Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Od tragického požáru v kasárnách uplynul rok 12.2.2007

Od tragického požáru v kasárnách uplynul rok

Požár, při kterém v objektu bývalých kasáren v Novém Bohumíně vloni uhořeli dva muži z Krnova na Bruntálsku, si o víkendu připomněli jejich kamarádi. Stalo se tak v sobotu 10. února prostřednictvím smutečního pochodu.
Nemocnice opět přijímá návštěvy pacientů 12.2.2007

Nemocnice opět přijímá návštěvy pacientů

Bohumínská městská nemocnice dnes ráno (pondělí 12. února) ukončila zákaz návštěv, který v minulých dnech přijala v důsledku zvýšeného množství respiračních onemocnění v kraji.
Bohumín odmění dárce krve 9.2.2007

Bohumín odmění dárce krve

Bohumínská radnice ocení na sklonku února čestné dárce krve. Slavnostní okamžiky se odehrají ve velké zasedací síni v úterý 27. února od 15 hodin.
Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici nadále platí 9.2.2007

Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici nadále platí

Zákaz návštěv v Bohumínské mětské nemocnici nadále platí. Opatření potrvá minimálně ještě do pondělí 12. ledna, kdy se rozhodne o dalším postupu.
Bude mít Bohumín svou vlastní vlajku? 9.2.2007

Bude mít Bohumín svou vlastní vlajku?

Bohumínská radnice zvažuje, že si pořídí oficiální vlajku města. Grafické návrhy vyvěsila počátkem týdne na svých internetových stránkách, kde je mohou posoudit občané a vyjádřit se k nim.
Centra oslaví Národní týden manželství 9.2.2007

Centra oslaví Národní týden manželství

Novobohumínská rodinná centra Slůně a Bobeš si připomenou Národní týden manželství, který připadá na dny od 12. do 18. února.
Plavecký oddíl hledá nové členy 9.2.2007

Plavecký oddíl hledá nové členy

Voda je živel, ale ty ho můžeš zkrotit. S tímto heslem pořádá v únoru nábor do svého oddílu Plavecký klub Bohumín. V nabídce jsou hned dvě možnosti.
 - zobrazit celou zprávu 9.2.2007

Lidl začal v Bohumíně stavět novou prodejnu

V části bývalých vojenských kasárnách na Šunychelské ulici v Novém Bohumíně začala počátkem února výstavba nového supermarketu. Svou prodejnu tady chce během několika měsíců vybudouvat společnost Lidl.
 - zobrazit celou zprávu 9.2.2007

Výpisy z obchodního rejstříku nově získáte i na radnici

Občané Bohumína už nemusí pro výpis z obchodního rejstříku jezdit na Krajský soud do Ostravy. Potřebný doklad nově získají také na tamním městském úřadě.
K zápisům přišlo méně dětí než vloni 8.2.2007

K zápisům přišlo méně dětí než vloni

K zápisům do prvních tříd základních škol letos přišlo v Bohumíně méně dětí než v loňském roce. Vyplývá to z údajů, které radnici poskytlo vedení jednotlivých škol.
 - zobrazit celou zprávu 8.2.2007

Městské kolo ve skoku vysokém zná své vítěze

Městské kolo ve skoku vysokém má své vítěže. Klání bohumínských základních škol se zúčastnilo čtyřicet skokanů a účast tak byla nejvyšší za poslední léta.
 - zobrazit celou zprávu 7.2.2007

Úřady apelují na majitele dosluhujících řidičských průkazů

Řidičským průkazům, vydaným v období od 1. července 1964 do 31. prosince 1993 skončí za několik měsíců platnost. Ministerstvo dopravy proto vyzývají řidiče, aby výměnu svých řidičských průkazů nenechávali na poslední chvíli.
Ukradl lano, jehož zbývající část byla pod napětím 3000 voltů 7.2.2007

Ukradl lano, jehož zbývající část byla pod napětím 3000 voltů

Mezi železničními stanicemi Vrbice u Bohumína a Ostrava-Hrušov řádil počátkem února neznámý zloděj. Na dvěstěsedmdesátém kilometru nejdříve odřezal strojní ocelové lano držící závaží na stožáru.
 - zobrazit celou zprávu 7.2.2007

Celníci našli v Bohumíně neokolkovaný alkohol

Moravskoslezským celníkům se podařilo v Bohumíně odhalit téměř 2100 neokolkovaných lahví s lihovinami. Daňový únik vyčíslili na více než 330 tisíc korun.
 - zobrazit celou zprávu 6.2.2007

Senior-násilník si odpyká ve vězení 8,5 roku

Za znásilnění čtrnáctiměsíční dcery a dlouhodobé pohlavní zneužívání její matky si čtyřiašedesátiletý Ladislav Kovalský z Bohumína odpyká ve vězení 8,5 roku.
 - zobrazit celou zprávu 2.2.2007

Nový turnaj ve squashi se jmenuje Squash Amater Tour

Bohumínské sportovní centrum na Nerudově ulici nabídlo před několika dny neregistrovaným hráčům squashe nový turnaj v tomto sportu. První z pěti klání v rámci Squash Amater Tour 2007 přilákalo 15 hráčů.
 - zobrazit celou zprávu 2.2.2007

Dětská keramika v Salónu Maryška

Výstavní prostory Salónu Maryška v únoru hostí expozici keramických výrobků, které vznikly u příležitosti výtvarné soutěže nazvané Policista očima dětí. Výtvarné klání před časem uspořádala Policie České republiky pro předškolní děti.
Kurz zdravého vaření podpořila Evropská unie 2.2.2007

Kurz zdravého vaření podpořila Evropská unie

Střední škola Bohumín nabídla veřejnosti originální projekt o zdravé výživě školních a předškolních dětí. Zahrnuje 40 hodin odborné výuky včetně praktické části.
Park Petra Bezruče je zelenou oázou Bohumína už sto let 2.2.2007

Park Petra Bezruče je zelenou oázou Bohumína už sto let

Novobohumínský park Petra Bezruče si v letošním roce připomíná 100. výročí od svého založení. Pro svou bohatou flóru se mu dodnes přezdívá zelená oáza nebo s nadsázkou plíce centra města.
 - zobrazit celou zprávu 2.2.2007

Putování Indií od severu na jih

Městská knihovna v Bohumíně zve čtenáře i přátele exotických zemí na atraktivní přednášku historika a učitele Jana Františka Teistra, který bude ve středu 7. února vyprávět o svém putování indickým subkontinentem.
Lidé se snaží převážet přes hranice neokolkované láhve alkoholu 1.2.2007

Lidé se snaží převážet přes hranice neokolkované láhve alkoholu

Celníci na novém hraničním přechodu Bohumín - Nové Chalupki se rozhodně nenudí. Během jednoho dne stihli zabavit více než 50 litrů neokolkovaného alkoholu.
Základní škola v Pudlově má nové vedení 1.2.2007

Základní škola v Pudlově má nové vedení

Základní škola v Bohumíně-Pudlově má od dnešního rána nové vedení. Do funkce ředitelky školy nastoupila Jarmila Horová. Na postu vedoucího pracovníka této školy vystřídala Olgu Lorencovou.
Odbor dopravy odebral na základě bodového systému první řidičský průkaz 31.1.2007

Odbor dopravy odebral na základě bodového systému první řidičský průkaz

Od července do prosince loňského roku napočítal odbor dopravy bohumínské radnice přesně 741 řidičů, kteří už ví, jak funguje takzvaný bodový systém.
 - zobrazit celou zprávu 31.1.2007

Dejte si pozor na neplatné bankovky

Dneškem končí platnost bankovek v hodnotě 50, 100, 200 a 500 korun českých vzoru 1993. Bankovky tohoto vzoru se od jiných liší zejména tím, že na lícní straně mají letopočet 1993.
V Bohumíně si převzalo vysvědčení 3,5 tisíce školáků 31.1.2007

V Bohumíně si převzalo vysvědčení 3,5 tisíce školáků

Dnešek se v drtivé většině škol odehrál ve znamení předávání pololetních vysvědčení. Ohodnocení práce za uplynulých pět měsíců školního roku se dočkali také žáci a studenti na bohumínských základních i středních školách.
Bohumínská nemocnice je pro návštěvy až do odvolání uzavřena 30.1.2007

Bohumínská nemocnice je pro návštěvy až do odvolání uzavřena

Bohumínská městská nemocnice dnes ráno vyhlásila zákaz návštěv. Připojila se tak k podobným zařízením v regionu, která přijala stejná opatření z důvodu nárůstu akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji.
Výtržníci si po sobě svůj nepořádek museli uklidit 30.1.2007

Výtržníci si po sobě svůj nepořádek museli uklidit

Aktivní přístup občanů k veřejnému pořádku v Bohumíně se v polovině ledna vymstil dvěma mladíkům, kteří na Mírové ulici převrátili odpadkový kontejner v domění, že je nikdo nevidí.
 - zobrazit celou zprávu 29.1.2007

V Bohumíně se objevili falešní pracovníci elektráren

Měli to být pracovníci elektráren ale nebyli. Poznal to osmdesátiletý muž z Bohumína, který v neděli 28. ledna uvěřil podvodníkům.
 - zobrazit celou zprávu 26.1.2007

Bohumínská služba E-info má další novou kategorii

Elektronická služba E-info, která pomocí e-mailů a SMS zpráv informuje občany Bohumína o tom, co se děje v jejich městě, má novou kategorii. Radnice ji zařadila do standardní nabídky v polovině ledna.
Bohumínští stolní tenisté se představí v plném nasazení 25.1.2007

Bohumínští stolní tenisté se představí v plném nasazení

Hráči oddílu stolního tenisu TJ Bohumín se ve druhé polovině tohoto týdne představí v plné síle na domácí půdě. Tři družstva oddílu čeká od čtvrtku 25. do neděle 28. ledna hned několik zápasů.
 - zobrazit celou zprávu 25.1.2007

AKTUÁLNĚ - Sjízdnost silnic v karvinském regionu

Viditelnost na území karvinského okresu je dobrá. Silnice ve městech i mimo měst a obcí jsou všechny sjízdné a průjezdné, převážně jsou chemicky ošetřeny. V místech bez chemického posypu hrozí náledí.
 - zobrazit celou zprávu 25.1.2007

Časový harmonogram svozu nebezpečných odpadů

Letošní svozy nebezpečné složky komunálního odpadu proběhnou v sobotu 17. února, 31. března, 9. června, 4. srpna, 15. září a 3. listopadu.
 - zobrazit celou zprávu 25.1.2007

Připravuje se letošní první svoz nebezpečných odpadů

Do ulic Bohumína už za několik málo dnů opět vyrazí pojízdná sběrna nebezpečných složek komunálního odpadu. Občané ji mohou po zimní přestávce opět využít v sobotu 17. února.
Zveřejněna vizualizace budoucího vzhledu bohumínské tržnice 24.1.2007

Zveřejněna vizualizace budoucího vzhledu bohumínské tržnice

V loňské městské anketě si občané Bohumína přáli modernizaci zdejší tržnice u vlakového nádraží. Dnes už vědí, jak bude vypadat po rekonstrukci. Radnice v uplynulých dnech zveřejnila vizualizaci budoucího vzhledu prodejních stánků.
 - zobrazit celou zprávu 24.1.2007

Prodejně v centru města vznikla krádeží škoda za 100 tisíc korun

Zloději si v Bohumíně vzali na mušku další prodejnu s elektronikou. Tentokrát jim padla za oběď jedna z provozoven na třídě Edvarda Beneše, do které pachatel násilně vnikl počátkem tohoto týdne.
 - zobrazit celou zprávu 22.1.2007

Na podporu občanských sdružení letos opět více, minimálně 4,9 miliónů

Pokud chtějí bohumínská občanská sdružení z městského rozpočtu příspěvek na podporu své zájmové činnosti, měla by si rozhodně pospíšit.
Zápisy v Bohumíně běží naplno, školy sčítají budoucí prvňáčky 22.1.2007

Zápisy v Bohumíně běží naplno, školy sčítají budoucí prvňáčky

Bohumíně se koncem minulého týdne rozeběhly zápisy do prvních tříd základních škol. Budoucí školáky uvítala jako první Masarykova základní škola, která letos v září otevře dvě první třídy.
 - zobrazit celou zprávu 22.1.2007

Útočník přepadl a zohyzdil dvacetiletou ženu

Nepříjemný zážitek, na který jen tak brzy nezapomene, má dvacetiletá žena z Bohumína z uplynulého víkendu. V sobotu 20. ledna hodinu před půlnocí ji v chodbě domu na Jateční ulici napadl třiadvacetiletý mladík.
 - zobrazit celou zprávu 22.1.2007

Bohumínští fotografové se představí v karvinské galerii

Hned dva bohumínští fotografové se v únoru vydají do Karviné, aby zde prezentovali svou tvorbu. V místní Galerii Pod Věží se představí Iveta Mutinová a Ladislav Pekárek.
Hledá se Dívka roku 2007 města Bohumína 19.1.2007

Hledá se Dívka roku 2007 města Bohumína

Bohumínský dům dětí a mládeže vyhlásil další ročník soutěže Dívka roku. Do klání, ve kterém nejde jen o krásu, se mohou přihlásit slečny ve věku od 13 do 15 let. Přihlášky jsou k dispozici přímo v domě dětí a mládeže.
Čtyři desítky nominací na titul Osobnost roku 19.1.2007

Čtyři desítky nominací na titul Osobnost roku

Do ankety Osobnost roku 2006 přišlo bezmála 40 návrhů, které do 15. ledna podaly sportovní a kulturní organizace, spolky i jednotliví občané města. Oznámil to odbor školství, kultury a sportu bohumínské radnice.
 - zobrazit celou zprávu 19.1.2007

Silný vítr lámal větve, odnášel reklamní panely a poškodil střechu

Řádění orkánu Kyrill, který v noci zasáhl Českou republiku, se nevyhlo ani Moravskoslezskému kraji. K několika zásahům museli včera večer a v noci vyjíždět také bohumínští profesionální hasiči.
 - zobrazit celou zprávu 16.1.2007

Muž vyhrožoval radnici bombou, pak se sám přiznal

Bohumínská radnice řešila včera večer (pondělí 15. ledna) špatný vtip. Anonym, který zavolal na linku 158, oznámil, že v prostorách městského úřadu je uložena bomba.
Rozjíždí se další turnaj Bohumínského pavoučka 15.1.2007

Rozjíždí se další turnaj Bohumínského pavoučka

Přátelé scrabble se mají v Bohumíně opět na co těšit. Místní přátelé hry se slovy zde v sobotu 20. ledna rozehrají první z turnajů druhého ročníku celoroční soutěže nazvané Bohumínský pavouček.
Strážníci zadrželi hledané osoby 15.1.2007

Strážníci zadrželi hledané osoby

Bohumínští městští strážníci slavili v lednu hned dvakrát úspěch při pátrání po hledaných osobách. Na počátku nového roku zajistili čtveřici mladíků, kteří fyzicky velmi hrubým způsobem napadali dalšího muže.
Chirurgická ambulance od ledna v novém 15.1.2007

Chirurgická ambulance od ledna v novém

Chirurgická ambulance Bohumínské městské nemocnice, která se nacházela na náměstí T. G. Masaryka, byla v minulých dnech přestěhována do nových prostor.
Tragédie: muže zasypala zemina při výstavbě dálnice 15.1.2007

Tragédie: muže zasypala zemina při výstavbě dálnice

Stavbu dálnice D 47 na Bohumínsku poznamenala v pátek 12. ledna tragédie. Krátce před polednem došlo na ulici ČSA při výkopových pracích, které souvisí s výstavbou dálnice, k sesuvu půdy, který si vyžádal život pětačtyřicetiletého dělníka.
 - zobrazit celou zprávu 12.1.2007

Mistrovské utkání v ledním hokeji

Ledová plocha bohumínského zimního stadionu ožije o víkendu mistrovským utkáním. V sobotu 13. ledna se zde od 18 hodin střetne družstvo mužů HC Bohumín se hokejisty HC Bítov.
 - zobrazit celou zprávu 12.1.2007

O výpisy z katastru nemovitostí je na radnici velký zájem

Výpis z katastru nemovitostí získáte od 1. ledna nejen na příslušných katastrálních úřadech, ale nově také u notáře, na vybraných pobočkách pošty a na radnicích.
Koledníci v Bohumíně vybrali na charitu více než vloni 12.1.2007

Koledníci v Bohumíně vybrali na charitu více než vloni

Koledníci Tříkrálové sbírky, která se v Bohumíně a okolí konala koncem minulého týdne, letos vybrali na charitativní účely více než v loňském roce. Na území Bohumína se podařilo vybrat přesně 94 824,- korun.
 - zobrazit celou zprávu 12.1.2007

Hasiči: Silný vítr nezpůsobil v Bohumíně žádné větší škody

Mimořádně silný vítr, na který meteorologové předem upozorňovali, v noci na dnešek zasáhl Českou republiku. Na různých místech dosahovala rychlost větru až 110 km/h, což je podle odborníků na počasí téměř vichřice.
Maryšku ovládla opera a opereta 11.1.2007

Maryšku ovládla opera a opereta

Bohumínský Salón Maryška ovádla ve středu 10. ledna opera a opereta. Stalo se tak díky pořadu „Od operety do opery“, ve kterém vystoupili sólisté sboru ostravského divadla Jiřího Myrona a další operní a operetní zpěváci.
 - zobrazit celou zprávu 11.1.2007

První číslo Oka se objeví na pultech už v příštím týdnu

Městské noviny Oko, které vydává bohumínská radnice jako čtrnáctideník, se v těchto dnech připravují na svůj letošní první vstup na novinové stánky. První číslo Oka roku 2007 vyjde už příští týden, ve čtvrtek 18. ledna.
Budoucí prvňáčci vezmou školy útokem 11.1.2007

Budoucí prvňáčci vezmou školy útokem

Počet dětí, které se v letošním roce v Bohumíně dostaví k zápisům do prvních tříd, bude zhruba stejný jako vloni.
Bohumínští hráči se představí v předprogramu florbalové extraligy 11.1.2007

Bohumínští hráči se představí v předprogramu florbalové extraligy

Pořadatelství dalšího kola nejvyšší moravské soutěže juniorů ve florbalu o tomto víkendu připadne klubu 1. SC Bohumín 98. Utkání, ve kterých se představí bohumínští florbalisté, proběhnou v neděli 14. ledna v hale Sareza v Ostravě-Přívozu.
 - zobrazit celou zprávu 11.1.2007

Začalo otevírání kasiček Tříkrálové sbírky

Pracovníci bohumínské Charity začali sčítat obsahy kasiček z letošního ročníku Tříkrálové sbírky. Koledníci se do ulic Bohumína, jeho městských částí i okolních obcích vydali ve druhé polovině minulého týdne.
 - zobrazit celou zprávu 8.1.2007

Podvodníka z Bohumína si vzali do parády policisté

V minulých dnech spadla klec nad pětadvacetiletým podvodníkem z Bohumína, který lidem sliboval práci. Jako protislužbu požadoval zakoupení mobilních telefonů.
Nový most do Polska se dnes opět neotevře 5.1.2007

Nový most do Polska se dnes opět neotevře

Dnešní avizované otevření nového mostu do Polské republiky, který v minulých letech vyrostl ve Starém Bohumíně, se opět neuskuteční.
Zástupci církví se sejdou ke společné modlitbě 5.1.2007

Zástupci církví se sejdou ke společné modlitbě

Zástupci hned několika církví se v Bohumíně opět sejdou při společných modlitbách. Navážou tak na tradici, kterou obnovili v loňském roce.
Maryška zve k ohlédnutí za Léto-kruhy 2006 5.1.2007

Maryška zve k ohlédnutí za Léto-kruhy 2006

Výstavní prostory občanského sdružení Maryška v lednu hostí vzpomínání na letní multižánrový festival Léto-kruhy. Od středy 3. ledna zde můžete vidět výstavu fotografií mladé fotografky Nikoly Liberdové.
V Bohumíně hledají Osobnost roku 2006 4.1.2007

V Bohumíně hledají Osobnost roku 2006

Bohumíně běží na plné obrátky hledání adeptů na titul Osobnost roku 2006. Do ankety, kterou vyhlašuje rada města, se mohou svými návrhy aktivně zapojit také občané.
Leden na středních školách ve znamení dnů otevřených dveří 4.1.2007

Leden na středních školách ve znamení dnů otevřených dveří

Leden se na bohumínských středních školách odehraje ve znamení dnů otevřených dveří. Střední škola Bohumín i Gymnázium Františka Živného se chtějí představit žákům základních škol, kteří budou zanedlouho vyplňovat přihlášky ke středoškolskému studiu.
Hasiči: Příchod roku 2007 proběhl v Bohumíně v poklidu 2.1.2007

Hasiči: Příchod roku 2007 proběhl v Bohumíně v poklidu

Poslední dny roku 2006 a první minuty roku 2007 se v Bohumíně z pohledu hasičů obešly bez komplikací. Místní profesionální hasiči nemuseli o Silvestru vyjíždět k žádnému vážnému zásahu.
 - zobrazit celou zprávu 2.1.2007

Koledníci Tříkrálové sbírky dostali požehnání

Ve starobohumínském kostele Narození Panny Marie dostali dnes dopoledne (úterý 2. ledna 2007) krátce po desáté hodině požehnání koledníci Tříkrálové sbírky, kterou na území Bohumína a okolních měst pořádá Charita Bohumín.
Silvestrovský běh má na svém kontě nový rekord 2.1.2007

Silvestrovský běh má na svém kontě nový rekord

Sportovní život v Bohumíně v roce 2006 vyvrcholil tradičním Silvestrovským během, který se uskutečnil již poosmé. Běžci všech věkových generací se sešli na startovní čáre opět v předvečer posledního dne roku, v sobotu 30. prosince.
 - zobrazit celou zprávu 2.1.2007

Stalo se v posledních minutách loňského roku

Policisté měli plné ruce práce i v posledních dnech a hodinách roku 2006. Ve čtvrtek 28. prosince večer zaznamenali loupežné přepadení třiapadesátileté ženy, které se odehrálo v Novém Bohumíně.
Dům dětí a mládeže rozjíždí nový kroužek 29.12.2006

Dům dětí a mládeže rozjíždí nový kroužek

Dům dětí a mládeže připravuje od ledna novinku ve své nabídce zájmových kroužků. Od 15. ledna zahájí svou činnost nový dramatický kroužek Dramacoolťák, který si klade za cíl dát svým členům příležitost ukázat to, co mají v sobě.
Maryška 2006: Více než šedesátka akcí a projektů 29.12.2006

Maryška 2006: Více než šedesátka akcí a projektů

Občanské sdružení Maryška, které působí na bohumínské multikulturní scéně již šest let, má na svém kontě za rok 2006 více než šest desítek uspořádaných akcí a projektů. Informaci sdružení zveřejnilo na sklonku právě končícího roku.
PF 2007 29.12.2006

PF 2007

Město Bohumín vám přeje úspěšný start do roku 2007.
 - zobrazit celou zprávu 29.12.2006

Sociální odbor bohumínské radnice od ledna nově

Bohumínská radnice projde počátkem ledna změnou vnitřní organizační struktury. S účinností od 1. ledna se sloučí dvě oddělení sociálního odboru, aby vytvořila jeden celek.
Nekvalitní pyrotechnika může udělat pěknou paseku, tvrdí hasiči 27.12.2006

Nekvalitní pyrotechnika může udělat pěknou paseku, tvrdí hasiči

Za několik málo dnů nás čeká bujaré silvestrovské veselí. Radost z příchodu nového roku ale může zkazit úraz způsobený nekvalitní pyrotechnikou, kterou mnozí ve velkém nakupují.
 - zobrazit celou zprávu 27.12.2006

Vánoční policejní maják

Překvapení zažila jednapadesátiletá žena, když před Vánocemi navštívila svou garáž na ulici Smuteční ve Starém Bohumíně. Po otevření vstupních dveří zjistila, že do garáže vnikl neznámý pachatel.
Od ledna se změní víkendové vstupné do aquacentra 27.12.2006

Od ledna se změní víkendové vstupné do aquacentra

Za víkendový pobyt v bohumínském aquacentru si od ledna připlatíme. Společnost Bospor, která areál provozuje, oznámila na sklonku roku úpravu svého ceníku.
Štědrý večer v Bohumíně 27.12.2006

Štědrý večer v Bohumíně

V Bohumíně byli o Štědrém večeru opět všichni spolu. Postaral se o to již třináctý ročník vánoční akce, kterou pravidelně pořádá městská Kulturní agentura Radost na náměstí T. G. Masaryka v centru Nového Bohumína.
 - zobrazit celou zprávu 22.12.2006

Před Vánocemi jí ukradli automobil

Vánoce, na které nezapomeneme, prožívá v těchto dnech čtyřicetiletá žena z Bohumína, které někdo odcizil automobil. Škodu-Felicii šedé barvy pachatel ukradl na Bezručově ulici, škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun.
O Vánocích pozor na hořící stromeček, varují hasiči 22.12.2006

O Vánocích pozor na hořící stromeček, varují hasiči

S vánočními svátky je spojen nejen odpočinek, klid a pohoda, ale i zvýšené riziko požárů. Pravidelně na to upozorňují hasiči, kteří v době vánoční nabádají k obezřetnosti.
Půlnoční mše v Bohumíně hned třikrát 22.12.2006

Půlnoční mše v Bohumíně hned třikrát

O Štědrém večeru mohou obyvatelé Bohumína zavítat hned do tří kostelů, kde bude pro ně připravena tradiční půlnoční mše. V předstihu si mohou „půlnoční“ vychutnat občané ve Skřečoni.
 - zobrazit celou zprávu 22.12.2006

Rodiče a děti se utkají ve florbalu

Florbalový klub 1. SC Bohumín 98 připravuje na středu 27. prosince netradiční florbalové utkání věkových generací.
 - zobrazit celou zprávu 22.12.2006

Policie dopadla muže, který přepadl poštu v Záblatí

Šestadvacetiletý muž z Bohumína, který se dopustil nejméně tří loupežných přepadení, stráví Vánoce za mřížemi. V minulosti již trestaný pachatel se policistům přiznal z přepadení sázkové kanceláře a dvou pošt, včetně té, kterou přepadl v Záblatí.
Na náměstí již vyrůstá scéna pro štědrovečerní setkání 22.12.2006

Na náměstí již vyrůstá scéna pro štědrovečerní setkání

Na náměstí T. G. Masaryka v centru Nového Bohumína již vyrůstá scéna, na které se v neděli 24. prosince večer odehraje biblický příběh v rámci tradiční akce nazvané Na Štědrý den všichni spolu.
 - zobrazit celou zprávu 20.12.2006

Na radnici během svátků bez omezení

Dveře bohumínské radnice zůstanou občanům otevřeny v době mezi Vánocemi a Silvestrem bez omezení. Ve středu 27. prosince bude městský úřad v provozu ve standardním čase v době od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin.
Po svátcích hurá na kuželky 20.12.2006

Po svátcích hurá na kuželky

Tělocvičná jednota Sokol Bohumín zve chlapce a dívky ve věku do 18 let na povánoční turnaj v kuželkách. Mladí přiznivci tohoto sportu jsou zváni do areálu „Na Kuželně“ ve středu 27. prosince.
 - zobrazit celou zprávu 20.12.2006

Před Vánocemi vyjedou na led

Po vzoru minulých let ožije ledová plocha bohumínského zimního stadionu v čase předvánočním také v letošním roce. Klub HC Bohumín pozval mladé hokejisty z několika měst na tradiční vánoční turnaj v ledním hokeji.
 - zobrazit celou zprávu 19.12.2006

ZŠ ČSA pořádá vánoční jarmark

Základní školu na ulici Československé armády ve čtvrtek 21. prosince ovládne vánoční atmosféra. Školáci budou od rána vyrábět nejrůznější vánoční ozdoby, které posléze představí svým rodičům prostřednictvím velkého školního jarmarku.
Výtěžek z koncertu Sluníčka putoval k dětem do Salome 19.12.2006

Výtěžek z koncertu Sluníčka putoval k dětem do Salome

Přestože původně koncert v letošním roce neplánovali, nakonec bohumínskému publiku přece jen zazpívali. Řeč je o bohumínské vokální skupině Sluníčko, která se o uplynulém víkendu představila se svým v pořadí již osmým vánočním koncertem.
Plamínek Betlémského světla stále hoří 19.12.2006

Plamínek Betlémského světla stále hoří

Plamínek Betlémského světla, které do Bohumína připutovalo brněnským rychlíkem v neděli 17. prosince dopoledne, je ve městě stále k mání.
Požární stanici dosloužilo schodiště, dostala proto nové 14.12.2006

Požární stanici dosloužilo schodiště, dostala proto nové

Nemilou situaci museli v průběhu letošního roku řešit hasiči z požární stanice v Bohumíně. Stačilo málo a přišli o vstupní schodiště, na kterém se výrazně podepsal zub času.
 - zobrazit celou zprávu 13.12.2006

Maturanti se utkají ve znalostní soutěži

Maturanti z bohumínských středních škol se zítra (čtvrtek 14. prosince) utkají ve znalostní soutěži nazvané Vševěd. Šestý ročník kvízového klání spojí studenty maturitních ročníků Gymnázia Františka Živného i pořádající Střední školy Bohumín.
 - zobrazit celou zprávu 13.12.2006

Školačka zameškala během dvou let 774 vyučovacích hodin

Nedohlíželi na svou dceru, teď jim za to hrozí až dva roky za mřížemi. Rodiče (51 a 53 let) nezajistili pravidelnou docházku dcery do základní školy, školačka tak stihla během jednoho roku zameškat bezmála 600 vyučovacích hodin.
Vánoce ve společnosti volejbalového míče 13.12.2006

Vánoce ve společnosti volejbalového míče

Bohumínští volejbalisté také v letošním roce opráší svou dlouholetou tradici a před Vánocemi se sejdou na hrací ploše, aby se utkali v dalším ročníku vánočního turnaje ve volejbalu.
Čekání na Ježíška si zkrátí hrou stolního tenisu 13.12.2006

Čekání na Ježíška si zkrátí hrou stolního tenisu

Čekání na rozbalování vánočních dárků si žáci bohumínských škol zkrátí vánočním turnajem ve stolním tenisu. V posledním školním dni roku 2006 je do své herny zve oddíl stolního tenisu TJ Bohumín.
Betlémské světlo v Bohumíně už tuto neděli 12.12.2006

Betlémské světlo v Bohumíně už tuto neděli

Betlémské světlo, novodobá tradice, která si v posledních letech našla řadu příznivců, dorazí už tuto neděli 17. prosince do Bohumína.
 - zobrazit celou zprávu 8.12.2006

Kožní ambulance se přestěhuje do nových prostor

Kožní ambulance MUDr. Evžena Vašulína dnem 14. prosince 2006 končí svůj provoz na náměstí T. G. Masaryka 225.
Básnířka v županu aneb příběhy z nemocnice 8.12.2006

Básnířka v županu aneb příběhy z nemocnice

Bohumínská básnířka a prozaička, která se dostala do povědomí veřejnosti svou prknonovelou „Kdo má židli, bydlí“, se po čase vrací na autorská prkna Maryšky.
Mistři kulečníkového tága se sjedou do Bohumína 7.12.2006

Mistři kulečníkového tága se sjedou do Bohumína

V Bohumíně se o víkendu 9. a 10. prosince uskuteční tradiční předvánoční klání mistrů tága. Zahájení prestižního kulečníkového turnaje Longoni Cup Bohumín 2006 proběhne v sobotu v 10 hodin dopoledne v herně Billiard clubu Bohumín na náměstí Budoucnosti.
Keramičtí medvídci z Bambina slavili úspěch 7.12.2006

Keramičtí medvídci z Bambina slavili úspěch

Soukromá mateřská škola Bambino ze Záblatí oslavila další úspěch na výtvarném poli. Koncem listopadu zabodovala v mezinárodní výtvarné soutěži mateřských škol v polské Syryni.
Městem chodil Mikuláš a naděloval dárky 6.12.2006

Městem chodil Mikuláš a naděloval dárky

Bohumínem včera chodil (úterý 5. prosince) Mikuláš. Jedním z míst, kam zavítal, se staly domovy důchodců, které navštívil už během dne. Mikuláše, čerta a anděla doprovodily tradičně matrikářky společně s předsedou komise pro občanské záležitosti.
Ostravská fotografka Taťána Skočíková vystavuje v Bohumíně 6.12.2006

Ostravská fotografka Taťána Skočíková vystavuje v Bohumíně

Výstavní prostory bohumínského Salónu Maryška hostí až do konce letošního roku práce ostravské fotografky a básnířky Taťány Skočíkové.
Bohumínský pavouček má svého vítěze 6.12.2006

Bohumínský pavouček má svého vítěze

První ročník scrabblového turnaje Bohumínský pavouček 2006 zná svého vítěze. S maximálním počtem sedmi výher se jím stal Ondřej Svoboda z ostravského Matičního gymnázia.
Basketbalisté zaznamenali další výhru 6.12.2006

Basketbalisté zaznamenali další výhru

Bohumínští basketbalisté zaznamenali počátkem týdne další výhru. S přehledem zvládli pondělní zápas (4. prosince) s Třincem, když zdolali hostující hráče 66:40.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad