Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

 - zobrazit celou zprávu 30.3.2007

Zdevastovali vagón a způsobili škodu za více než 100 tisíc korun

Bohumínští policisté pátrají po neznámém pachateli nebo pachatelích, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Pozornost mužů zákona se soustředila na bohumínskou železniční stanici.
Za retrospektivou do Salónu Maryška 29.3.2007

Za retrospektivou do Salónu Maryška

Výstavní prostory bohumínského Salónu Maryška budou od posledního březnového pátku hostit výstavu obrazů, fotografií a koláží s názvem Moje první retrospektiva.
 - zobrazit celou zprávu 29.3.2007

Videoarchiv bude bojovat v celostátním kole Zlatého erbu

Bohumínská radnice se v letošním roce opět zapojila do soutěže Zlatý erb o nejlepší internetovou stránku a elektronickou službu. V regionálním kole se ucházely o přízeň poroty nové internetové stránky Bohumína a zvlášť také videoarchiv města.
Druhý ročník Běhu do schodů Penzionu ve věži 29.3.2007

Druhý ročník Běhu do schodů Penzionu ve věži

Zájemci z řad široké veřejnosti si budou moci zítra dopoledne v Novém Bohumíně vyzkoušet běh do 187 schodů tamního Penzionu ve věži.
Zvláštní ocenění pro bohumínskou Maryšku 26.3.2007

Zvláštní ocenění pro bohumínskou Maryšku

Bohumínská Maryška si přivezla ocenění z festivalu o jídle a velikonočních zvycích nazvaného Wypieki. Porota ocenila nápaditost jejich členů a udělila Maryšce zvláštní ocenění za výjimečné pojetí Velikonoc.
 - zobrazit celou zprávu 26.3.2007

Plánovaně se zvedne voda v potocích

Obyvatelé Bohumína by se měli počátkem dubna připravit na zvýšenou hladinu potoků, které se na území města nacházejí. Informovaly o tom Severomoravské vodovody a kanalizace.
 - zobrazit celou zprávu 22.3.2007

Večer s neznámou kráskou ho přišel na tisíce korun

Namísto příjemného večera jen počítání ztráty. Takový večer prožil v Novém Bohumíně padesátiletý muž, kterého v kavárně na náměstí T. G. Masaryka okradla neznámá žena o platební kartu.
Přihlášky na letní příměstský tábor už teď 22.3.2007

Přihlášky na letní příměstský tábor už teď

Školáci, kteří zůstanou o letních prázdninách v Bohumíně, se nemusí ve městě nudit. Slibuje to bohumínský dům dětí a mládeže, který v červenci a srpnu uspořádá dva turnusy příměstského tábora.
Ledová plocha stadionu se rozpustí počátkem dubna 21.3.2007

Ledová plocha stadionu se rozpustí počátkem dubna

Městská společnost Bospor, která provozuje bohumínské aquacentrum nebo zimní stadion, zveřejnila poslední termín letošního bruslení. Ledovou plochu si bude moci veřejnost naposledy užít v sobotu 31. března.
 - zobrazit celou zprávu 21.3.2007

Pojízdná sběrna opět vyjede

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu opět vyrazí za několik málo dnů do ulic Bohumína. Další z pravidelných svozů je naplánován na sobotu 31. března, kdy vyjede na všech osmnáct stanovišť.
Těžký sníh vyvrátil strom 20.3.2007

Těžký sníh vyvrátil strom

Nečeká sněhová peřina, která dnes ráno pokryla také Bohumín, přidělala vrásky na čele nejen řidičům. V Novém Bohumíně u parku Petra Bezruče se pod tíhou mokrého stromu vyvrátil několikametrový strom.
Příval sněhu způsobil dopravní nehody 20.3.2007

Příval sněhu způsobil dopravní nehody

Návrat zimy se dnes ráno postaral v bohumínských městských částech o dvě dopravní nehody. Na mostě ve Skřečoni uvízlo osobní auto značky Felicia, které sjelo z krajnice a zastavilo se až o svodidla.
 - zobrazit celou zprávu 20.3.2007

Dopravní situace v Bohumíně, úterý 20. března v 7.00 hodin

Doprava v Bohumíně je klidná, zatím bez komplikací. Na místních komunikacích leží rozbředlý sníh, vzhledem k počasí jsou vozovky sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Hlášeny jsou dvě dopravní nehody.
Strážníci si došlápnou za zakladatele černých skládek 19.3.2007

Strážníci si došlápnou za zakladatele černých skládek

Bohumínští městští strážníci řešili také v březnu několik případů založení černých skládek. Podle ředitele Městské policie v Bohumíně Karla Vacha se dá očekávat, že s příchodem jarních měsíců takových nešvarů přibude.
 - zobrazit celou zprávu 16.3.2007

Ve vybíjené je jedničkou Masarykova základní škola

Žákyně Masarykovy základní školy jsou ve vybíjené jedničkami. Povrdila to nedávná městská kola mladších i starších žákyň, která uspořádal bohumínský dům dětí a mládeže.
Bohumínská Maryška vyrazí na polský festival Wypieki 16.3.2007

Bohumínská Maryška vyrazí na polský festival Wypieki

Bohumínské občanské sdružení Maryška čeká cesta na polský festival o jídle nazvaný Wypieki, který si klade za cíl připomenout starodávné receptury slezské velikonoční kuchyně.
Televize informuje o stavu ovzduší 16.3.2007

Televize informuje o stavu ovzduší

Obyvatelé centra Nového Bohumína a části Záblatí, kteří mají možnost přijímat kabelovou televizi a sledují vysílání Televizního informačního kanálu, se mohou ve všední dny dozvědět čerstvé informace o stavu ovzduší.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Téměř jedna třetina rozpočtu půjde do investic

V polovině března zasedala v Bohumíně komise pro komplexní rozbory hospodaření města, která mimo jiné projednávala návrh úpravy rozpočtu Bohumína pro letošní rok. Podle něj by došlo k navýšení rozpočtu o dalších téměř 60 miliónů korun.
Dívka roku je Zuzana Krupová ze základní školy Čs. Armády 15.3.2007

Dívka roku je Zuzana Krupová ze základní školy Čs. Armády

Bohumín má svou Dívku roku 2007. V základním kole soutěže, které uspořádal dům dětí a mládeže, zvítězila čtrnáctiletá Zuzana Krupová ze základní školy na ulici Československé armády. Titul vicemiss Dívky roku vybojovala Petra Grabková.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Senioři se možná dočkají své klubovny

Bohumínští senioři se možná dočkají vlastního zázemí pro Senior klub, ve kterém jsou mnozí z nich aktivními členy. Sociální komise, která je poradním orgánem města, tento podnět řešila na svém posledním zasedání.
 - zobrazit celou zprávu 15.3.2007

Strážníci informují řidiče o časově omezeném parkování

Až do konce března platí v centru Nového Bohumína amnestie pro řidiče, kteří si na vymezených místech zapomenou umístit za čelní sklo svého vozu časový kotouč. Řidiči ho musí mít, pokud chtějí zaparkovat na čtyřech místech v centru města.
Fitipaldi a popletená řadící páka 13.3.2007

Fitipaldi a popletená řadící páka

Oči pro pláč zůstaly pracovníkům odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice, kteří nechali v loňském roce za více než 230 tisíc korun opravit Pomník padlým v 1. a 2. světové válce ve Starém Bohumíně.
Knihovna opět v plném provozu a bez omezení 12.3.2007

Knihovna opět v plném provozu a bez omezení

Městská knihovna v Bohumíně dnes obnovila svůj provoz v plném rozsahu. O zrušení omezení, která si vyžádala nemoc hned několika pracovníků tohoto zařízení, informovala Aktuality ředitelka knihovny Jana Leparová.
Neokolkovaný alkohol přes hranice neprošel 9.3.2007

Neokolkovaný alkohol přes hranice neprošel

Pokusy převážet neokolkovaný alkohol přes hranice neustávají, právě naopak. Čtyřiadvacet litrů alkoholu bez kolku se pokusil převést přes hraniční přechod ve Starém Bohumíně například cizinec, který se vracel domů do Polska.
 - zobrazit celou zprávu 9.3.2007

Kabelová televize v Bohumíně podraží

Občané Bohumína, kteří mohou sledovat vysílání kabelové televize v centru Nového Bohumína a části Záblatí si za tuto službu od dubna připlatí. Společnost FCA, která kabelovou televizi provozuje, oznámila zdražení svých služeb.
 - zobrazit celou zprávu 9.3.2007

1. kolo ligy juniorů ve vzpírání ovládl Bohumín

Vítězem prvního kola 1. ligy juniorů ve vzpírání se stali siláci z Bohumína. Rozhodlo o tom klání, které proběhlo počátkem března v Bohumíně.
Omezení v městské knihovně prodloužena 8.3.2007

Omezení v městské knihovně prodloužena

Centrální pracoviště městské knihovny v Bohumíně nadále čelí vysokému počtu nemocných pracovníků ve svých řadách. Omezení provozu, která se týkají dvou pracovišť, proto byla o týden prodloužena.
Hledá se nový ředitel, značka: pro kulturu v Bohumíně 8.3.2007

Hledá se nový ředitel, značka: pro kulturu v Bohumíně

Bohumínská radnice se pustila do hledání nového ředitele Kulturní agentury Radost, která je příspěvkovou organizací města. Dosavadní ředitelka agentury Zdenka Mertová odchází z čela této organizace na vlastní žádost.
 - zobrazit celou zprávu 8.3.2007

Nejobsáhlejší kronika posledních let

Kronikář Bohumína Zdeněk Veselý dopsal kroniku města za rok 2006. Ručně psaný svazek předal zástupcům radnice na počátku prvního březnového týdne. Kronika má více než dvě stě stran.
 - zobrazit celou zprávu 7.3.2007

Mistrovství v požárním sportu poprvé s účastí Kopytova

Mladí hasiči z Kopytova se poprvé ve své historii zúčastnili Mistrovství České republiky v požárním sportu mladých dobrovolných hasičů. Do zápolení, které proběhlo v Havířově, sbor vyslal družstvo starších i mladších žáků.
Beseda se spisovatelkou Irenou Fuchsovou 6.3.2007

Beseda se spisovatelkou Irenou Fuchsovou

Městská knihovna už zítra opráší slogan Březen - Měsíc knihy. K propagaci četby a knih má přispět beseda s kolínskou spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
 - zobrazit celou zprávu 5.3.2007

Ekoložky tak trochu jinak

Během jednoho dne se podařilo bohumínským městským strážníkům odhalit hned dvě zakladatelky černých skládek. „Ekoložky“ si hlavu nad tím, kam ukládají odpad, rozhodně nelámaly.
Knihovně onemocněli už čtyři pracovníci, dnes odpoledne proto uzavře studovnu 5.3.2007

Knihovně onemocněli už čtyři pracovníci, dnes odpoledne proto uzavře studovnu

Nárůst počtu nemocenských se v centrálním pracovišti bohumínské městské knihovny nezastavil. Knihovna proto dnes odpoledne (pondělí 5. března) uzavře pro veřejnost studovnu.
Za kytarovým koncertem do Maryšky 5.3.2007

Za kytarovým koncertem do Maryšky

Multižánrový Salón Maryška v Novém Bohumíně si v tomto týdnu připravil opravdovou lahůdku pro milovníky kytary. Ve čtvrtek 8. března zde vystoupí ostravský kytarista a zpěvák Igor Jelínek.
 - zobrazit celou zprávu 2.3.2007

Loupež za statisíce korun

Noc prvního březnového dne letošního roku zůstane dlouho v paměti majiteli opravny vozidel v Bohumíně. Do jeho provozovny vznikl neznámý pachatel, který odcizením způsobil škodu přesahující 200 tisíc korun.
Policie pátrá po podezřelém muži 2.3.2007

Policie pátrá po podezřelém muži

Policisté zadrželi v Bohumíně jednoho z dvojice vykradačů automobilů, ten však s nimi odmítá spolupracovat a proto se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc.
 - zobrazit celou zprávu 2.3.2007

Knihovna láká na internet prarodiče a jejich vnoučata

Měsíc březen se v knihovnách po celé České republice odehraje opět ve znamení hesla "Březen - měsíc internetu". Do jubilejního desátého ročníku tohoto projektu se zapojí také Městská knihovna v Bohumíně.
 - zobrazit celou zprávu 2.3.2007

Množství stížností a petic zůstalo vloni stejné

Bohumínská radnice řešila v loňském roce zhruba stejné množství stížností a petic, jako v předchozích letech. Aktualitám to potvrdila interní auditorka tamního městského úřadu Věra Vzatková.
Výstava připomíná 25 let Radosti 2.3.2007

Výstava připomíná 25 let Radosti

O víkendu byla slavnostní vernisáží v novobohumínském Salónu Maryška zahájena výstava, která připomíná 25. výročí založení tanečního souboru Radost.
Oddělení pro dospělé čtenáře v omezeném provozu 1.3.2007

Oddělení pro dospělé čtenáře v omezeném provozu

Bohumínská městská knihovna musí vzhledem k vysokému počtu nemocných pracovníků částečně omezit svůj provoz. K uzavření některých oddělení ale nedojde.
 - zobrazit celou zprávu 28.2.2007

Parkování v centru města od zítřka s časovým kotoučem

Už zítra začne na čtyřech místech v centru Nového Bohumína platit nařízení rady města, které omezí bezplatné parkování časovým intervalem. Na vymezených místech proto bude možné zaparkovat jen s takzvaným časovým kotoučem.
 - zobrazit celou zprávu 26.2.2007

Rozkradači dálnice opět úřadovali

Dálnice D 47 čelila ve svém úseku na Bohumínsku opět nájezdu nenechavých zlodějů. Policie přijala oznámení o krádeži, která je v poslední době už několikátá v pořadí, v pátek 23. února.
 - zobrazit celou zprávu 26.2.2007

Amazonky řádily na Šunychelské ulici

Hosté v jedné z restaurací na Šunychelské ulici v Bohumíně zažili v pátek 23. února zhruba hodinu před půlnocí neobvyklou podívanou. Fyzicky se tady napadly dvě ženy, které by si mohly říkat bojovnice Amazonky.
 - zobrazit celou zprávu 23.2.2007

Hledaný muž se vrátil zpátky do ústavu

Klient Domova důchodců a ústavu pro dospělé Ladislav Baran, který se v pondělí 19. února vzdálil z vycházky, se sám vrátil zpátky do svého zařízení.
Strážníci našli několik kradených aut 22.2.2007

Strážníci našli několik kradených aut

Strážníci bohumínské městské policie měli v únoru štěstí na kradená vozidla. Jak potvrdil jejich ředitel Karel Vach, uplynulý měsíc byl v tomto ohledu mimořádný.
Zmizelo traťové lano, opět ze stejného místa 22.2.2007

Zmizelo traťové lano, opět ze stejného místa

Počátkem února jsme vás v Aktualitách informovali o krádeži lana z železničního vedení, jehož zbývající část byla pod napětím 3000 voltů. Událost se stala v úseku mezi Bohumínem-Vrbicí a Ostravou-Hrušovem.
 - zobrazit celou zprávu 22.2.2007

Prázdninový provoz mateřských škol

Odbor školství, kultury a sportu bohumínské radnice zveřejnil termíny prázdninového provozu mateřských škol. Ty se budou v průběhu letních prázdnin v provozu střídat.
Výstava k výročí založení souboru Radost 21.2.2007

Výstava k výročí založení souboru Radost

Výstavní prostory občanského sdružení Maryška budou v březnu patřit úspěšnému tanečnímu souboru Radost. Ten v letošním roce slaví 25. výročí svého založení.
 - zobrazit celou zprávu 20.2.2007

Z domova důchodců se ztratil nemocný muž

V Bohumíně se včera ztratil klient tamního domova důchodců, policie po něm vyhlásila pátrání a prosí občany o spolupráci. Nemocný muž, který trpí schizofrenií a musí pravidelně užívat léky.
 - zobrazit celou zprávu 20.2.2007

Příspěvky na činnost nebo pořádání akcí: bezmála 180 žádostí

Bohumínská radnice před časem ukončila přijímání žádostí o finanční podporu činnosti občanských sdružení, sportovních klubů, církevních organizací a nejrůznějších spolků pro letošní rok.
Hraniční meandry hledají spolupracovníky 19.2.2007

Hraniční meandry hledají spolupracovníky

Bohumínské občanské sdružení Hraniční meandry Odry, které vzniklo na podzim loňského roku, hledá nové členy a zájemce o spolupráci. Sdružení zve do svých řad milovníky přírody a zejména pak ty, kterým meandry řeky Odry ve svém bohumínském úseku učarovaly
 - zobrazit celou zprávu 16.2.2007

Akustický koncert s didgeridoo

Bohumínský Salón Maryška se stane příští sobotu (24. února) místem konání netradičního akustického koncertu.
 - zobrazit celou zprávu 16.2.2007

Hráči mariáše budou bojovat o „hrabátko“

Příznivci mariáše se zítra opět po roce sejdou v prostorách bohumínské restaurace Na Kuželně, aby rozehráli již pátý ročník turnaje nazvaného „O bohumínské hrabátko“ aneb memoriál Zigiho Matuly.
Diskotéka na ledě v novém čase 15.2.2007

Diskotéka na ledě v novém čase

Městská společnost Bospor, která kromě jiného provozuje také bohumínský zimní stadion, ohlásila změnu v čase a dni konání diskotéky na ledě.
Starobohumínská knihovna se na týden uzavře 15.2.2007

Starobohumínská knihovna se na týden uzavře

Pobočka městské knihovny ve Starém Bohumíně se na týden uzavře. Čtenáři se do tamních prostor nedostanou od 20. do 27. února.
Kradli jako straky, dnes je vyšetřuje policie 15.2.2007

Kradli jako straky, dnes je vyšetřuje policie

Hlídka městské policie kontrolovala počátkem února při pochůzce na Nerudově ulici dva muže, kteří si to s plně naloženým dvoukolákem mašírovali z městké části Šunychl.
 - zobrazit celou zprávu 13.2.2007

Neznámý lapka ukradl kovové bednění pro dálnici D 47

Policisté zaznamenali další případ krádeže materiálu pro výstavbu dálnice D 47 na Bohumínsku. Tentokrát zde řádil neznámý lapka o uplynulém víkendu.
Od tragického požáru v kasárnách uplynul rok 12.2.2007

Od tragického požáru v kasárnách uplynul rok

Požár, při kterém v objektu bývalých kasáren v Novém Bohumíně vloni uhořeli dva muži z Krnova na Bruntálsku, si o víkendu připomněli jejich kamarádi. Stalo se tak v sobotu 10. února prostřednictvím smutečního pochodu.
Nemocnice opět přijímá návštěvy pacientů 12.2.2007

Nemocnice opět přijímá návštěvy pacientů

Bohumínská městská nemocnice dnes ráno (pondělí 12. února) ukončila zákaz návštěv, který v minulých dnech přijala v důsledku zvýšeného množství respiračních onemocnění v kraji.
Bohumín odmění dárce krve 9.2.2007

Bohumín odmění dárce krve

Bohumínská radnice ocení na sklonku února čestné dárce krve. Slavnostní okamžiky se odehrají ve velké zasedací síni v úterý 27. února od 15 hodin.
Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici nadále platí 9.2.2007

Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici nadále platí

Zákaz návštěv v Bohumínské mětské nemocnici nadále platí. Opatření potrvá minimálně ještě do pondělí 12. ledna, kdy se rozhodne o dalším postupu.
Bude mít Bohumín svou vlastní vlajku? 9.2.2007

Bude mít Bohumín svou vlastní vlajku?

Bohumínská radnice zvažuje, že si pořídí oficiální vlajku města. Grafické návrhy vyvěsila počátkem týdne na svých internetových stránkách, kde je mohou posoudit občané a vyjádřit se k nim.
Centra oslaví Národní týden manželství 9.2.2007

Centra oslaví Národní týden manželství

Novobohumínská rodinná centra Slůně a Bobeš si připomenou Národní týden manželství, který připadá na dny od 12. do 18. února.
Plavecký oddíl hledá nové členy 9.2.2007

Plavecký oddíl hledá nové členy

Voda je živel, ale ty ho můžeš zkrotit. S tímto heslem pořádá v únoru nábor do svého oddílu Plavecký klub Bohumín. V nabídce jsou hned dvě možnosti.
 - zobrazit celou zprávu 9.2.2007

Lidl začal v Bohumíně stavět novou prodejnu

V části bývalých vojenských kasárnách na Šunychelské ulici v Novém Bohumíně začala počátkem února výstavba nového supermarketu. Svou prodejnu tady chce během několika měsíců vybudouvat společnost Lidl.
 - zobrazit celou zprávu 9.2.2007

Výpisy z obchodního rejstříku nově získáte i na radnici

Občané Bohumína už nemusí pro výpis z obchodního rejstříku jezdit na Krajský soud do Ostravy. Potřebný doklad nově získají také na tamním městském úřadě.
K zápisům přišlo méně dětí než vloni 8.2.2007

K zápisům přišlo méně dětí než vloni

K zápisům do prvních tříd základních škol letos přišlo v Bohumíně méně dětí než v loňském roce. Vyplývá to z údajů, které radnici poskytlo vedení jednotlivých škol.
 - zobrazit celou zprávu 8.2.2007

Městské kolo ve skoku vysokém zná své vítěze

Městské kolo ve skoku vysokém má své vítěže. Klání bohumínských základních škol se zúčastnilo čtyřicet skokanů a účast tak byla nejvyšší za poslední léta.
 - zobrazit celou zprávu 7.2.2007

Úřady apelují na majitele dosluhujících řidičských průkazů

Řidičským průkazům, vydaným v období od 1. července 1964 do 31. prosince 1993 skončí za několik měsíců platnost. Ministerstvo dopravy proto vyzývají řidiče, aby výměnu svých řidičských průkazů nenechávali na poslední chvíli.
Ukradl lano, jehož zbývající část byla pod napětím 3000 voltů 7.2.2007

Ukradl lano, jehož zbývající část byla pod napětím 3000 voltů

Mezi železničními stanicemi Vrbice u Bohumína a Ostrava-Hrušov řádil počátkem února neznámý zloděj. Na dvěstěsedmdesátém kilometru nejdříve odřezal strojní ocelové lano držící závaží na stožáru.
 - zobrazit celou zprávu 7.2.2007

Celníci našli v Bohumíně neokolkovaný alkohol

Moravskoslezským celníkům se podařilo v Bohumíně odhalit téměř 2100 neokolkovaných lahví s lihovinami. Daňový únik vyčíslili na více než 330 tisíc korun.
 - zobrazit celou zprávu 6.2.2007

Senior-násilník si odpyká ve vězení 8,5 roku

Za znásilnění čtrnáctiměsíční dcery a dlouhodobé pohlavní zneužívání její matky si čtyřiašedesátiletý Ladislav Kovalský z Bohumína odpyká ve vězení 8,5 roku.
 - zobrazit celou zprávu 2.2.2007

Nový turnaj ve squashi se jmenuje Squash Amater Tour

Bohumínské sportovní centrum na Nerudově ulici nabídlo před několika dny neregistrovaným hráčům squashe nový turnaj v tomto sportu. První z pěti klání v rámci Squash Amater Tour 2007 přilákalo 15 hráčů.
 - zobrazit celou zprávu 2.2.2007

Dětská keramika v Salónu Maryška

Výstavní prostory Salónu Maryška v únoru hostí expozici keramických výrobků, které vznikly u příležitosti výtvarné soutěže nazvané Policista očima dětí. Výtvarné klání před časem uspořádala Policie České republiky pro předškolní děti.
Kurz zdravého vaření podpořila Evropská unie 2.2.2007

Kurz zdravého vaření podpořila Evropská unie

Střední škola Bohumín nabídla veřejnosti originální projekt o zdravé výživě školních a předškolních dětí. Zahrnuje 40 hodin odborné výuky včetně praktické části.
Park Petra Bezruče je zelenou oázou Bohumína už sto let 2.2.2007

Park Petra Bezruče je zelenou oázou Bohumína už sto let

Novobohumínský park Petra Bezruče si v letošním roce připomíná 100. výročí od svého založení. Pro svou bohatou flóru se mu dodnes přezdívá zelená oáza nebo s nadsázkou plíce centra města.
 - zobrazit celou zprávu 2.2.2007

Putování Indií od severu na jih

Městská knihovna v Bohumíně zve čtenáře i přátele exotických zemí na atraktivní přednášku historika a učitele Jana Františka Teistra, který bude ve středu 7. února vyprávět o svém putování indickým subkontinentem.
Lidé se snaží převážet přes hranice neokolkované láhve alkoholu 1.2.2007

Lidé se snaží převážet přes hranice neokolkované láhve alkoholu

Celníci na novém hraničním přechodu Bohumín - Nové Chalupki se rozhodně nenudí. Během jednoho dne stihli zabavit více než 50 litrů neokolkovaného alkoholu.
Základní škola v Pudlově má nové vedení 1.2.2007

Základní škola v Pudlově má nové vedení

Základní škola v Bohumíně-Pudlově má od dnešního rána nové vedení. Do funkce ředitelky školy nastoupila Jarmila Horová. Na postu vedoucího pracovníka této školy vystřídala Olgu Lorencovou.
Odbor dopravy odebral na základě bodového systému první řidičský průkaz 31.1.2007

Odbor dopravy odebral na základě bodového systému první řidičský průkaz

Od července do prosince loňského roku napočítal odbor dopravy bohumínské radnice přesně 741 řidičů, kteří už ví, jak funguje takzvaný bodový systém.
 - zobrazit celou zprávu 31.1.2007

Dejte si pozor na neplatné bankovky

Dneškem končí platnost bankovek v hodnotě 50, 100, 200 a 500 korun českých vzoru 1993. Bankovky tohoto vzoru se od jiných liší zejména tím, že na lícní straně mají letopočet 1993.
V Bohumíně si převzalo vysvědčení 3,5 tisíce školáků 31.1.2007

V Bohumíně si převzalo vysvědčení 3,5 tisíce školáků

Dnešek se v drtivé většině škol odehrál ve znamení předávání pololetních vysvědčení. Ohodnocení práce za uplynulých pět měsíců školního roku se dočkali také žáci a studenti na bohumínských základních i středních školách.
Bohumínská nemocnice je pro návštěvy až do odvolání uzavřena 30.1.2007

Bohumínská nemocnice je pro návštěvy až do odvolání uzavřena

Bohumínská městská nemocnice dnes ráno vyhlásila zákaz návštěv. Připojila se tak k podobným zařízením v regionu, která přijala stejná opatření z důvodu nárůstu akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji.
Výtržníci si po sobě svůj nepořádek museli uklidit 30.1.2007

Výtržníci si po sobě svůj nepořádek museli uklidit

Aktivní přístup občanů k veřejnému pořádku v Bohumíně se v polovině ledna vymstil dvěma mladíkům, kteří na Mírové ulici převrátili odpadkový kontejner v domění, že je nikdo nevidí.
 - zobrazit celou zprávu 29.1.2007

V Bohumíně se objevili falešní pracovníci elektráren

Měli to být pracovníci elektráren ale nebyli. Poznal to osmdesátiletý muž z Bohumína, který v neděli 28. ledna uvěřil podvodníkům.
 - zobrazit celou zprávu 26.1.2007

Bohumínská služba E-info má další novou kategorii

Elektronická služba E-info, která pomocí e-mailů a SMS zpráv informuje občany Bohumína o tom, co se děje v jejich městě, má novou kategorii. Radnice ji zařadila do standardní nabídky v polovině ledna.
Bohumínští stolní tenisté se představí v plném nasazení 25.1.2007

Bohumínští stolní tenisté se představí v plném nasazení

Hráči oddílu stolního tenisu TJ Bohumín se ve druhé polovině tohoto týdne představí v plné síle na domácí půdě. Tři družstva oddílu čeká od čtvrtku 25. do neděle 28. ledna hned několik zápasů.
 - zobrazit celou zprávu 25.1.2007

AKTUÁLNĚ - Sjízdnost silnic v karvinském regionu

Viditelnost na území karvinského okresu je dobrá. Silnice ve městech i mimo měst a obcí jsou všechny sjízdné a průjezdné, převážně jsou chemicky ošetřeny. V místech bez chemického posypu hrozí náledí.
 - zobrazit celou zprávu 25.1.2007

Časový harmonogram svozu nebezpečných odpadů

Letošní svozy nebezpečné složky komunálního odpadu proběhnou v sobotu 17. února, 31. března, 9. června, 4. srpna, 15. září a 3. listopadu.
 - zobrazit celou zprávu 25.1.2007

Připravuje se letošní první svoz nebezpečných odpadů

Do ulic Bohumína už za několik málo dnů opět vyrazí pojízdná sběrna nebezpečných složek komunálního odpadu. Občané ji mohou po zimní přestávce opět využít v sobotu 17. února.
Zveřejněna vizualizace budoucího vzhledu bohumínské tržnice 24.1.2007

Zveřejněna vizualizace budoucího vzhledu bohumínské tržnice

V loňské městské anketě si občané Bohumína přáli modernizaci zdejší tržnice u vlakového nádraží. Dnes už vědí, jak bude vypadat po rekonstrukci. Radnice v uplynulých dnech zveřejnila vizualizaci budoucího vzhledu prodejních stánků.
 - zobrazit celou zprávu 24.1.2007

Prodejně v centru města vznikla krádeží škoda za 100 tisíc korun

Zloději si v Bohumíně vzali na mušku další prodejnu s elektronikou. Tentokrát jim padla za oběď jedna z provozoven na třídě Edvarda Beneše, do které pachatel násilně vnikl počátkem tohoto týdne.
 - zobrazit celou zprávu 22.1.2007

Na podporu občanských sdružení letos opět více, minimálně 4,9 miliónů

Pokud chtějí bohumínská občanská sdružení z městského rozpočtu příspěvek na podporu své zájmové činnosti, měla by si rozhodně pospíšit.
Zápisy v Bohumíně běží naplno, školy sčítají budoucí prvňáčky 22.1.2007

Zápisy v Bohumíně běží naplno, školy sčítají budoucí prvňáčky

Bohumíně se koncem minulého týdne rozeběhly zápisy do prvních tříd základních škol. Budoucí školáky uvítala jako první Masarykova základní škola, která letos v září otevře dvě první třídy.
 - zobrazit celou zprávu 22.1.2007

Útočník přepadl a zohyzdil dvacetiletou ženu

Nepříjemný zážitek, na který jen tak brzy nezapomene, má dvacetiletá žena z Bohumína z uplynulého víkendu. V sobotu 20. ledna hodinu před půlnocí ji v chodbě domu na Jateční ulici napadl třiadvacetiletý mladík.
 - zobrazit celou zprávu 22.1.2007

Bohumínští fotografové se představí v karvinské galerii

Hned dva bohumínští fotografové se v únoru vydají do Karviné, aby zde prezentovali svou tvorbu. V místní Galerii Pod Věží se představí Iveta Mutinová a Ladislav Pekárek.
Hledá se Dívka roku 2007 města Bohumína 19.1.2007

Hledá se Dívka roku 2007 města Bohumína

Bohumínský dům dětí a mládeže vyhlásil další ročník soutěže Dívka roku. Do klání, ve kterém nejde jen o krásu, se mohou přihlásit slečny ve věku od 13 do 15 let. Přihlášky jsou k dispozici přímo v domě dětí a mládeže.
Čtyři desítky nominací na titul Osobnost roku 19.1.2007

Čtyři desítky nominací na titul Osobnost roku

Do ankety Osobnost roku 2006 přišlo bezmála 40 návrhů, které do 15. ledna podaly sportovní a kulturní organizace, spolky i jednotliví občané města. Oznámil to odbor školství, kultury a sportu bohumínské radnice.
 - zobrazit celou zprávu 19.1.2007

Silný vítr lámal větve, odnášel reklamní panely a poškodil střechu

Řádění orkánu Kyrill, který v noci zasáhl Českou republiku, se nevyhlo ani Moravskoslezskému kraji. K několika zásahům museli včera večer a v noci vyjíždět také bohumínští profesionální hasiči.
 - zobrazit celou zprávu 16.1.2007

Muž vyhrožoval radnici bombou, pak se sám přiznal

Bohumínská radnice řešila včera večer (pondělí 15. ledna) špatný vtip. Anonym, který zavolal na linku 158, oznámil, že v prostorách městského úřadu je uložena bomba.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 

Počet nalezených záznamů: 7721

    Městský úřad