Zdroj: Region Opavský a Hlučínský
Ročník a číslo: 21
Strana: 22
Autor: Roman Brhel

Opavsko – Tak už došlo i na Kobeřice. Svěřenci trenéra Tomáše Kamráda poprvé v jarní části krajského přeboru prohráli. Na domácím trávníku nestačili v derby na Háj ve Slezsku. Naopak opět se dařilo Kravařím, které porazily Pustou Polom 3:0, hattrickem se blýskl Raymon Darkeh.

Krajský přebor

Kravaře 3:0 Pustá Polom

Poločas 1:0 Branky: 38, 51. a 59. Darkeh.
Kravaře: Minarčík (80. Rzehulka) – Thomas, Švacha, Kužel, Staníček – V. Těžký (80. Droppa), Žídek (56. Matyášek), Baranek, Opata, Koneczny (73. Kolig) – Darkeh (89. Czerný). Trenér: Jiří Swiech.

Pustá Polom: Minařík – Poštulka (71. Zlámal), R. Šmíd, Jašek, Drexler (81. Kozel) – Černohorský (46. Krayzel), M. Hradský, Kosňovský, M. Šmíd (46. V. Hendrych) – Gašparík, Štýbar. Trenér: Martin Janík.

Gólové momenty: První branka padla po pasu Kužela na Koneczného, který sklepl balon pro Darkeha, který mířil přesně, ghanský útočník po přestávce přidal druhý gól. Po necelé hodině zkompletoval hattrick, když opět dokázal využít přihrávku Koneczného. Kravaře měly krom gólů i další šance, dvě tutovky například zazdil Thomas.

Jiří Swiech (trenér Kravař): "Odehráli jsme dobré utkání. Soupeře jsme k ničemu nepustili, ani jeho obávaného střelce Štýbara. Byli jsme silnější na míči i v kombinaci, mohli jsme vyhrát i vyšším brankovým rozdílem."

Martin Janík: "Kravaře vyhrály zaslouženě, byly jednoznačně lepší ve všech směrech. Přehrávaly nás v osobních soubojích, v agresivitě. Nám se prakticky nepodařilo ohrozit jejich branku, pominu-li dva střelecké pokusy, které příliš nebezpečně nevypadaly."

Kobeřice Háj ve Slezsku 0-1

Poločas 0:1 Branka: 8. Eršil.
Kobeřice: Zigel – Gorčakovský, Janík, Schreier, J. Oberherr – Stuchlík, Wirth, Žmolík, Čujek, Kryštof – Hartman. Trenér: Tomáš Kamrád.

Háj ve Slezsku: Hladký – Nádvorník, Trupl, Matěj, Štefek – Žurek, Kiša, Hanif, Lampa (80. Komárek) – Eršil, Abdulai. Trenér: Václav Daněk.

Gólový moment: Už po osmi minutách hry se k odraženému míči dostal Eršil a levačkou zatočil míč pod horní tyčku.

Tomáš Kamrád (trenér Kobeřic): "Do utkání jsme vstoupili bázlivě a soupeř nás za to potrestal brzkým gólem. Ve druhém poločase měl šanci Stuchlík, ale nedal. Háj má dobrý tým, těžil z rychlosti zahraničních hráčů a také ze své zkušenosti. Tímto utkáním skončila naše jarní série zápasů bez porážky."

Petr Hladký (brankář Háje): "Zasloužené vítězství, měli jsme více ze hry. Soupeř měl jednu gólovku, kterou jsem vyrazil na roh. Jeho největší zbraní byly standardní situace, ale s těmi jsme se dokázali vypořádat."

Markvartovice Vendryně 2-3

Poločas 1:2 Branky: 20. Tomis, 66. Opatřil – 4. Marák (vlastní), 44. Baron, 68. Hanus.
Markvartovice: Bukovec – Matyášek (75. Kolenko), Stepek, Marák, Potůček – Slavík, Červeňák, Kremzer, Remeš (46. Zbořil, 60. Režnar) – Opatřil – Tomis. Trenér: Ivo Müller.

Gólové momenty: Ve 4. minutě zápasu si po centru z levé strany dal nešťastně vlastní gól Marák, domácím se podařilo vyrovnat poté, co Opatřil posadil míč na hlavu Tomisovi. Bohužel minutu před poločasem domácí nezvládli standardní situaci a Baron krásnou střelou vrátil Vendryni vedení. Druhou půli začali domácí aktivně, po hodině hry napálil Tomis míč do břevna, dorážka Opatřila už byla gólová. Vzápětí měl velkou šancí Potůček, ovšem trefi l jen brankáře. Následoval protiútok na jehož konci byl Hanus. Markvartovice zbraně nesložily, bojovaly, nejblíže k vyrovnání měl Kolenko, jenomže trefi l jen brankáře.

Ivo Müller (trenér Markvartovic): "Zápas se mi těžko hodnotí. Směrem dopředu to nebylo špatné, kluci navázali na výkon ze zápasu proti Kobeřicím, bohužel děláme chyby v defenzivě, není pevná. Máme ale na to, abychom se o záchranu porvali. Naše výkonnost jde nahoru."

tabulky

KRAJSKÝ PŘEBOR
Heřmanice – Šenov 5:2 (0:1), branky: Sittek 2, Šebek 2, Mlčoch – Koďousek, Hanauer. Frýdlant nad Ostravicí – Dětmarovice 2:0 (1:0), Myšinský, Chlebek. Bohumín – Břidličná 0:0. Polanka – Český Těšín 1:1 (0:1), Švábík – Stanowski.

tabulky

MSFL Slovácko B – Orlová 3:0 (2:0). Branky: 11. Civič, 29. Sadílek, 71. Zajíc. Vyškov – Líšeň 3:0 (2:0). Branky: 6. Haša, 45. Lahodný, 61. Urbančok. Prostějov – Třebíč 2:2 (2:0). Branky: 16. Kroupa, 19. Hirsch – 88. P. Chalupa, 89. Florián. Břeclav – Kroměříž 2:4 (1:1). Branky: 36. Simandl, 66. Horváth – 12. Cverna, 77. Žák, 87. Látal, 89. Beránek. S. Olomouc B – Zábřeh 4:1 (1:1). Branky: 15. P. Ševčík, 63. Kalvach z pen., 65. Falta, 73. Richter – 42. Swiech. HFK Olomouc – Zlín B 1:3 (0:1). Branky: 50. Drbal – 45. Blanař z pen., 55. Chwaszcz, 84. Červenka.

DIVIZE E
Lískovec – Hranice 3:2 (1:1), branky: 36. Žídek, 78. Ilko, 84. Folta – 23. Kundrát (penalta), 48. Voroncov. Nový Jičín – Slavičín 4:0 (3:0), branky: 10. a 14. Lokša, 4. Kiss Farkas, 66. Kalich. L. Petrovice – Valašské Meziříčí 2:1 (2:1), branky: 12. Dittrich (penalta), 22. Nowinski – 33. Dragon. Havířov – V. Přerov 2:0 (0:0), branky: 70. Skoupý, 85. Hottek. BrumovMFK Vítkovice 2:1 (1:1), branky: 33. O. Bartozel, 58. Naňák – 21. Kovařík, 197 diváků. Mohelnice – Velké Karlovice 5:0 (3:0), branky: 33. a 62. Hapal, 6. Bzirský, 29. Krejčí, 65. Surzyn. Určice – Kozlovice 1:2 (1:0), branky: 25. Svozil (penalta) – 59. a 88. Kaďorek

1. Mohelnice 27 16 5 6 51:24 53
2. Vítkovice 27 15 3 9 51:33 48
3. Slavičín 27 14 5 8 49:37 47
4. L. Petrovice 27 14 4 9 34:31 46
5. Brumov 27 14 3 10 53:37 45
6. Havířov 27 11 9 7 48:40 42
7. Nový Jičín 27 11 8 8 43:40 41
8. Hranice 27 10 10 7 49:38 40