Zdroj: Karvinský deník
Ročník a číslo: 97
Strana: 17
Autor: Martin Ruščin

Bohumín, Horní Suchá – V Bohumíně proběhlo 2. kolo ligy družstev mladších a starších žáků ve vzpírání. Suverénním způsobem jej (opět) ovládli mladí vzpěrači ze Sportovní školy Oty Zaremby Horní Suchá.

Žáci z Horní Suché ukázali, že to s obhajobou titulu a zisku třetího titulu v řadě za sebou myslí opravdu vážně. Obsadili první i druhé místo jak v mladších, tak ve starších žácích. Mezi mladšími nastoupili v sestavě Matěj Moskál, David Matík, Miroslav Vyhlídal a Bohumír Priessnitz (všichni A­tým) a Daniel Mayer, Jiří Červeňák a Boris Klepár (všichni B­tým).

Během druhého kola dokonce "cvičně" nastoupilo družstvo C složené z náhradníků Alexandr Džobák, Nikolas Mirga a Michal Tarnay. Nejlepší výkon v této kategorii předvedl svěřenec trenéra Pavla Kheka Matěj Moskál, který překonal ve váze do 36 kg čtyři nové české rekordy, a to v trhu 49 kg, v nadhozu 64 kg a ve čtyřboji 257 a 261 bodů. Jeho výkon ve dvojboji byl dokonce lepší než měli chlapci v kategorii starších žáků, a proto se stal absolutním vítězem druhého kola. Jeho olympijský dvojboj 113 kilo představuje úctyhodných 280 sinclairových bodů!

Pořadí družstev:
1. Horní Suchá A – 962 bodů
2. Horní Suchá B – 957
3. Holešov – 805

Ve starších žácích se vedlo zástupcům VŠOZ Horní Suchá podobně. Tedy podobně úspěšně. První tým nastoupil ve složení František Polák, Patrik Buchta, Petr Kmeťo a Matěj Bittner. Béčko pak ve složení Martin Štreichl, Miroslav Vavrek, Vojtěch Nistor a Ludvík Matík.

Chlapci z B­týmu svedli velký boj o druhé místo s domácím Bohumínem. Bojovalo se až do posledních pokusů. Pak nejlepší závodník béčka Martin Štreichl předvedl tři platné pokusy v nadhozu (105, 110 a 112 kilogramů) a rozhodl. Svůj osobní rekord 100 kg z prvního kola překonal ve druhémo dvanáct kilo.

Mezi nejlepšími závodníky kola byli jen okresní zástupci. Nejúspěšnějším byl František Polák (VŠOZ) s 258,6 body, za ním právě Martin Štreichl (VŠOZ) s 257,3 body a třetí místo obsadil bohumínský Tomáš Mirga s 257,1 body.