Zdroj: Chomutovský deník
Ročník a číslo: 296
Strana: 3
Autor: Šárka Hrušecká

Bohumín,Chomutov – V Bohumíně se konalo Mistrovství ČR v disco dance v disciplínách sólo, duo a malé skupiny v rámci taneční tour Czech Dance Masters 2015. Sešlo se zde na 1 000 nejlepších tanečníků z celé republiky a reprezentanti chomutovského tanečního klubu samozřejmě nemohli chybět. Aco víc, stali se dokonce suverénně nejúspěšnějším klubem celého mistrovství. Vybojovali sedm titulů Mistra ČR a šest titulů Vicemistra ČR.

Nejúspěšnější...

Nejúspěšnějšími tanečníky celého mistrovství se již po několikáté v řadě stali Alexandra Štejnarová a Vítek Lukavec, kteří získali prvenství ve svých sólových kategoriích, společně v duetu a také jako členové malé skupinky New Age. Vté s nimi tančí ještě Alice Svobodová, Kamila Hamplová, Kateřina Kotrčová, Lenka Havlová a Jana Olišarová. Naprosto tak ovládli celou věkovou kategorii dospělých, v níž je tradičně největší konkurence.

Beethoveňáci zabodovali také v kategorii dětí, kde se Mistry ČR v sólech stali Kateřina Drdelová a Adam Paluba. Kateřina Drdelová navíc spolu s Eliškou Francovou vybojovala střírbnou medaili v duetech. Sedmý mistrovský titul patří juniorské malé skupince B­BEES ve složení Radka Pěkná, Štěpánka Bulvová, Adéla Macháčková, Jana Melicharová, Valerie Hlinovská, Tereza Reihsová a Eliška Truplová. Stříbrnou medaili ve svých kategoriích získali Petr Janoušek (sólo děti muži) a Alice Svobodová (sólo dospělí ženy), bronz vybojovala Sofie Axmanová (sólo dětí ženy) a také dueta Alice Svobodová s Dominikou Kršiakovou (dospělí) a Sofie Axmanová s Adamem Fricem (děti). Konkurence na závěrečné soutěži sezóny byla obrovská, velkým úspěchem jsou i krásná umístění dalších sólistů z Beethovenu – Eliška Francová (4.místo sólo děti ženy), Kamila Hamplová (5.místo sólo dospělí – ženy) a Radka Pěkná (7.místo sólo junioři ženy).

Eva Vlková

Nejdůležitější soutěže podzimní sezóny se zúčastnila i šéftrenérka Beethovenu DC Eva Vlková, která v roli prezidentky Czech Dance Organization předávala poháry novým Mistrům ČR a k úspěchu svých tanečníků uvedla: "Taneční liga v sólových disciplínách je velmi náročná tour, Mistrovství ČR je jejím slavnostním vyvrcholením. Bylo pro mě velkou ctí předávat vítězné poháry a medaile našim tanečníkům."

Vyhlašování tak bylo velmi emotivní. "Ráda bych touto cestou poděkovala trenérkám Lídě Fišrové, Petře Říhové a Míše Šachové, které tvrdou a poctivou prací dovedly tolik našich tanečníků k vytouženým titulům. Gratuluji všem beethoveňákům a jejich rodičům, bez jejichž podpory by nic z toho nebylo možné, dodala Vlková."

Evropa v SD Aréně

Mistrovství bylo nominační soutěží pro reprezentaci ČR na mezinárodním poli. "Mistrovství Evropy se bude konat v Chomutově ve dnech 18. ­ 21.6. 2016 v SD Aréně. Bude to úžasná podívaná nejen pro fanoušky tanečního sportu", zve fanoušky tance Vlková.