10.4.2012 - Jiskra poprvé na jaře prohrála

Ročník a číslo: 15
Strana: 16
Autor: st

JISKRA RÝMAŘOV – BOHUMÍN 1:3 (1:1)

V nevlídném sobotním počasí pokračovali fotbalisté Jiskry Rýmařov v boji o udržení krajského přeboru na svém hřišti zápasem s týmem Bohumína. Domácí se po dobrém začátku postupně, i vinou přísného vyloučení Krška v prvním poločase, ze hry po přestávce vytratili a utrpěli porážku v poměru 1:3.

Fotbalisté Jiskry si byli vědomi důležitosti utkání a potřeby vítězství. Domácí hráči od zahájení hry svého soupeře přitlačili a byli nastěhovaní před jeho šestnáctkou. Hosté nevěděli, kam dřív skočit a tlaku čelili jen s velkým štěstím. Brankové příležitosti Šroma, Holčáka a Krška ale gólem neskončily, a když už byl hostující gólman Goj v 9. minutě překonán, tak jej zastoupil na brankové čáře jeho spoluhráč Košťál. V 11. minutě seBohumín prakticky poprvé vážněji dostal před brankou Jiskry a hned z toho byl vedoucí gól. Zaváhání domácí obrany využil Šindler, který našel přihrávkou pod sebe Poštulku a ten zblízka nezaváhal, 0:1. Rýmařovští po inkasované brance nepolevili a pokračovali v aktivním, kombinačním fotbale. Před brankouBohumína se rodily další příležitosti. Hosté útočili jen sporadicky, ale byli hodně nebezpeční. Ve 35. minutě trefi l bohumínský Košťál po standardní situaci hlavou jen břevno překonaného brankáře Jiskry Martináka.

Aktivita Jiskry se konečně dočkala zasloužené odezvy ve 38. minutě. V ní musel hostující obránce zastavit další vyloženou šanci domácích ve vlastním pokutovém území jen za cenu nedovoleného zákroku a Jiskra zahrávala pokutový kop. Holčák neměl potíže a tvrdou střelou nedal brankáři soupeře žádnou šanci, 1:1. Vyrovnání domácí povzbudilo a dále pokračovali v tlaku na hostující bránu. Důležitý moment přišel ve 40. minutě. Po skluzu na vlastní polovině hřiště byl přísně vyloučen domácí Kršek a hosté hráli v početní výhodě. Do přestávky to znát na hrací ploše ale nebylo. Také úvod druhé poloviny zápasu patřil domácím, kteří i v deseti hráčích toužili vyhrát. Průniky Holčáka a Michala Furika se neujaly. V 54. minutě ale udeřili hosté. Míč potáhl z poloviny hřiště Brunclík a parádní dělovkou z dobrých pětadvaceti metrů poslal angličanem svůj tým do vedení, 1:2.

Jiskra bojovala a o necelou minutu později mohlo být vyrovnáno. Holčákova individuální akce a střela z dvaceti metrů ale orazítkovala jen levou tyč hostující svatyně. Vedení hosty uklidnilo a nikam nespěchali. Domácí naopak prahli po vyrovnání a otevírali obranu. V 61. minutě tak přišel třetí úder Bohumínských. Rychlý protiútok zakončil zblízka svým druhým gólem v utkání Poštulka a nasměroval svůj tým za vítězstvím, 1:3. Domácí hráli až do konce, ale herně se jim již tak nedařilo. Příležitosti Michala Furika a Holčáka efekt nepřinesly a hosté si hlídali dvoubrankové vedení. Nic něm nezměnilo ani vyloučení kapitána hostů Koštála necelých deset minut před koncem.
V samém závěru to Jiskra ještě zkoušela, ale na porážce 1:3 to nic neměnilo. O další body potřebné k udržení krajského přeboru budou fotbalisté Rýmařova bojovat o příštím víkendu na hřišti ambiciózní Polanky.

Branky: 38. Holčák (z penalty) – 11. a 61. Poštulka, 54, Brunclík.
Sestava Rýmařova: Martinák – Šašinka, Kováč, Harazim, Kršek (40. ČK) – Čulík (73. Pavlát), Jiří Frurik, Schreier, Michal Furik (84. Doležel) – Holčák, Šrom. Trenér: Milan Furik.
Sestava Bohumína: Goj – Prokš, Vondrák, Socha (71. Kukuliač), Košťál (79. ČK) – Kubinski, Pluta (58. Gábor), Poštulka, Brunclík (80. Šráček) – Šindler, Ciesarik. Trenér: Martin Kempný.