Ročník a číslo: 125
Strana: 21
Autor: Marie Rodovská

Ostrava – Se střídavými úspěchy si ve druhých kolech lig ve vzpírání vedla družstva TJ Sokol Moravská Ostrava.
Kvarteto žen Laura Lozová, Terezia Sasaráková, Hana Gasiorová a Petra Klimparová v Brně vyhrálo a vyhouplo se do čela soutěže.
Muži v sestavě Jakub Kubík, Michal Janíček, Peter Janák, Antonín Spáčil a hostující Vlastimil Kopecký z Nového Hrozenkova a Maďar Ferenc Gyurkovics skončili v Holešově čtvrtí a na stejnou pozici klesli ze 3. místa po úvodním dějství i v průběžném hodnocení.
"Klukům nemohu nic vytknout, nedělali špatné výkony, ale Havířov se posílil a porazil nás o hodně," konstatoval Radim Kozel, trenér vzpěračů Sokola Moravská Ostrava.
"Janák kvůli problémům s ramenem nebyl úplně ve formě a Gyurkovics nastoupil po mistrovství Evropy v Norsku, kde obsadil páté místo a zároveň ohlásil konec vrcholné kariéry. Stal se novým trenérem maďarské reprezentace, ale slíbil, že ligu za nás dovzpírá," prozradil Kozel s tím, že v Holešově podal velice dobrý výkon.
"Na velké body jsme na tom s Havířovem stejně, o konečném pořadí proto bude rozhodovat třetí kolo na podzim," očekává kouč velký boj 8. října v Sokolově.
Vloni tým vybojoval stříbro.
Za obhajobou mistrovského titulu vyrazily ostravské vzpěračky. Po úvodním kole ligy v Rotavě, kde nestartovaly v nejsilnější sestavě, byly druhé, ale v Brně suverénně vyhrály.
"Všechny si vedly velmi dobře, podaly vysoký standard," pochválil členky týmu Kozel.
"Bohemians Praha, která byla v čele, jsme porazili o dvě místa a už vedeme," radoval se ostravský trenér.
Liga žen tradičně vyvrcholí na podzimní Velké ceně Ostravy. "Snad to vyjde a vyhrajeme ji i letos," přeje si kouč udržet současné pořadí.

LIGY DRUŽSTEV VE VZPÍRÁNÍ

Liga žen – 2. kolo v Brně: 1. TJ Sokol Moravská Ostrava A (Lozová, Sasaráková, Gasiorová, Klimparová) 18 bodů, 2. Nový Hrozenkov, 3. Bohemians Praha 16, 4. Hellas Brno A 15, 5. Plzeň A 14, 6. Brno C 13, 7. Bohumín 12, 8. Brno B 11, 9. Rotava 10, 10. FG Havířov 9, 11. Třinec 8, 12. Sokol Moravská Ostrava B (Poláková, Thérová, Koutňáková, Wrzeczionková) 7, 13. Plzeň B 6, 14. Brno D 5. Průběžné pořadí: 1. Sokol Moravská Ostrava A 35 bodů, 2. Bohemians 34, 3. Nový Hrozenkov 33. Liga mužů – 2. kolo v Holešově: 1. Bohumín 10 bodů, 2. Sokolov 9, 3. B. Havířov 8, 4. TJ Sokol Moravská Ostrava (Gyurkovics, Kopecký, Kubík, Janíček, Janák, Spáčil) 7, 5. Bohemians Praha 6, 6. Holešov 5. Průběžné pořadí: 1. Sokolov 19 bodů (3583 Sinclairových bodů), 2. Bohumín 19 (3580), 3. Havířov 15 (3379), 4. Sokol Moravská Ostrava 15 (3305), 5. Bohemians 12, 6. Holešov 10.