Zpravodajství
6.4.2011 - Studenti z havířovské průmyslovky ovládli Kabaret Evropy
Zdroj: Karvinský deník
Ročník a číslo: 81
Strana: 3
Havířov – Studenti Střední průmyslové školy elektrotechnické v Havířově zvítězili v zábavně-umělecké soutěži Kabaret Evropy. Prosadili se v konkurenci sedmnácti středních škol Moravskoslezského kraje.
Kabaretu Evropy se zúčastnili středoškoláci z Ostravy, Opavy, Českého Těšína, Bohumína a Havířova. Vítězný soubor z Havířova představil divadelní hru Švédsko 3D. Vystoupení bylo protkáno hudbou i zpěvem.
"Také ostatní vsadili hlavně na divadlo, i když k vidění byla i čistě hudební nebo taneční vystoupení. Soutěžící tvořili zároveň publikum a sami nakonec vybrali nejlepší vystoupení. Nechyběla legrace ani improvizace a o vítězství Havířovanů rozhodl um a kreativita," uvedl za pořadatele manažer vnější komunikace Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko Michal Sobek.
Vystoupení musela pojednávat o vybrané zemi Evropské Unie. Jednalo se o druhý ročník a ten se uskutečnil v Divadle loutek Ostrava.
Havířovští studenti se předvedli ve vynikajícím světle, když obsadili i druhé místo. Z něj se radovali zástupci Střední školy Havířov- Prostřední Suchá. Ti předvedli divadelní představení s názvem Co tě to napadlo, Athéno? Jako odměnu za druhé místo absolvují v květnu studijní cestu do Bruselu.
Na třetím místě skončili studenti Slezského gymnázia Opava s představením Espaňa Viva.