Zpravodajství
6.4.2011 - Ostravar útočí, přebral Radegastu Colours
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Ročník a číslo: 81
Strana: 1 a 2
Autor: ŠTALMACH, Darek
Bitva mezi dvěma největšími pivovary v kraji nekončí. Ostravar zasáhl Radegast na citlivém místě. Od letošního roku se budou na festivalu Colours of Ostrava čepovat piva z Ostravy.
OSTRAVA Ofenziva pokračuje. Ostravský pivovar Ostravar si připsal další územní zisk v boji se svým největším místním konkurentem, nošovickým Pivovarem Radegast. "Od letošního roku budeme partnery hudebního festivalu Colours of Ostrava – to znamená, že veškeré občerstvení, co se piva týče, budeme dodávat my," řekla manažerka Pivovaru Ostravar Martina Bučková.
"Naše spolupráce s Radegastem sice byla dobrá, na nic si nemůžeme stěžovat, ale měli jsme signály od návštěvníků, že by uvítali větší výběr co se čepovaného piva týče a v tom nám Radegast nemohl pomoci, další značky jsou totiž v majetku jiné firmy," zdůvodnila změnu "pivního" sponzora festivalu ředitelka ostravského festivalu Zlata Holušová.
Rozhodujícím faktorem v bitvě obou pivovarů o možnost prezentace své značky na jednom z největších festivalů v republice ale podle všeho nebyla nabídka většího množství druhů piv, ale peníze. Na kolik festival pivovar přijde a o kolik si pořadatelé polepší ale nechtěla ani jedna strana prozradit. "Vše je zatím v začátcích, teprve zjišťujeme, co všechno pro návštěvníky připravíme, takže se nedá říct ani to, na kolik nás podpora festivalu přijde," mlžila Martina Bučková.
"Nedá se mluvit jen o penězích, pro nás byla důležitá i spokojenost návštěvníků, chtěli jsme jim prostě nabídnout větší výběr, než doposud. Díky nabídce našeho nového partnera budeme moci například u scény New York nabídnout zahraniční piva a podobně," dodala Zlata Holušová.
"Na akcích tohoto rozsahu je spolupráce založena na smluvních podmínkách, na kterých jsme se s pořadateli tento rok neshodli," komentoval rozchod Jiří Mareček, tiskový mluvčí Plzeňských pivovarů.
" Pokračování na str. B2
" Pokračování ze str. B1
Vedle nabídky svých piv přinesla nová spolupráce organizátorům další výhodu – mohou využít prostor pivovaru, který se nachází nedaleko centra Ostravy.
"Na nějaký koncert to ještě nevidím, ale určitě bude pro návštěvníky Colours zajímavá například nabídka možnosti exkurze po pivovaru," popsala jednu z možností spolupráce Zlata Holušová.
Úspěch ostravského pivovaru na hudebním poli je jen jedním z viditelných výsledků dlouholeté bitvy o získání nadvlády nad pivní Ostravou.
"Už dnes můžeme říct, že máme v Ostravě více hospod a restaurací než Radegast, do budoucna bychom chtěli obdobně uspět i v dalších městech kraje, například v Karviné nebo v Bohumíně," přiblížil další neviditelná bitevní pole mezi oběma pivovary mluvčí Ostravaru Pavel Barvík.
Stejně jako u hudebního festivalu hrají hlavní role při získávání a přetahování majitelů restaurací peníze. V případě těch nejlukrativnějších jde o statisíce korun, které pivovary majitelům hospod nabízejí. Zástupci Radegastu si ztrátu partnerství s hudebním ostravským skvostem navenek nijak nepřipouští. "Spolupracovali jsme devět let, už nebudeme, s tím se nedá nic dělat," říká Jiří Mareček. S rostoucím zájmem o Colours rostla i spotřeba, na loňském ročníku jsme tak vyčepovali více než tisíc pivních sudů, na festival jsme dodávali také šest velkých stanů a více než sto výčepních kohoutů. Podobných aktivit se ale nevzdáváme, v současnosti podporujeme například nejdrsnější štafetový závod v republice – Adrenalin cup," dodal mluvčí.