Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Pestrá činnost bohumínského Senior klubu 12.11.2007

Pestrá činnost bohumínského Senior klubu

Jste senior? Máte rádi společnost? Nebaví vás sedět doma? Na tyto otázky mají v Bohumíně zřetelnou odpověď - zajděte si do Senior klubu. Volnočasový spolek, který působí při sociálním odboru bohumínské radnice a centru sociálních služeb.
Základní škola na třídě E. Beneše oslaví 95 let 12.11.2007

Základní škola na třídě E. Beneše oslaví 95 let

Co do počtu žáků třetí největší základní škola v Bohumíně oslaví kulaté 95. narozeniny. Jde o základní školu na třídě Dr. Edvarda Beneše, která se v těchto dnech pilně připravuje na týden trvající oslavy.
Hřbitovní kaplička bude sloužit svému účelu 11.11.2007

Hřbitovní kaplička bude sloužit svému účelu

Hřbitovní filiální kaple Všech svatých ve Starém Bohumíně bude po letech opět sloužit svému účelu. Její vlastník, kterým je město, se na tom dohodl s Římskokatolickou farností ve Starém Bohumíně. V kapličce se budou v případě zájmu opět konat smuteční obř
Při požáru bytu zemřel osmdesátiletý muž 10.11.2007

Při požáru bytu zemřel osmdesátiletý muž

Tragicky dopadl dnešní požár bytu ve 3. podlaží bytového domu na Štefánikově ulici v Novém Bohumíně. Zplodinami se při něm udusil osmdesátiletý muž.
Nová voliéra bude příští rok na jaře 10.11.2007

Nová voliéra bude příští rok na jaře

Nová voliéra pro okrasné ptactvo, která je ojedinělým zpestřením bohumínského parku Petra Bezruče, vznikne pravděpodobně na jaře. Informaci potvrdil Aktualitám starosta Bohumína Petr Vícha.
Obytné domy v novém kabátu 10.11.2007

Obytné domy v novém kabátu

Hned sedm městských domů najednou má od letošního podzimu nový kabát. Nachází se v městské části Záblatí v Budovatelské ulici a jejich obnova přišla pokladnu Bohumína na 10 milionů korun.
Kabelová televize se omluvila za výpadek 8.11.2007

Kabelová televize se omluvila za výpadek

Počátkem uplynulého týdne se uživatelé kabelové televize v Novém Bohumíně a části Záblatí ocitli bez signálu kabelové televize. Výpadek postihl přes 4500 domácností.
Vydrželi tři hodiny aerobicu 7.11.2007

Vydrželi tři hodiny aerobicu

Neuvěřitelnou dávku výdrže prokázali účastníci druhého ročníku listopadového maratónu v aerobicu. Tempo rytmických pohybů vydrželi plné tři hodiny. Neobvyklou sportovní akci připravilo občanské sdružení Aerobic club Bohumín.
Krajina v nás a kolem nás Barbory Pejškové 7.11.2007

Krajina v nás a kolem nás Barbory Pejškové

Bohumínská rodačka Barbora Pejšková-Paloncová doslova ovládla výstavní prostory v tomto městě. Své obrazy a fotografie zde vystavuje hned na dvou místech. Stalo se tak díky spolupráci občanského sdružení Maryška a knihovny K3.
Zastupitelé projednají druhou verzi rozpočtu 7.11.2007

Zastupitelé projednají druhou verzi rozpočtu

Třiadvacet zastupitelů města Bohumína zamíří příští středu (14. listopadu) do velké zasedací místnosti městského úřadu. Svolal je sem starosta města. Od třinácti hodin mají zastupitelé na programu v pořadí sedmé zasedání v aktuálním volebním období.
Před radnicí opět kvetou sakury 5.11.2007

Před radnicí opět kvetou sakury

Před radnicí v Novém Bohumíně opět kvetou sakury. Vykvetly už před měsícem a teď, počátkem listopadu nabraly na květu. Opravdu se příroda zbláznila? Vše je jinak, uklidňují odborníci.
Nové parkoviště na Tovární ulici 5.11.2007

Nové parkoviště na Tovární ulici

Na sídlišti na ulici Tovární vyrostla bezmála padesátka nových parkovacích stání. Projekt za 1,7 milionu korun má ulehčit tamní dopravní situaci a vyřešit nedostatek ploch pro parkování. Ve skutečnosti jde o dvě nedaleko od sebe umístěná parkoviště.
 - zobrazit celou zprávu 5.11.2007

Vzal cigarety, kávu a alkohol - otevře si obchod?

Regály v jednom z obchodů v Bohumíně-Záblatí jsou po uplynulém víkendu prázdnější. Nepostarali se o to kupující, kteří by prodejnu vzali nákupním útokem, ale nezvaní zloději.
Bohumínští basketbalisté porazili Třinec 3.11.2007

Bohumínští basketbalisté porazili Třinec

Bohumínští basketbalisté pokračují v úspěšném tažení letošním ročníkem okresního přeboru. V jeho čtvrtém kole se utkali s Třincem, nad kterým s převahou zvítězili.
Benešova ZŠ dostane nový školní dvůr 3.11.2007

Benešova ZŠ dostane nový školní dvůr

Dvůr Benešovy základní školy se v těchto dnech mění k nepoznání. Radnice tam s pomocí dotace ze státního rozpočtu provádí rekonstrukci, která změní doposud nevyužívaný prostor v multifunkční místo pro odpočinek.
Obnovili hrobku bývalého starosty 3.11.2007

Obnovili hrobku bývalého starosty

Chátrání hrobky bývalého starosty Karla France Johanna Otta je konec. Místo posledního odpočinku v minulosti prvního muže dnešního Starého Bohumína obnovili členové občanského sdružení Přátel bohumínské historie.
Bohumínští hasiči na netradičním lovu 2.11.2007

Bohumínští hasiči na netradičním lovu

Bohumínští profesionální hasiči zasahovali dnes dopoledne (pátek 2. listopadu) u netradičního případu, za kterým se museli vydat do sousedního Rychvaldu. Tamní rybáři se rozhodli, že postupně vypustí svých osm rybníků. Našli při tom dvě utopená auta.
Ojedinělé divadlo zavítá do bohumínské Maryšky 2.11.2007

Ojedinělé divadlo zavítá do bohumínské Maryšky

Divadlo, to není jen velká výpravná scéna a desítky herců. Divadlo se dá hrát také v podání jednoho jediného herce. Pokud nevěříte, přijďte se v pátek 23. listopadu podívat do bohumínského Salónu Maryška.
Děti navštěvují knihovnu a skládají obrázky 1.11.2007

Děti navštěvují knihovnu a skládají obrázky

Knihovna K3 Bohumín láká netradiční formou do svých řad nové malé čtenáře. Pro děti z prvních tříd připravila soutěž, která školáky seznámí s knihou i jejím významem. Úkolem prvňáčků je přijít během školního roku minimálně osmkrát do knihovny.
Dokument Zločin jménem Katyň v Maryšce 1.11.2007

Dokument Zločin jménem Katyň v Maryšce

Multikulturní Salón Maryška v listopadu potěší milovníky kvalitních dokumentů. Prostřednictvím tématického večera se v Bohumíně ohlédnou za Mezinárodním filmovým festivalem Academia Film Olomouc.
Nová kamera městské policie 1.11.2007

Nová kamera městské policie

Kamerový systém bohumínských městských strážníků má nový přírůstek. Policisté před několika dny uvedli do provozu novou kameru, která sleduje další část Nového Bohumína.
V pondělí začnou Hovory o městě 1.11.2007

V pondělí začnou Hovory o městě

V pondělí (5. listopadu) odstartuje bohumínská radnice další ročník pravidelných setkávání s žáky bohumínských škol. Prvními, které na radnici uvítá osobně starosta Bohumína a senátor Petr Vícha, budou žáci Benešovy základní školy.
Obnažoval se a onanoval, teď po něm jde policie 30.10.2007

Obnažoval se a onanoval, teď po něm jde policie

Bohumínští policisté se obrátili na veřejnost při pátrání po zvrhlíkovi, který se v neděli 14. října na veřejně přístupném místě obnažoval a onanoval před mladistvou G. H. Doposud neznámému mladíkovi hrozí obvinění z trestného činu výtržnictví.
Odstávky elektrické energie v Novém Bohumíně 29.10.2007

Odstávky elektrické energie v Novém Bohumíně

Lidé v Novém Bohumíně se musejí v následujících dnech připravit na dočasná odpojení od elektrické energie. Energetici budou obnovovat část sítě nízkého napětí.
Nový cyklus v Maryšce nabízí jógu na židlích 28.10.2007

Nový cyklus v Maryšce nabízí jógu na židlích

Maryška nabízí od října svým návštěvníkům nový cyklus nejen pro seniory. V jeho Salónu na náměstí T. G. Masaryka mohou pod vedením zkušené cvičitelky jógy a zdravotní tělovýchovy Anny Balcárkové cvičit jógu na židlích.
Mistrovství ČR juniorů ve scrabble poprvé u nás 27.10.2007

Mistrovství ČR juniorů ve scrabble poprvé u nás

Bohumín má na svém kontě další premiéru. Vůbec poprvé ve své historii hostil Mistrovství České republiky juniorů ve scrabble. Nejprestižnější republikové klání ve hře se slovy absolvovala dvacítka hráčů ve věku do 15 let.
Hledají nové hráče stolního tenisu 27.10.2007

Hledají nové hráče stolního tenisu

Bohumínští stolní tenisté hledají do svých řad posily pro žákovskou základnu. Pátrání po nových talentech proběhne náborovým turnajem, který se uskuteční v pátek 2. listopadu v herně oddílu stolního tenisu.
 - zobrazit celou zprávu 27.10.2007

Pro 1500 korun přepadli prodejnu s pistolí v ruce

Obsluha prodejny smíšeného zboží na ulici Svatopluka Čecha se stala obětí přepadení, které se odehrálo ve středu 24. října kolem páté hodiny ráno.
 - zobrazit celou zprávu 22.10.2007

V mateřince na ulici Tovární řádil poberta

Mateřskou školu v Záblatí na ulici Tovární si vyhlédl koncem minulého týdne nezvaný návštěvník. Ten sem nepřišel kvůli dětem, ale pro peníze. Neznámý poberta, po kterém pátrá policie, způsobil škodu za 19 tisíc korun.
Severní Moravu zasáhne silný vítr 22.10.2007

Severní Moravu zasáhne silný vítr

Meteorologové dnes vydali upozornění, ve kterém varují před silným větrem, který může v pondělí a v úterý (22. a 23. 10.) dosáhnout rychlosti až 108 kilometrů v hodině, což odpovídá síle vichřice.
Do Bohumína dolétly čtyři ceny z Kafky 22.10.2007

Do Bohumína dolétly čtyři ceny z Kafky

V Kopřivnici o víkendu vyvrcholil jedenáctý ročník mezinárodního festivalu regionálních televizí Kafka. Mezi osmadvaceti přihlášenýmai studii z České a Slovenské republiky měl své zastoupení také Bohumín.
O podzimních prázdninách do aquacentra 20.10.2007

O podzimních prázdninách do aquacentra

Ve čtvrtek 25. a v pátek 26. října se školáci mohou těšit na dva dny podzimních prázdnin. Městská společnost Bospor, která provozuje mimo jiné aquacentrum, se jim rozhodla vyjít vstříc.
Bohumín bude spolupracovat s Gorzycemi 20.10.2007

Bohumín bude spolupracovat s Gorzycemi

Dvě města, která od sebe odděluje řeka Olše, budou spolupracovat. Dohodli se na tom zástupci českého Bohumína a polských Gorzyc, kteří podepsali dohodu o přeshraniční spolupráci.
Pojízdná sběrna vyjede letos naposledy 18.10.2007

Pojízdná sběrna vyjede letos naposledy

Letos naposledy vyjede už za několik málo dnů do bohumínských ulic pojízdná sběrna nebezpečného odpadu a elektrozařízení. Na všech svých osmnácti stanovištích postupně zastaví v sobotu 3. listopadu.
Sobota ve znamení maratónu v indoor cyclingu 17.10.2007

Sobota ve znamení maratónu v indoor cyclingu

Bohumínské sportovní centrum na Nerudově ulici ožije v sobotu 20. října indoor cyclingem na plné čáře. Občanské sdružení Aerobic club Bohumín tady dopoledne pořádá několikahodinový maratón jízdy na stacionárních kolech.
Hotelák už dlouho prázdný nebude 17.10.2007

Hotelák už dlouho prázdný nebude

Bývalý Hotelový dům, který město nechalo za 83 miliónů korun zrekonstruovat na moderní dům s 86 byty první kategorie, už dlouho prázdný nebude. Budoucí nájemníci si začnou od příštího týdne domlouvat termíny stěhování.
 - zobrazit celou zprávu 17.10.2007

Krteček se zabydlí v kině

Ojedinělou interaktivní výstavu bude na přelomu října a listopadu hostit bohumínské kino K3 Bohumín. Na své si přijdou především nejmenší děti ve věku od 3 do 9 let. Ve vestibulu kina je potěší známý krteček se svými kamarády.
 - zobrazit celou zprávu 14.10.2007

Tragická nehoda: Skřečoň zahalila smutek

Skřečoň se po včerejším večeru zahalila do smutku. Krátce po dvacáté hodině se tam šestnáctiletá dívka střetla s osobním automobilem. Ke kolizi došlo na křižovatce ulic Úvozní a Polní. Na místo musely dorazit dvě posádky záchranné služby.
 - zobrazit celou zprávu 14.10.2007

Tragická dopravní nehoda ve Skřečoni

Osobní automobil srazil včera na Karvinsku chodce, který zraněním na místě podlehl. Nehoda se stala před 22. hodinou v Bohumíně-Skřečoni na hlavním tahu směrem na Karvinou.
Kaplička je stoletá dáma 13.10.2007

Kaplička je stoletá dáma

Obyvatelé městské části Šunychl v říjnu slaví. Tamní kaplička Jména Panny Marie má kulaté sté narozeniny, které si šunychelští připomněli mší svatou. Kapličku navrhl architekt Anton Schiebel z Hrušova.
 - zobrazit celou zprávu 12.10.2007

Druhá nehoda s protržením nádrže kanálovou vpustí

Hasiči a policisté dnes zasahovali v Bohumíně-Pudlově na Jeremenkově ulici. Z nádrže tahače s návěsem tam uniklo na vozovku zhruba 150 litrů nafty. Tahač vyjížděl z boční ulice na ulici Jeremenkova.
 - zobrazit celou zprávu 12.10.2007

Jablečný mošt alá jdeme na zlodějku

Možná patří k milovníkům jablečného moštu, avšak pro sběr suroviny pro svou pochutinu si nevybral správnou variantu. Asi takto by se dal shrnout zásah strážníků bohumínské městské policie, kteří zasahovali u krádeže jablek na ulici Petra Cingra.
Bohumín má aktualizovanou mapu 12.10.2007

Bohumín má aktualizovanou mapu

Více než stovku aktualizovaných údajů obsahuje nová mapa Bohumína, kterou vydala tamní radnice v polovině října v nákladu tří tisíc kusů. Mapa je k dostání na informačním centru městského úřadu za 15 korun.
 - zobrazit celou zprávu 12.10.2007

Bohumínský hudební týden se blíží

Bohumínští přátelé kultury se mohou těšit na opravdovou hudební lahůdku, kterou pro ně na poslední říjnový týden připravuje městská organizace K3. Projekt nese název Bohumínský hudební týden, který začne v pondělí 22. října.
V Maryšce září naše malá sluníčka 11.10.2007

V Maryšce září naše malá sluníčka

Čtyři desítky černobílých fotografií pořízených v mateřské škole ve Starém Bohumíně jsou až do konce října k vidění v novobohumínském Salónu Maryška. Kolekci snímků tam vystavuje bohumínská fotografka Iveta Mutinová.
Dům dětí a mládeže má 35 let 11.10.2007

Dům dětí a mládeže má 35 let

Bohumínský dům dětí a mládeže, který zřizuje město, letos slaví 35. výročí svého založení. U příležitosti tohoto jubilea se zařízení podrobně představí veřejnosti. Stane se tak prostřednictvím Týdne otevřených dveří.
Houbaři mají žně, praváky rostou i v centru města 10.10.2007

Houbaři mají žně, praváky rostou i v centru města

Houbaři zažívají v těchto dnech doslova žně. Nadúroda se projevuje i na neobvyklých místech, což po včerejšku vědí také přímo v centru Nového Bohumína. Pár desítek metrů od tamní radnice překvapivě vyrostlo několik velkých hřibů.
Spejbl a Hurvínek vyprodali bohumínské kino 10.10.2007

Spejbl a Hurvínek vyprodali bohumínské kino

Populární dřevěné postavičky Spejbl a Hurvínek společně se svými kamarády Máničkou a paní Kateřinou vyprodali o víkendu sál bohumínského kina. Aktualitám to potvrdila příspěvková organizace K3.
Bohumín dnes odpoledne patří běžcům 10.10.2007

Bohumín dnes odpoledne patří běžcům

Bohumín dnes odpoledne a v podvečer bude patřit běžcům. Na atletickém ovále při Základní škole ČSA se od 16 hodin uskuteční již čtvrtý ročník Velké ceny Bohumína.
Další krok k získání vlajky města 10.10.2007

Další krok k získání vlajky města

Bohumínští jsou zase o krok dál k tomu, aby jejich město získalo svou vlastní oficiální vlajku. Její podobu vybrali občané v anketě, kterou radnice vyhlásila na svých internetových stránkách. V dubnu vítěznou variantu odsouhlasili zastupitelé města.
Pokusí se dát starostovi šach mat 9.10.2007

Pokusí se dát starostovi šach mat

Už podvanácté v historii se starosta města Bohumína a senátor Petr Vícha utká se studenty bohumínského Gymnázia Františka Živného v šachové simultánce. Šachovnice ožijí hrou v úterý 16. října v budově gymnázia od 12.30 hodin.
Nejlepší umístění v historii atletického klubu 9.10.2007

Nejlepší umístění v historii atletického klubu

Bohumínští atleti stoupají vzhůru. Potvrdily to výsledky, kterých dosáhli na Mistrovství České republiky družstev starších žáků. V Liberci skončila sedmnáctičlenná bohumínská výprava na pátém místě.
 - zobrazit celou zprávu 8.10.2007

Přepadl hernu se střelnou zbraní v ruce

Na pátek 5. října pravděpodobně do konce života nezapomene obsluha herny na ulici 9. května v Novém Bohumíně. Dopoledne ji přepadl maskovaný muž, který na ženu mířil střelnou zbraň.
Archeologický průzkum ve Starém Bohumíně 8.10.2007

Archeologický průzkum ve Starém Bohumíně

Pravděpodobně v příštím roce se město pustí do výstavby prvního ze tří domů, které mají vyrůst přímo v centru Starého Bohumína. Takzvané dostavbě části starobohumínského náměstí ale předchází archeologický průzkum, který už běží naplno.
Dříve narození soutěžili v Seniorských hrách 7.10.2007

Dříve narození soutěžili v Seniorských hrách

Sedm disciplín, ve kterých se objevilo například navlékání korálků, hod šipkami na terč nebo poznávání koření podle jeho vůně, položilo v Bohumíně základ nové tradici. Úkoly byly součástí historicky prvního ročníku Seniorských her.
Vzniká nový vodní prvek pro náměstí 6.10.2007

Vzniká nový vodní prvek pro náměstí

Nový vodní prvek pro náměstí T. G. Masaryka bude už za pár týdnů kompletní. Ve své dílně na něm v těchto dnech intenzivně pracuje ve své havířovské dílně akademický sochař Václav Fridrich.
Vzpomínkovým koncertem se ohlédli do minulosti 5.10.2007

Vzpomínkovým koncertem se ohlédli do minulosti

Občanské sdružení Přátel bohumínské historie, které působí ve Starém Bohumíně, připravilo pro tamní občany a jejich hosty hudební překvapení. U příležitosti 40. výročí úmrtí varhaníka a skladatele Jana Očenáška uspořádalo vzpomínkový koncert.
Železnice slavila, přišly tisíce lidí 2.10.2007

Železnice slavila, přišly tisíce lidí

Bohumínská železnice o víkendu slavila společně s ostravskou dráhou 160. výročí. Narozeninový program přilákal tisíce lidí. Aktualitám to potvrdili zástupci Uzlové železniční stanice Bohumín.
Zdemolují nebytovou část známého Hoteláku 2.10.2007

Zdemolují nebytovou část známého Hoteláku

Je rozhodnuto. Zastupitelé Bohumína na svém posledním zasedání dali zelenou demolici nebytové části mediálně známého hotelového domu. Poslední měsíce existence tak zbývají asijské tržnici, která má tamní nebytové prostory doposud od města v pronájmu.
Amnestie pro zapomětlivé čtenáře 2.10.2007

Amnestie pro zapomětlivé čtenáře

Pozorní a pravidelní návštěvníci knihoven vědí, že v tomto týdnu běží naplno celostátní akce Týden knihoven. Jde už o její 11. ročník, který ani letos nepostrádá takzvanou amnestii pro zapomětlivé čtenáře.
Roční registrace v knihovně mírně podraží 2.10.2007

Roční registrace v knihovně mírně podraží

Poplatek za roční registraci, která návštěvníkům knihovny umožňuje půjčovat si knihy a časopisy, od ledna příštího roku podraží. Oznámila to městská organizace K3, pod kterou od července spadá i městská knihovna.
Týden knihoven bude plný čtení 1.10.2007

Týden knihoven bude plný čtení

Bohumínská knihovna agentury K3 se tradičně připojí v prvním říjnovém týdnu k již 11. ročníku celostátního projektu Týden knihoven. Pomyslnou vlajkovou lodí tohoto projektu bude konkrétně v Bohumíně veřejné čtení pohádek.
Vyjedou poprvé na led v nové sezóně 28.9.2007

Vyjedou poprvé na led v nové sezóně

Poprvé v nové sezóně vyjedou dnes odpoledne (pátek 28. září) na led bohumínští hokejisté. Zimní stadion tak zhruba po půl roční přestávce znovu ožije hrou na ledové ploše.
Seniory čeká imatrikulace 27.9.2007

Seniory čeká imatrikulace

Jen necelý týden zbývá do okamžiku, kdy se v Bohumíně oficiálně otevře vůbec první Univerzita třetího věku. Slavnostní imatrikulace čeká na čtyříctku studentů z řad bohumínských seniorů už ve středu 3. října.
Aktualizují databázi firem a organizací 27.9.2007

Aktualizují databázi firem a organizací

Pokud nevíte, jaká je v Bohumíně otevírací doba například v bance, na poště, na úřadě nebo v některém z obchodů, pak není nic snazšího než si potřebné údaje vyhledat na internetových stránkách města www.mesto-bohumin.
 - zobrazit celou zprávu 26.9.2007

Navštívil restauraci, nikdo ho ale nezval

Jedna z restaurací v Bohumíně-Skřečoni má za sebou krušné chvilky. V noci na úterý neznámý pachatel násilím vnikl do objektu a z restaurace odcizil hotovost a věci v celkové hodnotě 45 tisíc korun.
Starobohumínské turistické suvenýry 25.9.2007

Starobohumínské turistické suvenýry

Po stylové pohlednici a starobohumínských oplatcích má tato bohumínská městská část další dva nové upomínkové předměty. Občanské sdružení Přátel bohumínské historie pořídilo Starému Bohumínu dva turistické suvenýry.
 - zobrazit celou zprávu 25.9.2007

Šuplík se brzy uzavře

Už jen několik málo dnů zbývá talentovaným autorům k tomu, aby se zapojili do 17. ročníku soutěže Hledáme nové talenty aneb Nepište do šuplíku. Literární klání organizují Knihovny Bohumín, Český Těšín, Havířov, Karviná, Orlová a městská kulturní středisk
Vymyslete nový název pro hotelový dům 25.9.2007

Vymyslete nový název pro hotelový dům

Vtipný a přitažlivý název hledá město pro bývalou ubytovnu zdejších železáren - hotelový dům. V objektu se právě dokončuje rekonstrukce na 86 nových bytů a dramaticky se změní i jeho okolí.
Volejbalový Orange cup podruhé 24.9.2007

Volejbalový Orange cup podruhé

Orange cup, volejbalový turnaj založený na počest modernizace sportovního areálu Na Kuželně, se dočkal svého druhé ročníku. Na Oranžovém hřišti v Novém Bohumíně se utkalo o pohár celkem osm týmů převážně z Bohumína.
Starobohumínští v extralizace čtvrtí 24.9.2007

Starobohumínští v extralizace čtvrtí

V Krnově se o třetí zářijové sobotě uskutečnilo první kolo extraligy silového trojboje čtyřčlenných družstev. Mezi osmi nejlepšími týmy z celé České republiky se objevila také výprava z TJ Viktorie Starý Bohumín.
Plave celý Bohumín podruhé 24.9.2007

Plave celý Bohumín podruhé

Už podruhé v historii se Bohumín zapojí do celostátní soutěže Plave celé město. Přípravy jsou v těchto dnech v plném proudu. Celodenní plavecké klání se uskuteční v bohumínském aquacentru ve středu 3. října od 6 do 21 hodin.
Řidičské průkazy se špatným datem vydání 24.9.2007

Řidičské průkazy se špatným datem vydání

V systému centrálního registru řidičů se u některých řidičských průkazů objevilo datum vydání 1.1.1899.
Nezaměstnanost ve městě klesla pod 11 procent 20.9.2007

Nezaměstnanost ve městě klesla pod 11 procent

Bohumínská pobočka úřadu práce evidovala k 31. srpnu letošního roku 1751 uchačů o práci. Míra nezaměstnanosti klesla pod magickou hranici jedenácti procent a ustálila se na 10,9 %. Na tuto hranici se dostala po dlouhých deseti letech.
Úředníci se budou stěhovat 20.9.2007

Úředníci se budou stěhovat

Desítky úředníků bohumínské radnice čeká koncem září velké stěhování. Část z nich se ocitne v nově zrekonstruovaných prostorách původní radnice na Masarykově ulici, která je od stávajícího městského úřadu vzdálena jen několik metrů.
Mláďata králíků můžete vidět na vlastní oči 13.9.2007

Mláďata králíků můžete vidět na vlastní oči

Kus živé přírody můžete vidět na vlastní oči, když o posledním zářijovém víkendu zavítáte do Šunychlu. Tamní základní organizace Českého svazu chovatelů tady plánuje přehlídku letošních mláďat králíků.
Letošní předposlední jízda sběrny 9.9.2007

Letošní předposlední jízda sběrny

Předposlední jízdu v letošním roce má před sebou pojízdná sběrna nebezpečného odpadu, která opět vyrazí do ulic Bohumína. Na všech svých osmnácti stanovištích postupně zastaví v sobotu 15. září.
Zastupitelé budou jednat o první verzi rozpočtu 9.9.2007

Zastupitelé budou jednat o první verzi rozpočtu

Starosta Bohumína Petr Vícha svolal na středu 12. září pravidelné zasedání zastupitelstva města. Jeho třiadvacet členů se sejde ve velké zasedací místnosti bohumínské radnice ve 13 hodin.
Rekapitulace povodňového vývoje a aktuální stav Odry i Olše 8.9.2007

Rekapitulace povodňového vývoje a aktuální stav Odry i Olše

Velká voda, která v noci z pátku 7. na sobotu 8. září hrozila několika částem Bohumína, je zažehnána. Hladina řeky Odry i Olše soustavně klesá. V 15.20 hodin byla hladina Odry v Bohumíně na 426 centimetrech.
Starobohumínský kostel dostal třetí zvon 8.9.2007

Starobohumínský kostel dostal třetí zvon

Kostel Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně se může od dnešního dne pochlubit kompletním osázením své zvonice. K vloni pořízeným zvonům zasvěceným sv. Janu Nepomuckému a sv. Hedvice Slezské přibyl třetí zvon - sv. Benedikt z Nursie.
Aktální vývoj na Odře a Olši v Bohumíně - pozvolný pokles 8.9.2007

Aktální vývoj na Odře a Olši v Bohumíně - pozvolný pokles

čas 13.00 hod. - Každou hodinu o několik centimetrů klesá Odra v Bohumíně a Olše ve Věřňovicích. Výplývá to z informací dispečinku Povodí Odry. Hodinu po poledni se Odra v Bohumíně stále držela na 2. stupni povodňové aktivity.
Olše klesá, Odra hlásí setrvalý stav kolem 4,5 metru 8.9.2007

Olše klesá, Odra hlásí setrvalý stav kolem 4,5 metru

čas 10.00 hod. - Vodohospodáři registrují dnes dopoledne na Odře setrvalý stav. V 9 hodin a 40 minut byla výška hladiny 445 centimetrů, platí druhý stupeň povodňové aktivity. Řeka klesá jen po centimetrech.
Odra v Bohumíně nedosáhla třetího stupně povodňové aktivity 8.9.2007

Odra v Bohumíně nedosáhla třetího stupně povodňové aktivity

čas 8.00 hod. - Prognózy vodohospodářů, kteří předpovídali, že by mohla Odra v Bohumíně v noci z pátku na sobotu dosáhnout třetího stupně povodňové aktivity a výšky hladiny přes pět metrů, se nakonec nenaplnily.
Aktuální informace z jednotlivých částí Bohumína a noční vývoj na Odře 7.9.2007

Aktuální informace z jednotlivých částí Bohumína a noční vývoj na Odře

čas 18.00 hodin - Hladina řeky Odry bude dnes v noci kolem 22. hodiny (7. září) kulminovat podle informací Povodí Odry v Bohumíně. V městských částech Šunychl, Pudlov a Vrbice hrozí lokální záplavy.
Prognózy se naplnily, Olše dosáhla třetího stupně povodňové aktivity 7.9.2007

Prognózy se naplnily, Olše dosáhla třetího stupně povodňové aktivity

Prognózy hydrometeorologů a vodohospodářů se naplnily. Olše ve Věřňovicích dosáhla krátce po půl třetí odpoledne třetího stupně povodňové aktivity. Výška hladiny se přehoupla přes hranici 490 centimetrů.
Prognóza vývoje počasí odpoledne a v noci 7.9.2007

Prognóza vývoje počasí odpoledne a v noci

Hydrometeorologové předpokládají, že dnes odpoledne spadne na území Moravskoslezského kraje 10 až 20 milimetrů srážek. Během noci na sobotu pak budou srážkové úhrny do 5 milimetrů.
Radnice v Bohumíně svolala povodňovou komisi 7.9.2007

Radnice v Bohumíně svolala povodňovou komisi

Před malou chvílí skončilo preventivní zasedání povodňové komise města Bohumína. Její členové rozhodli o tom, že vybraná místa na řekách a potocích v Bohumíně budou sledovat městští strážníci.
Olše hlásí druhý stupeň povodňové aktivity 7.9.2007

Olše hlásí druhý stupeň povodňové aktivity

Krátce po půl jedné překročila hladina Olše ve Věřňovicích hranici pro druhý stupeň povodňové aktivity. Aktuální výška hladiny činí 432 centimetry.
Odra v 11 hodin - nastal druhý stupeň povodňové aktivity 7.9.2007

Odra v 11 hodin - nastal druhý stupeň povodňové aktivity

Vodohospodáři vyhlásili na Odře v Bohumíně úderem jedenácté hodiny druhý stupeň povodňové aktivity. Olše ve Věřňovicích se stále drží na stupni jedna.
Odra i Olše: k dosažení druhého stupně povodňové aktivity zbývájí centimetry 7.9.2007

Odra i Olše: k dosažení druhého stupně povodňové aktivity zbývájí centimetry

K dosažení druhého stupně povodňové aktivity na Odře v Bohumíně a na Olši ve Věřňovicích zbývá několik centimetrů. Hladina, která má v poledních hodinách kulminovat, stále stoupá.
Odra i Olše hlásí první stupeň povodňové aktivity 7.9.2007

Odra i Olše hlásí první stupeň povodňové aktivity

První stupeň povodňové aktivity je na Odře v Bohumíně a na Olši ve Věřňovicích dosažen. Dešťové strážky hladiny obou řek nadále zvedají. Odra v Bohumíně měla v 6 hodin ráno výšku hladiny 276 centimetrů, v 6 hodin a 20 minut už 289 centimetrů.
Florbalový 1. SCB rozšřije svou hráčskou základnu 7.9.2007

Florbalový 1. SCB rozšřije svou hráčskou základnu

Bohumínský florbalový klub 1. SC Bohumín 98 rozšiřuje svou hráčskou základnu. Letos na podzim otevírá dvě přípravky pro zájemce ve věku od 6 do 9 a od 10 do 12 let.
Aktuální vývoj na Odře a Olši 6.9.2007

Aktuální vývoj na Odře a Olši

Velké množství dešťových srážek naplňuje řeky v Moravskoslezském kraji i karvinském regionu. Za posledních 24 hodin dosáhl srážkový úhrn v oblasti Beskyd od 40 do 60 milimetrů, na Ostravsku a Opavsku od 50 do 70 milimetrů a v oblasti Jeseníků 70 až 100 mi
 - zobrazit celou zprávu 6.9.2007

Služební pes z Bohumína odhalil nelegální překročení hranice

Služební pes cizinecké a pohraniční policie z Bohumína odhalil počátkem týdne přestupek devětašedesátiletého občana z Polska.
Ledová plocha vznikne koncem září 6.9.2007

Ledová plocha vznikne koncem září

Je rozhodnuto. Ledová plocha uvnitř zimního stadionu, na kterou se těší hráči hokeje i milovníci bruslení, v Bohumíně vznikne koncem září.
Vytrvalé deště zvednou hladiny řek 5.9.2007

Vytrvalé deště zvednou hladiny řek

Vytrvalé dešťové srážky, které mají podle hydrometeorologů trvat až do pátku, zaměstnávají pracovníky Povodí Odry. Podle jejich propočtů dojde ke zvýšení hladiny vodních toků, která na mnoha místech v regionu dosáhne na některý ze tří stupňů povodňové akt
Bum-báci udělala čáru přes rozpočet nepřízeň počasí 5.9.2007

Bum-báci udělala čáru přes rozpočet nepřízeň počasí

Nepřízeň počasí dnes připravila bohumínské řidiče o jízdu na speciálním trenažéru přezdívaném Bum-bác. Zařízení, které simuluje náraz do pevné překážky v třicetikilometrové rychlosti, mělo dnes stát před zbrojnicí bohumínských profesionálních hasičů.
V Bohumíně vzniká klub nejen pro seniory 5.9.2007

V Bohumíně vzniká klub nejen pro seniory

Bohumínské Centrum sociálních služeb položilo základy klubu, ve kterém najdou místo nejen senioři. Zázemí pro společná setkávání a nejrůznější společenské aktivity vzniklo na Okružní ulici v městských prostorách, kde bylo K-Centrum.
Točna v Záblatí v novém kabátu 5.9.2007

Točna v Záblatí v novém kabátu

Takzvaná točna v městské části Záblatí se po mnoha letech dočkala nového kabátu. Točna má nový povrch, šest nových parkovacích stání a uprostřed navíc dělící ostrůvek, který zjednosměrnil dopravu.
Několik stovek ministrantů projde centrem města 5.9.2007

Několik stovek ministrantů projde centrem města

Bezmála čtyři stovky ministrantů by se měly v sobotu 8. září projít centrem Nového Bohumína. Stane se tak u příležitosti Pouti ministrantů Ostravsko-opavské diecéze.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7835

    Městský úřad