Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Letní kino gruntuje a plánuje program pro letošní sezónu 23.5.2020

Letní kino gruntuje a plánuje program pro letošní sezónu

Důkladným gruntováním a menšími opravami začaly v Bohumíně přípravy na spuštění provozu letního kina. Městská agentura K3 v přírodním amfiteátru uvítá první návštěvníky v sobotu 27. června.
Testování dobrovolníků skončilo, data zpracovává zdravotní ústav 22.5.2020

Testování dobrovolníků skončilo, data zpracovává zdravotní ústav

Moravskoslezský kraj dnes (22. května) ukončil testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru. Cílem záměru bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním vzorku. Data nyní zpracovává Zdravotní ústav Ostrava, vyhodnocení bude k dispozici v následujících dnech.
Domov seniorů Cesmína i Bohumínská městská nemocnice se připojují k prodloužení zákazu návštěv 21.5.2020

Domov seniorů Cesmína i Bohumínská městská nemocnice se připojují k prodloužení zákazu návštěv

Bohumínská městská nemocnice i městský Domov seniorů Cesmína se připojují ke kroku Moravskoslezského kraje a prodlouží zákaz návštěv. Opatření navazují na nepříznivý vývoj epidemiologické situace v Dole Darkov, kde se potvrdil ve velkém výskyt nemoci Covid-19.
Do fotbalového Bosporu se od příští sezóny vrátí dorost 21.5.2020

Do fotbalového Bosporu se od příští sezóny vrátí dorost

V minulé sezóně zástupce největšího bohumínského klubu scházel v kategorii dorostu, ale v ročníku 2020/21 už se zase všechno vrátí do normálu. FK Bospor Bohumín dorost mít bude a došlo také k dohodě, že jej povede trenérská dvojice Dušan Socha – Pavel Grygiel.
Autobusy v kraji se od pondělí vrátí k běžným jízdním řádům 21.5.2020

Autobusy v kraji se od pondělí vrátí k běžným jízdním řádům

S návratem dětí do školních lavic se také jízdní řády příměstských autobusů vracejí do doby „před koronavirem“. Od pondělí 25. května končí prázdninový provoz a autobusy budou jezdit bez omezení, která bylo nutné zavést v nouzovém stavu. Vlaky zůstávají v letním režimu.
Chystejte plavky, aquacentrum v Bohumíně otevírá v pondělí 20.5.2020

Chystejte plavky, aquacentrum v Bohumíně otevírá v pondělí

Znovu do plavek. Od pondělí 25. května otevírá Aquacentrum Bospor Bohumín, bude v provozu za zvýšených hygienických podmínek. V saunovém světě budou v provozu finské sauny a whirlpool.
Výhody i nevýhody, s výukou na dálku má problém skoro polovina středoškoláků 20.5.2020

Výhody i nevýhody, s výukou na dálku má problém skoro polovina středoškoláků

Výuka na dálku on-line ukázala v době pandemie své výhody i nevýhody. Podle vyjádření pedagogů středních škol má s distanční výukou v Moravskoslezském kraji problémy skoro polovina žáků.
Bohumín spustil hromadnou inventuru databáze firem, má 800 záznamů 19.5.2020

Bohumín spustil hromadnou inventuru databáze firem, má 800 záznamů

Hromadnou inventuru dat dnes (19. května) odstartovala on-line databáze „Firmy, služby a podnikání“. Bohumín ji na svém webu provozuje dvacátým rokem. V registru lidé najdou zhruba 800 záznamů o provozovnách živnostníků a místních organizací působících na území města.
Centrum rodiny Bobeš ve čtvrtek oslaví Den rodiny 19.5.2020

Centrum rodiny Bobeš ve čtvrtek oslaví Den rodiny

Centrum rodiny Bobeš oslaví ve čtvrtek 21. května Den rodiny, akci o týden posunulo vzhledem ke koronavirovým opatřením. V programu, který proběhne od 15 do 18 hodin, chystá divadélko, tombolu, soutěže pro děti a projížďky na koni.
Slovan Záblatí opět trénuje, k fotbalistům se připojili hokejisté 18.5.2020

Slovan Záblatí opět trénuje, k fotbalistům se připojili hokejisté

Na hřiště fotbalového Slovanu Záblatí se vrátil ruch. Hned zkraje uvolnění koronavirových opatření se do tréninku pustili mladší žáci i muži, jejichž přípravu stejně jako loni zpestřila účast několika profesionálních hokejistů.
Slunečné počasí o víkendu přilákalo hosty do restauračních předzahrádek 17.5.2020

Slunečné počasí o víkendu přilákalo hosty do restauračních předzahrádek

Ačkoli předzahrádky restaurací mohly být otevřené od pondělí, teprve teď o víkendu se dočkaly zákazníků. Slunečné počasí přilákalo pěší turisty i milovníky cyklistiky.
Den národní tísňové linky 155 se v Česku připomínal počtvrté 16.5.2020

Den národní tísňové linky 155 se v Česku připomínal počtvrté

Patnáctý květen si v Česku čtvrtým rokem připomínáme jako Den národní tísňové linky 155 zdravotnické záchranné služby. Díky propracovanému systému aktivní telefonické asistence je Česká republika na světové špičce v poskytování laické resuscitace lidem postiženým náhlou zástavou oběhu.
Vítání občánků se přesouvá na červenec 15.5.2020

Vítání občánků se přesouvá na červenec

Kvůli pandemii koronaviru musela radnice v Bohumíně zrušit jarní vítání občánků. Nyní přichází s náhradním termínem pro děti, které se narodily od 7. prosince loňského roku do konce letošního dubna. Pokud bude mezi rodiči o slavnostní obřad zájem, uskuteční se na začátku července.
V noci na sobotu může v Moravskoslezském kraji mrznout 15.5.2020

V noci na sobotu může v Moravskoslezském kraji mrznout

V chladnějším vzduchu se do střední Evropy od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. Meteorologové očekávají mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, vinnou révu a kvetoucí ovocné stromy.
Severomoravské vodovody otevřely zákaznická centra a osobně opět odečítají stav vodoměrů 13.5.2020

Severomoravské vodovody otevřely zákaznická centra a osobně opět odečítají stav vodoměrů

Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) se v souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření koronaviru vracejí k osobnímu odečítání vodoměrů. Od pondělí 11. května se otevřela i jejich zákaznická centra.
Finanční úřad v Bohumíně se od pondělí 18. května otvírá klientům 12.5.2020

Finanční úřad v Bohumíně se od pondělí 18. května otvírá klientům

Přestože podání daňového přiznání je posunuto až do 1. července, řada Bohumíňáků by jej ráda odevzdala ještě před tímto termínem, popřípadě osobně vyřešila i další záležitosti. Nyní s uvolňováním opatření proto volají klienti po znovuotevření bohumínské pobočky. Ta se jim zpřístupní 18. května.
ČEZ Distribuce opět otevřela technické konzultační místo v Domě energetiky 12.5.2020

ČEZ Distribuce opět otevřela technické konzultační místo v Domě energetiky

ČEZ Distribuce po uvolnění koronavirových opatření otevřela Technické konzultační místo (TKM) v Ostravě v objektu Domu energetiky. Lidé i firmy, nehledě na to, od které firmy elektřinu odebírají, si tady opět mohou vyřešit své distribuční požadavky.
Linka Bohumín – Ostrava s novým dopravcem a v zóně Ostrava XXL 12.5.2020

Linka Bohumín – Ostrava s novým dopravcem a v zóně Ostrava XXL

Autobusovou linku Bohumín – Ostrava (555) bude od 14. června nově provozovat dopravce ČSAD Havířov. Ve špičkách nasadí větší, skoro 14 metrů dlouhé autobusy s vyšší kapacitou přepravy cestujících. Linka je součástí krajem vysoutěžené oblasti Hlučínsko.
Sirény sanitek se rozezněly na počest zdravotním sestrám 12.5.2020

Sirény sanitek se rozezněly na počest zdravotním sestrám

K poděkování zdravotníkům, které vyjadřovaly dnes (12. května) přesně v poledne znějící kostelní zvony, se přidali také moravskoslezští záchranáři. Ve dvanáct hodin se proto rozezněly sirény záchranářských vozidel na stanovištích záchranky.
Kulturní Salon Maryška otevírá, pokračuje ve výstavě zajímavých fotografií 11.5.2020

Kulturní Salon Maryška otevírá, pokračuje ve výstavě zajímavých fotografií

Do kulturního Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně se vrací život a zázemí nejen pro výstavy se těší na návštěvníky. Až do konce května zde můžete vidět výstavu zajímavých snímků první dámy bohumínské fotografie Ivety Mutinové.
V pondělí odpoledne dorazí do regionu silný vítr 10.5.2020

V pondělí odpoledne dorazí do regionu silný vítr

Meteorologové upozorňují na silný vítr, který může zasáhnout území Moravskoslezského kraje v pondělí 11. května odpoledne a v úterý nad ránem. Výstražná zpráva (nízký stupeň nebezpečí) platí od 11. 5. 14:00 do 12. 5. 02:00 hod.
Záchranáři v kraji v sobotu ošetřovali patnáct zraněných cyklistů 10.5.2020

Záchranáři v kraji v sobotu ošetřovali patnáct zraněných cyklistů

Příznivé víkendové počasí vylákalo na silnice množství cyklistů a záchranáři ošetřovali v sobotu 9. května v Moravskoslezském kraji patnáct z nich, kteří při jízdě utrpěli zranění. V Bohumíně se zranila pětašedesátiletá cyklistka.
Květinová sbírka proběhne až koncem září, oznámili dobrovolníci 10.5.2020

Květinová sbírka proběhne až koncem září, oznámili dobrovolníci

Přeloženo. Sbírka „Český den proti rakovině“ proběhne kvůli koronaviru až po prázdninách, 30. září. V květnu se koná pouze e-sbírka, kdy si veřejnost může zakoupit e-kytičku zasláním dárcovské SMS zprávy.
Komorním svatbám v době koronavirové odzvonilo, vláda uvolnila opatření 7.5.2020

Komorním svatbám v době koronavirové odzvonilo, vláda uvolnila opatření

Konec povinných komorních svateb v počtu maximálně do deseti lidí. Od 11. května se v Česku budou moci konat svatební obřady do 100 osob, rozhodla vláda. Snoubenci v průběhu obřadu nemusí mít roušku.
Bohumínská Fontána je připravena, kroužky začne obnovovat hned od 11. května 7.5.2020

Bohumínská Fontána je připravena, kroužky začne obnovovat hned od 11. května

Do volnočasových kroužků bohumínské Fontány se od pondělí 11. května vrátí život. Dům dětí a mládeže vzhledem k uvolnění mimořádných opatření obnoví provoz. Podmínkou budou skupiny s maximálním počtem 15 členů, roušky děti v kroužcích nosit nemusí.
Speciální čtyřkilometrové lano z Bohumína táhne lanovku na Lomnický štít 6.5.2020

Speciální čtyřkilometrové lano z Bohumína táhne lanovku na Lomnický štít

Provoz Lanárny ŽDB Drátovna v Bohumíně dokončil prestižní zakázku pro největší atrakci Vysokých Tater. Díky práci zaměstnanců lanárny si návštěvníci vychutnají překrásný rozhled na lanovce ze Skalnatého plesa na Lomnický štít, kam firma dodala speciální tažné lano.
Roušky na májové vlně, šičky uvedly limitovanou módní edici 6.5.2020

Roušky na májové vlně, šičky uvedly limitovanou módní edici

Kde šiješ? U Podolské? ... Ne, v CSS Bohumín. Improvizovaná šicí "manufaktura" sociálně-terapeutických dílen městského centra sociálních služeb aktuálně jede na rozkvetlé májové vlně, do oběhu uvedla limitovanou stylovou edici.
Až do 25. května jezdí autobusy podle prázdninových jízdních řádů 5.5.2020

Až do 25. května jezdí autobusy podle prázdninových jízdních řádů

Žáci a studenti, kteří se v pondělí 11. května vrátí do školních lavic, by si měli včas promyslet způsob, jak se do školy dopraví. Pokud zvolí příměstské autobusy, měli by počítat s tím, že autobusové linky budou až do 25. května jezdit podle prázdninových jízdních řádů.
Pudlovští myslivci prosí výletníky o klid pro mláďata 4.5.2020

Pudlovští myslivci prosí výletníky o klid pro mláďata

Příroda v okolí Bohumína zažívá v koronavirové době nápor turistů a cyklistů. Pudlovští myslivci proto umístili v okolí stezek v Pudlově a ve Vrbici přes 20 informativních tabulí, které mají výletníky informovat o nebezpečí, kterému mohou svým nevhodným chováním vystavit čerstvě narozená mláďata.
Je cyklistika vašeho hobby? Zkuste štěstí v soutěži, jednoho z vás odměníme cyklocomputerem 3.5.2020

Je cyklistika vašeho hobby? Zkuste štěstí v soutěži, jednoho z vás odměníme cyklocomputerem

Jaro navzdory koronaviru dorazilo v celé své kráse, příroda se probouzí a my to můžeme pozorovat například ze sedla jízdního kola. Cykloturistika je ostatně v době mimořádných opatření jedna z mála možností, jak aktivně trávit volný čas.
Závoj není in, na svatbách v době koronavirové frčí roušky 2.5.2020

Závoj není in, na svatbách v době koronavirové frčí roušky

Rouška perfektně sladěná s motýlkem i kapesníčkem v saku oddávajícího, komorní obřad s maximálně deseti osobami v síni. V Bohumíně svatby v době pandemie pojali stylově.
První skupina dobrovolníků zaplnila místa k testování za 3 minuty a 51 vteřin 30.4.2020

První skupina dobrovolníků zaplnila místa k testování za 3 minuty a 51 vteřin

3 minuty a 51 vteřin. Tolik času stačilo k naplnění první skupiny dobrovolníků v počtu jednoho tisíce zájemců k plošnému testování na koronavirus. Moravskoslezský kraj registraci spustil dnes (30. dubna) v pravé poledne.
Kates definitivně ruší koncert, vrací peníze za vstupenky 30.4.2020

Kates definitivně ruší koncert, vrací peníze za vstupenky

Poslední naděje padly. Taneční soubor Kates musí vzhledem k aktuálním opatřením zrušit sérii koncertů, které původně plánoval na březen. Zakoupené vstupenky je možné vrátit do 29. května.
Starší muž se v Karviné postřelil v bezprostřední blízkosti policejní budovy 30.4.2020

Starší muž se v Karviné postřelil v bezprostřední blízkosti policejní budovy

Starší muž dnes dopoledne (30. dubna) poblíž budovy územního odboru Policie ČR Karviná na Havířské ulici obrátil zbraň proti sobě. Stalo se krátce po deváté hodině, zrovna ve chvíli, kdy kolem projížděli taky policisté z Bohumína a přispěchali na pomoc.
Pálení čarodějnic je i v omezující koronavirové době rizikovou záležitostí 29.4.2020

Pálení čarodějnic je i v omezující koronavirové době rizikovou záležitostí

Konec dubna je podle tradice časem oblíbeného „pálení čarodějnic“. Hasiči ho vzhledem k panujícímu suchu nedoporučují, hrozí zvýšené nebezpečí vzniku požárů.
Ve čtvrtek se otevřou zákaznická centra ČEZ Prodej v Moravskoslezském kraji 29.4.2020

Ve čtvrtek se otevřou zákaznická centra ČEZ Prodej v Moravskoslezském kraji

V návaznosti na uvolňování koronavirových opatření ČEZ postupně otevírá svá zákaznická centra. Ve čtvrtek 30. dubna se otevírají centra v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Ostravě, Karviné, Opavě, Frýdku-Místku a Novém Jičíně, v provozu budou každý pracovní den od osmi hodin.
Sousedské vztahy v době koronavirové dostávají občas zabrat 29.4.2020

Sousedské vztahy v době koronavirové dostávají občas zabrat

Hlasitá hudba, křik, shlukování na chodbě, nenošení roušek ve společných prostorách bytového domu. Stížnosti na porušování pravidel soužití v bytových domech v době koronavirové přibylo, i když nijak výrazně.
Přihlašování pěti tisíc dobrovolníků k testování kraj spustí 30. dubna v pravé poledne 28.4.2020

Přihlašování pěti tisíc dobrovolníků k testování kraj spustí 30. dubna v pravé poledne

Systém a webová aplikace, které umožní zhruba 5 tisícům dobrovolníků z Moravskoslezského kraje přihlásit se na plošné testování na koronavirus, jsou připraveny. Zkouška proběhla bez problémů. Elektronická aplikace se veřejnosti otevře ve čtvrtek 30. dubna ve 12 hodin.
Oblečení a přezůvky dětí si rodiče mohou ze škol a školek po domluvě vyzvednout 28.4.2020

Oblečení a přezůvky dětí si rodiče mohou ze škol a školek po domluvě vyzvednout

S nečekaným uzavřením škol, mateřinek a družin vyvstal problém, co s hromadami svršků a přezůvek, které v polovině března zůstaly ležet v šatnách. Většina dětí se do vzdělávacích institucí vrátí až v září, kdy jim už mohou být malé. Rodiče se o osobní věci hlásí a zajímají se, jak se k nim dostat.
Kino u vás doma: Jízda, Příliš osobní známost nebo Karel Svoboda 28.4.2020

Kino u vás doma: Jízda, Příliš osobní známost nebo Karel Svoboda

Dokument o hudebním skladateli Karlu Svobodovi, nová česká komedie s Eliškou Balzerovou a Petrou Hřebíčkovou nebo české drama „Modelář“ Petra Zelenky. Kino K3 pokračuje v celostátním projektu Vašekino.cz a uvádí filmové novinky přímo u vás doma v obýváku.
Kraj otestuje na koronavirus nejméně 5 tisíc dobrovolníků, včetně zájemců z Bohumína 27.4.2020

Kraj otestuje na koronavirus nejméně 5 tisíc dobrovolníků, včetně zájemců z Bohumína

Moravskoslezský kraj v tomto týdnu spustí plošné testování obyvatel na nový typ koronaviru. Začne v pátek 1. května. Během tří týdnů otestuje nejméně 5 tisíc lidí. Krajský úřad nyní ladí webovou aplikaci, kterou vytvořil pro objednávání dobrovolníků.
Nezapomínejme na dezinfekci rukou při vstupu do radnice i při odchodu z budovy 27.4.2020

Nezapomínejme na dezinfekci rukou při vstupu do radnice i při odchodu z budovy

Chráníte sebe i ostatní. Při vstupu do radničních budov v Bohumíně nezapomínejte na dezinfekci rukou a stejně si počínejte v okamžiku, kdy budovy opouštíte, připomíná úřad. Dávkovače s dezinfekcí jsou přímo u hlavních vstupů.
Cena vodného a stočného klesá od května o čtyři koruny za kubík 25.4.2020

Cena vodného a stočného klesá od května o čtyři koruny za kubík

Snížení DPH mění od začátku května cenu vodného a stočného. Zákazníci za něj nově zaplatí 85,37 korun za metr krychlový, tedy o téměř čtyři koruny méně než doposud. Informovaly o tom Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava.
Hasiči v kraji přijali v době koronavirové na 7 tisíc telefonátů 25.4.2020

Hasiči v kraji přijali v době koronavirové na 7 tisíc telefonátů

Krajské operační středisko hasičů v Ostravě přijalo na tísňových linkách 112 a 150 do čtvrtka 23. dubna bezmála 7000 hovorů v souvislosti s nákazou Covidem-19.
Z protitankové munice se vyklubal plastový talíř 23.4.2020

Z protitankové munice se vyklubal plastový talíř

Policisté a pyrotechnik včera odpoledne (středa 22. dubna) zasahovali v Rychvaldu, v ulici Záblatská. Přijali oznámení o nálezu předmětu, který připomínal munici.
Od soboty v autobusech běžný režim, včetně platby jízdného 23.4.2020

Od soboty v autobusech běžný režim, včetně platby jízdného

Autobusová doprava se v Moravskoslezském kraji vrací do normálu. Od 25. dubna budou cestující opět nastupovat a vystupovat předními dveřmi a bude je odbavovat řidič, buse se platit jízdné. Zároveň stále platí nařízení maximálně dodržovat hygienická opatření chránící před nákazou.
S klubovou rouškou mají styl a ještě pomůžou seniorům 22.4.2020

S klubovou rouškou mají styl a ještě pomůžou seniorům

Nemůžou sportovat, tak jsou alespoň styloví a zároveň pomáhají seniorům. Sportovní klub 1. SC Bohumín 98, který pod svými křídly sdružuje házenkářky, florbalisty, vyznavače frisbee a tanečníky, má vlastní stylové roušky s logem klubu.
Policisté dopadli anonyma, který vyhrožoval teroristickým útokem uložením bomby 22.4.2020

Policisté dopadli anonyma, který vyhrožoval teroristickým útokem uložením bomby

Policisté bleskově dopadli muže, který v neděli 19. dubna opakovaně vyhrožoval teroristickým útokem, policistům oznámil, že uložil nástražný výbušný systém v některé z tuzemských prodejen Kauflandu. Protože nespecifikoval místo, byla toho dne na čas uzavřena také prodejna v Bohumíně
Policisté hledají svědky nehody s podnapilým cyklistou 20.4.2020

Policisté hledají svědky nehody s podnapilým cyklistou

V Bohumíně na křižovatce u Apolla došlo ke zranění cyklisty, který zřejmě byl v kolizi s nezjištěným vozidlem. Policisté hledají svědky nehody. Stala se ve středu 8. dubna krátce po 20. hodině.
Jarní výsadba nových stromů je v plném proudu 20.4.2020

Jarní výsadba nových stromů je v plném proudu

Na 130 nových listnatých stromů vysazují na jaře zahradníci na dvou místech v Bohumíně. Město pro listnáče vybralo lokality v ulicích Okrajní ve Starém Bohumíně a sídliště v Tovární ulici v Záblatí. V Okrajní ulici přibudou na podzim ještě odolné jehličnany.
Linka dobrovolnické pomoci pro seniory poslouží i neslyšícím 20.4.2020

Linka dobrovolnické pomoci pro seniory poslouží i neslyšícím

Senioři, kteří nemají přístup k internetu a nejsou zběhlí v nových technologiích, už několik týdnů úspěšně vyhledávají dobrovolnickou pomoc z krajského portálu Spolu to dáme také prostřednictvím telefonní linky. Ta nově pomůže i lidem, kteří neslyší.
Kvůli anonymovi museli na čas uzavřít síť prodejen supermarketu 19.4.2020

Kvůli anonymovi museli na čas uzavřít síť prodejen supermarketu

Téměř dvacet prodejen Kauflandu v různých částech kraje, včetně té v Bohumíně, museli dnes policisté na čas uzavřít. Anonym v ranních hodinách oznámil, že v některé z nich nastražil výbušný systém. Po celé republice policisté zkontrolovali na 130 prodejen.
Desítky případů nenošení roušek a porušování zákazu shromažďování 19.4.2020

Desítky případů nenošení roušek a porušování zákazu shromažďování

Případů porušení nařízení povinného nošení roušek a zákazu shromažďování více než dvou osob přibývá, jen o uplynulém víkendu jich policisté v Moravskoslezském kraji napočítali desítky.
Krajský úřad obnovuje úřední hodiny, preferuje ovšem elektronickou komunikaci 19.4.2020

Krajský úřad obnovuje úřední hodiny, preferuje ovšem elektronickou komunikaci

Krajský úřad Moravskoslezského kraje se od pondělí 20. dubna opět otevře veřejnosti. Zároveň však platí doporučení maximálně omezit osobní kontakty a vyřizovat vše potřebné elektronicky. Krajský úřad byl pro veřejnost uzavřen od 16. března.
Dobrovolní hasiči odstraňovali seschlé břízy u samoobsluhy ve Vrbici 18.4.2020

Dobrovolní hasiči odstraňovali seschlé břízy u samoobsluhy ve Vrbici

Dva seschlé stromy, jejichž větve hrozily pádem na zem, odstraňovali v sobotu 18. dubna dobrovolní hasiči ve Vrbici v ulici Ostravská, asistovala jim technika bohumínských krajských hasičů.
Rouškový úklid přírody zbavil břehy Olše stovek kilogramů odpadu 18.4.2020

Rouškový úklid přírody zbavil břehy Olše stovek kilogramů odpadu

Nouzový stav změnil i podobu tradičního jarního úklidu v rámci projektu Ukliďme Česko. Místo něj se dobrovolníci zapojili do Rouškového úklidu. Vodácký spolek Posejdon se musel obejít bez pomoci dětí, do přírody tak vyrazili pouze dva dospělí. I tak se jim podařilo nasbírat 270 kilogramů odpadků.
Kino u vás doma, o tomto víkendu například Zakleté pírko nebo Nejvyšší pocta 17.4.2020

Kino u vás doma, o tomto víkendu například Zakleté pírko nebo Nejvyšší pocta

Promítání filmových novinek po internetu přímo u sebe doma v obýváku vyzkoušelo už několik desítek domácností z Bohumína. Kino K3 se připojilo k celostátnímu projektu Vašekino.cz. Pro nastávající víkend je na programu pohádka i válečné drama.
Kostní dřeň dobrovolnice dočasně vyměnily za roušky 16.4.2020

Kostní dřeň dobrovolnice dočasně vyměnily za roušky

V Bohumíně šije roušky rovnou několik skupin dobrovolníků. Například ženy ze spolku Alma Mater jich za měsíc zhotovily více jak 600. Roušky šičky spravedlivě rozdělovaly mezi své členky, spolek Profit 12, CSS Bohumín, město Bohumín a přispěly taky na "rouškovník" v Záblatí.
Ostrava má třetí odběrové místo pro Covid-19, vyšetří i samoplátce 15.4.2020

Ostrava má třetí odběrové místo pro Covid-19, vyšetří i samoplátce

Celkem deset fixních odběrových míst pro koronavirus Covid-19 u různých nemocnic, z toho v Ostravě hned tři, má od středečního rána (15. dubna) Moravskoslezský kraj. Desáté odběrové místo vybudovala v bývalé hasičské zbrojnici v Ostravě-Vítkovicích tamní nemocnice ve spolupráci s firmou Agel.
Policisté v kraji o Velikonocích řešili desítky porušení platných nařízení 14.4.2020

Policisté v kraji o Velikonocích řešili desítky porušení platných nařízení

Od pátku 10. dubna do Velikonočního pondělí policisté v Moravskoslezském kraji řešili zvýšený počet oznámení občanů, kteří poukazovali na nerespektování opatření spojených s vyhlášením nouzového stavu. Jednalo se nejčastěji o nedodržování povinnosti mít ochranu dýchacích cest.
Bohumínské E-info má přes 3 tisíce uživatelů, připojte se také 14.4.2020

Bohumínské E-info má přes 3 tisíce uživatelů, připojte se také

Už jsou nás 3 tisíce! Přidejte se i vy k uživatelům bohumínské elektronické služby E-info. Kdy energetici plánují výluky elektřiny? Jaká je aktuální úřední doba radnice? Teplota, počasí, program kina. Zaregistrujte se, vyberte kategorie, a už vám nic neuteče.
Meteorologové předpovídají v noci na úterý mráz 13.4.2020

Meteorologové předpovídají v noci na úterý mráz

Mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, vinnou révu a kvetoucí ovocné stromy, očekávají meteorologové. Upozornění platí pro Moravskoslezský kraj v úterý 14. dubna od 00:00 do 07:00 hod. Dnes (13. dubna) do 22 hodin platí také upozornění na silné bouřky.
Nadace ČEZ podpořila nemocnici, dobrovolné hasiče i seniory, pomáhají i firmy 13.4.2020

Nadace ČEZ podpořila nemocnici, dobrovolné hasiče i seniory, pomáhají i firmy

Jen v Moravskoslezském kraji Nadace ČEZ bleskově věnovala více než 5 milionů korun na podporu činností v boji s novým koronavirem. V Bohumíně podpořila například nemocnici, centrum sociálních služeb nebo dobrovolné hasiče.
Meteorologové předpovídají silné bouřky 12.4.2020

Meteorologové předpovídají silné bouřky

Meteorologové předpovídají silné bouřky. V Moravskoslezském kraji se mohou objevit v pondělí 13. dubna od 11 do 22 hodin. Stupeň výstrahy: nízký stupeň nebezpečí.
Všichni zaměstnanci a klienti pobytových sociálních služeb projdou testem na koronavirus 11.4.2020

Všichni zaměstnanci a klienti pobytových sociálních služeb projdou testem na koronavirus

Zhruba 19 tisíc rychlotestů během dnešního dopoledne (11. dubna) rozdělil Moravskoslezský kraj mezi 98 poskytovatelů sociálních pobytových služeb v regionu. Ve 120 zařízeních tak budou moci otestovat na koronavirus nejen všechny zaměstnance, ale také klienty.
Moravskoslezští policisté bilancují množství nehod v kraji 11.4.2020

Moravskoslezští policisté bilancují množství nehod v kraji

Na silnicích Moravskoslezského kraje policisté řešili v prvním čtvrtletí roku celkem 2125 nehod, což je o 199 méně než za stejné období v roce předchozím. Při nehodách vyhaslo 10 životů, to je o 1 více než loni. Těžce zraněno bylo 29 osob (v meziročním srovnání o 10 méně).
Kriminalita v době koronavirové v kraji poklesla 9.4.2020

Kriminalita v době koronavirové v kraji poklesla

Trestá činnost v Moravskoslezském kraji v porovnání prvního čtvrtletí letošního a loňského roku poklesla o 1,8 procenta. V prvních dvou měsících došlo k nárůstu trestné činnosti, v průměru o 8 procent každý měsíc, zatímco v měsíci březnu kriminalita klesla o 22 procent.
Mírné uvolnění opatření v maloobchodu a u venkovního sportu 8.4.2020

Mírné uvolnění opatření v maloobchodu a u venkovního sportu

Ministerstvo zdravotnictví od půlnoci 9. dubna rozšíří výjimky z mimořádného opatření o prodej v hobbymarketech, prodejnách stavebnin a stavebních výrobků, železářstvích, prodejnách a servisech jízdních kol. Současně ministerstvo už 7. dubna umožnilo provoz venkovních sportovišť.
Czech POINT prodlužuje otevírací dobu 7.4.2020

Czech POINT prodlužuje otevírací dobu

Kontaktní místa veřejné správy Czech POINT prodlužují otevírací dobu. Ministerstvo zdravotnictví pro ně ukončilo mimořádné opatření, které platilo od 1. dubna. Czech POINTy mohly sloužit veřejnosti jen tři hodiny v pondělí a stejnou dobu ve středu. Bohumín rozšiřuje jejich chod od středy 8. dubna.
Kraj spustil projekt Rychlá rada, pomůže podnikatelům 7.4.2020

Kraj spustil projekt Rychlá rada, pomůže podnikatelům

Pro podnikatele, kteří museli omezit své ekonomické aktivity v důsledku koronavirové pandemie, spustil Moravskoslezský kraj nový projekt Rychlá rada. Jde o webové stránky www.rychla-rada.cz, kde zájemci najdou přehledné informace o finanční podpoře z regionálních, státních a evropských programů.
Bohumín instaluje další úsporné lampy veřejného osvětlení 7.4.2020

Bohumín instaluje další úsporné lampy veřejného osvětlení

Bohumín instaluje další úsporné lampy veřejného osvětlení. V návaznosti na investice ČEZ aktuálně běží dvě etapy, do kterých město investuje přes dva miliony korun.
Řidiči ve velkém překračují rychlost, policisté zvýšili počet kontrol 6.4.2020

Řidiči ve velkém překračují rychlost, policisté zvýšili počet kontrol

Policie vzkazuje: pravidla silničního provozu se budou dodržovat i v době nouzového stavu. Aktuálně v prvním dubnovém víkendu zjistili dopravní policisté napříč Moravskoslezským krajem přes 88 dopravních přestupků.
Policisté v kraji o víkendu kontrolovali dodržování vládních nařízení 6.4.2020

Policisté v kraji o víkendu kontrolovali dodržování vládních nařízení

Také o víkendu se v Moravskoslezském kraji policisté zaměřili na kontrolu dodržování jednotlivých nařízení a opatření vlády spojených s vyhlášením nouzového stavu. Zjištěné přestupky policisté oznamují příslušným správním orgánům.
ČEZ stále na příjmu na telefonu i e-mailu, denně pomůže tisícovkám lidí 5.4.2020

ČEZ stále na příjmu na telefonu i e-mailu, denně pomůže tisícovkám lidí

Zákaznická centra ČEZ Prodej jsou dočasně zavřená kvůli ochraně obyvatel. Jejich pracovníci teď každý den vyřeší zhruba 2200 zákaznických požadavků zaslaných prostřednictvím e-mailů nebo dopisů.
Proti virům a bakteriím zkoušejí ve vybraných vlacích speciální nanonástřiky 4.4.2020

Proti virům a bakteriím zkoušejí ve vybraných vlacích speciální nanonástřiky

Jak co nejúčinněji dezinfikovat hromadné dopravní prostředky a snížit tak riziko přenosu bakterií a virů? Budou speciální nanonástřiky fungovat ve vlacích stejně dobře jako v nemocnicích nebo sanitních vozech? I na tyto otázky by měl odpovědět pilotní projekt.
Město zveřejňuje odpovědi na nejčastější dotazy nájemců obecních bytů v době nouzových opatření 3.4.2020

Město zveřejňuje odpovědi na nejčastější dotazy nájemců obecních bytů v době nouzových opatření

Správa domů žádá všechny nájemce, aby zvážili svou návštěvu odboru a nechodili vyřizovat záležitosti, které snesou odklad nebo je lze odbavit bezkontaktně. Zveřejňuje proto v bodech odpovědi na nejčastější dotazy a návod, jak postupovat v konkrétních situacích.
Rouškovník Záblaťáček pomůže sousedům, dobrovolníci spojili síly 1.4.2020

Rouškovník Záblaťáček pomůže sousedům, dobrovolníci spojili síly

Obyvatelé Záblatí si navzájem pomáhají. Kdo z místních ještě nemá roušku, tomu přijde vhod Rouškovník Záblaťáček. Denně bude od 2. dubna k dispozici od 9 do 19 hodin u dětského koutku poblíž hřiště FK Slovan Záblatí.
Mrzne, teplota v noci padá v Bohumíně k mínus pěti stupňům 1.4.2020

Mrzne, teplota v noci padá v Bohumíně k mínus pěti stupňům

Mrzlo, až praštilo. Na několika místech Moravskoslezského kraje i v dalších částech republiky padly v noci na dnešek teplotní rekordy, například v Oticích na Opavsku nebo v Ropici na Třinecku. Meteostanice v Bohumíně zaznamenala dvě noci po sobě -5 stupňů Celsia.
Strážníci dohlížejí na veřejný pořádek, pomáhá kamerový systém i všímaví lidé 31.3.2020

Strážníci dohlížejí na veřejný pořádek, pomáhá kamerový systém i všímaví lidé

Straka brala hned z rána. V supermarketu v ulici Čs. armády pachatel pobral zboží z regálu a utekl z prodejny. Daleko neušel. Strážníci dostali přesný popis a skvěle zafungoval kamerový systém města. O pár ulic dál muži zákona zloděje zadrželi.
Kvůli koronaviru kraj mění jízdní řády taky autobusů 30.3.2020

Kvůli koronaviru kraj mění jízdní řády taky autobusů

Lidé z Moravskoslezského kraje, kteří jezdí do práce vlaky nebo veřejnými autobusy, musejí počítat s dalšími změnami v jízdních řádech. Hejtman Ivo Vondrák v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu nařídil dopravcům v regionu další omezení spojů. Autobusové spoje budou upraveny od 1. dubna.
Zapojte se do soutěže magazínu Kdo ví, odpoví 29.3.2020

Zapojte se do soutěže magazínu Kdo ví, odpoví

Když nemůžeme kvůli koronaviru ven, můžou zajímavosti za námi. Navíc, hravou formou. Stačí kliknout na web Bohumína, navštívit sekci „Hry a zábava“ a pustit se do toho. Vyzkoušejte například pexeso s motivem fauny a flóry meandrů či místních kulturních památek.
Pro seniory v domovech středoškoláci sestavují zábavné kvízy 29.3.2020

Pro seniory v domovech středoškoláci sestavují zábavné kvízy

Středoškoláci, kteří se rozhodli být „Hodinovými vnuky“, jsou se seniory v kontaktu i během zákazu návštěv. Do domovů seniorů za nimi vzhledem k zákazu návštěv sice nemohou, ale babičkám a dědečkům posílají zábavné kvízy.
Centrum pro rodiny Bobeš nabízí hlídání malých dětí zdarma 28.3.2020

Centrum pro rodiny Bobeš nabízí hlídání malých dětí zdarma

Centrum pro rodiny Bobeš rozšířilo nabídku pro rodiče malých dětí, kteří je potřebují na kratší dobu pohlídat. Tuto službu vzhledem k obtížné situaci, do niž se mnohé rodiny dostávají, nabízí zdarma.
Hasičský záchranný sbor zřídil speciální rubriku Koronavirus COVID 19 28.3.2020

Hasičský záchranný sbor zřídil speciální rubriku Koronavirus COVID 19

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách zřídil speciální rubriku „Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“. Naleznete zde relevantní informace, které jsou rozděleny do několika kapitol.
Daňové přiznání lze vhodit do non stop sběrného boxu v Karviné či Ostravě 27.3.2020

Daňové přiznání lze vhodit do non stop sběrného boxu v Karviné či Ostravě

Přestože podání daňového přiznání je posunuto až do 1. července bez sankcí, řada Bohumíňáků, kterým po vyměření daně vznikne přeplatek, jej chtějí podat nyní. Podatelna finančního úřadu je ale ve městě zavřená. Lidé proto musí využít podání elektronicky, poštou nebo cestovat do Karviné či Ostravy.
Co s odpadem v době pandemie koronaviru? 27.3.2020

Co s odpadem v době pandemie koronaviru?

Víte, jak v době pandemie nakládat s odpadem? Co třídit a co naopak do separovaného odpadu nepatří? Máme pro vás jednoduchý návod...
Kde hledat pomoc? Kde se mohu obrátit na dobrovolníky? Telefonní linky a tipy 27.3.2020

Kde hledat pomoc? Kde se mohu obrátit na dobrovolníky? Telefonní linky a tipy

Jak si v karanténě obstarat nákup? Kam se obrátit o pomoc? Kde se mohu obrátit na dobrovolníky?
Nadace ČEZ spouští bleskovou Krizovou pomoc pro boj s epidemií COVID-19 27.3.2020

Nadace ČEZ spouští bleskovou Krizovou pomoc pro boj s epidemií COVID-19

Pomocnou ruku všem organizacím, městům i obcím, které chtějí přispět k boji proti současné epidemii koronaviru v České republice, podává Nadace ČEZ. Ve speciálním grantu Krizová pomoc lze jednorázově získat až 50 000 korun.
Pomoc lidem ve finanční nouzi i podnikatelům 26.3.2020

Pomoc lidem ve finanční nouzi i podnikatelům

Řada lidí se kvůli nouzové situaci dostává do finančních potíží. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto vytvořilo přehledný leták s důležitými informacemi pro ty, kterým se výrazně snížil příjem, či o něj úplně přišli. Agentura CzechInvest zase poskytuje zdarma pomoc a poradenství podnikatelům.
28letý šofér pod vlivem alkoholu narazil ve Skřečoni do plotu 25.3.2020

28letý šofér pod vlivem alkoholu narazil ve Skřečoni do plotu

28letý muž nezvládl řízení, s vozidlem vyjel mimo silnici a narazil do plotu domu. Stalo se ve Skřečoni, v ulici Úvozní, v pondělí 23. března krátce po půl šesté večer. Mladík byl pod vlivem alkoholu.
Koronavirus a informační servis pro neslyšící spoluobčany 25.3.2020

Koronavirus a informační servis pro neslyšící spoluobčany

Centrum pro dětský sluch Tamtam natáčí Informace a rady pro neslyšící k epidemii COVID-19 opatřené titulky a tlumočené do znakového jazyka. Cyklus vzniká ve spolupráci s psychology z Ministerstva vnitra ČR a Policie ČR.
Česká pošta vzhledem k opatřením upravila provozní dobu poboček 23.3.2020

Česká pošta vzhledem k opatřením upravila provozní dobu poboček

Česká pošta vzhledem k aktuálním opatřením upravila provozní dobu poboček taky v Bohumíně. Zveřejňujeme podrobný rozpis jednotlivých poboček, včetně Pošt Partner.
Jedeme v tom společně, dobrovolníci nabízejí na novém portálu pomoc 23.3.2020

Jedeme v tom společně, dobrovolníci nabízejí na novém portálu pomoc

Pomáháme si navzájem v Moravskoslezském kraji – Spolu to dáme. To je podtitul webové stránky, kterou zřídil Moravskoslezský kraj. Lidé tam mohou nabízet a využívat dobrovolnickou pomoc.
Portál Spolu to dáme má telefonní linku dobrovolnické pomoci 22.3.2020

Portál Spolu to dáme má telefonní linku dobrovolnické pomoci

Ke krajskému dobrovolnickému portálu Spolu to dáme – spolu.msk.cz, na kterém mohou jednotlivci i organizace nabízet dobrovolnickou pomoc, zřídil Moravskoslezský kraj navíc telefonní linku pro seniory, kteří nemají přístup k internetu a nejsou zběhlí v nových technologiích.
Propadlé občanské a řidičské průkazy dál platí 22.3.2020

Propadlé občanské a řidičské průkazy dál platí

Lidé s propadlým řidičským průkazem mohou po dobu nouzového stavu vyhlášeného kvůli šíření nového koronaviru dál řídit. Občané také mohou nadále používat propadlé občanské průkazy nebo cestovní pasy k prokázání totožnosti.
S jarem přichází blokové čištění ulic v centru Bohumína 22.3.2020

S jarem přichází blokové čištění ulic v centru Bohumína

Jednou z fází odstraňování nečistot je v Bohumíně i takzvané blokové čištění, kterému budou letos vyhrazeny pouze pondělky. Týká se vybraných úseků komunikací, na nichž standardně parkují auta. BM servis předem děkuje řidičům za pochopení a spolupráci, úklid ulic po zimě je nutný.
Koronavirus COVID 19 a praktické informace 22.3.2020

Koronavirus COVID 19 a praktické informace

Koronavirus COVID 19 a karanténa. Jak se v ní chovat? Pro onemocnění COVID 19 byla stanovena 14 denní karanténa, která zohledňuje dosavadní poznatky o inkubační době onemocnění. Po tuto 14 denní karanténu, je osoba povinna omezit styk s ostatními osobami a sledovat svůj zdravotní stav.
Policisté v době státem vyhlášeného stavu nouze 21.3.2020

Policisté v době státem vyhlášeného stavu nouze

Policisté na hraničních přechodech na státních hranicích se Slovenskem a Polskem ... Jen od úterý do čtvrtka zkontrolovali moravskoslezští policisté ve směru do České republiky téměř 18 900 vozidel, z opačného směru se jednalo o více než 19 600 vozidel.
Vzala dvoje oplatky a dvě konzervy, hrozí jí 8 let vězení 21.3.2020

Vzala dvoje oplatky a dvě konzervy, hrozí jí 8 let vězení

37letá žena v prodejně ve Frýdku - Místku podle poznatků policejního vyšetřování odcizila dvě oplatky a dvě konzervy. Teď jí hrozí dva roky až osm let za mřížemi.
Básnická Anonymfa Zuzany Glacové jako e-kniha 20.3.2020

Básnická Anonymfa Zuzany Glacové jako e-kniha

Anonymfa, básnická sbírka Zuzany Glacové s ilustracemi Vladimíra Pustówky, vychází v edici spolku Maryška jako e-kniha. Umění, láska a vesmír v krátkých verších. E-knihu najdete na portálu Knihy Google. Čtenářům je k dispozici zdarma.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad