Zdroj: Karvinský deník
Ročník a číslo: 190
Strana: 21
Autor: Martin Ruščin

Bohumín – Fotbalisté FK Bohumín cestovali na úvod krajského přeboru na hřiště nováčka ze Slavkova u Opavy a těsně mu podlehli. Bohumínské vedl do boje nový trenér Marek Poštulka, jenž nebyl spokojen s první půlí. "Tu jsme doslova prospali. Domácí byli v euforii, chtěli se vytáhnout, povzbudit je přišel snad celý Slavkov," usmíval se Poštulka při vzpomínce na obsypanou hlavní tribunu na domácím stadionku. Poštulkovi svěřenci se zbytečně nechali zatlačit a po čtrnácti minutách inkasovali od Cahela. "Neuhlídali jsme rohový kop. Horší to bylo s ofenzivní činností. Směrem dopředu jsme byli úplně jaloví, nevystřelili jsme na bránu," komentoval kouč Bohumína první dějství. Proto také v kabině kladl svým hráčům na srdce, ať začnou být odvážnější a aktivnější. Ti na jeho proslov pamatovali a chopili se iniciativy. Po deseti minutách druhé půle byl vyloučen domácí Král, který "sundal" Ciesarika, pelášícího na osamoceného gólmana a Bohumínu se naskytla přesilová hra.

Nováček ze Slavkova ale nápor hostů přežil a po brejkové situaci udeřil podruhé. To byla pro ně úleva, jelikož gól přišel v době největšího tlaku Bohumínských. Ti se snažili o korekci výsledku a měli rozhodně šance. Kubinski nastřelil břevno, Socha hezky pronikl před gólmana, ale ten mu jeho pokus lapil. Za záda brankáře neprošla ani Ciesarikova hlava. Bohumín se poté gólu přeci jen dočkal. Další Kubinského projektil skončil zase na břevně, ale Pluta míč pohotově dorazil do sítě. Kontaktní branka však přišla příliš pozdě. "Branku jsme měli dát už dříve. Slavkov se po vyloučení svého hráče jen bránil, ale ubránil. Má dobře složený tým, doma nadělá problémy hodně soupeřům. Myse teď musíme koncentrovat na nedělní domácí zápas," loučil se s útulným prostředím ve Slavkově Marek Poštulka.

---

Sokol Slavkov – FK Bohumín 2:1 (1:0) Branky: 14. Cahel, 75. Borunský – 90. Pluta. Rozhodčí: Latoň, žluté karty: 6:5, červená karta: 57. Král (S.), diváci: 300. Bohumín: Goj – Gábor (77. Vondrák), Šiška, Košťál, Tvrdý – Pluta, Kubinski, Harwot (67. Socha), Seget – Poštulka (80. Kubáň), Ciesarik. Trenér: Marek Poštulka. Další zápas hraje Bohumín v neděli s Petřkovicemi.