31.12.2013 - Často vylučovaný Krnov prohrál

Ročník a číslo: 53
Strana: 8
Autor: hab

HC ROŽNOV P. R. B – HK KRNOV 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)

Krnovští hokejisté v Rožnově brzy vedli, ale domácí tým utkání ve druhé třetině otočil a tři body zůstaly na Valašsku.

Utkání tří rozdílných třetin odehráli hokejisté HK Krnov proti rožnovskému béčku, svému konkurentovi v boji o play-off krajské ligy mužů. Krnovští nastoupili bez potrestané brankářské jedničky Šlupiny, místo v brankovišti zaujal Antonín Mužík. Trenér Michal Piskoř postrádal i další hráče základní sestavy. Hosté se hned v úvodních minutách ujali vedení. První branku vstřelil už ve čtvrté minutě Štěpán Holeš. Za tři čtvrtě minuty ho napodobil Jan Kostovský a Krnov si zajistil dvoubrankový náskok. Ve dvanácté minutě se domácím povedlo snížit na 1:2. Závěr první třetiny byl poznamenán častým vylučováním krnovského mužstva. Po první přestávce se karta otočila. Na začátku prostřední třetiny ještě dobíhaly krnovské tresty z úvodní části a domácí toho dokázali využít. Nejprve se jim povedlo ve dvojnásobné početní výhodě vyrovnat a poté i převrátit skóre na svou stranu, 3:2.

Navíc čtyři minuty před druhou sirénou navýšili Rožnovští své vedení na rozdíl dvou gólů. Hosté ale bojovali a čtyřicet sekund před přestávkou vstřelil kontaktní branku Ondřej Pavlica, 4:3. Přetahovaná pokračovala i v poslední části. Valaši utekli Krnovákům znovu na dvoubrankový rozdíl, ale odpověď přišla rychle a byla hned dvojnásobná. Pavel Michálek snížil a Tomáš Kubík ve dvaapadesáté minutě vyrovnal na 5:5. Bohužel radost z vyrovnání trvala jen něco přes minutu. Rožnov vsítil šestou branku a i přes šance hostů už vedení udržel. Krnov se sice před play-off udržel na sedmé příčce, ale stejný počet bodů má i osmý Rožnov A, rožnovské béčko je na deváté pozici jen o bod zpět. Boj o vyřazovací část ligy bude tedy ještě dramatický.

Branky Krnova: 4. Holeš (Pavel Michálek), 5. Kostovský (Otipka), 40. Pavlica (Kostovský), 49. Pavel Michálek (Kubík), 52. Kubík (Pavlica). Sestava HK Krnov: Mužík – Havlíček, Žídek, Marienka, Tomáš Michálek, Vysloužil – Kubík, Pavel Michálek, Pavlica – Otipka, Weiss, Kostovský – Holeš, Svěntý, Hamerník. Trenér: Michal Piskoř.

10. HC RT Torax Bohumín 15 2 0 2 11 60:104 8

15. vložené kolo II Karviná – Šumperk 2:1, Bohumín – Rožnov 5:6, Orlová B – Studénka 4:5, Rožnov B – Krnov 6:5, Kopřivnice – Horní Benešov 6:5 po SN

16. kolo Sobota 4. ledna 17.00 Horní Benešov – Rožnov, Studénka – Šumperk, Rožnov B – Karviná, Krnov – Orlová B