Zpravodajství
15.4.2011 - Skvělé zakončení florbalové sezony opavského áčka
Zdroj: Opavský a Hlučínský deník
Ročník a číslo: 89
Strana: 21
Autor: hab
Opava – Vynikajícím výkonem se prezentovali florbalisté A-týmu P.E.M.Y. Opava v posledním dvojzápase třetiligové sezony. I když kvůli zranění nebo pracovním povinnostem postrádali tři hráče základní sestavy, vybojovali dvě vítězství a šest bodů. Nejprve si poradili se svým věčným rivalem z Bohumína, po něm pak porazili obávaný celek SlovanuSFKHavířov.
SK P.E.M.A. BCC Opava vers. 1. SC Bohumín 9:4 (0:1, 3:3, 6:0)
Utkání proti Bohumínu nezačalo příliš šťastně. Opavští se nestačili rozkoukat a po čtyřiatřiceti vteřinách prohrávali.
Od toho se odvíjely i následující minuty. P.E.M.A. byla zakřiknutá a v podstatě se jen bránila bohumínským útokům. Až v polovině první třetiny se hra začínala pomalu vyrovnávat a opavští hráči se dostávali i do náznaků šancí. Hned po čtrnácti vteřinách druhé části pláchl útočník Bohumína opavské obraně, v rozhodujícím okamžiku ho před brankou fauloval Gavenda.
Rozhodčí bez váhání nařídili trestné střílení. S tím si ale gólman Opavy Černín poradil. "Hříšník" Gavenda odčinil svůj faul v páté minutě, kdy prostřelil všechno, co mu stálo v cestě, a vyrovnal. Nejen skóre, ale i hra byla velmi vyrovnaná. Opava se snažila kombinovat, Bohumín sázel na svou tradiční tvrdost. Na přelomu osmé a deváté minuty si P.E.M.A. vybrala slabší chvilky. Nejdříve inkasovala po tečované střele v přesilovce. Za pár okamžiků po naprosto totožné situaci už prohrávala 1:3. Odpověď však přišla rychle.
V čase 9:00 snížil kapitán Lukáš Růžička. O sto dvacet sekund po něm opět vyrovnal Halámek, 3:3. Bohužel ještě do druhé přestávky šli do vedení opět Bohumínští, když využili další z přesilových her. Poslední dějství však přichystalo fantastický obrat. Tři minuty to vypadalo, že Bohumín kontroluje zápas.
Pak ale bombou vyrovnal Kučera. A potom to šlo co minuta, to gól. Postupně Tomáš Solný, Daniel Šimera a Vojtěch Volf navýšili vedení až na 7:4. Závěr si Opava zkomplikovala.
Tomáš Solný v souboji nechtěně trefil soupeře hokejkou do hlavy a vyfasoval pětiminutový trest. Protivník se tři minuty před koncem odhodlal k power play. P.E.M.A. však skvěle bránila.
Do prázdné branky přidal její osmou trefu přes celé hřiště Přemysl Novák. Minutu před koncem pak uzavřel vítězství Opavy nad Bohumínem v poměru 9:4 Daniel Šimera.
"Byl to hodně vyrovnaný souboj. Polovinu utkání byl soupeř lepší, ale potom, co jsme vyrovnali, začali jsme si věřit. A neskutečně nám vyšla třetí třetina," komentoval zápas kapitán Opavy Lukáš Růžička.
Branky a asistence Opavy: Šimera 2 (Solný 2), Gavenda (Novák), Růžička, Halámek (Kučera), Kučera (Solný), Solný (Kučera), Volf (Růžička), Novák (Salamon)
SK P.E.M.A. BCC Opava – SFK TJ Slovan Havířov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
SFK Slovan Havířov je protivník, proti kterému se Opavě moc nedaří. V prvním měření sil letos P.E.M.A. prohrála vysoko 1:8. Tohle utkání však bylo zcela jiné. Havířov hraje obranný až betonový systém a hrozí smrtícími brejky. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Opavští florbalisté tedy naráželi na připravenou hráz. Když to nešlo kombinačně, ujala se střela z dálky. Michal Gavenda z pozice obránce otevřel skóre. Havířov odpověděl po třech minutách, jak jinak než po rychlém protiútoku.
V prostřední části se oba týmy držely na distanc od branek, nikdo nechtěl pustit protivníka do šance. Pár náznaků se objevilo na obou stranách, ale nic z toho nebylo.
Až na konci dvanácté minuty hrála Opava přesilovku.
Míček putoval po ose Halámek - Tomáš Solný a novopečený centr poslal své barvy do vedení 2.1. Oba si stejnou spolupráci zopakovali i ve druhé minutě třetí třetiny. Po střele Solného vedla Opava 3:1.
Hned vzápětí dokázali Havířovští snížit a pak několikrát zle dotírali na opavskou branku. Jenomže pak Slovan svou snahu přehnal a jeho hráč putoval za katr. Po milimetrové přihrávce Pavla Salamona dovršil hattrick Tomáš Solný. P.E.M.A. si závěr zkušeně pohlídala a porazila SFK Havířov 4:2. Získala tak z posledního dvojzápasu plný počet bodů, to znamenalo v konečném účtování hezké čtvrté místo. "Havířovu jsme chtěli oplatit porážku, což se povedlo. Naše mladé pušky zahrály výborně, kluci se nebáli chodit do soubojů, stříleli a dávali góly. Slovan praktikuje nepříjemnou obranu, s tím jsme měli vždycky problémy, ale teď se nám je podařilo překonat," zhodnotil zápas Lukáš Růžička a dodal: "Konečné čtvrté místo bereme. Škoda několika zbytečných výpadků, mohli jsme být na bedně, nebo se dokonce poprat o postup. Ale podařilo se nám stabilizovat sestavu, takže příští rok budeme doufám zase patřit ke špičce soutěže."
Branky a asistence Opavy: Solný 3 (Halámek 2, Salamon), Gavenda (Šimera) Opava: Černín (Habram) – Kučera, Salamon, Gavenda, Mazur – Růžička, Hrabec, Novák, Volf, Solný, Halámek, Šimera, Terchovan.
(hab)