Zdroj: Region Týdeník okresu Nový Jičín
Ročník a číslo: 50
Strana: 23
Autor: Dalibor Tobola

Studénka – Po první třetině to vypadalo na další porážku, ale následných čtyřicet minut padaly branky už pouze do sítě Bohumína. Hokejisté Studénky se ve 14. kole krajské ligy mohli radovat, i díky hattricku Miroslava Pokorného ml., ze třetí výhry v sezoně, když poslední Bohumín rozprášili 8:1. Poslední utkání roku 2014 odehraje Studénka opět před vlastními diváky, když v neděli 21. prosince bude hostit od 17 hodin Rožnov pod Radhoštěm.

Samotný duel proti Bohumínu však až tak jednoduchou cestu k vítězství nenabídl. Hostující celek trenéra Vaštíka totiž v závěru první části udeřil při vlastním oslabení, když Baldika překonal Řezáč. Následné minuty však jakoby už na ledě bylo pouze jedno mužstvo. O vyrovnání se postaral povedeným blafákem z trestného střílení Štubňa, jenž ujel ve vlastním oslabení a byl faulován. Ve 34. minutě pak otočil utkání domácí kapitán Kaňovský. O čtyři minuty později zvýšil už na rozdíl dvou branek Pokorný ml. Gólový uragán ze třetí třetiny, kde v úvodních dvanácti minutách skórovali domácí hned pětkrát, pak určil konečný ráz utkání. Studénka v duelu využila hned tři početní výhody. "Nastoupili jsme ale lehkovážně a bez nasazení. Takže jsem musel hodit záchranou brzdu a v šatně bylo trošku dusno. Takhle se hrát opravdu nedalo. V hokeji se nedá nic ošidit a první třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá," zlobil se lodivod Studénky Miroslav

Pokorný st. Od začátku druhé třetiny se však domácí rozjeli. Štubňa si prohodil místo se Sochorkem a důležitou postavou byl také navrátivší se bek Lyzák, jenž odehrál po zápalu plic první duel v sezoně. "Pak jsme přidali poctivost a už to bylo o něčem jiném. Začali jsme lépe bruslit a dařily se nám přesilové hry. Hodně nám pomohl i návrat Lyzáka a jsem rád, že se už vrátil," dodal trenér domácích hokejistů, kteří mohli po utkání slavit třetí výhru v ročníku.

HC STUDÉNKA – HC BOHUMÍN 8:1 (0:1, 3:0, 5:0) Branky: 24. Štubňa TS, 34. Kaňovský, 38. Pokorný ml. (Lyzák, Janečka), 42. Orszulik (Pokorný ml.), 44. Sochorek (Orszulik), 46. Pokorný ml. (Kaňovský), 47. Pokorný ml. (Bolek), 52. Kocurek (Martinčík) – 19. Řezáč
Vyloučení: 7:9, navíc Štubňa (ST) 10 minut
Využití: 3:1. V oslabení: 1:1
Střely na branku: 33:28
Rozhodčí: T. Janda – L. Janda, O. Parma

HC Studénka: Baldik – Bolek, Lyčka, Kocurek, Holanik, Lyzák Jedlička – Orszulik, Pokorný, Štubňa – Janečka, Martinčík, Sochorek – Kostelňák, Kaňovský, Řehulka
Trenér: Miroslav Pokorný st.

Zbylé výsledky 14. kola:
Orlová – Krnov 5:2
Horní Benešov – Rožnov 5:1

Program 15. kola: Sobota 20. prosince, 17.00 Orlová – Kopřivnice, Horní Benešov – Krnov. Neděle 21. prosince, 17.00 Studénka – Rožnov p. R.