Zpravodajství
11.10.2013 - Na kterých místech dálnice D1 jsou dopravní omezení?
Zdroj: Karvinský deník
Ročník a číslo: 237
Strana: 4
Autor: redakce
Ostrava – Na pěti kilometrech dálnice D1 v Ostravě začala platit dopravní omezení, protože na úseku probíhají geotechnické zkoušky, jež budou sloužit k rozklíčování reklamace dálnice a dalšímu vývoji kauzy kolem ostravské autostrády.
Celkově se na dálnici bude provádět 91 geotechnických vrtů, z toho 83 v pomalých a rychlých pruzích pravého a levého pásu dálnice, 4 vrty na levé odpočívce na Antošovice a stejně tolik na pravé odpočívce. Průměr vrtů bude od 1,5 do 2,8 centimetru, jejich délka pak od 2 do 16 metrů.
Cílem těchto průzkumů je ověřit, zda jednotlivé vrstvy silničního násypu a konstrukce vozovky jsou provedeny v tloušťce a z materiálů v souladu se smlouvou. V celé délce úseku je omezena rychlost na 80 kilometrů v hodině. Práce by měly být ukončeny v první třetině letošního listopadu.