Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Bohumíňák Karel Ryl bude bojovat za Českou republiku na mezinárodních hasičských hrách CTIF 21.7.2009

Bohumíňák Karel Ryl bude bojovat za Českou republiku na mezinárodních hasičských hrách CTIF

Ostrava žije mezinárodními hasičskými hrami CTIF. Podobně velké klání se do České republiky vrátilo téměř po 40 letech. Českou republiku bude v jejím sportovním „A“ družstvu reprezentovat také Karel Ryl, rodák z Bohumína a člen SDH z Vrbice.
Řidiči pozor! Ulice 1. máje bude dnes večer zhruba na dvě hodiny pro dopravu ZCELA UZAVŘENA 21.7.2009

Řidiči pozor! Ulice 1. máje bude dnes večer zhruba na dvě hodiny pro dopravu ZCELA UZAVŘENA

Pro dopravu zcela uzavřena bude dnes večer silnice 1/67 v ulici 1. máje u mostu v Bohumíně-Skřečoni. V místě bude probíhat výměna nejvíce poškozených betonových panelů v tamní provizorní komunikaci. Omezení potrvá od 19 do 21 hodin.
Sci-fi v bohumínském letním kině zaujalo 300 diváků, největší úspěch měl X-Men 21.7.2009 Zobrazit virtuální prohlídku

Sci-fi v bohumínském letním kině zaujalo 300 diváků, největší úspěch měl X-Men

Filmový festival na téma sci-fi si v Bohumíně nenechalo v minulém týdnu ujít přes 300 návštěvníků. O jejich pozornost se ucházelo šest snímků natočených v době od šedesátých let do současnosti. Největší návštěvnosti se těšil koprodukční snímek X-Man.
Příspěvek na péči, za porušení povinnosti nově pokuta až 20 tisíc korun 20.7.2009

Příspěvek na péči, za porušení povinnosti nově pokuta až 20 tisíc korun

Na straně jedné zvýšení příspěvku na péči o tisícikorunu, na straně druhé větší zodpovědnost za včasné oznámení změn, které při pobírání dávky hrají roli. I to se sebou přináší novela zákona o sociálních službách, která nabude účinnosti od 1. srpna.
Na Kališově jezeře utonul devítiletý chlapec, objevili jej potápěči 18.7.2009

Na Kališově jezeře utonul devítiletý chlapec, objevili jej potápěči

Policisté v pátek večer (17. července) pátrali po devítiletém chlapci, který se pohřešoval u Kališova jezera v Bohumíně-Šunychlu. Do akce byli nasazeni také psovodi a potápěči. Ti také chlapce později nalezli utonulého přibližně 40 metrů od břehu jezera.
Silničáři v Záblatí provizorně opravili největší škody, připravují větší zásah 17.7.2009

Silničáři v Záblatí provizorně opravili největší škody, připravují větší zásah

Záblatským kopcem musejí po středeční bouřce s přívalovými dešti řidiči projíždět s větší opatrností. Voda vymlela zhruba metr velkou díru v krajnici například v zatáčce u mateřské školy Bambino. Na místě včera zasahovali cestáři Správy silnic MS kraje.
Hasiči z Bohumína aktivně podpoří největší mezinárodní hry hasičů CTIF 17.7.2009

Hasiči z Bohumína aktivně podpoří největší mezinárodní hry hasičů CTIF

Hasiči z bohumínské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje aktivně podpoří největší hasičskou akci v dějinách České republiky - hry CTIF. Pět bohumínských hasičů bude ve skupině deseti vybraných vlajkonošů.
 - zobrazit celou zprávu 16.7.2009

Noční bouřka: voda podemlela silnici na Záblatském kopci, v pohotovosti byla i nemocnice

Vydatná bouřka doprovázená kroupami a silným lijákem, která se včera ve večerních hodinách prohnala Bohumínskem, podle všeho nenapáchala větší škody. Snad nejvážnější je situace v Záblatí, kde voda podemlela krajnice tamní komunikace.
Bohumínský Rockwool propustí kvůli krizi 50 zaměstnanců 15.7.2009

Bohumínský Rockwool propustí kvůli krizi 50 zaměstnanců

Bohumínský závod společnosti Rockwool propustí kvůli krizi 50 zaměstnanců. Zjistila to Česká tisková kancelář. Firma omezí výrobu kvůli nižší poptávce vlivem hospodářské krize. O hromadném propouštění dnes rozhodlo představenstvo společnosti.
Obrazy z Léto-kruhů jsou dočasně v kostelní věži 14.7.2009

Obrazy z Léto-kruhů jsou dočasně v kostelní věži

Obrazy vzniklé na letošním 9. ročníku letního festivalu Léto-kruhy našly dočasný azyl ve věži farního kostela Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. Občanské sdružení Maryška se na tom dohodlo s tamní římskokatolickou farností.
Do Záblatí v sobotu zamíří dobrovolní hasiči na dětské i dospělé závody 14.7.2009

Do Záblatí v sobotu zamíří dobrovolní hasiči na dětské i dospělé závody

Záblatí bude v sobotu 18. července patřit hasičům. Dopoledne i odpoledne tady místní sbor dobrovolných hasičů pořádá soutěže v požárním sportu. Závod s časem a vodou odstartuje dopoledne v 9 a odpoledne v 15 hodin.
Pošta ve Skřečoni přepadena, pachatele zadržel všímavý a odvážný svědek 13.7.2009

Pošta ve Skřečoni přepadena, pachatele zadržel všímavý a odvážný svědek

V pátek dopoledne došlo na poště ve Skřečoni k přepadení. Třiatřicetiletý pachatel vešel do budovy a u přepážky uchopil zezadu pětaosmdesátiletého muže. Ke krku mu pachatel přiložil nůž s pohrůžkou, že muži ublíží, pokud mu pracovnice pošty nevydá peníze.
Ve starobohumínském kostele opravují varhany 13.7.2009

Ve starobohumínském kostele opravují varhany

Ve farním kostele Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně se v těchto dnech pustili do generální opravy varhan. Na obnově hudebního nástroj stráví dva renomovaní varhanáři přibližně jeden měsíc. Náklady na opravu činí 250 tisíc korun.
Ostrava žije Colours of Ostrava, na festivalu má své zastoupení také Bohumín 11.7.2009

Ostrava žije Colours of Ostrava, na festivalu má své zastoupení také Bohumín

Moravskoslezská metropole žije až do neděle 12. července festivalem Colours of Ostrava. Na festivalu se můžete potkat také se zástupci občanského sdružení Maryška, které se přidalo k ostravské skupině hnutí Nenásilí podporující Světový pochod za mír.
Fontána, kterou poškodily přívalové deště, opět chrlí vodu 9.7.2009

Fontána, kterou poškodily přívalové deště, opět chrlí vodu

Fontána „Soutok Odry s Olší“ na novobohumínském náměstí T. G. Masaryka byla téměř 14 dní mimo mimo provoz. Z jejích trysek přestala chrlit voda poté, co strojovnu fontány zalila o posledním červnovém dni voda z přívalových dešťů.
 - zobrazit celou zprávu 9.7.2009

Želví labyrint ještě není dokončený a už čelí nájezdům vandalů

Na zahradě dětského stacionáře Salome Slezské diakonie v Novém Bohumíně vzniká originální interaktivní prvek. „Želví zahrada“ je určena dětem s nejrůznějším typem handicapu. Přestože ještě není dokončena, už čelí nájezdům nenechavých vandalů.
Knihovna o prázdninách posílila provoz dětského oddělení 9.7.2009

Knihovna o prázdninách posílila provoz dětského oddělení

Knihovna K3 ve svém centrálním pracovišti na Vrchlického ulici v Novém Bohumíně zareagovala na právě probíhající prázdniny rozšířením provozní doby svého dětského oddělení. Děti si mohou vypůjčit knížky nebo časopisy mimořádně každé všední dopoledne.
Kulturní sál domu dětí a mládeže už má novou fasádu 9.7.2009

Kulturní sál domu dětí a mládeže už má novou fasádu

Nová podoba kulturního sálu domu dětí a mládeže se rýsuje. Zateplení objektu a výměna oken i dveří míří do finále. Patrná je už také fasáda, která bude nově oranžovo-žlutá. Pro dokončení prací zbývají dělníkům ještě necelé tři týdny.
 - zobrazit celou zprávu 8.7.2009

Filmový festival nabídne na plátně letního kina žánr sci-fi

Přátelé sci-fi žánru míří do bohumínského letního kina. Od pondělí 13. do soboty 18. července bude tamní promítací plátno patřit jen jim. Městská agentura K3 v letním kině pořádá další ročník svého filmového festivalu. Začátky promítání jsou v 21.15 hod.
Dobrovolní hasiči z Kopytova mají 85 let, jejich činnost mapuje výstava 3.7.2009

Dobrovolní hasiči z Kopytova mají 85 let, jejich činnost mapuje výstava

Sbor dobrovolných hasičů v Kopytově slaví 85 let. Výročí si připomíná hned několika akcemi, včetně výstavy. Až do 13. července tak můžete v novobohumínském Salónu Maryška vidět fotografie z historie i současnosti sboru, který působí v osadě poblíž Odry.
 - zobrazit celou zprávu 2.7.2009

Další silná bouře opět způsobila problémy, v terénu jsou hasiči i městští strážníci

Další průtrž mračen a další komplikace. Tak vypadá situace v Bohumíně po silné bouřce, která se městem přehnala. Kvůli velkému množství vody je aktuálně uzavřen podjezd v Pudlově na ulici Drátovenská. Městští strážníci v místě odklánějí dopravu.
Na železnici hořela dieselová lokomotiva, hasiči byli v pohotovosti 2.7.2009

Na železnici hořela dieselová lokomotiva, hasiči byli v pohotovosti

Na železnici v Bohumíně-Skřečoni dnes odpoledne hořela dieselová lokomotiva společnosti OKD. Na místo byli vysláni profesionální i dobrovolní hasiči z Bohumína včetně specializovaných drážních hasičů. Stroj se vzňal za pantografem u Nové Vsi.
Přes 22 tisíc obyvatel Bohumína se včera ocitlo na více než 8 hodin bez pitné vody 2.7.2009

Přes 22 tisíc obyvatel Bohumína se včera ocitlo na více než 8 hodin bez pitné vody

Přibližně 22 tisíc obyvatel Bohumína se včera ocitlo na více než 8,5 hodiny bez pitné vody. Havárie na páteřním vodovodním řadu vyřazila z provozu až na několik ulic prakticky všechno vodovodní potrubí. Prasklina se objevila na potrubí ve Skřečoni.
Univerzita třetího věku nabízí vzdělání dalších uchazečům 2.7.2009

Univerzita třetího věku nabízí vzdělání dalších uchazečům

Vzdělání má zelenou v každém věku. V Bohumíně si to mohou dokázat lidé starší 55 let, když se rozhodnou studovat Univerzitu třetího věku. Přihlášky do nového akademického ročníku přijímá knihovna K3 ve svém dospělém oddělení do 15. srpna.
Voda nepoteče předběžně do 01:00 hodin ráno 1.7.2009

Voda nepoteče předběžně do 01:00 hodin ráno

Odstraňování havárie na hlavním vodovodu v Bohumíně se prodlouží. Podle dodavatele vody SmVaKu nepoteče v Bohumíně voda předběžně do 01:00 hodin ráno. SmVaK se za způsobené komplikace všem omlouvá.
HAVÁRIE: Téměř celý Bohumín bude odpoledne bez pitné vody 1.7.2009

HAVÁRIE: Téměř celý Bohumín bude odpoledne bez pitné vody

Téměř celý Bohumín se dnes odpoledne (středa 1. července) ocitne bez dodávky pitné vody. Neplánovanou odstávku si vyžádala havárie na hlavním vodovodním řadu, ke které došlo na území městské části Bohumín-Skřečoň. Voda nepoteče od 14.30 do 19 hodin.
Putovní pohár si ze Záblatí odvezl polský Orzel Zablocie 1.7.2009

Putovní pohár si ze Záblatí odvezl polský Orzel Zablocie

Dvě výhry a jedna remíza zaručila fotbalovému týmu polského Orzel Zablocie první místo ve víkendovém turnaji obcí s názvem Záblatí. Devatenáctý ročník fotbalového klání spřátelených klubů tentokrát hostilo Záblatí, které je městskou částí Bohumína.
Ve Starém Bohumíně začaly práce na opětovném propojení náměstí a původního mostu přes Odru 1.7.2009

Ve Starém Bohumíně začaly práce na opětovném propojení náměstí a původního mostu přes Odru

Část okolí Národního domu ve Starém Bohumíně se proměnila ve staveniště. Rozeběhly se tak práce na projektu, jehož cílem je opět propojit původní hraniční most s náměstím Svobody. Investici za necelých 6 milionů korun hradí město a usiluje o dotaci.
Malíři začali pracovat na obrazech pro Léto-kruhy, vznikají obrazy duše 30.6.2009

Malíři začali pracovat na obrazech pro Léto-kruhy, vznikají obrazy duše

Ve Starém Bohumíně vznikají od včerejška (pondělí 29. června) „obrazy duše“. Malíři z Bohumína, Ostravy i z Polska přijali pozvání občanského sdružení Maryška a zapojili se do výtvarného plenéru uspořádaného v rámci festivalu Léto-kruhy 2009.
V Bohumíně se rozjíždí humanitární pomoc povodněmi postiženým obcím, objevili se první dárci 30.6.2009

V Bohumíně se rozjíždí humanitární pomoc povodněmi postiženým obcím, objevili se první dárci

Bohumín se aktivně zapojil do pomoci povodněmi postiženým obcím. Město připravuje peněžní pomoc a přijímá i finanční dary občanů a podniků. Organizace Adra instalovala charitativní kasičku a Charita Bohumín včera rozjela sbírku materiální pomoci.
 - zobrazit celou zprávu 30.6.2009

Blesk včera udeřil poblíž budovy radnice, poruchy hlásí i další místa

Bouřku, která se včera v podvečer přehnala Bohumínskem, doprovázely vydatné blesky. Jeden z nich udeřil do budovy místní radnice. Přestože zafungovaly hromosvody, blesk i tak napáchal škodu. Bouřka způsobila výpadky v sítích.
Pod vodou se ocitla okružní křižovatka i několik rodinných domů ve Skřečoni 30.6.2009

Pod vodou se ocitla okružní křižovatka i několik rodinných domů ve Skřečoni

Okružní křižovatka ve Skřečoni se včera ocitla pod vodou. Přívalový déšť naplnil tzv. suchou nádrž, která se nachází na kopci poblíž ulice Úvozní. Voda z ní včetně naplavenin stékala dolů do údolí. Zatruběná část potoka ale velké množství vody nepobrala.
Na moravsko-slovenské hranici se tvoří bouřky s přívalovými dešti a kroupami, postupují na západ 29.6.2009

Na moravsko-slovenské hranici se tvoří bouřky s přívalovými dešti a kroupami, postupují na západ

Před několika minutami vydal Český hydrometeorologický ústav varování před silnými bouřkami s velmi nebezpečnými doprovodnými jevy, které platí pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Meteorologové upozornili na možnost dalších přívalových srážek.
Na Odře v Bohumíně v noci a ráno platí 1. stupeň povodňové aktivity, řeka stagnuje a mírně klesá 26.6.2009

Na Odře v Bohumíně v noci a ráno platí 1. stupeň povodňové aktivity, řeka stagnuje a mírně klesá

Podruhé za poslední dva dny byl na řece Odře v Bohumíně (měřící stanice Starý Bohumín) vyhlášen 1. stupeň povodňové aktivity. Aktuálně Odra překročila hranici 4 metrů pro 1. stupeň povodňové aktivity včera okolo dvacáté hodiny a tento stav trvá doposud.
Sestra Marie Klára složila ve starobohumínském kostele věčné sliby 25.6.2009

Sestra Marie Klára složila ve starobohumínském kostele věčné sliby

Kongregace sester Služebnic Panny Marie bez poskvrny počaté, která působí ve Starém Bohumíně, má za sebou velkou slávu. Ve starobohumínském farním kostele Narození Panny Marie složila takzvané věčné sliby jedna z nich, sestra Marie Klára.
Předškolákům zahrají Popletenou pohádku 25.6.2009

Předškolákům zahrají Popletenou pohádku

Zatímco jedni už sedí nějaký ten pátek ve školních lavicích, ty druhé to teprve čeká a přesto se potkají. Žáci 5. B třídy základní školy na třídě Edvarda Beneše zamíří za budoucími spolužáky do mateřské školy Fit na Okružní ulici v Novém Bohumíně.
Léto-kruhy 2009 aneb obrazy duše startují už v pondělí 29. června 24.6.2009

Léto-kruhy 2009 aneb obrazy duše startují už v pondělí 29. června

Dejme prostor duši a věnujme jí obrazy. S tímto vzkazem v pondělí 29. června odstartuje bohumínské občanské sdružení Maryška v pořadí již 9. ročník festivalu Léto-kruhy. Tradiční multižánrová akce potrvá šest dnů ve Starém Bohumíně.
Dešťové srážky zvedají hladiny řek, Odra má kulminovat během čtvrtku a pátku 24.6.2009

Dešťové srážky zvedají hladiny řek, Odra má kulminovat během čtvrtku a pátku

Dešťové srážky mohou způsobit, že řeka Odra v Bohumíně v průběhu čtvrtku 25. a pátku 26. června při kulminaci dosáhne 1. stupně povodňové aktivity a úrovně jednoleté vody. Informovali o tom vodohospodáři z Povodí Odry.
Dnes ráno a dopoledne zasáhnou Slezsko a severovýchod Moravy vydatné deště 22.6.2009

Dnes ráno a dopoledne zasáhnou Slezsko a severovýchod Moravy vydatné deště

Vydatné srážky trvalejšího charakteru dnes ráno a dopoledne zasáhnou Slezsko a severovýchod Moravy. Pak se postupně přesunou na jihozápad Čech. V návaznosti na silný déšť meteorologové očekávají vzestupy hladin menších vodních toků.
Betonové panely na pláži Kališova jezera nahradí estetičtější lomový kámen 19.6.2009

Betonové panely na pláži Kališova jezera nahradí estetičtější lomový kámen

Pláž Kališova jezeřa, kam v létě míří stovky lidí za odpočinkem a vodními hrátkami, bude o něco bezpečnější. Štěrkovny Dolní Benešov totiž připravují opravu části panelové pláže. Práce mají proběhnout ještě před začátkem letních prázdnin, do konce června.
Venkovní čítárna opět v provozu, stín vytvoří místo slunečníků markýzy 19.6.2009

Venkovní čítárna opět v provozu, stín vytvoří místo slunečníků markýzy

Příjemnější posezení čeká na návštěvníky knihovny K3 v Novém Bohumíně v její venkovní čítárně. Původní slunečníky nahradily moderní a stylovější markýzy, které chrání před silnými slunečními paprsky. Knihovna do jejich zakoupení investovala 6 tisíc korun.
Mladí hasiči v Kopytově závodili v požárním útoku a v uzlové štafetě 18.6.2009

Mladí hasiči v Kopytově závodili v požárním útoku a v uzlové štafetě

Vítězstvím skončila účast pro kopytovská družstva mladých hasičů při Pohárové soutěži, kterou uspořádal jejich domácí Sbor dobrovolných hasičů v Kopytově. Kopytovští mladí hasiči vyhráli pohárovou soutěž v mladší i starší věkové kategorii.
 - zobrazit celou zprávu 18.6.2009

Starosta Bohumína bude hostem pořadu Máte slovo na téma výherní automaty a videoterminály

Proč Ministerstvo financí ČR povoluje terminály bez souhlasu obcí? To je jedna z otázek, která zazní v dnešním pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou na ČT1. Hostem ve studiu bude i starosta Bohumína Petr Vícha. Řeč bude o automatech a videoterminálech.
Úředníci objedou město na bicyklech a zkontrolují jeho stav 18.6.2009

Úředníci objedou město na bicyklech a zkontrolují jeho stav

Opustí kanceláře, sednou na jízdní kola a vyrazí do terénu. Tak bude vypadat dopoledne pátku 19. června vedoucích pracovníků bohumínské radnice a představitelů města. Úředníci se vydají na každoroční nevšední kontrolu Bohumína.
 - zobrazit celou zprávu 17.6.2009

76letá žena se snažila ubránit násilníkovi, zvítězila však fyzická převaha

Neuplynula ještě ani hodina od pravého poledne, když včera (úterý 16. června) přepadl neznámý násilník šestasedmdesátiletou ženu. Vše se odehrálo u domu na Jateční ulici v Novém Bohumíně. Muž ženu nakonec obral o nákup, peněženku i doklady.
Právní odbor a infocentrum čeká na radnici stěhování 17.6.2009

Právní odbor a infocentrum čeká na radnici stěhování

Tak trochu akci „Kulový blesk“ budou připomínat nejbližší dny na právním odboru a informačním centru bohumínské radnice. Ve čtvrtek 18. června tady startuje stěhování jednotlivých kanceláří a přemístění vybraných agend na nové pracoviště.
Starobohumínští putovali po stopách Babičky, představili se ve starobohumínských krojích 17.6.2009

Starobohumínští putovali po stopách Babičky, představili se ve starobohumínských krojích

Po stopách Babičky Boženy Němcové se vydali členové a příznivci občanského sdružení Přátel bohumínské historie. Stalo se tak při poutňo-poznávacím zájezdu, při kterém se několik žen představilo v obnovených starobohumínských krojích.
Kopytovští mají do podzimu čas na rozmyšlenou, zda chtějí plynofikaci 17.6.2009

Kopytovští mají do podzimu čas na rozmyšlenou, zda chtějí plynofikaci

Plynofikace ano či ne a za jakých podmínek. Takové bylo téma mimořádného setkání vedení města s občany osady, která je se svými 32 domy součástí městské části Šunychl. Kopytov je posledním koutem Bohumína, kde plynofikace ještě neproběhla.
Děti a junioři z TS Radost přivezli z republikového mistrovství medaile 16.6.2009

Děti a junioři z TS Radost přivezli z republikového mistrovství medaile

65 dětí a juniorů tanečního souboru Radost zabodovalo na Mistrovství České republiky v disciplínách show, modern a jazz dance. Do Bohumína přivezli zlaté, stříbrné i bronzové medaile. Uspělo hned osm choreografií.
Příznivci atletiky se sešli na oválu při Wygoda Open 2009 15.6.2009

Příznivci atletiky se sešli na oválu při Wygoda Open 2009

Původně recesní akce, která se v průběhu let změnila v regulérní sedmiboj pro všechny přátele atletiky. Tímto vývojem prošel otevřený turnaj Wygoda Open, který o víkendu pokračoval jubilejním, desátým ročníkem. Sportovní odpoledne přilákalo 22 závodníků.
Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu vyjede letos podruhé do ulic 15.6.2009

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu vyjede letos podruhé do ulic

Čtyřikrát do roka brázdí ulicemi Bohumína pojízdná sběrna nebezpečných odpadů a starých elektrozařízení. Letošní druhá jízda je naplánována na sobotu 20. června. Pojízdná sběrna vyjede v 8 hodin z Vrbice od restaurace U Zvonu.
Začíná obnova budovy mateřinky na Nerudově ulici 15.6.2009

Začíná obnova budovy mateřinky na Nerudově ulici

Budova mateřinky, rodinného centra, základní umělecké školy a dalších subjektů na Nerudově ulici se na několik týdnů ocitne v rukou dělníků stavební firmy. V polovině června v městském objektu startují stavební úpravy obou pavilonů.
Bohumínská kapela Grog uspěla v hlasování a uslyšíme ji ve vysílání rádia Hey 13.6.2009

Bohumínská kapela Grog uspěla v hlasování a uslyšíme ji ve vysílání rádia Hey

Bohumínská rocková kapela Grog, která je ve městě známá mimo jiné svými open air koncerty Červencová a Srpnová noc, se dostala do pravidelného vysílání rádia Hey. Fanoušci ji 15 týdnů podporovali v internetové hitparádě.
Fotbalový Slovan Záblatí se může pochlubit tribunou v novém kabátu 12.6.2009

Fotbalový Slovan Záblatí se může pochlubit tribunou v novém kabátu

Fotbalový klub TJ Slovan Záblatí se může pochlubit tribunou, která dostala nový kabát. Místo, kde aktivně tráví svůj čas děti, mládež i dospělí, má novou fasádu a část objektu se dočkala zateplení. Na úpravu zázemí klubu přispělo město 145 tisíc korun.
Několik míst na letních táborech domu dětí a mládeže je ještě stále volných 12.6.2009

Několik míst na letních táborech domu dětí a mládeže je ještě stále volných

Dům dětí a mládeže nabízí poslední volná místa na letních táborech, které pořádá. Dva volné poukazy jsou například pro dětský letní tábor, který se od 6. do 16. července uskuteční na základně v Jablunkově-Návsí. Motivem budou Piráti z Caribiku.
Radniční infocentrum poskytuje služby až do září také o sobotách 12.6.2009

Radniční infocentrum poskytuje služby až do září také o sobotách

Od června až do září mohou občané a turisté využít služeb informačního centra bohumínské radnice nejen ve všední dny, ale také o sobotách. Infocentrum tak reaguje na průběh turistické sezóny.
Nový kabát studovny v knihovně je kompletně hotový, stál téměř 150 tisíc korun 11.6.2009

Nový kabát studovny v knihovně je kompletně hotový, stál téměř 150 tisíc korun

Knihovna dokončila proměnu studovny, ve které pořádá přednášky a besedy pro školy i veřejnost. Za 45 tisíc korun dovybavila zbylou část místnosti novým nábytkem, kobercem a opatřila ji novou výmalbou v oranžovo-modrých odstínech.
V jednom z bytů v městském domě na ulici Štefánikova došlo k výbuchu 11.6.2009

V jednom z bytů v městském domě na ulici Štefánikova došlo k výbuchu

Sirény zásahových vozidel hasičů, zdravotníků i policistů včera pozdě odpoledne houkaly v Bohumíně. Záchranáři spěchali do jednoho z městských bytů v domě na Štefánikově ulici 1080, kde došlo k výbuchu. Ohnisko požáru bylo v koupelně.
Probíhá zateplování kulturního sálu domu dětí a mládeže, nová budou i okna a dveře 10.6.2009

Probíhá zateplování kulturního sálu domu dětí a mládeže, nová budou i okna a dveře

Kulturní sál domu dětí a mládeže je v těchto dnech v obležení dělníků, kteří pracují na jeho zateplení a výměně oken i dveří. Investici za 800 tisíc korun provádí město, které je zřizovatelem zařízení. Projekt Bohumín financuje ze svého rozpočtu.
Otázky a odpovědi aneb odstartovala setkání s občany městských částí 10.6.2009

Otázky a odpovědi aneb odstartovala setkání s občany městských částí

Obyvatelé jednotlivých městských částí se v těchto dnech scházejí s vedením radnice na kus řeči. Vedení Bohumína za nimi míří přímo do míst, kde bydlí. Letošní setkání odstartovala ve Vrbici a v Pudlově. Ve čtvrtek pokračují v Záblatí a ve Skřečoni.
 - zobrazit celou zprávu 9.6.2009

Policisté zadrželi mladíky, kteří vykrádali veřejné telefonní automaty

Policistům se podařilo dopadnout trojlístek pachatelů, kterým se zalíbily veřejné telefonní automaty. Dvojici jedenadvacetiletých mladíků muži zákona zadrželi poblíž jednoho z domů na ulici 1. máje, když v telefonní budce páčili zásobník mincí.
Hobbypark v Novém Bohumíně projde omlazením, přibudou nové atrakce pro děti 9.6.2009

Hobbypark v Novém Bohumíně projde omlazením, přibudou nové atrakce pro děti

Bohumínské děti se mohou těšit na novinky v největším hobbyparku ve městě, který je v parku Petra Bezruče. Část stávajících atrakcí bude obnovena a několik dalších nových prvků v hobbyparku přibude. Vyžádá si to ale dočasné uzavření areálu.
Jiří Palička z Bohumína ulovil na závodech sedmnáct kaprů a stal se vítězem 9.6.2009

Jiří Palička z Bohumína ulovil na závodech sedmnáct kaprů a stal se vítězem

Velké Kališovo jezero v Šunychlu patřilo v sobotu 6. června přátelům Petrova cechu. Bohumínská orgnizace Českého rybářského svazu tady pořádala závody pro dospělé. Z města i okolí se k jezeru sjelo 39 závodníků. Vítězem se stal Jiří Palička z Bohumína.
Slunečnice má svůj název nově také přímo na fasádě 8.6.2009

Slunečnice má svůj název nově také přímo na fasádě

Městský dům Slunečnice na Okružní ulici má svůj název nově zvěčněný také na fasádě. Grafický návrh zpracovala pro město Miloslava Krejčová. O překreslení přímo na fasádu se postarali členové občanského sdružení Bart. Logo má rozměry 4 krát 4,5 metru.
Volby do Evropského parlamentu v Bohumíně vyhrála ČSSD, druhá je ODS a třetí KSČM 8.6.2009

Volby do Evropského parlamentu v Bohumíně vyhrála ČSSD, druhá je ODS a třetí KSČM

Volby do Evropského parlamentu (5. a 6. června) v Bohumíně vyhrála Česká strana sociálně demokratická, která získala 37,58 % hlasů. Druhá skončila Občanská demokratická strana (27,04 %), třetí místo obsadila Komunistická strana Čech a Moravy (16,7 %).
Ve Skřečoni vyrostla okružní křižovatka, od pátku slouží svému účelu 6.6.2009

Ve Skřečoni vyrostla okružní křižovatka, od pátku slouží svému účelu

Dvanáct hodin stačilo k tomu, aby cestáři a dopravní technici postavili ve Skřečoni nedaleko tamní základní školy na silnici I/67 okružní křižovatku, která má v místě zpomalit dopravu a zpřehlednit situaci. Stavba z plastových svodidel funguje od 5. 6.
Vrbice si o víkendu připomíná 780. výročí první písemné zmínky 5.6.2009

Vrbice si o víkendu připomíná 780. výročí první písemné zmínky

Bula papeže Řehoře IX. z roku 1229. To je listina, kde najdeme první písemnou zmínku o existenci Vrbice, původně samostatné obce, dnes městské části Bohumína. Vrbičtí si tak letos připomínají 780. výročí první zmínky. První část oslav proběhne o víkendu.
Nová atrakce udělá radost dětem a je zároveň dárkem k 780. výročí Záblatí 4.6.2009

Nová atrakce udělá radost dětem a je zároveň dárkem k 780. výročí Záblatí

Větší prostor k hravosti mají od června děti z mateřské školy na Tovární ulici v Záblatí. Na jejich školní zahradě vyrostla nová dětská atrakce nazvaná „třešť". Jde o dřevěnou stavbu s věžičkou, skluzavkou a dalšími prvky.
Třicetiletý muž včera ukončil svůj život skokem ze Slunečnice 3.6.2009

Třicetiletý muž včera ukončil svůj život skokem ze Slunečnice

Třicetiletý muž včera ukončil svůj život skokem z bytového domu Slunečnice na Okružní ulici v Novém Bohumíně. Vše se odehrálo krátce po 23. hodině. Zdravotníkům se muže přes veškerou snahu a rychlý zásah nepodařilo zachránit a následkům zranění podlehl.
V Bohumíně budou lidé volit do Evropského parlamentu ve škole i v restauraci 3.6.2009

V Bohumíně budou lidé volit do Evropského parlamentu ve škole i v restauraci

Dát svůj hlas některé z kandidujících stran, koalic a hnutí do Evropského parlamentu budou moci obyvatelé Bohumína v devatenácti volebních místnostech, pod které spadají jednotlivé okrsky. Volit se bude v prostorách škol, stejně jako v několika restaurací
Centrum mladé rodiny Bobeš vtáhne tatínky do dění 3.6.2009

Centrum mladé rodiny Bobeš vtáhne tatínky do dění

Divadélko pro celou rodinu, dárečky a pohoštění pro tatínky i zábavné soutěže, které prověří jejich rodičovské „kompetence“. Takto se bohumínské centrum Mladé rodiny Bobeš připojí k 3. ročníku kampaně nazvané "Táta pořád frčí!".
Nejlepším mladým rybářem Bohumína je třináctiletý Dominik Baar 3.6.2009

Nejlepším mladým rybářem Bohumína je třináctiletý Dominik Baar

Nejlepším mladým rybářem Bohumína je třináctiletý Dominik Baar, který se stal vítězem letošního ročníku rybářských závodů mládeže. Klání uspořádala na Kališově jezeře místní organizace Českého rybářského svazu.
Za pár dnů vyroste ve Skřečoni okružní křižovatka 2.6.2009

Za pár dnů vyroste ve Skřečoni okružní křižovatka

Dnes začaly ve Skřečoni přípravné práce na vybudování okružní křižovatky, která vznikne nedaleko tamní základní školy. V první fázi probíhá betonování patek pro umístění nových dopravních značek. V pátek cestáři vyfrézují stávající vodorovné značení.
Charitativní koncert pro Želví zahradu dětského stacionáře Salome 2.6.2009

Charitativní koncert pro Želví zahradu dětského stacionáře Salome

Ve stacionáři Salome Slezské diakonie v Novém Bohumíně vyrůstá Želví zahrada. Unikátní projekt na podporu terapeutických a relaxačních činností autistických, mentálně a fyzicky postižených dětí má podpořit charitativní koncert 21. června v sále kina.
Startuje 2. kolo přijímání žádostí o licitaci bytů v novém domě ve Starém Bohumíně 1.6.2009

Startuje 2. kolo přijímání žádostí o licitaci bytů v novém domě ve Starém Bohumíně

Ode dneška (pondělí 1. června) přijímá majetkový odbor bohumínské radnice žádosti o účast v druhém kole licitací bytů v nově postaveném městském domě ve Starém Bohumíně.
Výstava přibližuje hornictví na Ostravsku a Karvinsku 1.6.2009

Výstava přibližuje hornictví na Ostravsku a Karvinsku

Fotografie z Hornického muzea v Landeku nebo výdušné jámy ve Vrbici, keramické sošky horníků včetně ukázek výstroje havířů. Nejen to je k vidění na výstavě Poznej Moravskoslezský kraj a hornictví hrou, která je k vidění v Salónu Maryška a v kině K3.
Otevření brouzdaliště se vzhledem k nepříznivému počasí odkládá 30.5.2009

Otevření brouzdaliště se vzhledem k nepříznivému počasí odkládá

Otevření nového dětského venkovního brouzdaliště, které u bohumínského aquacentra postavila městská společnost Bospor se odkládá. Slavnostní uvedení do provozu Bospor naplánoval na neděli 31. května. Vzhledem k počasí je ale přeloženo na neděli 7. června.
Vodácký kurz ve Věřňovicích proběhne za každého počasí 29.5.2009

Vodácký kurz ve Věřňovicích proběhne za každého počasí

O víkendu 30. a 31. května město pořádá ve spolupráci s občanským sdružením Posejdon ve Věřňovicích výcvik začínajících vodáků. Akce probíhá ZA KAŽDÉHO POČASÍ. Přihlášeno je 90 lidí. Kurz bude probíhat na Olši poblíž jezu ve Věřňovicích.
V aquacentru si můžete nově zacvičit také aqua aerobic 29.5.2009

V aquacentru si můžete nově zacvičit také aqua aerobic

Zajímavou novinku, kterou ocení zejména ženy, nabízí bohumínské aquacentrum. Kromě plavání, saunování nebo relaxace bazén nabízí také aqua aerobic. Cvičení ve vodě probíhá dvakrát týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek večer.
Lidé v Bohumíně se připojili k protestu Bed-in 28.5.2009

Lidé v Bohumíně se připojili k protestu Bed-in

Lidé všech generací se včera odpoledne (středa 27. května) v Bohumíně připojili k celosvětovému protestu proti vzrůstajícímu násilí a sílícímu extremismu. Akci Bed-in zorganizovalo s pomocí studentů občanské sdružení Maryška.
 - zobrazit celou zprávu 27.5.2009

Našel se zaběhnutý mops, který čeká na svého majitele

Bohumínští městští strážníci mají od včerejšího večera ve své péči psího nalezence, který na jejich služebně čeká na majitele. Přibližně 3 až 4 roky starý pes rasy mops je dobře živený, podle všeho čistokrevný a někomu se pravděpodobně zaběhl.
Bohumínští se připravují na volby do Evropského parlamentu 27.5.2009

Bohumínští se připravují na volby do Evropského parlamentu

Hlasovací lístky pro volby do Evropského parlamentu míří v těchto dnech k občanům Bohumína. Do poštovních schránek domácností doručí pověřené osoby přes 18,5 tisíce obálek se sadami hlasovacích lístků. Volby proběhnou 5. a 6. června.
Nejstarší česká novobohumínská mateřinka slaví kulatou stovku 27.5.2009

Nejstarší česká novobohumínská mateřinka slaví kulatou stovku

Mateřská škola na ul. Smetanova je nejstarším českým předškolním zařízením tohoto typu v Novém Bohumíně. V letošním roce uplyne 100 let od doby vzniku mateřinky, na kterou dnešní školka navazuje. Oslava výročí proběhne ve čtvrtek a v pátek.
Podobu lávky přes Olši představí při zábavném odpoledni 26.5.2009

Podobu lávky přes Olši představí při zábavném odpoledni

Nevšední formou se mohou lidé seznámit s projektem zamýšlené lávky pro pěší a cyklisty přes řeku Olši, která má spojit bohumínskou část Kopytov s obcí Olza na polské straně řeky. Prezentace projektu proběhne při zábavném odpoledni v polském kempu Europa.
Meteorologové varovali před dalšími silnými bouřkami 25.5.2009

Meteorologové varovali před dalšími silnými bouřkami

Meteorologové opět varují před silnými bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy. Stupeň nebezpečí ohodnotili jako vysoký. Upozornění platí od zítřka 22 hodin do středeční šesté hodiny ranní, kdy by měly bouřky dorazit na severní Moravu a do Slezska.
Zvon putoval ze slezského Starého Bohumína do českých Středoluk 25.5.2009

Zvon putoval ze slezského Starého Bohumína do českých Středoluk

Starý Bohumín opustil zvon sv. Mikuláš, který až do 24. září loňského roku plnil svou funkci ve věži farního kostela Narození Panny Marie. Ocelový zvon vážící přes 750 kilogramů tamní farnost bezplatně darovala Římskokatolické farnosti Tuchoměřice.
Bed-in aneb protest v Bohumíně v duchu Johna Lennona a Yoko Ono 23.5.2009

Bed-in aneb protest v Bohumíně v duchu Johna Lennona a Yoko Ono

Jsme znepokojeni vzrůstajícím násilím a sílícím extremismem. Takový vzkaz vyšlou ve středu 27. května do světa členové, přátelé i příznivci občanského sdružení Maryška a společně s nimi studenti a zájemci z řad široké veřejnosti.
 - zobrazit celou zprávu 22.5.2009

Meteorologové upozornili na vydatné bouřky

Bouřky s nebezpečnými doprovodnými jevy, ohodnocené vysokým stupněm nebezpečí, by dnes (22. května) dopoledne, odpoledne i večer mohly zasáhnout také Moravskoslezský kraj. Upozornili na to hydrometeorologové.
Získejte kondici v posilovně starobohumínské Viktorie 22.5.2009

Získejte kondici v posilovně starobohumínské Viktorie

Potřebujete získat kondici? Je vám více než 15 let? Pak je nabídka tělocvičny Tělovýchovné jednoty Viktorie Starý Bohumín určena právě vám. Jednota provozuje ve svém sídle na Slezské ulici naproti nemocnice ve Starém Bohumíně mimo jiné posilovnu.
Poslední květnový víkend ve znamení vodáckého kurzu 21.5.2009

Poslední květnový víkend ve znamení vodáckého kurzu

Vodácký sport si razí cestu v nabídce aktivního odpočinku v Bohumíně a v následujících týdnech dostane zelenou. O víkendu 30. a 31. května město pořádá ve spolupráci s občanský sdružením Posejdon ve Věřňovicích výcvik začínajících vodáků.
V dubnu rekordní návštěvnost sběrného dvoru 20.5.2009

V dubnu rekordní návštěvnost sběrného dvoru

Sběrný dvůr odpadů si u občanů Bohumína získal velkou oblibu a nadále u nich boduje čím dál více. V dubnu využil služeb stabilního dvoru na Koperníkově ulici největší počet návštěvníků v daném měsíci od okamžiku jeho otevření.
Probíhá další etapa estetizace psího útulku 20.5.2009

Probíhá další etapa estetizace psího útulku

V psím útulku v Bohumíně-Šunychlu probíhá další etapa jeho estetizace. Město nechalo před časem vyměnit polovinu psích bud, teď se pracuje na novém nátěru kotců i oplocení útulku. Aktualitám to potvrdila Eva Liszoková z odboru životního prostředí.
Školy v červnu ožijí sportovními dny 19.5.2009

Školy v červnu ožijí sportovními dny

Stovky dětí se v týdnu od 19. do 25. června zapojí do celoměstských sportovních dnů, které připravuje dům dětí a mládeže. Přestože 5. ročník školních sportovních klání proběhne až za měsíc, školáci se připravují už nyní a v hodinách tělocviku poctivě trén
5. ročník Atletického minisoutěžení se vydařil 18.5.2009

5. ročník Atletického minisoutěžení se vydařil

Nejlepší malé atlety v Bohumíně má FIT školka na Okružní ulici. Zvítězila v 5. ročníku Atletického minisoutěžení mateřských škol, které uspořádal Atletický klub Bohumín. Druhé místo si vybojovali předškoláci ze SMŠ ve Skřečoni, třetí byla MŠ na Pískách.
Plánují zájezd na evropskou burzu chovatelů 18.5.2009

Plánují zájezd na evropskou burzu chovatelů

Bohumínští chovatelé okrasného ptactva se v září vydají do města Zwolle v Holandsku, aby tam navštívili chovatelskou burzu exotických ptáků. Podruhé za tímto účelem organizují vlastní zájezd, na který zvou i zájemce z řad veřejnosti.
Vznikne florbalový B tým, tábory se dohodly 18.5.2009

Vznikne florbalový B tým, tábory se dohodly

Florbal v Bohumíně láká nejen mládež, ale také dospělé. Důkazem je dění posledních dní, které přineslo návrh na vznik B družstva mužů florbalého klubu 1. SC Bohumín 98. Proběhne spojením dvou florbalových táborů, které se dohodly na spolupráci.
V Kopytově se po letech uskuteční poutní mše 15.5.2009

V Kopytově se po letech uskuteční poutní mše

V bohumínské části Kopytov se v neděli 17. května po několika letech opět uskuteční poutní mše svatá. Tradici se v tamní filiální kapli svatého Jana Nepomuckého snaží obnovit občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Poutní mše v kapli začne v 11 hod.
Kolize v Pudlově, motorka po střetu hořela 14.5.2009

Kolize v Pudlově, motorka po střetu hořela

Provoz na Jeremenkově ulici v Pudlově včera (13. května), krátce před sedmnáctou hodinou zastavila dopravní nehoda, při které došlo ke střetu nákladního vozidla s motorkářem. Motocyklista skončil v nemocnici s těžkým poraněním.
Masarykova základní škola má 85 let 14.5.2009

Masarykova základní škola má 85 let

Masarykova základní škola, která je největší v Bohumíně, ožije za týden bujarým veselím. Ve čtvrtek 21. května si tamní žáci, učitelé i hosté připomenou, že škola v Bohumíně působí už 85 let. Oslavy výročí založení bude provázet pestrý program.
Náměstí bude v červnu patřit dechovce 14.5.2009

Náměstí bude v červnu patřit dechovce

Přátelé poctivé dechovky si v červnu v Bohumíně přijdou na své. Už ve čtvrtek 4. června odstartuje na náměstí T. G. Masaryka další ročník takzvaných „Dechovkových čtvrtků“. Pod širou oblohou se bude hrát pravidelně od 16 hodin.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad