Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Připravuje se oprava mateřinky na Nerudově ulici 6.1.2009

Připravuje se oprava mateřinky na Nerudově ulici

Zateplení pláště, výměna všech oken za plastová a oprava koridoru, který spojuje levé a pravé křídlo budovy. Takové opravy plánuje město v roce 2009 v objektu mateřinky na Nerudově ulici. Práce budou probíhat v letních měsících.
 - zobrazit celou zprávu 5.1.2009

Záchranáři, Silvestr a exploze zábavné pyrotechniky

Z pohledu záchranné služby byl Silvestr v Bohumíně poměrně klidný. Během silvestrovské noci a prvních hodin nového roku ve městě zasahovali šestkrát. Vyjížděli například k případu exploze zábavné pyrotechniky, která mladíkovi bouchla přímo v ruce.
Děti se mohou přihlásit do rybářského kroužku 5.1.2009

Děti se mohou přihlásit do rybářského kroužku

Poznávání ryb, seznámení se s pravidly pro chytání ryb či sestavení udice nebo vázání háčků. Nejen to bude náplní rybářského kroužku pro děti do 15 let, který v lednu otevírá bohumínská organizace Českého rybářského svazu.
 - zobrazit celou zprávu 5.1.2009

Maryška nabízí Jízdu po čtyřech strunách

Za neobvyklým hudebním večerem můžete v pátek 9. ledna 2009 vyrazit do novobohumínského Salónu Maryška. Od 19 hodin tady bude koncertovat baskytarista Pavel Tománek. Překvapivě bude jediným účinkujícím.
Silvestrovská noc v Bohumíně byla klidná 2.1.2009

Silvestrovská noc v Bohumíně byla klidná

Oslavy konce starého a příchodu nového roku proběhly v Bohumíně v poklidu. Shodli se na tom hasiči i městští policisté. Hasiči z bohumínské stanice zasahovali během Silvestra dvakrát a pokaždé šlo o méně závažné případy.
 - zobrazit celou zprávu 2.1.2009

Jezdil ulicemi Starého Bohumína bez řidičáku

Povedený úlovek se podařil policistům Inspektorátu cizinecké policie při namátkové pobytové kontrole ve Starém Bohumíně. Muži zákona zastavili mladého řidiče osobního vozidla, který za volant usedl i přesto, že není vlastníkem řidičského oprávnění.
Bohumínské kino od ledna s lepším zvukem 1.1.2009

Bohumínské kino od ledna s lepším zvukem

Bohumínské kino K3 nabízí návštěvníkům od ledna opět o něco lepší komfort. Pocítí ho ti, kteří zavítají do tamního kinosálu na některé z filmových představení. Agentura posílila zvukové zázemí při projekcích.
Tříkrálová sbírka a desítky koledníků v ulicích 1.1.2009

Tříkrálová sbírka a desítky koledníků v ulicích

Skupinky koledníků také v letošním roce vyrazí do ulic Bohumína. Tříkrálová sbírka, kterou pořádá katolická Charita, proběhne s podtitulem „... když dobré skutky rozkvétají“. Dobročinná akce proběhne podeváté.
O Silvestru nemusíme posilovat hlídky, říkají strážníci 31.12.2008

O Silvestru nemusíme posilovat hlídky, říkají strážníci

Městští strážníci v Bohumíně dnes v noci nebudou speciálně posilovat své hlídky. Na základě zkušeností z minulých let k tomu podle nich není důvod. Oslavy konce roku se v Bohumíně už několik let zpátky odehrávají ve znamení klidu.
Do kaple v Kopytově zavítal hrabě Henckel s chotí 30.12.2008

Do kaple v Kopytově zavítal hrabě Henckel s chotí

Do Kopytova zavítala o víkendu barokní hudba, kterou přivezli Johann Ernest hrabě Henckel von Donnersmarck und Vösendorf se svou chotí Annou Katharinou. Nevšední podívaná byla součástí vánočního Koncertu na konci světa.
Rodiče a Slůně rozdávali dárky v dětském domově 23.12.2008

Rodiče a Slůně rozdávali dárky v dětském domově

Do role Ježíška se vžili rodiče, kteří se svými dětmi navštěvují bohumínské rodinné centrum Slůně. Pro 24 dětí z dětského domova na Bukovanského ulici ve Slezské Ostravě nakoupili dárky. Podobný nápad Slůně iniciovalo a zrealizovalo už potřetí.
Srážka dvou vozidel na dálnici u Bohumína 20.12.2008

Srážka dvou vozidel na dálnici u Bohumína

Dálnice D47 z Bohumína do Ostravy byla včera (19. prosince) v jednom směru tři hodiny uzavřená. O dopravní komplikace se postarala dopravní nehoda nákladního auta Renault Midlum a osobního auta Volkswagen Passat.
Maryška v závěru starého a na prahu nového roku 19.12.2008

Maryška v závěru starého a na prahu nového roku

Koncerty, besedy, přednášky, literární podvečery, festivaly i příjemná setkání. Na to vše se můžete v novobohumínském Salónu Maryška těšit opět až v roce 2009. Do konce roku 2008 je Salón vzhledem k vánočním svátkům uzavřen.
Školáci ve Starém Bohumíně prožijí nevšední dopoledne 19.12.2008

Školáci ve Starém Bohumíně prožijí nevšední dopoledne

Ukázka vojenské výzbroje i výstroje, popis a názorný příklad transportu raněného na improvizovaných nosítkách nebo rady a návody, jak správně poskytnout první pomoc. To dnes dopoledne čeká na děti ze základní školy ve Starém Bohumíně.
Kopytovský Vánoční koncert na konci světa 18.12.2008

Kopytovský Vánoční koncert na konci světa

Tak to tady ještě nebylo. Kaple svatého Jana Nepomuckého v Kopytově nabídne poprvé ve své více než stopadesátileté historii zázemí pro koncert, který dostal příznačné pojmenování Koncert na konci světa. Uskuteční se 28. prosince od 16.30 hod.
Známe nejlepší spisovatele literární soutěže 18.12.2008

Známe nejlepší spisovatele literární soutěže

Třiatřicet literárních prací. Tolik se jich sešlo v soutěži Bohumín plný spisovatelů, která byla jednou z částí projektu o městě a hornictví v kraji podpořeného Nadací OKD. Literární klání věnovala pořádající agentura K3 dětem ze sedmých až devátých tříd.
Bohumín trápí zhoršená kvalita ovzduší 18.12.2008

Bohumín trápí zhoršená kvalita ovzduší

354 ug.m-3. Taková dnes byla v Bohumíně hodnota koncentrace polétavého prachu v ovzduší v 5 hodin ráno. Denní limit je přitom 50 ug.m-3. Kvalita ovzduší ve městě byla ráno jedna z nejhorších v regionu.
Knihovna dala studovně novou vizáž 18.12.2008

Knihovna dala studovně novou vizáž

Studovna bohumínské knihovny se může pochlubit novou tváří. Nový nábytek, koberec, technické vybavení i modro-oranžová výmalba v barvách organizace K3, pod kterou knihovna spadá.
Gymnázium zlepšilo komfort pro studenty 17.12.2008

Gymnázium zlepšilo komfort pro studenty

Studenti bohumínského Gymnázia Františka Živného si mohou užívat vyššího komfortu. Škola pro ně pořídila moderní uzamykatelné skříňky. Mohou si do nich ukládat oblečení, učebnice i další školní pomůcky.
Dům dětí a mládeže tvoří s pomocí Nadace OKD 17.12.2008

Dům dětí a mládeže tvoří s pomocí Nadace OKD

Poznejme Moravskoslezský kraj a hornictví hrou. Tak se jmenuje projekt, na jehož realizaci získal bohumínský dům dětí a mládeže dotaci 90 tisíc korun od Nadace OKD. Práce spojené s projektem jsou čím dál tím více intenzivnější.
Bohumínští hledají nej učitele nebo učitelku 16.12.2008

Bohumínští hledají nej učitele nebo učitelku

Bohumínští volí nejoblíbenější učitele ve městě. Anketu nazvanou „Učitel nebo učitelka mého srdce“ vyhlásila komise pro výchovu a vzdělávání při radě města. Lidé mohou v anketě hlasovat do 20. února příštího roku.
U Slunečnice vyrostlo nové parkoviště 15.12.2008

U Slunečnice vyrostlo nové parkoviště

130 automobilů se vejde na nové parkoviště, které vyrostlo u domu Slunečnice na Okružní ulici. Parkovací místa, postavená v místě zdemolované nebytové části bývalého hotelového domu, dnes začala oficiálně sloužit řidičům.
Dům dětí a mládeže ve vánočním 15.12.2008

Dům dětí a mládeže ve vánočním

Bohumínský dům dětí a mládeže se oblékl do vánočního kabátu. Jeho chodby zdobí vánoční ozdoby a blížícím se svátkům je uzpůsobena také činnost jednotlivých kroužků, které zařízení nejen dětem nabízí.
Silvestrovský běh se představí podesáté 15.12.2008

Silvestrovský běh se představí podesáté

V předvečer posledního dne roku se v Bohumíně opět poběží parkem Petra Bezruče. Tradiční Silvestrovský běh má letos důvod k oslavě, protože se uskuteční již podesáté. Přípravy na poslední bohumínskou sportovní akci roku ve městě běží naplno.
Florbalisté se objeví na nových promofotkách 14.12.2008

Florbalisté se objeví na nových promofotkách

Florbalový klub 1. SC Bohumín 98 obléká nový kabát. Na podzim se hráči družstva juniorů představili v nových, originálních klubových dresech. Teď na sebe bohumínští florbalisté upoutají novou reklamní kampaní.
Výstavba dálnice změnila Šunychelskou ulici 13.12.2008

Výstavba dálnice změnila Šunychelskou ulici

Výstavba posledního úseku dálnice D 47 na Bohumínsku změnila další ulici ve městě. Po ulici Slezské, která spojovala Nový a Starý Bohumín, si teď řidiči zvykají na změnu v Šunychelské ulici. Tamní silniční přeložka je dlouhá 450 metrů.
Kamerový systém má nový přírůstek 12.12.2008

Kamerový systém má nový přírůstek

Kamerový systém městské policie dohlíží na pořádek v další bohumínské lokalitě. Strážníci mají nově k dispozici kameru na Šunychelské ulici, která je umístěna na budově tamního supermarketu u takzvané „bohumínské Stodolní“.
Návštěvníci Maryšky tvoří s malířkou vlastní obraz 12.12.2008

Návštěvníci Maryšky tvoří s malířkou vlastní obraz

Netradiční výzvu směrem k návštěvníkům nabízí výstava malířky a fotografky Barbory Pejškové-Paloncové v novobohumínském Salónu Maryška. Lidé, kteří sem zavítají, mohou vzít do ruky štětec a pomocí barev vytvořit jeden dílek společného obrazu.
Podávejte nominace do ankety Osobnost roku 11.12.2008

Podávejte nominace do ankety Osobnost roku

Pomoci rozhodnout můžete i vy. Takový vzkaz dali Bohumíňákům úředníci i radní, kteří vyhlašují další ročník ankety Osobnost roku. Občané ji mohou ovlivnit podáváním nominací neboli tipů, kdo by měl být oceněn.
Desátý Vánoční koncert vokálního Sluníčka 11.12.2008

Desátý Vánoční koncert vokálního Sluníčka

Podesáté vysvitne nad vánočně laděným Bohumín Sluníčko s velkým písmenem „S“ na počátku. Místní vokální skupina Sluníčko zve své přátele, známé i kamarády na jubilejní Vánoční koncert, který pořádá v sobotu 20. prosince od 18 hodin v kinosále
Nemocnice o svátcích v běžném provozu 11.12.2008

Nemocnice o svátcích v běžném provozu

Závěr letošního roku nepřinese v Bohumínské městské nemocnici žádná omezení v provozu. V době vánočních svátků i v závěru roku bude zdravotnické zařízení fungovat v běžné pracovní době.
Úřední hodiny na radnici v závěru roku 10.12.2008

Úřední hodiny na radnici v závěru roku

Letošní poslední úřední den v roce připadne na středu 31. prosince. Nenechávejte však vyřízení svých záležitostí na poslední chvíli, vzkazují úředníci. Bohumínská radnice bude mít na Silvestra otevřeno pouze do 13 hodin.
Betlémské světlo také letos dorazí i do Bohumína 10.12.2008

Betlémské světlo také letos dorazí i do Bohumína

Plamínek Betlémského světla také v letošním roce připutuje do Bohumína. Dorazí rychlíkem R733 Radegast z Brna, který v sobotu 20. prosince přistaví u nástupiště bohumínského vlakového nádraží v 9 hodin a 37 minut.
Starobohumínský benchpress podeváté 8.12.2008

Starobohumínský benchpress podeváté

Devátým ročníkem pokračuje o víkendu závod v benchpressu, který každoročně pořádá oddíl silového trojboje TJ Viktorie Starý Bohumín. Klání proběhne v sobotu 13. prosince v tělocvičně Viktorie u nemocnice ve Starém Bohumíně.
Ona a on aneb Maryška na téma vztahy 8.12.2008

Ona a on aneb Maryška na téma vztahy

Ona a on, věčná otázka. Jak dosáhnout pohodového a harmonického vztahu? Odpověď se pokusí nabídnout beseda v Salónu Maryška, za kterou můžete vyrazit v sobotu 13. prosince dopoledne, mezi desátou a dvanáctou hodinou.
Ve městě přibudou místa pro separaci odpadu 8.12.2008

Ve městě přibudou místa pro separaci odpadu

V těchto dnech se v Bohumíně rozšiřuje počet stanovišť s kontejnery pro separovaný odpad. K instalaci je připraveno šestnáct nových nádob. Občané se s nimi nově setkají například v ulici Úvozní v Bohumíně-Skřečoni nebo v Novém Bohumíně u domu Slunečnice.
Psí útulek v závěru měsíce v omezeném provozu 5.12.2008

Psí útulek v závěru měsíce v omezeném provozu

Bohumínský psí útulek v závěru roku mírně pozmění svou provozní dobu. Vzhledem k vánočním svátkům bude od středy 24. prosince do pátku 26. prosince mimořádně uzavřen. Totéž platí pro dny 31. prosince 2008 a 1. ledna 2009.
Děti prožijí v knihovně Mikulášskou noc 4.12.2008

Děti prožijí v knihovně Mikulášskou noc

Nadílkou v Bohumíně mikulášský den nekončí. Dvacítka dětí, která se předem přihlásila, navrch prožije Mikulášskou noc v knihovně. Od 17 hodin jsou zítra pro malé čtenáře připravené soutěže a zábavný program spojený s nocováním v knihovně.
K seniorům a klientům ústavů zítra zamíří Mikuláš 3.12.2008

K seniorům a klientům ústavů zítra zamíří Mikuláš

Do bohumínských domovů důchodců a ústavů sociální péče zítra zamíří městský Mikuláš. Nadílku organizuje pro jejich obyvatele komise pro občanské záležitosti. Do domovů a ústavů zamíří přibližně 170 balíčků se sladkostmi a ovocem.
Sběrný dvůr uvítal osmitisícího návštěvníka 3.12.2008

Sběrný dvůr uvítal osmitisícího návštěvníka

Sběrný dvůr na Koperníkově ulici v Novém Bohumíně dnes ráno uvítal osmitisícího návštěvníka. Staré video přivezla odevzdat k ekologické likvidaci Jarmila Nováková z Nové Vsi. Zástupci BM Servisu, který dvůr provozuje, jí věnovali drobné dárky.
Další série virtuálních prohlídek na webu města 3.12.2008

Další série virtuálních prohlídek na webu města

K původním patnácti virtuálním prohlídkám přibylo na internetových stránkách Bohumína dalších devět. Vybraná místa a zákoutí města si tak můžete prohlédnout z pohodlí domova ve svém počítači.
Školáci podpoří pomocí jarmarku dobrou věc 3.12.2008

Školáci podpoří pomocí jarmarku dobrou věc

Žáci Masarykovy základní školy spojili tradiční předvánoční akci školy s úmyslem podpořit dobrou věc. Pro školní jarmark, který proběhne společně s vánočním koncertem v tělocvičně školy, zhotovují nejrůznější výrobky.
Zastupitelé projednají Integrovaný plán rozvoje města 2.12.2008

Zastupitelé projednají Integrovaný plán rozvoje města

Bohumínští zastupitelé v pondělí (8. prosince) projednají Integrovaný plán rozvoje města. Jeho prostřednictvím by mohlo do Bohumína připutovat v dotacích z Integrovaného operačního programu Evropské unie až 80 milionů korun.
Vzniká nový křesťanský klub pro děti 2.12.2008

Vzniká nový křesťanský klub pro děti

Bohumínský farní sbor Slezské církve evangelické augsburského vyznání rozšiřuje své aktivity zaměřené na mládež a děti. V prosinci poprvé představí nový křesťanský klub, ve kterém nabídne hry, příběhy, písničky i kvízy pro děti.
Policisté besedovali se seniory o jejich bezpečí 1.12.2008

Policisté besedovali se seniory o jejich bezpečí

Přibližně tři desítky návštěvníků bohumínského Senior klubu si dnes odpoledne vyslechlo rady, jak předejít tomu, aby nenaletěli podvodníkům, kteří zazvoní u jejich dveří. Besedu s užitečnými radami pro ně připravili bohumínští policisté.
Pro velký úspěch se vrací taneční pro dospělé 1.12.2008

Pro velký úspěch se vrací taneční pro dospělé

Blues, polka, valčík, tango nebo mambo či jive. Tyto i další tance si můžete připomenout nebo se je naučit v tanečním kurzu pro dospělé. Na počátku příštího roku jej opět uspořádá dům dětí a mládeže. Zápis probíhá již teď.
Slavíci kamenného mostu pokřtěni 1.12.2008

Slavíci kamenného mostu pokřtěni

Slavíci kamenného mostu "zacvrlikali" při křtu stejnojmenného historického románu bohumínského spisovatele Tomáše Mlynkece. Novou knihu autor představil v Salónu Maryška, kde se v pátek 28. listopadu sešli jeho rodinní příslušníci, přátelé i kamarádi.
Zdobení perníčků a Mikulášský hudební večer 1.12.2008

Zdobení perníčků a Mikulášský hudební večer

Salón Maryška se v posledním měsíci roku obléká do svátečního kabátu. Návštěvníci si jej budou moci užít už v prvním prosincovém týdnu. Na své si tady přijdou dospělí i děti. Salónem zavoní perníčky i zazní andělské hlasy s čertovsky dobrými áriemi.
Bohumínští módním trendům Vánoc nepodléhají 30.11.2008

Bohumínští módním trendům Vánoc nepodléhají

V neděli (30. listopadu) zapalujeme na adventních věncích první svíci. Podobně jako u řady jiných svátečních doplňků, také u adventních věnců se projevují moderní barevné trendy. Bohumínští jim ale příliš neholdují.
Pendolino zastaví i u nástupiště v Bohumíně 29.11.2008

Pendolino zastaví i u nástupiště v Bohumíně

Vlajky SuperCity Pendolino, které jsou vlajkovou lodí Českých drah, budou z Bohumína částečně vyjíždět jako regulérní spoj a mířit sem i do cílové stanice. Dráhy tak po několika letech od uvedení Pendolina do provozu mění svůj názor.
V Bohumíně zůstal ve scrabble republikový bronz 27.11.2008

V Bohumíně zůstal ve scrabble republikový bronz

Jeden z medailových kovů, o který bojovaly děti do 15 na republikovém mistrovství ve scrabble, zůstal v Bohumíně. Bronz se podařilo získat domácí hráčce Barboře Červenkové. Celostátní klání juniorů uspořádal dům dětí a mládeže.
Podzimní výstava Bartu se odkládá 27.11.2008

Podzimní výstava Bartu se odkládá

Tradiční výstava tvůrčí činnosti, kterou každoročně připravuje občanské sdružení Bart, se letos neuskuteční. Aktualitám to potvrdil předseda sdružení Petr Šablatura. Sdružení uvažuje o náhradním termínu výstavy, zatím jej ale nezveřejnilo.
Bospor nabízí saunovací program pro předškoláky 26.11.2008

Bospor nabízí saunovací program pro předškoláky

Městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje aquacentrum, zavedla novinku pro předškolní děti. Bospor mateřinkám nabízí program saunování ušitý malým dětem na míru. Projektu jsou nakloněné jak mateřské školy, tak město.
Koncertní sál ZUŠ dnes ožije hudbou 26.11.2008

Koncertní sál ZUŠ dnes ožije hudbou

Koncertní sál bohumínské základní umělecké školy dnes odpoledne ožije hudbou, o kterou se postarají samotní žáci. Tradiční koncert souborů školy začíná v 16.30 hodin. Podobné vystoupení škola pořádá s každoroční pravidelností.
Bohumín plný spisovatelů aneb hlasujte i vy 25.11.2008

Bohumín plný spisovatelů aneb hlasujte i vy

Žáci sedmých, osmých a devátých tříd základních škol vyjádřili svůj vztah k Bohumínu a regionu, ve kterém žijí. Napsali na toto téma básničky i krátké povídky a návštěvníci webu kulturní agentury K3 je teď mohou hodnotit.
Missis Morava 2009 se stala Radana Vozňáková 24.11.2008

Missis Morava 2009 se stala Radana Vozňáková

Radana Vozňáková z Rychvaldu se o víkendu stala Missis Moravy 2009. V moravském finále celostátní soutěže o nejsympatičtější maminku vyhrála první místo společně se sedmiletým synem Danielem.
Plánují proměnu ankety Osobnost roku 24.11.2008

Plánují proměnu ankety Osobnost roku

Vnést do nonimací i oceňování nový náboj a odhalit další úspěšné tváře oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti. Takové jsou důvody, proč chtějí zástupci odboru školství, kultury a sportu změnit podobu ankety Osobnost roku.
Vánoční trhy na novobohumínském náměstí 24.11.2008

Vánoční trhy na novobohumínském náměstí

Živí kapři, koledy, pestré dekorace, stylové stánky stejně jako prodejci v dobovém oblečení a program pro malé i velké návštěvníky. Takové budou Vánoční trhy agentury K3, které proběhnou na náměstí T. G. Masaryka v sobotu 29. listopadu.
 - zobrazit celou zprávu 21.11.2008

Josef Dvořák se promění ve vodníka

Herec Josef Dvořák ve svém živlu. Na takovou podívanou se mohou těšit návštěvníci kina K3, kteří v neděli 23. listopadu přijdou na divadelní komedii Čochtan vypravuje. Divadelní soubor s Josefem Dvořákem v čele tady zahraje od 19 hodin.
E-info má rekord, rozeslalo přes milion SMS zpráv 21.11.2008

E-info má rekord, rozeslalo přes milion SMS zpráv

Informační služba E-info, kterou provozuje bohumínská radnice, si připsala na své konto nový rekord. V listopadu překonala hranici 1 milionu rozeslaných SMS zpráv na mobilní telefony zaregistrovaných uživatelů.
Sokolovnu otevřou večerem s vůní lípy 20.11.2008

Sokolovnu otevřou večerem s vůní lípy

Lípu, český národní strom, si vybrali členové a přátelé Tělocvičné jednoty Sokol Záblatí jako symbol večera, kterým otevřou nově opravenou budovu tamní sokolovny. Aktualitám to potvrdila Pavla Skokanová, místostarostka Sokola Záblatí.
Nový kalendář nabídne fotografie z města 20.11.2008

Nový kalendář nabídne fotografie z města

Ekologickým kalendářem, který každoročně vydává město Bohumín, budou tentokrát provázet aktuální fotografie z různých koutů města. Rozhodli o tom v internetové anketě návštěvníci www stránek Bohumína.
Bobeš uspěl s projektem, který podporuje rodiny 19.11.2008

Bobeš uspěl s projektem, který podporuje rodiny

Bohumínské centrum mladé rodiny Bobeš se může pochlubit dalším úspěšným projektem. Sdružení získalo grant na projekt, jehož cílem je podpora služeb pro rodiny s dětmi. Bobeš zabodoval u nadace VIA.
Mateřinky mají opravené střechy 19.11.2008

Mateřinky mají opravené střechy

Hned dvě mateřinky v Novém Bohumíně, mateřské školy na ulicích Nerudova a Čáslavská, se dočkaly opravy střechy. Práce probíhaly na podzim pod taktovkou odboru školství kultury a sportu a skončily před několika dny.
Knihovna ve Starém Bohumíně opět s internetem 19.11.2008

Knihovna ve Starém Bohumíně opět s internetem

Pobočka knihovny ve Starém Bohumíně je opět o něco modernější. Knihovně K3 se podařil vyřešit problém s tamním internetovým připojením a navíc vybavila prostory další výpočetní technikou. Čtenáři ve Starém Bohumíně tak mají větší komfort.
Kradli naftu z nádrže, zadrželi je přímo při činu 18.11.2008

Kradli naftu z nádrže, zadrželi je přímo při činu

Krádeže pohonných hmot z nádrží automobilů nejsou v Bohumíně výjimkou. Několik případů policisté zaznamenali v souvislosti se zvýšeným dopravním ruchem spojeným s výstavbou dálnice D47. Před několika dny řešili podobný případ v Šunychlu.
Cyklisté a chodci po Slezské ulici bezpečněji 18.11.2008

Cyklisté a chodci po Slezské ulici bezpečněji

Cyklisté a pěší, kteří směřují ze Starého do Nového Bohumína a zpět se dočkali zpevněné komunikace, která jim usnadní přechod přes území v oblasti ulice Slezská, kde probíhá výstavba dálnice D 47.
Velkokapacitní kontejnery zmizí z města 18.11.2008

Velkokapacitní kontejnery zmizí z města

V Bohumíně zmizí od 1. ledna příštího roku všechny volně přístupné velkokapacitní kontejnery. Rozhodli o tom radní na návrh odboru životního prostředí a služeb městského úřadu.
Projekt cyklotrasy podél řeky Olše 14.11.2008

Projekt cyklotrasy podél řeky Olše

Dobrá zpráva pro přátele cykloturistiky. Podél řeky Olše by měla vyrůst cyklotrasa, která povede i přes Bohumín. Nová trasa kolem řeky Olše má nahradit stávající trasu číslo 56. V Chotěbuzi pod Archeoparkem naváže na trasu z Českého Těšína.
Rozpočet města v příštím roce s 660 miliony korun 14.11.2008

Rozpočet města v příštím roce s 660 miliony korun

Rozpočet Bohumína bude v příštím roce disponovat s objemem finančních prostředků ve výši 660 milionů korun. Počítá s tím druhá verze rozpočtu města pro rok 2009, kterou na svém listopadovém zasedání vzali na vědomí zastupitelé.
3. ročník tříhodinového maratónu v aerobicu 13.11.2008

3. ročník tříhodinového maratónu v aerobicu

Na tři hodiny aerobicu v kuse se mohou těšit ti, kteří v sobotu 22. listopdu zavítají do sportovního centra na Nerudově ulici. Aerobic club Bohumín tam pořádá třetí ročník předvánočního maratónu v aerobicu.
Spisovatelé Viewegh a Reiner zavítali do Bohumína 12.11.2008

Spisovatelé Viewegh a Reiner zavítali do Bohumína

Dva úspěšní představitelé současné české literatury, spisovatelé Michal Viewegh a Martin Reiner, ve středu 12. listopadu zavítali do bohumínské knihovny K3. Besedu s nimi si nenechala ujít asi třicítka čtenářů.
Městské kolo v šachu vyhrála ZŠ Skřečoň 12.11.2008

Městské kolo v šachu vyhrála ZŠ Skřečoň

Vítězstvím základní školy ve Skřečoni skončilo listopadové městské kolo v šachu, které uspořádal bohumínský dům dětí a mládeže. Tříčlenná družstva hrála systémem každý s každým v ryze chlapeckém obsazení.
Koncert připomene příchod řeckých dětí 11.11.2008

Koncert připomene příchod řeckých dětí

Řecká atmosféra ve středu 12. listopadu pohltí Salón Maryška. Řekové, kteří žijí v Bohumíně, si připomenou letošní 60. výročí příchodu řeckých dětí do tehdejšího Československa. Večer spojený s koncertem formace Nisos začíná ve 20 hodin.
Střední škola pořádá den otevřených dveří 11.11.2008

Střední škola pořádá den otevřených dveří

Žáci devátých tříd základních škol, kteří ještě nemají jasno o svém budoucím povolání, mohou ve středu 19. listopadu využít nabídky bohumínské střední školy. Pořádá pro ně den otevřených dveří, který se uskuteční od 8 do 17 hodin.
Příští týden začne instalace vánoční výzdoby 11.11.2008

Příští týden začne instalace vánoční výzdoby

Od příštího týdne se budou občané Bohumína setkávat ve městě s techniky, kteří mají na starost instalaci světelné vánoční výzdoby v ulicích. Aktualitám to potvrdil vedoucí provozu údržba z městské společnosti BM Servis Pavel Hanák.
Maryška se připojí k 10. ročníku Dne poezie 11.11.2008

Maryška se připojí k 10. ročníku Dne poezie

Bohumín se připojuje k celostátním oslavám 10. ročníku Dne poezie. Milovníci básniček a veršů si přijdou na své v Salónu Maryška. V pátek 14. listopadu tam mohou vyrazit za komponovaným večerem. Jeho hosty budou regionální recitátoři a herci.
 - zobrazit celou zprávu 10.11.2008

Mistrovství ČR juniorů ve scrabble v Bohumíně

Nejlepší juniorští hráči scrabble z Čech, Moravy i Slezska se v neděli 23. listopadu sjedou do Bohumína. Už podruhé se tady uskuteční Mistrovství České republiky ve scrabble v této věkové kategorii. Začátek turnaje bude v 9 hodin.
Áčko FK Bohumín sehraje poslední zápas podzimu 6.11.2008

Áčko FK Bohumín sehraje poslední zápas podzimu

Naposledy v letošním roce se při domácím utkání představí o víkendu fotbalové mužstvo A týmu klubu FK Bohumín. V neděli 9. listopadu uvítají jeho hráči v rámci krajského přeboru na hřišti za parkem Petra Bezruče hosty z Nového Jičína.
Skřečoňský parčík projde obnovou 6.11.2008

Skřečoňský parčík projde obnovou

Katalpy, okrasné třešně, duby nebo tisy. Tyto i další stromy a keře se postupně v letošním a příštím roce objeví v parčíku nedaleko základní školy ve Skřečoni. Postará se o to plánovaná revitalizace za zhruba půl milionu korun.
Děti mohou soutěžit o nejkrásnější novoročenku 4.11.2008

Děti mohou soutěžit o nejkrásnější novoročenku

Žáci základní umělecké školy a základních škol v Bohumíně se mohou pokusit vytvořit nejkrásnější novoročenku roku 2009. Výtvarnou soutěž pro děti ve věku do 15 let vyhlásila Základní umělecká škola v Novém Bohumíně.
Letošní poslední jízda pojízdné sběrny nezpečných odpadů 4.11.2008

Letošní poslední jízda pojízdné sběrny nezpečných odpadů

Naposledy v letošním roce vyrazí pojízdná sběrna nebezpečného odpadu a elektrozařízení do ulic Bohumína. Tradičně na osmnácti stanovištích zastaví v sobotu 8. listopadu. Sběrna vyjede v 8 hodin ve Vrbici u restaurace U Zvonu.
Jubilejních svateb ubývá, je to škoda říkají matrikářky 3.11.2008

Jubilejních svateb ubývá, je to škoda říkají matrikářky

V roce 2006 šest, vloni tři a letos jen jeden. Takto klesající tendenci má počet slavnostních obřadů, při kterých si lidé v Bohumíně připomínají jubilejní výročí svých manželských ano. Aktualitám to potvrdily matrikářky místní radnice.
Vánoční keramická dílna domu dětí a mládeže 3.11.2008

Vánoční keramická dílna domu dětí a mládeže

Pokud ještě nemáte představu o vánočním dárku, můžete se nechat inspirovat v mimořádné keramické dílně s vánoční tématikou, kterou nabídne bohumínský dům dětí a mládeže hned dvakrát, v listopadu a v prosinci.
Bohumínem projdou pestrobarevné lampiony 1.11.2008

Bohumínem projdou pestrobarevné lampiony

Světýlka z lampionů v pátek 7. listopadu prozáří centrum Nového Bohumína. Pochod světýlek společně organizují Rodinné centrum Slůně a občanské sdružení Maryška. Setkání, na které jsou zváni malí i velcí, odstartuje v 16 hodin na náměstí T. G. Masaryka.
Kvůli výstavbě dálnice nepoteče voda 1.11.2008

Kvůli výstavbě dálnice nepoteče voda

Výstavba dálnice D47 se v Bohumíně projevuje nejrůznějšími způsoby. Vúterý 11. listopadu například tím, že v části Starého Bohumína nepoteče voda. Aktualitám to potvrdili pracovníci havířovského střediska Severomoravských vodovodů a kanalizací.
Nová značka zimní výbava v Bohumíně nebude 1.11.2008

Nová značka zimní výbava v Bohumíně nebude

S novou dopravní značkou „zimní výbava“, která má vymezit úseky, kam mohou vjet jen automobily se zimními pneumatikami, se řidiči v Bohumíně nesetkají. Aktualitám to potvrdil odbor dopravy místní radnice.
E-boxy pro třídění malých elektrozařízení 1.11.2008

E-boxy pro třídění malých elektrozařízení

Starý mobil, kalkulačka, telefon, drobné počítačové vybavení, mp3 přehrávač i další elektrospotřebiče malé velikosti. Když doslouží, neměly by putovat do běžného komunálního odpadu, ale do sběru. Novinkou jsou v tomto směru takzvané E-boxy.
Kvůli silnému větru jsou v terénu hasiči i policisté 30.10.2008

Kvůli silnému větru jsou v terénu hasiči i policisté

Silný vítr, na který upozorňovali hydrometeorologové, udeřil také na Bohumínsku. Hasiči museli ve městě dopoledne zasahovat u několika případů popadaných stromů. Motorová pila se ozvala například u mostu ve Skřečoni.
Relaxační dopoledne s pilates, balony a power jógou 29.10.2008

Relaxační dopoledne s pilates, balony a power jógou

Pilates, cvičení na velkých míčích a power jóga. Taková nabídka čekala na ty, kteří o víkendu zavítali na relaxační dopoledne občanského sdružení Aerobic club Bohumín. Takto komponovanou akci jeho členové uspořádali vůbec poprvé.
Zmizel vlakový přejezd, přibyla nová křižovatka 29.10.2008

Zmizel vlakový přejezd, přibyla nová křižovatka

Řidiči v Bohumíně si zvykají na staronovou křižovatku. Vznikla rekonstrukcí komunikací u bývalého areálu Benziny na ulici 9. května. V místě zmizela i stará železniční vlečka, na kterou si řidiči dlouhodobě stěžovali. Komplikovala totiž průjezd lokalitou.
Ovzduší v Bohumíně po ránu nejhorší na Karvinsku 29.10.2008

Ovzduší v Bohumíně po ránu nejhorší na Karvinsku

Nejhorší stav ovzduší v regionu. Do takového rána se dnes (středa 29. října) probouzejí lidé v Bohumíně. Množství prašného aerosolu v ovzduší je tady nejvyšší ze všech sledovaných míst na území Moravskoslezského kraje.
Hřbitovy se připravují na Památku zesnulých 27.10.2008

Hřbitovy se připravují na Památku zesnulých

Atmosféra blížících se Dušiček zaplavuje hřbitovy v Bohumíně. Hrobová místa krášlí květiny a květinové ozdoby nejrůznějších barev. Město v Bohumíně provozuje pět hřbitovů, ve Vrbici, Skřečoni, Záblatí, ve Starém a Novém Bohumíně.
Žáci škol ČSA, Benešova a Masarykova pojedou na okres 27.10.2008

Žáci škol ČSA, Benešova a Masarykova pojedou na okres

Dvakrát si odnesli diplom za první místo zástupci základní školy ČSA, jednou zvítězila základní škola na třídě Edvarda Beneše a do okresního kola se vypraví také zástupci Masarykovy základní školy. Takto skončilo městské kolo ve stolním tenisu.
Výročí si připomenou pietním aktem u busty 27.10.2008

Výročí si připomenou pietním aktem u busty

90. výročí vzniku samostatného Československého státu si v Bohumíně připomenou položením kytic k bustě prvního prezidenta republiky T. G. Masaryka. Slavnostní dopoledne zítra zahájí v 9 hodin dechový sbor bohumínských železáren a drátoven.
Jedna z cen Kafky přilétla také do Bohumína 24.10.2008

Jedna z cen Kafky přilétla také do Bohumína

Zpravodajství, dokument, publicistika, reklama a divácká soutěž o nejvtipnější video. V těchto kategoriích bojovala v Kopřivnici videostudia a malé lokální televize v již 12. ročníku televizního festivalu Kafka. Zúčastnilo se i bohumínské studio TV Marko.
Bohumínští florbalisté budou mít nové dresy 23.10.2008

Bohumínští florbalisté budou mít nové dresy

Bohumínští florbalisté klubu 1. SC Bohumín 98 co nevidět vyběhnou na hřiště v nových klubových dresech. Barevnou kombinaci bude tvořit bílá a modrá, do které jsou vedle dresu laděné také trenýrky a štulpny.
Letos budou baňky alá Starý i Nový Bohumín 23.10.2008

Letos budou baňky alá Starý i Nový Bohumín

Po loňském úspěchu představí občanské sdružení Přátel bohumínské historie také v letošním roce originální baňky. Motivem na skleněných ozdobách bude vedle Starého Bohumína nově také motiv Nového Bohumína.
Sanitní doprava nově pod nemocnicí v Karviné 21.10.2008

Sanitní doprava nově pod nemocnicí v Karviné

Převoz raněných, nemocných a rodiček v Bohumíně a okolí nově od 1. října letošního roku obstarává Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji. Bohumín tak bude v oblasti sanitní dopravy spadat pod karvinské zdravotnické zařízení.
Sběrný dvůr v zimě v jiném čase 21.10.2008

Sběrný dvůr v zimě v jiném čase

S přechodem na takzvaný zimní čas se změní i provozní doba bohumínského sběrného dvora. Zimní režim ovládne provoz zařízení na Koperníkově ulici v areálu BM Servisu od pondělí 27. října. Aktualitám to potvrdila Šárka Plutová z odboru životního prostředí.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad