Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Jana Trojanová v monodramatu Commedia finita 16.3.2009

Jana Trojanová v monodramatu Commedia finita

Monodramatická hra Viktorie Hradské „Commedia finita“ bude v pátek 27. března k vidění v Salónu Maryška. Představí se v ní Jana Trojanová, která ztvární čtyři postavy najednou. Představení divadla jednoho herce začíná v 18 hodin.
Lidé si za kabelovou televizi opět připlatí 16.3.2009

Lidé si za kabelovou televizi opět připlatí

Klienti kabelové televize v Bohumíně, kterou provozuje společnost RIO Media, si za její televizní služby v letošním roce připlatí. K navýšení o několik desetikorun dojde u dvou ze tří poskytovaných nabídek. O zdražení společnost klienty informuje dopisem.
Nový dům bude mít domovní znamení 13.3.2009

Nový dům bude mít domovní znamení

Návrat k historickým tradicím čeká nový dům, který bude v dubnu dostavěn na jihozápadní straně náměstí ve Starém Bohumíně. Město, které objekt staví s pomocí státní dotace, dalo zelenou myšlence umístit na fasádu domu takzvané domovní znamení.
Pořady bohumínského studia na TV Noe 13.3.2009

Pořady bohumínského studia na TV Noe

Pořady z produkce bohumínského videostudia TV Marko (servisní organizace TIK Bohumín) v březnu zařadila do svého programu satelitní televize Noe. Odvysílala pořady věnované převážně Bohumínu, dva z nich uvede ještě o víkendu a v pondělí 16. března.
 - zobrazit celou zprávu 12.3.2009

Maciuchová s Brzobohatým vyprodali sál

Brilantní výkon předvedli v Bohumíně herecké legendy - Hana Maciuchová a Radek Brzobohatý. Na pódiu kina K3 se představili v tragikomedii Donalda Churchilla „Chvilková slabost“. Herecký koncert obou protagonistů sledovalo 346 diváků.
Město bude ornici rozdávat také letos 12.3.2009

Město bude ornici rozdávat také letos

Ornice, získaná při skrývce před zahájením výstavby posledního bohumínského úseku dálnice D47, je stále k mání. Na jaře bude město pokračovat v jejím bezplatném rozdávání. Rozvoz ornice zaregistrovaným občanům začne, jakmile to počasí dovolí.
V Bohumíně budou cvičit s Davidem Hufem 11.3.2009

V Bohumíně budou cvičit s Davidem Hufem

Pohyb i relax pod odborným dohledem profesionálních instruktorů čeká na ty, kteří v sobotu 21. března v Bohumíně zavítají do Domu služeb ŽDB Group. Aerobic club Bohumín tady pořádá další ročník sportovní akce pro každého, letos opět v rámci Fitness Tour.
K zaplacení zvonů zbývá posledních 20 tisíc korun 11.3.2009

K zaplacení zvonů zbývá posledních 20 tisíc korun

Už jen měsíc zbývá do ukončení veřejné sbírky na pořízení nových zvonů do věže farního kostela Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. Dva ze tří zvonů jsou plně uhrazeny. K zaplacení posledního zbývá posledních 20 tisíc korun.
Maminky z CMR Bobeš podporují dívenku v Indii 11.3.2009

Maminky z CMR Bobeš podporují dívenku v Indii

Za všechno vám moc děkuji, zdravím vás a mám vás ráda. Nejen to stojí v dopise, který maminkám z Bohumína napsala osmiletá Jyothi, která žije na jihu Indie. Maminky dívenku podporují formou adopce na dálku, díky jejich příspěvkům může Jyothi studovat.
Zítra proběhnou prohlídky bytů v novém domě 10.3.2009

Zítra proběhnou prohlídky bytů v novém domě

Zájemci o bydlení v novém městském domě, který vyrostl na náměstí ve Starém Bohumíně, se zítra mohou vůbec poprvé osobně podívat do jeho interiérů. Dopoledne a odpoledne proběhnou prohlídky dvou ukázkových bytů.
Pirát, beruška i čertíci plavali v bazénu 10.3.2009

Pirát, beruška i čertíci plavali v bazénu

Maškarní karneval ve vodě? Proč ne řekli si maminky a tatínkové, kteří s dětmi docházejí plavat do klubu Hastrmánek. Při nevšední hodině plavání se tak v bazénu bohumínské nemocnice proháněli čertíci, piráti, berušky i andílci.
Firmy a podniky kvůli krizi odmítají sponzorovat akce 9.3.2009

Firmy a podniky kvůli krizi odmítají sponzorovat akce

Sportovní akce v letošním roce nebudou mít na růžích ustláno. Sponzoři, kteří v minulosti podporovali řadu akcí ve městě, teď se sponzorstvím váhají nebo rovnou odmítají. Důvodem jsou úsporná opatření, která přijali v souvislosti s hospodářskou krizí.
Hasiči otevřou stanici veřejnosti 9.3.2009

Hasiči otevřou stanici veřejnosti

Hasičská stanice v Bohumíně, stejně jako podobná zařízení po celém Moravskoslezském kraji, se stylově v „pátek třináctého“ otevře veřejnosti. Stane se tak v rámci Dne požární bezpečnosti, který letos připadá na 13. března.
Charitní šatník najdete na nové adrese 9.3.2009

Charitní šatník najdete na nové adrese

Obnošené ošacení, které však může některým přijít vhod, lidé v Bohumíně nově najdou na Drátovenské ulici v Pudlově. Bohumínská Charita sem přemístila svůj šatník, který doposud provozovala v Novém Bohumíně. Na novém působišti jej otevírá 9. března.
Prchající vesmír s profesorem Zdeňkem Stuchlíkem 7.3.2009

Prchající vesmír s profesorem Zdeňkem Stuchlíkem

Pokud v úterý 10. března zavítáte do Salónu Maryška, opustíte planetu Zemi a vydáte se do vesmíru. Zavede vás tam beseda s uznávaným odborníkem na fyziku a astronomii, profesorem Zdeňkem Stuchlíkem. Večer plný hvězd začíná v 17 hodin.
Tóny didgeridoo zazní Salónem Maryška 5.3.2009

Tóny didgeridoo zazní Salónem Maryška

Milovníci neotřelých hudebních zážitků si zítra, v pátek 6. března, v novobohumínském Salónu Maryška přijdou na své. Na dřevěný hudební nástroj zvaný didgeridoo zahraje Jakub Slováček alias Kuba. Koncert začíná v 18.30 hodin.
Lékaři v Bohumíně ročně provedou 1400 vyšetření prsu 5.3.2009

Lékaři v Bohumíně ročně provedou 1400 vyšetření prsu

Přestože v Bohumíně vzhledem k malé spádové oblasti není pracoviště zařazené do takzvaného screeningového programu, mamografické vyšetření zde ženy mohou podstoupit. Mamografem je vybavena Bohumínská městská nemocnice.
Policie kontrolovala cizince také v Bohumíně 4.3.2009

Policie kontrolovala cizince také v Bohumíně

Letos zatím největší zátah cizinecké policie na nelegálně pobývající a pracující cizince má po včerejšku za sebou Česká republika. Na policisty jste mohli narazit na nejrůznějších místech, včetně Bohumína. Z průběhu kontrol ve městě přinášíme fotografie.
V Bohumíně se jaro hlásí o slovo 4.3.2009

V Bohumíně se jaro hlásí o slovo

Sníh roztál, teploty povyskočily nad nulu a příroda se začíná probouzet. Tak to teď vypadá v Bohumíně, kde na některých zahradách začínají rašit první jarní rostliny. Rozkvetlé sněženky krášlí například zahrady v lokalitě za parkem Petra Bezruče.
Připomenou si výročí narození T. G. Masaryka 4.3.2009

Připomenou si výročí narození T. G. Masaryka

Výročí narození prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigue Masaryka si v sobotu 7. března připomenou v Bohumíně. Zástupci města dopoledne položí kytici k bustě T. G. Masaryka, která se nachází ve vestibulu bohumínské radnice.
Mobilní sběrný dvůr jde opět do akce 4.3.2009

Mobilní sběrný dvůr jde opět do akce

Mobilní sběrný dvůr v Bohumíně po zimní přestávce opět vyrazí do ulic. První zastavení jej čeká ve Starém Bohumíně, kde zahájí svůj provoz ve čtvrtek 5. března. Na odstavném parkovišti nedaleko tamní nemocnice zůstane až do úterý 17. března.
Dnes odpoledne radnice odmění dárce krve 3.3.2009

Dnes odpoledne radnice odmění dárce krve

Město Bohumín dnes odpoledne ocení dárce krve. Starosta Petr Vícha vysloví poděkování na adresu 46 občanů, kteří dosáhli na některý z limitů, za něž Český červený kříž uděluje Janského plakety a Zlaté kříže.
Volejbal chtějí hrát 21 hodin v kuse 3.3.2009

Volejbal chtějí hrát 21 hodin v kuse

Jednadvacet hodin v kuse. Tak dlouho chtějí hrát volejbal nadšenci, kteří se v pátek 6. března v podvečer sejdou v tělocvičně domu dětí a mládeže v Novém Bohumíně. Další ročník nevšední sportovní akce tady pořádá oddíl odbíjené TJ Sokol Bohumín.
Finanční úřad se připravuje na nápor klientů 2.3.2009

Finanční úřad se připravuje na nápor klientů

Finanční úřad v Bohumíně se připravuje na nápor klientů. Březen se na jeho přepážkách tradičně odehraje především ve znamení přiznání daně z příjmu za uplynulý rok. Úřad proto v posledních dnech tohoto měsíce posílí úřední dobu.
Životní podmínky budou zjišťovat také v Bohumíně 2.3.2009

Životní podmínky budou zjišťovat také v Bohumíně

Až do 10. května letošního roku provádí Český statistický úřad mapování životních podmínek českých rodin. Speciálně proškolení tazatelé vyrazí do dvanácti tisíc českých domácností a zavítají také do Bohumína.
Sochy dělají radost dětem i pacientům v nemocnici 1.3.2009

Sochy dělají radost dětem i pacientům v nemocnici

Sochy vzniklé na Léto-kruzích neupadly v zapomnění. Občanské sdružení Maryška je darovalo řadě subjektů v Bohumíně. Dřevěné skulptury dělají radost dětem ve školách i pacientům v bohumínské nemocnici.
Strážníci si vybírají nové posily, budou hned dvě 1.3.2009

Strážníci si vybírají nové posily, budou hned dvě

Do řad bohumínských strážníků přibudou co nevidět hned dvě nové posily, které doplní početní stav městské policie. O práci strážníka projevilo zájem čtyřiadvacet uchazečů, kteří dnes prošli fyzickými testy.
Hlasujte pro kapelu Grog v hitparádě rádia Hey! 24.2.2009

Hlasujte pro kapelu Grog v hitparádě rádia Hey!

Až do čtvrteční půlnoci můžete podpořit bohumínskou rockovou kapelu Grog v české rockové hitparádě rádia Hey. Kapela Grog má startovní číslo jedna a do hudební soutěže rockového rádia zařadila skladbu Visalaje
Proměny Bohumína zaznamenané fotoaparátem 24.2.2009

Proměny Bohumína zaznamenané fotoaparátem

Proměny Bohumína, o které se postarala výstavba bohumínské části dálnice D47, jsou tématem výstavy ve foyer kina K3. Sérii barevných snímků tady vystavuje bohumínský fotograf a horolezec Petr Piechowicz. Výstava potrvá do 31. března.
Páteční představení irských tanců zrušeno 24.2.2009

Páteční představení irských tanců zrušeno

Nemoc. Takový je důvod zrušení únorového vystoupení slovenského souboru Merlin, který měl v Bohumíně v závěru měsíce (pátek 27. února) vystoupit se svou velkou taneční show s irskými tanci. Peníze za vstupenky budou lidem vráceny.
Rampouchy a převisy znamenají nebezpečí 23.2.2009

Rampouchy a převisy znamenají nebezpečí

V Bohumíně běží naplno práce na odstraňování nebezpečných rampouchů a sněhových převisů. Město, které je největším majitelem bytových domů v Bohumíně, povolalo do služby pracovníky z městské společnosti BM Servis i firmy specializované na práci ve výškách
Kuželnu otevřeli na týden pro školáky zdarma 23.2.2009

Kuželnu otevřeli na týden pro školáky zdarma

Školáci ve věku od 10 do 18 let mohou v průběhu jarních prázdnin využívat novobohumínskou kuželnu zdarma. Nabídku pro ně v týdnu od 23. do 27. února připravil TJ Sokol Bohumín. Mládež si může přijít zahrát kuželky do herny na Fügnerově ulici.
Odstartoval cyklus nevšedních hodin dějepisu 23.2.2009

Odstartoval cyklus nevšedních hodin dějepisu

V Salónu Maryška odstartoval cyklus nevšedních hodin dějepisu, kterými provází historik a učitel Jan František Teister. Projekt, který posluchače zavádí do nejrůznějších etap lidské historie, je určen mládeži školou povinné i dospělým.
Vítěz bohumínského hrabátka je ze Studénky 21.2.2009

Vítěz bohumínského hrabátka je ze Studénky

Speciální hrabátko na shrabování peněz neboli trofej pro vítěze bohumínského turnaje v mariáši letos putovalo do Studénky. Bydlí tam Jaroslav Hel, kterému se v 7. ročníku klání O bohumínské hrabátko podařilo vyhrát na dalšími pětatřiceti soupeři.
O prázdninách v Bohumíně za plaváním i bruslením 20.2.2009

O prázdninách v Bohumíně za plaváním i bruslením

Aquacentrum i zimní stadion v Bohumíně reagují na jarní prázdniny, kterých si školáci na Karvinsku užijí od pondělí 23. do pátku 27. února. Obě zařízení nabídnou mimořádné termíny plavání i bruslení pro veřejnost.
Běžkaři vyrazili do parku Petra Bezruče 20.2.2009

Běžkaři vyrazili do parku Petra Bezruče

Nevšední podívanou nabízí v těchto dnech novobohumínský park Petra Bezruče. Mezi stromy se tam prohánějí běžkaři, kteří využili sněhové nadílky. Nejpočetnější skupinu milovníků tohoto zimního sportu tvoří studenti Gymnázia Františka Živného.
Videoarchiv s jednotlivými reportážemi TIK Bohumín 19.2.2009

Videoarchiv s jednotlivými reportážemi TIK Bohumín

Videoarchiv na stránkách města Bohumína nabízí nově více možností. Proměnou prošla část věnovaná vysílání Televizního informačního kanálu. Návštěvníci webu najdou na stránkách pořad Zpravodajství nově také rozdělený do jednotlivých reportáží.
Sněhové převisy a rampouchy na střechách 18.2.2009

Sněhové převisy a rampouchy na střechách

Vydatná sněhová nadílka sebou přináší také komplikace, upozorňují hasiči. Sněžení a mrazy mohou mít za následek vytvoření sněhových převisů a rampouchů, které mohou ohrozit například chodce na chodníku. Bohumínští hasiči už museli u převisů zasahovat.
V centru města by mohly vyrůst dva domy 18.2.2009

V centru města by mohly vyrůst dva domy

Dva nové polyfunkční domy by mohly vyrůst v samotném centru Nového Bohumína. Plánuje to město, které chce zastavět volné proluky na třídě Edvarda Beneše a na Kostelní ulici. Pozemky patří městu, které teď pro výstavbu začíná hledat soukromé investory.
Počtvrté zdolají schody Penzionu ve věži 17.2.2009

Počtvrté zdolají schody Penzionu ve věži

187 schodů. Tolik jich budou muset zvládnout účastníci 4. ročníku nevšedního běhu, který pořádá Bospor ve spolupráci s Gymnáziem Františka Živného. Závodníci budou vybíhat až do nejvyššího patra téměř čtyřicet metrů vysoké bývalé vodárenské věže.
Dívkou Bohumína roku 2009 je Veronika Wybraniecová 16.2.2009

Dívkou Bohumína roku 2009 je Veronika Wybraniecová

Bohumín už zná svou Dívku roku 2009. Základní kolo celostátní soutěže, které se v místním domě dětí a mládeže uskutečnilo v neděli 15. února, vyhrála čtrnáctiletá Veronika Wybraniecová, žákyně základní školy na třídě Edvarda Beneše.
 - zobrazit celou zprávu 16.2.2009

Jeden jel bez řidičáku, druhý pod vlivem alkoholu

Počátek uplynulého víkendu se na cestách v Bohumíně příliš nevyvedl. Jednoho muže už v pátek odpoledne policisté zadrželi, když usedl za volant, přestože mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Druhý muž se vydal na cesty poté, co požil alkohol.
Místo florbalu a fotbalu cvičili aerobic 16.2.2009

Místo florbalu a fotbalu cvičili aerobic

Na fotbal a florbal při této tréninkové hodině zapomeňte. Takový vzkaz vyslali ke svým mladším žákům fotbalový klub FK Bohumín a florbalový klub 1. SC Bohumín 98. Oba celky jim místo dobře známých sportů na tréninku naordinovaly aerobic.
O jarních prázdninách do knihovny 16.2.2009

O jarních prázdninách do knihovny

Na blížící se jarní prázdniny, které si bohumínští školáci užijí od 23. do 27. února, se připravuje také městská knihovna. Ta v prázdninovém týdnu upraví provozní dobu v dětském oddělení a navíc připravuje na každý den zajímavý doprovodný program.
S archeology ke kořenům Bohumína 12.2.2009

S archeology ke kořenům Bohumína

Ke kořenům Bohumína se mohou ve středu 25. února vydat ti, kteří zavítají na besedu do Salónu Maryška. Hosty budou archeologové, kteří při průzkumných pracích ve Starém Bohumíně narazili na důkazy o osídlení města v 2. polovině 13. století.
Pošťačka Růža bude roznášet valentýnskou poštu 12.2.2009

Pošťačka Růža bude roznášet valentýnskou poštu

Už od pondělí je základní škola ČSA zahalena do nejrůznějších růžových dekorací, které mají symbolizovat blížící se svátek svatého Valentýna. Kromě toho školáci po celý týden píší dopisy se vzkazy pro své spolužáky, kamarády i učitele.
Knihovna se pouští do hudebních besed 12.2.2009

Knihovna se pouští do hudebních besed

Bohumínská knihovna K3 přichází s novinkou, která potěší milovníky hudby. V únoru nabídne svou vůbec první hudební besedu. Jejím tématem nebude nikdo jiný než fenomém své doby, skupina Beatles. Ve čtvrtek 26. února od 17 hodin.
Pro lávku přes Olši se připravuje projektová dokumentace 11.2.2009

Pro lávku přes Olši se připravuje projektová dokumentace

Plánovaná lávka přes Olši, jenž spojí český Kopytov a polské Gorzyce, získá do září letošního roku jasnější obrysy. Česká a polská strana společně vybrali projektanta i firmu, kteří teď pracují na zhotovení projektové dokumentace.
Městská policie hledá posilu do svého týmu 11.2.2009

Městská policie hledá posilu do svého týmu

Staň se městským strážníkem. S touto výzvou přichází bohumínská městská policie, která chce do svých řad přijmout nové posily a na místo strážníka vypisuje v těchto dnech výběrové řízení. Aktualitám to potvrdil ředitel městské policie Karel Vach.
Licitace městských bytů mají nové maximum 9.2.2009

Licitace městských bytů mají nové maximum

Jedinou cestou, jak se v Bohumíně dostat k bydlení v městském bytě, je účast v licitaci. Ten, kdo u licitace nabídne za nájem nejvyšší částku za metr čtvereční a splní přísné podmínky města, stává se nájemcem. Vloni bylo licitací 179.
Prima babi, děda a rodina v centru Bobeš 9.2.2009

Prima babi, děda a rodina v centru Bobeš

Prima babi, děda a rodina. Takový název má odpolední program, který o víkendu (sobota 14. února) připravuje novobohumínské centrum mladé rodiny Bobeš. Akce je součástí projektu, na jehož realizaci centrum získalo grant od nadace VIA.
Rodiče si pořizují otisk ruky a nohy dítěte 9.2.2009

Rodiče si pořizují otisk ruky a nohy dítěte

Maminky a tatínkové v Bohumíně si pořizují nevšední důkaz o tom, jak jejich dítě roste. Kromě fotografií si nechávají zhotovit keramický otisk ruky či nohy batolete nebo odrostlejšího dítěte. Tuto možnost jim nabízí RC Slůně a Lucie Semančíková.
Návštěvníci Salónu vytvořili vlastní obraz 8.2.2009

Návštěvníci Salónu vytvořili vlastní obraz

V Salónu Maryška vznikl originální obraz, na kterém se podíleli samotní návštěvníci. Každý z nich mohl vzít do ruky štětec a na plátno vyjádřit své pocity. Autorkou nápadu je malířka Barbora Pejšková-Paloncová, rodačka z Bohumína.
První velký rock´n rollový ples v Bohumíně 8.2.2009

První velký rock´n rollový ples v Bohumíně

Velkou premiéru chystá v Bohumíně městská agentura K3. V pátek 20. února zve zájemce na vůbec první velký rock´n rollový ples ve městě. Pořadatelé slibují v programu špičky evropského formátu i dobové oblečení a stylovou výzdobu. Začátek je v 19 hodin.
Vysílání bohumínské televize nově také v síti PODA 7.2.2009

Vysílání bohumínské televize nově také v síti PODA

Televizní informační kanál Bohumín (TIK) můžete od konce ledna sledovat také v síti společnosti PODA. Bohumínskou televizi diváci najdou společně s dalšími jednatřiceti stanicemi v základní nabídce televizních služeb v rámci IPTV.
Bohumínští namalovali obraz a dali do něj pocity 7.2.2009

Bohumínští namalovali obraz a dali do něj pocity

V Salónu Maryška vznikl originální obraz, na kterém se podíleli samotní návštěvníci. Každý z nich mohl vzít do ruky štětec a na plátno vyjádřit své pocity. Autorkou nápadu je malířka Barbora Pejšková-Paloncová, rodačka z Bohumína.
Dagmar Čížová představila sbírku Motýlí křídla 6.2.2009

Dagmar Čížová představila sbírku Motýlí křídla

Básnířka Dagmar Čížová rozšířila edici svých veršů o další přírůstek. Novou sbírku nazvanou Motýlí křídla představila při literárním večeru v Salónu Maryška. Stostránková knížka je čtvrtou sbírkou, pod kterou se Dagmar Čížová autorsky podepsala.
Sběrné dvory místo velkokapacitních kontejnerů 6.2.2009

Sběrné dvory místo velkokapacitních kontejnerů

Od ledna si Bohumínští zvykají na změnu v oblasti nakládání s odpady. Z města definitivně zmizelo posledních sedm míst, kde byly pravidelně přistavovány velkokapacitní kontejnery, do kterých lidé házeli úplně všechno.
 - zobrazit celou zprávu 5.2.2009

Přepadení za bílého dne pro 205 korun

K přepadení za bílého dne došlo včera (4. února) před pravým polednem na Nerudově ulici v Novém Bohumíně. Podezřelý třiatřicetiletý muž zastavil dvacetiletého mladíka a žádal peníze. Napadený dal muži ze strachu 205 korun na hotovosti.
Zimní stadion připravuje pro děti školu bruslení 5.2.2009

Zimní stadion připravuje pro děti školu bruslení

Je vaše dítě předškolák nebo školák a neumí bruslit? Nevadí, vzkazuje městská společnost Bospor s tím, že zájemce z řad chlapců a dívek naučí bruslit kvalifikovaní instruktoři. Novinku Bospor poprvé představí v březnu letošního roku.
Odhalili 62 litrů nekolkovaného alkoholu 5.2.2009

Odhalili 62 litrů nekolkovaného alkoholu

Dva cizinci, kteří převáželi nekolkovaný alkohol, včera (4. února) skončili v síti policistů Inspektorátu cizinecké policie Chotěbuz. Policisté muže odhalili ve Starém Bohumíně při běžné kontrole. Nekolkovaného alkoholu napočítali 62 litrů.
Bobeš o svých aktivitách na rozhlasových vlnách 5.2.2009

Bobeš o svých aktivitách na rozhlasových vlnách

Kdo si ve středu 11. února dopoledne naladí Český rozhlas Ostrava, bude se moci společně s koordinátorkou Centra mladé rodiny Bobeš vydat proti proudu času. Petra Kalichová bude hostem moderátora Petra Soukupa v rozhlasové talkshow Koktejl.
Bohumínská tenisová liga láká zájemce 4.2.2009

Bohumínská tenisová liga láká zájemce

Přestože Bohumínská tenisová liga začne až v květnu, zájemci se mohou hlásit už nyní. Městská soutěž pro neregistrované hráče letos vstupuje do svého třináctého ročníku. Přihlášky se přijímají do 31. března.
Interaktivní výstava s motivem prací Josefa Čapka 4.2.2009

Interaktivní výstava s motivem prací Josefa Čapka

Foyer bohumínského kina je opět zaplaveno nejrůznějšími rekvizitami a předměty, které děti vtahují do děje. Umožňuje to interaktivní výstava Pojďte si hrát s malířem Josefem Čapkem, kterou až do poloviny února hostí právě agentura K3.
Nevšední hodiny dějepisu s Janem F. Teistrem 3.2.2009

Nevšední hodiny dějepisu s Janem F. Teistrem

Občanské sdružení Maryška společně s historikem Jan F. Teistrem přichází s nevšedním projektem. V únoru odstartuje v Salónu Maryška cyklus pojmenovaný Hodina dějepisu. První část je připravena v pátek 20. února od 18 hodin.
Respirační onemocnění jsou ve školkách na ústupu 3.2.2009

Respirační onemocnění jsou ve školkách na ústupu

Respirační onemocnění, střevní chřipky i nachlazejí jsou v bohumínských mateřinkách na ústupu. V předchozích čtrnáti dnech se školky ve větší míře potýkaly s úbytkem dětí, které onemocněly. V pondělí se ale většina z nich vrátila zpátky do školky.
S tříděním odpadu ve městě zatím problém není 2.2.2009

S tříděním odpadu ve městě zatím problém není

Program recyklace odpadů v Bohumíně běží bez větších komplikací a hospodářská krize se jej zatím razantně nedotkla. S odbytem vytříděného skla, papíru a plastů nejsou problémy a vytříděný odpad tak nemusí končit na skládce.
O Bohumínské hrabátko budou bojovat posedmé 1.2.2009

O Bohumínské hrabátko budou bojovat posedmé

Už posedmé rozehrají karbaníci nejen z Bohumína hru mariáše, aby se utkali v boji „O Bohumínské hrabátko“. Další pokračování tradičního turnaje se uskuteční v restauraci Na Kuželně v Novém Bohumíně v sobotu 14. února.
Mladí lidé v Bohumíně mají Klub u létající ryby 30.1.2009

Mladí lidé v Bohumíně mají Klub u létající ryby

Mládeži v Bohumíně se otevírá Klub u létající ryby. Nový projekt společně uvádějí do života občanské sdružení Maryška a bohumínský dům dětí a mládeže. Klub chce mladým lidem poskytnout prostor k seberealizaci a ukázce toho, co v nich je a co dokáží.
Batika v rámech nabízí tvorbu mladých autorů 28.1.2009

Batika v rámech nabízí tvorbu mladých autorů

Mladí talentovaní lidé mají v bohumínském Salónu Maryška zelenou. Důkazem je výstava nazvaná Batika v rámech. Autorsky se pod ní podepsaly tři středoškolské studentky z Bohumína a Ostravy. Vystavované fotografie jsou v Maryšce k vidění až do 26. února.
K psům v útulku putují nové zateplené boudy 27.1.2009

K psům v útulku putují nové zateplené boudy

Bohumínský psí útulek nabídne lepší zázemí pro psí nalezence. V těchto dnech míří do kotců první z deseti nových psích bud. Příbytky jsou vyrobené ze dřeva a zateplené polysterenovými vložkami. Město přišlo jejich pořízení na několik desítek tisíc korun.
Připravují kurz plavání pro předškolní děti 27.1.2009

Připravují kurz plavání pro předškolní děti

Voda je živel, ale ty ho můžeš zkrotit. S touto výzvou přichází v těchto dnech Plavecký klub Bohumín, který připravuje nový plavecký kurz pro předškolní děti. Aktualitám to potvrdil vedoucí klubu, Adrian Kuder.
Policisté kontrolovali jízdní kola i automobily 23.1.2009

Policisté kontrolovali jízdní kola i automobily

Městští a státní policisté v Bohumíně opět spojili své síly. S jejich společnými hlídkami se mohli Bohumínští naposledy setkat v minulém týdnu. Muži zákona kontrolovali vybavenost jízdních kol a technický stav vozidel.
Těžká zranění posunovače po střetu auta a vlaku 23.1.2009

Těžká zranění posunovače po střetu auta a vlaku

Těžká zranění včera utrpěl sedmatřicetiletý posunovač v areálu podniku bohumínských železáren a drátoven. Včera ráno se řidič vozidla Tatra 815 s návěsem při přejíždění nezabezpečeného železničního přejezdu střetl s vlečkovým vlakem.
Dům dětí a mládeže plánuje obnovit tělocvičnu 23.1.2009

Dům dětí a mládeže plánuje obnovit tělocvičnu

Tělocvična bohumínského domu dětí a mládeže hlásí permanentně zaplněno. Její vytíženost je v pracovních dnech maximální. Vzhledem k maximálně využité kapacitě a opotřebení tělocvičny začíná dům dětí připravovat její revitalizaci.
Žáci ZŠ ČSA bodují v televizní soutěži Bludiště 22.1.2009

Žáci ZŠ ČSA bodují v televizní soutěži Bludiště

Žáci devátých tříd Základní školy na ulici Československé armády bodují v soutěži Bludiště, kterou pro vysílání České televize připravuje její ostravské studio. Školáci postoupili už do třetího kola. Poprvé se na obrazovce ČT objeví v pátek 13. března.
Sebevrah chtěl skočit z mostu ve Skřečoni 21.1.2009

Sebevrah chtěl skočit z mostu ve Skřečoni

Třiatřicetiletý muž chtěl včera večer, krátce před půl desátou, ukončit svůj život skokem z mostu ve Skřečoni. Muž se překláněl přes zábradlí a naznačoval, že chce skočit do kolejiště. Přivolaným policistům sdělil, že se mu již nechce žít.
Odpoledne s korálkovými náramky pro děti 21.1.2009

Odpoledne s korálkovými náramky pro děti

Malé slečny a mladé dívky, zkrátka parádnice. Především ty jsou zvány na speciální odpoledne pro děti a mládež, jehož hlavním motivem bude tvorba náramků z korálků. Nevšední tvůrčí dílničku pořádá občanské sdružení Maryška ve středu 28. ledna.
Lednový Salón s výstavou Batika v rámech 20.1.2009

Lednový Salón s výstavou Batika v rámech

Sérii výstav připravovaných v Salónu Maryška pro rok 2009 otevřou snímky, které zachycují šikovnost dětí ze Základní školy ve Skřečoni. Vernisáž výstavy fotografií s názvem Batika v rámech proběhne v Salónu v pondělí 26. ledna od 17.30 hodin.
Příměstský jarní tábor aneb o děti bude postaráno 18.1.2009

Příměstský jarní tábor aneb o děti bude postaráno

Do jarních prázdnin je sice ještě daleko, ale dům dětí a mládeže už v předstihu připravuje příměstský tábor. Proběhne právě v době prázdnin, od 23. do 27. února. Pětidenní akce je určena školákům ve věku od 7 do 17 let.
Tříkrálová sbírka v Bohumíně s rekordním výtěžkem 18.1.2009

Tříkrálová sbírka v Bohumíně s rekordním výtěžkem

Letošní, devátý ročník Tříkrálové sbírky v Bohumíně předčil očekávání organizátorů. V devětadvaceti kasičkách zástupci místní katolické Charity napočítali 113 848 korun. Je to nejvyšší částka za celou dobu koledování na území města.
Šachisté nechtějí sestoupit, bojují o každý bod 17.1.2009

Šachisté nechtějí sestoupit, bojují o každý bod

Šachistům A družstva oddílu šachu TJ Viktorie Starý Bohumín jde o každý bod. V polovině aktuálního ročníku krajské šachové soutěže se snaží co nejvíce odvrátit hrozbu sestupu z B skupiny, kde hrají. V lednu nastoupili proti šachistům z Rychvaldu.
 - zobrazit celou zprávu 16.1.2009

Vloupání do samoobsluhy ve Skřečoni objasněno

Osmnáct a čtyřiadvacet let. Tolik je dvěma mladíkům, které bohumínští policisté podezírají ze spáchání trestných činů krádeže vloupáním a poškozováním cizí věci. Muži o posledním dni roku 2008 společně rozbili výlohu prodejny potravin na ulici 1. máje.
Kopytov ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava 16.1.2009

Kopytov ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava

Jedno z lednových vydání rozhlasového magazínu Křížem krajem bude patřit malé osadě Kopytov, která se nachází na samotném okraji Bohumína. Pořad odvysílá Český rozhlas Ostrava v pondělí 19. ledna po deváté hodině.
Odstartovaly přípravy na Dívku roku 2009 15.1.2009

Odstartovaly přípravy na Dívku roku 2009

Jubilejní, dvacáté pokračování letos nabídne celostátní soutěž Dívka roku 2009. Letos se do ní zapojilo již čtyřiadvacet domů dětí a mládeže, včetně bohumínského. V jeho sále proběhne základní kolo soutěže v neděli 15. února.
Sportovnímu oddělení domu dětí a mládeže se daří 13.1.2009

Sportovnímu oddělení domu dětí a mládeže se daří

Dům dětí a mládeže má za sebou téměř polovinu sezóny v rámci školního roku a jeho sportovní oddělení slaví úspěch. Počet dětí, mládeže i dospělých, kteří do domu pravidelně docházejí za pohybovými aktivitami, vzrostl na 340.
Rybáři v Bohumíně jezera zatím prosekávat nemusí 13.1.2009

Rybáři v Bohumíně jezera zatím prosekávat nemusí

Rybáře v Bohumíně dlouhotrvající teploty pod nulou zatím netrápí. Ani na jednom z velkých místních jezer nemuseli přistoupit k prosekávání ledu. Aktualitám to potvrdil předseda Českého rybářského svazu v Bohumíně Kamil Drobek.
Mladší žáci HC Bohumín o víkendu bez bodu 12.1.2009

Mladší žáci HC Bohumín o víkendu bez bodu

Na led Slavoje Český Těšín se o víkendu (neděle 11. ledna) vydali k mistrovskému utkání hráči družstva mladších žáků HC Bohumín. Zopakovat vítězství z domácího utkání se jim tady ale nepovedlo. HC Bohumín prohrál s Českým Těšínem 4:7.
 - zobrazit celou zprávu 12.1.2009

Nad zlodějem sklapla policejní past

385 tisíc korun. Takovou škodu napáchal jednačtyřicetiletý muž z Bohumína. Vloni v prosinci v prostoru bohumínské železniční stanice odcizil celkem 16 kusů ložiskových skříní a pět kusů brzdových zdrží z nákladních železničních vozů.
Zápisy do prvních tříd od poloviny ledna 12.1.2009

Zápisy do prvních tříd od poloviny ledna

Zápisy do prvních tříd v Bohumíně odstartují v polovině ledna. Jako první přivítají budoucí žáky v základní škole v Pudlově. Zápis tady naplánovali na čtvrtek 15. ledna v době od 12 do 16 hodin. Další školy v Bohumíně budou zápisy pořádat až do 29. ledna.
Den otevřených dveří na gymnáziu 12.1.2009

Den otevřených dveří na gymnáziu

Žáci pátých a devátých tříd, kteří uvažují o studiu na gymnáziu Františka Živného, se mohou přijít sami na vlastní oči přesvědčit, jaké možnosti škola nabízí. Gymnázium za tím účelem organizuje v sobotu 17. ledna den otevřených dveří.
Vydejte se s Maryškou za Tutanchamonem 12.1.2009

Vydejte se s Maryškou za Tutanchamonem

Tutanchamon - jeho hrob a poklady. Tak se jmenuje výstava, na kterou vás zve občanské sdružení Maryška. V sobotu 14. února Maryška pořádá za výstavou svatovalentýnský zájezd do Brna. Zájemci se mohou hlásit e-mailem i telefonicky.
Na sídlišti Sv. Čecha nově Zóna 30 a zákaz stání 10.1.2009

Na sídlišti Sv. Čecha nově Zóna 30 a zákaz stání

Obyvatelé sídliště na ulici Svatopluka Čecha v Novém Bohumíně si od ledna zvykají na tamní novou dopravní úpravu. V oblasti ulice, která vede kolem sídliště, platí značka Zóna 30 a zákaz stání mimo označená místa.
Přestože venku mrzne, venkovní bazén funguje 9.1.2009

Přestože venku mrzne, venkovní bazén funguje

Přestože venkovní teploty už několik dnů po sobě klesají pod bod mrazu, venkovní průplavový bazén městské společnosti Bospor v Novém Bohumíně funguje bez problémů. Návštěvníci si mohou plavání v aquacentru užívat sedm dní v týdnu.
Filmy Bathory a Mamma Mia u Bohumíňáků uspěly 9.1.2009

Filmy Bathory a Mamma Mia u Bohumíňáků uspěly

Historický velkofilm režiséra Juraje Jakubiska „Bathory“ se vloni stal v Bohumíně hitem číslo jedna. V promítacím sále kina K3 si ho nenechalo ujít téměř 1050 lidí. Snímek vyvolal tak velký ohlas, že kino muselo film několikrát opakovat.
Muži HC Bohumín přehráli Starou Bělou 8.1.2009

Muži HC Bohumín přehráli Starou Bělou

Družstvo mužů HC Bohumín má za sebou první utkání v novém roce. Včera večer (7. ledna) uvítali na domácím ledě v aktuálním ročníku 2. třídy krajského přeboru zatím nepřemoženého soupeře, Starou Bělou.
Nový sníh větší problémy nečiní 8.1.2009

Nový sníh větší problémy nečiní

Silničáři na Karvinsku museli dnes v noci opět vyrazit do ulic. Čerstvý sníh, který v noci připadl, místy vytvářel sněhové jazyky. Silničáři proto komunikace pluhují a ošetřují chemickým a inertním posypem. V Bohumíně větší komplikace nenastaly.
Florbalová přípravka se těší velkému zájmu 7.1.2009

Florbalová přípravka se těší velkému zájmu

Přípravka florbalového klubu 1. SC Bohumín 98 se těší nebývale velkému zájmu. Malých hráčů je tolik, že klub musel přistoupit k rozdělení původní skupiny na dvě. Florbalovou přípravku v Bohumíně aktuálně navštěvuje 24 chlapců a dívek.
Loučení s vánoční výzdobou v ulicích 7.1.2009

Loučení s vánoční výzdobou v ulicích

V Bohumíně začala demontáž vánoční výzdoby. Elektrikáři vyrazili s plošinou do terénu pro první světelné ozdoby dnes ráno. Odpojení a odinstalování vánočních ozdob je čeká v centru města i v jeho okrajových částech.
Dům dětí přijímá přihlášky k jarnímu táboru 6.1.2009

Dům dětí přijímá přihlášky k jarnímu táboru

Netradiční pojetí bude mít dětský tábor, který bohumínský dům dětí a mládeže pravidelně pořádá v období jarních prázdnin. Osmidenní pobyt na základně v Jablunkově-Návsí proběhne ve dnech 21. až 28. února.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad