18.12.2012 - Hokejisté Krnova vezou výhru z Nového Jičína

Ročník a číslo: 51
Strana: 16
Autor: hab

HC NOVÝ JIČÍN B – HK KRNOV 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

Krnovští hokejisté zavítali ve třináctém kole krajské ligy na led devátého Nového Jičína odčinit prohru z minulého zápasu s Bohumínem na domácím stadionu. V sobotním utkání plném šancí na obou stranách rozhodla o vítězství Krnova povedená první třetina.

Krnovské patálie se složením obrany stále pokračují, i přesto však měl trenér Michal Piskoř k dispozici alespoň pětici obránců. Mezi ně se už napevno usadil i Martin Hudečka. Krnovští se pustili do střetnutí s vervou, tlačili se do útoku a vytvářeli si šance. Ale ani domácí rezerva druholigového týmu nezůstávala pozadu, a tak byl na novojičínském ledě k vidění zajímavý hokej, kde se příležitosti střídaly před oběma brankami.Jako první se dokázali prosadit hosté. V polovině šesté minuty zaúřadovali krnovští veteráni, Jiří Hudečka našel Karla Horného a bylo to 0:1 z pohledu domácích. Za dvě minuty dostali Krnováci možnost své vedení ještě navýšit, když hráli přesilovku. Jenomže právě početní výhody se v tohle duelu změnily spíše v krnovskou nevýhodu. Po třinácti vteřinách totiž ve vlastním oslabení vyrovnal domácí Toman – 1:1.

Krnov se však oklepal z šoku a do poslední pětiminutovky úvodní části vměstnal ještě dva údery. Nejprve vrátil hostům vedení Jan Weiss, po něm se trefil i jeho kolega z útoku Michal Tošenovjan – 1:3. V prostřední části jako by hráčům zvlhl střelecký prach. Příležitostí bylo k vidění dost, ale nikdo se ne a ne trefit do sítě. Až přišlo další oslabení domácího týmu. A situace z první třetiny se opakovala, jen autor branky byl jiný. Novojičínský Gebauer snížil na 2:3. V polovině duelu musel ze hry pro zranění odstoupit Štěpán Holeš, nahradil jej Lukáš Závodník. Krnovu se naštestí povedl nástup do závěrečného dějství. Po pětačtyřiceti vteřinách se rozjel agilní útok Kubík, Weiss, Tošenovjan a po kombinaci celé trojice vsítil čtvrtou branku hostů centr Jan Weiss, 2:4. Domácím se však povedlo za dvě minuty znovu dostat na kontakt, když svůj druhý gól vstřelil Gebauer – 3:4.

V samotném závěru ještě došlo k nepříjemnosti, kdy dostal za úder do oblasti hlavy a krku trest ve hře domácí Částečka. O několik okamžiků jej pak se stejným trestem za totožný faul následoval do kabin i krnovský Jiří Dohnal. Hosté už pak vedení udrželi a vezou z Nového Jičína tři body. "Jsme spokojení, protože po té prohře doma jsme vyhrát potřebovali," začal své hodnocení kouč Krnova Michal Piskoř. "V první třetině jsme si vytvořili mírný náskok, který jsme pak celou dobu udržovali. Nedařily se nám ale přesilovky, kdy jsme při našich výhodách dvakrát inkasovali," kroutil hlavou Piskoř. Jeho tým ale postihly i dvě ztráty. "Zranění Štěpána Holeše by nemělo být vážné, v dalším utkání by měl nastoupit. Horší to je s Jirkou Dohnalem. Vyfasoval trest ve hře, takže doma proti Kopřivnici určitě hrát nebude a počítám, že dostane ještě nějaký trest navrch," povídal krnovský trenér. V příštím kole čeká na Krnovské třetí tým tabulky z Kopřivnice, který přijede v sobotu na zimní stadion Krystal. "Je to poslední zápas tohoto kalendářního roku. Kopřivnice je atraktivní soupeř, tak doufáme, že nás fanoušci přijdou před Štědrým dnem podpořit. Bude to dobrý zápas," pozval všechny příznivce Michal Piskoř.

Branky Krnova: 6. Horný (Jiří Hudečka), 15. Weiss (Tošenovjan), 18. Tošenovjan (Kubík), 41. Weiss (Kubík, Tošenovjan)

Sestava Krnova: Šlupina – Matušinský, Dohnal, Němec, Martin Hudečka, Tomáš Michálek – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Horný, Jiří Hudečka, Holeš (32. Závodník) – Tošenovjan, Weiss, Kubík. Trenér: Michal Piskoř.