Ročník a číslo: 103
Strana: 21
Autor: Martin Ruščin

FK Bohumín– TJ Hradec nad Moravicí 2:2 (2:1)

Bohumín – Remízu vyválčili v dalším kole krajského přeboru fotbalistéBohumína. V duelu s favorizovaným Hradcem až do 80. minuty nad soupeřem dokonce vedli. FotbalistéBohumína mají za sebou perný týden, konkrétně ten anglický. Po dobrém výkonu a porážce od Karviné B dohráli ve čtvrtek zápas s Frýdlantem nad Ostravicí, kde naopak podali hodně tristní výkon, který ovšem v neděli napravili velmi povedeným představením proti Hradci nad Moravicí. Hosté v sestavě s hráči, kteří pamatují třeti a druholigové – a v případě Prohászky dokonce prvoligové – časy, zúročili svůj aktivní nástup hned po deseti minutách, kdy domácí obrana zaspala a vysoký nákop na dvojici Štybar – Prohászka trefil špičkou kopačky prvně jmenovaný tak, že se balon pomalu dokutálel do sítě – 0:1.

Domácí pak zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a hosty zmáčkli. Člen fotbalového klanu Sochů – Dušan Socha – pohotově srovnala začínalo se odznova. Na to, že trenér mužstva Martin Kempný zase skládal sestavu, jak se jen dalo, hrálBohumíns velkým odhodláním, kolektivně a přesně. Šest minut před pauzou dokonce vývoj skóre obrátil. Po přímém kopu Prokše vedli domácí 2:1. Roman Prokš je jedním ze tří exekutorů, určených k provádění podobných standardních situací. Tentokrát si vzal míč proto, že mu tvrdě hrající hosté chvíli předtím zlomili nos. Nasupen vytěžil ze své zloby parádní trefu a vedoucí gól na 2:1.

Nadějný výsledek drželi Bohumínští do 80. minuty. Odhodlaně odolávali ataku soupeře, který do nich bušil jako hluchý do vrat. Nakonec se alevyrovnán dočkal. "Je to škoda, kluci obětavě bránili, snažili jsme se o brejky. V nohách jsme už ale cítili tři zápasy během týdne a v tak úzkém okruhu lidí, v jakém hrajeme, už to prostě nešlo," připustil trenér Kempný. Bohumín každopádně nezklamal, zjevně se na silné soupeře umí namotivovat lépe než na spodek tabulky. Ato bylo bohumínských borců na soupisce jen třináct... Vobranné čtveřici dokonce figurovali ortodoxní útočníci: letitá opora Gábor a vysoký Kukuliač, který při své výšce logicky dostal prostor na postu stopera. "Šijeme to horkou jehlou, střídal jsem dva hráče, protože víc nás prostě nebylo. Kdyby se zlepšil přístup hráčů ke klubovým povinnostem, jistě bychom v tabulce figurovali ještě výš než momentálně," usoudil trenér Kempný.

Branky: 20. D. Socha, 39. Prokš – 11. Štybar, 80. Prohászka. Rozhodčí: Herda, žluté karty: 2:1, diváci: 150.
Bohumín: Goj – Gábor (76. Vondrák), Košťál, Kukuliač, Tvrdý – Brunclík, Prokš, Kubinski, Socha – Poštulka (63. Schindler), Ciesarik. Trenér: Martin Kempný.

Špatná dohrávka

Dohrávka 20. kola: Bohumín–Frýdlant n. O.0:2(0:1)
Ve čtvrtečním utkání měl trenér Kempný k dispozici ještě větší torzo kádru. "Tři hráči se na to úplně vykašlali. První půle byla z naší strany otřesná, dostali jsme gól a pořádně si nepřihráli. Ve druhé půli jsme se už zlepšili, předvedli nějaké solidní kombinace, ale aspoň na bod to nestačilo. Pak jsme dostali druhý gól a bylo po všem. Takové zápasy nás mohou hodně mrzet, protože to jsou naprosto zbytečně odevzdané body soupeřům, kteří jsou na tom kvalitativně úplně stejně, nebo občas ještě hůř než my," rekapituloval bohumínský kouč porážku v dohrávce krajského přeboru. V tabulce zaujímá Bohumín osmou pozici.