Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

 - zobrazit celou zprávu 26.4.2007

Dluhy za hlídací službu radnice odpustila

Bohumínská radnice nebude vymáhat po vystěhovaných romských rodinách z budovy bývalého Hotelového domu dluhy za hlídací službu. Ve svém zpravodajství o tom dnes informoval Český rozhlas Ostrava.
 - zobrazit celou zprávu 26.4.2007

Farnost přišla o varhany

Pracovníci novobohumínské fary Slezské církve evangelické augsburského vyznání už vědí, že nechávat otevřené okno se v dnešní době nevyplácí. Farníci nechali otevřené okno v ekumenickém sálu, což neuniklo pozornosti zatím neznámého pachatele.
 - zobrazit celou zprávu 25.4.2007

Nabízíme byty v bývalém hoteláku, značka: podejte si žádost

Osmdesátimilionová rekonstrukce bývalého Hotelového domu míří zdárně do finále. V objektu jsou v těchto dnech již dokončeny všechny dispoziční úpravy, nyní se pracuje například na rozvodech elektroinstalace, provádějí se vnitřní omítky a zatepluje fasáda.
 - zobrazit celou zprávu 25.4.2007

Bohumín dostane od státu 38 miliónů korun na dotacích

Osmatřicet miliónů korun. O takovou částku se v letošním roce navýší rozpočet Bohumína. Postarají se o to státní dotace, které město použije na své investiční akce.
 - zobrazit celou zprávu 25.4.2007

Spisovatelka Alena Mrázová navštíví své rodné město

Alena Mrázová, úspěšná spisovatelka, která v současné době žije v Praze, navštíví své rodné město. Do Bohumína ji pozvala městská knihovna a Gymnázium Františka Živného.
 - zobrazit celou zprávu 25.4.2007

Kopytov a Čáslav společně vysadí pamětní lípu

Obyvatelé Kopytova, který je součástí bohumínské městské části Šunychl, prožijí v příštím týdnu velkou slávu. V těchto dnech zde vrcholí přípravy na slavnostní výsadbu pamětní lípy, které se zúčastní zástupci středočeské Čáslavi.
 - zobrazit celou zprávu 24.4.2007

Bohumín bojuje proti černým skládkám

Počátkem jara vytáhl Bohumín do boje proti zakladatelům černých skládek. Každý, kdo vyhodí odpad tam, kam nepatří, bude na místě bez pardonu potrestán pokutou. Městští strážníci sankci uplatnili například počátkem dubna.
Krádeže kovového materiálu stále hitem 23.4.2007

Krádeže kovového materiálu stále hitem

Krádeže kovového materiálu jsou u různých bohumínských „chmatáků“ stále hitem číslo jedna. Své o tom vědí městští policisté, kteří v dubnu odhalili hned několik takových případů.
 - zobrazit celou zprávu 20.4.2007

Přijali přes pět tisíc daňových přiznání

Počet podaných daňových přiznání fyzických osob byl v Bohumíně letos vyšší než v předchozím roce. Potvrdila se tak očekávání zdejšího finančního úřadu.
 - zobrazit celou zprávu 20.4.2007

Bohumínská florbalová liga mládeže odstartována

Florbalový klub 1. SC Bohumín 98 včera (čtvrtek 19. dubna) odstartoval Bohumínskou florbalovou ligu mládeže. Její letošní ročník pořadatelé věnovali mladším žákům a elévům. Jednotlivá utkání se budou hrát průběžně až do června.
 - zobrazit celou zprávu 20.4.2007

V parku se našel svazek klíčů

V novobohumínském parku Petra Bezruče se včera (čtvrtek 19. dubna) našly ztracené klíče. Menší svazek barevně označených klíčů ležel na lavičce.
 - zobrazit celou zprávu 20.4.2007

Maryška bude vařit na vlnách Českého rozhlasu Ostrava

Občanské sdružení Maryška bude vařit na vlnách Českého rozhlasu Ostrava. V pravidelném sobotním magazínu Dobrůtky představí recepty, se kterými se členky sdružení účastnily v březnu letošního roku polského festivalu o pečení a vaření nazvaného Wypieki.
 - zobrazit celou zprávu 19.4.2007

Nadace Adra vybrala v Bohumíně 8,5 tisíce korun

Pracovníci bohumínského střediska mezinárodní organizace Adra dnes ráno otevřeli a sečetli kasičky z Velikonoční sbírky. Ukončili tak dvoudenní procházení studentů s kasičkami centrem města i jeho okrajovými částmi.
 - zobrazit celou zprávu 19.4.2007

Z chatky nic neukradl, ale rozebral a zapálil její část

Jednání, nad kterým zůstává rozum stát, se počátkem dubna dopouštěl v Bohumíně-Vrbici dvacetiletý muž. Po vypáčení dřevěné okenice a rozbití skleněné výplně okna vnikl do zahradní chatky.
 - zobrazit celou zprávu 18.4.2007

Bohumínští senioři se dnes odpoledne dozvědí dobrou zprávu, dostanou zázemí pro Senior klub

Ve velké zasedací místnosti bohumínské radnice se dnes odpoledne sejdou senioři, kteří jsou aktivními členy Senior klubu. Na programu se objeví například seznámení s programem klubu pro letošní rok nebo beseda s policisty.
 - zobrazit celou zprávu 18.4.2007

Vypravte se za poznáním norské krásy

Bohumínská městská knihovna dnes (středa 18. dubna) zve všechny přátele poutavého vyprávění do svého přednáškového sálu, kde se od 17 hodin uskuteční beseda s fotografem a horolezcem Petrem „Pepe“ Piechowiczem.
 - zobrazit celou zprávu 17.4.2007

Poplatky za psy do konce dubna

Termín splatnosti místního poplatku za psy se blíží mílovými kroky. Posledním dnem pro úhradu čtyř set korunové částky bude pondělí 30. dubna. Aktuality o tom informovala Jitka Kaniová z finančního odboru bohumínské radnice.
 - zobrazit celou zprávu 17.4.2007

Bohumínskou televizi dnes navštíví školáci ze Solokapru

Studio bohumínské televize, která vysílá pro 12,5 tisíce diváků v centru Nového Bohumína a části Záblatí, dnes odpoledne navštíví zhruba patnáct budoucích novinářů. Jde o školáky z různých měst našeho regionu, kteří se zapojili do projektu Solokapr.
 - zobrazit celou zprávu 17.4.2007

Výsledky víkendového fotbalu

Přinášíme vám výsledky zápasů bohumínských fotbalových klubů, které se odehrály o víkendu 14. a 15. dubna.
 - zobrazit celou zprávu 16.4.2007

Velikonoční sbírka Adry také v Bohumíně

Mezinárodní humanitární organizace Adra zahájí už zítra svou každoroční velikonoční sbírku. Do jejího šestého ročnku, který se uskuteční pod heslem „Pomáhat může každý“, se tradičně zapojí také bohumínská pobočka Adry.
Meandry Odry jsou plné odpadků, proběhne jejich úklid 16.4.2007

Meandry Odry jsou plné odpadků, proběhne jejich úklid

Přírodní památka Hraniční meandry Odry je místy plná odpadků. Úseky řeky Odry „zdobí“ naplavené smetí i odpadky, které sem pohodili lidé v domnění, že si s nimi příroda poradí. Neporadí, a proto se občanské sdružení Hraniční meandry Odry pustí
 - zobrazit celou zprávu 16.4.2007

Den Země oslaví v centru města

Studenti bohumínské střední školy v pátek 20. dubna oslaví mezinárodní Den Země. Ekologický program, ve kterém si přijde na své široká veřejnost, připravil druhý ročník oboru výchovná a humanitární činnost.
V knihovně pasují prvňáčky na čtenáře 13.4.2007

V knihovně pasují prvňáčky na čtenáře

Bohumínská městská knihovna provede ve středu 18. dubna další slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Tentokrát se jimi stanou děti z 1. třídy ze základní školy v městské části Skřečoň.
Starobohumínské poutní místo má vlastní lázeňské oplatky 12.4.2007

Starobohumínské poutní místo má vlastní lázeňské oplatky

Kostel Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně, který je zařazen na ústředním seznamu poutních míst, má od dubna své vlastní originální lázeňské oplatky.
Do letního kina od poloviny května 12.4.2007

Do letního kina od poloviny května

Přátelé filmového plátna a milovníci romantiky se mají v Bohumíně opět na co těšit. Po zimní přestávce zde znovu ožije letní kino v parku Petra Bezruče, stane se tak přesně za měsíc.
V pátek třináctého na návštěvu k hasičům 12.4.2007

V pátek třináctého na návštěvu k hasičům

Česká asociace hasičských důstojníků připravuje na zítřek, pátek 13. dubna, tradiční Den požární bezpečnosti. Po celé republice budou moci občané nahlédnout do zázemí požárních zbrojnic.
 - zobrazit celou zprávu 11.4.2007

Radnice si pronajala parčík, Skřečoň dostane dětský koutek

Obyvatelé Skřečoně, kteří léta volali po výstavbě dětského koutku v této městské části Bohumína, se v letošním roce dočkají splnění svého přání. Radnice se dohodla s TJ Sokol Skřečoň na pronájmu parčíku v sousedství skřečoňské základní školy.
Sběrný dvůr na jaře a v létě déle 11.4.2007

Sběrný dvůr na jaře a v létě déle

Staré sedačky, ledničky, elektrospotřebiče, ale i omezené množství stavební suti a další věci běžné spotřeby mohou už déle než půl roku odevzdávat občané Bohumína ve sběrném dvoře.
 - zobrazit celou zprávu 11.4.2007

Jaro v KAR do Bohumína letos nezavítalo

Tradiční lidová umění, velikonoční zvyky nebo stánky plné dobrot a netradičních výrobků. Nejen to nabízel v Bohumíně rok co rok tradiční velikonoční jarmark nazvaný Jaro v KAR. Letos ale jakoby se po něm slehla zem.
Zastupitelé dnes vyberou vlajku Bohumína 11.4.2007

Zastupitelé dnes vyberou vlajku Bohumína

Bohumínské zastupitele čeká dnes odpoledne nelehké rozhodování. Na svém zasedání budou vybírat vítěznou variantu oficiální vlajky města. Jako poradní orgán si přitom již dříve vybrali občany města, kteří se k pěti návrhům vlajek vyjadřovali v anketách.
Chtěl si odnést vrtačku z mediálně známého hotelového domu 6.4.2007

Chtěl si odnést vrtačku z mediálně známého hotelového domu

Mediálně známý bývalý Hotelový dům v Novém Bohumíně, který se v současné době opravuje na dům s byty první kategorie, je stále v kurzu. Některé občany totiž při pohled na budovu svědí ruce, což potvrzuje zásah strážníků městské policie na přelomu března a
Když velikonoční pomlázka, tak několikametrová 6.4.2007

Když velikonoční pomlázka, tak několikametrová

Pletení malých pomlázek, karabáčů nebo chcete-li tatarů je pro Edwarda Cieslara ze Skřečoně velice snadné. Není se čemu divit, protože pletení vrbového proutí zvládá už plných čtyřicet let.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

Bohumínští florbalisté se střetnou s Prostějovem a Hrabovou

Bohumínské florbalisty čekají o víkendu další zápasy v rámci 2. celostátní ligy. Družstvo mužů se v sobotu 7. dubna vydá do Prostějova, kde se od 10 hodin střetne s domácím FBC Playmakers Prostějov.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

Sobotu věnují humanitární organizaci Adra

V Bohumíně se o víkendu představí celosvětová humanitární organizace Adra. Den pro Adru, jak se komponovaný program nazývá, organizace připravila na sobotu 7. dubna.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

O víkendu za florbalem

Sportovní centrum na Nerudově ulici se o víkendu promění ve florbalovou halu. V sobotu (7.dubna) se zde od 14 hodin utkají tří až čtyřčlenná družstva v druhém, tentokrát dubnovém vydání amatérského turnaje ve floorbalu.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

Bohumínští sepisují petici proti videoterminálům

Bohumín žije v těchto dnech peticí proti povolování videoterminálů. Podpisové archy občané najdou na nejrůznějších místech ve městě, protože k organizaci petice se připojila drtivá část tamních sportovních a kulturních subjektů.
 - zobrazit celou zprávu 5.4.2007

Za vážnou hudbou do základní umělecké školy

Bohumínská základní umělecká škola v dubnu v uvozovkách hraje do noty všem milovníkům vážné hudby. Současně přitom dává velký prostor mladým talentovaným hudebníkům, kteří tak mohou bohumínské posluchače přesvědčit o svých kvalitách.
 - zobrazit celou zprávu 31.3.2007

Vznikne téměř stovka parkovacích míst

Problém se stále narůstajícím počtem automobilů a nedostatkem parkovacích stání pomohou v Bohumíně už koncem letošního roku vyřešit nová parkovací místa. Ve dvou lokalitách v centru města by jich měla vyrůst téměř stovka.
 - zobrazit celou zprávu 30.3.2007

Zdevastovali vagón a způsobili škodu za více než 100 tisíc korun

Bohumínští policisté pátrají po neznámém pachateli nebo pachatelích, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Pozornost mužů zákona se soustředila na bohumínskou železniční stanici.
Za retrospektivou do Salónu Maryška 29.3.2007

Za retrospektivou do Salónu Maryška

Výstavní prostory bohumínského Salónu Maryška budou od posledního březnového pátku hostit výstavu obrazů, fotografií a koláží s názvem Moje první retrospektiva.
 - zobrazit celou zprávu 29.3.2007

Videoarchiv bude bojovat v celostátním kole Zlatého erbu

Bohumínská radnice se v letošním roce opět zapojila do soutěže Zlatý erb o nejlepší internetovou stránku a elektronickou službu. V regionálním kole se ucházely o přízeň poroty nové internetové stránky Bohumína a zvlášť také videoarchiv města.
Druhý ročník Běhu do schodů Penzionu ve věži 29.3.2007

Druhý ročník Běhu do schodů Penzionu ve věži

Zájemci z řad široké veřejnosti si budou moci zítra dopoledne v Novém Bohumíně vyzkoušet běh do 187 schodů tamního Penzionu ve věži.
Zvláštní ocenění pro bohumínskou Maryšku 26.3.2007

Zvláštní ocenění pro bohumínskou Maryšku

Bohumínská Maryška si přivezla ocenění z festivalu o jídle a velikonočních zvycích nazvaného Wypieki. Porota ocenila nápaditost jejich členů a udělila Maryšce zvláštní ocenění za výjimečné pojetí Velikonoc.
 - zobrazit celou zprávu 26.3.2007

Plánovaně se zvedne voda v potocích

Obyvatelé Bohumína by se měli počátkem dubna připravit na zvýšenou hladinu potoků, které se na území města nacházejí. Informovaly o tom Severomoravské vodovody a kanalizace.
 - zobrazit celou zprávu 22.3.2007

Večer s neznámou kráskou ho přišel na tisíce korun

Namísto příjemného večera jen počítání ztráty. Takový večer prožil v Novém Bohumíně padesátiletý muž, kterého v kavárně na náměstí T. G. Masaryka okradla neznámá žena o platební kartu.
Přihlášky na letní příměstský tábor už teď 22.3.2007

Přihlášky na letní příměstský tábor už teď

Školáci, kteří zůstanou o letních prázdninách v Bohumíně, se nemusí ve městě nudit. Slibuje to bohumínský dům dětí a mládeže, který v červenci a srpnu uspořádá dva turnusy příměstského tábora.
Ledová plocha stadionu se rozpustí počátkem dubna 21.3.2007

Ledová plocha stadionu se rozpustí počátkem dubna

Městská společnost Bospor, která provozuje bohumínské aquacentrum nebo zimní stadion, zveřejnila poslední termín letošního bruslení. Ledovou plochu si bude moci veřejnost naposledy užít v sobotu 31. března.
 - zobrazit celou zprávu 21.3.2007

Pojízdná sběrna opět vyjede

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu opět vyrazí za několik málo dnů do ulic Bohumína. Další z pravidelných svozů je naplánován na sobotu 31. března, kdy vyjede na všech osmnáct stanovišť.
Těžký sníh vyvrátil strom 20.3.2007

Těžký sníh vyvrátil strom

Nečeká sněhová peřina, která dnes ráno pokryla také Bohumín, přidělala vrásky na čele nejen řidičům. V Novém Bohumíně u parku Petra Bezruče se pod tíhou mokrého stromu vyvrátil několikametrový strom.
Příval sněhu způsobil dopravní nehody 20.3.2007

Příval sněhu způsobil dopravní nehody

Návrat zimy se dnes ráno postaral v bohumínských městských částech o dvě dopravní nehody. Na mostě ve Skřečoni uvízlo osobní auto značky Felicia, které sjelo z krajnice a zastavilo se až o svodidla.
 - zobrazit celou zprávu 20.3.2007

Dopravní situace v Bohumíně, úterý 20. března v 7.00 hodin

Doprava v Bohumíně je klidná, zatím bez komplikací. Na místních komunikacích leží rozbředlý sníh, vzhledem k počasí jsou vozovky sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Hlášeny jsou dvě dopravní nehody.
Strážníci si došlápnou za zakladatele černých skládek 19.3.2007

Strážníci si došlápnou za zakladatele černých skládek

Bohumínští městští strážníci řešili také v březnu několik případů založení černých skládek. Podle ředitele Městské policie v Bohumíně Karla Vacha se dá očekávat, že s příchodem jarních měsíců takových nešvarů přibude.
 - zobrazit celou zprávu 16.3.2007

Ve vybíjené je jedničkou Masarykova základní škola

Žákyně Masarykovy základní školy jsou ve vybíjené jedničkami. Povrdila to nedávná městská kola mladších i starších žákyň, která uspořádal bohumínský dům dětí a mládeže.
Bohumínská Maryška vyrazí na polský festival Wypieki 16.3.2007

Bohumínská Maryška vyrazí na polský festival Wypieki

Bohumínské občanské sdružení Maryška čeká cesta na polský festival o jídle nazvaný Wypieki, který si klade za cíl připomenout starodávné receptury slezské velikonoční kuchyně.
Televize informuje o stavu ovzduší 16.3.2007

Televize informuje o stavu ovzduší

Obyvatelé centra Nového Bohumína a části Záblatí, kteří mají možnost přijímat kabelovou televizi a sledují vysílání Televizního informačního kanálu, se mohou ve všední dny dozvědět čerstvé informace o stavu ovzduší.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Téměř jedna třetina rozpočtu půjde do investic

V polovině března zasedala v Bohumíně komise pro komplexní rozbory hospodaření města, která mimo jiné projednávala návrh úpravy rozpočtu Bohumína pro letošní rok. Podle něj by došlo k navýšení rozpočtu o dalších téměř 60 miliónů korun.
Dívka roku je Zuzana Krupová ze základní školy Čs. Armády 15.3.2007

Dívka roku je Zuzana Krupová ze základní školy Čs. Armády

Bohumín má svou Dívku roku 2007. V základním kole soutěže, které uspořádal dům dětí a mládeže, zvítězila čtrnáctiletá Zuzana Krupová ze základní školy na ulici Československé armády. Titul vicemiss Dívky roku vybojovala Petra Grabková.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Senioři se možná dočkají své klubovny

Bohumínští senioři se možná dočkají vlastního zázemí pro Senior klub, ve kterém jsou mnozí z nich aktivními členy. Sociální komise, která je poradním orgánem města, tento podnět řešila na svém posledním zasedání.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Strážníci informují řidiče o časově omezeném parkování

Až do konce března platí v centru Nového Bohumína amnestie pro řidiče, kteří si na vymezených místech zapomenou umístit za čelní sklo svého vozu časový kotouč. Řidiči ho musí mít, pokud chtějí zaparkovat na čtyřech místech v centru města.
Fitipaldi a popletená řadící páka 13.3.2007

Fitipaldi a popletená řadící páka

Oči pro pláč zůstaly pracovníkům odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice, kteří nechali v loňském roce za více než 230 tisíc korun opravit Pomník padlým v 1. a 2. světové válce ve Starém Bohumíně.
Knihovna opět v plném provozu a bez omezení 12.3.2007

Knihovna opět v plném provozu a bez omezení

Městská knihovna v Bohumíně dnes obnovila svůj provoz v plném rozsahu. O zrušení omezení, která si vyžádala nemoc hned několika pracovníků tohoto zařízení, informovala Aktuality ředitelka knihovny Jana Leparová.
Neokolkovaný alkohol přes hranice neprošel 9.3.2007

Neokolkovaný alkohol přes hranice neprošel

Pokusy převážet neokolkovaný alkohol přes hranice neustávají, právě naopak. Čtyřiadvacet litrů alkoholu bez kolku se pokusil převést přes hraniční přechod ve Starém Bohumíně například cizinec, který se vracel domů do Polska.
 - zobrazit celou zprávu 9.3.2007

Kabelová televize v Bohumíně podraží

Občané Bohumína, kteří mohou sledovat vysílání kabelové televize v centru Nového Bohumína a části Záblatí si za tuto službu od dubna připlatí. Společnost FCA, která kabelovou televizi provozuje, oznámila zdražení svých služeb.
 - zobrazit celou zprávu 9.3.2007

1. kolo ligy juniorů ve vzpírání ovládl Bohumín

Vítězem prvního kola 1. ligy juniorů ve vzpírání se stali siláci z Bohumína. Rozhodlo o tom klání, které proběhlo počátkem března v Bohumíně.
Omezení v městské knihovně prodloužena 8.3.2007

Omezení v městské knihovně prodloužena

Centrální pracoviště městské knihovny v Bohumíně nadále čelí vysokému počtu nemocných pracovníků ve svých řadách. Omezení provozu, která se týkají dvou pracovišť, proto byla o týden prodloužena.
Hledá se nový ředitel, značka: pro kulturu v Bohumíně 8.3.2007

Hledá se nový ředitel, značka: pro kulturu v Bohumíně

Bohumínská radnice se pustila do hledání nového ředitele Kulturní agentury Radost, která je příspěvkovou organizací města. Dosavadní ředitelka agentury Zdenka Mertová odchází z čela této organizace na vlastní žádost.
 - zobrazit celou zprávu 8.3.2007

Nejobsáhlejší kronika posledních let

Kronikář Bohumína Zdeněk Veselý dopsal kroniku města za rok 2006. Ručně psaný svazek předal zástupcům radnice na počátku prvního březnového týdne. Kronika má více než dvě stě stran.
 - zobrazit celou zprávu 7.3.2007

Mistrovství v požárním sportu poprvé s účastí Kopytova

Mladí hasiči z Kopytova se poprvé ve své historii zúčastnili Mistrovství České republiky v požárním sportu mladých dobrovolných hasičů. Do zápolení, které proběhlo v Havířově, sbor vyslal družstvo starších i mladších žáků.
Beseda se spisovatelkou Irenou Fuchsovou 6.3.2007

Beseda se spisovatelkou Irenou Fuchsovou

Městská knihovna už zítra opráší slogan Březen - Měsíc knihy. K propagaci četby a knih má přispět beseda s kolínskou spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
 - zobrazit celou zprávu 5.3.2007

Ekoložky tak trochu jinak

Během jednoho dne se podařilo bohumínským městským strážníkům odhalit hned dvě zakladatelky černých skládek. „Ekoložky“ si hlavu nad tím, kam ukládají odpad, rozhodně nelámaly.
Knihovně onemocněli už čtyři pracovníci, dnes odpoledne proto uzavře studovnu 5.3.2007

Knihovně onemocněli už čtyři pracovníci, dnes odpoledne proto uzavře studovnu

Nárůst počtu nemocenských se v centrálním pracovišti bohumínské městské knihovny nezastavil. Knihovna proto dnes odpoledne (pondělí 5. března) uzavře pro veřejnost studovnu.
Za kytarovým koncertem do Maryšky 5.3.2007

Za kytarovým koncertem do Maryšky

Multižánrový Salón Maryška v Novém Bohumíně si v tomto týdnu připravil opravdovou lahůdku pro milovníky kytary. Ve čtvrtek 8. března zde vystoupí ostravský kytarista a zpěvák Igor Jelínek.
 - zobrazit celou zprávu 2.3.2007

Loupež za statisíce korun

Noc prvního březnového dne letošního roku zůstane dlouho v paměti majiteli opravny vozidel v Bohumíně. Do jeho provozovny vznikl neznámý pachatel, který odcizením způsobil škodu přesahující 200 tisíc korun.
Policie pátrá po podezřelém muži 2.3.2007

Policie pátrá po podezřelém muži

Policisté zadrželi v Bohumíně jednoho z dvojice vykradačů automobilů, ten však s nimi odmítá spolupracovat a proto se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc.
 - zobrazit celou zprávu 2.3.2007

Knihovna láká na internet prarodiče a jejich vnoučata

Měsíc březen se v knihovnách po celé České republice odehraje opět ve znamení hesla "Březen - měsíc internetu". Do jubilejního desátého ročníku tohoto projektu se zapojí také Městská knihovna v Bohumíně.
 - zobrazit celou zprávu 2.3.2007

Množství stížností a petic zůstalo vloni stejné

Bohumínská radnice řešila v loňském roce zhruba stejné množství stížností a petic, jako v předchozích letech. Aktualitám to potvrdila interní auditorka tamního městského úřadu Věra Vzatková.
Výstava připomíná 25 let Radosti 2.3.2007

Výstava připomíná 25 let Radosti

O víkendu byla slavnostní vernisáží v novobohumínském Salónu Maryška zahájena výstava, která připomíná 25. výročí založení tanečního souboru Radost.
Oddělení pro dospělé čtenáře v omezeném provozu 1.3.2007

Oddělení pro dospělé čtenáře v omezeném provozu

Bohumínská městská knihovna musí vzhledem k vysokému počtu nemocných pracovníků částečně omezit svůj provoz. K uzavření některých oddělení ale nedojde.
 - zobrazit celou zprávu 28.2.2007

Parkování v centru města od zítřka s časovým kotoučem

Už zítra začne na čtyřech místech v centru Nového Bohumína platit nařízení rady města, které omezí bezplatné parkování časovým intervalem. Na vymezených místech proto bude možné zaparkovat jen s takzvaným časovým kotoučem.
 - zobrazit celou zprávu 26.2.2007

Rozkradači dálnice opět úřadovali

Dálnice D 47 čelila ve svém úseku na Bohumínsku opět nájezdu nenechavých zlodějů. Policie přijala oznámení o krádeži, která je v poslední době už několikátá v pořadí, v pátek 23. února.
 - zobrazit celou zprávu 26.2.2007

Amazonky řádily na Šunychelské ulici

Hosté v jedné z restaurací na Šunychelské ulici v Bohumíně zažili v pátek 23. února zhruba hodinu před půlnocí neobvyklou podívanou. Fyzicky se tady napadly dvě ženy, které by si mohly říkat bojovnice Amazonky.
 - zobrazit celou zprávu 23.2.2007

Hledaný muž se vrátil zpátky do ústavu

Klient Domova důchodců a ústavu pro dospělé Ladislav Baran, který se v pondělí 19. února vzdálil z vycházky, se sám vrátil zpátky do svého zařízení.
Strážníci našli několik kradených aut 22.2.2007

Strážníci našli několik kradených aut

Strážníci bohumínské městské policie měli v únoru štěstí na kradená vozidla. Jak potvrdil jejich ředitel Karel Vach, uplynulý měsíc byl v tomto ohledu mimořádný.
Zmizelo traťové lano, opět ze stejného místa 22.2.2007

Zmizelo traťové lano, opět ze stejného místa

Počátkem února jsme vás v Aktualitách informovali o krádeži lana z železničního vedení, jehož zbývající část byla pod napětím 3000 voltů. Událost se stala v úseku mezi Bohumínem-Vrbicí a Ostravou-Hrušovem.
 - zobrazit celou zprávu 22.2.2007

Prázdninový provoz mateřských škol

Odbor školství, kultury a sportu bohumínské radnice zveřejnil termíny prázdninového provozu mateřských škol. Ty se budou v průběhu letních prázdnin v provozu střídat.
Výstava k výročí založení souboru Radost 21.2.2007

Výstava k výročí založení souboru Radost

Výstavní prostory občanského sdružení Maryška budou v březnu patřit úspěšnému tanečnímu souboru Radost. Ten v letošním roce slaví 25. výročí svého založení.
 - zobrazit celou zprávu 20.2.2007

Z domova důchodců se ztratil nemocný muž

V Bohumíně se včera ztratil klient tamního domova důchodců, policie po něm vyhlásila pátrání a prosí občany o spolupráci. Nemocný muž, který trpí schizofrenií a musí pravidelně užívat léky.
 - zobrazit celou zprávu 20.2.2007

Příspěvky na činnost nebo pořádání akcí: bezmála 180 žádostí

Bohumínská radnice před časem ukončila přijímání žádostí o finanční podporu činnosti občanských sdružení, sportovních klubů, církevních organizací a nejrůznějších spolků pro letošní rok.
Hraniční meandry hledají spolupracovníky 19.2.2007

Hraniční meandry hledají spolupracovníky

Bohumínské občanské sdružení Hraniční meandry Odry, které vzniklo na podzim loňského roku, hledá nové členy a zájemce o spolupráci. Sdružení zve do svých řad milovníky přírody a zejména pak ty, kterým meandry řeky Odry ve svém bohumínském úseku učarovaly
 - zobrazit celou zprávu 16.2.2007

Akustický koncert s didgeridoo

Bohumínský Salón Maryška se stane příští sobotu (24. února) místem konání netradičního akustického koncertu.
 - zobrazit celou zprávu 16.2.2007

Hráči mariáše budou bojovat o „hrabátko“

Příznivci mariáše se zítra opět po roce sejdou v prostorách bohumínské restaurace Na Kuželně, aby rozehráli již pátý ročník turnaje nazvaného „O bohumínské hrabátko“ aneb memoriál Zigiho Matuly.
Diskotéka na ledě v novém čase 15.2.2007

Diskotéka na ledě v novém čase

Městská společnost Bospor, která kromě jiného provozuje také bohumínský zimní stadion, ohlásila změnu v čase a dni konání diskotéky na ledě.
Starobohumínská knihovna se na týden uzavře 15.2.2007

Starobohumínská knihovna se na týden uzavře

Pobočka městské knihovny ve Starém Bohumíně se na týden uzavře. Čtenáři se do tamních prostor nedostanou od 20. do 27. února.
Kradli jako straky, dnes je vyšetřuje policie 15.2.2007

Kradli jako straky, dnes je vyšetřuje policie

Hlídka městské policie kontrolovala počátkem února při pochůzce na Nerudově ulici dva muže, kteří si to s plně naloženým dvoukolákem mašírovali z městké části Šunychl.
 - zobrazit celou zprávu 13.2.2007

Neznámý lapka ukradl kovové bednění pro dálnici D 47

Policisté zaznamenali další případ krádeže materiálu pro výstavbu dálnice D 47 na Bohumínsku. Tentokrát zde řádil neznámý lapka o uplynulém víkendu.
Od tragického požáru v kasárnách uplynul rok 12.2.2007

Od tragického požáru v kasárnách uplynul rok

Požár, při kterém v objektu bývalých kasáren v Novém Bohumíně vloni uhořeli dva muži z Krnova na Bruntálsku, si o víkendu připomněli jejich kamarádi. Stalo se tak v sobotu 10. února prostřednictvím smutečního pochodu.
Nemocnice opět přijímá návštěvy pacientů 12.2.2007

Nemocnice opět přijímá návštěvy pacientů

Bohumínská městská nemocnice dnes ráno (pondělí 12. února) ukončila zákaz návštěv, který v minulých dnech přijala v důsledku zvýšeného množství respiračních onemocnění v kraji.
Bohumín odmění dárce krve 9.2.2007

Bohumín odmění dárce krve

Bohumínská radnice ocení na sklonku února čestné dárce krve. Slavnostní okamžiky se odehrají ve velké zasedací síni v úterý 27. února od 15 hodin.
Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici nadále platí 9.2.2007

Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici nadále platí

Zákaz návštěv v Bohumínské mětské nemocnici nadále platí. Opatření potrvá minimálně ještě do pondělí 12. ledna, kdy se rozhodne o dalším postupu.
Bude mít Bohumín svou vlastní vlajku? 9.2.2007

Bude mít Bohumín svou vlastní vlajku?

Bohumínská radnice zvažuje, že si pořídí oficiální vlajku města. Grafické návrhy vyvěsila počátkem týdne na svých internetových stránkách, kde je mohou posoudit občané a vyjádřit se k nim.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7559

    Městský úřad