Ročník a číslo: 41
Strana: 23
Autor: rob

HRADEC NAD MORAVICÍ – BOHUMÍN 3:1 (2:1)

Hradečtí fotbalisté v sobotu doma splnili povinnost, když porazili Bohumín 3:1. Bůhvíjak pohledný fotbal se ale na hřišti pod zámkem nehrál. Diváci viděli zajímavých okamžikům poskrovnu.

"Soupeř k nám přijel s jasně defenzivní taktikou," začal se vracet k sobotnímu utkání trenér Hradce Karel Štěpán. "Nemohli jsme se dostat do tempa," dodal. Ve dvanácté minutě kopal favorit rohový kop, Štýbar přizvedl balon na Jaška a ten otevřel skóre. Ve 32. minutě už vedli domácí o dva góly, kdy se trefi l přímo z rohu Režnar. Jenomže za dalších pět minut odpískal rozhodčí Hradci malou domů a po trestném kopu snižoval Sittek. Ve druhém poločase domácí po necelé hodině přidali Havelkou po rohu Ondřeje Černého třetí gól a bylo rozhodnuto. "Zbytek zápasu jsme si pohlídali. Dostali jsme se i do několika dalších šancí, avšak gól se nám už vstřelit nepodařilo," uzavřel Karel Štěpán. Hosté ve druhém dějství zahrozili jen jednou zkušeným Opicem, ten ale netrefi l ani branku. Na druhé straně Štýbarovu ránu zachránila spojnice tyče a břevna.

Branky: 12. Jašek, 32. Režnar, 59. Havelka – 35. Sittek.
Sestava Hradce nad Moravicí: Kovalík – Kuděla, Jašek, Havelka, O. Černý – Demel, Režnar, J. Černý, Orlík (85. Lazecký) – Štýbar, Prohászka (90. Půda). Trenér: Karel Štěpán.