Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Missis Morava 2009 se stala Radana Vozňáková 24.11.2008

Missis Morava 2009 se stala Radana Vozňáková

Radana Vozňáková z Rychvaldu se o víkendu stala Missis Moravy 2009. V moravském finále celostátní soutěže o nejsympatičtější maminku vyhrála první místo společně se sedmiletým synem Danielem.
Plánují proměnu ankety Osobnost roku 24.11.2008

Plánují proměnu ankety Osobnost roku

Vnést do nonimací i oceňování nový náboj a odhalit další úspěšné tváře oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti. Takové jsou důvody, proč chtějí zástupci odboru školství, kultury a sportu změnit podobu ankety Osobnost roku.
Vánoční trhy na novobohumínském náměstí 24.11.2008

Vánoční trhy na novobohumínském náměstí

Živí kapři, koledy, pestré dekorace, stylové stánky stejně jako prodejci v dobovém oblečení a program pro malé i velké návštěvníky. Takové budou Vánoční trhy agentury K3, které proběhnou na náměstí T. G. Masaryka v sobotu 29. listopadu.
 - zobrazit celou zprávu 21.11.2008

Josef Dvořák se promění ve vodníka

Herec Josef Dvořák ve svém živlu. Na takovou podívanou se mohou těšit návštěvníci kina K3, kteří v neděli 23. listopadu přijdou na divadelní komedii Čochtan vypravuje. Divadelní soubor s Josefem Dvořákem v čele tady zahraje od 19 hodin.
E-info má rekord, rozeslalo přes milion SMS zpráv 21.11.2008

E-info má rekord, rozeslalo přes milion SMS zpráv

Informační služba E-info, kterou provozuje bohumínská radnice, si připsala na své konto nový rekord. V listopadu překonala hranici 1 milionu rozeslaných SMS zpráv na mobilní telefony zaregistrovaných uživatelů.
Sokolovnu otevřou večerem s vůní lípy 20.11.2008

Sokolovnu otevřou večerem s vůní lípy

Lípu, český národní strom, si vybrali členové a přátelé Tělocvičné jednoty Sokol Záblatí jako symbol večera, kterým otevřou nově opravenou budovu tamní sokolovny. Aktualitám to potvrdila Pavla Skokanová, místostarostka Sokola Záblatí.
Nový kalendář nabídne fotografie z města 20.11.2008

Nový kalendář nabídne fotografie z města

Ekologickým kalendářem, který každoročně vydává město Bohumín, budou tentokrát provázet aktuální fotografie z různých koutů města. Rozhodli o tom v internetové anketě návštěvníci www stránek Bohumína.
Bobeš uspěl s projektem, který podporuje rodiny 19.11.2008

Bobeš uspěl s projektem, který podporuje rodiny

Bohumínské centrum mladé rodiny Bobeš se může pochlubit dalším úspěšným projektem. Sdružení získalo grant na projekt, jehož cílem je podpora služeb pro rodiny s dětmi. Bobeš zabodoval u nadace VIA.
Mateřinky mají opravené střechy 19.11.2008

Mateřinky mají opravené střechy

Hned dvě mateřinky v Novém Bohumíně, mateřské školy na ulicích Nerudova a Čáslavská, se dočkaly opravy střechy. Práce probíhaly na podzim pod taktovkou odboru školství kultury a sportu a skončily před několika dny.
Knihovna ve Starém Bohumíně opět s internetem 19.11.2008

Knihovna ve Starém Bohumíně opět s internetem

Pobočka knihovny ve Starém Bohumíně je opět o něco modernější. Knihovně K3 se podařil vyřešit problém s tamním internetovým připojením a navíc vybavila prostory další výpočetní technikou. Čtenáři ve Starém Bohumíně tak mají větší komfort.
Kradli naftu z nádrže, zadrželi je přímo při činu 18.11.2008

Kradli naftu z nádrže, zadrželi je přímo při činu

Krádeže pohonných hmot z nádrží automobilů nejsou v Bohumíně výjimkou. Několik případů policisté zaznamenali v souvislosti se zvýšeným dopravním ruchem spojeným s výstavbou dálnice D47. Před několika dny řešili podobný případ v Šunychlu.
Cyklisté a chodci po Slezské ulici bezpečněji 18.11.2008

Cyklisté a chodci po Slezské ulici bezpečněji

Cyklisté a pěší, kteří směřují ze Starého do Nového Bohumína a zpět se dočkali zpevněné komunikace, která jim usnadní přechod přes území v oblasti ulice Slezská, kde probíhá výstavba dálnice D 47.
Velkokapacitní kontejnery zmizí z města 18.11.2008

Velkokapacitní kontejnery zmizí z města

V Bohumíně zmizí od 1. ledna příštího roku všechny volně přístupné velkokapacitní kontejnery. Rozhodli o tom radní na návrh odboru životního prostředí a služeb městského úřadu.
Projekt cyklotrasy podél řeky Olše 14.11.2008

Projekt cyklotrasy podél řeky Olše

Dobrá zpráva pro přátele cykloturistiky. Podél řeky Olše by měla vyrůst cyklotrasa, která povede i přes Bohumín. Nová trasa kolem řeky Olše má nahradit stávající trasu číslo 56. V Chotěbuzi pod Archeoparkem naváže na trasu z Českého Těšína.
Rozpočet města v příštím roce s 660 miliony korun 14.11.2008

Rozpočet města v příštím roce s 660 miliony korun

Rozpočet Bohumína bude v příštím roce disponovat s objemem finančních prostředků ve výši 660 milionů korun. Počítá s tím druhá verze rozpočtu města pro rok 2009, kterou na svém listopadovém zasedání vzali na vědomí zastupitelé.
3. ročník tříhodinového maratónu v aerobicu 13.11.2008

3. ročník tříhodinového maratónu v aerobicu

Na tři hodiny aerobicu v kuse se mohou těšit ti, kteří v sobotu 22. listopdu zavítají do sportovního centra na Nerudově ulici. Aerobic club Bohumín tam pořádá třetí ročník předvánočního maratónu v aerobicu.
Spisovatelé Viewegh a Reiner zavítali do Bohumína 12.11.2008

Spisovatelé Viewegh a Reiner zavítali do Bohumína

Dva úspěšní představitelé současné české literatury, spisovatelé Michal Viewegh a Martin Reiner, ve středu 12. listopadu zavítali do bohumínské knihovny K3. Besedu s nimi si nenechala ujít asi třicítka čtenářů.
Městské kolo v šachu vyhrála ZŠ Skřečoň 12.11.2008

Městské kolo v šachu vyhrála ZŠ Skřečoň

Vítězstvím základní školy ve Skřečoni skončilo listopadové městské kolo v šachu, které uspořádal bohumínský dům dětí a mládeže. Tříčlenná družstva hrála systémem každý s každým v ryze chlapeckém obsazení.
Koncert připomene příchod řeckých dětí 11.11.2008

Koncert připomene příchod řeckých dětí

Řecká atmosféra ve středu 12. listopadu pohltí Salón Maryška. Řekové, kteří žijí v Bohumíně, si připomenou letošní 60. výročí příchodu řeckých dětí do tehdejšího Československa. Večer spojený s koncertem formace Nisos začíná ve 20 hodin.
Střední škola pořádá den otevřených dveří 11.11.2008

Střední škola pořádá den otevřených dveří

Žáci devátých tříd základních škol, kteří ještě nemají jasno o svém budoucím povolání, mohou ve středu 19. listopadu využít nabídky bohumínské střední školy. Pořádá pro ně den otevřených dveří, který se uskuteční od 8 do 17 hodin.
Příští týden začne instalace vánoční výzdoby 11.11.2008

Příští týden začne instalace vánoční výzdoby

Od příštího týdne se budou občané Bohumína setkávat ve městě s techniky, kteří mají na starost instalaci světelné vánoční výzdoby v ulicích. Aktualitám to potvrdil vedoucí provozu údržba z městské společnosti BM Servis Pavel Hanák.
Maryška se připojí k 10. ročníku Dne poezie 11.11.2008

Maryška se připojí k 10. ročníku Dne poezie

Bohumín se připojuje k celostátním oslavám 10. ročníku Dne poezie. Milovníci básniček a veršů si přijdou na své v Salónu Maryška. V pátek 14. listopadu tam mohou vyrazit za komponovaným večerem. Jeho hosty budou regionální recitátoři a herci.
 - zobrazit celou zprávu 10.11.2008

Mistrovství ČR juniorů ve scrabble v Bohumíně

Nejlepší juniorští hráči scrabble z Čech, Moravy i Slezska se v neděli 23. listopadu sjedou do Bohumína. Už podruhé se tady uskuteční Mistrovství České republiky ve scrabble v této věkové kategorii. Začátek turnaje bude v 9 hodin.
Áčko FK Bohumín sehraje poslední zápas podzimu 6.11.2008

Áčko FK Bohumín sehraje poslední zápas podzimu

Naposledy v letošním roce se při domácím utkání představí o víkendu fotbalové mužstvo A týmu klubu FK Bohumín. V neděli 9. listopadu uvítají jeho hráči v rámci krajského přeboru na hřišti za parkem Petra Bezruče hosty z Nového Jičína.
Skřečoňský parčík projde obnovou 6.11.2008

Skřečoňský parčík projde obnovou

Katalpy, okrasné třešně, duby nebo tisy. Tyto i další stromy a keře se postupně v letošním a příštím roce objeví v parčíku nedaleko základní školy ve Skřečoni. Postará se o to plánovaná revitalizace za zhruba půl milionu korun.
Děti mohou soutěžit o nejkrásnější novoročenku 4.11.2008

Děti mohou soutěžit o nejkrásnější novoročenku

Žáci základní umělecké školy a základních škol v Bohumíně se mohou pokusit vytvořit nejkrásnější novoročenku roku 2009. Výtvarnou soutěž pro děti ve věku do 15 let vyhlásila Základní umělecká škola v Novém Bohumíně.
Letošní poslední jízda pojízdné sběrny nezpečných odpadů 4.11.2008

Letošní poslední jízda pojízdné sběrny nezpečných odpadů

Naposledy v letošním roce vyrazí pojízdná sběrna nebezpečného odpadu a elektrozařízení do ulic Bohumína. Tradičně na osmnácti stanovištích zastaví v sobotu 8. listopadu. Sběrna vyjede v 8 hodin ve Vrbici u restaurace U Zvonu.
Jubilejních svateb ubývá, je to škoda říkají matrikářky 3.11.2008

Jubilejních svateb ubývá, je to škoda říkají matrikářky

V roce 2006 šest, vloni tři a letos jen jeden. Takto klesající tendenci má počet slavnostních obřadů, při kterých si lidé v Bohumíně připomínají jubilejní výročí svých manželských ano. Aktualitám to potvrdily matrikářky místní radnice.
Vánoční keramická dílna domu dětí a mládeže 3.11.2008

Vánoční keramická dílna domu dětí a mládeže

Pokud ještě nemáte představu o vánočním dárku, můžete se nechat inspirovat v mimořádné keramické dílně s vánoční tématikou, kterou nabídne bohumínský dům dětí a mládeže hned dvakrát, v listopadu a v prosinci.
Bohumínem projdou pestrobarevné lampiony 1.11.2008

Bohumínem projdou pestrobarevné lampiony

Světýlka z lampionů v pátek 7. listopadu prozáří centrum Nového Bohumína. Pochod světýlek společně organizují Rodinné centrum Slůně a občanské sdružení Maryška. Setkání, na které jsou zváni malí i velcí, odstartuje v 16 hodin na náměstí T. G. Masaryka.
Kvůli výstavbě dálnice nepoteče voda 1.11.2008

Kvůli výstavbě dálnice nepoteče voda

Výstavba dálnice D47 se v Bohumíně projevuje nejrůznějšími způsoby. Vúterý 11. listopadu například tím, že v části Starého Bohumína nepoteče voda. Aktualitám to potvrdili pracovníci havířovského střediska Severomoravských vodovodů a kanalizací.
Nová značka zimní výbava v Bohumíně nebude 1.11.2008

Nová značka zimní výbava v Bohumíně nebude

S novou dopravní značkou „zimní výbava“, která má vymezit úseky, kam mohou vjet jen automobily se zimními pneumatikami, se řidiči v Bohumíně nesetkají. Aktualitám to potvrdil odbor dopravy místní radnice.
E-boxy pro třídění malých elektrozařízení 1.11.2008

E-boxy pro třídění malých elektrozařízení

Starý mobil, kalkulačka, telefon, drobné počítačové vybavení, mp3 přehrávač i další elektrospotřebiče malé velikosti. Když doslouží, neměly by putovat do běžného komunálního odpadu, ale do sběru. Novinkou jsou v tomto směru takzvané E-boxy.
Kvůli silnému větru jsou v terénu hasiči i policisté 30.10.2008

Kvůli silnému větru jsou v terénu hasiči i policisté

Silný vítr, na který upozorňovali hydrometeorologové, udeřil také na Bohumínsku. Hasiči museli ve městě dopoledne zasahovat u několika případů popadaných stromů. Motorová pila se ozvala například u mostu ve Skřečoni.
Relaxační dopoledne s pilates, balony a power jógou 29.10.2008

Relaxační dopoledne s pilates, balony a power jógou

Pilates, cvičení na velkých míčích a power jóga. Taková nabídka čekala na ty, kteří o víkendu zavítali na relaxační dopoledne občanského sdružení Aerobic club Bohumín. Takto komponovanou akci jeho členové uspořádali vůbec poprvé.
Zmizel vlakový přejezd, přibyla nová křižovatka 29.10.2008

Zmizel vlakový přejezd, přibyla nová křižovatka

Řidiči v Bohumíně si zvykají na staronovou křižovatku. Vznikla rekonstrukcí komunikací u bývalého areálu Benziny na ulici 9. května. V místě zmizela i stará železniční vlečka, na kterou si řidiči dlouhodobě stěžovali. Komplikovala totiž průjezd lokalitou.
Ovzduší v Bohumíně po ránu nejhorší na Karvinsku 29.10.2008

Ovzduší v Bohumíně po ránu nejhorší na Karvinsku

Nejhorší stav ovzduší v regionu. Do takového rána se dnes (středa 29. října) probouzejí lidé v Bohumíně. Množství prašného aerosolu v ovzduší je tady nejvyšší ze všech sledovaných míst na území Moravskoslezského kraje.
Hřbitovy se připravují na Památku zesnulých 27.10.2008

Hřbitovy se připravují na Památku zesnulých

Atmosféra blížících se Dušiček zaplavuje hřbitovy v Bohumíně. Hrobová místa krášlí květiny a květinové ozdoby nejrůznějších barev. Město v Bohumíně provozuje pět hřbitovů, ve Vrbici, Skřečoni, Záblatí, ve Starém a Novém Bohumíně.
Žáci škol ČSA, Benešova a Masarykova pojedou na okres 27.10.2008

Žáci škol ČSA, Benešova a Masarykova pojedou na okres

Dvakrát si odnesli diplom za první místo zástupci základní školy ČSA, jednou zvítězila základní škola na třídě Edvarda Beneše a do okresního kola se vypraví také zástupci Masarykovy základní školy. Takto skončilo městské kolo ve stolním tenisu.
Výročí si připomenou pietním aktem u busty 27.10.2008

Výročí si připomenou pietním aktem u busty

90. výročí vzniku samostatného Československého státu si v Bohumíně připomenou položením kytic k bustě prvního prezidenta republiky T. G. Masaryka. Slavnostní dopoledne zítra zahájí v 9 hodin dechový sbor bohumínských železáren a drátoven.
Jedna z cen Kafky přilétla také do Bohumína 24.10.2008

Jedna z cen Kafky přilétla také do Bohumína

Zpravodajství, dokument, publicistika, reklama a divácká soutěž o nejvtipnější video. V těchto kategoriích bojovala v Kopřivnici videostudia a malé lokální televize v již 12. ročníku televizního festivalu Kafka. Zúčastnilo se i bohumínské studio TV Marko.
Bohumínští florbalisté budou mít nové dresy 23.10.2008

Bohumínští florbalisté budou mít nové dresy

Bohumínští florbalisté klubu 1. SC Bohumín 98 co nevidět vyběhnou na hřiště v nových klubových dresech. Barevnou kombinaci bude tvořit bílá a modrá, do které jsou vedle dresu laděné také trenýrky a štulpny.
Letos budou baňky alá Starý i Nový Bohumín 23.10.2008

Letos budou baňky alá Starý i Nový Bohumín

Po loňském úspěchu představí občanské sdružení Přátel bohumínské historie také v letošním roce originální baňky. Motivem na skleněných ozdobách bude vedle Starého Bohumína nově také motiv Nového Bohumína.
Sanitní doprava nově pod nemocnicí v Karviné 21.10.2008

Sanitní doprava nově pod nemocnicí v Karviné

Převoz raněných, nemocných a rodiček v Bohumíně a okolí nově od 1. října letošního roku obstarává Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji. Bohumín tak bude v oblasti sanitní dopravy spadat pod karvinské zdravotnické zařízení.
Sběrný dvůr v zimě v jiném čase 21.10.2008

Sběrný dvůr v zimě v jiném čase

S přechodem na takzvaný zimní čas se změní i provozní doba bohumínského sběrného dvora. Zimní režim ovládne provoz zařízení na Koperníkově ulici v areálu BM Servisu od pondělí 27. října. Aktualitám to potvrdila Šárka Plutová z odboru životního prostředí.
O krajské volby byl v Bohumíně větší zájem než minule 20.10.2008

O krajské volby byl v Bohumíně větší zájem než minule

Letošní volby do zastupitelstva kraje se v Bohumíně těšily největšímu zájmu od vzniku krajů v roce 2000. Zatímco v roce 2000 přišlo k volebním urnám v Bohumíně 31,56 procenta voličů, v pátek 17. a v sobotu 18. října 2008 to bylo 38,48 procenta.
Po stopách Inků s Janem F. Teistrem 20.10.2008

Po stopách Inků s Janem F. Teistrem

Do dalekého jihoamerického Peru vás zavede cestopisná přednáška učitele a historika Jana Františka Teistra. Můžete se s ním setkat v Salónu Maryška, kam zavítá v úterý 28. října. Večer plný zajímavého povídání začíná v 17 hodin.
Krajské volby vyhrála v Bohumíně ČSSD, ODS je druhá, KSČM třetí 19.10.2008

Krajské volby vyhrála v Bohumíně ČSSD, ODS je druhá, KSČM třetí

Volby do zastupitelstva Moravskoslezského kraje v Bohumíně vyhrála Česká strana sociálně demokratická, která za sebou zanechala s velkým náskokem Občanskou demokratickou stranu i Komunistickou stranu Čech a Moravy.
O podzimních prázdninách do aquacentra a na zimák 17.10.2008

O podzimních prázdninách do aquacentra a na zimák

Městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje mimo jiné plavecký bazén a zimní stadion, reaguje na blížící se podzimní prázdniny. Školáci v Bohumíně si užijí volna ve dnech 27. a 29. října.
Společná výstava studenta a jeho profesorky 17.10.2008

Společná výstava studenta a jeho profesorky

V závěru října nabídne novobohumínský Salón Maryška netradiční spojení. V jeho výstavních prostorách se setkají žák a jeho profesorka, kteří zde vystaví na obdiv své obrazy. Výstava „Jiří a Petra obrazem“ odstartuje v pondělí 27. října vernisá
Volební místnosti budou v pátek připravené 15.10.2008

Volební místnosti budou v pátek připravené

Školní učebny, restaurace, školní jídelny nebo kulturní domy. Tato místa se v Bohumíně v pátek 17. a v sobotu 18. října promění ve volební místnosti. Ve městě bude fungovat devatenáct volebních okrsků.
Galimortovo divadlo s novou pohádkou 15.10.2008

Galimortovo divadlo s novou pohádkou

Galimortovo divadlo marionet, které působí při domě dětí a mládeže, nastudovalo novou pohádku. Jmenuje se Lakomý kašpárek a soubor jí uvede ve čtvrtek 23. a v pátek 24. října, vždy od 17 hodin v domě dětí a mládeže na Janáčkově ulici v Novém Bohumíně.
Nová omalovánka pro děti s tématem města 14.10.2008

Nová omalovánka pro děti s tématem města

Aquacentrum, Penzion ve věži, park Petra Bezruče nebo bývalý hotelový dům, dnes Slunečnice. Tato i další místa si mohou děti vybarvit v nové omalovánce, kterou v těchto dnech vydalo město. Omalovánka vyšla v nákladu 2 tisíce kusů.
Čistí kontejnery pro tříděný odpad 14.10.2008

Čistí kontejnery pro tříděný odpad

V Bohumíně čistí špinavé kontejnery na recyklaci papíru, plastu a skla. Městská společnost BM Servis, která se o svoz a recyklaci tříděného odpadu v Bohumíně stará, vyslala do ulic čety, které omývají dobře známé barevné nádoby.
Na Nohavicu se v bohumínském kině čeká fronta 13.10.2008

Na Nohavicu se v bohumínském kině čeká fronta

Plánovaný listopadový koncert Jarka Nohavici v Bohumíně se setkal s mimořádným ohlasem veřejnosti. Dnes v 18 hodin bude v kině K3 na Studentské ulici zahájen předprodej, lidé však čekají ve foyer kina už od čtrnácti hodin.
Řidiči, pozor na víkendové uzavírky 13.10.2008

Řidiči, pozor na víkendové uzavírky

Hned na dvou místech v Bohumíně musejí řidiči o víkendu počítat s dopravními komplikacemi. Setkají se s nimi v Záblatí na ul. Sokolská a také na ul. 9. května v Novém Bohumíně.
Druhý týden projektu sociálních služeb 13.10.2008

Druhý týden projektu sociálních služeb

Salón Maryška pokračuje druhým týdnem v hostitelství projektu, kterým se představují poskytovatelé sociálních služeb v Bohumíně a jejich partneři. Série besed a večerů na téma vrcholí v tomto týdnu s tím, že zajímavá setkání probíhají v Salónu každý den.
Prezident Václav Klaus přicestuje do Bohumína 12.10.2008

Prezident Václav Klaus přicestuje do Bohumína

Po dvou letech se v Bohumíně objeví prezident České republiky Václav Klaus. Do města přicestuje dnes (neděle 12. října 2008) v podvečer, zhruba kolem osmnácté hodiny. Aktualitám to potvrdila tisková mluvčí města Lucie Balcarová.
Ve Vrbici našli nevybuchlý granát 11.10.2008

Ve Vrbici našli nevybuchlý granát

Dva mladíci z Bohumína-Vrbice asi jen tak brzy nezapomenou na práci na zahradě, při které našli granát z 2. světové války. Narazili na něj při výkopových pracích u brány oplocení domku, který stojí na samotném okraji Vrbice.
Výtah s bezbariérovým přístupem pro seniory 9.10.2008

Výtah s bezbariérovým přístupem pro seniory

Dům číslo popisné 149 na Jateční ulici v Novém Bohumíně žije v těchto dnech stavebními pracemi. Město tady za 2,9 milionu korun buduje lůžkový výtah s bezbariérovým přístupem. Práce v domě, kde jsou byty s pečovatelskou službou, skončí v prosinci.
Bílá pastelka na pomoc nevidomým a slabozrakým 9.10.2008

Bílá pastelka na pomoc nevidomým a slabozrakým

Podobně jako v mnoha jiných městech po celé České republice, také v Bohumíně ve středu 15. října vyrazí do ulic dobrovolníci v bílo-černých tričkách. Barvy jsou symbolikou tradiční veřejné sbírky Bílá pastelka, která se uskuteční už podeváté.
Štěstí přeje připraveným najdete na webu 8.10.2008

Štěstí přeje připraveným najdete na webu

Jak se zachovat v mimořádných situacích? Nač nezapomenout při evakuaci? Jak rozpoznat varovné signály? Na tyto i další otázky najdou návštěvníci internetových stránek města Bohumína odpovědi v instruktážních videích z projektu Štěstí přeje připraveným.
Dům dětí a mládeže i K3 uspěly u nadace OKD 8.10.2008

Dům dětí a mládeže i K3 uspěly u nadace OKD

Městské organizace dům dětí a mládeže i agentura K3 uspěly u nadace OKD v programech, ve kterých mohli zájemci usilovat o získání dotace. K3 Bohumín získala podporu ve výši 73 tisíc korun, dům dětí a mládeže dotaci, která dosahuje 90 tisíc korun.
Sbírají kaštany a žaludy pro lesní zvěř 7.10.2008

Sbírají kaštany a žaludy pro lesní zvěř

Podobně jako řada bohumínských základních škol a mateřinek také dům dětí a mládeže se zapojil do tradičního podzimního sběru kaštanů a žaludů pro lesní zvěř. Pokračuje tak ve spolupráci s Mysliveckým sdružením Bohumín. Sběr probíhá až do konce října.
Staré polorozbořené kůlny se stávají minulostí 7.10.2008

Staré polorozbořené kůlny se stávají minulostí

Hned na dvou místech v Bohumíně se stávají minulostí polorozbořené kůlny, které hyzdily prostředí a okolí. Jejich demolici město provedlo u svých domů ve dvoře mezi náměstím T. G. Masaryka a pěší zónou v centru Nového Bohumína a v Pudlově v lokalitě Louky
Starobohumínská římskokatolická farnost slavila 6.10.2008

Starobohumínská římskokatolická farnost slavila

Ojedinělý hudební zážitek si v sobotu v podvečer odnesli ze starobohumínského kostela Narození Panny Marie ti, kteří zavítali na slavnostní koncert pořádaný občanským sdružením Přátel bohumínské historie. Uskutečnil se u 750. výročí existence tamní římsko
Zahradní chatky i restaurace středem pozornosti 6.10.2008

Zahradní chatky i restaurace středem pozornosti

Zahradní chatky i restaurace se v minulých dnech v uvozovkách těšily zájmu nenechavců. V pátek vnikl násilím neznámý pachatel do celoročně obývané zahradní chatky na Šunychelské ulici.
Bohumínští dnes pokořili český rekord 4.10.2008

Bohumínští dnes pokořili český rekord

Bohumínští dnes odpoledne (4. října) pokořili český rekord v počtu lidí s knihou v ruce na jednom místě. Zhruba kolem půl čtvrté odpoledne začalo sčítání lidí, kterých nakonec organizátoři z agentury K3 a agentury Dobrý den napočítali 692.
Víkendová dočasná uzavírka ulice Šunychelská 4.10.2008

Víkendová dočasná uzavírka ulice Šunychelská

Dočasná uzavírka, kterou si vyžádají práce na stavbě posledního úseku dálnice D47, o příštím víkendu uzavře spojnici mezi Novým Bohumínem a Šunychlem. S omezením musejí řidiči počítat v sobotu 11. i v neděli 12. října dopoledne.
Vybírají podobu letošního odpadového kalendáře 2.10.2008

Vybírají podobu letošního odpadového kalendáře

Město Bohumín připravuje nové vydání svého tradičního ekologického kalendáře. V něm lidé rok co rok nacházejí termíny svozu objemného odpadu, výjezdu pojízdné sběrny nebezpečného odpadu nebo nově i místa a období přistavení mobilního sběrného dvoru.
Staňte se „Návštěvníky“ a zavítejte do Maryšky 2.10.2008

Staňte se „Návštěvníky“ a zavítejte do Maryšky

„Cesty života“ mohou projít návštěvníci Salónu Maryška. Od 1. října tady tři fotografové vystavují černobílé snímky, které vznikly v bohumínských zařízeních sociálních služeb. Výstava "Návštěvníci" je součástí velkého říjnového projektu.
 - zobrazit celou zprávu 2.10.2008

Knihovna nově rozesílá také informační SMS zprávy

1. října spustila bohumínská knihovna K3 další novinku, kterou vychází vstříc čtenářům. Informace o upomínkách, rezervacích i předupomínkách jim posílá přímo na mobilní telefon. Stačí, když se čtenář zaregistruje.
Ve středočeské Čáslavi chtějí Kopytovskou ulici 1.10.2008

Ve středočeské Čáslavi chtějí Kopytovskou ulici

V Čáslavi chtějí jednu z nově vznikajících ulic pojmenovat Kopytovská po osadě Kopytov, která je nedílnou součástí Šunychlu, jedné z městských částí Bohumína. Informaci o tomto záměru získali zástupci kopytovských dobrovolných hasičů.
 - zobrazit celou zprávu 1.10.2008

Konec spekulacím! Nohavica zahraje v Bohumíně!

Městská agentura K3 udělala přítrž spekulacím a potvrdila, že Jarek Nohavica skutečně vystoupí v Bohumíně. Na pódiu kina zahraje v pondělí 10. listopadu od 19 hodin. Cena vstupenky je 300 korun a zpívat se budou nejen známé písničky, ale i novinky.
Do infocentra opět pouze ve všední dny 1.10.2008

Do infocentra opět pouze ve všední dny

Letní turistická sezóna končí a společně s ní opouští svůj letní provozní režim také informační centrum, které funguje v budově bohumínského městského úřadu na Masarykově ulici. Od pondělí 29. září bude v provozu opět pouze ve všední dny.
Našla se dlouhosrstá čivava 1.10.2008

Našla se dlouhosrstá čivava

Našla se dlouhosrstá čivava, která se zřejmě v úterý 30. září dopoledne zaběhla svému majiteli u supermarketu Billa v centru Bohumína. Pejsek je hravý, přítulný a na svého pána čeká na služebně městské policie v Bohumíně.
Plave celé město: za účast vstupenka do aquacentra 29.9.2008

Plave celé město: za účast vstupenka do aquacentra

Městská společnost Bospor, která se ve středu 1. října vrhne do dalšího ročníku soutěže Plave celé město, stojí o každého ve městě, který umí plavat a podpoří Bohumín v celostátním klání. Bospor stojí o každého plavce.
Nové chodníky na starobohumínském hřbitově 26.9.2008

Nové chodníky na starobohumínském hřbitově

Do Dušiček bude všechno hotovo. Takový vzkaz posílá odbor životního prostředí a služeb bohumínské radnice návštěvníkům hřbitova ve Starém Bohumíně. V těchto dnech tam dělníci pracují na výstavbě nových chodníků. Náklady přijdou zhruba na 800 tisíc korun.
Podaří se bohumínským zaútočit na první místo? 25.9.2008

Podaří se bohumínským zaútočit na první místo?

Už jen několik málo dnů zbývá do chvíle, kdy se budou ve vodě bohumínského aquacentra střídat plavci všech generací, aby pomohli městu dosáhnout co nejlepšího umístění v celostátní soutěži Plave celé město, která proběhne ve středu 1. října.
Připravují nový badmintonový turnaj 25.9.2008

Připravují nový badmintonový turnaj

Sportovní centrum na Nerudově ulici přichází s novinkou v nabídce turnajů, které pravidelně pořádá. K dosavadním kláním ve squashi a badmintonu v kategorii jednotlivců přidá nově turnaj v badmintonových čtyřhrách.
Školy si připomínají Evropský den jazyků 25.9.2008

Školy si připomínají Evropský den jazyků

Základní škola ve Skřečoni se zařadí mezi školní zařízení, která si připomínají Evropský den jazyků. Připadá na pátek 26. září a v tento den se před polednem sejdou žáci skřečoňské školy v její tělocvičně, kde vyvrcholí projektový jazykový den.
O Zrcadlení řeky Odry je zájem 24.9.2008

O Zrcadlení řeky Odry je zájem

Mezinárodní česko-polská výstava Zrcadlení řeky Odry, kterou až do pondělí 29. září hostí novobohumínský Salón Maryška, se návštěvníkům líbí. Vyplývá to alespoň ze zájmu nejen bohumínských škol a veřejnosti.
Florbalová přípravka má za sebou první trénink 24.9.2008

Florbalová přípravka má za sebou první trénink

Sportovní potěr bohumínského florbalového klubu 1. SC 98 má za sebou první oficiální trénink nové sezóny. Členové takzvané přípravky, tedy děti ve věku od šesti do deseti let, se v tělocvičně domu dětí a mládeže setkali poprvé v pondělí 22. září.
Sportovně-společenský týden pro seniory 24.9.2008

Sportovně-společenský týden pro seniory

Bohumínští senioři se v příštím týdnu nudit rozhodně nebudou. Celotýdenním projektem si chtějí připomenout Mezinárodní den seniorů. Při té příležitosti se v Bohumíně uskuteční sportovně-společenský týden, ve kterém si dříve narození najdou své.
Ve středu se v Bohumíně aktivují volební komise 23.9.2008

Ve středu se v Bohumíně aktivují volební komise

Zítra odpoledne zamíří na radnici všichni členové volebních komisí, které budou v Bohumíně zajišťovat průběh říjnových voleb do zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Na městském úřadu se ve středu sejde všech 134 členů komisí včetně 19 zapisovatelek.
Do nemocnice se vrátí pastorační péče 22.9.2008

Do nemocnice se vrátí pastorační péče

Křesťanské církve v Bohumíně po letech obnoví pastorační péči v místní nemocnici. Dohodli se na tom jejich zástupci s vedením zdravotnického zařízení. Ekumenické bohoslužby budou probíhat každou sobotu od 10 hodin.
Holky blbé jako tágo odmaturují na pódiu kina 19.9.2008

Holky blbé jako tágo odmaturují na pódiu kina

Agentura K3, občanské sdružení Přátel bohumínské historie a základní umělecká škola společně připravují kulturní projekt Bofest of Art 2008. V něm se mimo jiné představí Skutečská ochotnická banda, která do Bohumína zavítá s představením Maturita.
Škola na Bezručově ulici oslaví kulatou stovku 18.9.2008

Škola na Bezručově ulici oslaví kulatou stovku

Základní škola na Bezručově ulici u železáren a drátoven už není žádná mladice. Elánu má ale na rozdává, což chce ukázat i při oslavách 100. výročí svého založení. Ty si škola připomene počátkem října.
Budoucí prvňáčci opět nanečisto do školních lavic 18.9.2008

Budoucí prvňáčci opět nanečisto do školních lavic

Usnadnit dětem přechod z mateřské do základní školy. To je cílem projektu „Škola nanečisto“, který už několik let v Bohumíně realizuje Základní škola na třídě Edvarda Beneše. Budoucí prvňáčci se mohou seznámit se školním prostředím také letos.
Městští policisté se zítra utkají ve fotbalu 17.9.2008

Městští policisté se zítra utkají ve fotbalu

Strážníci městských policícií z několika měst České i Slovenské republiky se zítra sjedou do Bohumína, aby se tady utkali v tradičním přátelském fotbalovém turnaji. Pozvání přijali městští policisté z Havířova, Hodonína a slovenské Trnavy.
Začala výměna oken v domě na Štefánikově ulici 17.9.2008

Začala výměna oken v domě na Štefánikově ulici

Nájemníci městského osmipodlažního domu na Štefánikově ulici číslo popisné 1076 až 1080 se připravují na výměnu oken ve svých domech. Dělníci na nich začali pracovat v pondělí 15. září s tím, že okna ve všech 120 bytech mají být vyměněna do konce listopad
Pro některé je pes hračkou, když je nebaví, zbaví se ho 16.9.2008

Pro některé je pes hračkou, když je nebaví, zbaví se ho

Osudy psů, kteří dočasně pobývají v kotcích bohumínského psího útulku, nepatří zrovna k těm šťastným. Někteří se stali dárkem, který přestal obdarovaného po čase bavit a tak se jej zbavil. Jiní přišli do útulku podvyživení, popřípadě i agresivní.
Pachatelé způsobili škody za statisíce korun 16.9.2008

Pachatelé způsobili škody za statisíce korun

Uplynulý víkend se v Bohumíně nesl ve znamení násilných vniknutí do nejrůznějších firem, kterým vznikly škody za statisíce korun. Konstatovala to dnes karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Upozornila na případy, které se odehrály v neděli 14. září.
Topná sezóna začala také v Bohumíně 15.9.2008

Topná sezóna začala také v Bohumíně

V Bohumíně v městských bytech začala topná sezóna. Městská společnost BM Servis, která se o jejich vytápění v převážné části domů stará, začala oživovat kotelny už o víkendu. Dnes se tepelné zdroje rozjely naplno, lidé si mohou doma přitopit.
Ledová plocha na zimním stadionu od října 15.9.2008

Ledová plocha na zimním stadionu od října

Už jen něco málo přes polovinu měsíce zbývá do okamžiku, kdy na ledovou plochu zimního stadionu vyjedou první bruslaři. Aktualitám to potvrdil ředitel městské společnosti Bospor, která zimní stadion provozuje. Zimní sezóna začne v sobotu 4. října.
Korfbal aneb novinka v domě dětí a mládeže 13.9.2008

Korfbal aneb novinka v domě dětí a mládeže

Bohumínský dům dětí a mládeže nabízí návštěvníkům sportovního oddělení zajímavou novinku. Kromě osvědčených sportovních kroužků přichází s nabídkou korfbalu. Dům dětí a mládeže je zřejmě jediným majitelem korfbalového koše v Bohumíně.
Nezastavujeme, máme zpoždění aneb na kole po republice 12.9.2008

Nezastavujeme, máme zpoždění aneb na kole po republice

Být starostou města neznamená jen utápět se v papírování. Příkladem je starosta Bohumína Petr Vícha. O prázdninách si do svého sportovního výčtu připsal putování Českou republikou na jízdním kole, o kterém bude v úterý 23. září od 18 hodin vyprávět v Mary
 - zobrazit celou zprávu 12.9.2008

Filmový klub nabídne téma zneužití moci

Zneužití moci v nejrůznějších podobách - takové téma si pro podzimní nabídku vybral filmový klub Kloub agentury K3 Bohumín. Projekt „zneužití moci“ nabídne do konce roku čtyři zajímavé snímky. První z nich uvede už v pondělí 15. září od 19 h.
V CMR Bobeš budou zdravě snižovat nadváhu 12.9.2008

V CMR Bobeš budou zdravě snižovat nadváhu

Centrum mladé rodiny Bobeš v září odstartuje skupinový kurz snižování nadváhy ušitý na míru zejména maminkám malých dětí, které trápí třeba i nějaké to kilo navíc nabrané v těhotenství. Účastnicím kurzu bude k dispozici proškolená lektorka.
Oddíl juda láká do svých řad chlapce i dívky 11.9.2008

Oddíl juda láká do svých řad chlapce i dívky

Bohumínský oddíl Judo Pionýr přijímá právě v těchto dnech do svých řad nové členy. Aktuality o tom informoval předseda oddílu František Walter s tím, že olympijský sport judo je pro každého a chlapci i děvčata si při něm mohou skvěle vyzkouší obratnost.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7835

    Městský úřad