22.12.2011 - Černí Zlobři mistry České republiky v táhlovém hokeji Chemoplast

Zdroj: Mostecký deník
Ročník a číslo: 298
Strana: 18
Autor: has

Pohár města Mostu ve stolního hokeji získal Jiří Ježek z domácího BHC Most Most – Pestrý a náročný program měli před Vánocemi stolní hokejisté. SVČ Most za účasti nejlepších jednotlivců i družstev hostilo Tymos mistrovství ČR v táhlovém hokeji Chemoplast.
Mezi jednotlivci se hrálo o republikové tituly potřetí a početné zastoupení mělo samozřejmě i Mostecko.
V kategorii žen za vítěznou Marcelou Kabrdovou ze Žďáru n. S. překvapivou stříbrnou medaili získala Karolína Sládková.
Bronz patří Aleně Laštůvkové (obě SVČ Most). V kategorii mužů utekla medaile mezi prsty mosteckému lídrovi Ondřeji Černému.
K pátému a šestému místu z předchozích šampionátů přidal letos místo čtvrté. Stejné umístění vybojoval mezi juniory při své premiérové účasti na MČR Martin Laštůvka. Týmová soutěž, která byla novinkou letošní sezóny, neměla vyloženého favorita. K titulu mistrů republiky nakonec dovedl svůj celek zkušený stratég Ondřej Černý.
Černí Zlobři na úvod porazili pečecko­pražský výběr MISE FBI. 4:2, Wulfheim z Chlumčan a mostecké Black Sharks shodně 6:1, remizovali se Žďárem n. S. & Vatínem 3:3 a v dramatickém finále pokořili SHL Brno 4:2.
Nová sezóna již začala billiard­hockeyistům. Prvním významnějším turnajem Českého poháru 2012 byl Pohár města Mostu.
Turnaj přilákal na mosteckou 15. ZŠ na pět desítek účastníků, většinou z Mostu a blízkého okolí. Přespolní konkurenci tvořili tentokrát pouze zástupci Prahy a Peček. Všechny trofeje ale zůstaly domácím. Druhé vítězství kariéry si připsal Jiří Ježek, který zvrátil průběh finálového zápasu proti Müllerovi z 0:2 na konečných 3:2 v penaltovém rozstřelu. Třetí místo vybojoval Patrik Purket. Pořadatelské 15. ZŠ Most patří dva poháry za prvenství kategorii mladších žáků a žen díky Vojtěchu Jandečkovi a Daniele Uherové. Vítězství v kategorii starších žáků získal Miroslav Novák ze 4. ZŠ Most.
Před novou sezónou někteří hráči změnili klubovou příslušnost. Týkáse to i vítěze Poháru města Mostu Jiřího Ježka, který neměl jisté místo v mosteckém prvoligovém "A" týmu a odchází na hostování do druholigového týmu Old Friends Most.
Klid zbraní vyhlašují stolní hokejisté až do poloviny ledna, kdy jedou k dalšímu turnaji Českého poháru ve šprtci do Luštěnic.
První lednový týden bude ale zajímavý z pohledu sportovní diplomacie.
Rada zástupců totiž bude schvalovat mj. nominaci na mistrovství světa 2012. Určí také rozlosování soutěží družstev. V nejvyšší soutěži se opět představí BHC AB STAIN Most. Jeho rezervami ve 2.lize jsou Lišáci Most a SHL Star­ Color Litvínov.
Do 2.ligy nastoupí také samostatný oddíl Old Friends Most, vítěz Severočeského třetiligového poháru.

---

Výsledky víkendových podniků v Mostě

Tymos mistrovství ČR – táhlový hokej Chemoplast MUŽI: 1. Jan Vachtarčík (Bohumín), …, 4. Ondřej Černý (StarColor Most), …, 6. Ondřej Frýba (Litvínov), …, 8. Jakub Hasil (StarColor Most) ŽENY: 1. Marcela Kabrdová (Zekatel Žďár n. S.), 2. Karolína Sládková, 3.
Alena Laštůvková (obě SVČ Most), 4. Lucie Černá (StarColor Most), …, 7.
Lucie Ekrtová (SVČ Most) JUNIOŘI: 1. Jaromír Procházka (Neofight Brno), …, 4. Martin Laštůvka (SVČ Most), 5. Daniel Pícha (Meziboří), 6. Jaroslav Plhák, 7. Milan Hendrych, 8. Jiří Vágner (oba SVČ Most) DRUŽSTVA: 1. Černí Zlobři (O. Černý, V. Černý, O. Frýba), …, 5. Black Sharks (M. Laštůvka, J. Doležal, L. Doležal, J. Plhák), …, 7. Esvéčáci (M. Hendrych, A. Laštůvková, K. Sládková, S. Nguyen), 8. Žlutá hvězda (L. Ekrtová, V. Prošek, J. Hasil) Pohár města Mostu – Český pohár 2012 v billiard­hockeyi šprtci (ČP12) – hráči z Mostecka do 20.místa: 1. Jiří Ježek (BHC Most), 2. Ondřej Müller II. (BHC AB STAIN Most), 3. Patrik Purket (Lišáci Most), 4. Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most), 5. Lukáš Mařík (Old Friends Most), …, 7. Zdeněk Bednář, 8. Dalibor Frýba, …, 11. Ondřej Frýba (všichni BHC AB STAIN Most), 12. Vojtěch Jandečka (BHC 15. ZŠ Most), 13. Kamil Blažek (BHC AB STAIN Most), 14. Lukáš Fedič (Old Friends Most), …, 16. Miroslav Novák (BHC 4. ZŠ Most), …, 18. Petr Henych (Old Friends Most), 19. Marek Jankovič (BHC 4. ZŠ Most), 20. Matěj Šanoba (SHL StarColor Litvínov)