Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Kvalita vody v Kališově jezeře dál ideální, Vrbické jezero má zónu s otazníkem 8.8.2020

Kvalita vody v Kališově jezeře dál ideální, Vrbické jezero má zónu s otazníkem

Tropy udeřily, chce to osvěžení ... Voda v Kališově i Vrbickém jezeře je ke koupání vhodná, vyplývá z výsledků rozborů hygieniků zveřejněných 6. srpna. Nicméně zvýšenou pozornost doporučují věnovat při koupání ve Vrbickém jezeře.
Fotoklub K3 Bohumín pronikl do ostravského Chagallu 5.8.2020

Fotoklub K3 Bohumín pronikl do ostravského Chagallu

Ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě právě probíhá výstava Fotoklubu K3 Bohumín. Čtrnáct autorů na ní představuje výběr ze své tvorby. Snímky, v nichž se zrcadlí nejrůznější fotografické žánry, postupy i technika, jsou k vidění až do 7. září.
Souprava překročila povolený limit o více než sedm metrů 4.8.2020

Souprava překročila povolený limit o více než sedm metrů

Metr sem, metr tam. Policisté dálničního oddělení Ostrava krajského ředitelství v minulých dnech na „Dé Jedničce“ zjistili a řešili dva případy překročení povolené délky jízdních souprav.
Bohumíňáci pomohli v Beskydech s výsadbou víc než tisícovky nových stromů 4.8.2020

Bohumíňáci pomohli v Beskydech s výsadbou víc než tisícovky nových stromů

Bohumíňáci podporují dobrovolnický projekt Student v lese a sázejí nové stromky na místech, která vyhladil kůrovec. K studentům středních a vysokých ostravských škol se připojila například Gabriela Grillová z Gymnázia Františka Živného a spolu s ní několik seniorů.
27. srpna se kanály ČT ve starém formátu DVB-T odmlčí, přelaďte na DVB-T2 3.8.2020

27. srpna se kanály ČT ve starém formátu DVB-T odmlčí, přelaďte na DVB-T2

Už 27. srpna se v Moravskoslezském kraji odmlčí kanály České televize (ČT) ve starším typu pozemního vysílání s označením DVB-T (klasická televizní anténa), vysílače budou odpojeny. Nalaďte si proto vysílání ČT v novém standardu DVB-T2.
Zkraje týdne mohou být dešťové srážky vydatné 2.8.2020

Zkraje týdne mohou být dešťové srážky vydatné

Region může zasáhnout vydatný déšť. Upozornění meteorologů (nízký stupeň nebezpečí) platí od pondělí 3. srpna 12:00 do úterý 4. srpna 12:00.
Průmyslníci v Moravskoslezském kraji se spojili, chtějí hladký přechod k nízkouhlíkové ekonomice 2.8.2020

Průmyslníci v Moravskoslezském kraji se spojili, chtějí hladký přechod k nízkouhlíkové ekonomice

Sedm průmyslových firem působících v Moravskoslezském kraji se spojilo, aby společnou iniciativou podpořilo přechod kraje k nízkouhlíkové ekonomice. Firmy dohromady zaměstnávají více než 25 tisíc lidí a vytvářejí roční obrat v součtu více než 116 miliard korun.
Na poli v Pudlově vzplál balíkovač, škoda je 350 tisíc 31.7.2020

Na poli v Pudlově vzplál balíkovač, škoda je 350 tisíc

Zemědělský balíčkovač se včera v podvečer (30. července) ocitl na poli v Bohumíně-Pudlově v plamenech. Požár zasáhl i část polního strniště. Předběžná škoda je podle hasičů 350 tisíc korun.
Policisté hledají svědky dopravní nehody na dálnici 31.7.2020

Policisté hledají svědky dopravní nehody na dálnici

Po dálnici D1 na Ostravsku jede vozidlo v protisměru. Tohle hlášení policisté přijali ve čtvrtek 30. července kolem osmé hodiny večer. Okamžitě vyjeli k místu.
Za zlodějem ukradená morčata už mají v Mauglího ranči nová 31.7.2020

Za zlodějem ukradená morčata už mají v Mauglího ranči nová

V Mauglího ranči v hobbyparku se zabydlela rodinka nových morčat, která zaplnila prázdný výběh. Původní tři morčata totiž neznámý zloděj minulý týden z ranče ukradl. Zvrhlý pachatel navíc nenávratně poškodil strom, rostoucí poblíž.
Zdarma do vybraných zámků, hradů a dalších zajímavých míst kraje 29.7.2020

Zdarma do vybraných zámků, hradů a dalších zajímavých míst kraje

Tři nezapomenutelné víkendy mohou strávit rodiny s dětmi na zajímavých místech v regionu. Moravskoslezský kraj pořádá v září Dny rodin 2020, jejichž součástí budou volné vstupy do vybraných zámků, hradů a dalších lokalit. K tomu připraví i zábavný program a soutěže.
Mladí rybáři si na mistrovství Slovenska vychytali tři zlaté a jednu stříbrnou 29.7.2020

Mladí rybáři si na mistrovství Slovenska vychytali tři zlaté a jednu stříbrnou

Tři zlaté a jednu stříbrnou medaili „ulovili“ mladí rybáři z bohumínské organizace Českého rybářského svazu na mezinárodním mistrovství Slovenska v rybolovné technice. Prestižní soutěž proběhla v Nových Zámcích.
Do krajského zastupitelstva chce dvacet subjektů, méně než posledně 29.7.2020

Do krajského zastupitelstva chce dvacet subjektů, méně než posledně

Kandidátní listinu pro krajské volby, které se budou konat 2. a 3. října, podalo Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě 20 politických stran, hnutí a jejich koalic. O přízeň voličů tak bude usilovat o 5 politických seskupení méně než v roce 2016.
V Rychvaldu opravili dobový altán z první republiky, přispěla řada dárců 28.7.2020

V Rychvaldu opravili dobový altán z první republiky, přispěla řada dárců

Dobrá věc se podařila. Sokolům se v sousedním Rychvaldě povedlo obnovit zahradní altán z časů první republiky. Jeho opravu v rámci takzvaných zaměstnaneckých grantů podpořila i Nadace ČEZ.
Hygienici kontrolují dodržování přijatých mimořádných opatření 28.7.2020

Hygienici kontrolují dodržování přijatých mimořádných opatření

Moravskoslezští krajští hygienici kontrolují dodržování jimi vydaných mimořádných opatření, přijatých kvůli šíření koronaviru. V minulém týdnu, od 20. do 24. července, provedli dvanáct kontrol.
V úterý budou tropy a hic, teplota atakuje třicítku, pak přijdou bouřky 27.7.2020

V úterý budou tropy a hic, teplota atakuje třicítku, pak přijdou bouřky

Teploty budou v úterý 28. července v regionu většinou překračovat 31 stupňů Celsia, upozornili moravskoslezští meteorologové. Výstraha platí od 11 do 20 hodin a má označení nízký stupeň nebezpečí.
Rockwool dodržel dobrovolnou dohodu s krajem 26.7.2020

Rockwool dodržel dobrovolnou dohodu s krajem

Společnost Rockwool, která má svůj výrobní závod ve Skřečoni, se zavázala Moravskoslezskému kraji k aktivitám, které podnikne nad rámec zákonných požadavků a povedou k menšímu zatížení životního prostředí. V roce 2019 byly všechny závazky splněny.
Den na D1: policisté zkontrolovali stovku aut, rozdali padesát pokut 25.7.2020

Den na D1: policisté zkontrolovali stovku aut, rozdali padesát pokut

Stovku vozidel za jeden den zkontrolovali moravskoslezští dopravní policisté na dálnici D1, odhalili 50 dopravních přestupků. 47 z nich vyřídili v příkazním řízení (blokovou pokutou) a zbytek předali příslušnému správnímu orgánu.
Veslování pro veřejnost se přesouvá do Hobbyparku 22.7.2020

Veslování pro veřejnost se přesouvá do Hobbyparku

Koronavirus zhatil Jarmark na hranici a s ním spojenou doprovodnou sportovní akci Veslujeme do středu Země, která se konává na starobohumínském náměstí. Organizátoři nyní vymysleli náhradní plán. Trenažéry umístí tuto neděli do Hobbyparku, kde si zájemci budou moci zkusit odveslovat půl kilometru.
Tramvaje, meandry Odry i železnice motivem nových magnetek 22.7.2020

Tramvaje, meandry Odry i železnice motivem nových magnetek

Nejen významnou úlohu železnice pro rozvoj Bohumína připomíná nová série upomínkových magnetek, které vydala bohumínská radnice podle grafických návrhů fotografa Jiřího Spáčila.
Ostrý start! Fotbalový Bospor začne divizi v Karviné 21.7.2020

Ostrý start! Fotbalový Bospor začne divizi v Karviné

Při losu nadcházejícího ročníku Moravskoslezské divize F připadlo Bosporu pořadové číslo 12, které v konečném důsledku poslalo svěřence trenéra Martina Špičky k prvnímu zápasu o druhém srpnovém víkendu na pořádně horkou půdu.
Bobeš pořádá seminář na téma Nerozumím si se školou či školkou 20.7.2020

Bobeš pořádá seminář na téma Nerozumím si se školou či školkou

Centrum rodiny Bobeš už myslí na nový školní rok. Pořádá setkání na téma „Nerozumím si se školou/školkou“ se zaměřením na nástup do první třídy. Seminář s konzultacemi proběhne ve středu 22. července od 15 do 18 hodin v herně v Nerudově ulici.
Meteorologové předpovídají na neděli silné bouřky 18.7.2020

Meteorologové předpovídají na neděli silné bouřky

V neděli 19. července mohou region zasáhnout silné bouřky. Výstraha meteorologů (nízký stupeň nebezpečí) v neděli platí od 12 do 22 hodin. Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek zejména s přívalovými srážkami kolem 30 mm.
Pomozte v léčbě pozitivních pacientů, vyzývá krevní centrum 15.7.2020

Pomozte v léčbě pozitivních pacientů, vyzývá krevní centrum

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava hledá muže, kteří prodělali koronavirovou infekci a jsou ochotni darovat takzvanou rekonvalescentní plazmu. Mohou tak pomoci v léčbě dalších pacientů pozitivních na Covid-19.
Senioři posílají izolovaným seniorům pohlednice, podpoříte je? 15.7.2020

Senioři posílají izolovaným seniorům pohlednice, podpoříte je?

Od půlky března jsou kvůli mimořádným opatřením a šíření koronaviru na Karvinsku v izolaci klienti domovů důchodců. Nezapomínáme na vás, píší jim na pohlednicích členové Seniorklubu Bohumín. Dosud doručili babičkám a dědečkům přes 500 obrázkových vzkazů.
Tomáš Klus s bohumínskou Alma Mater hledají dárce pro malého Jirku 14.7.2020

Tomáš Klus s bohumínskou Alma Mater hledají dárce pro malého Jirku

Jiří Dostál z Brněnska byl ještě před pár měsíci zdravý kluk, chodil do 5. třídy. Po běžné prohlídce u obvodního lékaře se mu ovšem změnil život. Diagnostikovali mu Pancytopenii – Aplastickou anémii. Vhodného dárce kostní dřeně chlapci pomáhá najít bohumínský spolek Alma Mater.
BM servis buduje na skládce odpadů systém odplynění 13.7.2020

BM servis buduje na skládce odpadů systém odplynění

Další etapu odplynění skládky směsného komunálního odpadu v létě realizují bohumínské technické služby, práce by měly skončit v polovině července. BM servis do odplynění investuje přibližně 600 tisíc korun.
Velká letní soutěž o origoš hrnek nej diváka letního kina plus plavenky 11.7.2020

Velká letní soutěž o origoš hrnek nej diváka letního kina plus plavenky

Mrkněte na letní vydání magazínu Kdo ví, odpoví a zapojte se do soutěže. Hrajeme tradičně o lístky na akce K3 Bohumín, o plavenky do aquacentra Bospor, a jako bonus je ve hře originální hrneček pro nej diváka letního kina.
Tropy v sobotu vystřídá vydatný déšť, předpovídají meteorologové 10.7.2020

Tropy v sobotu vystřídá vydatný déšť, předpovídají meteorologové

V sobotu 11. července může region zasáhnout vydatný déšť s úhrny nad 40 mm/12h. Upozornění ČHMÚ (nízký stupeň nebezpečí) platí od 00:00 do 18:00. Vzhledem k očekávaným srážkám meteorologové vyhlásili povodňovou bdělost (nízký stupeň nebezpečí).
Do Bohumína zavítá rugby, zahrají si ho vozíčkáři 10.7.2020

Do Bohumína zavítá rugby, zahrají si ho vozíčkáři

Do Bohumína o víkendu zavítá Česká národní liga rugby vozíčkářů. Hráči z Ostravy, Loun a Prahy se v sobotu 11. července od 12 hodin představí ve sportovní hale Bospor u aquacentra.
Na pískovišti uprostřed sídliště vyrostla laboratoř 10.7.2020

Na pískovišti uprostřed sídliště vyrostla laboratoř

Nové herní prvky pro děti, úprava hřiště pro plážový volejbal, sanace zdiva v městském muzeu. Léto je hlavní sezónou prací a realizací nápadů také pro radniční odbor školství, kultury a sportu.
Výzva Bohumíňákům bez zubaře: Přestaňte kvůli registraci bombardovat ordinaci, v níž budoucí stomatolog pracuje 9.7.2020

Výzva Bohumíňákům bez zubaře: Přestaňte kvůli registraci bombardovat ordinaci, v níž budoucí stomatolog pracuje

Zpráva o novém zubaři zvedla Bohumíňáky ze židle. Nechtějí čekat do doby, než bude spuštěna registrace. Na vlastní pěst se proto zkouší dostat do péče nového stomatologa už teď. Nejen že volají a píší na radnici, ale začali bombardovat ambulanci, v níž teď budoucí bohumínský stomatolog působí.
Repliky osobních zbraní z první republiky i poplachové zvonky novinkami v bunkru 9.7.2020

Repliky osobních zbraní z první republiky i poplachové zvonky novinkami v bunkru

Nejen repliky osobních zbraní vojáků z časů první republiky budou novinkami v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati, kde funguje muzeum. Klub vojenské historie Bohumín dovybavuje nejen expozici díky dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje.
Pošta partner ve Skřečoni a provozní doba o prázdninách 8.7.2020

Pošta partner ve Skřečoni a provozní doba o prázdninách

Pošta partner ve Skřečoni o prázdninách upravuje provozní dobu. Mění se pouze otevírací doba, rozsah hodin a služeb zůstává beze změn, informovala o tom bohumínská centrála České pošty.
Našlapaný ročník bohumínské volejbalové ligy ovládli hráči All Blacks 7.7.2020

Našlapaný ročník bohumínské volejbalové ligy ovládli hráči All Blacks

Vítězem 22. ročníku Bohumínské městské volejbalové ligy je tým All Blacks. Do soutěže se letos přihlásilo 10 týmů složených z hráčů z Bohumína, Rychvaldu, Orlové, Dolní Lutyně nebo Ostravy. Soutěž finančně podporuje město Bohumín.
Odstartovala anketa Moravskoslezská sestra 2020 5.7.2020

Odstartovala anketa Moravskoslezská sestra 2020

Odstartoval šestý ročník prestižní ankety Moravskoslezská sestra, která ocení každodenní náročnou a nenahraditelnou práci zdravotnického personálu. Koná se pod záštitou ministra zdravotnictví, hejtmana Moravskoslezského kraje a prezidentky České asociace sester.
Jeden mrtvý a dva zranění při tragické nehodě v Rychvaldu 4.7.2020

Jeden mrtvý a dva zranění při tragické nehodě v Rychvaldu

K tragické dopravní nehodě dvou osobních aut došlo v pátek 3. července před půl dvanáctou dopoledne v ulici Orlovská v Rychvaldu, směrem na Ostravu u rybníku Cihelňák. Jedna osoba při nehodě zemřela, další dvě byly zraněny.
Hasiči z Bohumína pomáhali v okolních obcích s čerpáním vody 3.7.2020

Hasiči z Bohumína pomáhali v okolních obcích s čerpáním vody

Přes 130 výjezdů kvůli počasí mají za sebou od čtvrtečního rána do páteční šesté hodiny ranní (3. července) profesionální a dobrovolní hasiči Moravskoslezského kraje. Hasiči z Bohumína museli pomáhat v okolních obcích a městech.
Třináctka polotmavá ze Skřečoně je regionální potravinou severní Moravy a Slezska 3.7.2020

Třináctka polotmavá ze Skřečoně je regionální potravinou severní Moravy a Slezska

Třináctka silné polotmavé pivo Skřečoňský žabák z rodinného pivovaru v bohumínské části Skřečoň je Regionální potravinou Moravskoslezského kraje roku 2020. Soutěž Regionální potravina už 11. rokem upozorňuje na místní farmáře a producenty.
Pro děti i dospělé, Fontána nabízí poslední volná místa pobytových táborů 1.7.2020

Pro děti i dospělé, Fontána nabízí poslední volná místa pobytových táborů

Prázdniny začaly. Stále nemáte volnočasový program pro své ratolesti? Zkuste mrknout na nabídku bohumínského domu dětí a mládeže. Fontána má na několika turnusech pobytových táborů ještě pořád volná místa.
Rekonstrukce mostů dálnice D1 se neobejde bez omezení silničního provozu 1.7.2020

Rekonstrukce mostů dálnice D1 se neobejde bez omezení silničního provozu

Plánujete cestu na dovolenou po "Dé Jedničce"? Počítejte s omezením silničního provozu kvůli opravám. Ředitelství silnic a dálnic ČR informovalo o plánované rekonstrukci dálničních mostů na D1 v okrese Nový Jičín.
Bohumín odměnil nejlepší deváťáky nejen poukázkami k nákupu sportovního zboží 30.6.2020

Bohumín odměnil nejlepší deváťáky nejen poukázkami k nákupu sportovního zboží

Bohumín ocenil šestnáct nejlepších žáků 9. tříd bohumínských základních škol a příslušných ročníků víceletého gymnázia. Návrhy k ocenění podali ředitelé škol na návrh třídních učitelů.
Policisté si posvítili na hříšné řidiče, v jejich síti uvízla i žena rekordmanka 30.6.2020

Policisté si posvítili na hříšné řidiče, v jejich síti uvízla i žena rekordmanka

3778 vozidel a motocyklů v průběhu čtyř uplynulých dnů zkontrolovali policisté v Moravskoslezském kraji. Šlo o první dopravně-bezpečnostní akci naplánovanou na prázdniny. V příkazním řízení rozdali pokuty za skoro 300 tisíc korun. V jejich síti uvízla taky žena rekordmanka.
Detektivky, romány i červená knihovna na antikvariátu za pár korun 29.6.2020

Detektivky, romány i červená knihovna na antikvariátu za pár korun

Starší, ale pořád atraktivní. Bohumínská knihovna K3 nabídne vyřazené knihy, časopisy i komiksy pro děti a dospělé na dalším oblíbeném antikvariátu. Tituly pořídíte za pár korun. Na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně, ve středu 1. července od 9 do 18 hodin, vstup zdarma.
U Kauflandu zprovoznili rychlodobíjecí stanici pro elektromobily 27.6.2020

U Kauflandu zprovoznili rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Rychlodobíjecí stanice pro elektromobily začala v Bohumíně fungovat v ulici 9. května u supermarketu Kaufland. Pokračuje tak spolupráce Kauflandu s ČEZem, která už v ČR rozšířila nabídku pro řidiče e-aut o celkem 33 dobíjecích stojanů u 28 prodejen.
Loučení s předškoláky v mateřince Fit korona nepřekazila 26.6.2020

Loučení s předškoláky v mateřince Fit korona nepřekazila

S mateřinkou se navzdory době koronavirové rozloučili, jak se patří. Mateřská škola FIT pozvala budoucí prvňáčky, kteří po prázdninách nastupují do základní školy, osobním, originálně laděným dopisem na nefalšovanou rozlučku.
Kristián a Erik utekli z diagnostického ústavu, pomůžete je najít? 25.6.2020

Kristián a Erik utekli z diagnostického ústavu, pomůžete je najít?

Zalíbily se jim krádeže. Pomůžete policii s jejich dopadením? Třetím měsícem jsou na útěku dva chovanci Dětského diagnostického ústavu Bohumín-Šunychl, Kristián Čureja a Erik Kandrač (oba ročník narození 2006). Pátrání zatím nepřineslo výsledky.
Léto uvítají v kulturním Salonu Maryška operními áriemi 25.6.2020

Léto uvítají v kulturním Salonu Maryška operními áriemi

Nejlepšími operními kousky v bohumínském kulturním Salonu Maryška uvítají léto. Legendární učitelka operního zpěvu Nina Kriutchková a její studenti zde koncertují už zítra (pátek 26. června) od 17:30 hodin.
Meteorologové znovu upozorňují na silné bouřky 25.6.2020

Meteorologové znovu upozorňují na silné bouřky

Meteorologové znovu upozorňují na silné bouřky, které mohou Moravskoslezský kraj zasáhnout v pátek a v noci na sobotu. Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry se středem nad střední Evropou.
Kraj: Doba covidová potvrdila, že se na ovzduší podepisují lokální topeniště 25.6.2020

Kraj: Doba covidová potvrdila, že se na ovzduší podepisují lokální topeniště

Pandemie koronaviru a vládní opatření v době nouzového stavu způsobily pokles dopravy i průmyslové výroby. Očekávané snížení prašnosti a zlepšení ovzduší se nedostavilo. Prašnost dokonce stoupla skoro o 7 procent, a to i kvůli intenzivnějšímu vytápění domácností.
Meteorologové průběžně zpřesňují výstrahu k vydatnému dešti 21.6.2020

Meteorologové průběžně zpřesňují výstrahu k vydatnému dešti

Meteorologové zpřesňují výstrahu spojenou s vydatnými dešťovými srážkami v Moravskoslezském kraji. Řeky v regionu mohou vystoupat k druhému, menší toky ojediněle až k třetímu stupni povodňové aktivity.
Děti z vodáckého kroužku strávily víkend ve Štramberku 20.6.2020

Děti z vodáckého kroužku strávily víkend ve Štramberku

Škola v přírodě, závěrečný školní výlet, o to všechno letos děti kvůli koronaviru přišly. Stmelovací aktivity se jim snaží vynahradit volnočasové organizace. Malí vodáci z Bohumína, Orlové, Dolní Lutyně a Dětmarovic se vydali pod hlavičkou vodáckého spolku Posejdon na víkendový pobyt do Štramberku.
Dřevěné hračky, keramika nebo košíky z jarmarku sociálně terapeutických dílen 19.6.2020

Dřevěné hračky, keramika nebo košíky z jarmarku sociálně terapeutických dílen

Rukodělné výrobky klientů ze sociálně terapeutických dílen Klíček nabídne dvoudenní jarmark v centru Bohumína. Nejen dřevěné hračky a keramiku si můžete pořídit v pondělí 22. a v úterý 23. června po oba dny od 9 do 14 hodin v městském centru sociálních služeb v Masarykově ulici.
Vydatné dešťové srážky v regionu zvednou hladiny řek 19.6.2020

Vydatné dešťové srážky v regionu zvednou hladiny řek

Meteorologové upřesnili výstrahu spojenou s vydatnými dešťovými srážkami v Moravskoslezském kraji. Řeky v regionu mohou vystoupat k druhému, ojediněle až ke třetímu stupni povodňové aktivity.
Meteorologové upozornili na extrémní dešťové srážky 18.6.2020

Meteorologové upozornili na extrémní dešťové srážky

Meteorologové upozorňují na možnost extrémních dešťových srážek. Počasí u nás bude ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad střední a východní Evropou.
U hořících zásobníků na plyn zasahují v Českém Těšíně také hasiči z Bohumína 18.6.2020

U hořících zásobníků na plyn zasahují v Českém Těšíně také hasiči z Bohumína

Deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, včetně jednotky krajských hasičů z Bohumína a jednotky dobrovolných hasičů ze Starého Bohumína, zasahuje od čtvrtečního rána (18.6.2020) v Českém Těšíně u požáru dvou nadzemních zásobníků na zkapalněný propan butan.
Bohumínská Alma mater odstartovala Na dřeň tour, hledá dárce kostní dřeně 18.6.2020

Bohumínská Alma mater odstartovala Na dřeň tour, hledá dárce kostní dřeně

Nový typ koronaviru zasáhl do mnoha sfér. Celosvětově se například téměř zastavil nábor do registrů dárců kostní dřeně. Bohumínský spolek Alma mater proto připravil na léto projekt „Na dřeň Tour 2020“, který odstartoval v Bohumíně.
Žena na elektrokole se střetla se závodní cyklistkou 17.6.2020

Žena na elektrokole se střetla se závodní cyklistkou

Elektrokolo a závodní jízdní kolo. Dvě ženy (47 a 21 let) na jízdních kolech se včera (16. června) krátce po 18. hodině střetly na silnici III. třídy ulice Petřvaldská v Rychvaldu.
Do světa psích útuláčků zve den otevřených dveří 17.6.2020

Do světa psích útuláčků zve den otevřených dveří

Kynologové a atraktivní ukázka jejich práce, vegan stánek, hry pro děti a hlavně čtyřnozí kamarádi čekající na nový domov. Bohumínský psí útulek pořádá den otevřených dveří. V areálu bývalých kasáren v ul. Větrná v Šunychlu, v neděli 28. června od 10 do 16 hodin.
Meteorologové znovu varují před silnými bouřkami 17.6.2020

Meteorologové znovu varují před silnými bouřkami

Meteorologové znovu upozorňují na silné bouřky. Region mohou zasáhnout od čtvrtka 18. června 12:00 do pátku 19. června 02:00. Výstražná meteozpráva má označení nízký stupeň nebezpečí.
Pobočka pošty ve Skřečoni se v závěru června zabydlí na nové adrese 16.6.2020

Pobočka pošty ve Skřečoni se v závěru června zabydlí na nové adrese

Posledních několik málo dnů zbývá Poště Partner na adrese ul. 1. máje 145 v bohumínské části Skřečoň. Počátkem letních prázdnin začne fungovat na nové adrese.
Hlavní pobočka České pošty v Bohumíně se dočasně přestěhuje 15.6.2020

Hlavní pobočka České pošty v Bohumíně se dočasně přestěhuje

Hlavní pobočka České pošty v Bohumíně bude o letních prázdninách úřadovat na jiné adrese, musí se přestěhovat. Část budovy vlakového nádraží, kde sídlí, prochází opravou.
Osobní auto se na piškotu ve Skřečoni střetlo s Tatrou 15.6.2020

Osobní auto se na piškotu ve Skřečoni střetlo s Tatrou

Nehoda osobního auta s tatrovkou v pondělí 15. června ráno (krátce po 6. hodině) komplikovala provoz na kruhovém objezdu zvaném „piškot“ ve Skřečoni. Dvaadvacetiletá řidička se s osobním autem ocitla uprostřed kruháče.
Fotbalová Bitva o Bohumín bude i pomáhat 12.6.2020

Fotbalová Bitva o Bohumín bude i pomáhat

Bude to souboj jako řemen, byť soupeře pořád dělí ve fotbalové hierarchii nějaké to patro. Divizní Bospor se v přípravném utkání a městském derby v sobotu 20. června na hlavním hřišti Fotbalového areálu Pavla Srnička za parkem střetne s ambiciózním účastníkem 1.B třídy Slovanem Záblatí.
Meteorologové upozornili na silné bouřky 11.6.2020

Meteorologové upozornili na silné bouřky

Meteorologové upozornili na silné bouřky. Region mohou zasáhnout dnes odpoledne (11. června) od 13 do 24 hodin, výstrahu označili nízkým stupněm nebezpečí.
Klubové roušky v Bohumíně pomáhaly hned dvakrát 11.6.2020

Klubové roušky v Bohumíně pomáhaly hned dvakrát

Pět tisíc korun, které pomohou mimo jiné k zakoupení audioknih pro klienty domova seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně. Sportovnímu klubu 1. SC Bohumín 98 se povedla dobročinná akce spojená s rouškami. Právě výtěžek z jejich prodeje podpoří babičky a dědečky.
Sport a dobrodružství, příměstské tábory v létě nabídne také Bospor 10.6.2020

Sport a dobrodružství, příměstské tábory v létě nabídne také Bospor

Nabídka letních příměstských táborů je letos v Bohumíně bohatá. Doplní ji také městský Bospor, který na léto chystá dva turnusy: sportovní a dobrodružný příměstský tábor.
Jízdní kola, power banky i kožešina půjdou v Bohumíně do dražby 9.6.2020

Jízdní kola, power banky i kožešina půjdou v Bohumíně do dražby

Nejen jízdní kola, power banky, rádio nebo kožešina jsou v nabídce veřejné dražby ztrát a nálezů v Bohumíně. Radnice ji pořádá 22. června od 15 hodin na nádvoří městského úřadu.
Jeřáb odstranil covidové hraniční betonové zátarasy 8.6.2020

Jeřáb odstranil covidové hraniční betonové zátarasy

Hraniční zátarasy z těžkých betonových prvků odstranili na dvou desítkách hraničních přechodů mezi Moravskoslezským krajem a Polskem krajští hasiči. Pomáhaly jim v tom dva automobilové jeřáby Demag/Terex.
Platnost propadlých řidičáků se kvůli Covid-19 prodlužuje 8.6.2020

Platnost propadlých řidičáků se kvůli Covid-19 prodlužuje

Platnost pravidelného školení, profesní způsobilosti, průkazů profesní způsobilosti či řidičských průkazů, která skončila v době mezi 1. únorem 2020 a 31. srpnem 2020 se automaticky prodlužuje o sedm měsíců od data původního ukončení platnosti školení či daného dokladu.
Po čtyřech měsících zasedají zastupitelé Bohumína, s rozestupy 8.6.2020

Po čtyřech měsících zasedají zastupitelé Bohumína, s rozestupy

Zastupitelé Bohumína se dnes (pondělí 8. června) sejdou a budou jednat za specifických podmínek, vzhledem ke koronavirovým opatřením budou dodržovat bezpečné rozestupy. Jednání začíná ve velké zasedací místnosti radnice ve 14 hodin.
Hrad Hukvaldy, hrad Sovinec či archeopark v Chotěbuzi v září a říjnu se vstupným zdarma 7.6.2020

Hrad Hukvaldy, hrad Sovinec či archeopark v Chotěbuzi v září a říjnu se vstupným zdarma

Několik desítek turistických atraktivit bude v Moravskoslezském kraji v září a říjnu zdarma. Umožní to nový dotační program, jehož cílem je nalákat do regionu turisty, prodloužit turistickou sezónu a tím oživit cestovní ruch, který v souvislosti s pandemií koronaviru ochromila vládní nařízení.
Meteorologové předpovídají na neděli silné bouřky 6.6.2020

Meteorologové předpovídají na neděli silné bouřky

Silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) mohou v neděli 7. června zasáhnout Moravskoslezský kraj, včetně Karvinska. Výstraha meteorologů platí 7. června od 12 do 24 hodin.
Osm sad přetlakových systémů pomůže ochránit záchranáře 6.6.2020

Osm sad přetlakových systémů pomůže ochránit záchranáře

Osm sad přetlakových systémů určených pro ochranu dýchacích cest záchranářů zasahujících u infekčních pacientů získala Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje.
Dobrovolníci pořádají brigádu, důkladně vygruntují psí útulek 5.6.2020

Dobrovolníci pořádají brigádu, důkladně vygruntují psí útulek

Důkladné jarní gruntování plánují dobrovolníci v psím útulku v Šunychlu. Pomocníky uvítají příští neděli 14. června, sraz je v areálu v ul. Větrná v Šunychlu (areál firmy Kovo Vesuv) v 9 hodin.
Žáci testují svou formu, mladší teď čeká doma turnaj 4.6.2020

Žáci testují svou formu, mladší teď čeká doma turnaj

Pořádně zostra se pustila družstva 1. SC Bohumín 98 do přípravy na další ročník svých soutěží. Kromě tréninků už se rozjela i přípravná utkání. Budoucí mladší žáci po statečném výkonu prohráli v Českém Těšíně 2:7, v sobotu 6. června je pak čeká doma v hale turnaj s atraktivním obsazením.
Hotel Pod Zeleným dubem je v kraji znovu druhým nejlepším 4.6.2020

Hotel Pod Zeleným dubem je v kraji znovu druhým nejlepším

Kvitují kvalitu služeb, čistotu, poměr komfortu a ceny. Aktuální hodnocení na portálu Booking.com je vysoké, 9,3. Hotel Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně obhájil v Moravskoslezském kraji 2. místo v anketě Czech Hotel Awards o nejlepší tuzemský hotel.
Dvě osobní auta se střetla v serpentinách v Záblatí 3.6.2020

Dvě osobní auta se střetla v serpentinách v Záblatí

Dvě osobní auta se střetla v serpentinách v Záblatí, stalo se v úterý 2. června krátce před šestou hodinou ráno. Oba řidiči museli být ošetřeni v nemocnici.
Mladým talentům je základní umělecká škola otevřená, pořádá nábor 3.6.2020

Mladým talentům je základní umělecká škola otevřená, pořádá nábor

Talent pěstují už od útlého věku. Základní umělecká škola vyhlašuje nábor nových žáků pro školní rok 2020/2021 a přijímá mladé umělce již od pěti let věku. Nábor proběhne od 8. do 12. června denně od 9 do 12 hodin.
Prvorepublikový pěchotní bunkr Na Trati odstartuje sezónu 6. června 1.6.2020

Prvorepublikový pěchotní bunkr Na Trati odstartuje sezónu 6. června

Svým pojetím unikátní prvorepublikový bunkr MO-S5 Na Trati uvítá letošní první návštěvníky v sobotu 6. června. Tamní muzeum reaguje na platná opatření přijatá kvůli koronaviru a upravuje návštěvní řád. Komentované prohlídky budou v menších skupinách.
Déšť zvedá hladiny řek, Olše může dosáhnout 1. stupně povodňové aktivity 31.5.2020

Déšť zvedá hladiny řek, Olše může dosáhnout 1. stupně povodňové aktivity

Olše, Karvinsko: Vzhledem k dešti a předchozímu nasycení v povodí Olše očekáváme výraznější vzestupy místy i s překročením 1. stupně povodňové aktivity (SPA), a to zejména na menších tocích. Povodňová bdělost, platnost: od 31.5.2020 10:30 do 1.6.2020 06:00.
Grilovačka na Kalichu a soutěž nejen o házecí talíř 31.5.2020

Grilovačka na Kalichu a soutěž nejen o házecí talíř

Pláž Kališova jezera v Šunychlu v létě nabízí pestrou škálu možností relaxace a využít tam můžete i odpočinková místa s grily a veřejným ohništěm. Taky už jste si letos opekli špekáček? Ještě ne? Inspirujte se „buřtdílem“ našeho magazínu a zkuste štěstí v soutěži.
Divadelní představení se přesouvají na podzim, nahradí novou sezónu 29.5.2020

Divadelní představení se přesouvají na podzim, nahradí novou sezónu

Předplatitelé divadelních představení v Bohumíně o svou porci kultury nepřijdou. Budou si však kvůli koronavirové epidemii muset počkat na podzim. Městská agentura K3 Bohumín přesouvá termíny na druhou polovinu roku. Divadelní předplatné tedy není třeba rušit, nahradí novou sezónu.
Fotbalisté Bosporu rozstříleli divizní Heřmanice 4:1 29.5.2020

Fotbalisté Bosporu rozstříleli divizní Heřmanice 4:1

Rozladěnost panovala v táboře Bosporu po prvním přípravném duelu, který tým odehrál po dlouhé koronavirové pauze. Porážka se Stonavou bolela. Ve druhém utkání ovšem svěřenci kouče Martina Špičky konečně zabrali a rozstříleli divizního soka z Heřmanic 4:1.
Web krajského úřadu v sobotu 30. května mimo provoz 29.5.2020

Web krajského úřadu v sobotu 30. května mimo provoz

Kvůli nezbytnému zásahu do technické infrastruktury dojde k plánované odstávce veškerých IT služeb poskytovaných krajským úřadem, v sobotu 30. 5. 2020 prakticky po celý den.
Jeskyňáři natáhnou nad Odrou v Pudlově improvizovanou lanovku 28.5.2020

Jeskyňáři natáhnou nad Odrou v Pudlově improvizovanou lanovku

100 metrů dlouhou lanovou dráhu natáhnou bohumínští speleologové u Antošovické lávky v Pudlově. Nevšední sjezd nad tekoucí řekou si můžete vyzkoušet v neděli 7. června. Poprvé se improvizovaná lanovka rozjede v neděli 7. června ve 13 hodin. Vstup je zdarma.
Bohumínská Fontána posiluje nabídku letních táborů 27.5.2020

Bohumínská Fontána posiluje nabídku letních táborů

Bohumínská Fontána posiluje nabídku letních příměstských a pobytových táborů. Dům dětí a mládeže je připravený pokrýt případnou zvýšenou poptávku po prázdninových programech. Registrace do přidaných turnusů běží na www.ddmbohumin.cz.
Regulační stanici plynu v Novém Bohumíně zmodernizují a zmenší 27.5.2020

Regulační stanici plynu v Novém Bohumíně zmodernizují a zmenší

Má už nějaký ten pátek za sebou a taky esteticky nevypadá zrovna nejlíp. Společnost Gasnet chystá modernizaci regulační stanice plynu, která se nachází na okraji Rafinérského lesíku, kousek od Penny marketu.
Zubní lékařská pohotovost v Ostravě od června na nové adrese 26.5.2020

Zubní lékařská pohotovost v Ostravě od června na nové adrese

Pacienti s bolavými zuby najdou v Ostravě večer, o víkendech a o svátcích pomoc na jiném místě než doposud. Lékařskou zubní pohotovostní službu v krajském městě bude od 1. června zajišťovat společnost AJNA dental clinic s.r.o., a to ve svých prostorách v centru Ostravy.
Psí útulek otevírá pro veřejnost o poslední květnové neděli 26.5.2020

Psí útulek otevírá pro veřejnost o poslední květnové neděli

Bohumínský psí útulek tuto neděli (31. května) uvítá první návštěvníky. Veřejnosti byl nepřístupný vzhledem ke koronavirovým opatřením déle jak dva měsíce. Vrací se také nedělní venčení psů (za příznivého počasí).
O komentovanou prohlídku lodi Nike se postará Konkolski osobně 26.5.2020

O komentovanou prohlídku lodi Nike se postará Konkolski osobně

Dolní Vítkovice zvou do expozice Malého světa techniky U6. Každou středu a sobotu nově probíhají komentované prohlídky neokoukané expozice slavné lodi NIKE, na které známý dobrodruh Richard Konkolski obeplul poprvé celý svět. Expozicí provede sám Konkolski.
Vydržte, myslíme na vás, píší na pohlednice senioři seniorům 25.5.2020

Vydržte, myslíme na vás, píší na pohlednice senioři seniorům

Aktivní senioři píší klientům domovů důchodců vzkazy. V době, kdy od půlky března platí kvůli koronaviru v domovech zákaz návštěv a aktuálně byl ještě prodloužen, jsou pohlednice členů Seniorklubu Bohumín babičkám a dědečkům povzbuzením.
Na dnešek připadá Pomněnkový den, připomíná pohřešované děti 25.5.2020

Na dnešek připadá Pomněnkový den, připomíná pohřešované děti

25. květen je Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí, svět si ho připomíná od roku 1979. V České republice je od roku 2004 znám jako tzv. Pomněnkový den. Stejný název nese také celorepublikový projekt Policie České republiky, který radí, jak jednat a reagovat.
Fotbal je zpátky, Bospor vyzve v přípravném utkání divizní Heřmanice 24.5.2020

Fotbal je zpátky, Bospor vyzve v přípravném utkání divizní Heřmanice

Fotbal je zpátky. Už ve středu 20. května odehráli muži FK Bospor Bohumín první přípravný zápas, Stonavě podlehli 1:3. Další duel fotbalisty Bosporu čeká ve středu 27. května.
Na hrady a zámky v regionu nejlépe s elektronickou vstupenkou 24.5.2020

Na hrady a zámky v regionu nejlépe s elektronickou vstupenkou

Hrady, zámky a muzea v Moravskoslezském kraji postupně obnovují provoz, návštěvníci ovšem musí počítat s dočasnými změnami. Při vstupu i během prohlídek bude nutné dodržovat hygienická opatření, ve skupinách bude snížený počet lidí.
Letní kino gruntuje a plánuje program pro letošní sezónu 23.5.2020

Letní kino gruntuje a plánuje program pro letošní sezónu

Důkladným gruntováním a menšími opravami začaly v Bohumíně přípravy na spuštění provozu letního kina. Městská agentura K3 v přírodním amfiteátru uvítá první návštěvníky v sobotu 27. června.
Testování dobrovolníků skončilo, data zpracovává zdravotní ústav 22.5.2020

Testování dobrovolníků skončilo, data zpracovává zdravotní ústav

Moravskoslezský kraj dnes (22. května) ukončil testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru. Cílem záměru bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním vzorku. Data nyní zpracovává Zdravotní ústav Ostrava, vyhodnocení bude k dispozici v následujících dnech.
Domov seniorů Cesmína i Bohumínská městská nemocnice se připojují k prodloužení zákazu návštěv 21.5.2020

Domov seniorů Cesmína i Bohumínská městská nemocnice se připojují k prodloužení zákazu návštěv

Bohumínská městská nemocnice i městský Domov seniorů Cesmína se připojují ke kroku Moravskoslezského kraje a prodlouží zákaz návštěv. Opatření navazují na nepříznivý vývoj epidemiologické situace v Dole Darkov, kde se potvrdil ve velkém výskyt nemoci Covid-19.
Do fotbalového Bosporu se od příští sezóny vrátí dorost 21.5.2020

Do fotbalového Bosporu se od příští sezóny vrátí dorost

V minulé sezóně zástupce největšího bohumínského klubu scházel v kategorii dorostu, ale v ročníku 2020/21 už se zase všechno vrátí do normálu. FK Bospor Bohumín dorost mít bude a došlo také k dohodě, že jej povede trenérská dvojice Dušan Socha – Pavel Grygiel.
Autobusy v kraji se od pondělí vrátí k běžným jízdním řádům 21.5.2020

Autobusy v kraji se od pondělí vrátí k běžným jízdním řádům

S návratem dětí do školních lavic se také jízdní řády příměstských autobusů vracejí do doby „před koronavirem“. Od pondělí 25. května končí prázdninový provoz a autobusy budou jezdit bez omezení, která bylo nutné zavést v nouzovém stavu. Vlaky zůstávají v letním režimu.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7559

    Městský úřad