Zdroj: Sport
Ročník a číslo: 300
Strana: 9
Autor: Jan Podroužek

Byl poločas, fotbalisté dřepěli v šatně. Ale St. James’ Park i tak hromově duněl. "Pavel is a Geordie! Pavel is a Geordie!" hulákal dav Toon Army, kotle Newcastlu, na podporu svého bývalého brankáře Pavla Srníčka. Video šlo k uším 47letého muže, který stále bojuje o život po srdeční zástavě. Jeho bratr Milan za povzbudivé gesto za celou rodinu fanouškům děkuje.

LONDÝN/PRAHA – Prosba. Zazpívejte Pavlovi, my mu to pustíme. A fanoušci poslechli. Kotel Newcastlu vyšel bohatě vstříc rodině Pavla Srníčka, a ta za mohutné skandování na podporu bývalého brankáře klubu děkuje. "Bylo to úžasné a šel z toho mráz po zádech. Je to něco, co jde jen velmi těžko popsat. Přehrával jsem si to znovu a znovu," žasl nad videem, na němž fanoušci pokřikem "Pavel is a Geordie" podporují Pavla Srníčka, jeho bratr Milan. Geordie je přezdívka pro příznivce Newcastlu.

Stalo se to v poločase domácího utkání s Evertonem. Toon Army, jak si přezdívá kotel Newcastlu, hlasitě podporoval na dálku svého bývalého gólmana. A skandovat měl před utkáním i po něm, i když nakonec smolně prohráli 0:1 gólem z nastaveného času. "Prosím, poděkujte za mě a za celou rodinu Newcastlu, budeme si to navždy pamatovat a doufáme, že tenhle chorál, který Pavlovi pouštíme, uslyší. Budeme mu ho přehrávat dál… Mnohokrát děkujeme," nechal se slyšet Milan Srníček.

47letý bývalý reprezentant stále leží v umělém spánku v nemocnici v OstravěPorubě, kam byl převezen předminulou neděli. Srníček zkolaboval při běhu v severomoravském Bohumíně, kam přijel za rodinou na vánoční svátky. Nemělo mu až dvacet minut bít srdce, neměl tedy mít ani přísun kyslíku do mozku. Lékaři se budou pokoušet trenéra sparťanských brankářů probudit z umělého spánku, Srníčkův stav ale dál zůstává kritický.