Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Bohumínská nemocnice hledá zdravotní sestřičky 18.5.2007

Bohumínská nemocnice hledá zdravotní sestřičky

Městská nemocnice ve Starém Bohumíně hledá do svých řad zdravotní sestřičky, které by mohly pracovat například na ošetřovatelském, interním nebo jiném oddělené tohoto zařízení.
 - zobrazit celou zprávu 18.5.2007

Taneční soutěž Eso 2007: V Bohumíně zůstalo 7 pohárů

Regionání taneční přehlídka Eso, jejíž dvanáctý ročník uspořádal bohumínský dům dětí a mládeže v polovině května, vynesla místním souborům hned sedm z osmnácti pohárů pro nejlepší tanečníky.
 - zobrazit celou zprávu 17.5.2007

Program kina najdete také na prestižním portálu dokina.cz

Jaké filmy promítá letní kino nebo jaké tituly uvede na svém plátně zrekonstruované kino v centru města po svém otevření. To jsou informace, které najdou zájemci o návštěvu bohumínského kina na prestižní internetové adrese www.dokina.cz.
Tržnice zůstane v bývalém Hoteláku do konce roku 17.5.2007

Tržnice zůstane v bývalém Hoteláku do konce roku

Tržnice na Okružní ulici, která sídlí v nebytové části bývalého Hotelového domu, zůstane v objektu až do konce letošního roku. Rozhodli o tom radní na svém zasedání.
Zítra zkolaudují opravené kino 16.5.2007

Zítra zkolaudují opravené kino

V polovině května loňského roku se veřejnosti v Bohumíně uzavřela za účelem rekonstrukce budova kina. Téměř na den přesně projde obnovené kino takzvaným kolaudačním řízením.
 - zobrazit celou zprávu 16.5.2007

Radnice zkoumá zájem o univerzitu třetího věku

Bohumínští senioři, kteří se chtějí v podzimu svého života dále vzdělávat, k tomu možná dostanou brzy šanci. Zájem o univerzitu třetího věku, jejíž zavedení město zvažuje, v těchto dnech zkoumá mezi seniory bohumínská radnice.
Sběrný dvůr bude otevřen déle 16.5.2007

Sběrný dvůr bude otevřen déle

„Chceme delší provozní dobu,“ zněla přání mnoha občanů Bohumína na adresu sběrného dvoru, který funguje od loňského podzimu v areálu městské společnosti BM Servis na Koperníkově ulici.
Na Kališoku ulovil dva metry ryb 11.5.2007

Na Kališoku ulovil dva metry ryb

Celkem osmapadesát přátel Petrova cechu z Bohumína a blízkého okolí bojovalo počátkem týdne o vítězství v rybářských závodech dospělých, které pro ně uspořádala bohumínská organizace Čského rybářského svazu.
Mladí rybáři si přijdou v Bohumíně na své 11.5.2007

Mladí rybáři si přijdou v Bohumíně na své

Mladí rybáři si přijdou v Bohumíně o poslední květnové sobotě (26. května) na své. Místní organizace Českého rybářského svazu pořádá pro děti a mládež ve věku od 8 do 16 let veřejné rybářské závody.
 - zobrazit celou zprávu 11.5.2007

Vydají se z Bohumína do Bohumína

Už zítra se vydají desítky milovníků turistiky na pochod z Bohumína do Bohumína. Stejnojmennou akci pořádá Klub českých turistů TJ Bohumín už po třiatřicáté.
 - zobrazit celou zprávu 11.5.2007

Maturanti gymnázia prochází městem, mají poslední zvonění

Maturity se v Bohumíně nezadržitelně blíží. Potvrzuje to dnešní poslední zvonění, při kterém prochází centrem města skupinky maturantů z Gymnázia Františka Živného.
 - zobrazit celou zprávu 11.5.2007

V železárnách se ztratily cívky za milion korun

V bohumínských železárnách a drátovnách odcizil zatím neznámý pachatel 470 kusů kalírenských cívek o hmotnosti jedné tuny a 100 kusů kalírenských cívek o hmotnosti půl tuny.
 - zobrazit celou zprávu 10.5.2007

Nejprve rok vyhrožoval, pak zaútočil

Trestné činy ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Z takových skutků se bude zpovídat pětadvacetiletý muž z Bohumína, který v těchto dnech čelí trestnímu stíhání policejního komisaře.
Památník 104 Polákům nově v parku Petra Bezruče 10.5.2007

Památník 104 Polákům nově v parku Petra Bezruče

Památník 104 Polákům, kteří během 2. světové války zahynuli v novobohumínském Polenlagru, má nové místo. Z prostoru před bývalými kasárnami na Šunychelské ulici byl pietní kámen přemístěn do parku Petra Bezruče.
Za dvě hodiny začne 11. ročník Běhu ulicemi města 8.5.2007

Za dvě hodiny začne 11. ročník Běhu ulicemi města

Zhruba za dvě hodiny začne v pořadí již 11. ročník Běhu ulicemi města. Náměstí T. G. Masaryka se tak změní v jeden velký atletický stadion, na kterém si změří své síly běžci nejrůznějších věkových generací.
 - zobrazit celou zprávu 8.5.2007

Výročí konce války si připomenou u radnice

Už zhruba za hodinu a půl (úterý 8. května) si v Bohumíně připomenou 62. výročí konce 2. světové války. Stane se tak u pamětní desky osvobození před budovou radnice.
Muži zákona zasahovali při krádežích železa 7.5.2007

Muži zákona zasahovali při krádežích železa

Městští policisté v Bohumíně se v posledních týdnech rozhodně nenudili. Koncem dubna kontrolovali například v Pudlově čtveřici mužů, kteří si to mašírovali po této městské části s dvoukolákem mezi řadovými garážemi.
 - zobrazit celou zprávu 7.5.2007

Šel po cigaretách a doutnících

Nepříjemné překvapení zažila koncem minulého týdne obsluha v restauraci TJ Viktorie ve Starém Bohumíně. Neznámý pachatel tady vnikl po rozbití skleněného okna, takzvaných luxferů, do skladu, kde se cíleně zaměřil na tabák.
 - zobrazit celou zprávu 7.5.2007

Stesk kavárenského povaleče

V bohumínském Salónu Maryška v květnu zavoní kvalitně upražená káva. Postará se o to autorský večer s názvem Stesk kavárenského povaleče, který se uskuteční v pondělí 21. května od 18 hodin.
 - zobrazit celou zprávu 4.5.2007

Seniory čekají zájezdy po republice, návštěvy divadel i aquacentra

Bohumínská radnice také v letošním roce podpoří aktivity Senior klubu, který ve městě funguje při sociálním odboru městského úřadu. Na tyto účely je v rozpočtu města vyčleněno 200 tisíc korun.
 - zobrazit celou zprávu 4.5.2007

Studenti gymnázia představí svůj talent

Výstavní prostory Salónu Maryška budou v květnu hostit výstavu prací studentů bohumínského gymnázia Františka Živného. Expozice nabídne kresby, malby i grafiku.
Kdo má židli, bydlí vyjde v tištěné podobě 3.5.2007

Kdo má židli, bydlí vyjde v tištěné podobě

Bohumínská básnířka a prozaička Helena Červenková uvede do světa tištěných publikací svůj příběh nazvaný Kdo má židli, bydlí.
Úklid v meandrech dále pokračuje 3.5.2007

Úklid v meandrech dále pokračuje

Úklid v bohumínských meandrech řeky Odry má další pokračování. Za podpory Moravskoslezského kraje a města Bohumína se do něj v pátek 4. května v době od 8 do 12 hodin pustí občanské sdružení Hraniční meandry Odry.
 - zobrazit celou zprávu 3.5.2007

Na křižovatce u Lidlu dojde ke změně přednosti v jízdě

Řidiči, kteří jezdí kolem parku Petra Bezruče přes křižovatku ulic Šunychelská a Mírová, si budou muset dát od druhé poloviny května v tomto úseku větší pozor. Dojde zde ke změně přednosti v jízdě.
 - zobrazit celou zprávu 1.5.2007

Předškoláci se utkají v celoměstské olympiádě

Předškoláci z Bohumína se zítra (středa 2. května) utkají v celoměstské halové sportovní olympiádě. Šestý ročník mezi dětmi velmi oblíbené akce se uskuteční v hale zimního stadionu za parkem Petra Bezruče.
Železnice v Bohumíně slaví 160 let 1.5.2007

Železnice v Bohumíně slaví 160 let

První vlak z Lipníku nad Bečvou přijel do Bohumína 1. května 1847. Dnes, v úterý 1. května, od tohoto okamžiku uplynulo přesně 160 let. Bohumínská železnice si toto významné výročí připomene hned dvakrát, první část oslav se uskuteční právě dnes.
 - zobrazit celou zprávu 29.4.2007

Gymnázium naplnilo stav, střední škola stále hledá studenty

Přijímací zkoušky naplnily bohumínskému Gymnáziu Františka Živného všechny třídy, které chce škola v září otevřít.
 - zobrazit celou zprávu 29.4.2007

Přespolní běh s bezmála osmdesáti účastníky

Sportovně-rekreační areál v Bohumíně-Skřečoni hostil o minulém víkendu běžce z nejrůznějších částí města i širokého okolí. Postaral se o to již 3. ročník přespolního běhu nazvaného Kros Gliňoč.
Turnaj v petangue vyhrála Padlá garda 29.4.2007

Turnaj v petangue vyhrála Padlá garda

Zhruba osmdesát hráčů se v Bohumíně utkalo v petangovém turnaji. Do finále se probojovala dvě tříčlenná družstva, která se utkala o vítězství. Hráčská štěstěna se tentokrát více přiklonila na stranu týmu s názvem Padlá garda.
Hraniční meandry Odry jsou čistější 28.4.2007

Hraniční meandry Odry jsou čistější

Bohumínské hraniční meandry Odry, které jsou od listopadu loňského roku přírodní památkou, mají za sebou velký jarní úklid. Z břehů řeky Odry zmizelo ve druhé polovině dubna velké množství odpadu.
 - zobrazit celou zprávu 28.4.2007

Mladých zdravotníků z řad školáků ubývá

S neobvyklým problémem se rok od roku stále více potýkají organizátoři městských kol soutěže mladých zdravotníků. Soutěžících je čím dál tím méně. Například v Bohumíně se v letošním roce zúčastnilo klání ve znalosti poskytování první pomoci jen pět družst
 - zobrazit celou zprávu 26.4.2007

Dluhy za hlídací službu radnice odpustila

Bohumínská radnice nebude vymáhat po vystěhovaných romských rodinách z budovy bývalého Hotelového domu dluhy za hlídací službu. Ve svém zpravodajství o tom dnes informoval Český rozhlas Ostrava.
 - zobrazit celou zprávu 26.4.2007

Farnost přišla o varhany

Pracovníci novobohumínské fary Slezské církve evangelické augsburského vyznání už vědí, že nechávat otevřené okno se v dnešní době nevyplácí. Farníci nechali otevřené okno v ekumenickém sálu, což neuniklo pozornosti zatím neznámého pachatele.
 - zobrazit celou zprávu 25.4.2007

Nabízíme byty v bývalém hoteláku, značka: podejte si žádost

Osmdesátimilionová rekonstrukce bývalého Hotelového domu míří zdárně do finále. V objektu jsou v těchto dnech již dokončeny všechny dispoziční úpravy, nyní se pracuje například na rozvodech elektroinstalace, provádějí se vnitřní omítky a zatepluje fasáda.
 - zobrazit celou zprávu 25.4.2007

Bohumín dostane od státu 38 miliónů korun na dotacích

Osmatřicet miliónů korun. O takovou částku se v letošním roce navýší rozpočet Bohumína. Postarají se o to státní dotace, které město použije na své investiční akce.
 - zobrazit celou zprávu 25.4.2007

Spisovatelka Alena Mrázová navštíví své rodné město

Alena Mrázová, úspěšná spisovatelka, která v současné době žije v Praze, navštíví své rodné město. Do Bohumína ji pozvala městská knihovna a Gymnázium Františka Živného.
 - zobrazit celou zprávu 25.4.2007

Kopytov a Čáslav společně vysadí pamětní lípu

Obyvatelé Kopytova, který je součástí bohumínské městské části Šunychl, prožijí v příštím týdnu velkou slávu. V těchto dnech zde vrcholí přípravy na slavnostní výsadbu pamětní lípy, které se zúčastní zástupci středočeské Čáslavi.
 - zobrazit celou zprávu 24.4.2007

Bohumín bojuje proti černým skládkám

Počátkem jara vytáhl Bohumín do boje proti zakladatelům černých skládek. Každý, kdo vyhodí odpad tam, kam nepatří, bude na místě bez pardonu potrestán pokutou. Městští strážníci sankci uplatnili například počátkem dubna.
Krádeže kovového materiálu stále hitem 23.4.2007

Krádeže kovového materiálu stále hitem

Krádeže kovového materiálu jsou u různých bohumínských „chmatáků“ stále hitem číslo jedna. Své o tom vědí městští policisté, kteří v dubnu odhalili hned několik takových případů.
 - zobrazit celou zprávu 20.4.2007

Přijali přes pět tisíc daňových přiznání

Počet podaných daňových přiznání fyzických osob byl v Bohumíně letos vyšší než v předchozím roce. Potvrdila se tak očekávání zdejšího finančního úřadu.
 - zobrazit celou zprávu 20.4.2007

Bohumínská florbalová liga mládeže odstartována

Florbalový klub 1. SC Bohumín 98 včera (čtvrtek 19. dubna) odstartoval Bohumínskou florbalovou ligu mládeže. Její letošní ročník pořadatelé věnovali mladším žákům a elévům. Jednotlivá utkání se budou hrát průběžně až do června.
 - zobrazit celou zprávu 20.4.2007

V parku se našel svazek klíčů

V novobohumínském parku Petra Bezruče se včera (čtvrtek 19. dubna) našly ztracené klíče. Menší svazek barevně označených klíčů ležel na lavičce.
 - zobrazit celou zprávu 20.4.2007

Maryška bude vařit na vlnách Českého rozhlasu Ostrava

Občanské sdružení Maryška bude vařit na vlnách Českého rozhlasu Ostrava. V pravidelném sobotním magazínu Dobrůtky představí recepty, se kterými se členky sdružení účastnily v březnu letošního roku polského festivalu o pečení a vaření nazvaného Wypieki.
 - zobrazit celou zprávu 19.4.2007

Nadace Adra vybrala v Bohumíně 8,5 tisíce korun

Pracovníci bohumínského střediska mezinárodní organizace Adra dnes ráno otevřeli a sečetli kasičky z Velikonoční sbírky. Ukončili tak dvoudenní procházení studentů s kasičkami centrem města i jeho okrajovými částmi.
 - zobrazit celou zprávu 19.4.2007

Z chatky nic neukradl, ale rozebral a zapálil její část

Jednání, nad kterým zůstává rozum stát, se počátkem dubna dopouštěl v Bohumíně-Vrbici dvacetiletý muž. Po vypáčení dřevěné okenice a rozbití skleněné výplně okna vnikl do zahradní chatky.
 - zobrazit celou zprávu 18.4.2007

Bohumínští senioři se dnes odpoledne dozvědí dobrou zprávu, dostanou zázemí pro Senior klub

Ve velké zasedací místnosti bohumínské radnice se dnes odpoledne sejdou senioři, kteří jsou aktivními členy Senior klubu. Na programu se objeví například seznámení s programem klubu pro letošní rok nebo beseda s policisty.
 - zobrazit celou zprávu 18.4.2007

Vypravte se za poznáním norské krásy

Bohumínská městská knihovna dnes (středa 18. dubna) zve všechny přátele poutavého vyprávění do svého přednáškového sálu, kde se od 17 hodin uskuteční beseda s fotografem a horolezcem Petrem „Pepe“ Piechowiczem.
 - zobrazit celou zprávu 17.4.2007

Poplatky za psy do konce dubna

Termín splatnosti místního poplatku za psy se blíží mílovými kroky. Posledním dnem pro úhradu čtyř set korunové částky bude pondělí 30. dubna. Aktuality o tom informovala Jitka Kaniová z finančního odboru bohumínské radnice.
 - zobrazit celou zprávu 17.4.2007

Bohumínskou televizi dnes navštíví školáci ze Solokapru

Studio bohumínské televize, která vysílá pro 12,5 tisíce diváků v centru Nového Bohumína a části Záblatí, dnes odpoledne navštíví zhruba patnáct budoucích novinářů. Jde o školáky z různých měst našeho regionu, kteří se zapojili do projektu Solokapr.
 - zobrazit celou zprávu 17.4.2007

Výsledky víkendového fotbalu

Přinášíme vám výsledky zápasů bohumínských fotbalových klubů, které se odehrály o víkendu 14. a 15. dubna.
 - zobrazit celou zprávu 16.4.2007

Velikonoční sbírka Adry také v Bohumíně

Mezinárodní humanitární organizace Adra zahájí už zítra svou každoroční velikonoční sbírku. Do jejího šestého ročnku, který se uskuteční pod heslem „Pomáhat může každý“, se tradičně zapojí také bohumínská pobočka Adry.
Meandry Odry jsou plné odpadků, proběhne jejich úklid 16.4.2007

Meandry Odry jsou plné odpadků, proběhne jejich úklid

Přírodní památka Hraniční meandry Odry je místy plná odpadků. Úseky řeky Odry „zdobí“ naplavené smetí i odpadky, které sem pohodili lidé v domnění, že si s nimi příroda poradí. Neporadí, a proto se občanské sdružení Hraniční meandry Odry pustí
 - zobrazit celou zprávu 16.4.2007

Den Země oslaví v centru města

Studenti bohumínské střední školy v pátek 20. dubna oslaví mezinárodní Den Země. Ekologický program, ve kterém si přijde na své široká veřejnost, připravil druhý ročník oboru výchovná a humanitární činnost.
V knihovně pasují prvňáčky na čtenáře 13.4.2007

V knihovně pasují prvňáčky na čtenáře

Bohumínská městská knihovna provede ve středu 18. dubna další slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Tentokrát se jimi stanou děti z 1. třídy ze základní školy v městské části Skřečoň.
Starobohumínské poutní místo má vlastní lázeňské oplatky 12.4.2007

Starobohumínské poutní místo má vlastní lázeňské oplatky

Kostel Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně, který je zařazen na ústředním seznamu poutních míst, má od dubna své vlastní originální lázeňské oplatky.
Do letního kina od poloviny května 12.4.2007

Do letního kina od poloviny května

Přátelé filmového plátna a milovníci romantiky se mají v Bohumíně opět na co těšit. Po zimní přestávce zde znovu ožije letní kino v parku Petra Bezruče, stane se tak přesně za měsíc.
V pátek třináctého na návštěvu k hasičům 12.4.2007

V pátek třináctého na návštěvu k hasičům

Česká asociace hasičských důstojníků připravuje na zítřek, pátek 13. dubna, tradiční Den požární bezpečnosti. Po celé republice budou moci občané nahlédnout do zázemí požárních zbrojnic.
 - zobrazit celou zprávu 11.4.2007

Radnice si pronajala parčík, Skřečoň dostane dětský koutek

Obyvatelé Skřečoně, kteří léta volali po výstavbě dětského koutku v této městské části Bohumína, se v letošním roce dočkají splnění svého přání. Radnice se dohodla s TJ Sokol Skřečoň na pronájmu parčíku v sousedství skřečoňské základní školy.
Sběrný dvůr na jaře a v létě déle 11.4.2007

Sběrný dvůr na jaře a v létě déle

Staré sedačky, ledničky, elektrospotřebiče, ale i omezené množství stavební suti a další věci běžné spotřeby mohou už déle než půl roku odevzdávat občané Bohumína ve sběrném dvoře.
 - zobrazit celou zprávu 11.4.2007

Jaro v KAR do Bohumína letos nezavítalo

Tradiční lidová umění, velikonoční zvyky nebo stánky plné dobrot a netradičních výrobků. Nejen to nabízel v Bohumíně rok co rok tradiční velikonoční jarmark nazvaný Jaro v KAR. Letos ale jakoby se po něm slehla zem.
Zastupitelé dnes vyberou vlajku Bohumína 11.4.2007

Zastupitelé dnes vyberou vlajku Bohumína

Bohumínské zastupitele čeká dnes odpoledne nelehké rozhodování. Na svém zasedání budou vybírat vítěznou variantu oficiální vlajky města. Jako poradní orgán si přitom již dříve vybrali občany města, kteří se k pěti návrhům vlajek vyjadřovali v anketách.
Chtěl si odnést vrtačku z mediálně známého hotelového domu 6.4.2007

Chtěl si odnést vrtačku z mediálně známého hotelového domu

Mediálně známý bývalý Hotelový dům v Novém Bohumíně, který se v současné době opravuje na dům s byty první kategorie, je stále v kurzu. Některé občany totiž při pohled na budovu svědí ruce, což potvrzuje zásah strážníků městské policie na přelomu března a
Když velikonoční pomlázka, tak několikametrová 6.4.2007

Když velikonoční pomlázka, tak několikametrová

Pletení malých pomlázek, karabáčů nebo chcete-li tatarů je pro Edwarda Cieslara ze Skřečoně velice snadné. Není se čemu divit, protože pletení vrbového proutí zvládá už plných čtyřicet let.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

Bohumínští florbalisté se střetnou s Prostějovem a Hrabovou

Bohumínské florbalisty čekají o víkendu další zápasy v rámci 2. celostátní ligy. Družstvo mužů se v sobotu 7. dubna vydá do Prostějova, kde se od 10 hodin střetne s domácím FBC Playmakers Prostějov.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

Sobotu věnují humanitární organizaci Adra

V Bohumíně se o víkendu představí celosvětová humanitární organizace Adra. Den pro Adru, jak se komponovaný program nazývá, organizace připravila na sobotu 7. dubna.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

O víkendu za florbalem

Sportovní centrum na Nerudově ulici se o víkendu promění ve florbalovou halu. V sobotu (7.dubna) se zde od 14 hodin utkají tří až čtyřčlenná družstva v druhém, tentokrát dubnovém vydání amatérského turnaje ve floorbalu.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

Bohumínští sepisují petici proti videoterminálům

Bohumín žije v těchto dnech peticí proti povolování videoterminálů. Podpisové archy občané najdou na nejrůznějších místech ve městě, protože k organizaci petice se připojila drtivá část tamních sportovních a kulturních subjektů.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

Za vážnou hudbou do základní umělecké školy

Bohumínská základní umělecká škola v dubnu v uvozovkách hraje do noty všem milovníkům vážné hudby. Současně přitom dává velký prostor mladým talentovaným hudebníkům, kteří tak mohou bohumínské posluchače přesvědčit o svých kvalitách.
 - zobrazit celou zprávu 31.3.2007

Vznikne téměř stovka parkovacích míst

Problém se stále narůstajícím počtem automobilů a nedostatkem parkovacích stání pomohou v Bohumíně už koncem letošního roku vyřešit nová parkovací místa. Ve dvou lokalitách v centru města by jich měla vyrůst téměř stovka.
 - zobrazit celou zprávu 30.3.2007

Zdevastovali vagón a způsobili škodu za více než 100 tisíc korun

Bohumínští policisté pátrají po neznámém pachateli nebo pachatelích, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Pozornost mužů zákona se soustředila na bohumínskou železniční stanici.
Za retrospektivou do Salónu Maryška 29.3.2007

Za retrospektivou do Salónu Maryška

Výstavní prostory bohumínského Salónu Maryška budou od posledního březnového pátku hostit výstavu obrazů, fotografií a koláží s názvem Moje první retrospektiva.
 - zobrazit celou zprávu 29.3.2007

Videoarchiv bude bojovat v celostátním kole Zlatého erbu

Bohumínská radnice se v letošním roce opět zapojila do soutěže Zlatý erb o nejlepší internetovou stránku a elektronickou službu. V regionálním kole se ucházely o přízeň poroty nové internetové stránky Bohumína a zvlášť také videoarchiv města.
Druhý ročník Běhu do schodů Penzionu ve věži 29.3.2007

Druhý ročník Běhu do schodů Penzionu ve věži

Zájemci z řad široké veřejnosti si budou moci zítra dopoledne v Novém Bohumíně vyzkoušet běh do 187 schodů tamního Penzionu ve věži.
Zvláštní ocenění pro bohumínskou Maryšku 26.3.2007

Zvláštní ocenění pro bohumínskou Maryšku

Bohumínská Maryška si přivezla ocenění z festivalu o jídle a velikonočních zvycích nazvaného Wypieki. Porota ocenila nápaditost jejich členů a udělila Maryšce zvláštní ocenění za výjimečné pojetí Velikonoc.
 - zobrazit celou zprávu 26.3.2007

Plánovaně se zvedne voda v potocích

Obyvatelé Bohumína by se měli počátkem dubna připravit na zvýšenou hladinu potoků, které se na území města nacházejí. Informovaly o tom Severomoravské vodovody a kanalizace.
 - zobrazit celou zprávu 22.3.2007

Večer s neznámou kráskou ho přišel na tisíce korun

Namísto příjemného večera jen počítání ztráty. Takový večer prožil v Novém Bohumíně padesátiletý muž, kterého v kavárně na náměstí T. G. Masaryka okradla neznámá žena o platební kartu.
Přihlášky na letní příměstský tábor už teď 22.3.2007

Přihlášky na letní příměstský tábor už teď

Školáci, kteří zůstanou o letních prázdninách v Bohumíně, se nemusí ve městě nudit. Slibuje to bohumínský dům dětí a mládeže, který v červenci a srpnu uspořádá dva turnusy příměstského tábora.
Ledová plocha stadionu se rozpustí počátkem dubna 21.3.2007

Ledová plocha stadionu se rozpustí počátkem dubna

Městská společnost Bospor, která provozuje bohumínské aquacentrum nebo zimní stadion, zveřejnila poslední termín letošního bruslení. Ledovou plochu si bude moci veřejnost naposledy užít v sobotu 31. března.
 - zobrazit celou zprávu 21.3.2007

Pojízdná sběrna opět vyjede

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu opět vyrazí za několik málo dnů do ulic Bohumína. Další z pravidelných svozů je naplánován na sobotu 31. března, kdy vyjede na všech osmnáct stanovišť.
Těžký sníh vyvrátil strom 20.3.2007

Těžký sníh vyvrátil strom

Nečeká sněhová peřina, která dnes ráno pokryla také Bohumín, přidělala vrásky na čele nejen řidičům. V Novém Bohumíně u parku Petra Bezruče se pod tíhou mokrého stromu vyvrátil několikametrový strom.
Příval sněhu způsobil dopravní nehody 20.3.2007

Příval sněhu způsobil dopravní nehody

Návrat zimy se dnes ráno postaral v bohumínských městských částech o dvě dopravní nehody. Na mostě ve Skřečoni uvízlo osobní auto značky Felicia, které sjelo z krajnice a zastavilo se až o svodidla.
 - zobrazit celou zprávu 20.3.2007

Dopravní situace v Bohumíně, úterý 20. března v 7.00 hodin

Doprava v Bohumíně je klidná, zatím bez komplikací. Na místních komunikacích leží rozbředlý sníh, vzhledem k počasí jsou vozovky sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Hlášeny jsou dvě dopravní nehody.
Strážníci si došlápnou za zakladatele černých skládek 19.3.2007

Strážníci si došlápnou za zakladatele černých skládek

Bohumínští městští strážníci řešili také v březnu několik případů založení černých skládek. Podle ředitele Městské policie v Bohumíně Karla Vacha se dá očekávat, že s příchodem jarních měsíců takových nešvarů přibude.
 - zobrazit celou zprávu 16.3.2007

Ve vybíjené je jedničkou Masarykova základní škola

Žákyně Masarykovy základní školy jsou ve vybíjené jedničkami. Povrdila to nedávná městská kola mladších i starších žákyň, která uspořádal bohumínský dům dětí a mládeže.
Bohumínská Maryška vyrazí na polský festival Wypieki 16.3.2007

Bohumínská Maryška vyrazí na polský festival Wypieki

Bohumínské občanské sdružení Maryška čeká cesta na polský festival o jídle nazvaný Wypieki, který si klade za cíl připomenout starodávné receptury slezské velikonoční kuchyně.
Televize informuje o stavu ovzduší 16.3.2007

Televize informuje o stavu ovzduší

Obyvatelé centra Nového Bohumína a části Záblatí, kteří mají možnost přijímat kabelovou televizi a sledují vysílání Televizního informačního kanálu, se mohou ve všední dny dozvědět čerstvé informace o stavu ovzduší.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Téměř jedna třetina rozpočtu půjde do investic

V polovině března zasedala v Bohumíně komise pro komplexní rozbory hospodaření města, která mimo jiné projednávala návrh úpravy rozpočtu Bohumína pro letošní rok. Podle něj by došlo k navýšení rozpočtu o dalších téměř 60 miliónů korun.
Dívka roku je Zuzana Krupová ze základní školy Čs. Armády 15.3.2007

Dívka roku je Zuzana Krupová ze základní školy Čs. Armády

Bohumín má svou Dívku roku 2007. V základním kole soutěže, které uspořádal dům dětí a mládeže, zvítězila čtrnáctiletá Zuzana Krupová ze základní školy na ulici Československé armády. Titul vicemiss Dívky roku vybojovala Petra Grabková.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Senioři se možná dočkají své klubovny

Bohumínští senioři se možná dočkají vlastního zázemí pro Senior klub, ve kterém jsou mnozí z nich aktivními členy. Sociální komise, která je poradním orgánem města, tento podnět řešila na svém posledním zasedání.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Strážníci informují řidiče o časově omezeném parkování

Až do konce března platí v centru Nového Bohumína amnestie pro řidiče, kteří si na vymezených místech zapomenou umístit za čelní sklo svého vozu časový kotouč. Řidiči ho musí mít, pokud chtějí zaparkovat na čtyřech místech v centru města.
Fitipaldi a popletená řadící páka 13.3.2007

Fitipaldi a popletená řadící páka

Oči pro pláč zůstaly pracovníkům odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice, kteří nechali v loňském roce za více než 230 tisíc korun opravit Pomník padlým v 1. a 2. světové válce ve Starém Bohumíně.
Knihovna opět v plném provozu a bez omezení 12.3.2007

Knihovna opět v plném provozu a bez omezení

Městská knihovna v Bohumíně dnes obnovila svůj provoz v plném rozsahu. O zrušení omezení, která si vyžádala nemoc hned několika pracovníků tohoto zařízení, informovala Aktuality ředitelka knihovny Jana Leparová.
Neokolkovaný alkohol přes hranice neprošel 9.3.2007

Neokolkovaný alkohol přes hranice neprošel

Pokusy převážet neokolkovaný alkohol přes hranice neustávají, právě naopak. Čtyřiadvacet litrů alkoholu bez kolku se pokusil převést přes hraniční přechod ve Starém Bohumíně například cizinec, který se vracel domů do Polska.
 - zobrazit celou zprávu 9.3.2007

Kabelová televize v Bohumíně podraží

Občané Bohumína, kteří mohou sledovat vysílání kabelové televize v centru Nového Bohumína a části Záblatí si za tuto službu od dubna připlatí. Společnost FCA, která kabelovou televizi provozuje, oznámila zdražení svých služeb.
 - zobrazit celou zprávu 9.3.2007

1. kolo ligy juniorů ve vzpírání ovládl Bohumín

Vítězem prvního kola 1. ligy juniorů ve vzpírání se stali siláci z Bohumína. Rozhodlo o tom klání, které proběhlo počátkem března v Bohumíně.
Omezení v městské knihovně prodloužena 8.3.2007

Omezení v městské knihovně prodloužena

Centrální pracoviště městské knihovny v Bohumíně nadále čelí vysokému počtu nemocných pracovníků ve svých řadách. Omezení provozu, která se týkají dvou pracovišť, proto byla o týden prodloužena.
Hledá se nový ředitel, značka: pro kulturu v Bohumíně 8.3.2007

Hledá se nový ředitel, značka: pro kulturu v Bohumíně

Bohumínská radnice se pustila do hledání nového ředitele Kulturní agentury Radost, která je příspěvkovou organizací města. Dosavadní ředitelka agentury Zdenka Mertová odchází z čela této organizace na vlastní žádost.
 - zobrazit celou zprávu 8.3.2007

Nejobsáhlejší kronika posledních let

Kronikář Bohumína Zdeněk Veselý dopsal kroniku města za rok 2006. Ručně psaný svazek předal zástupcům radnice na počátku prvního březnového týdne. Kronika má více než dvě stě stran.
 - zobrazit celou zprávu 7.3.2007

Mistrovství v požárním sportu poprvé s účastí Kopytova

Mladí hasiči z Kopytova se poprvé ve své historii zúčastnili Mistrovství České republiky v požárním sportu mladých dobrovolných hasičů. Do zápolení, které proběhlo v Havířově, sbor vyslal družstvo starších i mladších žáků.
Beseda se spisovatelkou Irenou Fuchsovou 6.3.2007

Beseda se spisovatelkou Irenou Fuchsovou

Městská knihovna už zítra opráší slogan Březen - Měsíc knihy. K propagaci četby a knih má přispět beseda s kolínskou spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad