Ročník a číslo: 53
Strana: 8
Autor: st

HC KOPŘIVNICE – TJ HORNÍ BENEŠOV 6:5 SN (2:2, 2:1, 1:2 – 0:0, 1:0)

Potřetí v řadě se utkali hornobenešovští hokejisté v utkání krajské ligy s týmem Kopřivnice a tentokráte na ledě soupeře již neuspěli, velkou měrou k tomu ale přispěl i rozhodčí, který držel hosty od úvodních minut hodně zkrátka.

Po dvou vysokých porážkách měla Kopřivnice obavu z dalšího domácího utkání, a proto ho chtěla přeložit na některý lednový pracovní den. Na tuto změnu ale Horní Benešov nepřistoupil, a tak se vše odvíjelo jinak. Otěže utkání držel pevně v rukách rozhodčí Janda za občasné pomoci čárových. Už v 5. minutě putoval přísně po vyloučení 5 + do konce utkání kapitán hostů Fraš. Hornobenešovští hokejisté měli na ledě stále o jednoho hráče méně, ale i přesto mělo utkání vyrovnaný průběh. Hosté dokázali i v oslabeních kontrovat a po první části drželi nerozhodný stav. Obraz hry byl stejný i v prostřední třetině. Domácí využívali početní výhody, Horní Benešov oplácel zodpovědným a disciplinovaným výkonem, když musel přijímat zákroky, které nebyly potrestány, a naopak byli jeho hráči vylučováni za podstatně menší prohřešky.

Před závěrečnou třetinou hosté ztráceli jediný gól a vše bylo otevřené. V poslední části dokázali hosté vyvinout enormní úsilí a výtečným výkonem smazali náskok domácího týmu. Utkání dospělo do prodloužení, a i když k vítězství měli blíže Hornobenešovští, tak se nakonec nerozhodlo. O nezasloužené porážce Horního Benešova nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. "Musím smeknout před trenérem Harazimem a i našimi hráči, že udrželi nervy na uzdě až do konce utkání. Jinak si ale nedovedu vysvětlit v utkání jednostranné posuzování od rozhodčích, které jsem nezažil za celou hráčskou ani funkcionářskou kariéru. Do příštího mistrovského utkání, které sehrajeme doma v sobotu 4. ledna s Rožnovem, musíme být v té nejoptimálnější sestavě připraveni podat co nejlepší výkon. Vždyť zbývá pouze pět kol do konce základní části," řekl k utkání šéf Hornobenešovských Jaroslav Strmiska.

Branky Horního Benešova: Vrabel 2, Alexandr Lhotský, Tomáš Lhotský, Mičola.
Sestava Horního Benešova: Tengler – Alexandr Lhotský, Bendík, Vrabel, Fraš, Tomáš Lhotský – Trubka, Pělucha, Zigmund, Hejhal, Bensch – Přibyla, Schreier, Mičola, Štindl, Vaněk – Jadrníček. Trenér: Marek Harazim, vedoucí: Antonín Pražák.

10. HC RT Torax Bohumín 15 2 0 2 11 60:104 8

15. vložené kolo II Karviná – Šumperk 2:1, Bohumín – Rožnov 5:6, Orlová B – Studénka 4:5, Rožnov B – Krnov 6:5, Kopřivnice – Horní Benešov 6:5 po SN

16. kolo Sobota 4. ledna 17.00 Horní Benešov – Rožnov, Studénka – Šumperk, Rožnov B – Karviná, Krnov – Orlová B