7.9.2012 - Těšín se ve vloženém kole protrápil k vítězství nad Frenštátem

Zdroj: Karvinský deník
Ročník a číslo: 210
Strana: 21
Autor: Martin Ruščin

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína se ve vloženém kole krajského přeboru dopachtili k očekávanému vítězství nad posledním týmem soutěže. Ale byly to nervy! "Ani mi nepovídejte, já už budu za chvíli snad úplně plešatý," ulevilo se po utkání trenéru domácího týmu Pavlu Smatanovi. Třebaže si domácí do tabulky připsali zasloužené tři body, podali nejhorší výkon v sezoně. "Fakt, že Frenštát nebyl na úrovni našich předešlých soupeřů a pohybuje se v tabulce úplně dole, měl neblahý dopad i na nás. Kluci hráli hluboko pod svými možnostmi," nepoznával Smatana svůj tým. Vyčetl mu především složité kombinování, z něhož se vytratila lehkost. "Kdybychom proměnili všechny velké šance, vyhráli bychom daleko vyšším rozdílem. Ale zahazovali jsme, co se dalo," osvětlil kouč Těšíňanů, kteří během utkání třikrát nastřelili břevno!

První půle skončila hubeným vítězstvím domácích. "Ale měli jsme vést o dva nebo spíš tři góly. Pak by se nám hrálo mnohem lépe," upozornil Pavel Smatana. Nejprve orazítkoval břevno Zábelka. Po něm dal sice gól Przyczko (po asistenci Kantora), ale tentýž hráč následně zazdil tutovku, kdy byl sám před brankářem. V téměř identické situaci ho pak napodobil i Kantor a na konci půle se do břevna trefil také Pařenica. V poločase měl ke svým svěřencům trenér Smatana proslov, protože ho potřeboval vybudit k jeho obvyklému výkonu. "Z kabiny jsem vyšel zpocený snad ještě více než hráči," smál se Smatana. Ale i po změně stran počítal promarněné šance. Pařenica sám před bránou netrefil bodlem vymezený prostor, po něm se přidal k "břevnovým" trefovačům i Przyczko.

Hosté vycítili šanci a po jednom z mála útoků srovnali. To už začali domácí hrát vabank, protože cítili, že jim slibně rozehrané utkání protéká mezi prsty. Smatana zariskoval, poslal na hřiště Lojka, dopředu vytáhl stopera Race a právě tito dva hráči se podepsali pod rozhodující akci zápasu. Lojek vyhrál hlavičkový souboj, prodloužil míč na Race, jenž se chystal zakončit, ovšem zabránil mu v tom jasný faul v šestnáctce. Penaltu proměnil Przyczko, a zajistil tak domácím po všech zahozených tutovkách alespoň těsné vítězství."Tohle už bych nerad zažil. Doufám, že proti mnohem kvalitnějšímu Bohumínu náš výkon vzroste," oddechl si Pavel Smatana.

IRP Český Těšín – Beskyd Frenštát p. R. 2:1 (1:0)
Branky: 8. a Przyczko – 77. Dorňák. Rozhodčí: Hess, žluté karty: 4:1, diváci: 160.
Č. Těšín: Klepek – Kormanec, Rusek, Rac, Byrtus – Kantor, Mendrok – Nowak (80. Lojek), Pařenica, Zábelka (89. Krasniči) – Przyczko.
Trenér: Pavel Smatana. Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Bohumínem.