Ročník a číslo: 52
Strana: 8
Autor: sob

HC PLUS OIL ORLOVÁ - HK KRNOV 2:3SN (0:1, 0:0, 2:1)

KRNOV - Dvakrát hokejisté Krnova v Orlové vedli. Dvakrát domácí dokázali srovnat. Orlová byla v duelu s Krnovem aktivnější, vypracovala si řadu šancí, zápas ale nakonec dospěl až k samostatným nájezdům. Orlovští měli tři příležitosti, žádnou ale neproměnili. K šestému nájezdu se postavil hostující kapitán Michálek, který překonal Volfa a rozhodl o vítězství Krnova, který tak uhájil vedoucí příčku.

Souboj Orlové s Krnovem sliboval krásnou hokejovou podívanou. A tak se také stalo. Hokej byl navíc podpořen fanoušky obou stran, kteří své týmy hnaly celou dobu kupředu a vytvořily atmosféru hodnou takovéhoto utkání.
Do zápasu vstoupila aktivněji Orlová, v první větší šanci se ocitl aktivní Jan Novák, poté od modré pálil Hublík, ale Roman Šlupina v krnovské brance ukázal, že bude celý zápas pro Orly velkou překážkou. A také že byl. Ovšem i Volf byl ve své kleci oporou a střelcům Krnova maximálně znepříjemňoval život. Poprvé se o tom přesvědčil Roman Tichý, který si objel branku, puk do ní ale nedostal.
První třetina nabídla také několik orlovských přesilovek. Ve dvou velkých šancích se ocitl domácí Krause, Šlupina se ale opět činil. A tak málem ve vlastním oslabení udeřil Michálek, který mířil na Volfa. Ale ani on neuspěl. V další šanci byl zastaven unikající Tošenovjan, kterého sekal Milch a nabídl Krnovu přesilovou hru. V ní měl gól na lopatě Tošenovjan, ale po skvělém zákroku Volfa netrefi l poloprázdnou branku. Pak neuspěl ani krnovský Kubík.
Dvě minuty před koncem už ale hosté udeřili. Celý stadion ztichl, když byl hlavou na mantinel naražen Fábry, hra ale pokračovala, opařená Orlová si nepokryla rychlý protiútok a Tošenovjan otevřel skóre. V závěru mohl srovnat Szajter, puk ale poslal nad, a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.
Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé třetině. Orlová byla opět mírně aktivnější, Šlupinovu klec ale dobývala marně. Nepomohly jí ani další přesilovky, v obrovské šanci byl Zákuťanský, který byl před Šlupinou zničehonic sám. Ovšem místo klidné střely puk napálil vší silou a gól nedal. Po závaru byl v šanci Fábry, v závěru střílel Milch, ale druhá branka gól nepřinesla. Domácí stadion se dočkal po pěti minutách třetiny třetí. Orlová si vytvořila tlak, nejprve zvonila tyč, pak čaroval Šlupina, než napřáhl Martin Mintěl a srovnal na 1:1. Led pak zasypali plyšáci, které na plochu naházeli domácí fanoušci pro děti z dětského domova. Hra ale pokračovala, domácí chtěli vývoj utkání otočit, do šance se dral Fábry, který objel branku, puk se ale o centimetry za Šlupinu nedostal. Krátce nato se zase hra přelila před Volfa. V oslabení se do šance dral Michálek, gól sice nedal, ale vykoledoval si trest pro domácí lavičku. A krátce nato přišla nepřesná rozehrávka a trest v podobě branky Davida Matušinského - 2:1 pro Krnov. A rázem byli aktivnější hosté. A Volf se činil. Kryl střely Moslera i Kubíka. Když zápas mířil pomalu ke svému konci, domácí opět dokázali srovnat. Jedinou slabou chvilku si vybral Šlupina, když za svá záda pustil pokus Martina Mintěla a bylo to 2:2.
Branka byla sice hodně překvapivá, ale pro průběh hry zasloužená. A teď byli na koni domácí. V závěru se dral do šance Szajter, na druhé straně našel jen Volfovu lapačku Matušinský a druhý zápas po sobě dospěl na orlovském ledě do prodloužení.
V něm se zrodila jediná šance. Szajter ale neuspěl a na řadu přišly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Milch, ale nedal. Na druhé straně stejně dopadl Hudečka. Nadějně vypadal nájezd Szajtera, ten ale svou akci nedotáhl ke zdárnému konci. Na Volfa si pak nepřišel Tošenovjan. Třetí nájezd jel za domácí Malík. Zkoušel kličku, ale Šlupinu nepřekvapil. A tak se rozjel Michálek, ten se nemýlil a udržel Krnov na 1. místě tabulky.
Branky a nahrávky: 46. Mintěl, 53. Mintěl - 18. Tošenovjan (Kubík), 49. Matušinský (Tošenovjan), rozhodující nájezd Michálek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350.
Sestava HC Plus Oil Orlová: Volf (Noga) - Milch, Malík, Szajter, Hublík, Fábry, Mareček, Matušínský, J. Novák, Opravil, Zákuťanský, Vaštík, Burgel, Grepl, Wróbel, M. Novák, Krause, Hanzl, Mintěl.
Sestava HK Krnov: Šlupina (Mužík) - Matušinský, Marienka, Dohnal, Vavrečka, Michálek, Pavlica, Kostovský, Tichý, Holeš, Tošenovjan, Kubík, Weiss, Mosler, Hudečka.