Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Školáci besedovali nad kronikou města 27.5.2008

Školáci besedovali nad kronikou města

Kronika města Bohumína za rok 2007 se dnes (27. května) představila v premiéře ve svázané podobě. Stalo se tak při besedě nad kronikou města s jejím autorem Zdeňkem Veselým. Ručně psaný sumář událostí uplnynulého roku má 171 stran.
Orientační běh v meandrech zvládlo 40 žáků 24.5.2008

Orientační běh v meandrech zvládlo 40 žáků

Občanské sdružení Hraniční meandry Odry a Dům dětí a mládeže v Bohumíně uspořádali v meandrech Odry zábavný orientační běh o ceny pro žáky základních škol. Podobný závod proběhl podél břehu řeky a v jejím okolí vůbec poprvé.
Obnova vitráží z věže kostela Božského Srdce Páně 23.5.2008

Obnova vitráží z věže kostela Božského Srdce Páně

Z věže novobohumínského kostela Božského srdce Páně zmizely vitráže. Nestaly se obětí nenechavců, ale čeká je nutná oprava, po které čirá sklíčka už delší dobu volala. Vitráže jsou podle všeho původní, staré více než sto let.
Nad zlodějem rekordmanem spadla klec 23.5.2008

Nad zlodějem rekordmanem spadla klec

Nad nepolepšitelným zlodějem rekordmanem spadla ve středu klec. Třiadvacetiletý mladík z Bohumína, jehož policejní spis tenký rozhodně nebude, uvízl v policejní síti a teď čeká v cele na rozhodnutí o vazebním stíhání.
Policisté mají nově své okrsky 21.5.2008

Policisté mají nově své okrsky

Služební obvody pořádkové a dopravní služby mají nejen bohumínští republikoví policisté nově rozdělené do takzvaných okrsků. Aktuality o tom informoval vedoucí obvodního oddělení Policie České republiky v Bohumíně Richard Berný.
Radost a Impuls přivezly jednadvacet medailí 19.5.2008

Radost a Impuls přivezly jednadvacet medailí

Bohumínské taneční soubory Radost a Impuls slavily na víkendovém Mistrovství České republiky v kategorii sóla, dua a malé formace velký úspěch. Děti, junioři i dospělí se vrátili z celostátního klání v Berouně se 13 zlatými, 6 stříbrnými a 2 bronzovými me
Mobilní sběrný dvůr zastavil v Nové Vsi 19.5.2008

Mobilní sběrný dvůr zastavil v Nové Vsi

Další zastavení mobilního sběrného dvora se u obyvatel bohumínských městských částí setkalo s ohlasem. Zařízení, které od letošního března putuje po osmi předem vytipovaných stanovištích, se v první polovině května zabydlelo v Záblatí.
Městskými částmi proudí stovky nákladních aut denně 17.5.2008

Městskými částmi proudí stovky nákladních aut denně

V posledním úseku dálnice D 47 (D1) z Bohumína k státní hranici s Polskem začalo navážení zeminy pro obslužnou komunikaci, po které bude následně dopravován materiál pro samotné dálniční těleso. Nákladní automobily dostaly zelenou v úterý 13. května.
Profuky parního kotle doprovodí hluk 16.5.2008

Profuky parního kotle doprovodí hluk

Největší bohumínský podnik, ŽDB Group, upozornil na hluk, který může být slyšitelný v souvislosti s parními profuky kotle K1. Společnost připravuje jejich provedení na úterý 20. a středu 21. května.
Srazil cyklistu a ujel z místa nehody 16.5.2008

Srazil cyklistu a ujel z místa nehody

Další z případů neuvěřitelného chování některých řidičů, kteří z místa dopravní nehody ujedou, řeší bohumínští policisté. Událost se stala v městské části Záblatí ve středu 7. května kolem 10.15 hodin.
Sportovně-poznávací odpoledne v meandrech 16.5.2008

Sportovně-poznávací odpoledne v meandrech

Zajímavé přednášky, výlety do bohumínských meandrů řeky Odry i orientační běh o ceny pro žáky základních škol. To vše slibuje víkendová akce nazvaná Příroda se probouzí, která se uskuteční v meandrech Odry ve Starém Bohumíně v neděli 18. května.
 - zobrazit celou zprávu 16.5.2008

Panna a netvor v bohumínském kině K3

Panna a netvor je klasickou pohádkou, která oslovila generace čtenářů a diváků. Příběh o kráse, proměně a lásce, která má moc učinit zázrak, se dočkal nejen filmového zpracování, ale i řady divadelních ztvárnění. Na jedno takové můžete v neděli 25. května
Objevte kouzlo atletiky, královny sportů 16.5.2008

Objevte kouzlo atletiky, královny sportů

Atletický klub Bohumín chce oživit zájem veřejnosti o atletiku, královnu všech sportovních disciplín. V květnu proto jeho členové připravili dva sportovní úterní podvečery, kdy si bodou moci zájemci vyzkoušet různé disciplíny.
Vlajka města si odbyla premiéru na stožáru 12.5.2008

Vlajka města si odbyla premiéru na stožáru

Vlajka města, kterou Bohumínu v závěru loňského roku udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, si odbyla svou premiéru na veřejnosti. Vůbec poprvé se objevila na stožáru před budovou radnice u příležitosti státního svátku Dne vítězství.
Křižovatku u bývalé Rybeny čeká změna 12.5.2008

Křižovatku u bývalé Rybeny čeká změna

Křižovatka ulic ČSA a Ostravská u bývalé Rybeny dozná změn. Místo, kde došlo k nehodám i se smrtelnými následky, čeká přeměna značení. Bohumínská radnice ve spolupráci s Moravskoslezským krajem tady plánuje nové vytyčení hlavní komunikace.
Nedělní ráno v Kopytově: nález válečného granátu 12.5.2008

Nedělní ráno v Kopytově: nález válečného granátu

V Kopytově, osadě, která patří k městské části Šunychl, měli v neděli rušné ráno. Na poli poblíž Šunychelské ulice našel jednapadesátiletý muž dělostřelecký granát z období 2. světové války.
Připravuje se akce Plywadlo, můžete jet také 11.5.2008

Připravuje se akce Plywadlo, můžete jet také

Mezinárodní vodácká akce Plywadlo se letos dočká dalšího pokračování a co víc, její oficiální zahájení proběhne v Bohumíně. Pro slavnostní start lodí organizátoři z české i polské strany vybrali pravý břeh Odry za starým hraničním mostem ve Starém Bohumín
Oslaví Mezinárodní den rodiny 10.5.2008

Oslaví Mezinárodní den rodiny

Anketa o rodině, výtvarné aktivity pro děti nebo nabídka knížek pro rodinu. Nejen s tím se budou moci občané Bohumína setkat na pěší zóně v centru města ve čtvrtek 15. května. U tamního dětského koutku proběhne akce věnovaná Mezinárodním dni rodiny.
Do ulic Bohumína si přišlo zaběhat pět stovek lidí 9.5.2008

Do ulic Bohumína si přišlo zaběhat pět stovek lidí

Dvanáctý ročník Běhu ulicemi města si včera nenechalo na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně ujít 507 sportovců, kteří vyrazili na trať. Jednu z největších sportovních akcí měsíce května odstartoval běh rodičů s dětmi.
Desítky lidí přišly do meandrů uvítat ptačí zpěv 9.5.2008

Desítky lidí přišly do meandrů uvítat ptačí zpěv

Několik desítek lidí přišlo do bohumínských meandrů řeky Odry uvítat ptačí zpěv. Akci uspořádalo občanské sdružení Hraniční meandry Odry ve spolupráci s Českou ornitologickou společností v samotné přírodní památce.
Na náměstí probíhá 12. ročník Běhu ulicemi města 8.5.2008

Na náměstí probíhá 12. ročník Běhu ulicemi města

Úderem desáté hodiny odstartoval na náměstí v Novém Bohumíně 12. ročník tradiční sportovní akce Běh ulicemi města. Jako první vyrazili na trať nejmenší závodníci společně se svými rodiči. Mezi nimi byla i nejmladší účastnice letošního ročníku běhu Eliška
 - zobrazit celou zprávu 7.5.2008

Cestopis o Austrálii s Danou Reliovou

Plánujete výlet k protinožcům do Austrálie? Nevíte, jak přesně to tam vypadá? Jaké krásy můžete na tomto kontinentu objevovat? V tom případě není nic jednoduššího, než se v pátek 16. května vydat do novobohumínského Salónu Maryška.
Máj patří v Maryšce poezii a veršům 7.5.2008

Máj patří v Maryšce poezii a veršům

Salón Maryška patří v máji veršům a poezii. Její krásou se můžete v květnu nechat v Maryšce unášet hned dvakrát, ve čtvrtek 15. května i v pátek 23. května. První tématický večer připravila pro návštěvníky Maryška bohumínská básnířka a prozaička Helena Če
Letní kino odstartuje sezónu už příští sobotu 7.5.2008

Letní kino odstartuje sezónu už příští sobotu

Bohumínské letní kino, které provozuje městská agentura K3, začne promítat už příští sobotu 17. května. Dveře amfiteátru, který prošel v roce 2005 rozsáhlou obnovou, se návštěvníkům otevřou krátce před 21. hodinou.
Zeleň dostává od vandalů a nenechavců co proto 7.5.2008

Zeleň dostává od vandalů a nenechavců co proto

Škody jdou do tisíců až desetitisíců korun. Takovou spoušť za sebou zanechávají pachatelé, kteří ničí a kradou zeleň v Bohumíně. Radnice za poslední měsíc zaregistrovala na území města hned několik případů tohoto druhu vandalství.
Centrem města poběží už podvanácté 5.5.2008

Centrem města poběží už podvanácté

Běžci nejen z Bohumína, ale i okolních měst si opět přijdou na své. Už za pár dní se ozve náměstím T. G. Masaryka první startovní výstřel, který odstartuje 12. ročník Běhu ulicemi města. Jedna z největších sportovních událostí ve městě proběhne ve čtvrtek
Při blokovém čištění přeparkujte svůj automobil 5.5.2008

Při blokovém čištění přeparkujte svůj automobil

Až do poloviny května probíhá v Novém Bohumíně blokové čištění ulic. Práci cestářům přitom často komplikují neukáznění řidiči, kteří své vozidlo zaparkují v místě, kde má dojít k čištění, a to i přesto, že bylo řádně označeno v předstihu.
Florbaloví junioři se vracejí do 2. celostátní ligy 5.5.2008

Florbaloví junioři se vracejí do 2. celostátní ligy

Tým juniorů florbalového klubu 1. SC Bohumín 98 se vrátí do 2. celostátní ligy. Rozhodlo o tom druhé barážové utkání, ve kterém se hráči z města na soutoku Odry s Olší utkali se Šumperkem. Soupeře zdolali 8:5.
Cyklisté vyrazili do ulic, zloději kol bohužel také 2.5.2008

Cyklisté vyrazili do ulic, zloději kol bohužel také

Rtuť na teploměru šplhá pomalu nahoru, jarní počasí nabírá na síle a cyklisté začínají po zimě opět prohánět své bicykly. Jenže stejně jako se probouzí příroda, ruší svůj zimní spánek také zloději jízdních kol.
Mobilní sběrný dvůr nadále putuje, teď je v Záblatí 2.5.2008

Mobilní sběrný dvůr nadále putuje, teď je v Záblatí

Mobilní sběrný dvůr pokračuje v putování po městě. Ze Šunychlu se zařízení, kam mohou lidé odevzdávat starý nábytek, zbytky barev nebo vyřazené elektrospotřebiče, přestěhovalo do nejvyšších míst Bohumína, do Záblatí.
Město si připomene osvobození 2.5.2008

Město si připomene osvobození

Také v letošním roce Bohumínští nezapomenou na výročí konce 2. světové války a připravují na 8. květen pietní akt. Slavnostní okamžiky za doprovodu dechové hudby začnou v 9.30 hodin, kdy budou položeny květiny u pamětní desky před hlavním vchodem do budov
Mladé lidi láká k návštěvě La Vi Na 1.5.2008

Mladé lidi láká k návštěvě La Vi Na

Třídenní akci pro mladé lidi ve věku od 13 do 26 let z Bohumína a okolí nabídne nová akce projektu Čajka dokořán pojmenovaná La Vi Na. Začátek je připraven ve čtvrtek 8. května od patnácti hodin, závěr pak v sobotu 10. května kolem dvaadvacáté hodiny.
Železomorkám zkřížil plány policejní pes 1.5.2008

Železomorkám zkřížil plány policejní pes

Pracovníci ostravského inspektorátu cizinecké policie a obvodního oddělení policie v Bohumíně provedli úspěšný zásah v areálu bohumínské železnice. Strážci zákona si nejprve všimli pohybu osob v kolejišti.
Gymnázium na mezinárodních plaveckých závodech 30.4.2008

Gymnázium na mezinárodních plaveckých závodech

Studenti bohumínského gymnázia uspěli v konkurenci dalších jedenácti škol v plavecké soutěži děvčat a chlapců, kterou uspořádalo 2. Koperníkovo lyceum v polském Cieszyně. Princip soutěže spočíval v tom, že deset škol s amatérskými plavci bojovali proti je
 - zobrazit celou zprávu 29.4.2008

Policie: Pomůžete odhalit závažný trestný čin?

Bohumínští kriminalisté vyšetřují závažný trestný čin, který se stal v sobotu 19. dubna kolem 23.15 hodin na ulici Slezská mezi Novým a Starým Bohumínem. Událost se odehrála v úseku mezi bunkrem a starou cestou, v místě, kde je dnes staveniště dálnice.
Vítání ptačího zpěvu v hraničních meandrech Odry 28.4.2008

Vítání ptačího zpěvu v hraničních meandrech Odry

K jaru neodmyslitelně patří návrat ptačího zpěvu. Jeho vítání proběhne v přírodní památce Hraniční meandry Odry ve čtvrtek 1. května, kdy ho pořádá stejnojmenné občanské sdružení a Česká ornitologická společnost.
Cestáři na celý den uzavřou kruhovou křižovatku 25.4.2008

Cestáři na celý den uzavřou kruhovou křižovatku

Řidiči, kteří budou počátkem května projíždět Novým Bohumínem, musí počítat s dopravními komplikacemi. Postará se o ně položení finální vrstvy živičného povrchu na kruhové křižovatce ulic Štefánikova, Bezručova a 9. května.
Bohumínská Charita na nové adrese 23.4.2008

Bohumínská Charita na nové adrese

Bohumínské pracoviště Charity má od počátku tohoto týdne novou adresu. Nejen občanskou poradnu lidé najdou nově na Štefánikově ulici v prostorách, kde bývala prodejna autodílů.
Školáci ze Skřečoně budou pomáhat psům z útulku 23.4.2008

Školáci ze Skřečoně budou pomáhat psům z útulku

Žáci základní školy ve Skřečoni budou pomáhat psům z bohumínského útulku. Dnes o tom rozhodli členové tamního žákovského parlamentu. Jak Aktualitám potvrdila ředitelka školy Marie Valuštíková, nápad se zrodil při návštěvě útulku v rámci oslav Dne Země.
Mrňata vyjedou na koloběžkách a tříkolkách 21.4.2008

Mrňata vyjedou na koloběžkách a tříkolkách

Autoškolka pro mrňata. Tak se jmenuje neobvyklé dopravní klání, které pro nejmenší děti pořádá novobohumínské rodinné centrum Slůně v pondělí 28. dubna. Předškoláci, kteří jezdí na koloběžkách, tříkolkách nebo kolech jsou zváni do tělocvičny domu dětí a m
Při zásahu odhalili nelegálně drženou střelnou zbraň 21.4.2008

Při zásahu odhalili nelegálně drženou střelnou zbraň

Pohotově zareagovali bohumínští městští strážníci v nedalekém Rychvaldu. Na základě telefonátu vyjížděli do jedné z tamních pizzerií, odkud volala servírka, která si stěžovala na obtěžování podnapilým hostem.
Meandry se představí na mezinárodním festivalu 20.4.2008

Meandry se představí na mezinárodním festivalu

Občanské sdružení Hraniční meandry Odry se představí na mezinárodním festivalu filmů o trvale udržitelném rozvoji TUR Ostrava 2008. Jeho aktivity a činnost přiblíží předsedkyně sdružení Vladislava Hamplová.
Malý princ s Tomášem Koliandrem v Maryšce 19.4.2008

Malý princ s Tomášem Koliandrem v Maryšce

V Salónu Maryška ve druhé polovině dubna odstartuje své jarní turné Divadlo jednoho herce Radost. Tomáš Koliandr, který je slabozraký, zde uvede své premiérové představení inspirované knihou Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ.
Z meandrů Odry vytahali přes 70 stodesetilitrových pytlů s odpadky 18.4.2008

Z meandrů Odry vytahali přes 70 stodesetilitrových pytlů s odpadky

V přírodní památce Hraniční meandry Odry dnes proběhl velký jarní úklid. Do okolí břehů řeky se vydalo přes 350 žáků Masarykovy základní školy, která přijala výzvu ke spolupráci od pořádajícího občanského sdružení Hraniční meandry Odry.
V ulicích se objeví nové separační kontejnery 18.4.2008

V ulicích se objeví nové separační kontejnery

V ulicích Bohumína se co nevidět objeví další část nových kontejnerů na separovaný odpad. Ve skladech městské společnosti BM Servis je jich připraveno více než čtyřicet. Náklady na jejich pořízení přesáhly půl milionu korun.
Sběrný dvůr vyrazil ze Skřečoně do Šunychlu 17.4.2008

Sběrný dvůr vyrazil ze Skřečoně do Šunychlu

Městská část Skřečoň je zatím na druhém místě v počtu lidí, kteří využili služeb mobilního sběrného dvora. Zařízení, kam mohou lidé odevzdávat starý nábytek, zbytky barev nebo vyřazené elektrospotřebiče, působilo necelých 14 dnů na ulici 1. máje. Přišlo s
Červenobílé dny aneb pomoc hluchoslepým 17.4.2008

Červenobílé dny aneb pomoc hluchoslepým

Také Bohumín se stane v příštím týdnu místem, kam vyrazí skupinky dobrovolníků v červených a bílých tričkách v rámci sbírky Červenobílé dny. Jejím prostřednictvím můžete pomoci hluchoslepým, když si zakoupíte minipropisovací tužky v papírových obálkách.
 - zobrazit celou zprávu 15.4.2008

Zmizely šachticové poklopy za 12 tisíc korun

Řidiči v Bohumíně musejí při jízdě některými ulicemi města věnovat jízdě mimořádnou pozornost. Neznámí lapkové totiž opět ukradli tři šachticových litinových poklopů od kanálů. Nejčerstvější událost policisté zaznamenali na území Starého Bohumína.
Vloni nejvíce podnikatelů za posledních 5 let 15.4.2008

Vloni nejvíce podnikatelů za posledních 5 let

V Bohumíně a Rychvaldu vloni došlo k nárůstu celkového počtu podnikatelů oproti roku 2006 o jednatřicet. Jejich celkový počet tak stoupl na 3711, což je nejvíce za posledních pět let. Podnikatelů v kategorii fyzických osob bylo 3434, v případě právnických
Bohumínští ochotníci a jejich první velká hra 14.4.2008

Bohumínští ochotníci a jejich první velká hra

Bohumínský spolek ochotníků Boban se už za pár dnů představí s prvním velkým představením. Bohumínské bavidélko zpravidla na neděli uvede na pódiu kina K3 hru Fimfárum napsanou na motivy Jana Wericha. Hraje se v neděli 20. dubna od 18 hodin.
2. a 3. místo v oblastní Dívce roku patří Bohumínu 14.4.2008

2. a 3. místo v oblastní Dívce roku patří Bohumínu

Bohumínské dívky uspěly na semifinálovém večeru volby Dívky roku 2008, které se o víkendu uskutečnilo ve středisku Juventus Karviná. Z reprezentantek našeho města se nejlépe umístila čtrnáctiletá Hana Dendisová z Masarykovy základní školy.
Marek Sala vicemistrem republiky v trojboji 12.4.2008

Marek Sala vicemistrem republiky v trojboji

Devatenáctiletý Marek Sala, závodník oddílu silového trojboje TJ Viktorie Starý Bohumín, je vicemistrem republiky v kategorii juniorů. V celostátním klání startoval v kategorii do 90 kilogramů.
E-info je 3. nejlepší elektronická služba v Česku 10.4.2008

E-info je 3. nejlepší elektronická služba v Česku

Elektronická služba města Bohumína E-info je třetí nejlepší v republice a nejlepší v Moravskoslezském kraji. Rozhodla o tom porota soutěže Zlatý erb, ve které hledá stejnojmenné sdružení nejlepší internetovou stránku obcí, měst a nejlepší elektronickou sl
Aerobic si zacvičila sedmdesátka dětí 10.4.2008

Aerobic si zacvičila sedmdesátka dětí

Zachycení správného pohybu, prvků i sestav nebo správné držení těla. To vše hodnotili instruktoři v celoměstské soutěži v Junior aerobicu. Uspořádal ji Aerobic club při základní škole na třídě Edvarda Beneše pro žáky prvního stupně základních škol.
Bohumínští kulečníkáři jsou vicemistry republiky 10.4.2008

Bohumínští kulečníkáři jsou vicemistry republiky

Jan Musil, Miroslav Andrejovský a Václav Majewski, kteří hrají v barvách oddílu kulečníku TJ Billiard clubu Bohumín jsou vicemistry republiky. Rozhodlo o tom finále 1. ligy, ve kterém se Bohumínští utkali s BC Ponětovice.
Rozjely se přípravy na letní tábor DDM 9.4.2008

Rozjely se přípravy na letní tábor DDM

Bohumínský dům dětí a mládeže, který zřizuje město Bohumín, rozjel v předstihu přípravy letních příměstských táborů. Uskuteční se dvou termínech, na počátku a na konci prázdnin. První turnus proběhne od 30. června do 4. července, druhý pak od 18 do 22. sr
Bývalá ubytovna dostala název Slunečnice 9.4.2008

Bývalá ubytovna dostala název Slunečnice

Bývalý hotelový dům, který město zrekonstruovalo na moderní objekt s 86 byty první kategorie, dostal nový název. Na svém zasedání o tom rozhodli bohumínští radní. Vítězným návrhem se stalo pojmenování Slunečnice.
Do knihovny nad ránem vnikl neznámý lupič 8.4.2008

Do knihovny nad ránem vnikl neznámý lupič

Zhruba kolem čtvrté hodiny ráno dnes vnikl do centrálního pracoviště městské knihovny K3 na Vrchlického ulici v Novém Bohumíně neznámý pachatel. Do objektu se dostal oknem od hlavní silnice, které vypáčil. Místo pro vstup si nevybral náhodně, šel najisto.
Junior aerobic pro nejmenší 8.4.2008

Junior aerobic pro nejmenší

Tělocvična Základní školy na třídě Edvarda Beneše se ve středu 9. dubna promění v celobohumínské centrum junior aerobicu. Tradiční soutěž tam začíná úderem desáté hodiny. Soutěž je určena žákům a žákyním prvního stupně.
Neznámý pachatel řádil v zahradnictví 7.4.2008

Neznámý pachatel řádil v zahradnictví

Na uplynulou neděli jen tak rychle nezapomene novobohumínské zahradnictví, které sídlí na ulici Janáčkova za parkem Petra Bezruče. Během dne vnikl do tamní místnosti pracovny neznámý pachatel, který bral, co mu přišlo pod ruku.
Žáci Masarykovy základní školy zvítězili 7.4.2008

Žáci Masarykovy základní školy zvítězili

V celoměstském vědomostním klání nazvaném Soutěž jako veřejná show zvítězila Masarykova základní škola. Rozhodlo o tom finále soutěže, která probíhala od října loňského roku v sále pořádající městské agentury K3 Bohumín.
ZŠ ČSA připravuje den otevřených dveří 7.4.2008

ZŠ ČSA připravuje den otevřených dveří

Ve druhé polovině tohoto týdne se Základní a mateřská škola ČSA maximálně otevře veřejnosti. Každý, kdo chce školu poznat uvnitř, srovnat její proměny za poslední léta anebo se zeptat na cokoli, co ho zajímá, může využít nabídky dne otevřených dveří.
Staň se městským strážníkem 5.4.2008

Staň se městským strážníkem

Bohumínská městská police hledá do svých řad novou posilu. Aktualitám to potvrdil zástupce ředitele Roman Honysz s tím, že u městské policie se uvolnilo místo pro jednoho budoucího strážníka. Zájemci se mohou hlásit až do pondělí 21. dubna.
Mobilní sběrný dvůr se přestěhoval, je ve Skřečoni 4.4.2008

Mobilní sběrný dvůr se přestěhoval, je ve Skřečoni

Mobilní sběrný dvůr, novinka pro občany Bohumína, se přestěhoval na další plánované stanoviště, tentokrát do Skřečoně. V místě u skladu u pneuservisu na ulici 1. máje ho občané najdou od čtvrtku 3. dubna.
Kino uvnitř nepoznáte, vyrostla zde obrovská scéna 4.4.2008

Kino uvnitř nepoznáte, vyrostla zde obrovská scéna

Příjemné překvapení čeká dnes večer na návštěvníky kina, kteří zavítají na velkolepý muzikál Romeo a Julie. Kulisy pro něj se stavěly po celý včerejší den, lidé původní scénu kina vůbec nepoznají, říkají lidé z městské agentury K3, kteří na instalaci spol
Bohumínské slečny bojují o titul Internetová Dívka roku 4.4.2008

Bohumínské slečny bojují o titul Internetová Dívka roku

Barbora Ostárková, Hana Dendisová a Kristýna Skalková - to jsou jména tří bohumínských děvčat, která budou město reprezentovat v oblastním kole soutěže Dívka roku. V té se utkají o korunku krásy děvčata ve věku od 13 do 15 let.
Voda, Odra nebo meandry na obrázcích i v poezii 4.4.2008

Voda, Odra nebo meandry na obrázcích i v poezii

Bohumínské občanské sdružení Hraniční meandry Odry vyhlásilo literárně-výtvarnou soutěž na téma voda. Žáci základních škol mohou zpracovávat formou obrázků i poezie jakkoliv téma vody, případně řeky Odry anebo jejich meandrů.
Vodka a Tuzemák s kradenými kolky 3.4.2008

Vodka a Tuzemák s kradenými kolky

Vodka a Tuzemák. Desítky lahví těchto lihovin zabavili celníci při kontrole ve Starém Bohumíně počátkem tohoto týdne. Důvod? Kontrolní pásky na jejich uzávěrech nebyly v pořádku.
V noci hořel v Bohumíně osobní automobil 2.4.2008

V noci hořel v Bohumíně osobní automobil

V Novém Bohumíně v noci z úterý na středu řádil červený kohout. Plameny zaregistrovali lidé na sídlišti na ulici Osvoboditelů, na místě zasahovali bohumínští hasiči i policisté. Automobil značky Škoda 120 téměř lehl popelem.
Šokující - Dvakrát udeřil bratra do hlavy 2.4.2008

Šokující - Dvakrát udeřil bratra do hlavy

Dva údery nezjištěným předmětem do levé poloviny temena hlavy, tržná rána za levým uchem a ještě jedna tržná rána v délce 10,5 centimetru. I tak se dá projevit bratrský vztah. Svědčí o tom případ z Bohumína, kde napadl dvaatřicetiletý muž svého mladšího b
V Nové Vsi hořel velkokapacitní kontejner 2.4.2008

V Nové Vsi hořel velkokapacitní kontejner

Policisté a hasiči museli v noci z úterý na středu zasahovat při požáru velkokapacitního kontejneru v Nové Vsi. Ten se nachází jen několik desítek metrů od Opletalovy ulice, která jako hlavní komunikace protíná osadu.
Informují o aktuální teplotě v Bohumíně 1.4.2008

Informují o aktuální teplotě v Bohumíně

Radnice spustila na svých internetových stránkách novou službu nejen pro občany Bohumína. Několika kliknutími na adrese www.mesto-bohumin.cz zjistíte, jaká je aktuálně v Bohumíně teplota vzduchu.
Nalezli pytle plné injekčních stříkaček 1.4.2008

Nalezli pytle plné injekčních stříkaček

Svědky neuvěřitelné bezohlednosti se stali strážníci Městské policie v Bohumíně. Na základě telefonátu všímavého občana vyjeli do Nové Vsi, kde našli tři velké pytle s použitými injekčními stříkačkami, prázdnými ampulemi a tubami.
Maryška hostí fotografie Karly Spáčilové 31.3.2008

Maryška hostí fotografie Karly Spáčilové

Prostory novobohumínského Salónu Maryška v dubnu patří výstavě fotografií vsetínské rodačky Karly Spáčilové. Expozici nazvanou jednoduše „Fotografie“ můžete v Salónu vidět od 1. dubna až do 22. května vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodi
Několik ulic dnes bez pitné vody 26.3.2008

Několik ulic dnes bez pitné vody

Až do čtrnácti hodin se dnes musejí lidé v některých ulicích Bohumína obejít bez pitné vody. Týká se to ulic Opletalova, Přední, Boční a Podvojná v Nové Vsi, ulice Ovocná v Šunychlu a ulice Koperníkova v Novém Bohumíně.
Sbírka Adry vynesla v Bohumíně 7 tisíc korun 24.3.2008

Sbírka Adry vynesla v Bohumíně 7 tisíc korun

Bohumínské pobočce humanitární organizace Adra se v letošní Velikonoční sbírce podařilo vybrat sedm tisíc korun. Výsledný obsah kasiček potvrdil vedoucí pobočky Rostislav Klíma. Třetina výtěžku sbírky zůstane u nás v Bohumíně.
Den otevřených dveří v Jistotě u seniorů 23.3.2008

Den otevřených dveří v Jistotě u seniorů

Bohumínský Domov Jistoty, který poskytuje střechu nad hlavou a služby seniorům starším 65 let, připravuje den otevřených dveří. Jeho pracoviště na Šunychelské ulici v areálu bývalých kasáren uvítá návštěvníky z řad veřejnosti v úterý 1. dubna.
 - zobrazit celou zprávu 23.3.2008

Nemocnice modernizuje svá oddělení

Bohumínská městská nemocnice modernizuje zázemí svých oddělení. Aktualitám to potvrdil ředitel nemocnice Vojtěch Balcárek. Oddělení interny má například nové endoskopické sály pro gastroskopii a kolonoskopii.
Pobočku GE Money Bank přepadl v únoru horník 22.3.2008

Pobočku GE Money Bank přepadl v únoru horník

Čtyřicetiletý horník z karvinského dolu ČSA byl mužem, kterého zachytily bezpečnostní kamery bohumínské pobočky GE Money Bank při jejím únorovém přepadení. Policie lupiče zatkla na parkovišti před domovskou šachtou.
Rozšířené úřední hodiny na finančním úřadu 22.3.2008

Rozšířené úřední hodiny na finančním úřadu

Podobně jako na jiných místech v České republice, také v Bohumíně jsou již připraveni na desítky až stovky lidí, kteří přijdou na poslední chvíli podat své daňové přiznání za rok 2007. Prodlouží zde úřední hodiny.
Školy se připravují na finále celoměstské soutěže 21.3.2008

Školy se připravují na finále celoměstské soutěže

Vědomostní celoměstská soutěž pro žáky pátých tříd, kterou organizuje agentura K3, míří do finále. Soutěž jako veřejná show, jak se klání jmenuje, má před sebou závěrečný souboj. Z něj vyjde vítězně buď Masarykova základní škola nebo základní škola ČSA.
Meteorologové: připravme se na silný vítr a sněžení 20.3.2008

Meteorologové: připravme se na silný vítr a sněžení

Meteorologové upozorňují na silný vítr a sněhové jazyky, které zasáhnou řadu míst po celé republice včetně Moravskoslezského kraje. Očekávaný vítr označili vysokým stupněm nebezpečnosti, sněhové jazyky pak stupněm nízkým.
Jezdil na kole s ingoty jako o život 20.3.2008

Jezdil na kole s ingoty jako o život

V Bohumíně zahájil nejmenovaný lapka letošní cyklistickou sezónu vskutku netradičně. Na jízdním kole vozil podezřelé věci neustále dokola, až si ho všimli městští policisté. Muž opakovaně jezdil na kole od areálu ŽDB Group k sběrným surovinám na nedaleké
Budou vyučovat základy angličtiny 20.3.2008

Budou vyučovat základy angličtiny

V rámci projektu Fara dokořán přichází Slezská církve evangelická augsburského vyznání v Bohumíně s novinkou, kterou věnuje cizím jazykům. Od 1. dubna začne nabízet výuku angličtiny. Jednotlivé lekce budou probíhat každé úterý.
 - zobrazit celou zprávu 19.3.2008

Bohumín v květnu ožije aerobicem s Davidem Hufem

Přestože je zatím březen, bohumínští organizátoři oblíbené květnové aerobic show už připravují její letošní pokračování. Stejně jako vloni, také letos bude mít hvězdné obsazení a mírně změní podobu.
Mobilní sběrný dvůr se u lidí setkal s ohlasem 19.3.2008

Mobilní sběrný dvůr se u lidí setkal s ohlasem

Mobilní sběrný dvůr, který je v Bohumíně od března novinkou, se u lidí setkal s ohlasem. Zařízení, které se postupně v průběhu roku vystřídá na osmi stanovištích, se poprvé objevilo počátkem března ve Starém Bohumíně.
Bruslení a plavání o velikonočních prázdninách 18.3.2008

Bruslení a plavání o velikonočních prázdninách

Ve čtvrtek 20. a v pátek 21. března se mohou školáci těšit ze dvou dnů velikonočních prázdnin, ke kterým se ještě v pondělí 24. března přidá i Velikonoční pondělí. Volno mohou v Bohumíně využít například i návštěvou aquacentra nebo zimního stadionu.
 - zobrazit celou zprávu 18.3.2008

Policie přijímá do svých řad nováčky

Policie České republiky přijímá do svých řad nové posily a to platí i o Karvinsku. Jen v Bohumíně by se aktuálně našlo místo až pro jedenáct nových policistů. Do náboru, který právě probíhá, se mohou přihlásit občané České republiky.
Začala výstavba nové voliéry v parku 17.3.2008

Začala výstavba nové voliéry v parku

V parku Petra Bezruče běží naplno práce na výstavbě nové voliéry pro okrasné ptactvo. Aktualitám to potvrdil Marek Sobaniec z majetkového odboru i prováděcí stavební firma, která vzešla z výběrového řízení.
Velikonoční sbírka Adry 17.3.2008

Velikonoční sbírka Adry

Také v Bohumíně se v úterý 18. a ve středu 19. března uskuteční již sedmý ročník celostátní Velikonoční sbírky humanitární organizace Adra. Informoval o tom vedoucí bohumínské pobočky nadace Adra Rostislav Klíma.
Náměstí ožilo Velikonočním jarmarkem K3 15.3.2008

Náměstí ožilo Velikonočním jarmarkem K3

Novobohumínské náměstí T. G. Masaryka se od osmé hodiny ranní průběžně plní lidmi, kteří přijali pozvání městské organizace K3 a přicházejí na Velikonoční jarmark. Ten je nejen prodejním místem, ale zároveň malou oslavou příchodu jara a blížících se Velik
Velikonoční krasličení v domě dětí a mládeže 15.3.2008

Velikonoční krasličení v domě dětí a mládeže

Bohumínský dům dětí a mládeže přispěje k předvelikonoční atmosféře ve městě. V pátek 21. března pořádá ve svých prostorách za parkem Petra Bezruče Velikonoční krasličení.
Bohumínští hráči kulečníku jsou ve finále 14.3.2008

Bohumínští hráči kulečníku jsou ve finále

Tým ve složení Miroslav Andrejovský, Jan Musil a Václav Majewski, který hraje v barvách oddílu sportovního kulečníku Billiard Clubu Bohumín, zvítězil v posledním utkání 1. kulečníkové ligy.
Masarykova ZŠ a ZŠ ve Skřečoni ovládly vybíjenou 13.3.2008

Masarykova ZŠ a ZŠ ve Skřečoni ovládly vybíjenou

Městské kolo ve vybíjené ovládly žákyně Masarykovy základní školy v Novém Bohumíně a Základní školy ve Skřečoni. Rozhodlo o tom celoměstské klání, které uspořádal dům dětí a mládeže.
 - zobrazit celou zprávu 13.3.2008

Snímek Marta osobně uvede režisérka Nováková

Opravdová filmová lahůdka čeká na návštěvníky novobohumínského Salónu Maryška v závěru měsíce března. Filmový klub Kloub, který působí pod záštitou OS Maryška a K3 Bohumín, zde uvede absolventský film s názvem Marta.
Bohumínští už sesbírali šest stovek brýlí 12.3.2008

Bohumínští už sesbírali šest stovek brýlí

Celostátní sbírka Brýle pro Afriku, kterou v Bohumíně pomáhají organizovat studenti Gymnázia Františka Živného, se u Bohumíňáků setkala s ohlasem. Doposud lidé přinesli zhruba šest stovek starých dioptrických brýlí.
Starobohumínské náměstí na medových kraslicích 12.3.2008

Starobohumínské náměstí na medových kraslicích

Starobohumínské náměstí s pohledem na kostel Narození Panny Marie je motivem originální velikonoční kraslice, která se v těchto dnech objevila ve Starém Bohumíně. Kraslici z medového perníku nechalo vyrobit občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Připravme se na silný vítr 11.3.2008

Připravme se na silný vítr

Pražská centrála Českého hydrometeorologického ústavu dnes vydala upozornění na silný vítr, který by měl v polovině týdne zasáhnout také Moravskoslezský kraj. Upozornění platí od středy 12. března do čtvrtku 13. března.
Pojízdná sběrna bude brázdit ulicemi města 11.3.2008

Pojízdná sběrna bude brázdit ulicemi města

Pojízdná sběrna nebezpečných odpadů a elektrozařízení se opět chystá k výjezdu do bohumínských ulic. Její první jízda v roce 2008 je naplánována na sobotu 29. března, kdy tradičně zastaví na všech osmnácti stanovištích.
Město podpoří uměleckou tvořivost 11.3.2008

Město podpoří uměleckou tvořivost

Mezi českým Bohumínem a polským Prudnikem je od roku 2000 partnerská smlouva, na jejímž základě města přeshraničně spolupracují. Prudnik ve dnech 6. až 8. června pořádá již 11. ročník Výstavy lidové tvořivosti a uměleckého řemesla polsko-českého příhranič
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad