Strana: 22
Autor: obl

HÁJ VE SLEZSKU – DĚTMAROVICE 0:2 (0:1)

KRAJSKÝ PŘEBOR

Háječtí fotbalisté posledně zažili značné zklamání, protože padli v ostravském Šenově, kde dokonce inkasovali ve vlastní přesilovce. Na domácím pažitu tedy chtěli zvítězit.

Dětmarovice od začátku zkušeně kontrolovaly balon a ve 33. minutě nelítostně udeřily. Stoper Konvička fatálně nezkrotil neposedný balon, o který ho připravil dotírající Kovář a hostující forvard při sólovém nájezdu zachoval chladnou hlavu – 0:1. Háj příliš nevzpamatovala ani přestávka. Hned v 52. minutě schytali domácí další těžký direkt. Hosté učebnicovou kombinací rozebrali jejich defenzivu do posledního šroubku, následoval centr na přední tyč a perfektní zakončení Zahatlana – 0:2. Swiechovi chlapci se pak snažili alespoň korigovat, ale dramatická zápletka se nekonala. Konvička totiž dalekonosnou dělovkou poslal míč pouze do břevna a do průběžného skóre se následně nepromítla ani jedovka střídajícího Trupla. "Za celý zápas jsme vlastně neohrozili branku soupeře, takže jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Dětmarovice potvrdily, že mají zkušený mančaft. Věděly, jak na nás mají hrát, když držely většinu času balon na svých kopačkách a k ničemu nás nepouštěly," kroutil hlavou hájecký taktik Jiří Swiech. Branky: 33. Kovář, 52. Zahatlan. Háj: Bartoš – Kolig, Matěj, Konvička, Štefek – Lampa (46. Trupl), Vyležík, Staníček (79. Kozelek), Eršil, Malcharek – Janíček. Trenér: Jiří Swiech.