Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Nejvíce čtou školáci ve Skřečoni a v Záblatí 30.6.2008

Nejvíce čtou školáci ve Skřečoni a v Záblatí

Navštívit knihovnu minimálně jednou měsíčně a vypůjčit si při každé návštěvě alespoň jednu knihu. Takové byly podmínky soutěže bohumínské knihovny K3 pro žáky základních škol, která probíhala od října loňského do května letošního roku.
Zprávy bohumínské TV na webu v lepší kvalitě 30.6.2008

Zprávy bohumínské TV na webu v lepší kvalitě

Bohumínská radnice, která provozuje videoarchiv pořadů Televizního informačního kanálu, vylepšila nabídku služeb pro návštěvníky internetových stránek. Od Zpravodajství bohumínské televize číslo 25 najdete soubory s lepším rozlišením a se zvýšenou kvalito
Nový dětský koutek v MŠ Čáslavská 28.6.2008

Nový dětský koutek v MŠ Čáslavská

Ve městě přibyl nový dětský koutek. Radost z něj mají děti v mateřské škole na Čáslavské ulici. Novinku, která se nachází na školní zahradě, město pořídilo včetně projektu za 220 tisíc korun.
Ukončil svůj život skokem pod vlak 26.6.2008

Ukončil svůj život skokem pod vlak

Pravděpodobně partnerské neshody byly příčinou víkendového sebevražedného skoku pod jedoucí vlak, ke kterému došlo přímo v areálu bohumínské železnice. Zjistit totožnost muže přitom nebylo vůbec snadné.
Silný vítr v noci v Bohumíně vyvracel stromy 26.6.2008

Silný vítr v noci v Bohumíně vyvracel stromy

Hasiči museli v noci ze středy na čtvrtek vyjíždět v kraji k desítkám případů, jejichž příčinou byla bouřka, vytrvalý déšť a silný vítr, který na mnoha místech vyvracel stromy. První takový případ v Bohumíně zaregistrovali před 22. hodinou.
Nehoda mezi Bohumínem a Dolní Lutyní si vyžádala život 22.6.2008

Nehoda mezi Bohumínem a Dolní Lutyní si vyžádala život

Na hlavním tahu mezi Bohumínem a Karvinou došlo v neděli dopoledne k tragické dopravní nehodě. V úseku mezi Bohumínem a Dolní Lutyní se u zastávky Na Kopci střetla dvě osobní vozidla.
Dočasná odstávka Registru živnostenského podnikání 20.6.2008

Dočasná odstávka Registru živnostenského podnikání

1. července nabývá účinnosti novela živnostenského zákona, která přináší několik zásadních změn. Aby se daly realizovat v praxi, musí se přenastavit celostátní elektronická databáze Registru živnostenského podnikání.
Rekonstrukce klubu bude příští rok 19.6.2008

Rekonstrukce klubu bude příští rok

Plánovaná rekonstrukce klubu Centra sociální služeb na Okružní ulici v Novém Bohumíně se odkládá na příští rok. Místo mělo letos projít rozsáhlou obnovou za 4,5 miliónu korun.
Výměna potrubí v oblasti sídliště kolem ul. Sv. Čecha 19.6.2008

Výměna potrubí v oblasti sídliště kolem ul. Sv. Čecha

Plynaři vymění v oblasti sídliště kolem ulice Svatopluka Čecha v Novém Bohumíně zhruba 160 metrů starého ocelového potrubí za nové plastové. K tomuto závěru dospěli poté, co odstranili následky nedávného úniku zemního plynu u jednoho z tamních domů.
 - zobrazit celou zprávu 18.6.2008

Bohumínská knihovna v projektu Knižní obálka

Bohumínská knihovna se v letošním roce zapojila do zajímavé projektu nazvaného Knižní obálka. Díky němu je většina záznamů nových knih doplněna náhledem knižní obálky a anotací. Internetový katalog bohumínské knihovny K3 najdete na webu www.k3bohumin.cz
Bohumínský florbal hledá nové hráče a posily 18.6.2008

Bohumínský florbal hledá nové hráče a posily

Florbalový klub 1. SC Bohumín 98 hledá nové posily do všech svých týmů. Přestože část stávajících hráčů bude před novou sezónou převedena z přípravky a někteří florbalisté se dostanou automaticky do vyšší kategorie, posily budou více než potřebné.
Soutěž k Světovému dni vody bude mít vítěze 18.6.2008

Soutěž k Světovému dni vody bude mít vítěze

Už za pár dnů budeme znát výsledky literárně-výtvarné soutěže, kterou v dubnu letošního roku vyhlásilo občanské sdružení Hraniční meandry Odry u příležitosti světového Dne vody. Vyhodnocení proběhne v pondělí 23. června ve 13 hodin v klubu Krtek Masaryko
Od včerejška prázdninový provoz na aquacentru 18.6.2008

Od včerejška prázdninový provoz na aquacentru

Městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje rekreačně-sportovní areál za parkem Petra Bezruče, včera (úterý 17. června) zahájila prázdninový provoz na aquacentru. Aktualitám to potvrdil ředitel Bosporu Jan Rozsypal.
Ve Vrbici pokračují práce na nízkém napětí 13.6.2008

Ve Vrbici pokračují práce na nízkém napětí

AKTUALIZOVÁNO - Energetici odvolali přerušení dodávky elektrické energie, ke kterému mělo dojít v úterý 24. června ve Vrbici v ulicích Krajní, Ostravská, Pod Valem a Vrbická. Důvodem jsou změny původních plánů energetiků.
Mobilní sběrný dvůr zavítal do Vrbice 12.6.2008

Mobilní sběrný dvůr zavítal do Vrbice

Pokud byste se v Bohumíně vydali po stopách mobilního sběrného dvora, zjistíte, že se zrovna nachází v městské části Vrbice. Jeho brána se otevřela tamním občanům poprvé dnes dopoledne (12. června).
Strážníci zasahovali u vykrádání vozidel 12.6.2008

Strážníci zasahovali u vykrádání vozidel

Bohumínští městští strážnici měli v minulých dnech napilno. Několikrát zasahovali u případů, kdy docházelo k vykrádání automobilů. Jeden z nich se odehrál počátkem června ve dvoře za domy na novobohumínském náměstí T. G. Masaryka.
Ve Skřečoni v sobotu nepoteče voda 12.6.2008

Ve Skřečoni v sobotu nepoteče voda

Obyvatelé vybraných částí Skřečoně se v sobotu 14. června ocitnou dočasně bez pitné vody. Odstávku si vyžádala porucha na vodovodním řadu, kterou musí vodárny odstranit. Voda z vodovodního kohoutku nepoteče v době od 8 do 14 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 12.6.2008

Knihovna vyjde o prázdninách dětem vstříc

Bohumínská knihovna K3 v létě vyjde vstříc dětem, které budou trávit prázdniny doma, tedy ve městě. Knihovna mimořádně otevře své dveře v dětském oddělení také dopoledne, a to téměř po celý týden.
Pojízdná sběr opět vyrazí do ulic 11.6.2008

Pojízdná sběr opět vyrazí do ulic

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu a elektrozařízení vyrazí už příští sobotu 21. června do ulic Bohumína. Její letošní druhá jízda začne v 8 hodin ve Vrbici u restaurace U Zvonu a skončí v Záblatí na parkovišti v ulici Tovární, kde dorazí v 13.25 hodin.
Staňte se pořadatelem fotbalových utkání 10.6.2008

Staňte se pořadatelem fotbalových utkání

Vedení bohumínského fotbalového klubu FK Bohumín přišlo s netradiční výzvou. Mezi fanoušky tamního fotbalu hledá zájemce, kteří by podali pomocnou ruku při organizování mistrovských utkání.
Bohumínští hasiči a Den požární bezpečnosti 9.6.2008

Bohumínští hasiči a Den požární bezpečnosti

Hasiči z bohumínské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje se v pátek připojí k celokrajského a celostátního projektu Den požární bezpečnosti. Stanice na ulici ČSA bude návštěvníků z řad dětí i dospělých otevřena od 9 do 17 hodin
Okolí radnice a pěší zónu krášlí muškáty 9.6.2008

Okolí radnice a pěší zónu krášlí muškáty

Nového Bohumína. Dnes dopoledne byly před obě budovy radnice a na hlavní třídě nainstalovány okrasné pyramidy s muškáty v truhlících. Zpestřením bohumínských ulic budou až do října, než přijdou první mrazíky.
Sokolovna v Záblatí dostane nový kabát 7.6.2008

Sokolovna v Záblatí dostane nový kabát

Sokolovna v Záblatí, která je tamním kulturně-společenským centrem, dostane ještě před prázdninami nový kabát. Provedena bude rovněž výměna části oken. Práce jsou součástí první etapy letošních oprav, ta druhá se rozeběhne ve druhé polovině srpna.
Neodolal a porušil soudem stanovenou podmínku 6.6.2008

Neodolal a porušil soudem stanovenou podmínku

Nevydržel to, bude pykat a o tom, co bude dělat v dalších měsících má jasnou představu. Tak se dá ve zkratce shrnout příběh, který vyvrcholil dnes v noci v Bohumíně-Pudlově. Podezřelý pětadvacetiletý muž vlezl dovnitř nejmenované restaurace, odkud odcizil
Školáci v pondělí do aquacentra za poloviční vstupné 5.6.2008

Školáci v pondělí do aquacentra za poloviční vstupné

Školáci v Bohumíně, kteří budou mít v pondělí volno vzhledem ke stávce učitelů, nemusí zůstávat doma. Městská společnost Bospor pro ně operativně připravila šanci zajít si zaplavat do aquacentra za parkem Petra Bezruče za poloviční vstupné.
Na zimní stadion za letními sporty 5.6.2008

Na zimní stadion za letními sporty

Jen co skončilo na bohumínském zimním stadionu Mistrovství Evropy ve vzpírání masters mužů a žen, vrhli se zaměstnanci provozující společnosti Bospor na rozjezd letní sezóny. Ta v těchto dnech již běží naplno.
POZOR - denně aktualizujeme seznam stávkujících 4.6.2008

POZOR - denně aktualizujeme seznam stávkujících

9. června proběhne stávka školských pracovníků. Do stávky půjdou pedagogové, správní i provozní zaměstnanci. Sledujte s námi denně aktualizovaný vývoj stanovisek pracovníků bohumínského školství. AKTUALIZUJEME KAŽDÝ DEN.
Učitelé většiny bohumínských škol půjdou do stávky 4.6.2008

Učitelé většiny bohumínských škol půjdou do stávky

Učitelé, správní zaměstnanci, vychovatelky i kuchařky ve školních jídelnách. Ti všichni se v Bohumíně ve většině případů v pondělí 9. června připojí k celostátnímu protestu školských odborů a budou stávkovat.
Červnová Maryška nabídne výstavu graffiti obrazů 4.6.2008

Červnová Maryška nabídne výstavu graffiti obrazů

Salón Maryška v červnu nabídne netradiční pohled na graffiti jako výtvarnou techniku a k tomu dodá nejen hip hopovou muziku. Maryška uvede projekt ve spolupráci s bohumínskou skupinou Hosté odjinud a začne vernisáží výstavy v neděli 8. června v 18 hodin.
Školáci si mohou vyzkoušet Alpský traverz 4.6.2008

Školáci si mohou vyzkoušet Alpský traverz

Bohumínští speleologové z klubu Orcus nabídnou v neděli 8. června žákům základních škol netradiční příležitost. Nad jednou z malých vodních nádrží v areálu Gliňoč ve Skřečoni postaví lanovou dráhu pro Alpský traverz.
 - zobrazit celou zprávu 4.6.2008

Bouřky se mohou vrátit, upozorňují meteorologové

Ještě dnes (4. června) během dne a v noci bychom měli počítat s bouřkami, které mohou ojediněle doprovázet přívalové srážky. Jejich úhrny mohou činit až 50 milimetrů, objevit se může i krupobití nebo silný nárazový vítr.
Za marionetovým divadlem do Maryšky 3.6.2008

Za marionetovým divadlem do Maryšky

Do novobohumínského Salónu Maryška zavítají v červnu velké pohádkové loutky. Pozvání přijalo bohumínské Galimortovo divadélko marionet, které se publiku představí se svým prvním velkým počinem.
Kdo dá víc aneb veřejná dražba nalezených věcí 3.6.2008

Kdo dá víc aneb veřejná dražba nalezených věcí

Kdo dá víc? Tato věta bude ve středu 18. června odpoledne opakovaně znít v nádvoří bohumínské radnice. Od 15.30 hodin tady organizační odbor městského úřadu pořádá veřejnou dražbu nalazených věcí.
Soutěž dětí z novobohumínských školních družin 2.6.2008

Soutěž dětí z novobohumínských školních družin

Netradiční odpoledne ve školní družině prožili žáci tří novobohumínských základních škol. Děti z prvních až pátých tříd závodily v jízdě na koloběžce, v koordinaci přenášení míčku, v chůzi na minichůdách a ve skákání přes švihadlo.
Mladí dobrovolní hasiči soutěžili v Kopytově 2.6.2008

Mladí dobrovolní hasiči soutěžili v Kopytově

Do Kopytova se o víkendu sjeli mladí hasiči z různých koutů Karvinska a sousedního Polska, aby se tady utkali v mezinárodní pohárové soutěži v požárním sportu. Klání pro družstva mladších a starších žáků uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Kopytově.
Začala demolice nebytové části bývalého hoteláku 2.6.2008

Začala demolice nebytové části bývalého hoteláku

Demontáž topení, vzduchotechniky, obložení i strhávání lepenky na střeše. Těmito pracemi začala demolice nebytové části bývalého hotelového domu, dnes Slunečnice, na Okružní ulici v Novém Bohumíně.
Den dětí přišly do parku oslavit dva tisíce lidí 2.6.2008

Den dětí přišly do parku oslavit dva tisíce lidí

Novobohumínský park Petra Bezruče žil včera (1. června) celé odpoledne oslavou Dne dětí. Mezinárodní svátek našich nejmenších si sem přišly připomenout dva tisíce malých i velkých návštěvníků.
Cirkus bude! Počátkem června v Novém Bohumíně 1.6.2008

Cirkus bude! Počátkem června v Novém Bohumíně

„Cirkus bude!“ Tato známá filmová věta, která zazněla v podání Jaroslava Marvana nesčetněkrát ve stejnojmenném filmu z roku 1954, bude v prvním červnovém týdnu aktuální v Novém Bohumíně. Na pět dnů tady zastavil Cirkus Sultán bratří Berousků.
Červnový turnaj ve streetballu pro veřejnost 1.6.2008

Červnový turnaj ve streetballu pro veřejnost

Oddíl košíkové TJ Bohumín naváže také v letošním roce na tradici svých streetballových turnajů. Pouliční basketbal formou tři na tři si můžete přijít vyzkoušet na hřiště u základní školy ČSA v Novém Bohumíně v sobotu 21. června.
Vedení města se vydá za občany Bohumína 29.5.2008

Vedení města se vydá za občany Bohumína

Představitelé bohumínské radnice se připravují na maratón setkání s občany města v jeho okrajových částech. Každoroční „Setkání s občany“ odstartují v úterý 10. června v Pudlově v restauraci U Kanárků (16.00 hod.) a ve Vrbici v restauraci U Zv
Vrbice a Komenského ulice půl dne bez elektřiny 29.5.2008

Vrbice a Komenského ulice půl dne bez elektřiny

Práce na vedení nízkého napětí způsobí přerušení dodávky elektrické energie v Bohumíně-Vrbici. Aktualitám to potvrdili zástupci společnosti ČEZ Distribuce. K přerušení dojde v úterý 17. června v době od 7.30 do 13.30 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 29.5.2008

Policisté pátrají po školákovi z Nového Bohumína

Policisté o víkendu ukončili pátrání po nezletilém Janu Laresovi z Nového Bohumína. Čtrnáctiletého žáka základní školy ČSA našli na území České republiky a ještě o víkendu se vrátil domů ke svému otci.
Bohumínské školáky vezl na výlet opilý řidič 29.5.2008

Bohumínské školáky vezl na výlet opilý řidič

Neuvěřitelné hazardování se životem čtyřicítky žáků 4. třídy Masarykovy základní školy předvedl včera (28. května) dvaačtyřicetiletý řidič autobusu z Rychvaldu. Ten školáky původně vezl na výlet na Praděd. Do cíle ale nedojel.
Řidiče kontrolovali s policisty žáci základní školy 28.5.2008

Řidiče kontrolovali s policisty žáci základní školy

Jezdíme s úsměvem. Tak se jmenuje celostátní projekt Policie České republiky a České pojišťovny, se kterým se mohli letos setkat také řidiči v Bohumíně. Jejich jízdu v rámci projektu kontrolovali policisté společně s žáky Základní školy ve Skřečoni.
Stylový bohumínský zvoneček a netradiční štamprle 28.5.2008

Stylový bohumínský zvoneček a netradiční štamprle

V sadě propagačních předmětů Bohumína se objevila netradiční věc. Nejen bohumínští, ale i návštěvníci z okolí si mohou na informačním centru městského úřadu zakoupit originální keramickou štamprli, na které je vyobrazena budova radnice a její blízké okolí
Školáci besedovali nad kronikou města 27.5.2008

Školáci besedovali nad kronikou města

Kronika města Bohumína za rok 2007 se dnes (27. května) představila v premiéře ve svázané podobě. Stalo se tak při besedě nad kronikou města s jejím autorem Zdeňkem Veselým. Ručně psaný sumář událostí uplnynulého roku má 171 stran.
Orientační běh v meandrech zvládlo 40 žáků 24.5.2008

Orientační běh v meandrech zvládlo 40 žáků

Občanské sdružení Hraniční meandry Odry a Dům dětí a mládeže v Bohumíně uspořádali v meandrech Odry zábavný orientační běh o ceny pro žáky základních škol. Podobný závod proběhl podél břehu řeky a v jejím okolí vůbec poprvé.
Obnova vitráží z věže kostela Božského Srdce Páně 23.5.2008

Obnova vitráží z věže kostela Božského Srdce Páně

Z věže novobohumínského kostela Božského srdce Páně zmizely vitráže. Nestaly se obětí nenechavců, ale čeká je nutná oprava, po které čirá sklíčka už delší dobu volala. Vitráže jsou podle všeho původní, staré více než sto let.
Nad zlodějem rekordmanem spadla klec 23.5.2008

Nad zlodějem rekordmanem spadla klec

Nad nepolepšitelným zlodějem rekordmanem spadla ve středu klec. Třiadvacetiletý mladík z Bohumína, jehož policejní spis tenký rozhodně nebude, uvízl v policejní síti a teď čeká v cele na rozhodnutí o vazebním stíhání.
Policisté mají nově své okrsky 21.5.2008

Policisté mají nově své okrsky

Služební obvody pořádkové a dopravní služby mají nejen bohumínští republikoví policisté nově rozdělené do takzvaných okrsků. Aktuality o tom informoval vedoucí obvodního oddělení Policie České republiky v Bohumíně Richard Berný.
Radost a Impuls přivezly jednadvacet medailí 19.5.2008

Radost a Impuls přivezly jednadvacet medailí

Bohumínské taneční soubory Radost a Impuls slavily na víkendovém Mistrovství České republiky v kategorii sóla, dua a malé formace velký úspěch. Děti, junioři i dospělí se vrátili z celostátního klání v Berouně se 13 zlatými, 6 stříbrnými a 2 bronzovými me
Mobilní sběrný dvůr zastavil v Nové Vsi 19.5.2008

Mobilní sběrný dvůr zastavil v Nové Vsi

Další zastavení mobilního sběrného dvora se u obyvatel bohumínských městských částí setkalo s ohlasem. Zařízení, které od letošního března putuje po osmi předem vytipovaných stanovištích, se v první polovině května zabydlelo v Záblatí.
Městskými částmi proudí stovky nákladních aut denně 17.5.2008

Městskými částmi proudí stovky nákladních aut denně

V posledním úseku dálnice D 47 (D1) z Bohumína k státní hranici s Polskem začalo navážení zeminy pro obslužnou komunikaci, po které bude následně dopravován materiál pro samotné dálniční těleso. Nákladní automobily dostaly zelenou v úterý 13. května.
Profuky parního kotle doprovodí hluk 16.5.2008

Profuky parního kotle doprovodí hluk

Největší bohumínský podnik, ŽDB Group, upozornil na hluk, který může být slyšitelný v souvislosti s parními profuky kotle K1. Společnost připravuje jejich provedení na úterý 20. a středu 21. května.
Srazil cyklistu a ujel z místa nehody 16.5.2008

Srazil cyklistu a ujel z místa nehody

Další z případů neuvěřitelného chování některých řidičů, kteří z místa dopravní nehody ujedou, řeší bohumínští policisté. Událost se stala v městské části Záblatí ve středu 7. května kolem 10.15 hodin.
Sportovně-poznávací odpoledne v meandrech 16.5.2008

Sportovně-poznávací odpoledne v meandrech

Zajímavé přednášky, výlety do bohumínských meandrů řeky Odry i orientační běh o ceny pro žáky základních škol. To vše slibuje víkendová akce nazvaná Příroda se probouzí, která se uskuteční v meandrech Odry ve Starém Bohumíně v neděli 18. května.
 - zobrazit celou zprávu 16.5.2008

Panna a netvor v bohumínském kině K3

Panna a netvor je klasickou pohádkou, která oslovila generace čtenářů a diváků. Příběh o kráse, proměně a lásce, která má moc učinit zázrak, se dočkal nejen filmového zpracování, ale i řady divadelních ztvárnění. Na jedno takové můžete v neděli 25. května
Objevte kouzlo atletiky, královny sportů 16.5.2008

Objevte kouzlo atletiky, královny sportů

Atletický klub Bohumín chce oživit zájem veřejnosti o atletiku, královnu všech sportovních disciplín. V květnu proto jeho členové připravili dva sportovní úterní podvečery, kdy si bodou moci zájemci vyzkoušet různé disciplíny.
Vlajka města si odbyla premiéru na stožáru 12.5.2008

Vlajka města si odbyla premiéru na stožáru

Vlajka města, kterou Bohumínu v závěru loňského roku udělil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, si odbyla svou premiéru na veřejnosti. Vůbec poprvé se objevila na stožáru před budovou radnice u příležitosti státního svátku Dne vítězství.
Křižovatku u bývalé Rybeny čeká změna 12.5.2008

Křižovatku u bývalé Rybeny čeká změna

Křižovatka ulic ČSA a Ostravská u bývalé Rybeny dozná změn. Místo, kde došlo k nehodám i se smrtelnými následky, čeká přeměna značení. Bohumínská radnice ve spolupráci s Moravskoslezským krajem tady plánuje nové vytyčení hlavní komunikace.
Nedělní ráno v Kopytově: nález válečného granátu 12.5.2008

Nedělní ráno v Kopytově: nález válečného granátu

V Kopytově, osadě, která patří k městské části Šunychl, měli v neděli rušné ráno. Na poli poblíž Šunychelské ulice našel jednapadesátiletý muž dělostřelecký granát z období 2. světové války.
Připravuje se akce Plywadlo, můžete jet také 11.5.2008

Připravuje se akce Plywadlo, můžete jet také

Mezinárodní vodácká akce Plywadlo se letos dočká dalšího pokračování a co víc, její oficiální zahájení proběhne v Bohumíně. Pro slavnostní start lodí organizátoři z české i polské strany vybrali pravý břeh Odry za starým hraničním mostem ve Starém Bohumín
Oslaví Mezinárodní den rodiny 10.5.2008

Oslaví Mezinárodní den rodiny

Anketa o rodině, výtvarné aktivity pro děti nebo nabídka knížek pro rodinu. Nejen s tím se budou moci občané Bohumína setkat na pěší zóně v centru města ve čtvrtek 15. května. U tamního dětského koutku proběhne akce věnovaná Mezinárodním dni rodiny.
Do ulic Bohumína si přišlo zaběhat pět stovek lidí 9.5.2008

Do ulic Bohumína si přišlo zaběhat pět stovek lidí

Dvanáctý ročník Běhu ulicemi města si včera nenechalo na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně ujít 507 sportovců, kteří vyrazili na trať. Jednu z největších sportovních akcí měsíce května odstartoval běh rodičů s dětmi.
Desítky lidí přišly do meandrů uvítat ptačí zpěv 9.5.2008

Desítky lidí přišly do meandrů uvítat ptačí zpěv

Několik desítek lidí přišlo do bohumínských meandrů řeky Odry uvítat ptačí zpěv. Akci uspořádalo občanské sdružení Hraniční meandry Odry ve spolupráci s Českou ornitologickou společností v samotné přírodní památce.
Na náměstí probíhá 12. ročník Běhu ulicemi města 8.5.2008

Na náměstí probíhá 12. ročník Běhu ulicemi města

Úderem desáté hodiny odstartoval na náměstí v Novém Bohumíně 12. ročník tradiční sportovní akce Běh ulicemi města. Jako první vyrazili na trať nejmenší závodníci společně se svými rodiči. Mezi nimi byla i nejmladší účastnice letošního ročníku běhu Eliška
 - zobrazit celou zprávu 7.5.2008

Cestopis o Austrálii s Danou Reliovou

Plánujete výlet k protinožcům do Austrálie? Nevíte, jak přesně to tam vypadá? Jaké krásy můžete na tomto kontinentu objevovat? V tom případě není nic jednoduššího, než se v pátek 16. května vydat do novobohumínského Salónu Maryška.
Máj patří v Maryšce poezii a veršům 7.5.2008

Máj patří v Maryšce poezii a veršům

Salón Maryška patří v máji veršům a poezii. Její krásou se můžete v květnu nechat v Maryšce unášet hned dvakrát, ve čtvrtek 15. května i v pátek 23. května. První tématický večer připravila pro návštěvníky Maryška bohumínská básnířka a prozaička Helena Če
Letní kino odstartuje sezónu už příští sobotu 7.5.2008

Letní kino odstartuje sezónu už příští sobotu

Bohumínské letní kino, které provozuje městská agentura K3, začne promítat už příští sobotu 17. května. Dveře amfiteátru, který prošel v roce 2005 rozsáhlou obnovou, se návštěvníkům otevřou krátce před 21. hodinou.
Zeleň dostává od vandalů a nenechavců co proto 7.5.2008

Zeleň dostává od vandalů a nenechavců co proto

Škody jdou do tisíců až desetitisíců korun. Takovou spoušť za sebou zanechávají pachatelé, kteří ničí a kradou zeleň v Bohumíně. Radnice za poslední měsíc zaregistrovala na území města hned několik případů tohoto druhu vandalství.
Centrem města poběží už podvanácté 5.5.2008

Centrem města poběží už podvanácté

Běžci nejen z Bohumína, ale i okolních měst si opět přijdou na své. Už za pár dní se ozve náměstím T. G. Masaryka první startovní výstřel, který odstartuje 12. ročník Běhu ulicemi města. Jedna z největších sportovních událostí ve městě proběhne ve čtvrtek
Při blokovém čištění přeparkujte svůj automobil 5.5.2008

Při blokovém čištění přeparkujte svůj automobil

Až do poloviny května probíhá v Novém Bohumíně blokové čištění ulic. Práci cestářům přitom často komplikují neukáznění řidiči, kteří své vozidlo zaparkují v místě, kde má dojít k čištění, a to i přesto, že bylo řádně označeno v předstihu.
Florbaloví junioři se vracejí do 2. celostátní ligy 5.5.2008

Florbaloví junioři se vracejí do 2. celostátní ligy

Tým juniorů florbalového klubu 1. SC Bohumín 98 se vrátí do 2. celostátní ligy. Rozhodlo o tom druhé barážové utkání, ve kterém se hráči z města na soutoku Odry s Olší utkali se Šumperkem. Soupeře zdolali 8:5.
Cyklisté vyrazili do ulic, zloději kol bohužel také 2.5.2008

Cyklisté vyrazili do ulic, zloději kol bohužel také

Rtuť na teploměru šplhá pomalu nahoru, jarní počasí nabírá na síle a cyklisté začínají po zimě opět prohánět své bicykly. Jenže stejně jako se probouzí příroda, ruší svůj zimní spánek také zloději jízdních kol.
Mobilní sběrný dvůr nadále putuje, teď je v Záblatí 2.5.2008

Mobilní sběrný dvůr nadále putuje, teď je v Záblatí

Mobilní sběrný dvůr pokračuje v putování po městě. Ze Šunychlu se zařízení, kam mohou lidé odevzdávat starý nábytek, zbytky barev nebo vyřazené elektrospotřebiče, přestěhovalo do nejvyšších míst Bohumína, do Záblatí.
Město si připomene osvobození 2.5.2008

Město si připomene osvobození

Také v letošním roce Bohumínští nezapomenou na výročí konce 2. světové války a připravují na 8. květen pietní akt. Slavnostní okamžiky za doprovodu dechové hudby začnou v 9.30 hodin, kdy budou položeny květiny u pamětní desky před hlavním vchodem do budov
Mladé lidi láká k návštěvě La Vi Na 1.5.2008

Mladé lidi láká k návštěvě La Vi Na

Třídenní akci pro mladé lidi ve věku od 13 do 26 let z Bohumína a okolí nabídne nová akce projektu Čajka dokořán pojmenovaná La Vi Na. Začátek je připraven ve čtvrtek 8. května od patnácti hodin, závěr pak v sobotu 10. května kolem dvaadvacáté hodiny.
Železomorkám zkřížil plány policejní pes 1.5.2008

Železomorkám zkřížil plány policejní pes

Pracovníci ostravského inspektorátu cizinecké policie a obvodního oddělení policie v Bohumíně provedli úspěšný zásah v areálu bohumínské železnice. Strážci zákona si nejprve všimli pohybu osob v kolejišti.
Gymnázium na mezinárodních plaveckých závodech 30.4.2008

Gymnázium na mezinárodních plaveckých závodech

Studenti bohumínského gymnázia uspěli v konkurenci dalších jedenácti škol v plavecké soutěži děvčat a chlapců, kterou uspořádalo 2. Koperníkovo lyceum v polském Cieszyně. Princip soutěže spočíval v tom, že deset škol s amatérskými plavci bojovali proti je
 - zobrazit celou zprávu 29.4.2008

Policie: Pomůžete odhalit závažný trestný čin?

Bohumínští kriminalisté vyšetřují závažný trestný čin, který se stal v sobotu 19. dubna kolem 23.15 hodin na ulici Slezská mezi Novým a Starým Bohumínem. Událost se odehrála v úseku mezi bunkrem a starou cestou, v místě, kde je dnes staveniště dálnice.
Vítání ptačího zpěvu v hraničních meandrech Odry 28.4.2008

Vítání ptačího zpěvu v hraničních meandrech Odry

K jaru neodmyslitelně patří návrat ptačího zpěvu. Jeho vítání proběhne v přírodní památce Hraniční meandry Odry ve čtvrtek 1. května, kdy ho pořádá stejnojmenné občanské sdružení a Česká ornitologická společnost.
Cestáři na celý den uzavřou kruhovou křižovatku 25.4.2008

Cestáři na celý den uzavřou kruhovou křižovatku

Řidiči, kteří budou počátkem května projíždět Novým Bohumínem, musí počítat s dopravními komplikacemi. Postará se o ně položení finální vrstvy živičného povrchu na kruhové křižovatce ulic Štefánikova, Bezručova a 9. května.
Bohumínská Charita na nové adrese 23.4.2008

Bohumínská Charita na nové adrese

Bohumínské pracoviště Charity má od počátku tohoto týdne novou adresu. Nejen občanskou poradnu lidé najdou nově na Štefánikově ulici v prostorách, kde bývala prodejna autodílů.
Školáci ze Skřečoně budou pomáhat psům z útulku 23.4.2008

Školáci ze Skřečoně budou pomáhat psům z útulku

Žáci základní školy ve Skřečoni budou pomáhat psům z bohumínského útulku. Dnes o tom rozhodli členové tamního žákovského parlamentu. Jak Aktualitám potvrdila ředitelka školy Marie Valuštíková, nápad se zrodil při návštěvě útulku v rámci oslav Dne Země.
Mrňata vyjedou na koloběžkách a tříkolkách 21.4.2008

Mrňata vyjedou na koloběžkách a tříkolkách

Autoškolka pro mrňata. Tak se jmenuje neobvyklé dopravní klání, které pro nejmenší děti pořádá novobohumínské rodinné centrum Slůně v pondělí 28. dubna. Předškoláci, kteří jezdí na koloběžkách, tříkolkách nebo kolech jsou zváni do tělocvičny domu dětí a m
Při zásahu odhalili nelegálně drženou střelnou zbraň 21.4.2008

Při zásahu odhalili nelegálně drženou střelnou zbraň

Pohotově zareagovali bohumínští městští strážníci v nedalekém Rychvaldu. Na základě telefonátu vyjížděli do jedné z tamních pizzerií, odkud volala servírka, která si stěžovala na obtěžování podnapilým hostem.
Meandry se představí na mezinárodním festivalu 20.4.2008

Meandry se představí na mezinárodním festivalu

Občanské sdružení Hraniční meandry Odry se představí na mezinárodním festivalu filmů o trvale udržitelném rozvoji TUR Ostrava 2008. Jeho aktivity a činnost přiblíží předsedkyně sdružení Vladislava Hamplová.
Malý princ s Tomášem Koliandrem v Maryšce 19.4.2008

Malý princ s Tomášem Koliandrem v Maryšce

V Salónu Maryška ve druhé polovině dubna odstartuje své jarní turné Divadlo jednoho herce Radost. Tomáš Koliandr, který je slabozraký, zde uvede své premiérové představení inspirované knihou Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ.
Z meandrů Odry vytahali přes 70 stodesetilitrových pytlů s odpadky 18.4.2008

Z meandrů Odry vytahali přes 70 stodesetilitrových pytlů s odpadky

V přírodní památce Hraniční meandry Odry dnes proběhl velký jarní úklid. Do okolí břehů řeky se vydalo přes 350 žáků Masarykovy základní školy, která přijala výzvu ke spolupráci od pořádajícího občanského sdružení Hraniční meandry Odry.
V ulicích se objeví nové separační kontejnery 18.4.2008

V ulicích se objeví nové separační kontejnery

V ulicích Bohumína se co nevidět objeví další část nových kontejnerů na separovaný odpad. Ve skladech městské společnosti BM Servis je jich připraveno více než čtyřicet. Náklady na jejich pořízení přesáhly půl milionu korun.
Sběrný dvůr vyrazil ze Skřečoně do Šunychlu 17.4.2008

Sběrný dvůr vyrazil ze Skřečoně do Šunychlu

Městská část Skřečoň je zatím na druhém místě v počtu lidí, kteří využili služeb mobilního sběrného dvora. Zařízení, kam mohou lidé odevzdávat starý nábytek, zbytky barev nebo vyřazené elektrospotřebiče, působilo necelých 14 dnů na ulici 1. máje. Přišlo s
Červenobílé dny aneb pomoc hluchoslepým 17.4.2008

Červenobílé dny aneb pomoc hluchoslepým

Také Bohumín se stane v příštím týdnu místem, kam vyrazí skupinky dobrovolníků v červených a bílých tričkách v rámci sbírky Červenobílé dny. Jejím prostřednictvím můžete pomoci hluchoslepým, když si zakoupíte minipropisovací tužky v papírových obálkách.
 - zobrazit celou zprávu 15.4.2008

Zmizely šachticové poklopy za 12 tisíc korun

Řidiči v Bohumíně musejí při jízdě některými ulicemi města věnovat jízdě mimořádnou pozornost. Neznámí lapkové totiž opět ukradli tři šachticových litinových poklopů od kanálů. Nejčerstvější událost policisté zaznamenali na území Starého Bohumína.
Vloni nejvíce podnikatelů za posledních 5 let 15.4.2008

Vloni nejvíce podnikatelů za posledních 5 let

V Bohumíně a Rychvaldu vloni došlo k nárůstu celkového počtu podnikatelů oproti roku 2006 o jednatřicet. Jejich celkový počet tak stoupl na 3711, což je nejvíce za posledních pět let. Podnikatelů v kategorii fyzických osob bylo 3434, v případě právnických
Bohumínští ochotníci a jejich první velká hra 14.4.2008

Bohumínští ochotníci a jejich první velká hra

Bohumínský spolek ochotníků Boban se už za pár dnů představí s prvním velkým představením. Bohumínské bavidélko zpravidla na neděli uvede na pódiu kina K3 hru Fimfárum napsanou na motivy Jana Wericha. Hraje se v neděli 20. dubna od 18 hodin.
2. a 3. místo v oblastní Dívce roku patří Bohumínu 14.4.2008

2. a 3. místo v oblastní Dívce roku patří Bohumínu

Bohumínské dívky uspěly na semifinálovém večeru volby Dívky roku 2008, které se o víkendu uskutečnilo ve středisku Juventus Karviná. Z reprezentantek našeho města se nejlépe umístila čtrnáctiletá Hana Dendisová z Masarykovy základní školy.
Marek Sala vicemistrem republiky v trojboji 12.4.2008

Marek Sala vicemistrem republiky v trojboji

Devatenáctiletý Marek Sala, závodník oddílu silového trojboje TJ Viktorie Starý Bohumín, je vicemistrem republiky v kategorii juniorů. V celostátním klání startoval v kategorii do 90 kilogramů.
E-info je 3. nejlepší elektronická služba v Česku 10.4.2008

E-info je 3. nejlepší elektronická služba v Česku

Elektronická služba města Bohumína E-info je třetí nejlepší v republice a nejlepší v Moravskoslezském kraji. Rozhodla o tom porota soutěže Zlatý erb, ve které hledá stejnojmenné sdružení nejlepší internetovou stránku obcí, měst a nejlepší elektronickou sl
Aerobic si zacvičila sedmdesátka dětí 10.4.2008

Aerobic si zacvičila sedmdesátka dětí

Zachycení správného pohybu, prvků i sestav nebo správné držení těla. To vše hodnotili instruktoři v celoměstské soutěži v Junior aerobicu. Uspořádal ji Aerobic club při základní škole na třídě Edvarda Beneše pro žáky prvního stupně základních škol.
Bohumínští kulečníkáři jsou vicemistry republiky 10.4.2008

Bohumínští kulečníkáři jsou vicemistry republiky

Jan Musil, Miroslav Andrejovský a Václav Majewski, kteří hrají v barvách oddílu kulečníku TJ Billiard clubu Bohumín jsou vicemistry republiky. Rozhodlo o tom finále 1. ligy, ve kterém se Bohumínští utkali s BC Ponětovice.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7835

    Městský úřad