Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Připravují městskou ligu v kuželkách 21.2.2008

Připravují městskou ligu v kuželkách

Hrajete rádi kuželky? Chtěli byste si poměřit své síly s otatními a jste z Bohumína? V tom případě vám možná přijde vhod nabídka oddílu kuželek TJ Sokol Bohumín. Jeho vedení v těchto dnech vyhlásilo již 6. ročník městské ligy právě v tomto sportu.
 - zobrazit celou zprávu 19.2.2008

Obíral seniora o starobní důchod

Padesátiletý muž čelí trestnímu stíhání pro trestný čin vydírání a porušování domovní svobody, ke kterému mělo dojít v Bohumíně. Od listopadu loňského roku si měl muž nechávat vyplácet část starobního důchodu od dvaašedesátiletého muže.
Osm Vietnamců pracovalo nelegálně 18.2.2008

Osm Vietnamců pracovalo nelegálně

Celníci v Bohumíně objevili při kontrole jedné tržnice nelegálně zaměstnané cizince. Ti zde pracovali bez potřebného pracovního povolení a řádné pracovní smlouvy. Za nelegální zaměstnávání cizinců lze zaměstnavateli uložit pokutu až do výše dvou milionů
Takto vypadá muž, který přepadl v Bohumíně banku! 18.2.2008

Takto vypadá muž, který přepadl v Bohumíně banku!

Kamery v novobohumínské pobočce GE Money bank, kterou v pátek hodinu před polednem přepadl muž s neupřesněnou zbraní v ruce, zachytily lupičovu tvář. Muž ve věku 35 až 40 let byl vysoký asi 180 centimetrů.
Městské byty vloni v licitacích přes 200krát 16.2.2008

Městské byty vloni v licitacích přes 200krát

V drtivé většině případů se v loňském roce stali nájemníky městských bytů v Bohumíně občané, kteří prošli sítem takzvaných licitací. Ty fungují na principu „nejvyšší částky“. Kdo nabídne za metr čtvereční nejvyšší částku a splní licitační podm
Střední škola má centrum informační gramotnosti 16.2.2008

Střední škola má centrum informační gramotnosti

Střední škola Bohumín nabízí projekt, který má pomoci lidem naučit se pracovat s internetem. V prostorách školy na Masarykově ulici vzniklo zázemí vybavené pěti moderními počítači, které dohromady tvoří Centrum informační gramotnosti.
Zbývá vyměnit devadesát starých občanek 16.2.2008

Zbývá vyměnit devadesát starých občanek

V Bohumíně zbývá vyměnit již jen devadesát starých občanských průkazů, kterým skončila k 31. prosinci loňského roku platnost. Aktualitám to potvrdila Jana Döményová z právního odboru bohumínské radnice.
Lupič z GE Money Bank měl 35 až 40 let 15.2.2008

Lupič z GE Money Bank měl 35 až 40 let

Policie už zná přibližný popis pachatele, který dnes hodinu před pravým polednem přepadl pobočku GE Money Bank v Novém Bohumíně. Aktualitám to potvrdila karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.
Lupič přepadl bohumínskou pobočku GE Money Bank 15.2.2008

Lupič přepadl bohumínskou pobočku GE Money Bank

Pobočku GE Money Bank v Novém Bohumíně přepadl dnes hodinu před pravým polednem neznámý lupič. S neupřesněnou zbraní v ruce se domohl vydání peněz a z místa utekl. Na místě je policie, banka je momentálně uzavřená.
Tiskový mluvčí - lže nebo šíří pravdu? 15.2.2008

Tiskový mluvčí - lže nebo šíří pravdu?

Je stěžejní osobou, která poskytuje informace novinářům a médiím, přičemž pracovat může v soukromém i veřejném sektoru. Pozice takového člověka se jmenuje tiskový mluvčí. O jeho práci budou besedovat v knihovně.
Škorpión láká do svých řad nové výtvarníky 15.2.2008

Škorpión láká do svých řad nové výtvarníky

V Bohumíně působí od roku 2003 výtvarný klub, který se jmenuje Škorpión a působí pod záštitou domu dětí a mládeže. V těchto dnech přijímá do svých řad nové členy.
Hledají nové mladé fotbalisty 14.2.2008

Hledají nové mladé fotbalisty

Oddíl kopané TJ Slovan Záblatí vyhlásil pátrání po nových posilách do svého žákovského týmu. Náborem chtějí tamní fotbalisté přilákat do svých řad žáky narozené v roce 1994 a mladší.
 - zobrazit celou zprávu 14.2.2008

Platební terminál nově i na bytovém oddělení

Občané Bohumína, kteří bydlí v městských bytech a platí nájem osobně na pokladně bytového oddělení bohumínské radnice, mohou nově využít platebního terminálu a uhradit tyto položky bezhotovostně platební kartou.
Jarní prázdniny ve vodě i na ledě 13.2.2008

Jarní prázdniny ve vodě i na ledě

Bohumínský zimní stadion i aquacentrum reagují na blížící se jarní prázdniny. V příštím týdnu, kdy čekají školáky v Bohumíně jarní prázdniny, budou mít otevřeno v mimořádných termínech i déle.
Nevíte kam s dětmi o jarních prázdninách? 11.2.2008

Nevíte kam s dětmi o jarních prázdninách?

Už v příštím týdnu nechají bohumínští školáci své aktovky doma a na celý týden zapomenou na školu. Čekají je totiž jarní prázdniny. Rodiče, kteří si právě v té souvislosti lámou hlavu, jaký volnočasový program pro svého školáka vymyslet, má odpověď DDM.
 - zobrazit celou zprávu 11.2.2008

Darovali krev, zachránili život - město je ocení

Darovali krev a někomu tak zachránili život. Město Bohumín skutek takových občanů pravidelně vyzvedává a radnice proto už teď plánuje jejich ocenění. Dárce krve přijme osobně starosta Bohumína Petr Vícha a další zástupci města v úterý 4. března.
 - zobrazit celou zprávu 11.2.2008

Čarodějnické procesy na bohumínském panství

Na netradiční besedu zve už zítra novobohumínská knihovna K3. V jejím přednáškovém sále bude hostem historik a učitel Jan František Teister, který zde bude besedovat na téma reformace, rekatolizace a čarodějnické procesy na bohumínském panství.
 - zobrazit celou zprávu 11.2.2008

Prádelna je bez televizoru, losů a bez automatu

V bohumínské restauraci Prádelna řádil o víkendu neznámý pachatel. Provozovnu, která se nachází na ulici Osvoboditelů, navštívil v době od páteční půlnoci do sobotních dopoledních hodin.
 - zobrazit celou zprávu 11.2.2008

Zmizely zlaté šperky a láhev vína

Neobvyklou trofej si s sebou odnesl neznámý pachatel, který se v pátek 8. února vloupal do rodinného domu v Bohumíně-Pudlově. Z objektu, který se nachází na ulici Stará, si odnesl vedle zlatých šperků i láhev vína.
Bohumínská detektivka - řidič chtěl policistům ujet 8.2.2008

Bohumínská detektivka - řidič chtěl policistům ujet

Jako v detektivním seriálu si museli připadat strážníci bohumínské městské policie, kteří koncem ledna hodinu po půlnoci pronásledovali vůz značky Lada. Hlídka automobil zahlédla na Mírové ulici, když ji řidič spatřil, zazmatkoval a snažil se ujet.
Město zná své nejlepší výškaře 7.2.2008

Město zná své nejlepší výškaře

Městské kolo ve skoku vysokém určilo, kteří mladí atleti se mohou zařadit mezi nejlepší výškaře v Bohumíně. Celoměstská soutěž se uskutečnila pod záštitou základní školy ČSA, domu dětí a mládeže a Atletického klubu Bohumín.
Ekologické okénko nabízí řadu užitečných informací 6.2.2008

Ekologické okénko nabízí řadu užitečných informací

Kdy se vyváží popelnice? Kde najdu sběrný dvůr odpadů? Které složky komunálního odpadu mohu třídit a jaká jsou pro to pravidla? Nejen tyto informace nabízí internetové Ekologické okénko, které bohumínská radnice zřídila na svých internetových stránkách.
Požární stanice v Nové Vsi je definitivně minulostí 6.2.2008

Požární stanice v Nové Vsi je definitivně minulostí

Nová Ves, která je součástí městské části Skřečoň, definitivně ztratila požární stanici i své vlastní družstvo dobrovolných hasičů. Zastupitelstvo města rozhodlo o jejich zrušení již v prosinci loňského roku.
Vrbičtí a Skřečoňští mají nové velitele požárníků 6.2.2008

Vrbičtí a Skřečoňští mají nové velitele požárníků

Sbory dobrovolných hasičů ve Vrbici a ve Skřečoni mají ode dneška nové velitele. Aktualitám informaci potvrdil vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Lumír Macura. Do čela dobrovolných požárníků se nově postaví Eduard Rajski a Jiří Stuś.
Vlajku Bohumína můžete mít na rukávu košile 6.2.2008

Vlajku Bohumína můžete mít na rukávu košile

Vlajku Bohumína, která byla městu udělena předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vloni v prosinci, můžete mít i vy. Radnice dala ve středu 6. února do oběhu rukávové nášivky, na kterých je vlajka města vyobrazena.
Hájenka v Pudlově je minulostí, totálně shořela 5.2.2008

Hájenka v Pudlově je minulostí, totálně shořela

Hájenka Mysliveckého sdružení Bohumín-Pudlov je minulostí. Dřevěný objekt, který se nacházel jen několik desítek metrů od břehů Vrbického jezera, včera večer lehl popelem. Vyšetřovatel hasičů nevyloučil cizí zavinění.
 - zobrazit celou zprávu 4.2.2008

Opilá jezdila ulicemi města, skončila na záchytce

Opilá žena se hodinu po sobotní půlnoci proháněla ulicemi Bohumína. Dvaadvacetiletá řidička s vozidlem Peugeot 406 ale neunikla pozornosti policistů, kteří ji zkontrolovali na Čáslavské ulici v Novém Bohumíně.
Energetici obnoví vedení v ulici Na Chalupách 4.2.2008

Energetici obnoví vedení v ulici Na Chalupách

Investice ve výši těměř 650 tisíc korun se dočká ulice Na Chalupách v městské části Pudlov. Energetici tam chtějí obnovit vedení nízkého napětí. Připravuje se výměna sloupů elektrického vedení a řada dalších věcí.
V Bohumíně hořel automobil, škoda 15 tisíc korun 4.2.2008

V Bohumíně hořel automobil, škoda 15 tisíc korun

O víkendu museli bohumínští hasiči zasahovat u požáru osobního automobilu značky Renault. Událost se stala v sobotu 2. února krátce před polednem, potvrdil Aktualitám mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Faster.
Novinky v posilovně domu dětí a mládeže 1.2.2008

Novinky v posilovně domu dětí a mládeže

Dům dětí a mládeže, jehož zřizovatelem je město Bohumín, připravil pro své sportovní návštěvníky několika zajímavých novinek. Počátkem letošního roku přibylo nové zařízení v tamní posilovně, kde si můžete v klidu zacvičit.
Lidé si nejčastěji stěžují na sousedy 31.1.2008

Lidé si nejčastěji stěžují na sousedy

Na adresu bohumínské radnice vloni dorazilo pětatřicet písemných stížností občanů. Aktualitám to potvrdila interní auditorka Městského úřadu v Bohumíně Věra Vzatková.
Kradou jako straky, železo stále láká 29.1.2008

Kradou jako straky, železo stále láká

V lednu nebylo v Bohumíně týdne, kdy by městští policisté nemuseli zasahovat u krádeží kovového materiálu. Ten putuje jak jinak než do sběren surovin. Škody jsou přitom mnohdy větší, než kolik zloději za materiál ve sběrnách získají.
V Maryšce si můžete zatančit v rámech 29.1.2008

V Maryšce si můžete zatančit v rámech

Salón Maryška bude v únoru patřit fotografiím. Své snímky tady vystaví Kateřina Kočí z Bohumína-Skřečoně, šestnáctiletá studentka oboru užitá fotografie Střední umělecké průmyslové školy v Ostravě.
 - zobrazit celou zprávu 28.1.2008

Jeli až dojeli aneb případ z kruhového objezdu

Kruhový objezd v Novém Bohumíně se stal v sobotu brzy ráno místem dopravní kolize dvou šedesátiletých mužů. Bylo krátce po šesté hodině, když jel jeden z mužů na jízdním kole po objezdu s výjezdem na ulici Štefánikova.
Odhalí tajemství písma a grafologie 28.1.2008

Odhalí tajemství písma a grafologie

V Salónu Maryška budou odhalovat tajemství písma. Pro návštěvníky je připraven cyklus deseti setkání, která jim vysvětlí podstatu grafologie i její využití v praxi. První večer na téma grafologie je připraven v úterý 5. února od 17 hodin.
Kapličku v Pudlově poničili vandalové 27.1.2008

Kapličku v Pudlově poničili vandalové

Kapličku svatého Izidora v Pudlově, která pochází z roku 1902, zdevastovali neznámí vandalové. Událost se stala v okamžiku, kdy v Pudlově večer nešel elektrický proud. Dva mladíky na místě vyrušil kolemjdoucí, ti se tak dovnitř objektu nedostali.
Nová vodoměrná stanice u Odry 26.1.2008

Nová vodoměrná stanice u Odry

Český hydrometeorologický ústav v Ostravě bude mít přesnější data o vývoji hladiny a průtoku na řece Odře. Zaručí to nová vodoměrná stanice, která vyrostla ve Starém Bohumíně zhruba 150 metrů od starého hraničního mostu do Polské republiky.
Vloni vykázali pět násilníků 26.1.2008

Vloni vykázali pět násilníků

Policisté v loňském roce využili v Bohumíně statut vykázání násilníka z bytu v pěti případech. Aktualitám to potvrdila karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Novinku, která platí už déle než rok, policisté použili ve všech případech ve vztahu k mužů
Bohumínskou Stodolní bude hlídat kamera 23.1.2008

Bohumínskou Stodolní bude hlídat kamera

Město Bohumín bude v letošním roce pokračovat v programu prevence kriminality, prostředky dosáhnou půl miliónu korun. Aktualitám to potvrdil místostarosta Bohumína Josef Plášil.
Ve Skřečoni umí cizí jazyky 23.1.2008

Ve Skřečoni umí cizí jazyky

Nejlepší znalosti angličtiny a němčiny mají v Bohumíně žáci Základní školy ve Skřečoni. Potvrdilo to městské kolo v konverzaci v cizím jazyce, které se uskutečnilo na Benešově základní škole v Novém Bohumíně.
Bohumínští mohou separovat kartonové obaly 22.1.2008

Bohumínští mohou separovat kartonové obaly

Kartonové obaly od džusů, mléka i dalších nápojů mohou lidé v Bohumíně recyklovat. Tuto komoditu město nově zařadilo do programu na separování odpadů. V Bohumíně se tak třídí vedle bílého a barevného skla, papíru a plastů nově také kartonové obaly.
Tříkrálová sbírka vynesla sto tisíc korun 22.1.2008

Tříkrálová sbírka vynesla sto tisíc korun

Osmý ročník Tříkrálové sbírky, kterou pořádala česká Charita, už zná svůj výsledek také na Bohumínsku. Do několika desítek kasiček, které centrem Bohumína a jeho městskými částmi kolovaly společně s koledníky, lidé dali více peněz než před rokem.
Povodí Odry přišlo ve Starém Bohumíně o čerpadlo 21.1.2008

Povodí Odry přišlo ve Starém Bohumíně o čerpadlo

Dvacet tisíc korun. Takovou škodu za sebou zanechal pachatel, který v noci ze čtvrtku na pátek minulého týdne řádil ve Starém Bohumíně. Pro svůj lup si vybral zařízení Povodí Odry.
Interaktivní školní noviny bohumínského gymnázia 18.1.2008

Interaktivní školní noviny bohumínského gymnázia

Studenti bohumínského Gymnázia Františka Živného netráví čas pouze mezi učebnicemi. Aktivně se zajímají o to, co se děje kolem nich, co se děje ve škole, ve vyučování i mimo něj. Důkazy o tom přináší jejich nový studentský portál, takzvaný community web.
 - zobrazit celou zprávu 17.1.2008

Dopadli muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení

Policistům ostravského Inspektorátu cizinecké policie se podařilo na vlakovém nádraží v Novém Bohumíně dopadnout mladíka, na kterého byl vydán příkaz k zatčení.
 - zobrazit celou zprávu 17.1.2008

Posvítili si na pobyt cizinců v Bohumíně

Inspektorátu cizinecké policie v Ostravě uvízl v síti při pondělní (14. ledna) kontrole cizinců v Bohumíně devětadvacetiletý muž, který byl vloni v březnu z České republiky vyhoštěn. Rozhodnutí muž nerespektoval a z České republiky nevycestoval.
 - zobrazit celou zprávu 14.1.2008

Odnesl si techniku za sto tisíc korun

Předběžná škoda 95 tisíc korun. Takový je výsledek pátečního nájezdu zloděje ve Starém Bohumíně. Do dvou unimobuněk tam vznikl neznámý pachatel, který bral vše, co mu přišlo pod ruku.
 - zobrazit celou zprávu 14.1.2008

Víkend v Bohumíně a dvě přepadení

O uplynulém víkendu se v Bohumíně odehrála hned dvě přepadení. K prvnímu z nich došlo v sobotu mezi ulicemi Čáslavská a Mírová. Obětí se stal pětadvacetiletý muž. Neznámý násilník muže udeřil pěstí do oka.
Nejčastějšími jmény miminek jsou Jakub a Natálka 14.1.2008

Nejčastějšími jmény miminek jsou Jakub a Natálka

Hitparádu nejčastějších jmen, která rodiče vloni v Bohumíně dávali svým čerstvě narozeným potomkům, ovládla jména Jakub a Natálka. Aktualitám to potvrdila Pavlína Ucháčová z matriky bohumínské radnice.
K zápisům začnou chodit od 15. ledna 14.1.2008

K zápisům začnou chodit od 15. ledna

V polovině ledna, přesněji v úterý 15. ledna, vypuknou v Bohumíně zápisy do prvních tříd základních škol. Prvním místem, kde se uskuteční, bude základní škola na ulici ČSA. Tam budou prvňáčky přijímat v úterý 15. ledna od 13 do 17 hodin a ve středu 16. le
Bohumín dnes ráno – nejhorší ovzduší v kraji 14.1.2008

Bohumín dnes ráno – nejhorší ovzduší v kraji

Hned v počátku nového pracovního týdne se lidem v Bohumíně dnes po ránu (pondělí 14. ledna) dýchá hůře. Množství prašného aerosolu v ovzduší je tady nejvyšší ze všech sledovaných míst na území Moravskoslezského kraje.
Bohumínská nemocnice automaty nezavedla 13.1.2008

Bohumínská nemocnice automaty nezavedla

Bohumínská městská nemocnice, největší zdravotnické zařízení v Bohumíně, nezavedla kvůli regulačním poplatkům ve zdravotnictví platební automaty. Aktualitám to potvrdil ředitel nemocnice Vojtěch Balcárek.
Lidé nejčastěji využívají výpis z rejstříku trestů 12.1.2008

Lidé nejčastěji využívají výpis z rejstříku trestů

Bohumínská radnice se počátkem nového roku stala součástí celostátní sítě míst zařazených v projektu Czech Point, českého podacího ověřovacího národního terminálu.
Straky nespí ani v novém roce 12.1.2008

Straky nespí ani v novém roce

Straky, které svědí ruce, nikdy nespí a to platí i pro počátek nového roku. Svědčí o tom případy, které odhalili bohumínští městští policisté hned o druhém dni roku 2008.
Strážníci řešili fyzická napadení 11.1.2008

Strážníci řešili fyzická napadení

Strážnici bohumínské městské policie mají v prvních dnech nového roku napilno. Jen v prvním lednovém týdnu zasahovali u dvou případů fyzického napadení. První případ zaregistrovali hned 2. ledna.
Bohumínské střední školy uvítají budoucí studenty 7.1.2008

Bohumínské střední školy uvítají budoucí studenty

Obě bohumínské střední školy, Gymnázium Františka Živného i Střední škola Bohumín, otevřou dveře zájemcům o středoškolské studium z řad žáků 5. a 9. tříd základních škol. Aktualitám to potvrdila vedení škol.
Bohumínský bazén na www.bospor.info nově 7.1.2008

Bohumínský bazén na www.bospor.info nově

Městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje zimní stadion, Penzion ve věži a moderní aquacentrum, má novou internetovou prezentaci. Stránky najdete na www.bospor.info.
V Maryšce vystavují obrazy mladí malíři 7.1.2008

V Maryšce vystavují obrazy mladí malíři

Leden patří ve výstavních prostorách bohumínského občanského sdružení Maryška hned čtyřem mladým talentovaným malířům najednou. Jejich společnou výstavu hostí Maryška až do konce měsíce.
ZŠ ve Skřečoni má novou odbornou učebnu 6.1.2008

ZŠ ve Skřečoni má novou odbornou učebnu

Zábavně a především interaktivně vyučují dějepis, občanskou a rodinnou výchovu nově v Základní škole ve Skřečoni. Mají tam novou odbornou učebnu, která školu přišla na 120 tisíc korun.
Sociální odbor už nevyplácí jeden z příspěvků 5.1.2008

Sociální odbor už nevyplácí jeden z příspěvků

Podobně jako příslušné úřady po celé České republice také sociální odbor bohumínské radnice přestal od 1. ledna vyplácet příspěvek na zvýšené životní náklady. Stalo se tak v návaznosti na zákon o stabilizaci veřejných rozpočtů.
Tříkráloví koledníci vyrážejí do ulic 4.1.2008

Tříkráloví koledníci vyrážejí do ulic

Dnes odpoledne vyrazí do bohumínských ulic první skupinka Tříkrálových koledníků. Aktualitám to potvrdila ředitelka bohumínské Charity Kristina Stoszková. První skupinka koledníků vyrazí do městské části Starý Bohumín.
Čajovna pro mladé otevírá dveře 3.1.2008

Čajovna pro mladé otevírá dveře

Zastavit se, popovídat si, vychutnat si film nebo jen tak relaxovat. I takové aktivity slibuje nová čajovna v Bohumíně, kterou v první polovině ledna otevírá Farní sbor Slezské církve evangelické v rámci projektu Využij Exit 316.
Předškoláci si vyzkouší pobyt v lavicích 3.1.2008

Předškoláci si vyzkouší pobyt v lavicích

Škola nanečisto. Tak se jmenuje projekt, díky kterému si mohou předškoláci z mateřinek v Bohumíně vyzkoušet pobyt ve školních lavicích ještě dříve, než do nich v září skutečně usednou. Projekt organizuje novobohumínská Základní škola na třídě Edvarda Bene
Hasiči prožili o Silvestru klidnou noc 2.1.2008

Hasiči prožili o Silvestru klidnou noc

Nejen zdravotníci a policisté prožili v Bohumíně o Silvestru a brzy ráno v Novém roce klidné období. Stejné zkušenosti s časem oslav příchodu nového roku mají také bohumínští profesionální hasiči.
 - zobrazit celou zprávu 2.1.2008

Žádný Bohumíňák neskončil o Silvestru na záchytce

Policisté na Karvinsku museli na sklonku loňského roku řešit několik incidentů, o které se postarali podnapilí občané. O Silvestru a na Nový rok si proto vyzkoušelo nocleh na Protialkoholní záchytné stanici v Karviné celkem šestnáct osob.
Zdravotníci: Bohumín a Silvestr? Nejklidnější na Karvinsku 2.1.2008

Zdravotníci: Bohumín a Silvestr? Nejklidnější na Karvinsku

Oslavy příchodu roku 2008 byly v Bohumíně z pohledu zdravotníků nejklidnější ze všech míst na Karvinsku. Záchranáři tady během silvestrovské noci nemuseli téměř vůbec zasahovat.
 - zobrazit celou zprávu 2.1.2008

Odešla z domova sociální péče a dosud se nevrátila

V poslední den roku 2007 odešla z Domova Jistoty v Novém Bohumíně na Koperníkově ulici a už se nevrátila. Čtyřiatřicetiletá Viola Koberová tak způsobila svým pečovatelům nečekané starosti hned v prvních dnech nového roku.
Skřečoň čekají práce na vedení nízkého napětí 2.1.2008

Skřečoň čekají práce na vedení nízkého napětí

Práce na vedení nízkého napětí se v lednu opakovaně postarají o přerušení dodávky elektrické energie ve vybraných místech městské části Skřečoň. Termíny výluk jsou od 14. do 18. ledna a 21. ledna 2008. Vždy půjde o čas od 7.30 do 15.30 hodin.
Ve Skřečoni budou bez proudu 2.1.2008

Ve Skřečoni budou bez proudu

Obyvatelé městské části Skřečoň se ve vybraných ulicících ocitnou v polovině ledna na několik hodin bez elektrického proudu. Oznámila to společnost ČEZ podle které jsou důvodem výluky práce na vedení nízkého napětí. Přerušení dodávky elektrické energie pr
Tříkráloví koledníci dostanou požehnání 1.1.2008

Tříkráloví koledníci dostanou požehnání

Zítra dopoledne (středa 2. ledna 2008) dostanou desítky koledníků Tříkrálové sbírky. Aktualitám to potvrdila ředitelka bohumínské Charity Kristina Stoszková. Slavnostní akt se uskuteční v rámci mše ve starobohumínském kostele.
Maryška uzavírá další kapitolu 31.12.2007

Maryška uzavírá další kapitolu

Bohumínské občanské sdružení Maryška uzavírá další kapitolu svého působení na tamní kulturní a multikulturní scéně. Rok 2007 byl pro Maryšku velmi úspěšným, bilancuje předsedkyně občanského sdružení Kamila Smigová.
 - zobrazit celou zprávu 28.12.2007

Kradlo se i před Vánocemi

Zloděj nikdy nespí, ani o Vánocích. Dobře to vědí obyvatelé bohumínských částí Skřečoň a Nový Bohumín. Před svátky tam řádili zloději jízdních kol.
Volný byt v hoteláku v novém 21.12.2007

Volný byt v hoteláku v novém

Mediálně známý bývalý hotelový dům v Novém Bohumíně na Okružní ulici čeká na nového nájemníka. Radnice v těchto dnech vyhlásila na jeho obsazení licitaci, díky které se může v nově zrekonstruovaném domě zabydlet nový nájemník.
Radniční chodby krášlí galerie 20.12.2007

Radniční chodby krášlí galerie

Chodby bohumínské radnice krášlí už půl roku nová galerie, kde jsou k vidění zajímavé fotografie ze života Bohumína a jeho městských částí. Lidé tak při čekání na vyřízení svých záležitostí mohou poznat město a jeho krásu i z jiného úhlu než doposud.
Česko-polská spolupráce dobrovolných hasičů 20.12.2007

Česko-polská spolupráce dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů v Kopytově a polští hasiči z Gorzyc spolu budou oficiálně spolupracovat. Ztvrdila to smlouva, kterou čeští i polští hasiči v prosinci podepsali.
Bohumín můžete navštívit virtuálně 19.12.2007

Bohumín můžete navštívit virtuálně

Třiadvacetitisícový Bohumín můžete navštívit, aniž byste překročili jeho hranice. Umožňují to internetové stránky města, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet virtuální prohlídky nejzajímavějších bohumínských míst. Radnice aktuálně nabízí patnáct virtuálních
Přípravná třída oslavila kulatou desítku 19.12.2007

Přípravná třída oslavila kulatou desítku

Od okamžiku, kdy v Bohumíně vznikla první speciální přípravná třída pro děti předškolního věku, uplynulo rovných 10 let. První třída tohoto typu vznikla jako součást Základní školy v Pudlově. Její maximální kapacita je patnáct dětí, kterou se daří naplňov
 - zobrazit celou zprávu 19.12.2007

Zmizelo padesát tisíc korun

To bude vánočních dárků! A aby taky ne, když si nezvaný lapka přišel v jedné z bohumínských firem na padesát tisíc korun, které v noci z pondělí na úterý odcizil.
Vyšla kniha o lehkých vojenských opevněních 19.12.2007

Vyšla kniha o lehkých vojenských opevněních

Historie lehkých vojenských opevnění, jejich podoba, projekty i poválečné osudy - to vše obsahuje kniha, kterou před Vánocemi vydal kolektiv autorů, které spojuje láska k vojenské historii. Publikace nese název Opevnění IV. sboru.
Zadrželi sprejery ze Slovenska 18.12.2007

Zadrželi sprejery ze Slovenska

Pozornost občana Nového Bohumína v kombinaci s kamerovým systémem městské policie rovná se úspěch. Takovou rovnici zaznamenali strážci zákona v případě sprejerů, které se jim podařilo dopadnout a předat Policii České republiky.
Další mrtvý Bohumíňák při dopravní nehodě 18.12.2007

Další mrtvý Bohumíňák při dopravní nehodě

Bohumín opět halí smutek. Dnes ráno vyhasl na čtyřproudové silnici na okraji Karviné život sedmnáctileté studentky právě z Bohumína. O záchranu života její sestry-dvojčete usilují lékaři Fakultní nemocnice v Ostravě.
Maryška vyhlásila kulinářskou soutěž pro každého 18.12.2007

Maryška vyhlásila kulinářskou soutěž pro každého

Nejen literatura, zábavné pořady a komponované večery mají své místo v novobohumínské Maryšce. Vůbec poprvé tam proběhne kulinářská soutěžní přehlídka. Vyhlásilo ji občanské sdružení Maryška s tím, že uzávěrka přihlášek je 10. ledna 2008.
Vánočně naladěni hokejisté z gymnázia 18.12.2007

Vánočně naladěni hokejisté z gymnázia

Družstva základních škol Masarykova, ČSA a Skřečoň a Gymnázia Františka Živného se potkala na ledové ploše bohumínského zimního stadionu. Zavedl je sem tradiční vánoční turnaj škol v ledním hokeji.
Gymnázim má nové učebny 17.12.2007

Gymnázim má nové učebny

Bohumínskému Gymnáziu Františka Živného se podařilo zmodernizovat další část svých učeben. Za 800 tisíc korun tam vybavili čtyři takzvané kmenové a dvě odborné učebny pro výuku dějepisu a zeměpisu.
Úspěšní bohumínští tanečníci z Radosti 17.12.2007

Úspěšní bohumínští tanečníci z Radosti

Bohumínský taneční soubor Radost opět rozšířil počet svých úspěchů. Cenné kovy vybojovali jeho tanečníci na mezinárodním tanečním festivalu v polských Mikolajkách, kam se sjelo 1700 tanečníků ze 13 zemí.
O Bobana byl velký zájem, přišlo přes 200 diváků 16.12.2007

O Bobana byl velký zájem, přišlo přes 200 diváků

Premiéra bohumínského ochotnického spolku, který si říká Boban aneb Bohumínské bavidélko nedělní, se setkala s mimořádným ohlasem. Do kina přišly v neděli dopoledne (16. prosince) přes dvě stovky dětí a rodičů.
Zaběhnou si pro salámy, šunku i pro pivo 12.12.2007

Zaběhnou si pro salámy, šunku i pro pivo

Novobohumínským parkem Petra Bezruče se už podeváté v historii proběhnou krátce před Silvestrem sportovci nejrůznějších generací. K netradičnímu Silvestrovskému běhu je tam v neděli 30. prosince zvou organizátoři z řad bohumínských sportovních spolků.
Sváteční bohoslužby v evangelickém kostele 12.12.2007

Sváteční bohoslužby v evangelickém kostele

Farní sbor Slezské cirkve evangelické augsburského vyznání zveřejnil termíny konání bohoslužeb ve svém novobohumínském kostele. Aktuality o tom informoval tamní vikář Roman Brzezina. O Štědrém večeru se dveře našeho kostela otevřou ve 20 hodin a 30 minut.
Město chce prodat dva domy na ulici Petra Cingra 12.12.2007

Město chce prodat dva domy na ulici Petra Cingra

Zastupitelé Bohumína na svém prosincovém zasedání odsouhlasili záměr prodeje dvou městských domů na ulici Petra Cingra číslo popisné 315 a 316. Jeden z objektů je již dnes úplně prázdný, druhý chce město vybydlet v příštím roce.
Hasiči zasahovali u požáru ve sklepním prostoru 12.12.2007

Hasiči zasahovali u požáru ve sklepním prostoru

Řádění červeného kohouta dnes odpoledne poznamenalo život v domě číslo popisné 1133 na ulici Svatopluka Čecha v Novém Bohumíně. Hasiči tam museli vyjet k požáru ve sklepních prostorách, který úplně zničil dvě sklepní dřevěné kóje.
Radnice na Silvestra jen do pravého poledne 12.12.2007

Radnice na Silvestra jen do pravého poledne

Raději dříve, než později. Taková je rada pro občany Bohumína, kteří si chtějí nechat vyřízení svých záležitostí na městském úřadě až na úplný závěr roku. V pondělí 31. prosince bude totiž úřední doba na bohumínské radnici podobně jako na jiných úřadech z
Plamínek světla dorazí i do Bohumína 11.12.2007

Plamínek světla dorazí i do Bohumína

Lidé s lucerničkami na nástupištích čekající na příjezd vlaku, který přiveze Betlémské světlo. Takový obrázek se naskytne také v letošním roce na bohumínském vlakovém nádraží. Aktualitám to potvrdila Dominika Poloková.
Pudlov se počátkem roku bude ocitat bez proudu 11.12.2007

Pudlov se počátkem roku bude ocitat bez proudu

Práce na vedení nízkého napětí se počátkem příštího roku postarají o opakované přerušení dodávky elektrické energie v bohumínské městské části Pudlov. Vždy půjde o čas od 7.30 do 13.30 hodin. Vypínání proudu je plánováno na 8., 10., 14., 16., 18., 22. a 2
 - zobrazit celou zprávu 10.12.2007

Tragická dopravní nehoda - další mrtvý na silnicích

K tragické dopravní nehodě došlo dnes ráno na Opletalově ulici mezi Šunychlem a Novou Vsí na Bohumínsku. Událost se stala u křižovatky ulic Opletalova a Větrná nedaleko areálu bývalých kasáren. Kamion se tam střetl s cyklistkou.
Ateliér Bart oslavil kulatou desítku 9.12.2007

Ateliér Bart oslavil kulatou desítku

Bohumínský ateliér Bart si připomíná desáté výročí svého založení. Jeho návštěvníci a členové proto před několika dny uspořádali výroční výstavu, kterou se ohlédli za svou minulostí.
Zastupitelé se sejdou naposledy v letošním roce 9.12.2007

Zastupitelé se sejdou naposledy v letošním roce

Třiadvacet členů zastupitelstva města Bohumína zamíří ve středu 12. prosince do velké zasedací místnosti tamní radnice. Na programu mají své poslední zasedání v letošním roce.
Dagmar Grussmannová a její zasněné obrazy 8.12.2007

Dagmar Grussmannová a její zasněné obrazy

Výstavní prostory novobohumínského Salónu Maryška ožily letošní poslední výstavou. V závěru roku se tady představuje místní výtvarnice a malířka Dagmar Grussmannová, která veřejnosti představila své obrazy.
Mohou navrhovat Osobnost roku města Bohumína 8.12.2007

Mohou navrhovat Osobnost roku města Bohumína

Obyvatelé Bohumína začali ve svých řadách pátrat po nové Osobnosti roku. Ocenění v oblasti sportu a kultury uděluje tamní radnice pravidelně, nominace může podat kdokoli. Stačí si jen všimnout zajímavého člověka nebo kolektivu a navrhnout jej na ocenění.
Český poetický knižní fond obohatí Kapky rosy 7.12.2007

Český poetický knižní fond obohatí Kapky rosy

Na knižním trhu se objevil další literární počin rodáka z Bohumína, respektive rodačky. Sbírku básní nejen o lásce pokřtila bohumínská básnířka Dagmar Čížová. Knížka se jmenuje Kapky rosy a vyšla na přelomu listopadu a prosince.
Atleti půjdou do nové sezóny s novým názvem 6.12.2007

Atleti půjdou do nové sezóny s novým názvem

Bohumínští atleti vstoupí do nové sezóny v roce 2008 s novým názvem. Jejich atletický oddíl se definitivně odpoutal od své mateřské organizace TJ Bohumín. Sportovci si založili vlastní klub, rozhodnutí potvrdili na svých oficiálních internetových stránkác
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad