 20 hodin.
Předregistrace k novému zubaři končí ve středu 19. srpna v 8:00 hodin 17.8.2020

Předregistrace k novému zubaři končí ve středu 19. srpna v 8:00 hodin

Předregistrace do nové ordinace zubního lékaře, který začne od září působit pod hlavičkou Bohumínské městské nemocnice na místní poliklinice, končí ve středu 19. srpna v 8:00 hodin. Lidé tak mají poslední dva dny na to, aby vyplnili on-line formulář na webu města www.bohumin.cz.
Fotbalisté a fandové Bosporu posílají na konto pomoci 14 tisíc 17.8.2020

Fotbalisté a fandové Bosporu posílají na konto pomoci 14 tisíc

Fotbalisté Bohumína a jejich fanoušci pomáhají lidem zasaženým tragickým požárem panelákového bytu. Při domácím utkání mezi sebou vybrali 14 tisíc korun, které posílají na krajem zřízené sbírkové konto.
Republikové stříbro a bronz v benchpressu pro siláky TJ Viktorie 16.8.2020

Republikové stříbro a bronz v benchpressu pro siláky TJ Viktorie

Jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile přivezli z republikového mistrovství v benchpressu siloví trojbojaři starobohumínské TJ Viktorie. Otevřená soutěž se konala v Dírné u Tábora.
V rekordně krátkém čase se povedlo napojit věžák na elektřinu 15.8.2020

V rekordně krátkém čase se povedlo napojit věžák na elektřinu

V pátek (14. 8.) ještě hodinu před půlnocí pracovali revizní technici a specialisté na elektřinu v panelovém domě v ul. Nerudova 1158, který ochromily následky tragického požáru. Ve 23:00 se povedlo napojit na elektřinu i poslední z třinácti pater věžáku.
Jsem nájemníkem požárem zasaženého paneláku Nerudova 1158 14.8.2020 Ukaž na letecké mapě

Jsem nájemníkem požárem zasaženého paneláku Nerudova 1158

Kdy zapnou elektřinu, kdy půjde voda a plyn? Kdo mi pomůže s odstraňováním škod v bytě? Kde najdu pomoc psychologů? Na tyto a další otázky přinášíme odpovědi, stránku a text průběžně aktualizujeme.
Fotbalový Bospor v neděli pomůže a uctí památku obětí 14.8.2020

Fotbalový Bospor v neděli pomůže a uctí památku obětí

Minuta ticha, černá páska na rukávech dresů. Zvláštní rámec bude mít nedělní zápas fotbalistů Bosporu ve druhém divizním kole proti celku Bruntálu. Utkání ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička, které začíná v 16:30 hodin, bude probíhat ve znamení uctění památky tragického požáru.
Rouškám dnes v poledne odzvoní, rozhodli krajští hygienici 14.8.2020

Rouškám dnes v poledne odzvoní, rozhodli krajští hygienici

Dnes v pravé poledne (pátek 14. srpna) končí i na Karvinsku, včetně Bohumína, povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách. Pro konání veřejných akcí už v celém kraji platí pouze celostátní omezení.
Šifrování, střelba ze vzduchovky i armádní cvičiště aneb vojákem na zkoušku 12.8.2020 Ukaž na letecké mapě

Šifrování, střelba ze vzduchovky i armádní cvičiště aneb vojákem na zkoušku

Prohlídky prvorepublikového bunkru, vojenské expozice a techniky, projížďky vojenským transportérem. Atraktivní program čeká na děti i celé rodiny v sobotu 15. srpna u pěchotního srubu MO-S4 Šedá vila, takzvaně u transformátoru.
Výzva pro nájemníky z Nerudovy 1158: co nejrychleji vykliďte potraviny z lednice a zítra v 8 hodin se dostavte do bytů 11.8.2020

Výzva pro nájemníky z Nerudovy 1158: co nejrychleji vykliďte potraviny z lednice a zítra v 8 hodin se dostavte do bytů

Při dnešních elektro revizích v domě v Nerudově ulici 1158 zasaženém sobotním požárem, narazili revizní technici na to, že lidé mají stále v lednicích i mrazácích potraviny. Upozorňují proto obyvatele domu na nutnost co nejrychlejšího vyklizení. V opačném případě hrozí trvalé poškození lednice.
Kraj aktivoval veřejnou sbírku, přispívat je možné do 15. září 11.8.2020

Kraj aktivoval veřejnou sbírku, přispívat je možné do 15. září

Moravskoslezský kraj získal od Ministerstva vnitra ČR potřebné osvědčení, aby mohl zahájit veřejnou sbírku. Jejím cílem je zmírnit následky tragédie při požáru paneláku v Bohumíně. Ti, kteří chtějí přispět, mohou peníze zasílat až do 15. září 2020.
Filmy a pohádky pro děti v bohumínském letním kině 11.8.2020

Filmy a pohádky pro děti v bohumínském letním kině

Jak si naplno užít poslední dva týdny prázdnin? Třeba v letním kině v Bohumíně, které od pátku 14. srpna promítá filmy a pohádkové příběhy pro děti. V srpnu jsou začátky promítání v letním kině od 21:10 hodin a od úterý 18. srpna od 20:30 hodin.
54letého žháře komisař obvinil ze zločinu vraždy a zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení 10.8.2020

54letého žháře komisař obvinil ze zločinu vraždy a zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení

Vrchní policejní komisař obvinil 54letého žháře ze zvlášť závažného zločinu vraždy v souběhu se zvlášť závažným zločinem obecného ohrožení. Byl podán podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.
Veřejná sbírka pro lidi z požárem zasaženého paneláku 10.8.2020

Veřejná sbírka pro lidi z požárem zasaženého paneláku

Moravskoslezský kraj vyhlašuje veřejnou sbírku, jejímž účelem bude zmírnění následků tragického požáru panelového domu v Nerudově ulici. Číslo konta zveřejní v nejbližších dnech a žádá dárce o trpělivost.
Křty a svátky v kostelích na velkoformátových fotografiích 10.8.2020

Křty a svátky v kostelích na velkoformátových fotografiích

Svatby, svátky, křty i kněžská svěcení. Nejzajímavější církevní okamžiky zachytila svými fotoaparáty patnáctka autorů spolku Člověk a víra. Do 28. srpna je putovní výstava k vidění na náměstí ve Starém Bohumíně. Několik snímků je přímo z Bohumínska.
Hasiči zveřejnili podrobnosti k zásahu u požáru s tragickými následky 9.8.2020

Hasiči zveřejnili podrobnosti k zásahu u požáru s tragickými následky

V sobotu v podvečerních hodinách zasahovali hasiči u tragického požáru v 11. patře panelového domu v Bohumíně. Požár velice rychle zachvátil jeden z bytů a vyžádal si celkem 11 lidských životů a několik zraněných osob.
Výzva pro obyvatele z vyhořelého domu 9.8.2020

Výzva pro obyvatele z vyhořelého domu

V domě v Nerudově ulici 1158 město spustilo kvůli četným žádostem obyvatel věžáku tři z pěti stupaček pitné vody. Radnice proto vyzývá nájemníky, aby si co nejdříve ve svých bytech zkontrolovali, zda při evakuaci nenechali puštěnou vodu. Seznam dotčených bytů níže.
Bohumín den poté: vyšetřování pokračuje, lidé se začnou vracet do bytů paneláku 9.8.2020

Bohumín den poté: vyšetřování pokračuje, lidé se začnou vracet do bytů paneláku

11 lidí zemřelo při požáru bytu paneláku v Nerudově ulici čp. 1158. Panelák dnes bude pro obyvatele návratný. Statika domu není narušená. Místostarosta Bohumína Igor Bruzl: Podle našich informací nešlo o sousedské spory ani o rasově motivovaný čin. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o rodinné spory.
Záchranáři: První posádka byla na místě tragédie do pěti minut 9.8.2020

Záchranáři: První posádka byla na místě tragédie do pěti minut

11 mrtvých lidí, tak zní tragická bilance požáru bytu paneláku v Nerudově ulici čp. 1158. Pět osob zemřelo v důsledku pádu z výšky v kombinaci s popáleninami, šest osob včetně tří dětí zemřelo přímo při požáru.
Tragédie na sídlišti v Novém Bohumíně, při požáru zahynulo 11 lidí, zveřejňujeme info pro nájemníky paneláku 8.8.2020

Tragédie na sídlišti v Novém Bohumíně, při požáru zahynulo 11 lidí, zveřejňujeme info pro nájemníky paneláku

Při požáru v panelovém domě v Novém Bohumíně v sobotu 8. srpna zemřelo jedenáct lidí, z toho tři děti. Podle hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka se jednalo o žhářský útok. Bohumín je nájemníkům z nejvíc zasažených bytů paneláku v Nerudově ul. čp. 1158 připraven zajistit náhradní ubytování.
Kvalita vody v Kališově jezeře dál ideální, Vrbické jezero má zónu s otazníkem 8.8.2020

Kvalita vody v Kališově jezeře dál ideální, Vrbické jezero má zónu s otazníkem

Tropy udeřily, chce to osvěžení ... Voda v Kališově i Vrbickém jezeře je ke koupání vhodná, vyplývá z výsledků rozborů hygieniků zveřejněných 6. srpna. Nicméně zvýšenou pozornost doporučují věnovat při koupání ve Vrbickém jezeře.
Fotoklub K3 Bohumín pronikl do ostravského Chagallu 5.8.2020

Fotoklub K3 Bohumín pronikl do ostravského Chagallu

Ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě právě probíhá výstava Fotoklubu K3 Bohumín. Čtrnáct autorů na ní představuje výběr ze své tvorby. Snímky, v nichž se zrcadlí nejrůznější fotografické žánry, postupy i technika, jsou k vidění až do 7. září.
Souprava překročila povolený limit o více než sedm metrů 4.8.2020

Souprava překročila povolený limit o více než sedm metrů

Metr sem, metr tam. Policisté dálničního oddělení Ostrava krajského ředitelství v minulých dnech na „Dé Jedničce“ zjistili a řešili dva případy překročení povolené délky jízdních souprav.
Bohumíňáci pomohli v Beskydech s výsadbou víc než tisícovky nových stromů 4.8.2020

Bohumíňáci pomohli v Beskydech s výsadbou víc než tisícovky nových stromů

Bohumíňáci podporují dobrovolnický projekt Student v lese a sázejí nové stromky na místech, která vyhladil kůrovec. K studentům středních a vysokých ostravských škol se připojila například Gabriela Grillová z Gymnázia Františka Živného a spolu s ní několik seniorů.
27. srpna se kanály ČT ve starém formátu DVB-T odmlčí, přelaďte na DVB-T2 3.8.2020

27. srpna se kanály ČT ve starém formátu DVB-T odmlčí, přelaďte na DVB-T2

Už 27. srpna se v Moravskoslezském kraji odmlčí kanály České televize (ČT) ve starším typu pozemního vysílání s označením DVB-T (klasická televizní anténa), vysílače budou odpojeny. Nalaďte si proto vysílání ČT v novém standardu DVB-T2.
Zkraje týdne mohou být dešťové srážky vydatné 2.8.2020

Zkraje týdne mohou být dešťové srážky vydatné

Region může zasáhnout vydatný déšť. Upozornění meteorologů (nízký stupeň nebezpečí) platí od pondělí 3. srpna 12:00 do úterý 4. srpna 12:00.
Průmyslníci v Moravskoslezském kraji se spojili, chtějí hladký přechod k nízkouhlíkové ekonomice 2.8.2020

Průmyslníci v Moravskoslezském kraji se spojili, chtějí hladký přechod k nízkouhlíkové ekonomice

Sedm průmyslových firem působících v Moravskoslezském kraji se spojilo, aby společnou iniciativou podpořilo přechod kraje k nízkouhlíkové ekonomice. Firmy dohromady zaměstnávají více než 25 tisíc lidí a vytvářejí roční obrat v součtu více než 116 miliard korun.
Na poli v Pudlově vzplál balíkovač, škoda je 350 tisíc 31.7.2020

Na poli v Pudlově vzplál balíkovač, škoda je 350 tisíc

Zemědělský balíčkovač se včera v podvečer (30. července) ocitl na poli v Bohumíně-Pudlově v plamenech. Požár zasáhl i část polního strniště. Předběžná škoda je podle hasičů 350 tisíc korun.
Policisté hledají svědky dopravní nehody na dálnici 31.7.2020

Policisté hledají svědky dopravní nehody na dálnici

Po dálnici D1 na Ostravsku jede vozidlo v protisměru. Tohle hlášení policisté přijali ve čtvrtek 30. července kolem osmé hodiny večer. Okamžitě vyjeli k místu.
Za zlodějem ukradená morčata už mají v Mauglího ranči nová 31.7.2020

Za zlodějem ukradená morčata už mají v Mauglího ranči nová

V Mauglího ranči v hobbyparku se zabydlela rodinka nových morčat, která zaplnila prázdný výběh. Původní tři morčata totiž neznámý zloděj minulý týden z ranče ukradl. Zvrhlý pachatel navíc nenávratně poškodil strom, rostoucí poblíž.
Zdarma do vybraných zámků, hradů a dalších zajímavých míst kraje 29.7.2020

Zdarma do vybraných zámků, hradů a dalších zajímavých míst kraje

Tři nezapomenutelné víkendy mohou strávit rodiny s dětmi na zajímavých místech v regionu. Moravskoslezský kraj pořádá v září Dny rodin 2020, jejichž součástí budou volné vstupy do vybraných zámků, hradů a dalších lokalit. K tomu připraví i zábavný program a soutěže.
Mladí rybáři si na mistrovství Slovenska vychytali tři zlaté a jednu stříbrnou 29.7.2020

Mladí rybáři si na mistrovství Slovenska vychytali tři zlaté a jednu stříbrnou

Tři zlaté a jednu stříbrnou medaili „ulovili“ mladí rybáři z bohumínské organizace Českého rybářského svazu na mezinárodním mistrovství Slovenska v rybolovné technice. Prestižní soutěž proběhla v Nových Zámcích.
Do krajského zastupitelstva chce dvacet subjektů, méně než posledně 29.7.2020

Do krajského zastupitelstva chce dvacet subjektů, méně než posledně

Kandidátní listinu pro krajské volby, které se budou konat 2. a 3. října, podalo Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě 20 politických stran, hnutí a jejich koalic. O přízeň voličů tak bude usilovat o 5 politických seskupení méně než v roce 2016.
V Rychvaldu opravili dobový altán z první republiky, přispěla řada dárců 28.7.2020

V Rychvaldu opravili dobový altán z první republiky, přispěla řada dárců

Dobrá věc se podařila. Sokolům se v sousedním Rychvaldě povedlo obnovit zahradní altán z časů první republiky. Jeho opravu v rámci takzvaných zaměstnaneckých grantů podpořila i Nadace ČEZ.
Hygienici kontrolují dodržování přijatých mimořádných opatření 28.7.2020

Hygienici kontrolují dodržování přijatých mimořádných opatření

Moravskoslezští krajští hygienici kontrolují dodržování jimi vydaných mimořádných opatření, přijatých kvůli šíření koronaviru. V minulém týdnu, od 20. do 24. července, provedli dvanáct kontrol.
V úterý budou tropy a hic, teplota atakuje třicítku, pak přijdou bouřky 27.7.2020

V úterý budou tropy a hic, teplota atakuje třicítku, pak přijdou bouřky

Teploty budou v úterý 28. července v regionu většinou překračovat 31 stupňů Celsia, upozornili moravskoslezští meteorologové. Výstraha platí od 11 do 20 hodin a má označení nízký stupeň nebezpečí.
Rockwool dodržel dobrovolnou dohodu s krajem 26.7.2020

Rockwool dodržel dobrovolnou dohodu s krajem

Společnost Rockwool, která má svůj výrobní závod ve Skřečoni, se zavázala Moravskoslezskému kraji k aktivitám, které podnikne nad rámec zákonných požadavků a povedou k menšímu zatížení životního prostředí. V roce 2019 byly všechny závazky splněny.
Den na D1: policisté zkontrolovali stovku aut, rozdali padesát pokut 25.7.2020

Den na D1: policisté zkontrolovali stovku aut, rozdali padesát pokut

Stovku vozidel za jeden den zkontrolovali moravskoslezští dopravní policisté na dálnici D1, odhalili 50 dopravních přestupků. 47 z nich vyřídili v příkazním řízení (blokovou pokutou) a zbytek předali příslušnému správnímu orgánu.
Veslování pro veřejnost se přesouvá do Hobbyparku 22.7.2020

Veslování pro veřejnost se přesouvá do Hobbyparku

Koronavirus zhatil Jarmark na hranici a s ním spojenou doprovodnou sportovní akci Veslujeme do středu Země, která se konává na starobohumínském náměstí. Organizátoři nyní vymysleli náhradní plán. Trenažéry umístí tuto neděli do Hobbyparku, kde si zájemci budou moci zkusit odveslovat půl kilometru.
Tramvaje, meandry Odry i železnice motivem nových magnetek 22.7.2020

Tramvaje, meandry Odry i železnice motivem nových magnetek

Nejen významnou úlohu železnice pro rozvoj Bohumína připomíná nová série upomínkových magnetek, které vydala bohumínská radnice podle grafických návrhů fotografa Jiřího Spáčila.
Ostrý start! Fotbalový Bospor začne divizi v Karviné 21.7.2020

Ostrý start! Fotbalový Bospor začne divizi v Karviné

Při losu nadcházejícího ročníku Moravskoslezské divize F připadlo Bosporu pořadové číslo 12, které v konečném důsledku poslalo svěřence trenéra Martina Špičky k prvnímu zápasu o druhém srpnovém víkendu na pořádně horkou půdu.
Bobeš pořádá seminář na téma Nerozumím si se školou či školkou 20.7.2020

Bobeš pořádá seminář na téma Nerozumím si se školou či školkou

Centrum rodiny Bobeš už myslí na nový školní rok. Pořádá setkání na téma „Nerozumím si se školou/školkou“ se zaměřením na nástup do první třídy. Seminář s konzultacemi proběhne ve středu 22. července od 15 do 18 hodin v herně v Nerudově ulici.
Meteorologové předpovídají na neděli silné bouřky 18.7.2020

Meteorologové předpovídají na neděli silné bouřky

V neděli 19. července mohou region zasáhnout silné bouřky. Výstraha meteorologů (nízký stupeň nebezpečí) v neděli platí od 12 do 22 hodin. Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek zejména s přívalovými srážkami kolem 30 mm.
Pomozte v léčbě pozitivních pacientů, vyzývá krevní centrum 15.7.2020

Pomozte v léčbě pozitivních pacientů, vyzývá krevní centrum

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava hledá muže, kteří prodělali koronavirovou infekci a jsou ochotni darovat takzvanou rekonvalescentní plazmu. Mohou tak pomoci v léčbě dalších pacientů pozitivních na Covid-19.
Senioři posílají izolovaným seniorům pohlednice, podpoříte je? 15.7.2020

Senioři posílají izolovaným seniorům pohlednice, podpoříte je?

Od půlky března jsou kvůli mimořádným opatřením a šíření koronaviru na Karvinsku v izolaci klienti domovů důchodců. Nezapomínáme na vás, píší jim na pohlednicích členové Seniorklubu Bohumín. Dosud doručili babičkám a dědečkům přes 500 obrázkových vzkazů.
Tomáš Klus s bohumínskou Alma Mater hledají dárce pro malého Jirku 14.7.2020

Tomáš Klus s bohumínskou Alma Mater hledají dárce pro malého Jirku

Jiří Dostál z Brněnska byl ještě před pár měsíci zdravý kluk, chodil do 5. třídy. Po běžné prohlídce u obvodního lékaře se mu ovšem změnil život. Diagnostikovali mu Pancytopenii – Aplastickou anémii. Vhodného dárce kostní dřeně chlapci pomáhá najít bohumínský spolek Alma Mater.
BM servis buduje na skládce odpadů systém odplynění 13.7.2020

BM servis buduje na skládce odpadů systém odplynění

Další etapu odplynění skládky směsného komunálního odpadu v létě realizují bohumínské technické služby, práce by měly skončit v polovině července. BM servis do odplynění investuje přibližně 600 tisíc korun.
Velká letní soutěž o origoš hrnek nej diváka letního kina plus plavenky 11.7.2020

Velká letní soutěž o origoš hrnek nej diváka letního kina plus plavenky

Mrkněte na letní vydání magazínu Kdo ví, odpoví a zapojte se do soutěže. Hrajeme tradičně o lístky na akce K3 Bohumín, o plavenky do aquacentra Bospor, a jako bonus je ve hře originální hrneček pro nej diváka letního kina.
Tropy v sobotu vystřídá vydatný déšť, předpovídají meteorologové 10.7.2020

Tropy v sobotu vystřídá vydatný déšť, předpovídají meteorologové

V sobotu 11. července může region zasáhnout vydatný déšť s úhrny nad 40 mm/12h. Upozornění ČHMÚ (nízký stupeň nebezpečí) platí od 00:00 do 18:00. Vzhledem k očekávaným srážkám meteorologové vyhlásili povodňovou bdělost (nízký stupeň nebezpečí).
Do Bohumína zavítá rugby, zahrají si ho vozíčkáři 10.7.2020

Do Bohumína zavítá rugby, zahrají si ho vozíčkáři

Do Bohumína o víkendu zavítá Česká národní liga rugby vozíčkářů. Hráči z Ostravy, Loun a Prahy se v sobotu 11. července od 12 hodin představí ve sportovní hale Bospor u aquacentra.
Na pískovišti uprostřed sídliště vyrostla laboratoř 10.7.2020

Na pískovišti uprostřed sídliště vyrostla laboratoř

Nové herní prvky pro děti, úprava hřiště pro plážový volejbal, sanace zdiva v městském muzeu. Léto je hlavní sezónou prací a realizací nápadů také pro radniční odbor školství, kultury a sportu.
Výzva Bohumíňákům bez zubaře: Přestaňte kvůli registraci bombardovat ordinaci, v níž budoucí stomatolog pracuje 9.7.2020

Výzva Bohumíňákům bez zubaře: Přestaňte kvůli registraci bombardovat ordinaci, v níž budoucí stomatolog pracuje

Zpráva o novém zubaři zvedla Bohumíňáky ze židle. Nechtějí čekat do doby, než bude spuštěna registrace. Na vlastní pěst se proto zkouší dostat do péče nového stomatologa už teď. Nejen že volají a píší na radnici, ale začali bombardovat ambulanci, v níž teď budoucí bohumínský stomatolog působí.
Repliky osobních zbraní z první republiky i poplachové zvonky novinkami v bunkru 9.7.2020

Repliky osobních zbraní z první republiky i poplachové zvonky novinkami v bunkru

Nejen repliky osobních zbraní vojáků z časů první republiky budou novinkami v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati, kde funguje muzeum. Klub vojenské historie Bohumín dovybavuje nejen expozici díky dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje.
Pošta partner ve Skřečoni a provozní doba o prázdninách 8.7.2020

Pošta partner ve Skřečoni a provozní doba o prázdninách

Pošta partner ve Skřečoni o prázdninách upravuje provozní dobu. Mění se pouze otevírací doba, rozsah hodin a služeb zůstává beze změn, informovala o tom bohumínská centrála České pošty.
Našlapaný ročník bohumínské volejbalové ligy ovládli hráči All Blacks 7.7.2020

Našlapaný ročník bohumínské volejbalové ligy ovládli hráči All Blacks

Vítězem 22. ročníku Bohumínské městské volejbalové ligy je tým All Blacks. Do soutěže se letos přihlásilo 10 týmů složených z hráčů z Bohumína, Rychvaldu, Orlové, Dolní Lutyně nebo Ostravy. Soutěž finančně podporuje město Bohumín.
Odstartovala anketa Moravskoslezská sestra 2020 5.7.2020

Odstartovala anketa Moravskoslezská sestra 2020

Odstartoval šestý ročník prestižní ankety Moravskoslezská sestra, která ocení každodenní náročnou a nenahraditelnou práci zdravotnického personálu. Koná se pod záštitou ministra zdravotnictví, hejtmana Moravskoslezského kraje a prezidentky České asociace sester.
Jeden mrtvý a dva zranění při tragické nehodě v Rychvaldu 4.7.2020

Jeden mrtvý a dva zranění při tragické nehodě v Rychvaldu

K tragické dopravní nehodě dvou osobních aut došlo v pátek 3. července před půl dvanáctou dopoledne v ulici Orlovská v Rychvaldu, směrem na Ostravu u rybníku Cihelňák. Jedna osoba při nehodě zemřela, další dvě byly zraněny.
Hasiči z Bohumína pomáhali v okolních obcích s čerpáním vody 3.7.2020

Hasiči z Bohumína pomáhali v okolních obcích s čerpáním vody

Přes 130 výjezdů kvůli počasí mají za sebou od čtvrtečního rána do páteční šesté hodiny ranní (3. července) profesionální a dobrovolní hasiči Moravskoslezského kraje. Hasiči z Bohumína museli pomáhat v okolních obcích a městech.
Třináctka polotmavá ze Skřečoně je regionální potravinou severní Moravy a Slezska 3.7.2020

Třináctka polotmavá ze Skřečoně je regionální potravinou severní Moravy a Slezska

Třináctka silné polotmavé pivo Skřečoňský žabák z rodinného pivovaru v bohumínské části Skřečoň je Regionální potravinou Moravskoslezského kraje roku 2020. Soutěž Regionální potravina už 11. rokem upozorňuje na místní farmáře a producenty.
Pro děti i dospělé, Fontána nabízí poslední volná místa pobytových táborů 1.7.2020

Pro děti i dospělé, Fontána nabízí poslední volná místa pobytových táborů

Prázdniny začaly. Stále nemáte volnočasový program pro své ratolesti? Zkuste mrknout na nabídku bohumínského domu dětí a mládeže. Fontána má na několika turnusech pobytových táborů ještě pořád volná místa.
Rekonstrukce mostů dálnice D1 se neobejde bez omezení silničního provozu 1.7.2020

Rekonstrukce mostů dálnice D1 se neobejde bez omezení silničního provozu

Plánujete cestu na dovolenou po "Dé Jedničce"? Počítejte s omezením silničního provozu kvůli opravám. Ředitelství silnic a dálnic ČR informovalo o plánované rekonstrukci dálničních mostů na D1 v okrese Nový Jičín.
Bohumín odměnil nejlepší deváťáky nejen poukázkami k nákupu sportovního zboží 30.6.2020

Bohumín odměnil nejlepší deváťáky nejen poukázkami k nákupu sportovního zboží

Bohumín ocenil šestnáct nejlepších žáků 9. tříd bohumínských základních škol a příslušných ročníků víceletého gymnázia. Návrhy k ocenění podali ředitelé škol na návrh třídních učitelů.
Policisté si posvítili na hříšné řidiče, v jejich síti uvízla i žena rekordmanka 30.6.2020

Policisté si posvítili na hříšné řidiče, v jejich síti uvízla i žena rekordmanka

3778 vozidel a motocyklů v průběhu čtyř uplynulých dnů zkontrolovali policisté v Moravskoslezském kraji. Šlo o první dopravně-bezpečnostní akci naplánovanou na prázdniny. V příkazním řízení rozdali pokuty za skoro 300 tisíc korun. V jejich síti uvízla taky žena rekordmanka.
Detektivky, romány i červená knihovna na antikvariátu za pár korun 29.6.2020

Detektivky, romány i červená knihovna na antikvariátu za pár korun

Starší, ale pořád atraktivní. Bohumínská knihovna K3 nabídne vyřazené knihy, časopisy i komiksy pro děti a dospělé na dalším oblíbeném antikvariátu. Tituly pořídíte za pár korun. Na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně, ve středu 1. července od 9 do 18 hodin, vstup zdarma.
U Kauflandu zprovoznili rychlodobíjecí stanici pro elektromobily 27.6.2020

U Kauflandu zprovoznili rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Rychlodobíjecí stanice pro elektromobily začala v Bohumíně fungovat v ulici 9. května u supermarketu Kaufland. Pokračuje tak spolupráce Kauflandu s ČEZem, která už v ČR rozšířila nabídku pro řidiče e-aut o celkem 33 dobíjecích stojanů u 28 prodejen.
Loučení s předškoláky v mateřince Fit korona nepřekazila 26.6.2020

Loučení s předškoláky v mateřince Fit korona nepřekazila

S mateřinkou se navzdory době koronavirové rozloučili, jak se patří. Mateřská škola FIT pozvala budoucí prvňáčky, kteří po prázdninách nastupují do základní školy, osobním, originálně laděným dopisem na nefalšovanou rozlučku.
Kristián a Erik utekli z diagnostického ústavu, pomůžete je najít? 25.6.2020

Kristián a Erik utekli z diagnostického ústavu, pomůžete je najít?

Zalíbily se jim krádeže. Pomůžete policii s jejich dopadením? Třetím měsícem jsou na útěku dva chovanci Dětského diagnostického ústavu Bohumín-Šunychl, Kristián Čureja a Erik Kandrač (oba ročník narození 2006). Pátrání zatím nepřineslo výsledky.
Léto uvítají v kulturním Salonu Maryška operními áriemi 25.6.2020

Léto uvítají v kulturním Salonu Maryška operními áriemi

Nejlepšími operními kousky v bohumínském kulturním Salonu Maryška uvítají léto. Legendární učitelka operního zpěvu Nina Kriutchková a její studenti zde koncertují už zítra (pátek 26. června) od 17:30 hodin.
Meteorologové znovu upozorňují na silné bouřky 25.6.2020

Meteorologové znovu upozorňují na silné bouřky

Meteorologové znovu upozorňují na silné bouřky, které mohou Moravskoslezský kraj zasáhnout v pátek a v noci na sobotu. Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry se středem nad střední Evropou.
Kraj: Doba covidová potvrdila, že se na ovzduší podepisují lokální topeniště 25.6.2020

Kraj: Doba covidová potvrdila, že se na ovzduší podepisují lokální topeniště

Pandemie koronaviru a vládní opatření v době nouzového stavu způsobily pokles dopravy i průmyslové výroby. Očekávané snížení prašnosti a zlepšení ovzduší se nedostavilo. Prašnost dokonce stoupla skoro o 7 procent, a to i kvůli intenzivnějšímu vytápění domácností.
Meteorologové průběžně zpřesňují výstrahu k vydatnému dešti 21.6.2020

Meteorologové průběžně zpřesňují výstrahu k vydatnému dešti

Meteorologové zpřesňují výstrahu spojenou s vydatnými dešťovými srážkami v Moravskoslezském kraji. Řeky v regionu mohou vystoupat k druhému, menší toky ojediněle až k třetímu stupni povodňové aktivity.
Děti z vodáckého kroužku strávily víkend ve Štramberku 20.6.2020

Děti z vodáckého kroužku strávily víkend ve Štramberku

Škola v přírodě, závěrečný školní výlet, o to všechno letos děti kvůli koronaviru přišly. Stmelovací aktivity se jim snaží vynahradit volnočasové organizace. Malí vodáci z Bohumína, Orlové, Dolní Lutyně a Dětmarovic se vydali pod hlavičkou vodáckého spolku Posejdon na víkendový pobyt do Štramberku.
Dřevěné hračky, keramika nebo košíky z jarmarku sociálně terapeutických dílen 19.6.2020

Dřevěné hračky, keramika nebo košíky z jarmarku sociálně terapeutických dílen

Rukodělné výrobky klientů ze sociálně terapeutických dílen Klíček nabídne dvoudenní jarmark v centru Bohumína. Nejen dřevěné hračky a keramiku si můžete pořídit v pondělí 22. a v úterý 23. června po oba dny od 9 do 14 hodin v městském centru sociálních služeb v Masarykově ulici.
Vydatné dešťové srážky v regionu zvednou hladiny řek 19.6.2020

Vydatné dešťové srážky v regionu zvednou hladiny řek

Meteorologové upřesnili výstrahu spojenou s vydatnými dešťovými srážkami v Moravskoslezském kraji. Řeky v regionu mohou vystoupat k druhému, ojediněle až ke třetímu stupni povodňové aktivity.
Meteorologové upozornili na extrémní dešťové srážky 18.6.2020

Meteorologové upozornili na extrémní dešťové srážky

Meteorologové upozorňují na možnost extrémních dešťových srážek. Počasí u nás bude ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad střední a východní Evropou.
U hořících zásobníků na plyn zasahují v Českém Těšíně také hasiči z Bohumína 18.6.2020

U hořících zásobníků na plyn zasahují v Českém Těšíně také hasiči z Bohumína

Deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, včetně jednotky krajských hasičů z Bohumína a jednotky dobrovolných hasičů ze Starého Bohumína, zasahuje od čtvrtečního rána (18.6.2020) v Českém Těšíně u požáru dvou nadzemních zásobníků na zkapalněný propan butan.
Bohumínská Alma mater odstartovala Na dřeň tour, hledá dárce kostní dřeně 18.6.2020

Bohumínská Alma mater odstartovala Na dřeň tour, hledá dárce kostní dřeně

Nový typ koronaviru zasáhl do mnoha sfér. Celosvětově se například téměř zastavil nábor do registrů dárců kostní dřeně. Bohumínský spolek Alma mater proto připravil na léto projekt „Na dřeň Tour 2020“, který odstartoval v Bohumíně.
Žena na elektrokole se střetla se závodní cyklistkou 17.6.2020

Žena na elektrokole se střetla se závodní cyklistkou

Elektrokolo a závodní jízdní kolo. Dvě ženy (47 a 21 let) na jízdních kolech se včera (16. června) krátce po 18. hodině střetly na silnici III. třídy ulice Petřvaldská v Rychvaldu.
Do světa psích útuláčků zve den otevřených dveří 17.6.2020

Do světa psích útuláčků zve den otevřených dveří

Kynologové a atraktivní ukázka jejich práce, vegan stánek, hry pro děti a hlavně čtyřnozí kamarádi čekající na nový domov. Bohumínský psí útulek pořádá den otevřených dveří. V areálu bývalých kasáren v ul. Větrná v Šunychlu, v neděli 28. června od 10 do 16 hodin.
Meteorologové znovu varují před silnými bouřkami 17.6.2020

Meteorologové znovu varují před silnými bouřkami

Meteorologové znovu upozorňují na silné bouřky. Region mohou zasáhnout od čtvrtka 18. června 12:00 do pátku 19. června 02:00. Výstražná meteozpráva má označení nízký stupeň nebezpečí.
Pobočka pošty ve Skřečoni se v závěru června zabydlí na nové adrese 16.6.2020

Pobočka pošty ve Skřečoni se v závěru června zabydlí na nové adrese

Posledních několik málo dnů zbývá Poště Partner na adrese ul. 1. máje 145 v bohumínské části Skřečoň. Počátkem letních prázdnin začne fungovat na nové adrese.
Hlavní pobočka České pošty v Bohumíně se dočasně přestěhuje 15.6.2020

Hlavní pobočka České pošty v Bohumíně se dočasně přestěhuje

Hlavní pobočka České pošty v Bohumíně bude o letních prázdninách úřadovat na jiné adrese, musí se přestěhovat. Část budovy vlakového nádraží, kde sídlí, prochází opravou.
Osobní auto se na piškotu ve Skřečoni střetlo s Tatrou 15.6.2020

Osobní auto se na piškotu ve Skřečoni střetlo s Tatrou

Nehoda osobního auta s tatrovkou v pondělí 15. června ráno (krátce po 6. hodině) komplikovala provoz na kruhovém objezdu zvaném „piškot“ ve Skřečoni. Dvaadvacetiletá řidička se s osobním autem ocitla uprostřed kruháče.
Fotbalová Bitva o Bohumín bude i pomáhat 12.6.2020

Fotbalová Bitva o Bohumín bude i pomáhat

Bude to souboj jako řemen, byť soupeře pořád dělí ve fotbalové hierarchii nějaké to patro. Divizní Bospor se v přípravném utkání a městském derby v sobotu 20. června na hlavním hřišti Fotbalového areálu Pavla Srnička za parkem střetne s ambiciózním účastníkem 1.B třídy Slovanem Záblatí.
Meteorologové upozornili na silné bouřky 11.6.2020

Meteorologové upozornili na silné bouřky

Meteorologové upozornili na silné bouřky. Region mohou zasáhnout dnes odpoledne (11. června) od 13 do 24 hodin, výstrahu označili nízkým stupněm nebezpečí.
Klubové roušky v Bohumíně pomáhaly hned dvakrát 11.6.2020

Klubové roušky v Bohumíně pomáhaly hned dvakrát

Pět tisíc korun, které pomohou mimo jiné k zakoupení audioknih pro klienty domova seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně. Sportovnímu klubu 1. SC Bohumín 98 se povedla dobročinná akce spojená s rouškami. Právě výtěžek z jejich prodeje podpoří babičky a dědečky.
Sport a dobrodružství, příměstské tábory v létě nabídne také Bospor 10.6.2020

Sport a dobrodružství, příměstské tábory v létě nabídne také Bospor

Nabídka letních příměstských táborů je letos v Bohumíně bohatá. Doplní ji také městský Bospor, který na léto chystá dva turnusy: sportovní a dobrodružný příměstský tábor.
Jízdní kola, power banky i kožešina půjdou v Bohumíně do dražby 9.6.2020

Jízdní kola, power banky i kožešina půjdou v Bohumíně do dražby

Nejen jízdní kola, power banky, rádio nebo kožešina jsou v nabídce veřejné dražby ztrát a nálezů v Bohumíně. Radnice ji pořádá 22. června od 15 hodin na nádvoří městského úřadu.
Jeřáb odstranil covidové hraniční betonové zátarasy 8.6.2020

Jeřáb odstranil covidové hraniční betonové zátarasy

Hraniční zátarasy z těžkých betonových prvků odstranili na dvou desítkách hraničních přechodů mezi Moravskoslezským krajem a Polskem krajští hasiči. Pomáhaly jim v tom dva automobilové jeřáby Demag/Terex.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad