Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Tovární ulice dostala svůj magický kříž 8.8.2008

Tovární ulice dostala svůj magický kříž

Lidé ze sídliště na Tovární ulici včera odpoledne dostali od občanského sdružení Maryška jeden z léto-kružních dárků. Mottem letošního ročníku multižánrového festivalu jsou Létodary a tak jim Maryška věnovala dřevěnou sochu.
Radnice odstartuje rozvoz ornice 8.8.2008

Radnice odstartuje rozvoz ornice

Registrovaní žadatelé, kteří se v minulých dnech zaevidovali do seznamu uchazečů o ornici, kterou město získalo při skrývce v souvislosti s výstavbou dálnice, se v nejbližších dnech dočkají. Radnice už příští týden odstartuje rozvoz ornice.
FK Bohumín hledá hlasatele pro svá utkání 6.8.2008

FK Bohumín hledá hlasatele pro svá utkání

S nabídkou, která může být dobrou příležitostí pro začínajícího sportovního novináře, přichází v těchto dnech městský fotbalový klub FK Bohumín. Fotbalisté hledají pro svá domácí utkání hlasatele, který bude divákům popisovat situaci na hřišti.
Sejdou se na Karlově mostě nad Odrou 6.8.2008

Sejdou se na Karlově mostě nad Odrou

Praha už ho má a v pátek jej bude mít také Bohumín. Koho nebo co? Karlův most! Zatímco ten pražský je nad Vltavou, bohumínský bude nad Odrou. Netradiční akci připravuje Maryška v rámci právě probíhajícího festivalu Léto-kruhy.
 - zobrazit celou zprávu 6.8.2008

Opilí řidiči bez řidičáku brázdili ulicemi

Policisté odhalili při dopravních kontrolách v Bohumíně během jedné noci hned dva řidiče, kteří usedli za volant, i když před jízdou pili alkohol. Oba muži navíc vůbec nevlastní řidičské oprávnění.
Včerejší silný vítr zaměstnal energetiky 5.8.2008

Včerejší silný vítr zaměstnal energetiky

Silný vítr, který se včera prohnal regionem, napáchal škody také v Bohumíně. Vlivem silného větru se v Rychvaldské ulici zhruba o půl páté odpoledne vyvrátila vzrostlá lípa, která při pádu zavadila o dráty nízkého napětí.
Bohumínští mohou spoluvytvářet web města 5.8.2008

Bohumínští mohou spoluvytvářet web města

Internetové stránky města Bohumína mohou spoluvytvářet rovněž samotní občané. Taková nabídka je aktuální například v sekci fotogalerie, informoval Aktuality webmaster oficiálních internetových stránek Bohumína Jiří Rozsypal
Létodary okradeny, vyhlédli si je zloději 4.8.2008

Létodary okradeny, vyhlédli si je zloději

Nepříjemné překvapení čekalo dnes ráno (4. srpna) na organizátory Létodarů. Když ráno lidé z pořádajícího občanského sdružení Maryška odemykali areál, zjistili, že festival Léto-kruhy si vyhlédli zloději, kteří zde kradli.
8. 8. 2008 v Bohumíně žádné svatby nebudou 4.8.2008

8. 8. 2008 v Bohumíně žádné svatby nebudou

Magické osmičky lákají. V pátek 8. 8. 2008 by se mohl uskutečnit v České republice rekordní počet svateb. O sňatku právě v tento den podle serveru IDnes.cz uvažuje až osm procent párů, které se letos chtějí vzít.
Policisté testují novou svítilnu 2.8.2008

Policisté testují novou svítilnu

Policisté obvodního oddělení v Bohumíně, stejně jako jejich kolegové po celém Karvinsku, testují novou ruční svítilnu. V porovnání s dosud používanou svítilnou policisty je u nově testované například možnost spuštění stroboskopického blikání.
Ulici Slezská uzavřou dopravní značky ještě dnes 1.8.2008

Ulici Slezská uzavřou dopravní značky ještě dnes

Ještě dnes dojde podle sdělení pracovníků stavební firmy podílející se na výstavbě dálnice D47 na Bohumínsku k uzavření části ulice Slezská, která spojuje Starý a Nový Bohumín. Půjde o úsek od bunkru Šedá vila až po křížení ul. Slezské s ulicí Ostravskou.
V Záblatí v ul. Hraniční dočasně bez elektřiny 1.8.2008

V Záblatí v ul. Hraniční dočasně bez elektřiny

Hned třikrát po sobě se obyvatelé části Záblatí ocitnou v srpnu bez elektřiny. Přerušení její dodávky energetici provedou z důvodu prací na vedení vysokého napětí. Aktualitám to potvrdila Jozefa Marečková, technička přípravy z energetické společnosti ČEZ.
 - zobrazit celou zprávu 1.8.2008

Oprava přejezdu uzavřela zkratku do Šilheřovic

Až do konce srpna nemohou Bohumínští i další řidiči z okolí využívat kratší spojení, které nabízí místní komunikace přes příhraniční Chalupki v sousedním Polsku. Cestáři komunikaci uzavřeli z důvodu opravy železničního přejezdu, který cestu protíná.
Bohumínští bojují s kůrovcem, padly první smrky 30.7.2008

Bohumínští bojují s kůrovcem, padly první smrky

Bohumínská radnice bojuje s lýkožroutem. Útok takzvaného kůrovce odhalili pracovníci odboru životního prostředí a služeb městského úřadu zejména u smrků stříbrných. Jehličnaté stromy postupně ztrácely svou přirozenou barvu, pak se přidalo i opadávání jehl
Dovolená uzavře klientské centrum kabelové TV 30.7.2008

Dovolená uzavře klientské centrum kabelové TV

Klientské centrum společnosti FCA Moravia v Bohumíně bude do poloviny srpna uzavřené. Aktualitám to dnes potvrdila referentka bohumínského pracoviště kabelové televize Lenka Molinková.
Vyjde Starobohumínský plovárenský hlasatel 29.7.2008

Vyjde Starobohumínský plovárenský hlasatel

Ve Starém Bohumíně se v pátek 1. srpna objeví na prodejním pultu jednoho z tamních obchodů Starobohumínský plovárenský hlasatel. Mimořádné periodikum je předzvěstí sprnové akce na tamním náměstí Svobody, kdy si zde místní naplno užijí „Rozmarné léto
Hasiči budou bojovat o pohár rady města 28.7.2008

Hasiči budou bojovat o pohár rady města

Dobrovolní hasiči z různých koutů regionu se sjedou v sobotu 2. srpna na fotbalové hřiště do Vrbice. Tamní sbor dobrovolných hasičů tady pořádá soutěž O pohár rady města Bohumína. Soutěž v letošním roce nabídne už své sedmé pokračování.
Skřečoň má semafor, připravuje se jeho spuštění 26.7.2008

Skřečoň má semafor, připravuje se jeho spuštění

Bohumínská část Skřečoň má semafor, který je vůbec prvním stabilním ve městě. Stavbu dvou stožárů včetně instalace světelného zařízení dělníci provedli v tomto týdnu s tím, že v pátek 25. července odpoledne proběhla zkouška funkčnosti celého systému.
Bohumínská poradna SOS na nové adrese 25.7.2008

Bohumínská poradna SOS na nové adrese

Bohumínská pobočka Sdružení obrany spotřebitelů mění adresu. V tomto týdnu skončila svou působnost na Okružní ulici, aby se v nejbližších dnech přestěhovala do nového působiště. Nově ji najdete na Čáslavské ulici v tamním Domě služeb.
 - zobrazit celou zprávu 24.7.2008

Jel po dálnici polonahý a v protisměru

Neuvěřitelný hazard s životem svým i ostatních řidičů předvedl nedávno muž, který jel po dálnici D47 z Ostravy do Bohumína. Muž jel po autostrádě s automobilem v protisměru. Řidiče policisté zadrželi v autě jen ve slipech a podnapilého.
Bohumínští letos vytřídili už tunu obalů od nápojů 23.7.2008

Bohumínští letos vytřídili už tunu obalů od nápojů

Lidé v Bohumíně třídí kromě bílého a barevného skla, papíru a plastů od loňského roku nově také kartonové obaly od nápojů, například od mléka nebo džusů. Na novinku si rychle zvykají. Jen za první pololetí letošního roku vytřídili už tunu této komodity.
Léto-kruhy ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava 23.7.2008

Léto-kruhy ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava

Multižánrový festival Léto-kruhy dnes dopoledne ovládne frekvence Českého rozhlasu Ostrava. Předsedkyně pořádajícího občanského sdružení Maryška bude hostem moderátora Petra Soukupa v pořadu Koktejl.
V knihovně poznávají svět za jeden týden 22.7.2008

V knihovně poznávají svět za jeden týden

Kolem světa za jeden týden se mohou v Bohumíně vydat děti, které se zapojí do projektu knihovny K3. Putování odstartovalo včera poznáváním Afriky. Dnes je na programu Amerika. Následovat budou Asie, Evropa a Austrálie s Oceánií.
Přípravu na sezónu odstartují na Czech Open 22.7.2008

Přípravu na sezónu odstartují na Czech Open

Bohumínští florbalisté odstartují přípravu na další sezónu úvodním turnajem na prestižním pražském klání Czech Open. Uskuteční se na přelomu července a srpna a hráči 1. SC Bohumín 98 se na něm představí ve skupině B15.
 - zobrazit celou zprávu 21.7.2008

Šest stovek návštěvníků na festivalu hororu

Přes 630 návštěvníků si v minulém týdnu nenechalo ujít Filmový festival hororu, který v Bohumíně organizovala městská agentura K3. Největšímu zájmu diváků se těšil film Pokoj 1408, dále pak Hranice smrti a český snímek Spalovač mrtvol.
Připravuje se nový obor na základní umělecké škole 21.7.2008

Připravuje se nový obor na základní umělecké škole

Bohumínská základní umělecká škola přijde po prázdninách s novinkou ve své nabídce. Pro děti ve věku od 4 do 6 let otevře nový vyučovací program, pojmenovaný kolečko předškoláků. Umožní dětem, aby se hravou formou seznámili se základy všech oborů.
Řidič pozor ve Skřečoni, začne stavba semaforu 18.7.2008

Řidič pozor ve Skřečoni, začne stavba semaforu

Od příštího týdne (od 21. července) musí řidiči v Bohumíně-Skřečoni věnovat větší pozornost při průjezdu ulicí 1. Máje, silnice 1/67, v blízkosti tamní základní školy. Začnou tady práce na výstavbě semaforu, které potrvají jeden až dva týdny.
Rekonstrukce interního oddělení v nemocnici 17.7.2008

Rekonstrukce interního oddělení v nemocnici

Interní oddělení Bohumínské městské nemocnice působí až do září v omezeném režimu v provizorních prostorách. Oddělení prochází rozsáhlou rekonstrukcí, při které nezůstane doslova kámen na kameni.
Czech Point - v Bohumíně za půl roku 1300 výpisů 17.7.2008

Czech Point - v Bohumíně za půl roku 1300 výpisů

Možnosti získat výpis z obchodního rejstříku, katastru nemovitostí, registru živnostenského podnikání nebo živnostenského rejstříku popřípadě z rejstříku trestů pomocí služby Czech Point využily v Bohumíně od počátku roku stovky lidí.
Uzavření komunikace kvůli opravě vodovodu 16.7.2008

Uzavření komunikace kvůli opravě vodovodu

Už třetím týdnem pokračují v Novém Bohumíně podél Štefánikovy ulice práce na položení nového vodovodního potrubí. Od 17. do 23. července ovlivní provoz na křižovatce ulic Štěfánikova a Masarykova.
 - zobrazit celou zprávu 16.7.2008

Filmový festival hororu už navštívilo přes 150 lidí

Katastrofy i nebezpečí všeho druhu lákají diváky v Bohumíně před projekční plátno místního kina K3. Snímky Osvícení a Soudný den, které pořádající agentura K3 uvedla v pondělí a v úterý, vidělo přes 150 lidí.
 - zobrazit celou zprávu 15.7.2008

Proháněl se Vrbicí opilý a bez řidičáku

Při běžné pobytové kontrole ve Vrbici čekalo na pracovníky Inspektorátu cizinecké policie Ostrava překvapení. V jejich síti totiž uvízl opravdový "úlovek". Jeden z řidičů, kterého jsme zastavili, jevil známky požití alkoholu.
Řeší problém s vlhkostí budovy MŠ Na Pískách 14.7.2008

Řeší problém s vlhkostí budovy MŠ Na Pískách

Přestože se mateřská škola Na Pískách nachází na kopci, řeší zde problém s vlhkostí, a to už několik let. O těchto prázdninách tady proto probíhá druhá etapa sanačních prací, která přijde na více než 400 tisíc korun.
 - zobrazit celou zprávu 13.7.2008

Odpolední bouřka v Bohumíně

Silná bouře se dnes (13. července) opět přehnala Moravskoslezským krajem. Vítr lámal především stromy. Hasiči je odstraňovali a na několika místech čerpali vodu. Bohumínu se podle prvotních informací větší škody a následky vyhnuly.
Nad vandaly ze hřbitova spadla klec 11.7.2008

Nad vandaly ze hřbitova spadla klec

Nad vandaly, kteří počátkem července poničili náhrobky na hřbitově v Novém Bohumíně spadla klec. Bohumínští policisté je ve středu 9. července zadrželi přímo na hřbitově. Zastihli tady tři mladíky a jednu dívku.
Nový kabát pro starobohumínskou mateřinku 11.7.2008

Nový kabát pro starobohumínskou mateřinku

Děti, které navštěvují mateřskou školu ve Starém Bohumíně, se mohou už v polovině prázdnin těšit na zcela novou mateřinku. Její budovu v těchto dnech obklopuje z několika stran lešení, aby mohli dělníci pracovat na obnově fasády.
Příští týden změny v bohumínské dopravě 10.7.2008

Příští týden změny v bohumínské dopravě

Už jen několik málo dnů zbývá do okamžiku, kdy dojde v bohumínské dopravě ke dvěma zásadním změnám. Dotknou se dopravy na křižovatce u bývalé Rybeny a na ulici Ostravská. Podrobnosti přímo ve zprávě.
Soutěžíme s bohumínskými Léto-kruhy 2008 9.7.2008

Soutěžíme s bohumínskými Léto-kruhy 2008

Osmý ročník letního festivalu Léto-kruhy Bohumín proběhne od 2. do 9. srpna. Už teď se ale můžete zapojit do soutěží, které s ním úzce souvisí. Multižánrová akce nese podtitul Létodary a obdarovanými můžete být i vy
Aktualizovaný průvodce bohumínskou nemocnicí 9.7.2008

Aktualizovaný průvodce bohumínskou nemocnicí

Do oběhu se v těchto dnech dostává aktualizovaný průvodce Bohumínskou městskou nemocnicí, který pacientům usnadní vyznat se v nabídce i lokaci služeb tohoto zdravotnického zařízení. Brožurku nemocnice vydala v nákladu jednoho tisíce kusů.
 - zobrazit celou zprávu 9.7.2008

Odčerpal z nádrže 500 litrů nafty

S rostoucí cenou nafty si neznámý lapka v Bohumíně-Skřečoni poradil po svém. Vyhlédl si zaparkovaný kamion značky Scania, odstranil víčko nádrže a přečerpával. Firmu, které kamion patří, tak připravil o 500 litrů nafty.
Policisté vykázali z bytu bohumínského násilníka 8.7.2008

Policisté vykázali z bytu bohumínského násilníka

Scénu jako z akčního filmu si prožila padesátiletá žena v Bohumíně na Fügnerově ulici. Její dvaapadesátiletý druh ji v neděli večer povalil na zem a fyzicky napadl. Policisté proto včera využili oprávnění a jejího druha vykázali z bytu.
Jubilejní ročník městské volejbalové ligy 8.7.2008

Jubilejní ročník městské volejbalové ligy

Hráčům volejbalu v Bohumíně se před časem podařilo založit tradici, která vydržela dlouhých deset let a zájem o ni neutuchá. Městská volejbalová liga v letošním roce oslavila jubilejní, kulaté pokračování.
Policisté v supermarketu aneb stop kriminalitě 7.7.2008

Policisté v supermarketu aneb stop kriminalitě

Jak si počínat v okamžiku, kdy jsme okradeni? Jsou způsoby, kterými můžeme zabránit krádeži věcí z vozidel? Na tyto i další otázky budou ve čtvrtek 17. července odpovídat v Bohumíně karvinští policisté v supermarketu Albert.
Poničené náhrobky na novobohumínském hřbitově 5.7.2008

Poničené náhrobky na novobohumínském hřbitově

Pietu na novobohumínském hřbitově nedávno narušil neznámý vandal. V nočních hodinách vnikl do areálu hřbitova, kde poničil celkem čtrnáct náhrobků. Na vandalismus upozornil místní kameník, který vše oznámil na policii.
Deště mohou zvednout hladiny řek v kraji 4.7.2008

Deště mohou zvednout hladiny řek v kraji

Hydrometeorologové očekávají až do dnešní osmnácté hodiny na území Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje silný déšť, který mohou doprovodit krátkodobé vzestupy hladin řek a potoků. Na místě je proto povodňová bdělost.
Bohumínem zazněl výstřel z krátké pistole 4.7.2008

Bohumínem zazněl výstřel z krátké pistole

Pravděpodobně dlouhodobé zdravotní problémy vedly dvaapadesátiletého muže z Bohumína k tomu, že si včera (3. července) vzal dobrovolně život. Muž zanechal dopis na rozloučenou, kde popsal důvody, které ho k tomu vedly.
Prázdninový večer zpříjemní atmosféra letního kina 4.7.2008

Prázdninový večer zpříjemní atmosféra letního kina

Jak si zpříjemnit prázdninový večer? V Bohumíně například výletem do letního kina v parku Petra Bezruče. Tamní projekční plátno ožívá pravidelně od poloviny května a od té doby sem zavítaly více než tři stovky diváků.
Do bunkru za výletem po stopách vojenské historie 3.7.2008

Do bunkru za výletem po stopách vojenské historie

Neobvyklým místem například k víkendovému výletu je nejen pro Bohumíňáky vojenský bunkr MOS-5 pojmenovaný Na Trati, který je kulturní památkou v majetku města. O jeho údržbu a opravu se již řadu let stará občanské sdružení Klub vojenské historie.
Do Léto-kruhů 2008 zbývá jen měsíc 3.7.2008

Do Léto-kruhů 2008 zbývá jen měsíc

Bohumínský multižánrový festival Léto-kruhy se v letošním roce představí v osmém ročníku. Přípravy na něj nabírají obrátek, protože festival poprvé proběhne v polovině prázdnin a nikoli v jejich závěru, od 2. do 9. srpna 2008.
Bambino ze Záblatí má patnáct let 2.7.2008

Bambino ze Záblatí má patnáct let

Jedna z prvních soukromých mateřinek v Moravskoslezském kraji, soukromá mateřská škola Bambino v Záblatí, slaví 15. narozeniny. Zařízení, které ve dvou třídách navštěvuje 45 dětí, založila v roce 1993 Iva Birgusová.
Obrazy z výstavy graffiti můžete mít doma 2.7.2008

Obrazy z výstavy graffiti můžete mít doma

O víkendu vyvrcholí v novobohumínském Salónu Maryška celoměsíční projekt „Graffiti jako umění“ pořádaný občanským sdružením Maryška a bohumínskou hudební formací Hosté odjinud. V sobotu 5. července skončí červnová výstava graffiti obrazů.
Dočasně bez vody ve Skřečoni a v Nerudově ulici 1.7.2008

Dočasně bez vody ve Skřečoni a v Nerudově ulici

Sezóna oprav je v plném proudu a nezahálí ani vodárny. Severomoravské vodovody a kanalizace oznámily termíny dalších přerušení dodávek pitné vody. Ta nejbližší proběhne už zítra (2. července) a dotkne se občanů Skřečoně.
Radnice obnovila poškozené infopanely 1.7.2008

Radnice obnovila poškozené infopanely

Turisté a občané, kteří si zvykli na informačně-poznávací tabuli u původního hraničního mostu ve Starém Bohumíně, mohou být spokojeni. Tabule, u které se mnozí zastavují při projížďce na kole nebo při procházce, je zpátky a v obnovené podobě.
Maryška usiluje o Zrcadlení řeky Odry 1.7.2008

Maryška usiluje o Zrcadlení řeky Odry

Bohumínské občanské sdružení Maryška usiluje o zapůjčení expozice z mezinárodní česko-polské výstavy s názvem Zrcadlení řeky Odry. Ta byla na sklonku prvního pololetí letošního roku slavnostně představena v Odrách na Novojičínsku.
Domy na ul. ČSA se ocitnou dočasně bez vody 30.6.2008

Domy na ul. ČSA se ocitnou dočasně bez vody

Lidé v domech na ulici ČSA v Novém Bohumíně se budou muset v polovině července na několik hodin obejít bez pitné vody. Upozornily na to Severomoravské vodovody a kanalizace. K odstávce dojde v úterý 15. července.
Nejvíce čtou školáci ve Skřečoni a v Záblatí 30.6.2008

Nejvíce čtou školáci ve Skřečoni a v Záblatí

Navštívit knihovnu minimálně jednou měsíčně a vypůjčit si při každé návštěvě alespoň jednu knihu. Takové byly podmínky soutěže bohumínské knihovny K3 pro žáky základních škol, která probíhala od října loňského do května letošního roku.
Zprávy bohumínské TV na webu v lepší kvalitě 30.6.2008

Zprávy bohumínské TV na webu v lepší kvalitě

Bohumínská radnice, která provozuje videoarchiv pořadů Televizního informačního kanálu, vylepšila nabídku služeb pro návštěvníky internetových stránek. Od Zpravodajství bohumínské televize číslo 25 najdete soubory s lepším rozlišením a se zvýšenou kvalito
Nový dětský koutek v MŠ Čáslavská 28.6.2008

Nový dětský koutek v MŠ Čáslavská

Ve městě přibyl nový dětský koutek. Radost z něj mají děti v mateřské škole na Čáslavské ulici. Novinku, která se nachází na školní zahradě, město pořídilo včetně projektu za 220 tisíc korun.
Ukončil svůj život skokem pod vlak 26.6.2008

Ukončil svůj život skokem pod vlak

Pravděpodobně partnerské neshody byly příčinou víkendového sebevražedného skoku pod jedoucí vlak, ke kterému došlo přímo v areálu bohumínské železnice. Zjistit totožnost muže přitom nebylo vůbec snadné.
Silný vítr v noci v Bohumíně vyvracel stromy 26.6.2008

Silný vítr v noci v Bohumíně vyvracel stromy

Hasiči museli v noci ze středy na čtvrtek vyjíždět v kraji k desítkám případů, jejichž příčinou byla bouřka, vytrvalý déšť a silný vítr, který na mnoha místech vyvracel stromy. První takový případ v Bohumíně zaregistrovali před 22. hodinou.
Nehoda mezi Bohumínem a Dolní Lutyní si vyžádala život 22.6.2008

Nehoda mezi Bohumínem a Dolní Lutyní si vyžádala život

Na hlavním tahu mezi Bohumínem a Karvinou došlo v neděli dopoledne k tragické dopravní nehodě. V úseku mezi Bohumínem a Dolní Lutyní se u zastávky Na Kopci střetla dvě osobní vozidla.
Dočasná odstávka Registru živnostenského podnikání 20.6.2008

Dočasná odstávka Registru živnostenského podnikání

1. července nabývá účinnosti novela živnostenského zákona, která přináší několik zásadních změn. Aby se daly realizovat v praxi, musí se přenastavit celostátní elektronická databáze Registru živnostenského podnikání.
Rekonstrukce klubu bude příští rok 19.6.2008

Rekonstrukce klubu bude příští rok

Plánovaná rekonstrukce klubu Centra sociální služeb na Okružní ulici v Novém Bohumíně se odkládá na příští rok. Místo mělo letos projít rozsáhlou obnovou za 4,5 miliónu korun.
Výměna potrubí v oblasti sídliště kolem ul. Sv. Čecha 19.6.2008

Výměna potrubí v oblasti sídliště kolem ul. Sv. Čecha

Plynaři vymění v oblasti sídliště kolem ulice Svatopluka Čecha v Novém Bohumíně zhruba 160 metrů starého ocelového potrubí za nové plastové. K tomuto závěru dospěli poté, co odstranili následky nedávného úniku zemního plynu u jednoho z tamních domů.
 - zobrazit celou zprávu 18.6.2008

Bohumínská knihovna v projektu Knižní obálka

Bohumínská knihovna se v letošním roce zapojila do zajímavé projektu nazvaného Knižní obálka. Díky němu je většina záznamů nových knih doplněna náhledem knižní obálky a anotací. Internetový katalog bohumínské knihovny K3 najdete na webu www.k3bohumin.cz
Bohumínský florbal hledá nové hráče a posily 18.6.2008

Bohumínský florbal hledá nové hráče a posily

Florbalový klub 1. SC Bohumín 98 hledá nové posily do všech svých týmů. Přestože část stávajících hráčů bude před novou sezónou převedena z přípravky a někteří florbalisté se dostanou automaticky do vyšší kategorie, posily budou více než potřebné.
Soutěž k Světovému dni vody bude mít vítěze 18.6.2008

Soutěž k Světovému dni vody bude mít vítěze

Už za pár dnů budeme znát výsledky literárně-výtvarné soutěže, kterou v dubnu letošního roku vyhlásilo občanské sdružení Hraniční meandry Odry u příležitosti světového Dne vody. Vyhodnocení proběhne v pondělí 23. června ve 13 hodin v klubu Krtek Masaryko
Od včerejška prázdninový provoz na aquacentru 18.6.2008

Od včerejška prázdninový provoz na aquacentru

Městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje rekreačně-sportovní areál za parkem Petra Bezruče, včera (úterý 17. června) zahájila prázdninový provoz na aquacentru. Aktualitám to potvrdil ředitel Bosporu Jan Rozsypal.
Ve Vrbici pokračují práce na nízkém napětí 13.6.2008

Ve Vrbici pokračují práce na nízkém napětí

AKTUALIZOVÁNO - Energetici odvolali přerušení dodávky elektrické energie, ke kterému mělo dojít v úterý 24. června ve Vrbici v ulicích Krajní, Ostravská, Pod Valem a Vrbická. Důvodem jsou změny původních plánů energetiků.
Mobilní sběrný dvůr zavítal do Vrbice 12.6.2008

Mobilní sběrný dvůr zavítal do Vrbice

Pokud byste se v Bohumíně vydali po stopách mobilního sběrného dvora, zjistíte, že se zrovna nachází v městské části Vrbice. Jeho brána se otevřela tamním občanům poprvé dnes dopoledne (12. června).
Strážníci zasahovali u vykrádání vozidel 12.6.2008

Strážníci zasahovali u vykrádání vozidel

Bohumínští městští strážnici měli v minulých dnech napilno. Několikrát zasahovali u případů, kdy docházelo k vykrádání automobilů. Jeden z nich se odehrál počátkem června ve dvoře za domy na novobohumínském náměstí T. G. Masaryka.
Ve Skřečoni v sobotu nepoteče voda 12.6.2008

Ve Skřečoni v sobotu nepoteče voda

Obyvatelé vybraných částí Skřečoně se v sobotu 14. června ocitnou dočasně bez pitné vody. Odstávku si vyžádala porucha na vodovodním řadu, kterou musí vodárny odstranit. Voda z vodovodního kohoutku nepoteče v době od 8 do 14 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 12.6.2008

Knihovna vyjde o prázdninách dětem vstříc

Bohumínská knihovna K3 v létě vyjde vstříc dětem, které budou trávit prázdniny doma, tedy ve městě. Knihovna mimořádně otevře své dveře v dětském oddělení také dopoledne, a to téměř po celý týden.
Pojízdná sběr opět vyrazí do ulic 11.6.2008

Pojízdná sběr opět vyrazí do ulic

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu a elektrozařízení vyrazí už příští sobotu 21. června do ulic Bohumína. Její letošní druhá jízda začne v 8 hodin ve Vrbici u restaurace U Zvonu a skončí v Záblatí na parkovišti v ulici Tovární, kde dorazí v 13.25 hodin.
Staňte se pořadatelem fotbalových utkání 10.6.2008

Staňte se pořadatelem fotbalových utkání

Vedení bohumínského fotbalového klubu FK Bohumín přišlo s netradiční výzvou. Mezi fanoušky tamního fotbalu hledá zájemce, kteří by podali pomocnou ruku při organizování mistrovských utkání.
Bohumínští hasiči a Den požární bezpečnosti 9.6.2008

Bohumínští hasiči a Den požární bezpečnosti

Hasiči z bohumínské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje se v pátek připojí k celokrajského a celostátního projektu Den požární bezpečnosti. Stanice na ulici ČSA bude návštěvníků z řad dětí i dospělých otevřena od 9 do 17 hodin
Okolí radnice a pěší zónu krášlí muškáty 9.6.2008

Okolí radnice a pěší zónu krášlí muškáty

Nového Bohumína. Dnes dopoledne byly před obě budovy radnice a na hlavní třídě nainstalovány okrasné pyramidy s muškáty v truhlících. Zpestřením bohumínských ulic budou až do října, než přijdou první mrazíky.
Sokolovna v Záblatí dostane nový kabát 7.6.2008

Sokolovna v Záblatí dostane nový kabát

Sokolovna v Záblatí, která je tamním kulturně-společenským centrem, dostane ještě před prázdninami nový kabát. Provedena bude rovněž výměna části oken. Práce jsou součástí první etapy letošních oprav, ta druhá se rozeběhne ve druhé polovině srpna.
Neodolal a porušil soudem stanovenou podmínku 6.6.2008

Neodolal a porušil soudem stanovenou podmínku

Nevydržel to, bude pykat a o tom, co bude dělat v dalších měsících má jasnou představu. Tak se dá ve zkratce shrnout příběh, který vyvrcholil dnes v noci v Bohumíně-Pudlově. Podezřelý pětadvacetiletý muž vlezl dovnitř nejmenované restaurace, odkud odcizil
Školáci v pondělí do aquacentra za poloviční vstupné 5.6.2008

Školáci v pondělí do aquacentra za poloviční vstupné

Školáci v Bohumíně, kteří budou mít v pondělí volno vzhledem ke stávce učitelů, nemusí zůstávat doma. Městská společnost Bospor pro ně operativně připravila šanci zajít si zaplavat do aquacentra za parkem Petra Bezruče za poloviční vstupné.
Na zimní stadion za letními sporty 5.6.2008

Na zimní stadion za letními sporty

Jen co skončilo na bohumínském zimním stadionu Mistrovství Evropy ve vzpírání masters mužů a žen, vrhli se zaměstnanci provozující společnosti Bospor na rozjezd letní sezóny. Ta v těchto dnech již běží naplno.
POZOR - denně aktualizujeme seznam stávkujících 4.6.2008

POZOR - denně aktualizujeme seznam stávkujících

9. června proběhne stávka školských pracovníků. Do stávky půjdou pedagogové, správní i provozní zaměstnanci. Sledujte s námi denně aktualizovaný vývoj stanovisek pracovníků bohumínského školství. AKTUALIZUJEME KAŽDÝ DEN.
Učitelé většiny bohumínských škol půjdou do stávky 4.6.2008

Učitelé většiny bohumínských škol půjdou do stávky

Učitelé, správní zaměstnanci, vychovatelky i kuchařky ve školních jídelnách. Ti všichni se v Bohumíně ve většině případů v pondělí 9. června připojí k celostátnímu protestu školských odborů a budou stávkovat.
Červnová Maryška nabídne výstavu graffiti obrazů 4.6.2008

Červnová Maryška nabídne výstavu graffiti obrazů

Salón Maryška v červnu nabídne netradiční pohled na graffiti jako výtvarnou techniku a k tomu dodá nejen hip hopovou muziku. Maryška uvede projekt ve spolupráci s bohumínskou skupinou Hosté odjinud a začne vernisáží výstavy v neděli 8. června v 18 hodin.
Školáci si mohou vyzkoušet Alpský traverz 4.6.2008

Školáci si mohou vyzkoušet Alpský traverz

Bohumínští speleologové z klubu Orcus nabídnou v neděli 8. června žákům základních škol netradiční příležitost. Nad jednou z malých vodních nádrží v areálu Gliňoč ve Skřečoni postaví lanovou dráhu pro Alpský traverz.
 - zobrazit celou zprávu 4.6.2008

Bouřky se mohou vrátit, upozorňují meteorologové

Ještě dnes (4. června) během dne a v noci bychom měli počítat s bouřkami, které mohou ojediněle doprovázet přívalové srážky. Jejich úhrny mohou činit až 50 milimetrů, objevit se může i krupobití nebo silný nárazový vítr.
Za marionetovým divadlem do Maryšky 3.6.2008

Za marionetovým divadlem do Maryšky

Do novobohumínského Salónu Maryška zavítají v červnu velké pohádkové loutky. Pozvání přijalo bohumínské Galimortovo divadélko marionet, které se publiku představí se svým prvním velkým počinem.
Kdo dá víc aneb veřejná dražba nalezených věcí 3.6.2008

Kdo dá víc aneb veřejná dražba nalezených věcí

Kdo dá víc? Tato věta bude ve středu 18. června odpoledne opakovaně znít v nádvoří bohumínské radnice. Od 15.30 hodin tady organizační odbor městského úřadu pořádá veřejnou dražbu nalazených věcí.
Soutěž dětí z novobohumínských školních družin 2.6.2008

Soutěž dětí z novobohumínských školních družin

Netradiční odpoledne ve školní družině prožili žáci tří novobohumínských základních škol. Děti z prvních až pátých tříd závodily v jízdě na koloběžce, v koordinaci přenášení míčku, v chůzi na minichůdách a ve skákání přes švihadlo.
Mladí dobrovolní hasiči soutěžili v Kopytově 2.6.2008

Mladí dobrovolní hasiči soutěžili v Kopytově

Do Kopytova se o víkendu sjeli mladí hasiči z různých koutů Karvinska a sousedního Polska, aby se tady utkali v mezinárodní pohárové soutěži v požárním sportu. Klání pro družstva mladších a starších žáků uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Kopytově.
Začala demolice nebytové části bývalého hoteláku 2.6.2008

Začala demolice nebytové části bývalého hoteláku

Demontáž topení, vzduchotechniky, obložení i strhávání lepenky na střeše. Těmito pracemi začala demolice nebytové části bývalého hotelového domu, dnes Slunečnice, na Okružní ulici v Novém Bohumíně.
Den dětí přišly do parku oslavit dva tisíce lidí 2.6.2008

Den dětí přišly do parku oslavit dva tisíce lidí

Novobohumínský park Petra Bezruče žil včera (1. června) celé odpoledne oslavou Dne dětí. Mezinárodní svátek našich nejmenších si sem přišly připomenout dva tisíce malých i velkých návštěvníků.
Cirkus bude! Počátkem června v Novém Bohumíně 1.6.2008

Cirkus bude! Počátkem června v Novém Bohumíně

„Cirkus bude!“ Tato známá filmová věta, která zazněla v podání Jaroslava Marvana nesčetněkrát ve stejnojmenném filmu z roku 1954, bude v prvním červnovém týdnu aktuální v Novém Bohumíně. Na pět dnů tady zastavil Cirkus Sultán bratří Berousků.
Červnový turnaj ve streetballu pro veřejnost 1.6.2008

Červnový turnaj ve streetballu pro veřejnost

Oddíl košíkové TJ Bohumín naváže také v letošním roce na tradici svých streetballových turnajů. Pouliční basketbal formou tři na tři si můžete přijít vyzkoušet na hřiště u základní školy ČSA v Novém Bohumíně v sobotu 21. června.
Vedení města se vydá za občany Bohumína 29.5.2008

Vedení města se vydá za občany Bohumína

Představitelé bohumínské radnice se připravují na maratón setkání s občany města v jeho okrajových částech. Každoroční „Setkání s občany“ odstartují v úterý 10. června v Pudlově v restauraci U Kanárků (16.00 hod.) a ve Vrbici v restauraci U Zv
Vrbice a Komenského ulice půl dne bez elektřiny 29.5.2008

Vrbice a Komenského ulice půl dne bez elektřiny

Práce na vedení nízkého napětí způsobí přerušení dodávky elektrické energie v Bohumíně-Vrbici. Aktualitám to potvrdili zástupci společnosti ČEZ Distribuce. K přerušení dojde v úterý 17. června v době od 7.30 do 13.30 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 29.5.2008

Policisté pátrají po školákovi z Nového Bohumína

Policisté o víkendu ukončili pátrání po nezletilém Janu Laresovi z Nového Bohumína. Čtrnáctiletého žáka základní školy ČSA našli na území České republiky a ještě o víkendu se vrátil domů ke svému otci.
Bohumínské školáky vezl na výlet opilý řidič 29.5.2008

Bohumínské školáky vezl na výlet opilý řidič

Neuvěřitelné hazardování se životem čtyřicítky žáků 4. třídy Masarykovy základní školy předvedl včera (28. května) dvaačtyřicetiletý řidič autobusu z Rychvaldu. Ten školáky původně vezl na výlet na Praděd. Do cíle ale nedojel.
Řidiče kontrolovali s policisty žáci základní školy 28.5.2008

Řidiče kontrolovali s policisty žáci základní školy

Jezdíme s úsměvem. Tak se jmenuje celostátní projekt Policie České republiky a České pojišťovny, se kterým se mohli letos setkat také řidiči v Bohumíně. Jejich jízdu v rámci projektu kontrolovali policisté společně s žáky Základní školy ve Skřečoni.
Stylový bohumínský zvoneček a netradiční štamprle 28.5.2008

Stylový bohumínský zvoneček a netradiční štamprle

V sadě propagačních předmětů Bohumína se objevila netradiční věc. Nejen bohumínští, ale i návštěvníci z okolí si mohou na informačním centru městského úřadu zakoupit originální keramickou štamprli, na které je vyobrazena budova radnice a její blízké okolí
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad