Ročník a číslo: 18
Strana: 23
Autor: rob

BOHUMÍN – HRADEC NAD MORAVICÍ 2:2 (2:1)

Hradečtí fotbalisté vezou z Bohumína bod. Trenér Karel Štěpán byl ale s výsledkem zklamaný, a to i přesto, že jeho tým ve druhém poločase smazával jednobrankové manko. Hradec začal dobře, už v 9. minutě zatáhl míč po levé straně Ondřej Černý, poslal křižný centr na Štýbara a ten otevřel skóre. "Rychlé vedení nás ukolébalo. Přestali jsme hrát a mysleli si, že se domácí porazí sami," řekl rozzlobeným hlasem trenér Hradce Karel Štěpán. Ve 14. minutě zaváhal Štýbar, který nedůsledně odkopl balon, Socha se ho zmocnil, naznačil střelu, Kuděla se otočil, domácí hráč míč zasekl a vyrovnal na 1:1. "Najednou měli domácí více ze hry a i dvě nadějné možnosti," pokračoval v rozboru utkání trenér Hradce. Brzy seBohumínu podařilo výsledek otočit. Po faulu Jaška zahrával Prokš trestný kop a střelou přes zeď nedal Kovalíkovi šanci.

Druhý poločas přinesl nápor Hradce, tým zpod zámku držel balon na svých kopačkách a do pokutového území domácích se valil jeden centr za druhým. "Měli jsme převahu, dá se říci, že jsme soupeře nepustili za půlku," podotkl Karel Štěpán. "Hlavně od sedmdesáté minuty náš tlak gradoval," dodal zkušený trenér. V 79. minutě vystřelil Brunclík, brankář balon vyrazil jen Prohaszkovi, který hod dorazil do sítě. V dalších minutách mohl Hradec strhnout vítězství na svou stranu. Jenomže Brunclík a ani Martiňák své šance nevyužili. "Jsem zklamaný. Za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát," povzdechl si Karel Štěpán.

Branky: Socha, Prokš – Štýbar, Prohászka.
Sestava Hradce nad Moravicí: Kovalík – Kuděla, Hoza, Jašek, O. Černý – Štýbar, Martiňák (89. Vaněk), J. Černý, Žurek (63. Krejza), Brunclík – Prohászka. Trenér: Karel Štěpán.