Zdroj: Zlínský deník
Ročník a číslo: 123
Strana: 15
Autor: hot

Zlín – Pouze Ladislav Pelc zviditelnil barvy klubu FORCE KCK Cykloteam Zlín v pátem podniku Slezského poháru silničních cyklistů, kterým byl 2. ročník Bohumínské časovky. Pelc na severu Moravy ve 20 kilometrů dlouhém závodu vybojoval časem 28:20 v kategorii padesátníků bronzovou pozici. Zvítězil Vladimír Lysek z CK Continental Frenštát pod Radhoštěm. Ten byl v cíli o devatenáct sekund rychlejší. Druhé místo obsadil Polák Andrzej Kasprzyk (28:02).

,,Na náročné městské rovinaté trati byly tři obrátky, technický podjezd pod dálnicí a časovka se jela i po úzké cyklostezce. Podmínky navíc ztěžoval nepříjemný točící se vítr," upozornil Ladislav Pelc.

V Bohumíně se představili také další reprezentanti zlínského FORCE KCK Cykloteamu. V hlavní mužské kategorii do 29 let skončil Martin Josefík v čase rovných třicet minut desátý a Michal Hradil čtrnáctý (31:01).

,,Byla to vůbec moje první individuální časovka v kariéře," prozradil s výkonem i výsledkem po jízdě proti chronometru spokojený nejmladší člen výpravy Zlína, letos jednadvacetiletý Martin Josefík. ,,Začal jsem solidně, ale v jediném místě, kde nebyli na křížovatce pořadatelé jsem sjel z trasy a než jsem si tuto chybu uvědomil, ztratil jsem několik sekund," mrzelo Michala Hradila. Mezi čtyřicátníky bral Ivo Odvárka za čas 28:06 osmou příčku.
Tomáš Galuška mezi nimi dojel dvanáctý (28:45).